Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) F e Z o válasza SkyTrancer (#1200) üzenetére


F e Z o
veterán

Lehet alul van feszelve a kártya, így jóval kevesebbet eszik terhelés alatt..

H2O über alles!

(#1202) KAMELOT válasza SkyTrancer (#1200) üzenetére


KAMELOT
titán

Most nézem, hogy ez a zotac csak 550€ az viszont nagyon szuper ár.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1203) PsycHo88


PsycHo88
senior tag

Én 460£ vettem. :)

Konkrétam minden márka drágább lett volna , vagy is a palit az olcsóbb volt de olyat nem mertem venni .
Mindenesetre ha valaki 2070 vásárlása előtt ál , akkor mindenképen vegye számításba a zotac-ot is Apm extreme core edition vagy a sima Amp-et . Most regeltem be az 5 éves garit is .

[ Szerkesztve ]

Amit most gondolsz, holnapi életedet formálja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#1204) KAMELOT válasza PsycHo88 (#1203) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen az átszámítva kb. annyi. Jó kártya, jó áron.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1205) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a megfelelő VGA kiválasztásában. A "Milyen videókártyát?" topikban már érdeklődtem és érkeztek is nagyon hasznos hozzászólások/javaslatok a Fórumtársaktól :) Továbbra is nVidia vonalon az RTX 2070-et nézegetem és sikerült 3 konkrét gyártó-típusra leszűkítenem a kört:

MSI GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 256bit (RTX 2070 GAMING Z 8G)
- "csak" 3 év gari
- 2 venti
+ sok kártya talált már gazdára és így sok az elégedett vásárló.
+ extra rögzítő keret a csomagban, ami ellentartja a kártyát. A többi kártya esetében, amelyhez nem jár ilyen, egy ilyennek mennyire van értelme?

ZOTAC GeForce RTX2070 AMP Extreme 8GB (ZT-T20700B-10P)
+ regisztrációval érvényesíthető 5 év gari
+ 3 venti
+ a három közül ez vezeti a teljesítmény rangsort.
- ellentmondásos infókat olvasok arról, hogy idle FAN stop funkció működik-e. Esetleg ezt meg tudná valaki erősíteni?

EVGA GeForce RTX 2070 XC ULTRA GAMING (08G-P4-2173-KR)
+ vásárolható kiterjesztett gari 5 évre
- 2 venti
~ inkább csak a márka miatt van a kalapban, mert ha a gyártó ilyen garanciális feltételeket kínál, amögött azért lehet valami minőség is.

A fentiek mindegyike TU106-400A-A1 és árban olyan nagy eltérés nincs közöttük.

Pusztán a tapasztalatok és technikai / minőségi szempontok alapján ki melyiket venné?

Előre is nagyon köszönöm! :R
Üdv,
Bélabácsi

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1206) Astroboy válasza Bélabácsi (#1205) üzenetére


Astroboy
őstag

(#1207) Bélabácsi válasza Astroboy (#1206) üzenetére


Bélabácsi
tag

Szia!

Köszönöm gyors válaszod!
Azt esetleg meg tudnád nekem erősíteni, hogy a ZOTAC esetében az idle FAN stop funkció működik-e? Tehát pl. a ventik pörögnek-e, ha a kártya idle állapotban van? Fan profil létrehozására van lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1208) Astroboy válasza Bélabácsi (#1207) üzenetére


Astroboy
őstag

(#1209) Bélabácsi válasza Astroboy (#1208) üzenetére


Bélabácsi
tag

Köszi, igen ezt az írást már én is átfutottam, azonban itt a fórumban (#1187) PsycHo88 Fórumtárs írása miatt kérdeztem:

Zotac Apm Extreme core
Ami még érdekes lehet vagyis nekem az volt , mert még ilyet nem láttam , az a kártya venti szabájzása .
Windowsba ugye nem mennek a ventik ez még nem is fura mert az előző EVGA 1060-om is ilyen volt .
Na de játékban is valamikor csak 1 venti megy valamikor 2-ő nagyon ritka amikor mind a 3 megy ,

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#1210) Foglalt név válasza Bélabácsi (#1205) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nem tudom mennyire sürgős a dolog, de elvileg hónap végétől jönnek az új 410-es chipre épülő változatok, várhatóan magasabb tuning potenciállal.
Jelenleg az általad írt modellek felárát nem érzem indokoltnak, de az MSI Armorral elégedett vagyok, lehet csak 2 venti van rajta, de hatalmas a kártya és lapátok is.

Más: a gta V motorja mégis hogy működik? 1440p-ben 40% magasabb az fps-em, mint 4k-ban, miközben mindkettőnél tiszta CPU limit van :Y

(#1211) Motion_Blur válasza Bélabácsi (#1205) üzenetére


Motion_Blur
félisten

csapj le rá: [link]

a fan stop funkció meg szerintem teljesen mellékes, főleg 5 év garinál. hallani úgysem hallod ha forog is valamennyit idle-ben

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1212) csabsz13 válasza Motion_Blur (#1211) üzenetére


csabsz13
aktív tag

bár nem nekem szólt a válasz, köszönöm a tippet! ez nagyon jó ár ezért a kártyáért! úgy volt, hogy egy jobb 2060 lesz az új ryzen 2600x mellé téve, de ezen az áron ezt a kártyát nem tudtam ott hagyni. egyszer élünk! :)) :DD :C
már csak az a kérdés, hogy teljesítik-e a megrendelést, mert amúgy az ár, amiből akcióznak - hááát, az is sokkal alacsonyabb, mint bármelyik másik webshop ára jelenleg...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1213) Motion_Blur válasza csabsz13 (#1212) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nem csak ez, sok VGA van most náluk legjobb áron, de hetek óta.

Szerintem nem kamu, ha megkapod a kártyát kérjük a képeket, eredményeket.

Bitang egy dög, 1080 Ti tulajként is irigykedek kicsit :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1214) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Jó két hete csatlakoztam egy OC-s Asus Dual-al, és nagyjából tisztába is vagyok a képességeivel. Viszont van egy dolog, amiben totál sötétben tapogatódzok, lehet nem vagyok ideológiailag elég képzett. ;] Ez a kártya alulfeszelési témakör lenne, ami időnként előjön ebben, meg más VGA-s topikban is.
Szóval, az tiszta sor, hogy az általános beállításoknál az MSI Afterburnerben, minden "voltage" funkció elé beraktam a pipát, tehát elvileg engedélyezve van a módosítás. Na, innen hogyan tovább.
Ugye megnyitom a grafikont, ott van majd száz darab kis négyzet, és mindegyikhez hozzá van rendelve egy frekvencia, és egy voltage érték. Na most ugye, belekattintva az egyik ilyen kis négyzetbe, az alapértelmezett 0-ról, lehet +-ba, ill.- ba állítani az értékeket. Nyilvánvaló, hogy alulfeszelés esetén mínuszba kell vinni az értékeket, de én azt látom, hogy azzal együtt a frekvencia értékek is csökkennek.
Én viszont azt szeretném elérni, hogy mondjuk a gyári frekvencia értékek (az alapértelmezett görbe) maradjanak, de alacsonyabb feszültségen.
Szóval, nekem innentől kezdve nem tiszta a dolog, hogy mi, merre, és ebben kérnék segítséget.
Továbbá jól gondolom-e, hogy az összes kis négyzettel el kell majd játszani, ezt az alulfeszelős mókát?
A következő kérdésem, hogy minden négyzetnél ugyanolyan mértékben kell csökkenteni a voltage értékeket, vagy ezek lehetnek eltérő értékek is?
Illetve, abban is kérnék tanácsot, hogy kb. milyen értékekkel lehet csökkenteni, és nyilván majd a gyakorlat fogja visszaigazolni, hogy jók-e ezek az értékek.
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1215) Kirir


Kirir
tag

Erősen gondolkodok egy RTX 2070-es vásárlásán. Milyen halk üzemű, nem Micronos memóriájú márkákkal, típusokkal érdemes próbálkozni?

(#1216) tibaimp válasza Kirir (#1215) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 2-3 ventis modellek igen halkak (a venti meg is áll, ha nincs terhelés), a Micron féle ramtól nem kell tartani, többeknek is van itt, köztük nekem is, semmi gond vele.
Ha jól tudom, van itt olyan kolléga is, akinek Asus Turbó van, 1 ventis, az sem hangos.
Ami kerülendő: az ITX méretű kártyák.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1217) Motion_Blur válasza Kirir (#1215) üzenetére


Motion_Blur
félisten

MSI Gaming Z a leghalkabb (30 dB)

Nem is kevéssel, mert a többi általában 34-36 dB.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1218) tipuka válasza Motion_Blur (#1217) üzenetére


tipuka
addikt

Asus Strix, Giga Aorus, EVGA XC Ultra és Zotax AMP Extreme mennyi dB?

[ Szerkesztve ]

(#1219) Motion_Blur válasza tipuka (#1218) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1220) tipuka válasza Motion_Blur (#1219) üzenetére


tipuka
addikt

köszi! :R

(#1221) Amerigo57 válasza Motion_Blur (#1219) üzenetére


Amerigo57
őstag

Motion_Blur
Az MSI GeForce RTX 2070 8GB GAMING Z ,
mennyivel jobb , mint az MSI GeForce RTX 2070 GAMING ?

(#1222) dunc


dunc
nagyúr

Srácok légyszíves ajánljatok pár 2070 az olcsóbb, de megbízható típusokból. Köszönöm.

(#1223) tipuka válasza Amerigo57 (#1221) üzenetére


tipuka
addikt

Magasabb órajeles a Z -s verzió.

dunc: MSI Armor pl egész jó, 175k+ ingyen szállítás, árukereső nem friss a vga árakkal, néztem még mást is, de időközben felment az ára. :D

[ Szerkesztve ]

(#1224) snecy20 válasza dunc (#1222) üzenetére


snecy20
veterán

Gigabyte Gaming, MSI Armor, ezeket merném megvenni a 170-175K-s ársávban.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1225) tibaimp válasza dunc (#1222) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Gigabyte Gaming/windforce, ahogy snecy20 kolléga is írja, nekem is olyan van!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1226) csabsz13 válasza dunc (#1222) üzenetére


csabsz13
aktív tag

pár hozzászólással lentebb van link a 220volt boltban, zotac amp extreme 2070 190.00 ft-ért

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1227) snecy20 válasza csabsz13 (#1226) üzenetére


snecy20
veterán

Csak más kérdés hogy közel 200-at egy 2070 sem ér.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1228) csabsz13 válasza snecy20 (#1227) üzenetére


csabsz13
aktív tag

te 175ért dual ventis MSI Armort ajánlottál, szerintem az is 200k közeli. 190ért pedig én ajánlottam egy 3 ventis kártyát, ami talán a legerősebb 2070...
nem tudom hova tenni a hozzámszólásodat.

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1229) snecy20 válasza csabsz13 (#1228) üzenetére


snecy20
veterán

Én nem így értelmeztem, hanem úgy hogy a legolcsóbb kategóriából mi lenne az amit még bevállalnék 2070-ből. Félreértés ne essék, 175.000-et sem ér a 2070, nemhogy 190-200-at, valahol ott lenne a reális ára ahol az 1080-ak használt ára megy, 110-120.000... Ha 200k-ja van valakinek, többet ér egy garis, jó kivitelű 1080ti-vel, ebben elég masszívan biztos vagyok, és még bőven kevesebből is megússza.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1230) F e Z o válasza csabsz13 (#1228) üzenetére


F e Z o
veterán

150-ért van aprón új 3 ventis Gigabyte 3 év garival, 190k-ért ez szerintem sok...

H2O über alles!

(#1231) Kirir válasza snecy20 (#1227) üzenetére


Kirir
tag

Én például az MSI GeForce RTX 2070 8GB Armor (V373-014R) nézegetem ([link])
Ez nem valós ár?

Illetve találtam egy másik lehetőséget ([link])

A memória probléma megközelítőleg mennyi időn belül szokott megjelenni?

[ Szerkesztve ]

(#1232) F e Z o válasza Kirir (#1231) üzenetére


F e Z o
veterán

A 220Volt oldala is szép termékleírást ad az MSI RTX270-nél :
Gyártó ASUS
Gyártói cikkszám V373-014R
Chip gyártó nVidia
Leírás Az ASUS grafikus kártyák a legjobb teljesítményt kínálják

:DDD

H2O über alles!

(#1233) csabsz13 válasza F e Z o (#1232) üzenetére


csabsz13
aktív tag

a Zotac esetében is tiszta horror, amit a 220 bolt honlapján a leírásban találni. csak azért mertem megrendelni a kártyát onnan, mert a zotac termék kód pontos volt. holnap kiderül, mit kapok :K

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#1234) KAMELOT válasza F e Z o (#1232) üzenetére


KAMELOT
titán

168k AERO jobb vétel!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1235) Amerigo57 válasza csabsz13 (#1233) üzenetére


Amerigo57
őstag

csabsz13
Zotac GeForce RTX 2070 AMP
részletesebben.
Link:

(#1236) KAMELOT válasza Amerigo57 (#1235) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja igen kifelejtettem ezt a best buy kártyát! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1237) - = Zk = - válasza KAMELOT (#1234) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kérdés menynire hangos.. nekem anno az 1070 Turbo eléggé az volt :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1238) csaba951 válasza Amerigo57 (#1221) üzenetére


csaba951
veterán

A GAMING, GAMING X, GAMING Z hardveresen tök ugyanaz a kártya. Csak a gyártósor végén más-más bios-t égetnek rájuk. Meg más-más dobozba rakják. De ennyi. A bios-ban meg annyi eltérés van, hogy a drágább modelleken magasabb frekvenciát állítanak be gyárilag. Pont ezért tudod beégetni a drágább kártya bios-át az olcsóbba, ha akarod. Viszont ezzel problémák lesznek, ha visszaviszed a boltba garanciális ügyintézésre a kártyát.

A gyár csak kihasználja, hogy nem mindenki számítógép guru, hogy otthon bios-t cseréljen. Egyébként Afterburnerben meg tudod adni kézzel a magasabb órajeleket, így tulajdonképpen mindenféle külön mókolás nélkül is meg lehet oldani a gyorsabb működést. Persze sokan vannak akik erre se képesek vagy csak nem érdekli őket. :DDD

(#1239) Kirir


Kirir
tag

Az EVRA márkáról lehet valamit tudni megbízhatóság, halkság tekintetében? Csak mert ezeket találtam nemrég és elég jó árnak tűnnek ([link])

(#1240) Amerigo57 válasza Kirir (#1239) üzenetére


Amerigo57
őstag

A legjobb értékeléseket a teszteken ,és vásárlói vélemyényeket ,
az EVGA RTX2070 -es kártyák közül az alábbiak kaptak:

EVGA GeForce RTX 2070 FTW3 ULTRA GAMING
EVGA GeForce RTX 2070 XC BLACK EDITION GAMING

(#1241) playa22


playa22
újonc

Sziasztok!

GIGABYTE GeForce RTX2070 Gaming OC vásárlásán gondolkodom. Tetszik a 4 év garancia. Azt nem tudom eldönteni, hogy honnan vegyem. Jelenleg Szolnokon lakom, és 2-3 hetente járok Miskolcra. Garanciális ügyintézéssel kapcsolatban szeretném kérdezni azoktól akiknek már van tapasztalata, hogy Gigabyte videókártyák esetén hogy zajlik, ha webshopból küldik vidékre? Az eladóhoz kell visszaküldeni vagy a Gigabytenak van szervize Magyarországon? A 3. év után a plusz 1 év garanciát kinél/hogyan lehet érvényesíteni?

(Iponon 5 % hibaarányt láttam. Figyelem az arukereso.hu-t, de érdekelne ilyen összegnél, hogyha esetleg van olyan eladó, akinél zökkenőmentes és gyors, akkor pár ezer felárat megérne. Előre is köszi a tipp(ek)et!)

Üdv!

(#1242) Motion_Blur válasza playa22 (#1241) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt fontold meg azért: [link]

Itt kapsz 3 év garit, regisztráció után még +2 évet a Zotachoz.

3 évig a boltba kell visszaküldeni ha gond van, után a gyártóhoz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1243) #70339072


#70339072
törölt tag

Hali skacok. hazarepült ma egy oc asus strix 2060 as és zavar az alap 35 fok. ezt az előző 960 asomban egy maxvell bios tweakerrel oldottam meg alapon mindig 1000 el pörögtettem a ventit így fel sem tudott melegedni és 29 fok körüli volt mindig alaphangon. szeretném ezt a 2060 asban is eljátszani de semmilyen bios tweakert nem találok hozzá. a gpu tweakerrel meg megoldható de fapados és nem akarok ezzel softwaressen foglalkozni sőt a gpu softwares tweakert nem is akarom feltenni. valakinek valami javaslata?
esetleg tudomása arról hogy van e bios megoldás és ha igen mi az?
Köszönöm előre is.

(#1244) snecy20 válasza #70339072 (#1243) üzenetére


snecy20
veterán

"alapon mindig 1000 el pörögtettem a ventit"

:O :O :O

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1245) csaba951 válasza snecy20 (#1244) üzenetére


csaba951
veterán

Nincs ezzel semmi gond, csak nem tőle kell a használt 960-at megvenni! :DDD

(#1246) dunc


dunc
nagyúr

ASUS GeForce RTX 2070 Turbo 8GB GDDR6 256bit (TURBO-RTX2070-8G) Videokártya Ő ajànlott ?

(#1247) #70339072 válasza snecy20 (#1244) üzenetére


#70339072
törölt tag

mi ezzel a gond?

(#1248) snecy20 válasza #70339072 (#1247) üzenetére


snecy20
veterán

Minek alapon pörgetni a ventit fullon? Semmi értelme, terhelést úgysem kap, a kártya még a saját feszültségét is visszaveszi ilyenkor.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1249) #70339072


#70339072
törölt tag

engem a hőmérséklet izgat és nem a teljesítmény fokozása.
gyári-és a buherált 960 biosa

ezt szeretném a 2060 ra is.

de sajnos az új 2060-nál a maxvell is és kepler is kuka.
nvflash van új.

az értelme meg az hogy nem 35 fokról srófol fel hanem 29-30 ról. ettől én nyugodtabb vagyok csak ennyi.

jobban alszom :)

[ Szerkesztve ]

(#1250) #70339072 válasza snecy20 (#1248) üzenetére


#70339072
törölt tag

mellesleg az 1000 nem full pörgetés hanem hangtalan szellőztetés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.