Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) totig válasza KAMELOT (#646) üzenetére


totig
tag

Igen, válogatott gpu-kat raknak a gyári oc-s kártyákra. Tpu-n megnézheted.

(#652) snecy20 válasza KAMELOT (#650) üzenetére


snecy20
veterán

Amelyik 2060/2070/2080/2080Ti már gyárilag felboostol 2025Mhz környékére, azokat előválogatják. Vannak A jelzésú GPU-k.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#653) totig válasza snecy20 (#652) üzenetére


totig
tag

Jaja.
TU106-400-A1 are Normal Chips (no factory OC permitted).
TU106-400A-A1 are Binned Chips (factory OC permitted).
Both support manual overclocking

(#654) XeeN válasza KAMELOT (#648) üzenetére


XeeN
senior tag

Battlefield V. A többi remélem egyértelmű.

(#655) KAMELOT válasza snecy20 (#652) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor ez megtárgyalva. Mennyit tudnak ezek a GPU-k maxon? 2,1-2,2Ghz?

(#654) XeeN: Ilyen géped van és 1680-as a monitorod?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#656) XeeN válasza KAMELOT (#655) üzenetére


XeeN
senior tag

Látássérült vagyok, kb 10cm-ről nézem a monitort. Már ez a méret is "nagy", sok minden így is a látóteremen kívülre esik. Az IPS viszont fontos, a betekintési szögek miatt. 16:10 kb kihalt, 16:9 és felette még rosszabb esetemben.

(#657) KAMELOT válasza XeeN (#656) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor ez is megoldva! :) Kivesézve!

(#658) snecy20: Erre voltam kiváncsi! Köszi!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#658) snecy20 válasza KAMELOT (#655) üzenetére


snecy20
veterán

2150Mhz körül végük a legeslegjobbaknak is. De az csak jobb vízhűtéssel tartható, ha 40°C vagy azalatti a GPU.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#659) Peddy789 válasza KAMELOT (#650) üzenetére


Peddy789
őstag

Video, idopontal a TU106-400 es TU106-400A overclock osszehasonlitasa

Itt latni hogy az A vegu gpu tobbet bir stabilan:

peak freq: 1995 vs 2055
avg freq: 1935 vs 2040

Plusz az olcsobb vgan a hutes is kisebb, igy magasabb fan speedel ertek ezt el, 2000 rpm vs 1636.

[ Szerkesztve ]

(#660) KAMELOT válasza Peddy789 (#659) üzenetére


KAMELOT
titán

Kérem szépen! Így már mindjárt más! :) akkor A végű VGA-t kell venni. AKkor honnét lehet tudni milyen GPU van rajta? Meg vannak jelölve?

UI: Időközben megnéztem! AERO A-s végű. :) ALZA-n fel van tüntetve melyik miylen gpu-val van szerelve.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#661) Peddy789 válasza KAMELOT (#660) üzenetére


Peddy789
őstag

Igen ugytunik nagy atlagban meger az A-s vegu egy kis extrat ha ugyvan

Mivel elvileg ahhoz hogy egy gyarto eladhassa OC verzionak A-s vegu kell, a tobbi meg megengedi hogy olcsobban menjenek. En tippre azt mondanam hogy az aero nem OC jelzos igy nem az A-s gpu kerul bele, de nem talatam rola infor egy hirtelen googlizassal. Ettol fuggetlenul mivel az ennyire olcso szerintem igyis megeri, jo kartyanak tunik.

Szeritem egy enyhe mazlim volt, es berendeltem amazonrol 566 euroert egy 2070 strix oc verziot :C

Ma nezegettem es 600 euro volt, gondolkodtam hogy lehet meger annyi pluszt, most hirtelen raneztem es 566 szalitassal egyutt :D, meg a keepa trackign se jelezte pedig hogy lement az ara. Es amazon adta el masnapi szalitassal :C

Szoval holnap meglesen mit tud :)
(amugy holnap van a szulinapom, egy kis meglepetes magamnak! :D )

[ Szerkesztve ]

(#662) KAMELOT válasza Peddy789 (#661) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs itt oc vagy nem oc. Sima phoenixben is az van. A
Tessék elolvashatod mi van odaírva. Legolcsóbb 2070...523eu, NVIDIA (TU106-400A)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#663) Peddy789 válasza KAMELOT (#662) üzenetére


Peddy789
őstag

hat en azt olvasom a legtobb helyen hogy az nvidia valogatj a gpukat, es a dragabban adja az A jelzesueket, amiket a kartya gyartok utana tovabb adnak, szeritnem eleg orultseg lenne a legolcsobb kartyajukba a legdragabb gput rakni, de hat ki tudja.

Az alza weboldala annyira megbizhato mint a sarki cigany alitasa hogy honnan van az elado iphoneja.

Az msi aero 2070 rol nem talaltam kepet, de a kicsit dragabb armorbannem oc verzioban: https://www.guru3d.com/articles-pages/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-review,5.html
TU106-400-A1 -van ami nem 400A mint a gamernexus altal teszteltetk.

Az egyetlen modszer hogy biztosra menjunk hogy szetszeded a vgadat es megnezed mit talalsz benne, bar gondolom az meg gari vesztesz rizikos, illetve kellene masik paszta.
Bar ha 1830on megy atlagban az nekem inkabb arra enged kovetkeztetni hogy sima 400as gpuval szerelt, ami sokkal logikusabb mivel az egyik legolcsobb modell. Az msi meg valoszinuleg nem szeretet szolgaat, hogy minden indok nelkul a dragabb gpukat rakja az olcso modeljeibe, igy profitot bukva.

(#664) Semin válasza Peddy789 (#663) üzenetére


Semin
senior tag

:K Logikusan hangzik Inkább a drágább kártyákon keresném én is őket.

Ha %-osan be tudják lőni a kártyák árát a teljesítmény alapján, kétlem, hogy egy ilyen ziccert kihagynak.

[ Szerkesztve ]

(#665) KAMELOT válasza Peddy789 (#663) üzenetére


KAMELOT
titán

Tudod mit. Ha odakerülök akkor nyomok neki OC-t és majd belinkelem a képet mennyit megy játék közben.
Aztán vagy A-s lesz vagy nem! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#666) KAMELOT válasza Peddy789 (#663) üzenetére


KAMELOT
titán

Hogy megnyugodjon a lelked és hogy az én állításom legyen igaz!!! :)
Tessék. techpowerup-on megnéztem.
MSI RTX 2070 AERO....GPU Variant: TU106-400-A1

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#667) Peddy789 válasza KAMELOT (#666) üzenetére


Peddy789
őstag

Igen ez logikus. Tehat ez nem az oc verzio, mivel az 400A nem 400-A1.
Ugyanaz van a sima armor kartyaban is.

[ Szerkesztve ]

(#668) tibaimp válasza Peddy789 (#667) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Korábban kérdeted a hűtés különbséget:

Ez a különbség a Giga Gaming és Windforce hűtése között:

WINDFORCE:

Gaming:

Látszik, hogy a Gaming változat heatpipe-os hűtőt kapott a hivatalos oldal is ezt hozza különbségnek.

Nem olvastam vissza, de ha jól láttam KAMELOT írta, hogy nem fontos az OC, mert a kártya turbózza saját magát!! Az enyém is alap verzió és láttam már 1920MHz is menni!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#669) Peddy789 válasza tibaimp (#668) üzenetére


Peddy789
őstag

Hat mar berendeltem a strixet, majd meglatom mit tud.

(#670) Źşë' válasza Peddy789 (#640) üzenetére


Źşë'
addikt

az alap és oc verziós chipekben van eltérés amúgy

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#671) Peddy789 válasza Źşë' (#670) üzenetére


Peddy789
őstag

Igen ezen ment a vita az utobbi 20 hozzaszolasban

(#672) HummeRC válasza Peddy789 (#669) üzenetére


HummeRC
senior tag

A 2070 strix o8g jó, olyat használok december óta. Semmi hangja nincs, terhelésen sem. A ledeket beállítottam hőmérséklet függő színváltásra, 50 fokig zöld, 70-ig sárga, utána piros lenne. Még sosem váltott el zöldből, több órás játék alatt sem. Szerintem jó választás volt, igaz rosszkor vettem, mert semmi nem járt hozzá, nemhogy ajándék játék.

[ Szerkesztve ]

(#673) F e Z o válasza tibaimp (#668) üzenetére


F e Z o
veterán

A Windforce verzió is heatpipe-os hűtőt kapott csak a 4 heatpipe-os Gaming verzióval szemben itt csak 2 heatpipe van.

H2O über alles!

(#674) XeeN


XeeN
senior tag

Battlefield 5 + új patch + 418.91 WHQL (+3% / 4% fps)

[ Szerkesztve ]

(#675) 13 sanyika


13 sanyika
tag

Heló!

Azt kérdezném,hogy érdemes 2070-t venni 1080p-re?
Vagy fhd-ba elég a 2060?
Ha érdemes,viszont akkor erősebb táp is kell.Jelenleg egy 530w thermaltake smart se van.
Ahogy nézem a benchmarkokat 1080p-be kb.12% a 2070 javára.De a 2070 jóval több árban.

A többi alkatrész:
i5 8600k,16gb ram (2,66ghz),144hz acerxf240h

(#676) snecy20 válasza 13 sanyika (#675) üzenetére


snecy20
veterán

Annyi biztos, hogy az 530W elég akár a 2070-hez is.
Többi ízlés kérdése... a 2060-at hamarosan már 1080p-n is szoríthatja a 6GB VRAM.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#677) Peddy789 válasza snecy20 (#676) üzenetére


Peddy789
őstag

1080pben szoritja a 6 giga, ezt mire alapozod? hardware unboxed videobol nem igazan ez jott le, 2060 boven jo meg 1080pbe 6 giga mar eleg lesz a kovetkezo evekre, talan 3 ev mulva lehet majd kerdeses.

(#678) snecy20 válasza Peddy789 (#677) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudni még hogy alakulnak a gépigények. Most még kényelmesen elég, de mire az életciklusának végéhez érhet a 2060, lehetnek problémák ebből. Még az a "szerencse", hogy párhuzamosan a GPU is elfogy addigra.
Az érdekesebb dolog az, hogy akár még 1440p-re is alkalmas a 2060, na ott már most mérhetőek 5.5GB körüli VRAM fogyasztások.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#679) 13 sanyika válasza snecy20 (#676) üzenetére


13 sanyika
tag

6gb memória miatt nem aggódok,általában nem high,ultra beáálításokon játszom.
144hz meglétét jobban preferálnám.

(#680) snecy20 válasza 13 sanyika (#679) üzenetére


snecy20
veterán

Mindig vannak olyan grafikai opciók, amik irreálisan megnövelik az igénybevételt, látható eredmény nélkül.
Az Ultra Preset elég röhejes dolgokra képes manapság. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#681) 13 sanyika válasza snecy20 (#680) üzenetére


13 sanyika
tag

Akkor melyiket vegyem?

(#682) snecy20 válasza 13 sanyika (#681) üzenetére


snecy20
veterán

Ha van rá keret, akkor egy olcsóbb fajta 2070 lenne a legjobb. Pl. MSI Armor 2070.
Ezen a dilemmán én is átestem pár hete 2060 vs 2070, végül 2070 lett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#683) szasanyi válasza snecy20 (#682) üzenetére


szasanyi
félisten

Azt megkérdezhetem, hogy miért pont azt választottad amit? Mert gondolom nem kimondottan a Palit márka miatt, ami közel sem örvend olyan hírnek mint egy MSI vagy akár Gigabyte. Azt sem hiszem, hogy a többi gyártóhoz viszonyított -1 év garancia vonzott, mint ahogy a 200k+ ár is aligha. De akkor miért? :F

[ Szerkesztve ]

(#684) Źşë' válasza Peddy789 (#671) üzenetére


Źşë'
addikt

utána vettem észre, csak nem tudtam hogy nem frissített az oldal, mikor meg elküldtem a hszt már láttam hogy végig lett beszélve - ^^ indokolatlannak tűnt a magyarázkodás, egészen idáig ^^)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#685) snecy20 válasza szasanyi (#683) üzenetére


snecy20
veterán

Apróról vettem, 171k volt.
Palit Super JetStream kártyáim régre visszamenőleg voltak, 970-1060-1070Ti.
Valamiért ragaszkodom ahhoz, ami már bevált. :)
A 2 év gar. tényleg nem túl vonzó, de általában 1, legrosszabb esetben 1.5 évig használok 1-1 VGA-t.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#686) tibaimp válasza Peddy789 (#669) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó az is! :C

F e Z o: OK, elhiszem, csak a hivatalos oldalon nem írja a Giga, és csak azt írtam ide le, amit ott olvastam!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#687) tibaimp válasza 13 sanyika (#681) üzenetére


tibaimp
nagyúr

snecy20-nek igaza van, sokkal időtállóbb a 2070, ha van rá pénzed. Inkább várj még egy hónapot és gyűjtsél még hozzá, ha ezen múlik!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#688) szasanyi válasza snecy20 (#685) üzenetére


szasanyi
félisten

Értem. Ahogy egyik barátom szokta volt mondani: mindenkinek meg van a maga perverziója. :DDD

Én is nézelődök azért (is) érdekelt. Mondjuk az a tény, hogy az NV mindig simlis volt kicsit, és ez mára sem változott [link] nem igazán tetszik. Valamint nem találok hiteles infót arról, hogy melyik kártyának van már 2. revíziója (mondjuk a Hynix problémák miatt, de gyártó függvényében akár más miatt is lehetséges ilyen) sem arról, hogy melyik kártyára milyen GPU került (egyes oldalak némelyik típusnál feltüntetik, de nem mindnél és azt sem biztos, hogy azok pontos infók).
Sajnos a sok ideig készült és drága Radeon VII sem lesz népkártya (nálunk tuti nem, de valszeg kint sem) így amiatt árcsökkenés sem túl valószínű a közeljövőben.

Ha a fentiekről bárkinek hiteles forrásból származó infója van / lesz, azt legyen kedves megosztani! :R

tibaimp: persze, és annak is igaza van, aki szerint a 2080 az időtállóbb, és ha van pénze inkább azt vegye. ;] De a 2060 / 2070 / 2080 kártyák között 60-80k körüli árkülönbségek vannak ami azért nagyon nem mind1! Ezt a teljesítményértékelés és a bekerülési költség tekintetében egyaránt figyelembe kell venni. És ha vki mondjuk évente cseréli a VGA-t, az a drágán mindig nagyobbat bukik illetve rövid távon lehet, hogy a 2070 sem jelentene akkora előnye mint amekkora a ráfizetés. De ez mind felhasználó-, felbontás-, és játékfüggő, csak gondoltam teszek ennyi megjegyzést mert nagyjából így teljes a kép.

[ Szerkesztve ]

(#689) KAMELOT válasza szasanyi (#688) üzenetére


KAMELOT
titán

Techpowerup-on megtalálsz minden infót, hogy milyen GPU-val van szerelve az adott kártya, amit szeretnél. Én 160k vettem az MSI Aero-t. 3 év garival tiszta új bolti.
mondjuk most néztem 212k már lehet venni 2080 aero-t. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#690) snecy20 válasza szasanyi (#688) üzenetére


snecy20
veterán

"Ha a fentiekről bárkinek hiteles forrásból származó infója van / lesz, azt legyen kedves megosztani! "

Főleg az újabb revíziókat érintően hasznos lenne. :)
A visszajelzések alapján úgy tűnik, hogy a 2070-ek meghibásodási aránya csekély - illetve a Pascal-okal összevethető, normális.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#691) snecy20 válasza KAMELOT (#689) üzenetére


snecy20
veterán

Arra ezt írták: :D

Az MSI márka legalja, Maximális terhelésen zárt-jól szellőző házban 82C.
Anyaghasználat nagyon gagyi, ez már a csomagoláson látszik.
A prémium játékot nem kapod meg hozzá (ANTHEM, BFV)

Előnyök
Olcsó, szépen hozza a társai teljesítményét.
Nincsen csicsás LED. ( Csak egy videókártya)

Hátrányok
Gyenge hűtés, tűzforró hátlap.
Nincs ajándék játék hozzá.
A hűtés miatt nem érdemes tuningolni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#692) tibaimp válasza szasanyi (#688) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A srác csak a 2060 vs 2070 vga-kat vetette fel, mint lehetséges választást, erre írtam én, hogy szerintem a 2070 időtállóbb, de mivel az ő pénze, ő tudja, hogy mi merre hány centi! Tudom, hogy a 2080, sőt a 2080Ti, sőt akkor már Titan meg még időtállóbb....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#693) snecy20 válasza tibaimp (#692) üzenetére


snecy20
veterán

Vicces módon minél feljebb megyünk, annál kevésbé időtálló. :D
Meglesz ugyan egy 2080 Ti nyers ereje még 2-4 év múlva is, de azt a teljesítményszintet jó eséllyel megkapjuk már fele áron. Ellenben a 2060 / 2070 értékvesztése nem lesz olyan drámai.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#694) tibaimp válasza snecy20 (#693) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, de itt most nem a teljesítményvesztésről volt szó, hanem az időtállóságról. Van olyan barátom, haverom, több is, akik megveszik "ma" a nagy cpu-t vga-t, és kb 8 év múlva kezdenek el vakarózni, hogy már kevés! Én is a rendszereimet 3-4 évig szoktam használni, van aki 1-2 év után cserél, ki hogy. Én azért vettem 2070-et, mert nem szeretném, ha jövőre már kevés lenne a fullHD-hoz. Az értékvesztés más tészta. PC alkatrészen csak veszíteni tudsz, azt meg tudjuk, hogy számítástechnikában az egyik legnagyobb butaság a várakozás, mondván: "majd megveszem jövőre, mert most még drága" Ha rá van szánva a pénz, akkor meg kell venni, ha nincs, akkor annyival "kisebb" hardvert kell összeállítani.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#695) Amerigo57 válasza szasanyi (#683) üzenetére


Amerigo57
őstag

szasanyi.

Egyébként a tesztekben , a

Palit GeForce RTX 2070 Dual
Palit RTX 2070 OC
Palit RTX 2080 Ti Gaming Pro OC

nagyon jó eredményeket kaptak.

[ Szerkesztve ]

(#696) Peddy789


Peddy789
őstag

Nah strix 2070 oc: game kozben minden huzas nelkul (tehat factory betonstabil mod) 1935Mhz atlagosan, 1965Mhz max

Egyelore borzalmasan elegedett vagyok, vega64volt nalam 1 honapot, ahoz kepest elvileg ugyanaz a huto, de itt nincs gpu swag, valahogy stabilabb a vaz, illetve nem lett hokamra az egesz gephaz, sokkal halkabb is igy.

Fps rx480rol igy eleg poen, az lowon volt 40-60 korul, most fullon scak shadow kiveve, stabil 100-nak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#697) KAMELOT válasza snecy20 (#691) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor leírom a tapasztalatot.
Hűtés 65C maxon, csendes, csomagolás kit érdekel. (mit akrsz még a csomagolásban? doboz, szivacs, zacskó!
BF5 megkpatam és le is húztam ott van a gépben.
Mivel ref kártya a meleg kifelé hátul távozik. Ha a gpu 65C az egész nyák is annyi a többi komponensel együtt.
Milyen anyaghasználatról van szó? Nyák, hűtőborda, blower venti és a takaró rész!?!?! Melyik ezek közül gagyi?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#698) snecy20 válasza KAMELOT (#697) üzenetére


snecy20
veterán

Passz...mondjuk még így is 4 csillagot adott rá. :D

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#699) Amerigo57 válasza snecy20 (#698) üzenetére


Amerigo57
őstag

Hátrányok:

Nincs ajándék játék hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

(#700) Savanya válasza KAMELOT (#697) üzenetére


Savanya
addikt

65C nagyon jó és GB Gaming OC és MSI Gaming Z-nél örülnék annyinak .

Volt KFA2 1080 -am 2db is és érdekes az egyik 77 fokos míg a másik meg 83C volt .

Mobilszámom: 70-516-8068

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.