Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Backer0326 válasza KAMELOT (#999) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Köszi a gyors választ

most nincs időm játszani, de most megy egy Unigine Valley teszt. A képek közbe készültek.

(#1002) Compika válasza Backer0326 (#1001) üzenetére


Compika
aktív tag

Nekem is ilyen kártyám van, és nekem a division 1-el csinálta ugyanezt amíg dx12 be volt kapcsolva amint átváltottam dx11-re senmi probléma nincs, a div2 nél nem csinálta ezt dx12 alatt, de amúgy nekem samsung ramos a kártya.

[ Szerkesztve ]

Compika felhasználónak 10 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#1003) Backer0326 válasza 13 sanyika (#1000) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Na arra jutottam, hogy felesleges szenvedni... rossz vagy nem, vissza vittem az alzának. Nem gondoltam volna h szó nélkül vissza veszik. Pozitívan csalódtam, pacsi alza. Aztan rá fizettem és vettem egy Asus strixet. Meglátjuk ez is produkál-e valami érdekeset.
Köszi a segítséget!

(#1004) tibaimp válasza Backer0326 (#1003) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Remélem beválik az új vga! :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1005) csaba951 válasza Backer0326 (#1003) üzenetére


csaba951
veterán

Asus - lemérted, befér a házadba? :DDD

(#1006) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Ugyan a kártyám egy RTX 2060-as, amit ma délelőtt hoztak, de olyan problémába futottam bele, hogy minden segítség jól jönne, ezért ide is beraknám, hátha itt is kapok valami hasznos ötletet, amit előre is köszönök :) A probléma lényege itt: [link]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1007) - = Zk = - válasza pendre54 (#1006) üzenetére


- = Zk = -
félisten

milyen kábelt használsz?... mekkora is a felbontásod?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1008) tibaimp válasza pendre54 (#1006) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A számtech boltban milyen lappal próbálták? Gondolom valami újabbal, mert a B85 már eléggé régi. Nem tudom lehet-e olyan, hogy a lap nem támogatja ezt az új vga-t!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1009) pendre54 válasza tibaimp (#1008) üzenetére


pendre54
addikt

Annyit tudok, hogy egy teljesen új konfigot raktak épp össze, szóval valami újabb fajta lehetett, de nem kérdeztem rá, nekem annyi elég volt, hogy abban működött a kártya. Na, akkor a slussz poén, megfogadva az egyik kolléga tanácsát, tesztelés céljából, az egyik SSD-t lepucoltam, amin csak játékok voltak telepítve, és feltoltam rá egy tiszta Win 10-et. Éééés, hasít a kártya mint a szél. :D

Szóval, szerencsére még ez az 5 éves lap is elboldogul ezek szerint ezzel a kártyával, így nem maradt más hátra, mint nekiugrani az újra telepítésnek. Megvan a következő 2-3 nap programja, mire minden a helyére kerül. ;]

Zk : DisplayPort kábelt használok, egy jobb fajta Delockot, a monitor felbontása meg 2560x1440.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1010) tibaimp válasza pendre54 (#1009) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Fasza! Akkor megoldódott, örülök. :C

szerk.: az érdekes az, hogy én mikor a 2070-et vettem, az egy amd vga-t váltott, nem hogy tiszta telepítés nem csináltam, még az amd driver-t is fenn hagytam a win10-en, és csak rá/mellé telepítettem az nv-t. Majd csak napokkal később szedtem le, sima uninstallal az amd driver-t, miután meggyőződtem róla, hogy az új vga OK-s. Érdekes dolgokat produkál a w10....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1011) KAMELOT válasza pendre54 (#1009) üzenetére


KAMELOT
titán

Ilyenkor ha új kártyát teszel akkor jobb ha friss WIN10 megy és akkor nincs gond.

MÁS: Néztem a 2070-met néha elérte a 1890Mhz is, kártya STOCk nem nyúltam hozzá. Több órás BF4 alatt néztem.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1012) Backer0326 válasza Backer0326 (#1003) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Na a fejlemény az h tökéletesen működik az új kártya nincs játék lefagyás stb. Egyszerűen működik. Azért nekem is kellet egy Win újra telepítés. A driverek kicsit meg kavarodtak, de már tökéletes. 5 óra nyúzás után semmit probléma. Valószínűleg az armor volt hibás valamilyen terén.

(#1013) KAMELOT válasza Backer0326 (#1012) üzenetére


KAMELOT
titán

Biztos a kártyával volt valami! Most már jól megy!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1014) csaba951 válasza pendre54 (#1009) üzenetére


csaba951
veterán

Ezek szerint a jövőben érdemes elkerülnöd a DDU használatát. :DDD

(#1015) 13 sanyika


13 sanyika
tag

Asus dual oc-ról van vélemény?Alig van róla teszt.Vrm hűtése,milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#1016) pendre54 válasza csaba951 (#1014) üzenetére


pendre54
addikt

Nos, lassan két napi kínlódás, Win tiszta telepítés után, úgy 95 %-ban rájöttem, hogy mi akasztotta ki az Msi Gaming Z-t, és tuti, hogy nem a DDU, és ráadásul a Win újratelepítést is megúszhattam volna. Szóval, a történet úgy néz ki, hogy amikor a közeli számtech boltban kipróbálták, és ott csont nélkül működött, hazaérve nem kísérletezgettem tovább, hanem nekiugrottam a tiszta Win telepítésnek. Nem is volt probléma, a kártya a legelső pillanatól fogva normálisan működött. Viszont amikor szép sorjában elkezdtem telepíteni az általam használt programokat, kettő olyan volt, ami a telepítésük után, ismételten kiakasztotta a kártyát, ugyanazt a hibajelenséget produkálva.
Az egyik, az Asus AlSuite proginak, a venti szabályozós része, amivel a proci, és a házventiket szabályoztam eddig. Ezt telepítve, a géprestart után azonnal kakukk volt a kártyának. :D Letakarítva a progit, ismét helyreállt a rend. Még egyszer eljátszottam ugyanezt, hasonló eredménnyel, így sajna kénytelen voltam érzékeny búcsút venni ettől a progitól, pedig nagyon hasznos kis cucc, mert sikerült olyan profilokat belőnöm, hogy szinte teljesen hangtalan volt a gép, és a hőmérsékletek se szálltak el. Most jobb híján, az alaplapon próbálom szabályozni ugyanezt, messze nem olyan hatékonyan, sokkal nagyobb a zaj.
A másik progi, ami szintén ilyen hibát produkált, a szünetmentes tápom monitorozó progija( UPSilon 2000) volt. A táp USB-vel csatlakozott a géphez, és ehhez van driver. Na ez a progi is ment a lecsóba, miután itt is kétszeri próbálkozás után hátast dobott a kártya. :D

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1017) Foglalt név válasza pendre54 (#1016) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ott azért valami nem kerek. Msi-m van, igaz Armor, de tökéletes barátságában van az AISuite-al, amit napi szinten használok(új a kártya, még van ingerem játszani a benchmarkokkal) :U

(#1018) pendre54 válasza Foglalt név (#1017) üzenetére


pendre54
addikt

Azért a történethez tartozik, hogy az alaplapom most májusban lesz 5 éves (Asus Vanguard B85), és az ahhoz kapott CD-n lévő korábbi AlSuite változatot tudtam csak telepíteni és használni, az újabb kiadásúak, már nem települtek fel.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1019) tibaimp válasza pendre54 (#1018) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor valahol csak igazam lett a régebbi B85 miatt, csak szerencsére nem hardveresen, hanem "csak" szoftveresen nem kompatibilis teljesen, az új vga-val.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1020) Backer0326 válasza KAMELOT (#1013) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Na srácok!

Két napig volt tökéletes minden, kezdenek előjönni a hibák az Asus kártyánál is :DDDD
Megint elkezdett kidobálni kb az össze játékból, aztán a bf 5-nél jött ez....
[link]
Úgy néz ki kétszer is befürödtem ezzel a szériával, holnap újra megyek cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#1021) Źşë' válasza Backer0326 (#1020) üzenetére


Źşë'
addikt

milyen ram van rajta amúgy? csak kíváncsiság :))
am furcsa hogy megszaporodtak náluk pl. a "felbontott" termék címkéjű portékák... lehet egy ilyet kaptál vissza
de hogy ennyire szar legyen egy széria az azért durva, yt-on is rengeteg vidinyót látni, meg hát a topikban is elég sokan panaszkodnak, kemény

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1022) KAMELOT válasza Backer0326 (#1020) üzenetére


KAMELOT
titán

Viheted vissza! :U
GPU-Z dobj be, hogy milyen ramos!
Az a egészben a vicc, hogy nem mindegyik MICRON ramos csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1023) Backer0326 válasza Źşë' (#1021) üzenetére


Backer0326
csendes tag


jah azt el is felejtettem MICRON ramos a drága.

[ Szerkesztve ]

(#1024) KAMELOT válasza Backer0326 (#1023) üzenetére


KAMELOT
titán

1410Mhz a max GPU clock? Boost 1815?? Mennyit megy neked a gpu 2000Mhz felett?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1025) Backer0326 válasza KAMELOT (#1024) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Nem az a aktuális, a max az ~1950 volt ha jól emlékszem

(#1026) KAMELOT válasza Backer0326 (#1025) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 1620Mhz a boost és 1890Mhz is mutat néha. Azért az kemény, hogy 2x befürödsz ilyennel.
Nyugodtan vidd vissza és mutasd meg nekik a videót!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1027) Backer0326 válasza KAMELOT (#1026) üzenetére


Backer0326
csendes tag

Na jah, remelem a kövi már jó lesz. Biztos cserélik az előzőt is szó nélkül cserélték. Még megindokolni se kell 14 napig az alzánál. De azért szólok h ez kuka nehogy eladják másnak is.

(#1028) KAMELOT válasza Backer0326 (#1027) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze! Azt mindeképpen mond meg nekik, azért mondtam mutasd meg a videót!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1029) Foglalt név válasza Backer0326 (#1027) üzenetére


Foglalt név
addikt

Kicsit olyan érzésem van, hogy van, aki visszaveszi a kártyát, de aztán rámelegíti a következő vevőre, hátha az nem olyan "sasszemű" és máris megspórolta az adminisztrációt.
Ettől kifelé úgy tűnik, mintha nagyon sok szar kártya lenne, miközben ugyanaz a pár darab forog :U

[ Szerkesztve ]

(#1030) 13 sanyika válasza Foglalt név (#1029) üzenetére


13 sanyika
tag

Amelyiket visszaküldik,nem árulhatja újként,persze gondolom én.
Pl. az alzánál van,hogy újszerű,használt,felbontott.

(#1031) KAMELOT válasza 13 sanyika (#1030) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen csak aki megveszi és ezt látja ugyan úgy visszaviszi. Minek kell nekik a felesleges adminisztráció!?
Ilyen hibás kártyákat küldik vissza!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1032) 13 sanyika


13 sanyika
tag

Mi a különbség:

https://www.pcx.hu/msi-rtx2070-8gb-gddr6-gaming-x-8g-videokartya-232352

https://www.pcx.hu/msi-rtx2070-8gb-gddr6-gaming-x-videokartya-898190

(#1033) csaba951 válasza 13 sanyika (#1032) üzenetére


csaba951
veterán

Más-más nagykerből van valószínűleg.

És/vagy a kezelő rosszul rögzítette a kártya adatait az első kártyánál. Pl. a termék nevében kétszer szerepel a 8G, meg a Memória órajel (MHz): 1750 biztos, hogy nem jó. Egyébként ugyanaz a termék lehet mindkettő.

(#1034) tibaimp válasza 13 sanyika (#1032) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Lehet ez a kettő akart lenni, de elírták: [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1035) csaba951 válasza tibaimp (#1034) üzenetére


csaba951
veterán

Azért gondolom, hogy nem, mert mindkettőnél 1710 Mhz van beírva órajelnek.

(#1036) Źşë' válasza 13 sanyika (#1032) üzenetére


Źşë'
addikt

lehet az olcsóbb az ilyen visszavitt, felbontott termék :D fene tudja, első blikkre ugyan az, lehet nincs doboza, OEM :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1037) Kiss_R


Kiss_R
tag

Üdv!
Gép építése van folyamatban és egy MSI 2070 Gaming Z a kiszemelt VGA (i5 9600k-val).
Monitor is kell hozzá, de itt megkérdezném, mekkora erő van ebben a kártyában? Játékra lenne, és a cél a maximális grafikai beállítás (kompromisszumot nem igazán akarok hozni) single játékoknál (pár éves játékoktól kezdve az elkövetkezendő pár év játékáig). Néztem teszteket, és úgy tűnik, 1440p felbontáson még tudja hozni az átlag 60FPS-t, de már van 1-2 játék, ami megszorongatja. Mennyire ostoba gondolat FHD monitort venni mellé 60-75HZ-cel? Az elmélet az, hogy bár így sokszor félgőzzel fog menni, de tovább ki tudja szolgálni az igényeket.

(#1038) Siszibatya válasza Kiss_R (#1037) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

2080 lenne a te kártyád amivel a te igényedhez közelebb lenne ez az igazság - kompromisszumot nem igazán akarok hozni írtad - ebből meg ha nem engedsz ez következik. 60-75Hz monitor helyett valami szélesebb spektrumu 30-144Hz Freesync monitort néznék , amivel használható G-synces kártya Adaptiv Sync funkciója .

2070-el azért lehet 1440P felbontásban gamelni.

Azt kell elfelejteni , hogy mindent Ultrára és a lemagasabb szorzóra kell állítani , mert csak akkor lessz jó , minden más esetben meg nem - bármi is legyen az oka ennek a gondolatnak.

Nem kell 16X szűrő , motion blur , film grain és a többi hasonló grafikai beállítás ami látványvilágba nem ad hozzá semmit - maszatol / elken / torzít - , de jól belassítja a játékot azaz fps-t veszítesz vele .

Még valamit nem szabad elfelejteni : egy jó ideje igencsak optimalizálatlan játékokat adnak ki gyorsba - ezek egy része gyors összevágott konzolport A profit számít a minőség már nem .

A lényeg nekik hogy minél több pénzt kivegyenek a fogyasztók zsebéből az 1000X ugyonolyan lehúzott bőr után is . - Tisztelet a kivételnek , akik ténylegessen minőséget alkotnak sztori és grafikai , optimalizáltág vonalon egyaránt .

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#1039) csaba951 válasza Kiss_R (#1037) üzenetére


csaba951
veterán

Vagy veszel most egy RTX 2060-at, és megjelenés után (kb. 6-12 hónap múlva) veszel egy RTX 3070-et és eladod a még bőven garanciális RTX 2060-at. Nemsokára jön a 7 nm-es gyártás. Várhatóan teljesítményben nagy ugrás lesz (kb. Maxwel -> Paskal ismétlődik), fogyasztásban (melegedés) meg jelentős csökkenés.

A RTX 3070-en már kb. hozni fogja azt a szintet amit szeretnél 1440-ben.

(#1040) Semin válasza csaba951 (#1039) üzenetére


Semin
senior tag

Az okfejtéssel csak az ár a probléma. Jelenleg is kapható a 2080Ti ami kompromisszum mentesen tud 1440p-t.
Természetesen a megfelelő áron. A 3070 induló árának a teljesítménye lesz a meghatározója.
Ha veri a 2080-at, annyiba is fog kerülni.(ezek az utóbbi év tapasztalatai sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#1041) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok! Kb 2 hete beléptem én is a 2070 felhasználók közé egy EVGA XC Ultra Gaming kártyával. A probléma, hogy sehogy nem bírom kihasználni teljesen. Kb ugyan olyan értékeket sikerül kicsikarnom belőle, mint az előd 1060-ból. A cél 144fps vagy aközeli érték 1080p-n. Tudom a processzorom nem a legizmosabb egy szálon, de ennél azért többre számítottam. A GTA5 GF Exp. beállításai szerint mindent maxra tolt, de ha lejjebb is veszek ezt-azt az fps csak csökken és a kihasználtság is 10-20%-ra esik GPU fronton. Nvidia panelben maximális teljesítmény van beállítva. Nyáron tervezek zen2-re váltani ha kijön addig viszont ebből kellene kihozni valamit. Esetleg tipp valakinek?

(#1042) Kiss_R


Kiss_R
tag

Köszönöm a visszajelzéseket, magam is arra a következtetésre jutottam, kompromisszum mentes 1440p-re inkább 2080 kéne már, főleg, ha az eljövendő játékoknál sem akarom letekerni a grafikát.
Azzal sajnos nem lehet mit kezdeni, hogy a fejlesztők nem hajlandóak jobban optimalizálni a játékaikat. :(((

(#1043) Forestgreen válasza Atish19 (#1041) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Szia!

Én GTX 1070-ről váltottam ugyanerre, csak a két slotos XC Gaming modellre. Nálam az 1070-hez képest is kb 30-40% volt az előrelépés FPS téren, ha nálad nincs enni legalább 1080p-ben, akkor ott processzor limitről lehet szó (főleg, ha írod, hogy a GPU kihasználtság nem túl magas....) . Én egyébként egy 8700K-val próbálkozom...

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#1044) Semin válasza Atish19 (#1041) üzenetére


Semin
senior tag

Ez harmatosnak tűnik bárhonnan nézve.

Próbálj már ki a driver reinstallt (minden alap), majd egy másik játékot.
Bármit amihez nem kenyérpirító kell. Az lenne e legjobb ha van beépített Bench.
(esetleg a kártyához kapottak közül)

A szűk keresztmetszet a proci ez nem is kérdés, de jelenleg az is malmozik...

[ Szerkesztve ]

(#1045) F e Z o válasza Semin (#1044) üzenetére


F e Z o
veterán

A GTA5 konzol átírat tudtommal, ami elég rosszul sikerült, teljesen optimalizálatlan.

H2O über alles!

(#1046) Źşë' válasza F e Z o (#1045) üzenetére


Źşë'
addikt

azt azért nem mondanám h optimalizálatlan (sőőt), gyengébb gépeken se fut rosszul, ellenben a 4. rész portjával, ami megjelenéskor eléggé botrányos volt pont ez miatt - amúgy gta5 esetében max payne 3 csapata oldotta meg a portolást, és még kaptunk egy rahedli plusz gfx opciót amitől (ugye szubjektív, de megjelenéskor csak tátottam a szám a steames screeneken ami 1:1ben visszaadta a minőséget) elég szép lett a játék a konzolos verzióhoz képest

ott az a rizsa kevés alá, eleve alacsony frekin megy a proci (egy intelhez képest), és pont ez miatt jobb az intel, jobban megtekeri a vgakat, csak nézni kell teszteket, ha az a célod hogy magas fpsekkel játssz akkor intel, ha meg takarékosság akkor amd

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#1047) Atish19 válasza Semin (#1044) üzenetére


Atish19
őstag

Mikor cseréltem a kártyát DDU-val lepirítottam a régi drivert és tiszta lappal indult az új ahogy a nagy könyvben meg van írva. Nekem az a fura, hogy alap 3,4ghz órajelen a 1060ból kb 120 fps-t hozott ki jelenleg meg ugyan azon beállítások mellet 3,9-4ghz cpu freki mellet is 60 körül van 20% cpu és 20%gpu kihasználtsággal. Addig nem is ment fel 70-90 fps-re amíg nem maxoltam ki a beállításokat. Pubg szintén ugyan ez. R6S-nél 80% felett teker a vga és ami meglepő Apex alatt teljesen ki tudja tolni 98-100 között ugrándozik. Azt értem, hogy gyenge pont a CPU, de miért csak 20-30%-on teker? Zen2 megjelenéskor mindenképpen váltok 3600-700x-re, de bíztam benne, hogy addig valami ideiglenes megoldás csak születik amivel legalább a stabil 100fps-t ki lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

(#1048) m0h0senator válasza F e Z o (#1045) üzenetére


m0h0senator
őstag

Nem. Ez nincs így. A GTA4-el keverheted.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1049) KAMELOT válasza Atish19 (#1041) üzenetére


KAMELOT
titán

Te viccelsz? Nekem ultra 4K gta5... 105fps

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#1050) Atish19 válasza KAMELOT (#1049) üzenetére


Atish19
őstag

Nem viccelek hisz látod a képet. Már minden beállítást kipróbáltam nincs több ötletem a processzor cserén kívül, de az nyárig még várat magára. Persze ha neked van valami tipped szívesen fogadom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.