Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Silverchain


Silverchain
csendes tag

Üdv!

Gaming Z kártya nálam idle állapotban, 0 rpm fan speed mellett 54 C fokos. Játék/terhelés alatt max 67 C fok.
Nem túl magas egy kicsit az idle hőfok, vagy a ventillátor kímélése miatt az be sem kapcsol 60 fok alatt? Másnál mennyi az idle hőmérséklet zárt házban?

[ Szerkesztve ]

(#102) Siszibatya


Siszibatya
tag

Sziasztok ! :)

Én így látom a teszt alapján ezt a kártyát és leírnám a véleményemet :

Látom a belinkelt holland teszt alapján jól sikerültek ezek a kártyák ! :) - köszi totig ! :R

2560x1440p ultra felbontáson is jól teljesítenek szerintem . Giga Windforce 36,7 dB (A) és 61fokkal lett a leghalkabb a tesztben terhelés alatt ami 30percet vett igénybe - , utána Msi Armor 38,8 dB (A) 65fok . A többi kártya valamivel melegebb és hangosabb és teljesítménybe is kicsit jobbak ( néhány fps , amit én néztem max.8-10plusz de volt hogy kevesebb )
. Figyelembe kell venni itt tesztpadon készültek a mérések , ami másképp alakul jól szellőző gépházban végzettel .

Zárt házban jó szellőzéssel és 6 / 8 magos procival, ha szerencsés az ember és jót fog ki ( alacsony fesszel jól megy / jól húzható ) kevesebb a hőtermeléssel nem fűti be a gépházat . Szerintem nem feltétlenül szükséges mindet ultrára állítani és a szűrőket maxra beállítani. Alacsonyabb beállítással magassabb fps is elérhető annak aki így szokta meg. Fölösleges lassító , memóriazabáló beállításokat meg ki is lehet kapcsolni. Annyit nem hiszem hogy ad plusszba grafikailag .

Lehet bármilyen jó a grafikája , ha a játék sztorija nem köti le az embert.

Másik ilyen az amikor rosszul van optimalizálva és/ vagy konzolport . Ilyenkor még az aktuális csúcskártyával és procival se kapjuk az elvárható eredményt . A 4k gaming , főleg a 4k 144Hz vagy afölötti értékek elérése főleg ultra / very high beállításokkal még a jövő zenéje.
Kell ehhez azért még pár generáció , ezt be kell látni . Grafikai kompromisszumokkal élvezhető , elfogadható lehet , de nem mindenkinek .

Ettől függetlenül egy nagyon jó kártyát kapunk , félpasszív működéssel és nagyon jó teljesítménnyel . Tulajdonképpen egy kb. gtx1080 és gtx 1080Ti közötti kártyát kapunk nagyon jó teljesítménnyel és jó fogyasztással. Optimális ára ennek a kártyának kinek megfelelő - kinek nem , ezt mindenki eldöntheti saját maga . Maximum kivárja amíg lemegy a számára megfelelő értékre . Akinek kell és van rá kerete az meg fogja venni ígyis -úgyis és szerintem nem fog csalódni .

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#103) CptAdamica válasza Silverchain (#101) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem nyugiba, windows alatt, filmnézéssel 36 fokos, előbb játék után két perccel 45 fokos volt. Nem lehet, hogy rosszul szellőzik a házad?

Megyen!

(#104) #13056512


#13056512
törölt tag

san01 és thomasvold köszönöm a segítséget. :R

(#105) Silverchain válasza CptAdamica (#103) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Megnézem majd oldallap nélkül, 4 házventim van, elöl beszívja a levegőt, hátul, felül tolja ki. Bekapcsoláskor 32 fokos, majd felmegy egészen 54-ig, a vga ventillátorai meg sem moccanak, csak 60 fok felett kapcsolnak be.

(#106) Siszibatya válasza Silverchain (#105) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

Megpróbálok segíteni és néhány ötletet adni hátha bejön valamelyik :

Oldallap nélkül nincs meg a légcsatorna útja, amin keresztül a levegő áramlani tudna . Írod azt hol vannak a ventik és merre fújnak . Elviekben így van gyárilag vagy ha te magad szereled , de egy kis figyelmetlenség /kapkodás elég szerelésnél és már másképp van beszerelve.

Érdemes megnézni , hogy jó irányba lettek a ventik beszerelve a gépházba - értem ezalatt hogy pl. előről a friss levegőt valóban beszívja és nem pedig belülről kitolja Ezt hátul , oldalt , felül is ellenőrizni kell.

Ventillátorokon szokott , nem hiszem hogy mindegyik márkán lenni oldalt egy nyíl - ez mutatja , hogy merre fújja a levegőt.

Ezt egyszerűen ellenőrini lehet így : a kezedet vagy egy papírlapot 2-3cm re és meglátod elfújja vagy szívja .

Csinálhatsz egyedi ventiprofilt is akár , hogy ne álljon a venti és menjen egy minimum fordulaton .

Nem pörgeti valami fölöslegesen a procit ill. a videókártyát ? - ezt roguekiller nevű programmal ellenőrizheted , esetleg plusszba egy víruskeresés

Még egy esetet el tudok képzelni : kisméretű a gépházad és annak ellenére , hogy tele van ventikkel hamar felfűti a proci és a videókártyád azt a kicsi légteret ami a gépházon belül van .

- lehetséges , hogy a tápegység ventije felfelé néz , lentről a gépház alja felé kéne , hogy friss levegőt tudjon beszívni - vagy alulméretezett a tápod - minősítése is alacsony pl . bronz ( gold kéne mondjuk ) és ez miatt is fölös veszteséghőt termel plusszba Nagyobb teljesítményű és bronz minőséítés még mindig jobb mint kisebb teljesítményű és bronz minősítésű Mivel nem ismerem a konfigodat így nehéz , mondani bármi pontosabbat. 550W Gold táp már jó 5év garival vagy többel . márkák- Evga, Corsair , Seasonic

Üdv.: Tamás

(#107) sztojkalaci válasza Silverchain (#101) üzenetére


sztojkalaci
csendes tag

Szia!

A 67 fok egyébként messze nem olyan vészes szerintem. Nézd meg milyen hőfokokat produkálnak a blower type-os kártyák, amik egyébként vannak ugyanilyen chipsettel is. A Gaming Z az egyik leggyorsabb RTX 2070 ha jól tudom, amiből következik, hogy több dzsúz kell neki, és így több hőt is termel terhelés alatt. Szerintem nem kell aggódnod, ha nem megy jelentősen feljebb a hőmérséklet. :)

(#108) Silverchain válasza Siszibatya (#106) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Köszi a választ, akkor pontosítok a kédésed alapján:

Ház: Corsair Carbide 200 R
Táp: Corsair TX 650
A táp ventillátora valóban befelé néz. De alul padlószőnyeg van, így befelé van fordítva, hogy ne jöjjön be annyi por.
A CPU idle hőfoka : 33c. Terhelés alatt: 56c.
A GPU idle hőfoka: 54c. Terhelés alatt: 67 fok.
A ventik airflow szerint lettek beszerelve, rajta van a nyil.

Nekem az idle hőfok magasnak tűnik. Ha állítottam afterburnerben, hogy a ventillátor menjen 60 fok alatt is, akkor lehűtőtte 37 fokig a GPU-t 30%-os meghajtással. A kérdésem pont az volt, hogy menjen nyugodtan 54 fokon venti nélkül (a ventilátor kímélése érdekében) vagy ne.

Egyébként a techpowerup.com oldalon azt írják, hogy az idle hőmérséklete a kártyának 51c, load alatt 69c.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#109) Silverchain válasza sztojkalaci (#107) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Nem ment 67 fok fölé, benchmark/SotTR/Assassin/stb alatt egyszer sem, több órán keresztül.

(#110) Siszibatya válasza Silverchain (#108) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia és köszi a tesztet ! :)

Ebben a tesztben sem tartom vészesnek a hőfokokat , max visszavesz 5lépcsőt a gyorsaságból , ha ugyonúgy működik itt is mint az előző szériánál a boost 3.0 . Ezek a tesztek általában tesztpados mérések , amitől egy zárt gépházas eltér és más hőfokok mutatkoznak . Ezek is elfogadhatóak nem kell túldramatizálni ezt sem . Akinek fontos a halk működés az úgyis olyan alkatrészeket vesz a konfigjához - itt is érdemes kompromisszumokkal és ésszerűen megválasztani ezeket szerintem . Játék hangja elnyomja a ventiket akár hangszórón - akár fül / fejhallgatóval játszik valaki .

( egy minőségi épített külső vízhűtés ( Mora3 420LT vagy Pro ) ,ami túl van méretezve és szükség is van rá az egy igen nagy összeg és megvannak az előnyei és a buktatói amit be kell vállalni annak aki ilyent szeretne , új videókártya full cover blokkok lecserélése , eladása és vétele )

Jó konfigod van és nincsen miért aggódnod , de csinálhatsz egy kis hőmérséklet vátoztatást a tápegység elhelyezésével ha szeretnéd .

A te egyéni döntésed az , hogy felfelé azaz a gépházba néz a tápventillátora . Így befelé tolja a hőt , ez tény. ( kevesebb por jut be akár szőnyeg akár laminált padló - ez is szempont )

Szerintem meg kéne fordítanod és nem kell annyira mumusként tekinteni a bejutó pormennyiségre . Fel van fújva a dolog nagyon szerintem .

Amennyiben van porszűrő alul vagy ha nincs csinálhatsz magadnak szúnyoghálóból kb. 500Ft/méter , méretrevágod és kész is.

Mondujuk Havonta-kéthavonta leporolod ecsettel és jólvagy / kézipumpával kifujatod - működik én így csináltam évekig ( max 1-2 alkalom/év ) Sűrített levegő nyomása árthat , rongálhatja a finom alkatrészeket - csapágyakat , kerregővé / hangossá teheti a ventillátorokat . - Nem tudom jobban ill. pontosabban megfogalmazni , remélem a lényege érthető .

Lefelé fordított táppal én bizos vagyok benne nyersz hőfokot és alacsonyabb lessz jópár fokkal minden .

A videókártya hőfokán meg nem kell aggódni , ez a működési hőmérséklete adott környezetben . Ez egyáltalán nem sok. Te saját döntésed ,hogy kíméled és elfogadod a magasabb hőfokokat vagy hagyod ahogyan eddig volt . Az alkatrészeket megadott hőmérséklet értékekre tervezték , ennek megvan az optimális hőfoka és megvan mi az amit még elbír. Nagyobb hőingadozás többet árthat , hogy mennyit azt nem tudom megmondani és azt sem mennyit veszíthet a tervezett élettartamából a kártya és a körülötte lévő alkatrészek.

Benne van az emberben úgymond a félelem ,hogyha meghibásodik / elromlik garanciáztatni kell és az itthon hosszadalmas is lehet . Nem biztos ,hogy garancia időn belül fog elromlani ,lehetséges utána .

Ez csak egy példa amiben egy lehetőséget írok :

Amennyiben nem cserlész évente / gyakran videókártyát és más alkatrészt , hanem megtartod tovább -3év garancia esetén - mondjuk 2évig és eladod 1év garanciával . Ezután veszel valamilyet mondjuk az új szériából vagy éppen amelyik tetszik és megéri neked .

Üdv.: Tamás

(#111) Silverchain válasza Siszibatya (#110) üzenetére


Silverchain
csendes tag

Oké, köszi a választ, azt hiszem megfordítom a tápot, max rakok valamit a gép és a padlószőnyeg közé.

(#112) faranus


faranus
aktív tag

Sziasztok

Két napja vagyok boldog tulajdonosa egy MSI 2070 Armornak!
Gondoltam megosztom veletek az eddigi tapasztalataimat!
Egy szintén MSI GTX 970 gaming 4G kártyát váltott!
Full HD 144Hz játszom, többnyire BF1, AC odyssey, Rust, DayZ, stb. Nagyon szépen teszi a dolgát, a GPU hőfoka 59-60 fok között van szinte folyamatosan, terhelés alatt, 60 fölé eddig még nem ment, bár teszem hozzá hogy egy i5 6600 procim van mellé, amit sokszor kevésnek érzek, afterburnerrel monitorozom folyamatosan mind a gpu-t mind a cpu-t és vegyes a kép. Néhány játék alatt közel a maximális teljesitményen megy a GPU de bf 1 alatt csak 50-55% közötti kihasználtságon, úgy hogy a cpu 100%-n, de ezek ellenére is 90-100 fps fixen megvan. Az AC alatt lehet érezni hogy kevés a CPU!
Egy érdekesség, hogy az msi oldalán azt irják 1620 Mhz a boost clock speed, de nálam 1830 Mhz- pörög ha ráengedem a tüzet, nem húztam semmit rajt, a legfrissebb nvidia drivert tettem fel hozzá és beraktam az alaplapba a kártyát ennyi, szóval kicsit fura, de persze ez legyen a legnagyobb gondom :D

A közeljövőben tervezek egy i7 9700k-t mellé rakni, ha meglesz akkor feltöltök ide az i5 6600 és i7 9700k teszteket, grafikonokkal meg mindennel amit csak mértem vele!

Az iponon most BF 5 kupont osztogatnak hozzá, ami ciki mert tegnapelőtt vettem, szóval én nem kaptam kupont, de lehet vissza küldöm még ma amivel benne vagyok a vásárlástól számitott 3 napban, és holnap rendelek egy újat, mert azért csak 60 euró a BF!
Ha bárkinek bármi kérdése van irjon nyugodtan!

tisztelettel faranus :R

(#113) thomasvold válasza faranus (#112) üzenetére


thomasvold
őstag

Internetes rendelésnél 14 napig elállhatsz, szóval van még időd.

(#114) totig válasza faranus (#112) üzenetére


totig
tag

Nagyon röviden spec. szerint 1620MHz a boost clock, minden nem OC-s 2070-nél ezt fogod látni. Az más kérdés, hogy valójában feljebb boostol és kb. mindegyik 1800 fölött lesz. Nekem GIGABYTE Windforce van, ott is 1620 van leírásban, mindenhol, és nálam is 1830-45 körül van ténylegesen terhelés alatt. Ez így volt már az előző generációs kártyáknál is (sőt, szerintem a 970-nél is). :)
Ez itt elég jól összefoglalja:
"Coreclock is the guaranteed clockspeed you'll get out of your GPU, the boost clock (a mi esetünkben 1620) is the minimum value the gpu should boost (or overclock itself to) if it finds it has thermal head room generally they will boost higher (ez az 1800+) then the advertised boost clock but its not guaranteed. usually there's even more head room for manual overclock as well."

[ Szerkesztve ]

(#115) faranus válasza totig (#114) üzenetére


faranus
aktív tag

Ahhha köszi! Hát egyenlőre a cpu kraft hamarabb fogy el mint hogy maxon ketyegjen a kis gyöngyszem!

Az elállás meg szükségtelenné vált, ipon mint eddig mindig, kifogástalan volt, irtam nekik egy emailt, mondtak hogy ahha, bocsi amikor én rendeltem nem volt még ez a promoció, de küldenek egy aktiváló kódot, meg is érkezett kb 5 percre rá emailben, most már szedem is le originen!

tisztelettel faranus :R

(#116) CptAdamica válasza faranus (#115) üzenetére


CptAdamica
veterán

Én 15-én vettem, kérdeztem tőlük, hogy tudnak e adni, de azt mondták, hogy nem. :D

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#117) faranus válasza CptAdamica (#116) üzenetére


faranus
aktív tag

Nekem az volt a taktikám, hogy nem állitottam választás elé őket, nem kérdeztem meg, hogy nekem jár e vagy kapok e, hanem mondtam hogy nem találom a dobozon a kupont, se sehol, és miért nincs rajta, hol a kuponom! Mintha fogalmam se lett volna róla hogy csak mától érvényes az akció :D

tisztelettel faranus :R

(#118) thomasvold válasza CptAdamica (#116) üzenetére


thomasvold
őstag

Én is megkérdeztem 2 napja, nekem sem küldtek...

[ Szerkesztve ]

(#119) CptAdamica válasza faranus (#117) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ja, amúgy így kell. Nekik is könnyebb így, minthogy visszaküldeni egy kártyát és azzal is foglalkozzanak.

(#118) thomasvold Én még az nvidiát is megkérdeztem, de csak annyit válaszoltak, hogy a promóció november 20-tól indul. :D Mindegy amúgy, megvettem a játékot, de cimbimnek jó lett volna.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#120) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok agyalok 2070en de egyáltalán érdemes megvenni rtx miatt a 2070 es kártyát? Nézten BFV ben youtubon még low detailon sem az igazi full hdn, én 2560x1080p ben játszom, félek gyenge lesz hozzá ti hogyan látjátok?

(#121) - = Zk = - válasza FaTHI (#120) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen... én ugyan 1440p-ben játszom, de nem mertem megvenni a 2070-et.. így 2080 lett belőle inkább...
( 1070-ről 1080-ra nem lépünk.. csakis a 1080Ti játszik... csak most RTX vonalon )

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#122) FaTHI válasza - = Zk = - (#121) üzenetére


FaTHI
őstag

Kiváncsi lennék másik játékokban hogyan muzsikál ez a sugárkövetés, mert ha máshol is ilyen siralmasan akkor nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#123) - = Zk = - válasza FaTHI (#122) üzenetére


- = Zk = -
félisten

perpill a kövi, majd az új Tomb Raider .. lesz valamikor.. még nincs benne, tudtommal

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#124) FaTHI válasza - = Zk = - (#123) üzenetére


FaTHI
őstag

Agyalok hogy beruházok egy giga2070 re bf5 el már megerheti, meg ez a 180k is sok egy vgaert de ami van most rx580 nem igazan jott be, szaggat rajta minden ha mégegyszer Amd t veszek belefejelek a falba tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#125) - = Zk = - válasza FaTHI (#124) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ha mégegyszer Amd t veszek belefejelek a falba tuti
ez volt velem is... 5 éve.. :D GTX770... azóta csakis nV...

a 2070 jó, de nem RTX-re.. 1440p?!.. hááát?! passz... olvasok én már sokmindent a neten...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#126) Siszibatya válasza FaTHI (#122) üzenetére


Siszibatya
tag

Szia ! :)

Még gyerekcipőben a surárkövetés . Ez is csak egy fps zabáló funkció , amiből van jónéhány ami nem tesz igazán hozzá képileg szerintem. A valóság ábrázolásának eltúlzott képi megjelenítése ez nem több . Enélkül is megvagy és megvannak mások is szerintem.

Ne ez miatt vegyél vagy ne vegyél kártyát . - mármint a surárkövetés miatt , ne ez legyen a legfontosabb döntőérv

Azt nézd , hogy ezzel egy 1080 és 1080Ti közötti erősségű kártyát kapsz , jó fogyasztással ,amivel 1440p-ben vígan elvagy ésszerű/ optimális beállítások mellett is , de játszhat ultra beállítások is , ha neked megfelelően fut így az adott játék .

A rosszul optimalizált játékokat ne nézd , azon még az aktuális csúcskártya sem segít. A fejlesztőknek kellene jobban összekapni magukat és optimalizálni rendesen a játékokat ide értve a konzolportokat is .

Ha valami úgy van bemutatva hogy HŰHA ez mekkora valami /új szenzáció , akkor a legtöbben beveszik és megeszik ezt , akkor a másik oldalon azaz a vevőnél mégnagyobb HŰHA van.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Tamás

(#127) Heroes fan válasza FaTHI (#124) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jó hát az az 580 nem is egy nagy szám ha megnézzük a teszteket, de ha vega 64-et nézzük már sokkal de sokkal másabb a helyzet.

(#128) FaTHI válasza Siszibatya (#126) üzenetére


FaTHI
őstag

Hát igen, de azért jó lett volna használni ezt a sugárkövetéses dolgot. Talán még driverekben bizhat a 20xx-es széria ugye amikor kijött a 1070-es kari a 980Ti vel volt partiban, azóta teszteket nézve jó 10-20% al is veri. Egyébként jövő tavasszal tervezem lecserélni a gépemet a cél egy 9700K-s konfig. Azért agyalok a vga-n hogy lecserélem mivel az elmúlt évek tapasztalatából kiindulva ezek az árak nem igen mennek lefelé. Nektek mi a véleményetek? Ja meg hát 180K + BfV ami önmaga 15000ft. igy már komolyan elgondolkodok a vga váltáson.

(#129) - = Zk = - válasza FaTHI (#128) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én azóta agyalok a váltáson, mióta megvettem a 2K, G-Sync blbla monitoprt, 3 hónapja... 1070 kevés oda... 1080Ti volt a befutó, de mondom megvárom az új karikat.. elsőre a 2070 volt amit kinéztem.. aztán láttam teszteket és kicsit elgondolkodtam...namondom ide a 2080 kell .... mondom megvárom a Black Fridayt... azt hittem, több RTX-et tolnak majd, de mivel van ez a kis betegségük, így valahol megértem.. de egyet így is sikerült kifogni kellemesre (2080)
csakis új kártyában gondolkodtam... 1080Ti vs RTX 2080... nem kérdés... hiába a kiforrott Pascal vs beteg Turing.. nekem persze...
de bevallom, 5-7 napja már keresgéltem a használt csúcsPascalt is... de ár alatt persze, mert.. beteg pénzeket kérnek érte néhányan.. :W

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#130) Stillx


Stillx
csendes tag

Azt lehet tudni, hogy 2070 kártyák is dögledeznek e és ha igen akkor melyiket kell elkelrülni?!

[ Szerkesztve ]

(#131) FaTHI válasza Stillx (#130) üzenetére


FaTHI
őstag

Ez most nekem új dolog mert melyik dögledezik?

(#132) - = Zk = - válasza FaTHI (#131) üzenetére


- = Zk = -
félisten

szinte minden RTX (2070/80/Ti)
de neten sokkal többet lehet erről megtudni... az én 2080-am is "beteg".. .gondolom.. de a 36 hó gari megvan, szal...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#133) thomasvold válasza - = Zk = - (#132) üzenetére


thomasvold
őstag

Nálam is van egy furcsa jelenség. Displayport-on vibrál a kép. Az érdekes az, hogy HDMI-n, meg semmi baja, akárhogyan nyúzom. DP kábelt már kizártam, mert 3 másikkal is próbáltam. A monitor DP bemenetére tippelek, mert az előző 1070-esemmel is csinálta néha. Csak ez most azért érint érzékenyen, mert tudunk az RTX széria gondjairól és hát azért bennem van a kisördög. Jövő héten kapok kézhez egy új monitort, azzal eldől ,hogy a monitoromnak van gondja, vagy pedig a kártyának.

(#134) FaTHI válasza - = Zk = - (#132) üzenetére


FaTHI
őstag

Nem kérdezem meg akkor miért árulják?! Van olyan széria ami már nem hibázik, vagy no?

(#135) - = Zk = - válasza thomasvold (#133) üzenetére


- = Zk = -
félisten

:F :Y
uh...

(#134) FaTHI
miért? mert a befektetők pénzt akarnak látni... az, hogy máig tisztázatlan okok miatt döglenek a kártyák, az nekik is pech, ahogy nekünk szopás...
annyi van, hogy azonnali csere, ha meghalt a kártya... de erről többet lehet megtudni a netről, igaz itt a főoldalon is van pár cikk erről...
lassan lekerül a polcokról a hibás széria, de azt csak mi, vásárlók tudjuk megmondani... ugyanis mi teszteljük a kártyákat helyettük :DDD...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#136) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Megérett a cserére a GTX970-es kártyám, és úgy döntöttem hogy 2070-et akarok venni. Eddig Asus párti voltam, de a STRIX már túlmegy a 200 fölötti határon rendesen, így az nem lehetőség most. Viszont már napok óta szemezek a Giga Gaming szériás 2070 kártyájával. Pontosan erről lenne szó: GIGABYTE GV-N2070GAMING OC-8GC GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 GAMING OC

Jó döntés szerintetek ha mellette teszem le a voksom? Remélem sikerül egy jó kártyát kifognom, nincs kedvem gariztatással kezdeni.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#137) Kuter válasza jozsi252 (#136) üzenetére


Kuter
senior tag

Van jobb, privi ment

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#138) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!
A Gigabyte GeForce RTX 2070 WINDFORCE 8G a legolcsóbb RTX 2070-es kártya (180 000 Ft), érdemes volna megvenni?
Van valakinek?
Vagy mást ajánlanátok?

Hoppá. Olvasok vissza.
Kuter mit ajánlanál inkább?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#139) totig válasza KisApám (#138) üzenetére


totig
tag

Nekem az van, eddig teszi a dolgát teljesen jól. Hőmérsékletek jók, hibát nem tapasztaltam, tuningolni is szépen lehet. Teljesítményben azt hozza, amit kb. bármelyik másik nem OC-s 2070, azok alapján, amit eddig tesztekben láttam.
Nézelődj, van már angol nyelvű teszt is.
MSI Armort vettem volna, ha a házban elfér, de nem bántam meg, hogy ez lett végül.
Nézelődj, majd mondanak mások is dolgokat, ha nem bízol a Gigabyte-ban, akkor ne vedd meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#140) KisApám válasza totig (#139) üzenetére


KisApám
addikt

ASUS GTX 760-asom után most egy MSI GTX970-es van, ami tökéletes. :DDD
Csak az ára az MSI-nek kissé drágább.

Meg mintha nem lenne azért még teljesen kiforrott a 2070-es széria, vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#141) Kuter válasza KisApám (#138) üzenetére


Kuter
senior tag

Én csak azt ajánlom ár/érték arányban tökéletes teszi a dolgát.
GPU 2000 mhz ram 8000 OC stabil sok-sok óra játék.
A többi sem tud többet,
3 év gar+BF5 alzánál már adják hozzá a játékot is.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#142) jozsi252 válasza KisApám (#138) üzenetére


jozsi252
veterán

Kíváncsi lennék hogy miért van az hogy alig lehet kapni pár boltban ezt a verziót, de az Aorus vagy Gaming verziót sokkal több helyen lehet kapni.

iPhone 13 Pro Max

(#143) KisApám válasza Kuter (#141) üzenetére


KisApám
addikt

Azért durva, hogy a Gigabyte Windforce és Gaming között 20 000 Ft különbség van...
Ennyit nem érhet az órajel különbség. A Gigabyte oldalán az összehasonlításkor nem is mutatja...

Köszi asegítséget!

Veszem a Windforce-t + a játék hozzá OK. :R

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#144) jozsi252 válasza KisApám (#143) üzenetére


jozsi252
veterán

Nemrég akadtam én is rá a különbségre.A hőelvezetése kicsit jobb a Gaming verziónak.
Windforce

Gaming

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#145) KisApám válasza jozsi252 (#144) üzenetére


KisApám
addikt

Tesztek alapján bőven jó így is a Windforce hűtése.
Ráadásul a gépházamon 2 venti mozgatja be és 2 ki a levegőt.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#146) KisApám


KisApám
addikt

Azért még mindig gondolkodom 1080-ban.
Használtan garival 140 000 körül vehető már.
És tuti kipróbált széria.

Az RTX szériától kicsit félek, a neten nem túl sok jót írnak róla azért. A YouTube-on is van pár videó, ami nem igazán "lelkesít" a megvételére.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#147) Kuter válasza KisApám (#145) üzenetére


Kuter
senior tag

Az az igazság hogy a gyártó úgy van vele hogy egy jó kis név és el lehet adni drágábban.
A hűtés meg simán belefér a referenciába.
Ez olyan mint a C-vitamin, vagy bio-C-vitamin. az egyik 1000 ft a másik 1300 ft hatóanyag ugyan az :)
Ha a fene fenét eszik is max 10%-12% oc lehet kihozni mindegyik kártyából.
Csodák nincsenek.
De ez meg új és 3 év garancia. 3 év nagyon hosszú idő.
Én az alzánál vettem,2 nap alatt itt is volt

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#148) jozsi252 válasza KisApám (#145) üzenetére


jozsi252
veterán

Én is emellett fogok dönteni csak még nem tudom hol fogom megvenni, csak leírtam hogy mi a különbség 2 verzió között. Amennyivel többet tud a Gaming, annyira fel lehet húzni a simát is.
Levegővel nekem se lesz gondom, egy Be Quiet Dark Base 900-ba kerül bele, szóval a hűtés rajtam tuti nem fog múlni. Többi meg már a kártya dolga.

iPhone 13 Pro Max

(#149) totig válasza jozsi252 (#148) üzenetére


totig
tag

Simán, feljebb is megy. Igazából a teszteket nézve nekem az jött le, hogy a gyári OC-s kártyákat is nagyjából ugyanúgy ~2050-ig lehet húzni, mint a nem OC-s kártyákat (+/-25MHz).
Nálam is +220MHz-et adva 2035-2050 körül ment végig a Time Spy meg a Superposition.

(#150) KisApám


KisApám
addikt

185 000 körül lehet venni garis használt 1080Ti-t...
Lehet, hogy az lesz a végén?

Annyit nem tudnak javítani szerintem az RTX 2070-es driverén, hogy teljesítményben utolérje.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.