Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) balintka válasza KRoy19 (#1796) üzenetére


balintka
addikt

Akkor kivárom, míg lesz, meg normális áron. Sima 2070et nem akarok már.

(#1802) Astroboy válasza KRoy19 (#1800) üzenetére


Astroboy
őstag

Vagy ha már fhd, rtx : on, és még a minden IS kevés lesz...

[ Szerkesztve ]

(#1803) pohár válasza KRoy19 (#1796) üzenetére


pohár
félisten

Gigabyte nálunk sincs most, MSI Ventus van, meg 3 féle ASUS DUAL (meg amúgy is csak Giga Gaming volt, Aorus sajna nem)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1804) BullZeye válasza pohár (#1803) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak nem CHS? Ahogy nézem a Ventust nem kapkodják, 2 hete nem mozdul az a 10darab. :)

(#1805) pohár válasza BullZeye (#1804) üzenetére


pohár
félisten

:K

na igen, legutóbbi eladás július 15-én volt belőle :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1806) Create.


Create.
addikt

Sziasztok,

vettem egy gainward rtx 2060 super phantom gs-t és ilyen hangot produkál a ventilátor amikor elindul és amikor leáll. Ha már folyamatosan megy, akkor nem csinálja.[link] Szerintetek ez garis lesz?

tudom, hogy nem ez a topikja, de a sajátja eléggé kihalt és sürgös lenne. Meg senkinek sincs ilyen kártyája, ha jól tudom ott. Itt meg lehet van ilyen 2070 phantom gs.

[ Szerkesztve ]

(#1807) snecy20 válasza Create. (#1806) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudom hogy ez olyan hiba-e, ami alapja lehet egy gariztatásnak, de elég idegesítő, én megpróbálnám visszavinni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1808) Create. válasza snecy20 (#1807) üzenetére


Create.
addikt

Ez az, hogy én se tudom. Még elvileg benne van a 14napban, de nagykerből vették és úgy vettem meg, nem tudom, hogy így 14nap elállás van-e a nagyker felé is vagy mások a szabályok. Akitől vettem biztos intézné, csak tényleg nem tudom, hogy emiatt intézzük-e. Amúgy idegesít, mert azért csak nem pár forintos.

[ Szerkesztve ]

(#1809) KRoy19 válasza Create. (#1808) üzenetére


KRoy19
őstag

Ha nem tudod megoldani az elállást, akkor állíts be úgy a venti profilt, hogy soha ne álljon le a venti, csak lassuljon be 20% körülre. Tutira nem fogod hallani..

(#1810) Create. válasza KRoy19 (#1809) üzenetére


Create.
addikt

Az elállást nem fogom tudni megoldani. Viszont a fix fordulatot igen vagy, hogy a 0rpm 55fokig legyen azt is tudnám és csak terheléskor indulna be. De amúgy ez így várható, hogy meg fogja adni magát úgyis?
Egyébként még egy fura dolog, ha a ventigörbét agresszívabbra elállítom a gainward expertoollal, akkor superpositionban 4800pontot ad. Full defaulton, amikor a nagyobb hö miatt picit kevesebbre boostol akkor meg 5500pont.

(#1811) KRoy19 válasza Create. (#1810) üzenetére


KRoy19
őstag

Az érdekes. Tuti mind a két alkalommal ugyan azok a beállítások voltak?

Amúgy még azt meg tudod csinálni, hogy kiveszed a kártyát és megnézed, hogy nem ér e bel véletlenül a ventillátorba valamelyik oda futó vezeték. Gigabyte kártyáknál előfordult az ilyen.

(#1812) Create. válasza KRoy19 (#1811) üzenetére


Create.
addikt

100%-ig tuti, mert csak a ventiprofilt állítottam be, hogy 60fokon már 70%-on menjen. Majd ha hazaérek vagy max holnap megnézem kivéve, hogy mi a helyzet, bár amikor megjött a kártya megforgattam újjal mindet és úgy siklott normálisan meg semmi hang se volt. Szét biztos nem szedem a kártyát. Azt tanálcsolták még, hogy egyessével fogjam le a ventiket és nézzem úgy meg.

Amúgy maga a kártya elég masszívnak tünik meg egyébként szerintem jól is teljesít (bár játszani majd csak hétvégén lesz idöm).

[ Szerkesztve ]

(#1813) Atish19 válasza Create. (#1812) üzenetére


Atish19
őstag

Ha ez megnyugtat én folyton ilyen kártyákat fogok ki. 2 előző Gigabyte (960/1060) és most az EVGA is pontosan ugyan ezt csinálja. Sőt ha ez nem lenne elég emellé még jár a Coil Whine is :) a ventilátor kerregést venti profillal orvosoltam. Minimum 20%-on mennek a ventik IDLE is. A Coil Whine-t meg megszoktam :DDD

(#1814) Create. válasza Atish19 (#1813) üzenetére


Create.
addikt

Hát más kára engem nem nyugtat meg. :D Coil Whine viszont nincs. Ha a zero rpm-et nem állítom be, valószínüleg fel se tünt volna. Na de nem akarom én itt szétoffolni a gondommal, csak érdekelt pár vélemény, akkor ezek szerint ez már viszonylag gyakori jelenség.

(#1815) perfegor17


perfegor17
senior tag

Nekem ennyit tud a kártya :)

(#1816) tibaimp válasza perfegor17 (#1815) üzenetére


tibaimp
nagyúr

nálam ennyi:

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1817) Kaci84


Kaci84
őstag

A kártya mellé kapott játék most akkor mindkettő jár vagy csak egy választható?

(#1818) Lacee1986 válasza Kaci84 (#1817) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Megkapod mind a kettőt.

(#1819) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

Holnap belépek a klubba egy Asus Strix 2070 Super-el, kíváncsi vagyok mire lesz elég 3440x1440-en. :)

(#1820) tipuka válasza RazoR (#1819) üzenetére


tipuka
addikt

Hali!

Szép darab, nekem a sima 2070 strix van. :D Szeretem eléggé. Milyen ramos a tied?

[ Szerkesztve ]

(#1821) RazoR válasza tipuka (#1820) üzenetére


RazoR
veterán

Még nem tudom, holnap megyek érte.

(#1822) tipuka válasza RazoR (#1821) üzenetére


tipuka
addikt

A holnap felett átsiklottam bocsi. :B

(#1823) szente válasza tipuka (#1820) üzenetére


szente
addikt

Nem úgy van, hogy a Superek csak Micron RAM-mal van?
Amúgy annyira mièrt lènyeges ez? Nekem a Micron is megy +1Ghz-et. Vagy a Samsung ennèl lènyegesen többet megy?

[ Szerkesztve ]

(#1824) BullZeye válasza szente (#1823) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem is micron, +1ghz simán stabil, tudnak többet is.

(#1825) RazoR


RazoR
veterán

Megérkezett! :D
Majd csinálok egy összehasonlítást a 1080Ti-vel.

(#1826) Astroboy válasza RazoR (#1825) üzenetére


Astroboy
őstag

"Majd csinálok egy összehasonlítást a 1080Ti-vel."

Várós! :R

(#1827) tibaimp válasza RazoR (#1825) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A teszt jöhet!! Köszi.
És használd nagy örömmel :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1828) RazoR válasza tibaimp (#1827) üzenetére


RazoR
veterán

Öröm az nincs, búg valamelyik venti.... :(((
Ebből lehet elállás lesz, mert nem hiszem, hogy cserélik emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#1829) #48613632 válasza RazoR (#1828) üzenetére


#48613632
törölt tag

Voltam olyan ügyes, hogy első napok egyikén ráfogtam a hátsó ventire, és sikerült kitörnöm az egyik lapátot.
Hívtam Asust, mondták ez nem garis ügy, hívjam a kereskedőt. Ahhoz valószínű visszaküldhettem volna, de inkább vettem magamnak hátsó ventit INNEN. Rendesen ugyanaz, mint a gyári, csak a matrica hiányzik róla.
Posta kicsit lassú, de van mód felgyorsítani. Ha kell, egy hét alatt itt van, de zsebbenyúlós. Kb 30-40 font.
Vagy ingyen posta, de az 3 hét.
Ha nem akarsz tökörészni, és van pár ezresed, meg időd, nyugodtan vehetsz a palitól, csak nézd meg, hogy pontosan melyik venti kell, és azt is kérd, mert a kábelezés miatt nem mindegy, hogy első, hátsó, vagy középső.

(#1830) RazoR válasza #48613632 (#1829) üzenetére


RazoR
veterán

Az, hogy dobozából kivéve búg 2 venti rajta szerintem garis probléma de nincs kedvem kivárni a 2-3-4 hetet így inkább a 14 napos elállás lesz belőle.

(#1831) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnek venni egy 2070 supert de most rendbonto lennek (mert elegge kicsi hazikoba szanom), igy elso korben ezt a blowert neztem ki magamnak: link (165k-ba lenne nekem)
Mit gondoltok rola? OC nem lenne, illetve korabban volt mar az egyik itx hazamban egy GTX 1070 referencia VGA es azt siman elviseltem, ennek tukreben mennyire ajanlanatok a fenti tipust? Gondolom ez sem hangosabb, illetve emlekeim szerint ott is inkabb csak a szelzaj volt jelen...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1832) snecy20 válasza Archttila (#1831) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem undervolting mellett működőképes lehet a blower is. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1833) tibaimp válasza RazoR (#1828) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Baszki, sajnálom :((( Szerintem is jobban jársz az elállással.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1834) Archttila válasza snecy20 (#1832) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Emlekeim szerint a gtx 1070 refnel ez olyan 3-4 fokot hozott a konyhara, es ebbol adodoan egy minimalisan volt halkabb.

Akkor szerintem marad, mert ennyiert egy pici hazba nekem jo vetelnek tunik.:)
Kar hogy egy darab review-ot nem talalni rola a neten.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#1835) Andor22


Andor22
aktív tag

sziasztok
ezek mennyire ajánlottak ?
MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming X Trio (205e)
Gigabyte AORUS GeForce RTX 2070 SUPER 8G (210e)

Gigabyte AOURUS GeForce RTX 2070 8G ( 191e)
MSI GeForce RTX 2070 Gaming 8G (165e)

(#1836) tibaimp válasza Andor22 (#1835) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A Gigabyte AORUS-ok szerintem ajánlott, eleve 4 év gar van rá, ha regelsz a leírtak szerint.
Az MSI-k is simán vállalhatóak.
Én javaslom, ha teheted és olyan a házad kialakítása, 3 ventis vga-t vennék. Persze van itt, aki ezzel vitatkozna, de ÉN gondolkodom így.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1837) kingpython válasza Andor22 (#1835) üzenetére


kingpython
aktív tag

Nekem MSI GeForce RTX 2070 Gaming Z 8G van és eddig nagyon meg vagyok elégedve vele minden téren.
Én is gondolkodtam az MSI GeForce RTX 2070 SUPER Gaming X Trio kártyán, de szerintem nem ér meg plusz 25 ezret.

[ Szerkesztve ]

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#1838) RazoR válasza tibaimp (#1833) üzenetére


RazoR
veterán

Voltam ma Alzában, 2 hétig azonnal cserélik ha gond van vele és van raktáron, úgyhogy problem solved, hétfőn viszem vissza és kapok egy másikat egyből. :)

Nagyon nem tudtam tesztelgetni sajnos de így pár játék összehasonlítása után azt merem mondani, hogy minimum egál a teljesítménye az EVGA 1080Ti FTW3-al vagy még egy kicsit felette is van az átlag FPS. :K
Majd leírom, hogy mikkel teszteltem és mennyik lettek az átlagok.
Viszont nagyon csendes kártya (leszámítva a búgást) és nem ment még 63 fok fölé gyári ventiprofillal.

[ Szerkesztve ]

(#1839) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Sziasztok!

Na, úgy döntöttem, hogy lecserélem az MSI Gaming 1070Ti-t egy MSI Gaming X 2070 Super Trio-ra.

Már régóta nézegetem, hogy cseréljek vagy ne, igazából annyira nem akartam, mert 1080p-re még bőven jó az 1070Ti, de van egy 144Hz-es monitorom, jön a GTR3, iRacing AI + eső is, elkel majd az erő, pláne, ha az új konzolok is befutnak 2020-ban.

Amúgy 5700XT-t akartam. Nyilván azt. Ami miatt nem az lett, az felett majdnem el is siklottam.

Főleg szimulátorokkal játszom. Assetto Corsa Competizione, Project Cars 2 (majd aztán a 3), stb, jön majd a GTR3, meg az iRacing is menni fog ezerrel.

És oké, a GTR3 még nem biztos, de az összes többi erősen "nvidia párti", szóval az 5700XT-vel pont az olyan játékoknál nem léptem volna előre jelentőset, amelyek rohadt fontosak nekem.

Nézegettem a kínálatot, meg etc, de nem vagyok hasra esve.

Szimpi volt a Gigabyte Aorus, meg a Gaming is, előbbit azonban nem találtam normális helyen, normális árban.

A Palit meg Gainward, hát lehet jók (régen volt utóbbiból egy 8800 GS a gépemben), ezek baromi vaskosak az tuti, de pl szerintem magukkal csesznek ki, hogy ennyi félét és ennyi dizájnnal próbálnak eladni. Legyen 2-3 féle, egy márka alatt, de az ütős legyen. Ezek közül meg egyik sem annyira üt, szerintem nem túl letisztultak, inkább buszmák. :/

Az ASUS Strix baromi jó lett volna... Ha nem lenne kb 15-20-al drágább még az MSI fullextrás, három ventis kártyájánál is...

EVGA nem kapható, stb, a többiket annyira nem is ismerem.

Egy biztos, a MSI Gaming X 2070 Super Trio baromi jól néz ki és baromi hűvös is. Ennyit kártyáért még nem adtam, de remélem sokáig kihúzza és talán VR-ra is jó lesz majd, ha egyszer beruházok rá. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1840) tibaimp válasza RazoR (#1838) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Várom az összehasonlítást, és szerintem nem vagyok vele egyedül. :C

Egy kérdés ha szabad: a 1080Ti-t miért cserélted le, az egy állat még ma is. És valóban "csak" pár % gyorsulás várható, cserébe -3GB ram.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1841) unrealnoise válasza tibaimp (#1840) üzenetére


unrealnoise
senior tag

1070Ti az, szóval lesz azért ugrás. :)

Amúgy több okom van rá így is, nem csak a várható "tempókülönbség". Lehet majd ezt csinálom, 2 évente egy GPU csere, aztán mindig lesz egy garis nálam, meg egy garis, amit eladhatok. Persze lehet nem lesz az embernek egyszer pénze, de hát majdcsak. :D

A másik meg, hogy nyáron nincs klíma, nem az én lakásom még, nem is lesz így valszeg. Meleg és viszonylag hangos is tud lenni azért egy 1070Ti, bár nyilván nem mindegy, mihez képest. :D

Ez a 2070 Super 60 fok alatt majd be se kapcsol, és szerintem a PES20 meg ilyen lazább játékok elmennek szinte passzívan, ha limitálom az FPS-t 60-ra.

Amikor meg kell és tényleg akarom, hogy 100 FPS legyen legalább, akkor meg tolja majd neki. :)

De igazából ha 1080Ti-m lenne, lehet azt aztán végképp cserélném, mert bár tempóra rohadt egy mocskosul időtálló cucc, azért az már tényleg sokat eszik és melegszik is... Pláne egy 2070 Superhez képest.

Ma csináltam pár tesztet, majd még fogok is, egy i5 8600k társaságában, aztán szerdán kiderül, hogy mennyit léptem előre. :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1842) Sz4bolcs válasza Andor22 (#1835) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Msi 2070 8g-m van, 1995-ig boostol autooc-val, samsung memória van rajta, hangját még nem hallottam..

[ Szerkesztve ]

(#1843) RazoR válasza tibaimp (#1840) üzenetére


RazoR
veterán

Nem várj valami nagy összehasinlítást, gyerek és hétvégi munka mellett nem sok ídőm van ezzel foglalkozni és holnap viszik el a 1080Ti-t.

A kérdésedre privátban válaszolok.

(#1844) RazoR


RazoR
veterán

Most ennyi fért bele, illetve ezek a játékok vannak meg.

Minden játékban grafika a maxon (kivéve a Controlt, azt elírtam és csak Mediumon teszteltem mivel eléggé optimalizálatlan), V-sync off.

Látszik, hogy teljesítményben kb ugyanazt tudja a 2 kártya.

Ami a 1080Ti mellett szól szerintem egydül a +3GB memória és talán az ára, de cserébe többet fogyaszt és kevés garancia van a használt kártyákra.

Ami a 2070 super mellett szól az a kevesebb fogyasztás, halkabb sokkal és a 3+ év gari.

Nem bántam meg a cserét!

[ Szerkesztve ]

(#1845) snecy20 válasza RazoR (#1844) üzenetére


snecy20
veterán

Háát...viszont a 1080Ti eladási árához viszonylag sokat rá kellett pótolj ahhoz, hogy végülis teljesítményben 'ugyanott' legyél.

Szerintem ez a fajta csere csak akkor nyer értelmet, ha valaki mindenképpen kiváncsi a RayTracing-re.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1846) BullZeye válasza snecy20 (#1845) üzenetére


BullZeye
veterán

Honnan tudod? Lehet áfa nélkül meg tudja venni ő is, és akkor pont ugyanott van, cserébe picit újabb picit jobb.
Ő is jól jár, meg aki megvette az előzőt az is.

(#1847) snecy20 válasza BullZeye (#1846) üzenetére


snecy20
veterán

Nem tudok semmit, én most csak abból indulok ki amennyi az 1080Ti-k hardveraprós ára, illetve amennyiért látom a kiskerekben az említett a 2070S Strix-et. Ha ehhez képest kihozta közel nullásra a váltást, akkor oké.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1848) Tomkaa


Tomkaa
tag

Sziasztok!
Nemrég vettem egy gigabyte rtx 2070 gaming oc-t. Meg vagyok vele elégedve szuperül megy.
Egy dologra lettem figyelmes, a ventillátor elég furán működiik, nem folyamatosan jár haenm fel-fel pörög. Ez szépen látszik az aurus engeni grafikonján is. Custom modban 40 alattira állítom a fordulatot ezt csinálja. Olvastam küldöldi forumkon a hibáról, mindenki BIOS frissítésre várt. Közben meg is találtam a giga oldalán a bios updatet. https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N2070GAMING-OC-8GC/support#support-dl-bios
Kerestem a kártya bios verzióját, az nvida vezérlőpultban ezt írja: Video-BIOS verziója : 90.06.0B.40.CD
Ebből nem vált számomra világossá, hogy melyik kell, de mivel az F8-hoz oda volt írva hogy improve fan RPM gondoltam rápróbálok. De nem sikerült feltenni utána rápróbáltam az F6-ra is de azt se. Leállítottam az auros engine-t de azt kéri állítsam le, illetve azt is kiírja utána hogy nem egyező bios verzió.
Próbálkozott valaki hasonló dologgal ilyen kártyánál? Ez a ventillátor fel-fel búgás kicsit idegesítő.
Közben rájöttem auros engine F10-es verziót ír rá. Akor ezért nem tudok más feltelepíteni, viszont így ez a ventis kérdés nyitott marad...mit lehet kezdeni vele, custom ventiprofilon kívül?

[ Szerkesztve ]

(#1849) unrealnoise válasza snecy20 (#1845) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Szerintem nem. Ha megvette, és akkár fullos árat fizetve is váltott, az nem feltétlen kidobott pénz. Ugyanott van. Jah. De közben:

1. Hűvősebb a kártya.
2. Modernebb, halkabb
3. És talán ez a legfontosabb, ezt idővel azért többért el tudja majd adni garisan, mint a meleg, öreg, régi 1080Ti-t.

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#1850) RazoR válasza snecy20 (#1845) üzenetére


RazoR
veterán

Az elsődleges szempont most nálam nem a teljesítmény növelése volt, hanem a garanciaidő és a későbbi eladhatóság kevesebb bukóval. Fél-egy év múlva mennyit fog érni egy 1080Ti, 80-100 ezret max....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.