Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) KAMELOT válasza Źşë' (#600) üzenetére


KAMELOT
titán

Lényeg legyártják és megy! :)

(#599) Lanash: Mire vártál?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#602) Lanash válasza KAMELOT (#601) üzenetére


Lanash
aktív tag

A te hozzászólásodra akartam válaszolni csak telefonon nem jött össze.

(#603) KAMELOT válasza Lanash (#602) üzenetére


KAMELOT
titán

Én meg egy ilyen kártára vártam régóta. Blower és 64 fok, ezt el sem mertem képzelni korábban. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#604) snecy20 válasza KAMELOT (#603) üzenetére


snecy20
veterán

Milyen boost - órajelet tud tartani terhelés alatt?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#605) KAMELOT válasza snecy20 (#604) üzenetére


KAMELOT
titán

Parancsolj!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#606) tibaimp válasza KAMELOT (#605) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Látod! A Te kártyádra is a hivatalos oldal 1620MHz-t ír, mint az enyémre, de ennek ellenére 1830MHz-n ment! A sajátomat láttam már 1920MHz-n is. :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#607) - = Zk = - válasza tibaimp (#606) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a 2080-am "hivatalosan" 1710MHz... ellenben ment már 1920-at is... most be van lőve fix 1845-re.. a hűtésgondot csökkentett feszkóval oldottam meg...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#608) KAMELOT válasza tibaimp (#606) üzenetére


KAMELOT
titán

Stock: 1410mhz
boost: 1620mhz
gpu-z: 1830-1845Mhz

(#607) - = Zk = -: Mi a baja a hűtésnek?

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#609) - = Zk = - válasza KAMELOT (#608) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem eresztem bő lére, nem is linkelem a 2080 csoportot...
de lényegében:
lecseréltem Corsair H55/75+2x Vardar F3-ra a gyári Black hűtést.... de nem tudtam a hőfokot 80 alá levinni 85-90% terhelés alatt.....
írtam a supportnak is, közölték, 90-95ig ne is aggódjak....
aztán addig keresgéltem a neten, míg felfigyeltem egy "jutúber" 2080Ti tuning videójában, hogy az 1920MHz-et 8-900mV körül futja...
megnéztem az enyémet, és 1044mV... de lefutott self-test és 1920/875-öt láttam egy pillanatra...
így ennek utána olvasva "downvolting"-oltam a kártyát... most megy ugye 1845/850 és a hőfok konkrétan 67 fok max.. ahol eddig 80+ volt...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#610) KAMELOT válasza - = Zk = - (#609) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor szépen megoldottad!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#611) - = Zk = - válasza KAMELOT (#610) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen...
de másnak, más gyártó kártyái simán 1045 felett pörögnek, 70 fok körül... gyári hűtéssel...
szóval nem értem én ezt...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#612) KAMELOT válasza - = Zk = - (#611) üzenetére


KAMELOT
titán

Enyém is 1,037V megy és 65 fok!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#613) - = Zk = - válasza KAMELOT (#612) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem értem én ezt...EVGA RTX 2080 Black... magyarázat is jó lenne, de nincs... sem ellene, sem mellette... szal... marad így...

de jó lenne BIOS-ba is beleírni ezt....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#614) Źşë' válasza - = Zk = - (#613) üzenetére


Źşë'
addikt

gondom akadt a vgammal még így ünnepek alatt - után, és bújva a netet viszonylag több 20as szériás RMA-s Evga kariról olvastam, hőproblémára visszavezethető gondok aminek következtében megsül a nyákon pár alkatrész - így most már meg nem tudnám keresni a fórumot ahol olvastam, voltak képek is róla - valószínűleg valamilyen tervezési hiba lehet - de hogy most szériára jellemzően, passz

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#615) snecy20 válasza KAMELOT (#605) üzenetére


snecy20
veterán

Valami tuning lesz? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#616) KAMELOT válasza snecy20 (#615) üzenetére


KAMELOT
titán

Egyenlőre nem tervezem, de majd megpróbálom!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#617) snecy20 válasza KAMELOT (#616) üzenetére


snecy20
veterán

+100Mhz-et biztos fog tudni a GPU még alapfeszen is. A RAM-ot lehet hogy jobb nem piszkálni, a békesség elvén, az kényes pont ennél a szériánál. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#618) KAMELOT válasza snecy20 (#617) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem a memót nem is kell piszkálni. GPU-nak meg adok +100Mhz. Megnézzük mennyit melegszik és hogy bírja.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#619) snecy20 válasza KAMELOT (#618) üzenetére


snecy20
veterán

Benchmark-ok erejéig fel szoktam tolni +1000Mhz-cel, bírja is, de 24/7 alapon szoktam hagyni.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#620) tibaimp válasza snecy20 (#619) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1000MHz-vel, mármint a ram-ot? Gondolom :)

- = Zk = -: nagy spíler vagy! :R

Ha agyonlőnének sem tudnék ilyen alulfeszelési/VGA tuning/volt állítás dolgokhoz "piszkálni".
A tuning max az ősi c2d-n, ahol állítottam a szorzón és jónapot, már a 8700-asomat sem tudom 4,3MHz fölé könyörögni...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#621) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Sziasztok!

RTX 2070 vásárlását tervezem. Most egy Gigabyte GTX 1070 G1 gaming van. Nem is lenne vele problémám, de már az eleje óta küzdök vele, hogy elég hangos. Így okot találtam, hogy lecseréljem.

Ami fontos lenne, hogy legyen rajta back plate (ebből nem akarok engedni) és ami a legfontosabb, hogy az egyik legcsendesebb modell legyen. Egyszer kipróbáltam egy MSI GTX 1080 Gaming Z-t és hangban ég és föld volt a különbség.

Milyen modelleket ajánlotok?

Köszi!

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#622) snecy20 válasza tibaimp (#620) üzenetére


snecy20
veterán

RAM kap +1000Mhz, persze. :)

Forestgreen

A Gigabyte hűtései a hangosabb fajták, nem tudom találnál-e olyat ami nem. :)
Talán a Giga Aorus... csak az meg lényegesen drágább.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#623) - = Zk = - válasza tibaimp (#620) üzenetére


- = Zk = -
félisten

á, fityfenét.. :DDD
vga "tuningot" utoljára még a Radeon X800 GTO2-mel csináltam.. azóta se... :C
de viszonylag egyszerű volt... self-test lefuttat, saját görbe belőve, elfogad és teszt... ment 1,5 órát a Unigine és voilá.. 67fok max.. ami régebben 6 perc után már 78 volt ...
perpill az MSI AB és az EVGA PX1 tudja ezt a "self-test" funkciót....

(#614) Źşë'
ha beszarik a kártya, az nekem csak jó... 3 év gari van rá... :K

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#624) Forestgreen válasza snecy20 (#622) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Köszi!

MSI-ből, az ARMOR, a VENTUS, vagy a GAMING ajánlott?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#625) tibaimp válasza Forestgreen (#624) üzenetére


tibaimp
nagyúr

3 ventis Duke? Szerintem, minél több venti, annál jobb! Illetve backplate már az összes 2070-en van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#626) Forestgreen válasza tibaimp (#625) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Az EVGA Black Edition-ön például nincs, de valóban kevés modellt láttam, amire nem jutott. A Duke már egy 20-assal több, mint amivel kalkulálnék...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#627) stimpyx válasza Forestgreen (#624) üzenetére


stimpyx
csendes tag

A 10 szériás armor-ok rémesek voltak, de az RTX 2070 armor kimondottan jó hűtés.

Baromi csendes 100% terhelésen is. Konkrétan csendesebb mint a korábbi strix, evga FTW, gigabyte kártyáim :D

(#628) - = Zk = - válasza Forestgreen (#626) üzenetére


- = Zk = -
félisten

van, csak műanyag... :DDD
legalábbis a 2080-on....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#629) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Érdekes , hogy a Palit GeForce RTX 2070 Dual V1 ,és a

Palit GeForce RTX 2070 GamingPro OC videókártyák

Kiválló teszteredményeket és vársárlói véleményeket kaptak.

(#630) tibaimp válasza Forestgreen (#626) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont egy EVGA-n nincs! Meglepő. Ha viszont a Duke sok már, akkor passz, biztos lesz itt aki tud segíteni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#631) KAMELOT válasza Forestgreen (#621) üzenetére


KAMELOT
titán

MSI AERO.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#632) Forestgreen válasza tibaimp (#630) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Az MSI Gaming X mellett teszem le a voksomat szerintem.

Köszi mindenkinek...

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#633) tibaimp válasza Forestgreen (#632) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Használd egészséggel! Ha megvan, várjuk a turbó boost órajeleket és a hőfokokat. :C

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#634) Peddy789


Peddy789
őstag

Helo, 2070eket nezegetem es kb 1 nap nezelodes utan mar fogalmam nincs mi lenne jo.

uwqhdra tervezem, ami a 1440p es 4k kozott van, igy hajlando vagyok a dragabb, emelt orajelu modellekre menni, gondolom nem megy kukaba a teljesitmeny.

Ami szamomomra minimum az a 3ev gari, es backplate is nagyon tetszene ha lenne.

Tudna valaki valami rangsort felallitani, vagy tipikus hibakat emliteni vagy iesmi?

A legdragabb evga, gigabyte aorous, msi gaming x, asus strix -ekben gondolkodtam, szoval kb barmiben...

(Az is erdekelne hogy ha mar iugyis 600 korul nezelodok.. lehet jobban jarnek egy 2080al pl msi aero 717 euroert? :/, nemtudom egyik bolt 36honapot, masik 24 honapot ir garanciara )

[ Szerkesztve ]

(#635) tibaimp válasza Peddy789 (#634) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Normál boltokban 3 év gar van ezekre (legalábbis a mi nagykerünkben az).
Ha van rá pénzed 2080 simán, még ha egy nem OC-s verzió is, eleve simán 20-25% erősebb (de lehet több), szóval a 2080 időtállóbb lesz.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#636) snecy20 válasza Peddy789 (#634) üzenetére


snecy20
veterán

Adott esetben egy olcsó fajta 2080 is jó lehet, de semmiképp sem egy 1 ventis MSI Aero, abban sok örömöd nem lenne. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#637) tibaimp válasza snecy20 (#636) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igaza van snecy20-nek, Aero-t ne vegyél.

szerk.: Peddy789: neked ment!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#638) Peddy789 válasza tibaimp (#637) üzenetére


Peddy789
őstag

Vegul ugy gondolkodok hogy folosleges nekem sokkal erosebb vga mint a mostani, de a mostaninal mindenkeppen erosebb kell.
A lenyeg hogy maradok az olcsobb 2070eknel.
Gigabyte windforce es oc gaming kozott gondolkodok.
A sima 538, az oc 568.

Az orajel 1620 vs 1740. Az 7%al tobb, arban pedig 6.3% al tobb, szoval egy nagyon picit jobban megeri az oc verzio.

Ezek full ugyanaz a huto vagy van barmifele kulonbseg az orajelen kivul?

(#639) KAMELOT válasza Peddy789 (#638) üzenetére


KAMELOT
titán

Minek OC? Nekem 1410mhz alap és 1610 boost. közben meg 1830-1845Mhz boostot nyom. Visszatekersz akkor ott a kép mindent elárul. Én a kártyákhoz ritkán nyúlok!
Totál felesleges a drágábbat venni semmivel sem tud többet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#640) Peddy789 válasza KAMELOT (#639) üzenetére


Peddy789
őstag

Azert gondolom hogy jobblehet az OC, mert ott garantalt hogy birni fogja a kartya az OC orajelet stabilan.

https://youtu.be/6EAbHsa8eCU?t=244

Ebben a videoban pedig aztis megmutatja hogy maga a gpu se ugyanaz a verzio, gondolom nvidia kivalogatja melyik az amelyik kicsit jobban sikerult, es stabilabban birja a magasabb orajelet.

Viszont kerdeses hogy ugye ebben az OC verzioban mar ezvan? Vagy ezek a jobb gpu-k csak a legdragabb verzioban mint az aoruos vannak benne?

Ez mindig szerencsejatek hogyha megveszem az olcsobbat, lehet hogy birni fogja ugyanazt a magasabb orajelet, de lehet neha kifagy nem?

(#641) KAMELOT válasza Peddy789 (#640) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem válogatnak már semmit. Még az evga-nál voltak régebben ilyenek, hogy a jobb ASIC-al rendelkező gpu-kat kiválogatták és azért felárat kértek, de már nincs ilyen.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#642) Peddy789 válasza KAMELOT (#641) üzenetére


Peddy789
őstag

Ezt milyen forrasra hivatkozva allitod? Van vmi video vagy iesmi?

(#643) KAMELOT válasza Peddy789 (#642) üzenetére


KAMELOT
titán

Nincs videó, ez már kiment a divatból. Ha lenne válogatva akkor az oldalon is fel lenne tüntetve természetesen még nagyobb árért. Jó hűtéssel 2000Mhz megy összes!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#644) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

+1 egy időtállóbb 2080-ra...

2070-et akartam anno az 1070 helyett, 1440p, ultra gamingre... de úgy voltam vele, hogy kevés lesz az oda... és így inkább egy 2080-at vettem...
a 2080 kényelmesen elpöfög 1440p ultra+ beállításokban... nuku kompromisszum, és minden csutka max...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#645) Peddy789 válasza - = Zk = - (#644) üzenetére


Peddy789
őstag

Hat oszinten engem nem erdekel az ultra csutka gaming, mert alig latom a kulonbseget, de foleg nemakarok erte fizetni. Amivel en jatszok kb wow classic, poe, mindketto ultran is ultra fos grafika lesz, ami nemhiszem hogy marhajo kartyat igenyel.

En ellenek az rx480amal is, az egyetlen ok amiert valtanom kell az most az apex, ami minimumon is szaggat, es igy elvezhetetlen.

A 2060at is neztem, de mostis a ram a problema, es mivel nekem 1440p feletti a monitorom igy ugyvagyok vele egye fene legyen +2 giga ram a 2060hoz kepest, lehet kelleni fog a kovetkezo 1-2 evben.

De megertem az erveidet, valoszinuleg nemfog futni BF 5 ultran a 2070nel uwqhdn dehat ez van.

(#643) KAMELOT

Tobb helyen is olvasom hogy az OC verziok sok helyen az A hozzadott gpu nevvel jonnek. Linkeltem a videot is.

Tovabbra se ertem igazan, hogy a te szemlyes meggyozodesedet miert hagoztatod ha nincs semmi bizonyitekod ami alatamasztana?

(#646) KAMELOT válasza Peddy789 (#645) üzenetére


KAMELOT
titán

Miért arra van bizonyíték, hogy válogatott gpu-t tesznek bele? Van vaami konkrét gyártói oldal ahol ezt le is írják? Én idáig nem láttam és itt sem a topikban sem a másik topikban nem írtak ilyenekről!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#647) XeeN


XeeN
senior tag

MSI RTX 2070 Armor (nem OC verzió). Ezek a gyári boost értékei. OC-val stabil 2000MHz felett tartható. Az órajelek, illetve a kártya hőmérséklete szerintem bőven jó, én nem vennék drágább kártyát most sem. Arról már nem is beszélve, hogy terhelés alatt a Mugen 2 hangja elnyomja a vgaét...

(#648) KAMELOT válasza XeeN (#647) üzenetére


KAMELOT
titán

Játék, felbontás, beállítások?
Amúgy én is azon vagyok 2070/2080 bőven elég.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#649) mlinus válasza KAMELOT (#646) üzenetére


mlinus
őstag

[link]

Mondjuk nagy különbség nincs a kettő között, sőt. De valamilyen szinten válogatják az OC verziókat.

(#650) KAMELOT válasza mlinus (#649) üzenetére


KAMELOT
titán

2080Ti-nél lehet van ilyen. Ezek a válogatott GPU-k mennyit mennek?

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.