Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) pendre54 válasza FaTHI (#1400) üzenetére


pendre54
addikt

Háát, izé, meg hűha, fogalmam sincs :D , egyszerűen csak azért low, mert követtem a BF V topik általános vélekedését, miszerint néhány beállítást leszámítva, minden mást célszerű low-on hagyni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1402) Amerigo57


Amerigo57
őstag

RTX 2070 Super videokártya árak.
Link:

(#1403) DNS_65 válasza FaTHI (#1400) üzenetére


DNS_65
senior tag

Nálad a 2080 milyen értékeket produkál BFV alatt? Ugy látom a felbontásod UW-FHD, bár a cpu-d eléggé overkill, de ebből talán lehet következtetni a 2070 Super számaira ezen a felbontáson. A monitorodat szereted egyébként (nem hiányzik a G'sync)?

(#1404) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Szerintetek a 2070 Superből az MSI Ventus vállalható? Van valakinek sima 2070 Ventus?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1405) zsintai1987


zsintai1987
tag

Üdv a GIGABYTE RTX2070 8GB GDDR6 GV-N2070GAMINGOC WHITE-8GC vga-rol szeretnék véleményt.
Fehér házba menne és ezért rendelnék fehér színűt

3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

(#1406) betyar1974


betyar1974
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom levinni az VGA ventit 0rpm-re. Alapon 24% és a gpu tweak is, csak ennyire engedi.
Mi lehet a hiba oka? :F

(#1407) tipuka válasza betyar1974 (#1406) üzenetére


tipuka
addikt

hali!

a vga-n van egy kis pici kapcsoló, állítsd quiet-re, arra tippelek, hogy performance-on van. miután ezt megtetted, szükséges egy driver újratelepítés. nekem is ilyen vga-m volt, már kicsit bánom, hogy eladtam :D

(#1408) pendre54 válasza betyar1974 (#1406) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nekem egy Asus Dual OC-s kártyám van, és ott a gyári beállításon hagyva, olyan 45-50 C fok körül indulnának el a ventik, de én az MSI Afterburnerral készítettem egy egyedi, lehet hogy kissé agresszív profilt. A lényege, hogy 35 fok fölött kezdenek pörögni a ventik, tehát nem nagyon engedik felmelegedni már kisebb terhelés alatt sem a kártyát, aminek az az előnye megvan, hogy akár 2-3 óra folyamatos BF 5 -nél se nagyon melegszik fel 62-63 foknál melegebbre úgy, ezen a hőmérsékleten 60 %-on pörögnek a ventik.
Szóval, azt javasolnám, hogy próbálj, egy általad ideálisnak vélt profilt ezzel a progival belőni, azt majd látod, hogy felülírja-e a jelenlegi állapotokat. Ha ezzel se megy, akkor jobb ötletem nincs, mint egy DDU-s teljes driver pucolás, tisztán újrarakni a drivert, de a sallangokat hanyagolva először, mint pl. az Experience.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#1409) Amerigo57 válasza zsintai1987 (#1405) üzenetére


Amerigo57
őstag

A GIGABYTE RTX2070 8GB GDDR6 GV-N2070GAMINGOC WHITE-8GC VGA-ra
nagyon jók a vásárlói vélemények a németeknél,
és itthon is.
Link:
Link:

[ Szerkesztve ]

(#1410) betyar1974 válasza tipuka (#1407) üzenetére


betyar1974
senior tag

Köszönöm a kíváló segítséget, pontosan ez oldotta meg! :C :R

[ Szerkesztve ]

(#1411) betyar1974 válasza pendre54 (#1408) üzenetére


betyar1974
senior tag

Amit "(#1407) tipuka " ajánlott, az a"kis kapcsoló" volt átállítva, szerintem így jött anno a web-ből.
Viszont ide is, köszi a segítséget! :R

(#1412) tipuka válasza betyar1974 (#1410) üzenetére


tipuka
addikt

Igazán nincs mit, örülök, hogy bevált. :D :R

(#1413) tibaimp válasza zsintai1987 (#1405) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem sima Gaming van, nem OC-s és fekete, de semmi gond vele. Turbózza magát 1920MHz-is is akár. Nem hangos és hűvös is, nálam 3 év gar, de ha kifogsz olyan példányt, akkor egy regisztrációval 4 év gart kapsz rá!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#1414) KRoy19 válasza freelanced (#1404) üzenetére


KRoy19
őstag

Hali,

Én most rendeltem egy 2070 super ventust. elvileg pénteken megjön és hétvégén letesztelem kicsit. Ide leírom a tapasztalataimat, ha még érdekel.

(#1415) freelanced válasza KRoy19 (#1414) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Nálam most egy Gaming X Trio van, elég jónak tűnik, nagyon csendes és ilyen 65 fok volt a maximum amire felment játék közben eddig de 59 körül van az átlag, ami őszintén elég jó eredmény szerintem. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1416) KRoy19 válasza freelanced (#1415) üzenetére


KRoy19
őstag

Én is a Gaming X trio-val szemeztem, de aztán sok jót olvastam a ventus kártyákról és úgy döntöttem, hogy nem biztos, hogy ér plusz 20k-val többet a trio.

Aztán majd kiderül. :)

[ Szerkesztve ]

(#1417) freelanced válasza KRoy19 (#1416) üzenetére


freelanced
addikt

Ebben van valami.

Igazából én a zajszint meg a hőmérséklet miatt választottam, egyébként bőven elég egy ventus is, valóban sokat spórolhat az ember rajta.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1418) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok!

Csatlakoztam a klubhoz egy MSI RTX 2070 Gaming-gel (sima), jó masszív és hűvös kártya, viszont nem értem a 6+8 pin funkcióját, hiszen a kártya fogyasztása 175W, ha kitolnám a PL-t a max. 14%-kal, az még akkor is csak 200W, akkor miért nem elég egy 8 pines csati, hiszen így is bőven beleférne a 225W-os keretbe.

A másik kérdésem a hozzá kapott 'support bracket' az mi célt szolgál? Csak design? (Egyelőre nem építettem be a házba).

Egyébként nagyon elégedett vagyok a teljesítmény/hang/hőmérséklet eredményekkel. Alapon: ~1845-ig boost-ol és 1080p-ben (amiben használom) tényleg mindent fel lehet húzni max-ra a játékokban még RTX effektekkel is (egyelőre a Quake II, Tomb Raider, Battlefield V-tel próbáltam az RTX-et, de kaptam hozzá Control meg Wolfenstein játékokat, ha megjelennek azokkal is kipróbálom).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1419) freelanced válasza Lord Myn (#1418) üzenetére


freelanced
addikt

"A másik kérdésem a hozzá kapott 'support bracket' az mi célt szolgál? Csak design? (Egyelőre nem építettem be a házba)."

Elvileg tartja a kártyát, én beépítettem de nem hiszem, hogy sokat ér egyébként ebben a formában, ráadásul marha ronda :D

Bár való igaz, hogy elfér a plusz rögzítés, de szerintem nem sok különbség lesz, annyira nincs jól megoldva.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1420) Lord Myn válasza freelanced (#1419) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Köszi, akkor lehet még is beépítem, hiszen mégiscsak 1,5 kg-s kártyáról beszélünk. :K

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1421) freelanced válasza Lord Myn (#1420) üzenetére


freelanced
addikt

Beraktam én is hátha ér valamit de egyik végén látom, hogy nem is fogja :D

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1422) Amerigo57 válasza KRoy19 (#1416) üzenetére


Amerigo57
őstag

KRoy19
Ha tesztelted az MSI 2070 Super Ventus
kártyádat , írd már meg a véleményedet róla.
Az RTX 2070 Super kártyákból kevés 2 ventilátoros jött ki,
nagy része , három ventilátoros.
Ezért is lennék kíváncsi a tesztedre a Ventusról.
Link:

[ Szerkesztve ]

(#1423) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Na, észrevettem egy baromi nagy anomáliát a kártyával a GTA 5 alatt. Tudom, hogy a játék v-sync-je bug-os, de ilyet még egyik kártyánál sem láttam:

Minden beállítás max-on (4x TXAA, Reflection: 8x MSAA, Advanced is full-on, kivéve Frame Scale az 1/1)

v-sync on: 60 fps stabil, néha elkezd szaggatni és lemegy 30-40 fps-re (főleg a füves részeknél, ugye)
v-sync off: 90-100 fps átlag, azokon a részeken, ahol v-sync-kel 30-40 fps volt most 65-70 :F

kikapcsolt v-synccel 65 alatt nem láttam az FPS számlálót, akkor nem az lenne, hogy bekapcsolt állapotban stabilan 60-nak kellene lenni mindenhol?

Próbáltam Fast Sync-et driverből, ez így egész jónak tűnik, de egyrész minimális tear-ing azért itt is van, másrészt feleslegesen túráztatja a kártyát, ha 60 fps felett úgyis mindent eldob (az input lag tudom, hogy jobb itt a bekapcsolt v-sync-hez képest, de nekem nem számít, mivel nem multizom).

"War does not determine who is right - only who is left."

(#1424) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

MSI 2070 Super Gaming X Trio eredmények itt:

[link]

[link]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1425) tipuka válasza freelanced (#1424) üzenetére


tipuka
addikt

Szexi egy kártya, Samsung ramos?

(#1426) KRoy19


KRoy19
őstag

Megjött az Msi Rtx 2070 ventus oc kártyám.

Első körben ráeresztettem a 3d mark port royal stress test-et.

Gyári beállításokkal(kivéve a venti profil) a következőket tapasztaltam.

Max. 70%-ra felengedve a ventillátort 65-66 fok között tetőzött a hőfok és 1905 mhz-re állt be a core clock.
A hangja így a kártyának elég zavaró, már már hangosnak mondanám.

60%-os venti az a szint amire azt mondom, hogy nem zavaró a hangja. Így a kártya 73 fokon áll meg a core clock pedig 1890 mhz környékén stabilizálódik.

Így első körben ennyit tudok mondani. Kellemes meglepetés a kártya számomra. 180k-t símán megér szvsz.

freelanced

....szívesen látnék hasonló tesztet a gaming x trió kártyáddal

[ Szerkesztve ]

(#1427) KRoy19 válasza KRoy19 (#1426) üzenetére


KRoy19
őstag

* Msi RTX 2070 super ventus Oc - kártyáról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#1428) freelanced válasza KRoy19 (#1426) üzenetére


freelanced
addikt

tipuka

Sajnos nem. Ez ilyen lóttó, mi ? :DDD

Kroy19

Rendben a napokban megnézem én is. Csak simán az MSI programon belül állítottad a ventillátort?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1429) ScomComputer válasza freelanced (#1428) üzenetére


ScomComputer
veterán

Alapból milyen venti fordulatotak és hőfokokat produkál a kártya(idle és load alatt),ja és hol vetted ha nem gond a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#1430) KRoy19 válasza freelanced (#1428) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen Msi Afterburner-ben.

(#1431) freelanced válasza ScomComputer (#1429) üzenetére


freelanced
addikt

Alapból milyen venti fordulatotak és hőfokokat produkál a kártya(idle és load alatt),ja és hol vetted ha nem gond a kérdés?

A fordulatot meg kell néznem, de elég csendes. Sőt idle módban konkrétan nem is pörög ahogy láttam. Az Idle hőfokot annyira nem néztem meg tegnap de szerintem olyan 40-45 de aztán lehet, hogy hülyeséget beszélek, Benchmark / játék load alatt egyelőre 66 fok felé nem ment, az átlag a GPU-Z szerint azt hiszem 59 fok volt.

Az Iponban vettem.

KRoy19

Oké, megnézem ha hazaértem. Remélem nagyobb sikere lesz mint a Mystic Lightnak mert az el sem indult.

És akkor semmi mást nem állítottál csak a ventilátort, igaz?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1432) KRoy19 válasza freelanced (#1431) üzenetére


KRoy19
őstag

Igen csak a ventit állítottam.

Mondjuk az én tesztem célja az volt, hogy mi az a venti fordulatszám aminek a zajszintje elfogadható és e mellett milyen hőfokokat és boost órajelet produkál a kártya gyári beállítások mellett.

(#1433) ScomComputer válasza freelanced (#1431) üzenetére


ScomComputer
veterán

Köszönöm.. :R

(#1434) KRoy19


KRoy19
őstag

Közben lefuttattam újra a stress tesztet +100 mhz a core-ra és + 500 mhz- a memóriára. Szépen lefutott. 1980 mhz-n stabilizálódott a core clock, Hőfok változatlan maradt....

Jó kis kártya ez. :)

(#1435) freelanced válasza KRoy19 (#1426) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Teszteltem a kért adatokkal:

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1436) KRoy19 válasza freelanced (#1435) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszi.

Hangja mennyire volt vészes 70%-on?

(#1437) freelanced válasza KRoy19 (#1436) üzenetére


freelanced
addikt

Neeeeem volt vészes ;]

De lehet, hogy ebbe kellett volna építenem, úgy egész jó lenne :DDD ( repülő nem volt sajnos :N )

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1438) sutyi^


sutyi^
senior tag

EVGA RTX 2070 Black Ed. a zöld manónál most 145e Ft, ha érdekel valakit.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1439) KRoy19 válasza freelanced (#1437) üzenetére


KRoy19
őstag

:D

Hasonló volt a ventus is 70%-on.

Végül úgy állítottam be, hogy max 55% -ig engedje fel a ventit. Így egész kellemes a hangja....

+100mhz a core-ra és + 500mhz a memóriára.

Temp limit-et, power limitet, meg feszültséget hagytam alapon.

Következő 2 évet így fogja tölteni a kicsike... :)

(#1440) tipuka válasza sutyi^ (#1438) üzenetére


tipuka
addikt

azzz szép, remélem a többi 2070-es is követi ezt az árat. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#1441) freelanced válasza KRoy19 (#1439) üzenetére


freelanced
addikt

Jó használatot hozzá!

Egyelőre nekem jó alapon, nem tudom mennyi FPS-t nyernék vele, ha majd nem lesz elég talán húzok rajta egy kicsit.

Legalább így csendes. :K

De szerintem azon az áron teljesen korrekt a kártya a piaci árakhoz viszonyítva.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1442) freelanced válasza KRoy19 (#1439) üzenetére


freelanced
addikt

Azt nem értem csak miért nincs se Control se Wolfenstein.

Persze nem halok bele, de nem lett volna rossz.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1443) KRoy19 válasza freelanced (#1442) üzenetére


KRoy19
őstag

Az jó kérdés, mert elvileg kellett volna legyen a kártyákhoz.

Lehet rá írok az Msi-re ez ügyben, hátha...

(#1444) freelanced válasza KRoy19 (#1443) üzenetére


freelanced
addikt

Igen, én is úgy tudom.

Rendben, ha esetleg kapsz valamilyen visszajelzést szólj. :K

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1445) KRoy19 válasza freelanced (#1444) üzenetére


KRoy19
őstag

Na írtam nekik, elvileg 3 munkanapon belül reagálnak valamit.

Jelentkezem miután kaptam választ.

(#1446) freelanced válasza KRoy19 (#1445) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! :R

Félek, hogy átnyomják majd az IPONra.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1447) sutyi^ válasza freelanced (#1446) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha az adott áruház nem vesz részt a promócióban, akkor nem feltétlenül jár a cuccos a kártya mellé.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1448) capulet75


capulet75
addikt

Egyszer csak ilyen lett. Levettem a ház oldalát, kikapcs, 10p és most megint jó. Asszem akkor is garacia lesz, csak hát ezek belerakják egy lapba és visszaküldik h náluk semmi probléma nincs.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#1449) sutyi^ válasza capulet75 (#1448) üzenetére


sutyi^
senior tag

Másik kábellel megnézted már?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#1450) capulet75 válasza sutyi^ (#1449) üzenetére


capulet75
addikt

Nem.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.