Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) válasza KubanitoS (#850) üzenetére



tag

Hát nem tudom, valakit biztos érdekel ( Akár 35.000 HUF értékben) Biztos jók kaszálhat az msi vagy valaki ezen, de ha levinnék csak 100.000 HUF körülire az X szériát, szerintem vinnék mint a cukrot. De lehet beruházok egyre fizukor, és egy fél évig nem nézek rá utána az árak alakulására. Bár ez az összes többi hardverre is igaz ami újdonság. Nyelni kell egy nagyot, ha a jobb szériákat akarod megvenni az "elsők között" mert rá pár napra tuti jön valami kedvezőbb ár...

Pár hétig-hónapig biztos érdekes lesz, az újdonság varázsa, de úgy sincs nagyon sok olyan játék ami túl is éli a wow, sc, cod, lol, dota.. és társait és a játékos közönséget is hosszú távon megtudja tartani.

[ Szerkesztve ]

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#852) tobias88888 válasza NandorHUN (#845) üzenetére


tobias88888
őstag

Először is rendelik, azaz talán akkorra jön meg. Ha pedig raktáron van, akkor megmondod hogy most nem tudod átvenni, hanem egy hét múlva, akkor felhívod őket és megmondod hogy még egy hét és kész is :)

(#853) Mika1227 válasza gtamate2 (#842) üzenetére


Mika1227
őstag

Én is az MSI és Asus között vacilálok. Nekem a hűvösség és a csendesség a legfontosabb. Ezek szerint a MSI a legjobb!?

Tesla93:igen csak olvastam, hogy az Asus-nak is nagyon jól sikerült a hűtése!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#854) edari válasza Mika1227 (#853) üzenetére


edari
őstag

Igen. Nem mellesleg a MSI-nél van a ramokon hűtőlemez.

Ezért is pályázok majd egy MSI-re szeptemberben, csak menjen le az ára 100 köré. De ha így marad akkor is veszek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#855) Motyi válasza Mika1227 (#853) üzenetére


Motyi
senior tag

Az MSI és az Asus között nincs igazából nagy difi, mondhatjuk, hogy mindkét kártya a legjobb, közösen ülnek a dobogó felső fokán. Az MSI hangyányit halkabb (hajszálnyi különbség, kb. simán füllel nem is hallható) az Asus pedig pár fokkal hűvösebb (szintén hajszálnyi difi, ami nem számít már ezen a szinten semmit). Azt vedd amelyiket olcsóbban kapod meg.

(#854) Tesla93 Azt, hogy az Asuson mennyire van hűtve a ram (lemezzel vagy bordával) nem tudom, de azt igen, hogy ez nem befolyásol semmit, a ram tuning az szerencse kérdése ezeknél a kártyáknál, ki milyet fog ki. Nekem mázlim volt, a Strixemen 9,6 Ghz-ig tudom húzni hiba nélkül (így is megy 24/7), de ez egy erősen átlag feletti példány (mázlis voltam), jellemzően 9-9,2 az átlagos amin nem segít semmilyen ramhűtés. Sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#856) Grafirka válasza Motyi (#855) üzenetére


Grafirka
őstag

Lattam egymas mellett MSI es ASUS Strix OC kartyat .
Zajszintet csak muszerrel lehetne meghatarozi hogy melyik a halkabb/hangosabb mert mindketto gyakorlatilag hangtalan . Ha a gep 80-100 cm tavolsagra van akkor teljesen mindegy mert nem sokat hallani a kartya alltal keltett "zajbol" Minden hangosabb nala, a tap a HDD de meg a CPU cooler is.
Homerseklet szempointjabol az ASUS kicsit huvosebb.
Tesztekben mindenfele adatot latok, neha meglehetosen furcsakat, de amit biztosan tudok, hogy az ASUS 25-25,5 C szobahomersekleten IDLE 33-35 C , ful load alatt pedig egyszer lattam a 60C elerni de alltalaban 56-58C kozott ingadozik a homerseklet.Mindezt egy Fractal R5 hangszigetelt hazban amivel nem az alacsony homerseklet rekordokat szoktak dontogetni.
Az MSI ehhez kepest valamivel magasabb Full load homersekleteket produkalt , ha nem tevedek 65-67 C lattam az emlitett peldanynal, ami ugyancsak nagyszeru teljeitmeny. Szerintem is azt kell venni amelyik olcsobb, mert mindket gyarto kartyaja nagyon jol sikerult.

(#857) edari válasza Motyi (#855) üzenetére


edari
őstag

Ne érts félre, nem akartam leszólni az Asus-t (eddig szinte csak ettől a gyártótól volt vga-m), csak jeleztem hogy az MSI miben több.

Őszintén szólva már kicsit unom az Asus kártyáit, ezért akarok most MSI-t. :)

Grafirka:

Azt is tegyük hozzá, hogy az Asus kártyáján 3 venti van.

[ Szerkesztve ]

(#858) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Szombaton megérkezett a 115k-s Strix GTX1060-O6G, Szerdán tudom beszerelni, aztán jövök tesztekkel.

...

(#859) gtamate2 válasza Mika1227 (#853) üzenetére


gtamate2
veterán

Mint a tesztből is láthatod az msi ugyan azt az órajelet tartja nagyjából 10 db-vel halkabban.

Ez persze lehet amiatt hogy az asusnak 3 ventilátora van, míg az msi-nek 2.

Mondjuk én biztos nem adnék 15k felárat, amikor ott a Giga g1 99-ért, és ugyan azt a gpu-t kapod :)

*Sn0w

(#860) Grafirka válasza edari (#857) üzenetére


Grafirka
őstag

Igen az ASUS on 3 ventilator van. Szamomra lenyegtelen hogy milyen modon erik el az alacsony homersekletet, amig nem megy a csend rovasara. Ha az ar az elsodleges szempont akkor ott a Asus veszit mert dragabb. Nem Asus reklamnak szantam az elozo bejegyzest ( markahuseg nalam nulla ) hanem egymas mellett lattam/hasznaltam a ket kartyat .Es igen az MSI is egy nagyszeru kartya.

(#861) tobias88888 válasza Grafirka (#856) üzenetére


tobias88888
őstag

"ASUS 25-25,5 C szobahomersekleten" - Az tényleg csodás. Nálam 28-29 fok van mostanában a szobában, hogyan tud az alá bemenni? :D

Amúgy általában le szoktam szólni a Gigabyte kártyákat, de ez most csöndes és hűvös. Emlékszem a régi HD4850es kártyámra, az mellett filmet már nehezen lehetett nézni :D
Ez mellett benézett a 100ba úgy, hogy akkoriban az ugyan olyan MSI talán 80 fölé épp felment.

[ Szerkesztve ]

(#862) Grafirka válasza tobias88888 (#861) üzenetére


Grafirka
őstag

25c -25,5c kozotti szobahomersekletrol beszeltem ! A VGA homerseklete pedig 33-35C kozott mozog.(idle)

(#863) aya válasza Grafirka (#862) üzenetére


aya
addikt

idle zárt házban nekem is 35 fok, full oc load ( 2050/8500 ) max 75 fok, division alatt, egyéb játékok 69-71 fok.
Asus dual oc kártya

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#864) M@rdel


M@rdel
őstag

Ha kérhetném uraim! Legyetek szívesek egy pár Bf1 béta fps eredményt adni 1060-nal! :R

[ Szerkesztve ]

(#865) tobias88888 válasza M@rdel (#864) üzenetére


tobias88888
őstag

Elvileg gtx970-el Full HD-ban maxon megy (ezt írták fórumon), szóval nem lehet gond :)

(#866) educhi73


educhi73
csendes tag

napot!
ez most komoly h giga 1060-as elfogyott a 3 betűs boltban v csak kamu volt? :S

(#867) Departed válasza educhi73 (#866) üzenetére


Departed
őstag

Elfogyott, gondolom rácsaptak a játékosok a remek ajánlatra.
Szerencsére én tegnap este megrendeltem, holnap mehetek érte. :K

(#868) educhi73 válasza Departed (#867) üzenetére


educhi73
csendes tag

irigy,de kösz az infot,akkor várás van kövire :D

(#869) Czvik2.0 válasza Departed (#867) üzenetére


Czvik2.0
tag

Én is berendeltem délelőtt amíg kint volt de még mindig feldolgozás allatt van...gondolom akkor felejtős.. :((

(#870) #36072192


#36072192
törölt tag

Ma megkaptam a kártyát. Viszont belefutottam (megint) abba a dologba, hogy HDMI-n keresztül szaggat a hang.
Erre (driver telepítgetések mellett) tudtok valami "orvosságot"?

Régebben is volt ilyen gondom, de már nem emlékszem hogyan oldottam meg.

(#871) M@rdel válasza tobias88888 (#865) üzenetére


M@rdel
őstag

Azért jó lenne pár eredmény összehasonlításként.
Bf-re "célhardvert" akarok építeni! :D

(#872) lacus83 válasza M@rdel (#864) üzenetére


lacus83
senior tag

Támogatom az ötletet, Bf1 béta bechmark fps számok tényleg jöhetnek.

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#873) #36072192


#36072192
törölt tag

Megoldódni látszott a HDMI probléma. Igaz hozzá le kellett töltenem a legújabb Windows 10-et, illetve újrahúznom a rendszert.

Egyébiránt az i betűsöktől rendeltem meg az MSI GTX Gaming 6G-t 104 ezerért. Jókor voltam jó helyen, ugyanis ott nagyon ugrálnak az árak. Jelenleg ott ez a modell 120, s a 3 gigás a 99 ezer.

Egyelőre működésben anomáliát nem tapasztaltam (játékról meg nem tudok nyilatkozni, épp most telepítek), de tény, hogy ez a kártya akár járólapnak is jó lenne. :D Eddig ez a leghatalmasabb kártya, ami a kezemben volt. A kezemben alig fért el :DD :

Egyébiránt nagyon masszív kártya, s félelmetes a mérete. Az előző egy R9 380-as Gigabyte volt, amit ebből a szempontból utáltam, mert iszonyatosan zavaró volt, ahogyan világított.
Sajnos ez is világít, de legalább diszkréten. Kipróbáltam sötét szobában milyen fényáradat szűrődik ki a házból, de nem zavaró.

Ha a kártya még 3 mm-rel hosszabb lenne bizony be se fért volna a házba. :DD

(#874) Czvik2.0 válasza Czvik2.0 (#869) üzenetére


Czvik2.0
tag

Rendelésem állapota: Beszerzés alatt. Ez még a 85k-ért a WF2. Kiváncsi vagyok teljesítik e :)

(#875) NandoXXL válasza gtamate2 (#859) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Érdekes módon a komolyabb angol nyelvű oldalakon jóval kisebb a különbség.... Esetleg Asus-al problémád volt és levadásztad ezt az egy szem tesztet amit félre mértek (vagy hibás kártyát kaptak)? Komolyan hogy jön ide egy lengyel oldal? Vitán felül áll hogy halkabb minimálisan az MSI, viszont melegebb is. De nem 10 db a különbség.

(#876) Motyi válasza M@rdel (#871) üzenetére


Motyi
senior tag

Tessék, ez talán egyszerűbb:
[link]
[link]
[link]

Ezt most így 20 mp alatt sikerült... ;)

(#877) hcsaba89 válasza Czvik2.0 (#874) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Biztosan teljesítik, nekem 2 héttel ezelőtt sikerült rendelnem egyet hasonlóan jó áron a 3 betűs boltból. Kedden kora este rendeltem, pénteken már nálam volt a kártya. :)

[ Szerkesztve ]

(#878) hcsaba89 válasza Motyi (#876) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Wow. Szépen teljesít az 1060 még 1440p-ben is. :)

[ Szerkesztve ]

(#879) M@rdel válasza Motyi (#876) üzenetére


M@rdel
őstag

Jól van na! :) Ismerem a keresőt, pl. csak ide találtam valahogy! :D

Egyébként jobban szerettem, ha egy megbízható fórumtárs mondja el a tapasztalatait.

(#880) Mika1227


Mika1227
őstag

Az MSI Gaming- ből mind X-es vagy van sima Gaming is?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#881) szasanyi válasza Mika1227 (#880) üzenetére


szasanyi
félisten

Van. Alapvetően az órajelben különböznek, de mivel szétszedve nem láttam sehol így nem biztos, hogy más különbség nem lehet.

(#882) NandorHUN válasza tobias88888 (#852) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ilyenkor nincs kötelezettség, hogy megvegyem? Valami online szerződést mindig aláíratnak,de sose olvasom el ezeket.
Ha 2 hét múlva az MSI lesz akciós inkább venném azt ;)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#883) tobias88888 válasza NandorHUN (#882) üzenetére


tobias88888
őstag

http://magyarefk.hu/hu/hasznos-tudnivalok/internetes-vasarlas/elallasi-jog.html

Vannak bizonyos esetek (pl egyedi termék esetén, bögre a te neveddel mondjuk), amikor nem lehet elállni, de erre nem vonatkozik.

Persze ha megsérül a termék a te hibádból, akkor sem állhatsz el. Nekem már volt hogy sérülten jött termék, ezért kell mindig a futár jelenlétében az aláírás előtt kibontani és megnézni a terméket külső sérüléseket keresve :)
(Automatánál egy kicsit jobb a helyzet, ott talán 3 napig jelezheted)

[ Szerkesztve ]

(#884) Teaway válasza szasanyi (#881) üzenetére


Teaway
veterán

Az biztos, hogy a méretük megegyezik. Sőt, a tömegük is.

Nincs itthon csokid??

(#885) jsk


jsk
senior tag

Sziasztok,

Nem vagyok otthon nVidia kártyáknál. Visszaolvastam, az alapján tiszta, hogy elsősorban az MSI Gaming X az ajánlott, de az kicsit drága. Az Asus nem tudom milyen az nVidia oldalon (azt olvastam, hogy dícséritek, csak méretben túl nagy), de AMD oldalon nem annyira ajánlott 280X-től felfelé. Palit-ok mennyire jók? Erre gondoltam: [link]

(#886) tobias88888 válasza jsk (#885) üzenetére


tobias88888
őstag

Ha visszaolvastál, akkor elég egyértelmű, hogy msi vagy gigabyte (nem kell tőle félni, jó lett a wf2 és a g1 is) :)

(#887) Toxy


Toxy
aktív tag

MSI GTX 1060 ARMOR 6G OCV1 GTX1060 6GB GDDR5 PCIE IPON 92k

Ennek mennyivel gyengébb a hűtése mint pl a Gaming-nek?

Ez is ajánlott kategória?

Mert elég jó áron van.

Köszi

(#888) KubanitoS válasza Toxy (#887) üzenetére


KubanitoS
veterán

Gyakorlatilag bármelyik ajánlott lehet, ha megfelelő az ár. Ennyi pénzért ez egy jó vétel. Szerény véleményem szerint amúgy amelyik kártya nem a founder's hűtéssel rendelkezik, az már bőven jó. :DDD

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#889) gtamate2 válasza Toxy (#887) üzenetére


gtamate2
veterán

3k-val többért többért ott az MSI Gaming X

Ha nagyon spórolni szeretnél ott a wf2 ócsóér.

*Sn0w

(#890) edari válasza gtamate2 (#889) üzenetére


edari
őstag

De amit ő linkelt az 6 gb-os, amit te az 3.

(#891) Departed válasza edari (#890) üzenetére


Departed
őstag

Upsz, igaza van kollégának, kikérjük magunkat ezt a linket mint ajánlott kártyát. :P

(#892) gtamate2 válasza edari (#890) üzenetére


gtamate2
veterán

Jogos, elnézést miatta! (átvert az árgép, az oldalukon még 6 gb-osnak írta)

*Sn0w

(#893) tobias88888 válasza Toxy (#887) üzenetére


tobias88888
őstag

Ránézésre ez a hűtés nem az igazi, legalábbis a házból nem vezeti kifele a hőt. De lehet hogy megtévesztőek a képek.

(#894) Teaway válasza gtamate2 (#892) üzenetére


Teaway
veterán

(zárójelben megjegyezve, hogy amúgy kiváló ár lenne a 6 GB-os változatért)

Nincs itthon csokid??

(#895) Anteris90


Anteris90
csendes tag

Le is csaptam erre a 92ezres MSI ARMOR-ra viszont a neten egyáltalán nem találok róla infót csak 3gigás verzioból, de ez tuti a 6 gigás volt, mert van az MSI-nél adatlapja (és nem csak ipon elírás): https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1060-ARMOR-6G-OCV1.html#hero-overview

Amit néztem külömbség, hogy egy display port helyet cserélt egy HDMI-vel, illetve a súlya könyebb kb 40-50g-al és a méretek is pár milivel másak. -- Valakinek van róla egyéb infó? Remélem nem a 3 gigás verzió chip van benne 6 giga rammal, mert akkor vissza mondom a rendelést :D Amúgy az iponon egyből el is tűnt a rendelést követően

Zalman Z11 Plus | MSI B150m Mortar | I5-6500 | Palit GTX 1060 JetStream 6GB | 2x4GB HyperX Fury | FSP Hexa+ 400W | BenQ GW2470H

(#896) edari válasza Anteris90 (#895) üzenetére


edari
őstag

14 napon belűl elálhatsz a terméktől, ha véletlenül a 3gb-os verziót kapnád.

Egyébként arra várok hogy a zöldséges boltban lemenjen az msi gaming x-nek (6gb) az ára 105 körülre újra (pár napja konstans 120), de most megnéztem a vizes boltban, ott 114. Az mégis csak jobban hangzik...

(#897) #36072192 válasza edari (#896) üzenetére


#36072192
törölt tag

Múlt hét szerdán 104 885 forint volt. Szerencsére épp aznap néztem fel, így le is tettem azonnal az RX 470-ről, s megrendeltem.
Egyelőre nagyon stabil, s erős kártyának néz ki. A délután folyamán (telepítések közepette) tesztelgettem, s nem volt még olyan, ami megakasztotta volna. Hűvös, halk kártya.

(#898) edari válasza #36072192 (#897) üzenetére


edari
őstag

Igen azt én is láttam, én szeptemberben akarok majd kártyát venni. Valamivel ki kell bírni a fősulit. :D

(#899) tobias88888 válasza M@rdel (#864) üzenetére


tobias88888
őstag

Nálam dx12vel az átlag FullHD ultrán 70 fps felett volt (i7 4790k)

(#900) Peat;) válasza Anteris90 (#895) üzenetére


Peat;)
veterán

Teljesen jo kartya az elod (960) alapjan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.