Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) aya válasza Peat;) (#800) üzenetére


aya
addikt

Bizonyos játékokban nem kicsit gyorsabb a 1060 na pont ezekért vettem, végre talán be is fejezem őket :DD

Fogyasztása is jobb, és lehet kapni egy tizessel olcsóbban mint a 480 nem refet. Custom hűtés is egy szempont.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#802) szasanyi válasza #02119936 (#799) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen és azért írtam le, hogy - sokakkal ellentétben - valóban van némi tapasztalat kvázi összehasonlítási alapom tehát nem hasra ütve, vagy más véleménye vagy teszt alapján tettem a kijelentést. :N
Egyébként nem szoktam senkit sem félretájékoztatni ne adj' Isten félrevezetni, mert egyrészt senkire sem haragszok ami alapján esetleg ilyen megfordulna a fejemben, másrészt nekem mind1 ki, mit, hol és mennyiért vesz.

(#803) Puma K válasza Peat;) (#800) üzenetére


Puma K
veterán

Helló!

Meg tudod nekem nézni GPU-Z-ban, hogy milyen gyártótól van rajta a VRAM?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#804) Gabe69


Gabe69
tag

Sziasztok
Gondolkozok egy 1060-as kártyába de +20K-ért tudnék venni 980Ti-t is! Melyiket érdemes? Mind a kettő új kártya.

(#805) Grafirka válasza Puma K (#803) üzenetére


Grafirka
őstag

Gigabyte G1 - GDDR5 (Samsung )
Asus Strix OC kartyanak ugyancsak Samsung memoriamoduljai vannak.

(#806) KubanitoS válasza Gabe69 (#804) üzenetére


KubanitoS
veterán

A 980Ti teljesítményben feljebb van a 1060-asnál. Fogyasztásban, melegedésben azonban a 1060-as a jobb.

A 980-as szériát azonban mégsem erőltetném, +20K-ért GTX1070-est kell venned, az kb mindenben többet tud a 980Ti-nél.

1070 > 980Ti > 1060

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#807) Puma K válasza Grafirka (#805) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi, de neten én is tudok nézni teszteket ahol szerepel GPU-Z kép.

Azért kérdem, hogy az ő példánya milyen, mert pl anno az Asus GTX760-as kártyámon Elpida gyártmányú VRAM volt, a neten lévő tesztekben szereplő ugyan olyan 760-as kártyákon meg gyakorlatilag csak Samsung-al szerelt verziók voltak.

Korábbi saját tapasztalataim alapján és a neten található infók szerint is tuningnál vannak eltérések a különböző gyártók VRAM-jait illetően, ami tuningnál számít. Van amelyik gyártó terméke csak a gyári órajelet tudja tartani hibamentesen, de ha már tuningolsz rajta +50Mhz-cet már szemeteli a képet a VRAM.

Ezért kérdem, hogy az általa most vásárolt Gigabyte milyen VRAM-al van szerelve.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#808) Peat;) válasza Puma K (#807) üzenetére


Peat;)
veterán

Este megnézem, de a gyári órajel miatt ami elég magas szerintem samsung a megszokott a 10es nvidia sorozaton.

(#809) Freiherr


Freiherr
őstag

Hello

WF-os GIGABYTE kártyáról mik a tapasztalatok? (hűtés, hang, tuning) Vagy megéri a felárat a G1?

XXX

(#810) Sanyi19 válasza Freiherr (#809) üzenetére


Sanyi19
őstag

Nekem wf van, bátran tudom ajánlani. Annyi pénzért best buy. Hűvös házban oc nélkül, 72 fokig megy hosszas terhelés alatt, húzva 75-ig. 60 fokig nem forognak a ventik. Netezés, nem nagy igényű játékok alatt nem kapcsol be. Mikor erős terhelést kap azért hallható a szélzaj, de szerintem nem vészes. OC ugyanúgy megy mint bármelyik más gyártónál. GPU-n olyan 150-200 mhz-et lehet húzni, ram 9000-ig bírja. A 150 mhz nem tűnik soknak, de alapból 1960-ra boostol, 150-et húzva meg 2100-ra (ami néha 2088). Ezen az órajelen már nagyon megy. :)

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#811) hcsaba89 válasza Freiherr (#809) üzenetére


hcsaba89
csendes tag

Szia!

Hűtése teljesen rendben van, 60 fokig nem kapcsolnak be a ventik, miután bekapcsol sem lehet hallani a hangját. Tuning szempontból is teljesen rendben van, játék alatt +150 mhz-en megy a gpu és teljesen stabil. 3dmark alatt nekem +215-öt is ment a gpu, a ram órajel pedig a 9000 mhz-et is bírta. :)

(#812) Freiherr


Freiherr
őstag

Köszönöm a választ uraim, akkor ez lesz az én kártyám. :R

XXX

(#813) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Kipróbáltam két játékot a hétvégén :

Ashes of the Singularity DX12, minden max

bench összes teszt átlag :

alap órajel 1960/8000: 36,6 FPS
húzva 2100/9000: 40.6 FPS

Grid Autosport, minden max

alap órajel min/avg/max fps : 99,65 / 130,82 / 176,91
húzva min/avg/max fps: 102 / 135,46 / 193,11

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#814) Puma K válasza Peat;) (#808) üzenetére


Puma K
veterán

Oke, koszi varom!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#815) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Sziasztok,

Gigabyte Windforce2 hűtéssel, tapasztalt más is olyat, hogy a ventilátor passzívból aktívba váltás során (magyarul amikor bekapcsol) hangos cicmergő hangokat hallat? Amint a fordulatszám felpörög, a zaj is megszűnik. Ha félpasszív üzemmódot szoftverből kikapcsolom (tehát a venti, alacsony fordulaton, de mindig pörög), a zaj nem jelentkezik.

(Vadiúj kártya, G1 gaming GTX1060-as.)

[ Szerkesztve ]

(#816) Peat;) válasza Puma K (#814) üzenetére


Peat;)
veterán

Samsung van ezen is, húzni még nem húztam!

(#817) Puma K válasza Peat;) (#816) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi szépen az infót!

Ha majd nyúzod remélem megosztasz eredményeket :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#818) gtamate2


gtamate2
veterán

A PCLab egy Ultimate gtx 1060 teszttel készült, enjoy.
/Founders ed., Asus Turbo, Strix, G1 , Inno Gaming, MSI Gaming, Zotac AMP! /

*Sn0w

(#819) Mika1227


Mika1227
őstag

Egyébként nem árt, rövidíti a kártya élet tartalmát a passzív hűtés (bizonyos hőfokig ugye)? Gondolok itt a kártya többi alkatrészére nem csak a GPU-ra!

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#820) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv urak

Valaki használ 1060 at 4K monitorral?

Vagy ez oda már kevés a 6 GB. miatt?

Köszi

(#821) Romvr válasza szabadoslac (#820) üzenetére


Romvr
őstag

Oda már kevés lesz szerintem. Ahogy néztem a teszteket 10-30 FPS a max az újabb játékokban. De persze játéka válogatja.

Jobban járnál egy 1070-el ha 4K-ban akarsz játszani (20-50 FPS) de inkább a 1080 az ajánlott.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#822) varadigabor válasza gtamate2 (#818) üzenetére


varadigabor
senior tag

azt nézzem h az Asus Strix elég jól teljesít, hűtése is király , teljesítményre is.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#823) edari válasza Romvr (#821) üzenetére


edari
őstag

De akkor már méginkább titán xp. :DDD ;]

(#824) Romvr válasza edari (#823) üzenetére


Romvr
őstag

Az teljesen felesleges. Egy meghúzott 1080-as jobban megéri az árát mint a Titán X, amit szerintem kicsit túlbecsülnek teljesítmény / ár tekintetében.

Amúgy meg 4-Way SLI Titan X minimum, vagy nem lesz meg a fix 120 FPS minden játékban (mert a 60FPS már ciki) ;]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#825) aya válasza szabadoslac (#820) üzenetére


aya
addikt

20-30 fps max.

A killer instinct full játszható.

Ha suliban lesz a lányom akkor tesztelem dying light, mortal kombat stb-vel meg ami megvan :)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#826) edari válasza Romvr (#824) üzenetére


edari
őstag

Csak vicc volt. :)

(#827) szabadoslac válasza Romvr (#821) üzenetére


szabadoslac
tag

Hűha

Ezek szerint még az 1070 is soványka 4K ra. FHD.ra meg szerintem az 1060 is sokacska.

Na most vagyok zavarba. Mert 1080 ra meg sokallom azt kitenni.
Azt hiszem átnézek az 1070 ek hez is ők mit írnak 4 K ra.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#828) szabadoslac


szabadoslac
tag

Még esetleg annyit kérdeznék, hogy 1060 WQHD. tekintetében, hogy áll ha már a 4 K sokk.
Használja valaki ezt a felbontást játék alatt?

(#829) tobias88888 válasza szabadoslac (#827) üzenetére


tobias88888
őstag

Hidd el nem sok az 1060. Memória tekintetében semmiképp, 4 gb felett eszik pár játék ultra textúrával már most és fps-ben is van ahol az átlag 40 sincs meg (Hitman, The Division)

Ez alatt kb a GTX970 lenne, de az 3.5gb ram után meghal. Szóval marad a 6 gigás 1060as a zöldeknél, esetleg rx470/480 8gb, csak azt meg nem kapsz :)

[ Szerkesztve ]

(#830) szabadoslac válasza tobias88888 (#829) üzenetére


szabadoslac
tag

Értem.

Akkor marad az 1070

RX et nem akarok az nem kell az az oldal. Túl gyenge, meleg és stb.

Köszi

(#831) tobias88888 válasza tobias88888 (#829) üzenetére


tobias88888
őstag

(#832) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Már megint volt egy jóáras kártya :C

(#833) KubanitoS válasza Poiro7 (#832) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ha rákattintasz 92 lesz belőle.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#834) Romvr válasza tobias88888 (#831) üzenetére


Romvr
őstag

DX ilyen játék lett... rettentően furcsán bánik a memóriával. Ha kikapcsolod pl a page-filet akkor 2 perc után kapod az "out of memory" hibaüzenet 16GB ram és 6GB VRAM mellett... ja de csak ha nVidia kártyád van. RX 480-on pl jobban fut és kevesebb hibával. Látszik ki adta a pénzt fejlesztésre. :U

Nálam FHD-ban, ablakosban (mert persze 21:9 nem támogatott még mindig)

5,5GB VRAM - Elfogyasztva
10Gb RAM - Elfogyasztva
7GB PageFile - Elfogyasztva

Eredmény: ~23Gb "RAM" elfogyasztva

Írhatták volna ajánlottnak a 32Gb Rendszermemóriát és a 12Gb VRAM-ot is nyugodt szívvel.

Mindezt 1 óra játék után. Még sosem készült szerintem olyan játék ami ennyit enne. Annyi hogy átvezetésnél / párbeszédnél üríti a foglalást. De tekintve hogy a játék 44GB körül van így ennek a mennyiségnek a felét bepakolja RAM-ba. Cserébe 30-70 FPS-t produkál... Hazamentem majd mérek FRAPS-al nektek ha érdekel.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#835) Baset


Baset
újonc

[link]
85885 HUF Gigabyte GTX1060 6GB WF2OC

(#836) Romvr válasza tobias88888 (#831) üzenetére


Romvr
őstag

Lejárt a szerkesztés:

Ilyen memóriaigénye van a Deus Ex Mankind Divided-nak 4K felbontáson.
RAM: 26,1 - 26,3 GB (64Gb-ból)
VRAM: 7,3 - 9,0 GB (48Gb-ból)

A FPS érték a menüben 15 - 60, amúgy 70-100 között ugrál.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#837) aya válasza Baset (#835) üzenetére


aya
addikt

Ahogy olvasom a giga elég silány lett, de legalább a legolcsóbb.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#838) tobias88888 válasza aya (#837) üzenetére


tobias88888
őstag

Szerintem semmi baj nincs vele, legalábbis az enyém jó (G1). Nem melegszik, nem zajos. Pcx-től nyugodtan meg lehet rendelni, ők kihozzák ilyen jó áron is, nem úgy mint az aqua vagy a hardverker.

(#839) Peat;) válasza aya (#837) üzenetére


Peat;)
veterán

Aki nem érzékeny a hangra annak teljesen jó az itteni tapasztalatok alapján. Ilyen áron meg...ez már közelíti azt a kategóriát hogy aki nagyon kényes a hűtésre vesz egy ilyet és egy custom hűtést külön rá.

(#840) varadigabor válasza aya (#837) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nem volt rossz, 68 fok volt...hangja se volt.. Az alpenföhn ben nevis (i5 6600) cpu coolerem hangosabb volt... csak cicerget

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#841) aya


aya
addikt

Akkor már meg is cáfoltatok :)

A cicergésen kívül akkor rendben van az is, és az is ritka.

Én nem bántam meg hogy asus-t vettem, ráadásul már itt van nálam az oldalplexis ház, ott baba lesz.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#842) gtamate2 válasza varadigabor (#822) üzenetére


gtamate2
veterán

Azért a legjobb a teszt szerint is az MSI, ami a leghalkabban tudja hűteni, persze a strix is rendben teszi a dolgát, csak picit hangosabban.

(#837) aya : Semmi baj a gigával, a g1 elég erősre sikerült, de szerintem a wf2 is bőven jó. A vetélytársaknál nem hangosabb. Persze nem egy Msi Gaming, de az ára sem annyi :)

*Sn0w

(#843) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Szerintetek egyedi hűtős verziók ára mikor lesz 80 -85e alatt?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#844) forguet válasza NandorHUN (#843) üzenetére


forguet
senior tag

Pl. most.
hárombetűs boltban Giga WF2 85k

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#845) NandorHUN válasza forguet (#844) üzenetére


NandorHUN
addikt

2 hét múlva lesz fizetésem.
Ez jó ár, de addigra nem biztos, hogy lesz még akció. Én a standard árakról beszélek.

Ui: Amúgy kész vicc, hogy 970 többe kerül mint a 1060 :D Új 970-nek gyakorlatilag olyan áron kéne menniük mint itt a ph-n a használt 970-ek.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#846) KubanitoS válasza NandorHUN (#845) üzenetére


KubanitoS
veterán

GTX980Ti-t még 260-ért is lehet kapni. :DD

Amúgy ha van rá lehetőséged kérj kölcsön és vedd meg a 85 ezres gigát, amíg van akció rá.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#847) forguet válasza KubanitoS (#846) üzenetére


forguet
senior tag

Ilyen akció volt már múlt héten is, akkor 86k volt.
Sztem nem kell sietni, egyre inkább van elérhető készlet, verseny is lesz itt hamarosan.
2 hét múlva is biztos lesz vmi akciósan.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#848) NandorHUN válasza forguet (#847) üzenetére


NandorHUN
addikt

Remélem egy MSI Gaming X :))

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#849) válasza NandorHUN (#848) üzenetére



tag

MSI gaming x volt 99k ért, (6 gb) Én is a fizura várok, erre most felment 114 re +-, hála ennek a Paragon szupár ajándék kuponnak köszönhetően..

Esküszöm hogy tudom mit csinálok.....

(#850) KubanitoS válasza (#849) üzenetére


KubanitoS
veterán

Legalább egy normális AAA játékot adnának a pénzünkért... Egy Mafia 3 pre-ordert elfogadnék azért. :DDD

Ennek a paragon nemtomminek, amit adnak a kártyákhoz, vajon van piaca?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.