Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) Departed válasza SeatZola (#1500) üzenetére


Departed
őstag

Írtunk már mindkettőről többször is, javaslom a fórum keresőjét.

(#1502) Motaba78 válasza SeatZola (#1500) üzenetére


Motaba78
őstag

Egyikkel sem jársz rosszul, nincs nagy különbség árban köztük, gondolom hőfokban sem.

Én a giga mellett döntöttem.

(#1503) SeatZola


SeatZola
őstag

Köszi a válaszokat.Ha a PCX-ban azt írják,hogy 1-2 nap az azt jelenti,hogy raktárkészleten van? Mert egyet 1060-ra sem írják,hogy "raktárkészleten"....

Rappi

(#1504) tyielow válasza SeatZola (#1503) üzenetére


tyielow
aktív tag

PCX kb. semmit sem tart raktáron, minden 1-2 munkanap...

YouTube: toty1ka

(#1505) szasanyi válasza KubanitoS (#1466) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem nagyjából hanem pontosan ilyen hűtés van a 1070-eken is. Viszont azok 72-73 fokig is felmennek ez biztos. Mondjuk ennek a 1060-nak (nekem is ilyen van) hangtalanul kellene maximális órajelek mellett ~65 fokon tartania a kártyát (főleg ilyen szellős házban).

(#1506) Vasshammer válasza SeatZola (#1500) üzenetére


Vasshammer
tag

Halihó!

Először én is ezt néztem, itt egy teszt a másik ARMOR-ról.
Illetve a kiszemeltedről: https://www.techpowerup.com/gpudb/b3701/msi-gtx-1060-armor-oc

Én a Gigát jobbnak láttam, van hátlapja (MSI-nek nincs) és picit jobb a gyári OC (és a hővezető cső rézcső)
Ugyanúgy tudja az IDLE-ben a ventiállást, mint a Giga. Preferencia kérdése.

Az olcsóbbat venném. (ami a Giga ;) )

Üdv, VH

(#1507) Yutani válasza SeatZola (#1500) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az MSI-nek ránézésre nagyobb a hűtője.

#tarcsad

(#1508) DonLaca@ válasza Vasshammer (#1506) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Amit linkeltél annak semmi köze az Armorhoz. Armor a gaming széria jóárasitott változata. Minimális, inkább esztétikai különbség van csak közöttük (led nincs pl.).
Az a kártya ami a tesztben szerepel az a belépő szint az MSI-nél. Full fapad.

(#1509) szasanyi válasza SeatZola (#1500) üzenetére


szasanyi
félisten

(#1510) Motaba78 válasza Yutani (#1507) üzenetére


Motaba78
őstag

MSI kártya mérete : 247 x 115 x 39
Giga kártya mérete :223 x 121 x 39 a gigán 90mm-es a ventik, ellentétesen forognak

az msi-n egy irányba, így elméletileg az msi melegebb is lehet pár fokkal (a vrm hője is a gpu felé halad a venti szerint)

(#1511) szasanyi válasza Motaba78 (#1510) üzenetére


szasanyi
félisten

Az MSI hűtője masszívabbnak tűnik és nem 1 hanem 2 hőcsöves (ezzel együtt nagyobb a hőátadó felület is a GPU-nál) ezért szerintem hatékonyabb.

(#1512) Vasshammer válasza DonLaca@ (#1508) üzenetére


Vasshammer
tag

Ja, hát az elsőt néztem én, a másik link viszont az Armorra mutat. Melyikkel nem voltál kibékülve? Valóban fapadosabb a sima, de akkor az "olcsó" volt, mikor néztem (87). Az armor az árért jobban megéri. De én a Giga felé hajlanék, olcsóbban.
Preferencia kérdése.

szerk: @szasanyi: általános kérdést vetnék fel: ilyenkor a hőátadó anyaga (alu vs réz) nem számít? ((ez nem pont ennél a vga-nál kérdés, de lehet példa)) Komolyan kérdezem :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#1513) Motaba78 válasza szasanyi (#1511) üzenetére


Motaba78
őstag

tesztben hőfokokat nem láttam erről a két kártyáról.

Amint megérkezik az enyém, ultrahangos hőmérővel körbemérem terhelés alatt :R

(#1514) szasanyi válasza Vasshammer (#1512) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván számít, de azért nem mert a hőcsövek rézből készülnek mindegyiken. Csupán az egyiken van bevonat a másikon nincs. ;) A lamellák pedig szintén minden esetben alumíniumból vannak (persze van 1-2 különleges kiadású kártya ami az is réz de ez nagyon ritka és jól látható különbség).

(#1515) Vasshammer válasza szasanyi (#1514) üzenetére


Vasshammer
tag

My fault, balga módon benéztem simán alunak :)

Köszönöm a segítséget, olvasok tovább :)

Üdv, VH

(#1516) Departed válasza Vasshammer (#1512) üzenetére


Departed
őstag

1060-at mindkettő gyönyörűen lehűti. 85k-ért a Giga éri meg, kicsivel többért az Armor.

(#1517) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok. mi a véleményetek erről? Bevallom félek ilyet venni a hűtése miatt. pedig nagyon jó ára van.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1518) Departed válasza Whysperer (#1517) üzenetére


Departed
őstag

Ez már tényleg túlságosan fapados. Esetleg 80k-ért megérheti.

(#1519) Vasshammer válasza Whysperer (#1517) üzenetére


Vasshammer
tag

Egy órával ezelőtt linkeltem tesztet róla. Departed leírta mi a szitu. Ár határozza meg.

Üdv, VH

(#1520) szasanyi válasza Whysperer (#1517) üzenetére


szasanyi
félisten

Mennyi a keret, amit a 1060 vásárlására tudsz fordítani?

(#1521) Whysperer válasza Vasshammer (#1519) üzenetére


Whysperer
addikt

Klassz akkor vissza nézem , mert munkából irtam és nem volt időm minden 1500 HSZ-t vissza checkolni. meg Én csak az MSi ARMOR teszteket látom ez meg a Sima 1 rézcsöves OC.

szasanyi : 90 Palitot kellene szerezni ,de az meg 100 felett van akkor meg már MSi vagy Strix, de nicns 100-om rá , mert 90 körül kell vásárolnom papírok miatt!!!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1522) Vasshammer válasza Whysperer (#1521) üzenetére


Vasshammer
tag

Úgy gondolom ez az, de a többiek kijavítanak, ha tévedek.

90 körül van Giga meg Armor is. Ahogy láttam. Más boltot nem néztem.

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#1523) Whysperer válasza Vasshammer (#1522) üzenetére


Whysperer
addikt

GIGA szebbnek tűnik ,ha jól látom

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1524) Vasshammer válasza Whysperer (#1523) üzenetére


Vasshammer
tag

Sokunknak van olyanja. Teljesítményre a véleményem nem számít, mert 750ti-ről váltottam, nyilván nagy az ugrás. Viszont meglepődtem, hogy sokáig a GW2-ben (nem annyira VGA igényes játék) fel sem pörgött a venti. Nálam elölről 3 casefan is hűt, lehet amiatt, de fura volt. Ezt tudom megemlíteni mellette.

Szépség szubjektív, nekem nem megy a házamba (kék-fekete színvilág), de nem is emiatt vettem :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#1525) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Most jött meg GIGABYTE GV-N1060WF2OC-6GD GTX1060 6GB GDDR5 OC 86,2k volt az iponban.

2156MHz GPU és memóriának még nem néztem a végét de rendesen fut 9400Mhz-en! A hőmérséklet 100% venti fordulat mellett 63fokon stagnál.

[ Szerkesztve ]

(#1526) szasanyi válasza Whysperer (#1521) üzenetére


szasanyi
félisten

90k-ig eléggé korlátozottak a lehetőségek. Kicsit többért van ilyen, vagy az emelt órajelű GS verzió (csak órajelben különböznek) erről sem írtak rosszat, sőt! Kiváló hűtésük van, jó gyártási minőséggel. Nem értem miért üldözitek a Palit kártyákat... régen alig lehetett találni egy a palit aki ezt a gyártót választotta. ;]

(#1527) Whysperer válasza Vasshammer (#1524) üzenetére


Whysperer
addikt

Könyörgök ne öljetek meg érte. CSak ugye ezt néztem meg a RX 480-t és nekem az jóbban tetszik ,de egyszerűen nem lehet kapni meg horro áron. ezek a 1060-k meg nagyon jó áron futnak most szóval Én igen is válgoatós vagyok és ez a 88 egy 1060-ért jó ár sz.tem. Főleg ahov aÉn használom.

Ez nem az Én gépem ,de megnéztük FHD monitoron 4k-ra convertálva a WOW-t ULTRA-n ilyet tudott pont ez a GIGA 1060 és High-on meg Stabil 60 FPS + .. Ha me gkirakom directbe a 4k-s TV-m re akkor meg + pár FPS ,ha nem kell mé gconvertálnia is. Szóval amire lesz az a WOW/Dota2/SC2/CS:GO + Maya 3d és zbrushba dolgozom -- Szóval Én tényleg RX 480-t akartam ,de most ez a legjóbb vétel számomr aszerintem.

A vas változatlan:
Asus P9X79
Intel Core i7 4820K @4.2 Ghz
Kingston HyperX HX318C9SRK4/32 (DDR3, 32 GB, 1866 MHz, CL9, Quad-channel)
Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6G OC (Gaming Mode: 1595-1810 Mhz)

A WoW beállításai: 3840x2160, 59.9Hz, AA: Off, VSync: Off, minden más maximumon.
A videókártyát nem húztam manuálisan, maradt alapértelmezésben (Gaming Mode), ami az enyhébb gyártói OC-nak felel meg.
A teszteléshez használt szoftverek: FRAPS, FRAFS Bench Viewer
Egy mérés egy perc.

A legújabb mérések:

Orgrimmar, Goblin Slums - Horgászat:
1. mérés: Átlag: 73 FPS, Leggyengébb 1%: 55 FPS, Leggyengébb 0.1%: 46 FPS
2. mérés: Átlag: 73 FPS, Leggyengébb 1%: 55 FPS, Leggyengébb 0.1%: 47 FPS

Orgrimmar, Valley of Strength - Rohangálás:
1. mérés: Átlag: 73 FPS, Leggyengébb 1%: 42 FPS, Leggyengébb 0.1%: 21 FPS
2. mérés: Átlag: 75 FPS, Leggyengébb 1%: 53 FPS, Leggyengébb 0.1%: 28 FPS
3. mérés: Átlag: 75 FPS, Leggyengébb 1%: 58 FPS, Leggyengébb 0.1%: 33 FPS

Azshara - Invázió:
01. mérés: Átlag: 47 FPS, Leggyengébb 1%: 32 FPS, Leggyengébb 0.1%: 18 FPS
02. mérés: Átlag: 45 FPS, Leggyengébb 1%: 31 FPS, Leggyengébb 0.1%: 26 FPS
03. mérés: Átlag: 46 FPS, Leggyengébb 1%: 33 FPS, Leggyengébb 0.1%: 25 FPS
04. mérés: Átlag: 43 FPS, Leggyengébb 1%: 32 FPS, Leggyengébb 0.1%: 24 FPS

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1528) Sondi1986 válasza Vasshammer (#1506) üzenetére


Sondi1986
addikt

Te ezt az MSI-t láttad:

(#1529) Vasshammer válasza Whysperer (#1527) üzenetére


Vasshammer
tag

Szerintem rossz embernek címezted :)

Amúgy a GFE benchmarkja (mármint a realtime benchmarkja, amit shadowplay-ben lehet beállítani) mennyire reális adatokat ad? Csak a FRAPS-ot láttam és emiatt jutott eszembe a kérdés

@Sondi1986: igen, köszi, először ezt néztem, mert ez volt a legolcsóbb. Azért is linkeltem, de valóban félreérthető, mintha az armorra válaszoltam volna. Itt igazuk van azoknak, akik szóltak... sajnos sokat írok munkába és összekeverednek nálam a dolgok :D mostmár átolvasom a hsz-t, mielőtt az OK-ra nyomok.

Üdv, VH

(#1530) aya


aya
addikt

Na hát a asus dual is felmegy 81 fokig, igaz 2050/9000mhz-n, a tomb raider elég sűrűn kilépeget, legújabb patch rajta van gyárilag, a többi viszont rendben van, witcher 3 is bírja, szerintem a játékkal lesz a gond. :(

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#1531) Departed válasza szasanyi (#1526) üzenetére


Departed
őstag

Ezt a boltot ne nagyon javasold, kivéve ha tudod az illetőről hogy vállalkozó, ugyanis magánszemély nem vásárolhat náluk.

Whysperer: Na akkor jól elleszel az 1060-nal. Gyorsabb, hűsebb és még jobban kapható is jobb áron.

(#1532) Gaaabeeesz


Gaaabeeesz
aktív tag

Nekem kb. fél óra GTA5 alatt felment 72 Fokig a Palit Jetstream.

ez így gáz?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#1533) Departed válasza Gaaabeeesz (#1532) üzenetére


Departed
őstag

Miért lenne gáz? Jó az.
Dióhéjban: 80 fok kicsit gáz, 90 fok gáz, 100 fok nagyon gáz. ;)

(#1534) Whysperer válasza Departed (#1531) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor azt mondjátok az a Gigabyte a PCX-től a most a legolcsóbb legjóbb vétel. jó hűtéssel 90 alatt. ??? [link] Csak mert itt azt mutatják,hog yaz a giga is 1 rézcsöves

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#1535) szasanyi válasza Departed (#1531) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért ne? Jó üzlet (én már ~600k értékben vásároltam már ott a legjobb árakon) és hozzám hasonlóan biztosan van másnak is olyan céges ismerőse ami alapján tud regisztrálni és vásárolni. ;)

MOD - ez is egy lehetőség, méghozzá nem is rossz. Ha már tud róla el tudja dönteni igénybe akarja vagy igénybe tudja-e venni. Nem kell neked eldöntened senki helyett sem. :N

[ Szerkesztve ]

(#1536) Departed válasza szasanyi (#1535) üzenetére


Departed
őstag

Azért a többség nem ilyen, én rájuk gondoltam. :)

Whysperer: Azt. :K Augusztus legvégén is volt 85k-s akcióban, meg most a napokban is.

(#1537) Yutani válasza Vasshammer (#1506) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ne értékeld túl a Giga WF2 hátlapját, sima műanyag! :K Tehát az hűtés szempontjából nulla értékű.

#tarcsad

(#1538) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

Kicsit soknat találom a 70 felettit oc nélkul ezt hozta az enyém 3 ora doom után

privátra illik válaszolni

(#1539) szasanyi válasza Yutani (#1537) üzenetére


szasanyi
félisten

Még rosszabb, mert gátolja a hőleadást. De a fém hátlapok sem jobbat, kivéve amikor van hőátadó kapcsolat a kártya és a hátlap között (nem általános).

(#1540) DonLaca@ válasza Vasshammer (#1512) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Azzal hogy a teszt nem az Armorról van. A válaszoddal félre informálod a kérdező fórumtársat. Inkább a Gaming-hez kell hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#1541) Yutani válasza szasanyi (#1539) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahogy korábban írtam, a hátlap a kártya végén "összeolvad" a ventilátor burkolatával, és mivel a PCB rövidebb, a második ventilátor levegőárama talán bejut a hátlap mögé (bocs a sz@r képminőségért):

#tarcsad

(#1542) Vasshammer válasza Yutani (#1537) üzenetére


Vasshammer
tag

Nekem tetszik, hogy nem látszik a nyák. Tudom, hogy műanyag, láttam mikor beszereltem. Viszont van a hátulján egy rész, ahol lehet bejut oda valami légáramlat. De ez csak feltevés és csak esztétika miatt jó ez a hátlap.

szerk.: megelőztél

@DonLaca@: https://www.techpowerup.com/gpudb/b3701/msi-gtx-1060-armor-oc

Ezt linkeltem az armorra. Az első az az msi, amit én néztem. Félreérthető, de ha nézed a későbbi hsz-eimet, akkor elmondtam, h miért...

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

(#1543) Czvik2.0


Czvik2.0
tag

Nekem is lazán fel megy 79-80 fokig. Mivel oldalt tolja kifele a hőt ha teszek egy ventit a ház oldalára ami kihúzza a meleget az javítana valamit vagy csak elhúzná azt a levegőt amit előlről fúj rá az első venti? 64% os venti fölé nem akarom tolni a hűtését mert onnantól nekem bezörög a venti. Zalman T3 házban van.

(#1544) szasanyi válasza Yutani (#1541) üzenetére


szasanyi
félisten

A G1 sem jobb ebből a szempontból (van teszt ahol ezt meg is említik) mert teljesen zárt a hátlapja. Az MSI igényesen perforálta [link] bár hőátadó kapcsolat itt is.

(#1545) Departed válasza Czvik2.0 (#1543) üzenetére


Departed
őstag

Nekem elől van 3 beszívó és hátul két kifújó venti a vga fölött ez a lényeges, mert a meleg fölfelé száll.

szasanyi: Igényesen perforálta ez jó. :P Nyilván ha pár lyuk számítana akkor másik gyártó is fúrna párat rá...Szerintem is az a léghátravezetés számíthat. Bár úgyis a masszív hatás ami a lényeg, nem az hogy hátul orkán legyen.

[ Szerkesztve ]

(#1546) Czvik2.0 válasza Departed (#1545) üzenetére


Czvik2.0
tag

Az a baj hogy microATX ház. Már csak az oldalsókkal tudok variálni de ott is csak úgy ha találok slim ventit hogy beférjen :D

(#1547) Departed válasza Czvik2.0 (#1546) üzenetére


Departed
őstag

Ha van elöl is hátul is venti akkor esetleg pörgesd jobban.
Vagy tojd le az egészet 80 környékétől nem lesz semmi baja.

(#1548) Puma K válasza szasanyi (#1526) üzenetére


Puma K
veterán

itechshop-ból magánszemély nem tud vásárolni, szóval az a bolt árak szempontjából irreleváns:

Számlázási adatoknál miért kér cégnevet?

Az iTech-sales Kft. az áruit és szolgáltatásait (termékeit) kizárólag a magyar Ptk. 685. §. d) és e) bekezdésében meghatározott értelemben vállalkozóknak, cégeknek (vagyis nem fogyasztóknak), valamint egyéni vállalkozóknak, társaságoknak és egyesüléseknek (ügyfeleknek) ajánlja.

[link]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#1549) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Az a gond nálam is hogy hiába indítja el a játékot 2156Mhz-en ha 60fok fölé megy a hőmérséklet el kezdi vissza venni az órajelet, fél óra játék után azt veszem észre hogy a GPU 2101Mhz-en megy miközben a 63Fok, de rájöttem hogy a fogyasztás miatt is visszább veszi az órajelet ezen tudok segíteni feljebb teszem a GPU feszültségét. én pl. 25%

Ez a mai nap evvel fog eltelni hogy megtalálja a legmagasabb optimális beállítás. :D

Puma K A boltnak meg ez a inno3D: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1550) Czvik2.0 válasza Departed (#1547) üzenetére


Czvik2.0
tag

Már maxon járnak :) Hát akkor az lesz. Csak látom itt a többieknek mennyivel hűvösebb.. Bosszant egy picit :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.