Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) andro93 válasza nyulnyulu (#1297) üzenetére


andro93
aktív tag

Az órajeleket kb 3 perc átállítani, mivel ezeket a gpu-kat biztos hogy nem válogatják, csak a szerencsén múlik hogy milyent fogsz ki. Gigánál egyébként van 3 ventis, csak itthon nem kapni. Bár nem hinném hogy megérné a felárat, főleg ahogy az előttem szóló is megírta, teljesen felesleges, parasztvakítás.

(#1302) SECTORnooB válasza andro93 (#1301) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Mindig az dönt ki mennyit akar beáldozni a plusz ventikért meg a design-ért kinek mi a fétise, én például nem akartam olyan kártyát ami nem világít és nincs rajta backplate-tudom h felesleges parasztvakító cicoma de ha már 90 ezernél kezdődnek az egyszerűbb modellek akkor már olyat vegyen az ember ami a szemét is kielégíti :D

(#1303) nyulnyulu válasza SECTORnooB (#1302) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Elsőre nagyon beszartam,mm re.éppen hogy befér a nem kicsi cooler master haf bx evo házamba.beüzemelés,driverezés után,kiprobáltam egy két játékot,doom,armored warfare.Armored full ultra,90_120 fps,doomnál nem néztem fpst de szépen akadásmentesen fut,mindjárt dobok képet hogy számokban mit produkált a vga.

privátra illik válaszolni

(#1304) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

mindenféle tuning nélkül,gyári oc ra állitva ezt produkálta a kártya egy kis game alatt

privátra illik válaszolni

(#1305) SECTORnooB válasza nyulnyulu (#1304) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Max 60 fokos a kártya terhelés alatt?

(#1306) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

igen,itt egy kis furmark teszt ez rendesen megizzasztja

ehez az is hozzá tartozik hogy a ház kibaszott jól szellőzik

privátra illik válaszolni

(#1307) KubanitoS válasza nyulnyulu (#1306) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez a ház marhára tetszik, azt hiszem valami ilyesmit én is beszerválok majd gépcserekor. Mi a pontos típusszáma, ha szabad kérdeznem?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1308) nyulnyulu válasza KubanitoS (#1307) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

CoolerMaster haf-bx evo

privátra illik válaszolni

(#1309) Teaway válasza nyulnyulu (#1308) üzenetére


Teaway
veterán

XB EVO lesz az :)

Nincs itthon csokid??

(#1310) nyulnyulu válasza Teaway (#1309) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Igen xb evo,felcseréltem,holnap neki állok megcibálom a haját a vganak és kitesztelem mennyit bir stabilan

privátra illik válaszolni

(#1311) andro93 válasza SECTORnooB (#1302) üzenetére


andro93
aktív tag

Nekem is fontos volt valamennyire, hogy jól nézzen ki a kártya, de azt hozzá kell tenni, hogy ez az állítható ledes világítás kb. már alapnak számít ennél a szériánál, ahogy a backplate is minden valamirevaló gyártónál. Csak az "olcsósított" változatoknál nincsenek meg ezek a funkciók/kiegészítők. Azért a backplate nem feltétlenül felesleges, bár olvasni olyanokat, hogy gátolja a hőleadást (máshol meg azt olvasni, hogy elősegíti), azért mégiscsak védi a kártya hátulját. :K
Péntekre rendeltem meg a Giga 1060 Gaming 1-et, ha addig nem lesz olcsóbban máshol, akkor ez marad 97-ért, van rajta backplate, ledes világítás, minden. :K

[ Szerkesztve ]

(#1312) Hegasus válasza andro93 (#1311) üzenetére


Hegasus
senior tag

úgy tudom a backplate-ek egyetlen fontos szerepe a merevítés, hogy a hoszabb kártyák nyákja ne nagyon hajoljon le, illetve ne lengedezzen a ventik által generált hurrikánban :DDD

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#1313) Bjørgersson válasza Hegasus (#1312) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem feltétlenül, sőt. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1314) szasanyi válasza KubanitoS (#1307) üzenetére


szasanyi
félisten

Két dolog tartja vissza a legtöbb embert attól, hogy olyan háza legyen: az ára és a mérete (de talán a 2. van többségben). Szerelhetőség és hűtés szempontjából az egyik legjobb, ez vitán felüli.

(#1315) KubanitoS válasza szasanyi (#1314) üzenetére


KubanitoS
veterán

Mert mi baj van vele? Az ára 30 ezer forint, ez kb 10 ezerrel több, mint az átlagos álló házak és ránézésre a méretekkel sincs gond. 33 centis videokártya is belemegy. Persze ha valaki SLI-t szeretne, meg nyolc merevlemezt belerakni, akkor valóban nem ez a nekik való ház.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1316) varadigabor


varadigabor
senior tag

Nekem felhúzva így megy rustban, jól feltoltam mindent:P Eddig sose tuningoltam a kártyáim.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#1317) szasanyi válasza KubanitoS (#1315) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyrészt nem mindenkinek 20k az átlagos ház ára másrészt a ház külmérete és formálya miatt problémás ti. egy bazi virágládához hasonlít, amit nem könnyű elhelyezni. Tudom, mert a fiam íróasztal-számítógépasztal kombinációját egyedi méretre kellett gyártatni pont emiatt a bazi nagy ház miatt. Igaz, le lehetett volna dobni a földre is...

(#1318) Peat;) válasza szasanyi (#1317) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezek szubjektív dolgok, szerencsére elég nagy a kínálat, mindenki olyat vesz amit szeretne.

(#1319) szasanyi válasza Peat;) (#1318) üzenetére


szasanyi
félisten

Csupán a felvetődött témával kapcsolatban - tapasztalatból - elmondtam mik az előnyei és hátrányai annak a háznak. Ezek nem szubjektív, hanem éppen objektív dolgok csupán az lehet szubjektív, hogy ez kinek felel meg és kinek nem.

(#1320) nyulnyulu válasza szasanyi (#1317) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Én pont e miatt választottam ezt a házat,hogy az asztalon lehessen,ne a földön gyüjtse a port,tudni illik,30 cm ig van mindenhol a legnagyobb dzsuva,asztalra meg állóházat nem akartam,plusz van elég jotulajdonsága a háznak,hogy kompenzálja a méretét,irdatlan könnyű szerelni benne bármit,minden elfér benne,szellős,dokkolós,alaplap tálca kiszedhető,nem kell kivenni az alaplapot,hűtés cserénél,massziv,és akár ölni is lehet vele.A fekvőalaplap miatt bármekkora is legyen a vga nem lóg nem feszül,és a legnagyobb toronyhűtősem lóg az alaplapon,súlyábol adód O an.

privátra illik válaszolni

(#1321) szasanyi válasza nyulnyulu (#1320) üzenetére


szasanyi
félisten

Nálunk bő egy év alatt már két konfig volt benne, tehát én pontosan tudom milyen a ház nekem nem kell részletezned. De ezzel itt fejezzük is be a ház témát mert már így is sok.

(#1322) Tombi válasza nyulnyulu (#1320) üzenetére


Tombi
senior tag

"nem adom a házam" mozgalom jelképes tagjává nevezlek ki :D

(#1323) vhunor


vhunor
őstag

Beköszönök én is egy Palit Jetstreammel :).

(#1324) Mika1227 válasza vhunor (#1323) üzenetére


Mika1227
őstag

Üdv! :D Várjuk a tapasztalatokat!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#1325) Teaway válasza vhunor (#1323) üzenetére


Teaway
veterán

Jól választottál :K

Nincs itthon csokid??

(#1326) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok.

Mennyire jók a gyári venti profilok ezeknél a kártyáknál? (Gigabyte G1) Idle 38-41 körül van, Furmark alatt pedig olyan 74-75 körül. Saját ventiprofillal minusz 5-6 fok. De ha nem muszáj nem járatom idle a ventiket. Jók ezek a hőfokok?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1327) vhunor válasza Mika1227 (#1324) üzenetére


vhunor
őstag

Egyelőre kevés időm volt rá, de alulfeszelt i5-6600 mellett se a táp (corsair rm650) se a vga ventije nem kapcsolt be negyed óra dark souls 3 alatt :D. Tuningot nem néztem, de a tesztek es fórumok alapján eléggé egy szintre lehet pörgetni ezeket.

(#1328) tobias88888 válasza andro93 (#1311) üzenetére


tobias88888
őstag

Nekem még 2 napig van 87ért a Gigabyte WF az aqua-nál. Még mindig nem írt rá senki :)
Megrendeltem, raktáron van, átvehető, csak annyi, hogy az én nevem lenne gondolom a számlán. Mivel ez nem egy gyerek így ez egyáltalán nem számít szerintem :D

G1 nekem 65 fok fölé nem ment a közepes beállításon a progiban, szóval az a 75 eléggé sok. A ház szellőzése rendben van? (mondjuk Furmarkot nem használnék)

[ Szerkesztve ]

(#1329) szasanyi válasza horvathpeter (#1326) üzenetére


szasanyi
félisten

A Furmark semmire nem jó a kártya forralásán kívül, ellenben akár káros is lehet. Azt sem értem miért használja még ezt bárki, azt végképp nem miért kellene ezt alapul venni? Inkább az a lényeg, hogy játékok alatt milyen a kártyád működése (órajelek, hőfokok, stabilitás). Nem? :U

vhunor: az egy kiváló táp, a konfigodhoz alapvetően túlzott teljesítménnyel így az lenne a fura ha bekapcsolna. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1330) Romvr válasza szasanyi (#1329) üzenetére


Romvr
őstag

"Inkább az a lényeg, hogy játékok alatt milyen a kártyád működése (órajelek, hőfokok, stabilitás). Nem? :U"
De szerintem az lenne a lényeg. Nekem játékok alatt nem sikerült még a kártyámat ebben a nagy nyári forróságban 27-28C°-os szobahőmérséklet mellett sem 62C°-nál feljebb tornáznom :D pedig lekapcsoltam a házhűtést is csak hogy lássam mit alakít ott. Ház hűtéssel 58C° a max.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#1331) M@rdel válasza szasanyi (#1329) üzenetére


M@rdel
őstag

És ráadásul van olyan aki órákig teszteli vele :W
Eladáskor beleírhatná a hirdetésbe, mert olyan kártyát biztos nem vennék meg!

(#1332) nyulnyulu válasza M@rdel (#1331) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Asus,max 59_60 fok 99%kihasználtságnál,és a legujabb furmark már sokkal jobb fix ideig fut csak nem főzi a vgat.

privátra illik válaszolni

(#1333) Departed válasza horvathpeter (#1326) üzenetére


Departed
őstag

Egyrészt töröld le a furmarkot a fenébe, minek szivatod a kártyát tökéletesen fölöslegesen? :U
Másrészt játssz és a játékhőfokokat nézd. Az enyém alapbeállításal 60 fokig 0 fordulat, és néma csöndben kb. 71 fokig engedi játékok alatt maximum (Rise of Tomb Raider, Deus Ex: MD viszik csak ilyen szintig). Alapvetően 65 környékén van játékokban.
7x fok teljesen jó bármelyik kártyának, 80-nál már valami nem kóser 1060-asnál (hűtőilleszkedés, házhűtés hiánya) bár azt is bírná szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#1334) nyulnyulu válasza Departed (#1333) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Általam.feldobott kép kb 2_3 óra játék után volt 60 fokos(doom,armored.warfare)

privátra illik válaszolni

(#1335) szasanyi válasza M@rdel (#1331) üzenetére


szasanyi
félisten

Jaja. Nálam 62 fokig is felmegy (nyilván külső hőmérséklet és játék függvényében), de csak átlagos házam van amiben egy átlagos, elegendőnek mondható szellőzés van. De ez bővel jó úgy, hogy plusz zajszint nem párosul hozzá. :)

Játszik vki DOMM-mal? Brutál jó fut, és nagyon gyors játék ahol ez tényleg fontos. És meglepődtem a jóval 100 fölötti FPS értékeken Ultra grafikai részletesség mellett.

M@rdel: ez így van. És számomra hihetetlen, hogy még ma is használja vki miközben semmi értelme mert semmit sem mutat meg azon kívül, hogy meddig lehet forralni a VGA-t (bár már a hw-es védelem miatt talán nem lehet tönkretenni vele, de semmiképpen sem használ főként oktalanul). A gyártók évekkel ezelőtt felhívták rá a figyelmet, és kérték az usereket, hogy NE használják. :U

(#1336) nyulnyulu válasza szasanyi (#1335) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Furmarkot ésszel kell használni kb 2 percet,a lényeg az,hogy a hőmérsékleti görbe már kiegyenesedjen,ha már egyenes akkor másfél ora mulva se.fog feljebb menni,szoval max 2_3 percig nincs gond a használattal.és hasznos program,ha azt látom hogy 70_80 fokig felmegy,akkor nem.kell a vga.

privátra illik válaszolni

(#1337) nyulnyulu


nyulnyulu
senior tag

De ez csak a régi furmark ra.vonatkozik,a legujabb verzio az lefut kb másfél perc alatt.

privátra illik válaszolni

(#1338) Departed válasza nyulnyulu (#1336) üzenetére


Departed
őstag

Mik ezek a .-ok, _-ok space nélküli ,-ök, satöbbi? Marhafárasztó olvasni amit írsz. :U

Ha 70 fokig felmegy nem kell a vga? Mert 71 fokon mi lesz, hívni kell a tűzoltókat? :U

(#1339) Gaaabeeesz válasza Departed (#1338) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Gondolom ő is telefonról ír :)
Néha ha gyorsan akarok írni telóról nálam is ez van

Én is szoktam javítani mikor észreveszem :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gabesz

(#1340) Departed válasza Gaaabeeesz (#1339) üzenetére


Departed
őstag

Én is szoktam, de megtisztelem a többieket hogy kitörlöm/módosítom a zagyvaságokat és aztán küldöm el.

(#1341) szasanyi válasza nyulnyulu (#1336) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem, nem kell. Sem tuningpotenciált, sem stabilitást sem más releváns adatot nem mutat meg. Csupán forralja a kártyát miközben azt túlzottan és oktalanul igénybe veszi azt. Felőlem mindenki úgy nyúzza a kártyáját ahogy jólesik neki, hiszen kifizette az övé. De ahogy a PH!órumtárs megjegyezte, a HA-s hirdetésbe ezt (is, más fontos körülményekkel együtt mert sokat nem tudnak egy épkézláb hirdetést kreálni, ami minden lényeges adat benne van) be kellene tenni az eladásakor.

(#1342) nyulnyulu válasza szasanyi (#1341) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Igen,van olyan hirdető,aki 2_3 órás furmark tesztet végez,azokat én sem venném meg szivesen,amikor hozzám kerül egy vga,akkor kap 3 perc tesztet,ennyi.Az irásért elnézést,tényleg telórol vagyok és néha a space helyet pontot nyomok.Több órás játék alatt nekem a normális hőfok 60-65 fok,igy szerintem az asus strix nálam nagyon jol szerepelt a maga 60 fokával.De ebben szerintem benne van a jol szellőző ház is benne van,a tetején lévő 20 cm es venti,brutált szív kifelé.

privátra illik válaszolni

(#1343) Departed válasza nyulnyulu (#1342) üzenetére


Departed
őstag

Szerintem meg így hogy az én kártyám játékon kívül és belül is néma csendes, a hőfoka pedig 60-70 fok játékokban, így tökéletes a gyári ventiprofil. Ne is legyen mindig 60 fokos ha cserében hallanám.
Főleg hogy vannak (elsősorban AMD) vga-k amik 90 fok fölött is vidáman elketyegnek évekig. :)

(#1344) szasanyi válasza nyulnyulu (#1342) üzenetére


szasanyi
félisten

Ezt értem, z okát nem. Nincs releváns adat, teszteredmény. Semmi nem fogja úgy terhelni tehát annyira felmelegíteni sem. Akkor meg minek? :U Érted mit nem értek?

(#1345) nyulnyulu válasza szasanyi (#1344) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Igen értem a dolgot hogy a program által nyert infó,nem valos,mert semmi nem terheli meg ugy.Nagyon pozitivat csalodtam az 1060 ban,vigan.elég full hd beli játékra.Följebb lépni,csak magasabb felbontáson érdemes.

privátra illik válaszolni

(#1346) szasanyi válasza nyulnyulu (#1345) üzenetére


szasanyi
félisten

No, ezzel a hsz-eddel teljes mértékben egyetértek. :)

(#1347) nyulnyulu válasza szasanyi (#1346) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

:R ma megprobálom feszegetni majd a határokat,ha lesz időm,természetesen képekkel prezentálva,hogy mit bir a kártya és ez mennyi fps növekedést okoz játékokban(doom,division,armored)

privátra illik válaszolni

(#1348) vhunor válasza szasanyi (#1329) üzenetére


vhunor
őstag

Szándékos volt a tulmeretezes, egy platinum seasonic passzív hülye drága.

(#1349) horvathpeter válasza nyulnyulu (#1347) üzenetére


horvathpeter
aktív tag

Furmarkot csak addig neztem, mig kiegyenesedett a csik, tehat nem hasznalom folyamatosan. Jatekok alatt nincs ennyi. 60-65 fok korul. Furmark csak azert kell, hogy megnezzem mi a plafon.

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#1350) nyulnyulu válasza horvathpeter (#1349) üzenetére


nyulnyulu
senior tag

Kb én is erre használom,fentebb dobtam egy képet az eredményröl,furmark alatt 59 fok

privátra illik válaszolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.