Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18901) laskr99 válasza chopin42 (#18897) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Hagyhatod úgy, ha nem látsz játékokban hibákat, de pl egy bf1, gta5, valamilyen gpu stress teszt kidobja a hibát, akkor vedd lejjebb. Inkább játék, mert nekem ami hibázott játék közbe se 3Dmark, se superpos se sehol nem hibázott.

[ Szerkesztve ]

(#18902) , válasza Hokunda (#18895) üzenetére


,
addikt

Na de mi arra a garancia, hogy visszatérnek még a régi árak? Mert ha valaki ezt biztosra tudja, akkor onnantól kezdve valóban teljesen más a helyzet, hiszen csak ki kell várni, hogy újra 60ezer Ft legyen a vadonatúj 1060 3GB, illetve 80ezer Ft a 1060 6GB. (A 8GB DDR4 RAM meg 10ezer Ft.) Mert a régi szép időkben ezeken az árakon is vettem ezekből a hardverekből újonnan, számlával. Most viszont az is benne van a pakliban, hogy azok az idők (és árak) már soha nem térnek vissza. Vagy ha van valakinek biztos információja ezzel kapcsolatban, megoszthatná velünk, hogy kb mire számíthatunk a jövőt illetően.

Kíváncsi leszek az új széria nyitó árára is, de nagyon meglepődnék, ha nem lenne az éppen futó széria éppen akkor aktuális ára fölött jóval, hiszen a gyártó sem hülye, hogy olcsóbban adja, mint amennyit a piac megadna érte.

(#18903) chopin42 válasza laskr99 (#18901) üzenetére


chopin42
őstag

+ (#18899) M0ng00se
Köszi mindkettőtöknek, igazából ha a deus ex md jól fog futni, akkor nem bántom, ha nem, akkor megkapja ezt a profilt.
:R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18904) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Bazze mióta megvettem 110-ért a 1060-at, azóta annyit estek az árak hogy 130-ért vannak már kirakva kiskergarral 1070-ek :W

ezt az oldalt ismeritek? szépen megmutatja a kártyák közötti erőkülönbséget

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18905) VGNGR válasza Motion_Blur (#18904) üzenetére


VGNGR
senior tag

Hát igen, az elmúlt két hónapban nem volt szabad VGA-t venni, persze ha nem volt sürgős. Ha kellett, akkor nem volt mese, az ember kifizette a magas árat. :(((

(#18906) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Vacilálok, hogy vegyek-e 3gb-os 1060-as kártyát vagy még várjak, illetve ha veszek is, mit érdemes a jelenlegi olcsóbb kínálatból választani.

Szóval két kérdésem:

1) Most vegyek kártyát, vagy várható, hogy a következő 1-2 hétben esnek az árak?
2) A jelenlegi olcsó kártyák közül melyik a legolcsóbb optimális vétel? Fontos, hogy ne cincogjon, ne legyen feleslegesen zajos (fél passzív nem feltétel) és hogy hozzá egy átlagos kártya szintjét teljesítményben.

Azt nem tudom, hogy egy ventisekben érdemes-e gondolkodni, szerintem a kétventilátorosok jobbak zajban és hűtési teljesítményben is.

Szándékosan nem a milyen vga-t vegyek topikban írtam, mert a tapasztalatokra vagyok kíváncsi, ti nyilván jobban követtétek a fejleményeket és voltak itt vélemények is ezekről.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#18907) Create. válasza Jinxb1rd (#18906) üzenetére


Create.
addikt

Azt nem tudom érdemes-e, viszont most msi aero 1060 3gb-om oc van és jobban hűt és halkabb is mint a 2 ventis giga wf2 volt. Inno3d 1060-am is volt a 6ddn kódnevű, na azt semmiképp se vedd. A 2ddn és a 4ddn viszont jó.

[ Szerkesztve ]

(#18908) fogtunder válasza Jinxb1rd (#18906) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem eddig csak felsőbb házból van tapasztalatom, az MSI Gaming X és az ASUS Strix mindkettő nagyon jó kártya, halk és hűvös, ezeket tudom ajánlani. a Gaming X nagy meglepetés volt, mert a 3 venti ASUS-hoz képest is iszonyat halk még 50% körüli venti fordulaton is, ami egy normálisan szellőző házban már bőven elég, hogy ne melegedjen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18909) laskr99 válasza fogtunder (#18908) üzenetére


laskr99
addikt

+1, meg azon csodálkoztam, hogy elviekben mindenhol azt írják,hogy a golyós venti csapágy hangos, ez meg dupla golyós csapágyazású és olyan 70+ hallom a hangját, de az sose volt még,csak 1 tesztkor mikor ventit néztem, hogy hol lesz hangos, alapból 30-50 a max amin megy és megáll hangszigetelt házban 72 fok körül.

(#18910) fogtunder válasza laskr99 (#18909) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én Meshify C-ben próbáltam, elől 3 120-as ventivel, furmark alatt 63 fokig ment +110/+500 tuning mellett 50%-os venti fordulaton és nem hallottam.

ez amúgy baromság, hogy a golyóscsapágy hangos, lehet ebből is jöt meg szart is csinálni és a maglev ventik se feltétlenül halkak, mert a lapátok kialakításával még agyon lehet verni az egészet.

csak a színe, na azon nem tudok túllépni :O

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18911) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Rusthoz tudtok jó beállítást?
Most hogy elővettem, nagyon szarul teljesít a 3 Gbos kártyám, tavaly még simán megvolt 60 fps is.

(#18912) Dugos


Dugos
tag

Sziasztok!

Erről a kártyáról mik az általános vélemények? Nem sok infot találni róla, miért lehet hogy 5-10k-val olcsóbb ez a 6 gigabájtos verzió, mint a konkurencia? Iponnál most 125k.

Köszi! :R

üdv, D.

(#18913) fogtunder válasza Dugos (#18912) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a 1060-nak nem kell nagy hűtés, ez biztos megoldja, ha nem vagy érzékeny a ventizajra, szerintem simán bevállalható. de ezt csak így látatlanban mondom

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18914) diegho válasza Dugos (#18912) üzenetére


diegho
nagyúr

Olcsóbb? Inkább drágább nem? ARMOR is van 118-ért.

(#18915) Dugos válasza fogtunder (#18913) üzenetére


Dugos
tag

Hm, értem, köszi.

diegho: amit mondasz lehet épp olcsóbb valamivel, de szinte az összes Asus, Giga, EVGA kártya jóval drágább, több MSI is. Arra gyanakodtam, hogy esetleg ezek az iChill kártyák gyengébb minőséget képviselnek.

(#18916) diegho válasza Dugos (#18915) üzenetére


diegho
nagyúr

Az árukereső nem ezt mutatja.

(#18917) laskr99 válasza Dugos (#18915) üzenetére


laskr99
addikt

Nem az, csak lehet több/nagyobb a készlet és emiatt olcsóbb, de a bányászok kb mindent visznek.

(#18918) dsbhg válasza Motion_Blur (#18883) üzenetére


dsbhg
csendes tag

Helo,Ehhez az aurus kártyához mivel tudnék biost frissíteni?A giga honlapom van egy bétás bios ami 9 gbps-re csinálja a kártyánkat Az aurus programot megbízhatatlannak találom,bár ezzel lehetne.

(#18919) Redneck válasza dsbhg (#18918) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha nem akarsz bétás BIOS-t egy 8Gbps-es kártyára, MSI AB, és bepipálod az indulás utáni OC profilt. :U Nem tudom garancia szempontjából mennyire frankó a bétás BIOS.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18920) laskr99 válasza Redneck (#18919) üzenetére


laskr99
addikt

Másik,meg ahogy nézem nem csinál 9Gbps verziót belőle,csak van rev 2.0 ami 9-el van szerelve és arra is megy ha jól értem.

(#18921) Redneck válasza laskr99 (#18920) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Akkor pláne nem erőltetném ha az egy másik kártya BIOS-a. Azt hittem az ASUS tolt egy OC béta BIOS-t a gyengébb kartyához is. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18922) laskr99 válasza Redneck (#18921) üzenetére


laskr99
addikt

Nem másik, csak ahhoz is jó, nézd:
Release for MICRO Memory
NVIDIA Source BIOS Version: 86.06.45.00.BE
Base/Boost: 1607/1835 MHz;
Memory: 8008 MHz
TGP 200W / Max 225W,TGP:公版=120W
Beta BIOS for N1060AORUS-6GD 2.0 with 9Gbps memory clock

[ Szerkesztve ]

(#18923) Motion_Blur válasza dsbhg (#18918) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szia!

Felesleges ilyenekkel próbálkozni, MSI Afterburnerben dobj a GPU-ra +125MHz-et, a RAM-ra +500MHz-et és kész vagy.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18924) roen999


roen999
újonc

Nekem is proglémám lenne kb ugyan ez csak friss a windos azt irja

[ Szerkesztve ]

(#18926) roen999 válasza #36072192 (#1922) üzenetére


roen999
újonc

hello kérdésem lenn tudnátok nekem is segiteni ilyen problémával küzdök én is nekem 1050 ti asus cerberus van

(#18927) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Rögzítettem egy kis videót, Assetto Corsa: [link]

1p07mp
1p27mp

Ezeknél az időpontoknál nagyon durván beesik az fps szám, ez a játék hibája lehet vagy valamiért elfogy a VGA? Bár ez engem már nem zavar, az 1050Ti-nél ezek az értékek pont a felére estek vissza, bármit csináltam!

Egyébként hibátlanul teszi a dolgát a kártya és szépen viszi a játékot (1440p)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18928) Create. válasza roen999 (#18926) üzenetére


Create.
addikt

Frissítsd a win10-et és fel fogod tudni rakni a drivert utána.

[ Szerkesztve ]

(#18929) dsbhg válasza Motion_Blur (#18923) üzenetére


dsbhg
csendes tag

Na most a legjobb az egészben,hogy 9Gbps változatot rendeltem, és fenéztek azt küldeni.Csak emiatt adtam volna rá ennyi pénzt,és tessék!

(#18930) Redneck válasza laskr99 (#18922) üzenetére


Redneck
Topikgazda

"Beta BIOS for N1060AORUS-6GD 2.0"
Tehát nem Rev 1.0 hanem 2.0 ami egy másik kártya. Ezért nem javasoltam a BIOS cserét. :N

dsbhg:
Állj el a vásárlástól, ez átverés. Ha 9Gbps-es típust rendeltél, és a gyengébbet kaptad, átvertek. Esetleg kérj árleszállítást, kompenzációt, biztosítva ezzel azt, hogy nem maradsz VGA nélkül. Korábban is volt ilyen, a bányászláz előtt.

roen999:
Mi a problémád? A két kommentből nem derült ki. :U
Egyébként ez az 1060 topik, nem az 1050/1050 Ti.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18931) Create. válasza Redneck (#18930) üzenetére


Create.
addikt

A problémája az, hogy régi a win10 verziója ezért nem engedi felrakni az nvidia drivert.

(#18932) laskr99 válasza roen999 (#18926) üzenetére


laskr99
addikt

Frissítsd a Windowst, mert nem támogatott a régi.

(#18933) Redneck válasza Pist@bácsi (#18787) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Újra felraktam a ShadowPlayt és így állítottam be, annyi különbséggel, hogy nálam 1080p van. Így korrekt, nem akad. Kicsit homályos és a színek sem a legjobbak, de használható. Eddig csak az UE 4.0-s UT-vel nem boldogult. Pár perc után szürke pacák jelentek meg a videón, és nagyjából meg is állt.
UE 3.0-s és Source motoros játékkal nem volt problémám, 144 és 180 Hz-en rögzítettem. A G-Sync aktív volt, észre sem lehetett venni hogy megy a felvétel.

Egyetlen nagy gondom van vele, és ezzel nem tudok mit kezdeni. A videófelvételen kívül minden ki van kapcsolva és le van tiltva. Mióta telepítettem, apránként elkezdi telepakolni a memóriát. Eddig 2GB elég volt a terheletlen rendszernek. Most percről percre nő a memóriaigény.

Más is tapasztalt már ilyet? :Y Nem lehet valahogy kikapcsolni az Experiencet, és csak akkor bekapcsolni ha valóban kell? Ha ilyen, könnyen lehet hogy búcsúzok tőle, és utolsó lehetőségként kipróbálom az OBS-t. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18934) dsbhg válasza Redneck (#18930) üzenetére


dsbhg
csendes tag

Azt hiszem túl vagyok a határidőn és van egy apró betűs rész ami azt írja :"Az oldalon szereplő információk és képek csupán tájékoztató jellegűek. A termék tulajdonságait a gyártók esetenként megváltoztathatják."
Meg is történt tulajdonképpen. Fel menni vidékről kínlódni,már belefáradtam ebbe , mert jelenleg is a pénzemért küzdök egy másik vebsop helyen egy megrendelt vid kari miatt,és se kártya, sem pedig a pénzem visszafizetése-.Ezek a szemetek mindent megtehetnek a kutya nem foglalkozik velük ,hogy kit vernek át.Max pereskedhetsz, ha nem hajlandóak vissza fizetni.Azt hittem nem fordulhat elő mert van fogyasztó védelem, hát a francokat van.

(#18935) Redneck válasza dsbhg (#18934) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Sajnálom hogy ilyen helyzetben vagy, 14 napon belül kellett volna lépni. A másik céggel kapcsolatban nem tudok mit mondani. Normális webshopok nem nagyon ülnek a lóvén. 30 napon belül (a jobbak előbb) vissza szokták utalni.

A fogyasztóvédelem egy jogkörrel nem rendelkező vicc csapat, a békéltető testület pedig csak ajánlást tehet. Ügyvédi fizetési meghagyással lehet gyorsítani az ilyen balhékat.

Ha amúgy jó a kártya, használd egészséggel és nyeld be a békát. A másik BIOS-t nem ajánlom, de ha kell még kraft, egy OC profilt létrehozhatsz MSI AB-ben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18936) orc88 válasza dsbhg (#18934) üzenetére


orc88
őstag

Bocsi, csak kíváncsiságból ha nem gond, de melyik cégről van szó?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18937) dsbhg válasza orc88 (#18936) üzenetére


dsbhg
csendes tag

Az már nem árul videokártyákat.Nagyon sok embert becsaptak hasonlóan.A 1060Aurust ahonnan vettem(M..Comp) , meg ott van alul írva amit idéztem fenteb,hogy változhat a tulajdonsága az alapterméknek.
Legközelebb s3trio64-et kapok :)) Annyira azért nem izgat már,9 helyett 8Gbps nem olyan nagy érvágás.Tudhattam volna, hogy ez lesz! Magán személyek, hirdetőkben(ph-n) jobban meglehet bízni mint ezekbe a haszonleső online boltokban.Sok éves tapasztalatom ez!

[ Szerkesztve ]

(#18938) Mika1227


Mika1227
őstag

Aki váltott 1070-re attól kérdezném, hogy nagy különbség van az 1060-hoz képest teljesítményben?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#18939) Winchester95


Winchester95
őstag

Sziasztok!
Adott egy msi gaming x 1060 6gb
Nemrég vettem apróról.
Giga h81m s1 lapban. Gtx 970 volt benne.
Kivettem a kártyát.betettem az msi-t.
Bejött a windows majd 10mp után elsötétült.
Újraindítottam, csipog a windows de se kép se hang és újraindulgat egy idő után, vagy nincs kép.
Vissza a gtx970-et. Jó minden.
Letöröltem a drivereket, vissza az 1060 de semmi.

Szerintetek hibás a kártya?

(#18940) bobalazs válasza Mika1227 (#18938) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bőven van, ahol 40 fps van 1440p-ben 1060-al, ott van 60 fps is 1070-el.
Pl. [link]

#18939) Peti198506

Ha nem is biztosan hibás, a te rendszereddel nem hajlandó együttműködni. Próbáld ki másik gépben is, bár így elsőre, hibás gyanús a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#18942) Winchester95 válasza bobalazs (#18940) üzenetére


Winchester95
őstag

Olyan jó ez a gép hogy már a 970 nél sem ad képet, pittyen de a bios nem jön be...
Ugyan ezt csinálta egy éve, akkor a proci garisan cserélve lett.
Elemet kivettem majd 5perc után vissza.
Lehet elszállt valami?

[ Szerkesztve ]

(#18943) orc88 válasza Winchester95 (#18942) üzenetére


orc88
őstag

Cmos reset próbálj a lapon.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18944) Winchester95 válasza orc88 (#18943) üzenetére


Winchester95
őstag

Azt hogy kell?

(#18945) laskr99 válasza Winchester95 (#18944) üzenetére


laskr99
addikt

Szedd ki az elemet, és hagy 10mp-et :))

(#18946) orc88 válasza Winchester95 (#18944) üzenetére


orc88
őstag

Alaplaptól fugg hogy hol, de általában az alsó részen van két kis pöcök. Dugj közé pl egy csavarhúzót pár secig de NE legyen áram alatt a gép.
Googlebe beírod az alaplapod nevét + cmos reset és biztos kidobja hogy pontosan hol van.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#18947) Winchester95


Winchester95
őstag

Megvan megcsináltam de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#18948) laskr99 válasza Winchester95 (#18947) üzenetére


laskr99
addikt

Akkor:

1 ram stickel próbáld, felesleges dolgokat húzd le, hdd/ssd stb és úgy, esetleg alaplapiról indítsd úgy,hogy VGA nincs benne.

(#18949) Winchester95 válasza laskr99 (#18948) üzenetére


Winchester95
őstag

Lényeg:

Úgy sikerül képet csinálnom a 970-el hogy hoztam egy vga kábelt, van egy hdmi to vga átalakítóm.
Hdmi vel indítom a gépet, nem ad képet, majd átdugom a vga hdmi átalakítót, újraindítom a gépet és van kép vga-n, és ha vissza rakom a hdmi kábelt akkor azzal is.
Viszont ha újraindítom akkor megint nincs kép.

Másfelöl.
970-el bekapcsolom a gépet, egyet csipog.

Ha belerakom az 1060 at akkor ha bekapcsolom hosszabb ido utan csipog egyet, de azzal sehogy sincs kép.

(#18950) orc88 válasza Winchester95 (#18949) üzenetére


orc88
őstag

Előző kártyám ugyan ezt csinálta, kiderült, hogy a GPU mag hibás volt / külső behatás érte és ezért nem adott képet, de bootolt a gép.

Próbáld ki másik gépben a kártyát, ha nem tudod akkor inkább küldd vissza az eladónak, túl nagy lutri. Egyáltalán garis még?

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.