Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Van ötletetek mitől eshet le így a gpu kihasználtság? Legfrisebb driver és tudtommal semmi nem megy a háttérben.

(#18402) laskr99 válasza Grave_444 (#18401) üzenetére


laskr99
addikt

Játék, program mi? Lehet akár progi optimalizálatlanság is.

(#18403) Grave_444 válasza laskr99 (#18402) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Pubg, vibranceGUI, steam és afterburner. Gondoltam elfogy a ram vagy a vram, de grafikon szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#18404) bobalazs válasza Grave_444 (#18403) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van FPS drop? Mert ha nincs, nem számít.

(#18405) laskr99 válasza Grave_444 (#18403) üzenetére


laskr99
addikt

Pubg még tudtommal rosszul optimalizált. Nekem is volt már játékban(talán Space engineers+robocraft) hogy leesik a GPU használat és droppol. Haver gépén a legújabb CoD csinálta és akkor akadt meg. Ha nem akadna esetleg neked be akkor no para, kevesebb terhelést kap.

[ Szerkesztve ]

(#18406) Grave_444 válasza bobalazs (#18404) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Aha ilyenkor megakad a játék is azért zavar. Mondjuk azóta újraindítottam a gépet és nincs gond. :)

(#18407) ReFleXx válasza Grave_444 (#18401) üzenetére


ReFleXx
addikt

pubg mar csak ilyen...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18408) Grave_444 válasza ReFleXx (#18407) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Eddig viszont jó volt.

(#18409) fecke78


fecke78
senior tag

Na megrendeltem kintről postával együt 150 e
asus gtx strix 6g , kíváncsian várom ...

(#18410) VGNGR válasza fecke78 (#18409) üzenetére


VGNGR
senior tag

150 ezer forint, vagy 150 euro?

(#18411) Hokunda válasza VGNGR (#18410) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Az első őrület, a második meg hihetetlen. Mondjuk ha valaki ad érte 150 ezret, akkor a gyártók helyében nem aggódnék, madarak mindig is lesznek!

(#18412) Laraxior válasza fecke78 (#18409) üzenetére


Laraxior
titán

150-ért 980Ti-t vettem volna az apróról. :K

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18413) ReFleXx válasza Grave_444 (#18408) üzenetére


ReFleXx
addikt

korabban is csinalt ilyet, viszont utobbi idoben darabosabbnak hat a jatek es tearingel a kep.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18414) fecke78 válasza VGNGR (#18410) üzenetére


fecke78
senior tag

150 ezer ,463,8 €

(#18415) fecke78 válasza Laraxior (#18412) üzenetére


fecke78
senior tag

Nem veszek használtat , se ügyesen okosbant, csak most -at , már ha érted

(#18416) Grave_444 válasza fecke78 (#18415) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha neked jó dupla árat fizetni valamiért nem szólunk bele.

(#18417) envagyok válasza Grave_444 (#18416) üzenetére


envagyok
veterán

Volt is lesz is 80k körül 1606 6gb.
Ha valakinek megéri a türelmetlensége a plusz 70k-t, hát rajta.
Egy középkategóriás VGA-ért még a 80 is sok. én annó a 970-esek, és az 1060 előtt 1050ti-t, és gtx960-at 40-50k-ért vettem újan. Ha van ökör, aki drágábban vesz, annak köszönhető hogy felmennek az árak.
Ha most hirtelen senki sem venne többet 1060-at,mert drága simán visszamennek az árak.
A vadkapitalizmust pont ezek az emberek hajtják.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18418) yoeuromail válasza fecke78 (#18415) üzenetére


yoeuromail
tag

Új optimalizálatlan gagyi* játékoknál már látszik hogy kilóg a lóláb ( készülnek ezek az újabb szériára Gtx 2xxx )
*konzolport

ha nem sajnálod rá a pénzt hogy csak egy középkategóriás vga-d lesz felső kategóriás áron akkor vegyed :C

de sztem ennyi pénzért minimum 1070ti

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#18419) Create.


Create.
addikt

Na megérkezett ez a manli csoda😀 egyébként teljesen vállalható a kártya, 69 fokos 69%-os (kb 2000rpm) venti fordulat mellett. Félpasszív üzemmód nincs, illetve backplate sincs bár egyikre sincs szükségem. A pubg is jobban fut összességében nekem pozitív eddig.

(#18420) fecke78


fecke78
senior tag

Miért te mit csinálnál ha elromlott a kártyád ? Várnál? Mire ? Csak felfele mennek az árak . Nekem se tetszik .hogy ennyibe kerül de ez van lenyelem a békát .

(#18421) Speed® válasza fecke78 (#18420) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mondjuk értelmesebb áron keresnék megoldást, mert amennyit erre kidobtál, az horror tényleg.

(#18422) misp19


misp19
csendes tag

"geforce gtx 1060 is back in stock" $299.00

Szerk: ki is fogytak :Y

[ Szerkesztve ]

(#18423) Gerr'y válasza envagyok (#18417) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Nem fog vissza menni az ár, 6GB-os kártyát újonnan boltból már nem lesz 100 K alatt. A GDDR5 memória árak megduplázódtak 2017 végére (7$-ról 14$-ra), ez minden VGA-t érint. Nyilván minél több memóriával szerelik a kártyát annál jelentősebb az áremelkedés. Egy 8 GB-os kártyánál ez 20%-os emelkedést jelent. A beharangzott wafer gyártók áremelése (20%) további drágulást fog okozni. Persze jelenleg a megnövekedett kereslet és a gyenge kínálat sem kedvez az áraknak, ez már csak hab a tortán. Amennyiben végre értelmes mennyiségben eljutnak a szállítmányok a gyártóktól a kereskedőkhöz (ami már csak a kínai újév ünnepe után várható, tehát március eleje), a fentiek miatt akkor sem lehet a tavalyi árakra számítani.
Szerintem az új generációs kártyáknál +20%-os emelkedésre lehet számítani, minden szinten.

(#18424) envagyok válasza Gerr'y (#18423) üzenetére


envagyok
veterán

Azért ne felejtsük el hogy a memóriagyártók ellen összejátszás gyanújával több ország is vizsgálatot indított, és Kína is épít egy hatalmas gyárat.
Az árakat meg szerencsére nem gyártók alakítják, hanem a kereslet-kínálat törvényei.
Eleve a világ legjobb üzlete homokból (szilícium) memóriát,cpu-t,gpu-t gyártani. Egy közel ugyanakkora Intel cpu chipet árulnak 20k-ért és 150k-ért is, miközben az előállítása önköltségi áron 2k. Most rendeltem egy gtx580-asba való gpu-t cserére kemény 14usd volt (520nmm 3milliárd tranzisztor)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18425) envagyok válasza envagyok (#18424) üzenetére


envagyok
veterán

És amennyi bányászkártyát szanálnak 1 éven belül, semmiképpen sem tudnak mást lépni a gyártók,mint árat csökkenteni, ha nem, akkir az emberek vagy konzolra váltanak, vagy a jelenleg bányászatra vett, 1 gamerre jutó kb tucatnyi kártyából akár egy 1080ti sli rendszert összedobva kb 5 évig mibden játék tutira el fog futni.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18426) Gerr'y válasza envagyok (#18424) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Mire felépül a kínai gyár és üzemképessé teszik 2019/2020-at fogunk írni. Azért egy ilyen beruházás nem megy egyik pillanatról a másikra. Mivel a wafer gyártóktól rendeli mindenki a chipekhez szükséges alapanyagot, ezért ha ők emelnek akkor a sorban következő gyártó is emelni fog. A végfelhasználó jár a legrosszabbul.

(#18427) envagyok válasza Gerr'y (#18423) üzenetére


envagyok
veterán

Az evga EU webshopjában pont 99k még. :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18428) , válasza envagyok (#18427) üzenetére


,
addikt

De csak a 3 GB-os, és abból is csak a gagyi blower hűtős. Ezt az egy típust leszámítva más nincs is nekik 1060-ból már jó régóta. Viszont 3 GB-osat meg itthon is kapni ennyiért. Afölött meg egyedül 1080 Ti-jük van közel félmillió Ft-ért.

(#18429) envagyok válasza , (#18428) üzenetére


envagyok
veterán

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18430) , válasza envagyok (#18429) üzenetére


,
addikt

Azok nincsenek, nem is tudod őket megrendelni. Csak azok vannak, amelyeknél azt a zöld, kosaras "ADD TO CART" gombot látod:
https://eu.evga.com/products/ProductList.aspx?type=0&family=GeForce+10+Series+Family&chipset=GTX+1060+3GB

1060 6GB már jó ideje nincs nekik, szoktam én is nézegetni ezt az oldalt.

(#18431) envagyok válasza , (#18430) üzenetére


envagyok
veterán

Tudom, és a napokban vokt eladó gaming.
Egyedül azért nem vettem meg,mert sokalltam a szállítási ktg.-et.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18432) ReFleXx válasza envagyok (#18431) üzenetére


ReFleXx
addikt

+ gondolom rájön még a vám + áfa is nem?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18433) laskr99 válasza ReFleXx (#18432) üzenetére


laskr99
addikt

Tudtommal EU raktár így nem.

(#18434) tkesy válasza ReFleXx (#18432) üzenetére


tkesy
őstag

Az Evga Eu-s oldaláról rendelve csak a pk (kb 6k) jön hozzá az ott feltüntetett árhoz. Vám nincs, áfa (21%) pedig benne van már az árban.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#18435) fogtunder válasza envagyok (#18431) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én mikor elkezdtek januárban felmenni az árak, majdnem vettem a gamingekből a rigbe 6db-ot, de szerencsére valaki felhívta rá a figyelmemet, hogy ennek a hűtése nagyon nem olyan, mint az SC mininek, én ezt a verziót az életben meg nem venném, az EVGA pedig jóindulatúan nem hívja fel a figyelmet erre, sőt ha megpróbál az ember tájékozódni a honlapon, kódra ugyanazt a hűtést írják rá, mint az SC-re.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18436) envagyok válasza fogtunder (#18435) üzenetére


envagyok
veterán

Miért, mi baja a hűtésének?
Én csak jót olvastam róluk külföldi fórumokon.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18437) Ribi válasza envagyok (#18436) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezekből is van ami hőcsöves és van amin csak egy kis szar alu blokk van.
Inno árul még ilyen kis szarbordás verziót és a weboldalak néha véletlen más verziószámot írnak ki, vagy a hőcsöves képét rakják ki. Aztán leshetsz amikor megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#18438) fogtunder válasza envagyok (#18436) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az SC nagyon jó is, hőcsöves nagy borda, ellenben a Gamingen csak egy aluminium darab van, ami ránézésre kisebb, mint egy stock Intel Celeron hűtő, se a VRAM, se a VRM nincs rendesen hűtve külön [link]

ennél a Manli, KFA2 és egyéb budget megoldások is sokkal jobbak.

(#18437) Ribi: egész pontosan az SC a hőcsöves, a Gaming ez a vacak.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18439) TTomax válasza fogtunder (#18438) üzenetére


TTomax
nagyúr

Jaja.... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18440) envagyok válasza fogtunder (#18438) üzenetére


envagyok
veterán

3 év gari van rá, addig úgyse használja az ember.
Ha nem megy 80 fok fölé a vga semmi gond nincs ebből.
Aki meg tuningolni akar *én nem* az úgyse ezt veszi

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18441) TTomax válasza envagyok (#18440) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak az a baj,hogy alapon is elmegy 80-90Cfokig egy gyengébben szellőző házban...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18442) Ribi válasza envagyok (#18440) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is nézegettem ilyet, de pont amiatt kerültem el, mert nem lehet tudni mit is kapsz.
Nem tuningolok, de ilyen hűtővel nem lehet halkan hűteni.
Volt régen hasonló xarhűtős vidkarim, de a végén cseréltem rajta a hűtőt. :(

(#18443) envagyok válasza TTomax (#18441) üzenetére


envagyok
veterán

Gyengén szellőző házba bármit raksz felhevül. Ha a forró levegővel akarsz hűteni...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18444) TTomax válasza envagyok (#18443) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,csak az nem mindegy hogy mennyire.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#18445) fogtunder válasza envagyok (#18443) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Nem. Gyengén szellőző házam volt (NZXT H440), az ASUS strix 1060 nem ment 63 fok fölé, csak ha a szőrös fánkot nézegettem.

Ez a kártya egy szar, úgy ahogy van. És attól, hogy a GPU X fok, a VRM simán lángolhat is. Inkább vegyél 2 hónapos bányász kártyát aprón.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18446) envagyok válasza fogtunder (#18445) üzenetére


envagyok
veterán

:))
Majd ha 70 lesz a 6gb

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18447) ateszm válasza tkesy (#18434) üzenetére


ateszm
senior tag

van infód arról hogy cég névre áfa mentesen van e lehetőség rendelni tőlük?

(#18448) fogtunder válasza envagyok (#18446) üzenetére


fogtunder
nagyúr

jaja, tudom, kipukkan a lufi és ingyen fogják dobálni a 1070-eseket is heteken belül...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18449) envagyok válasza fogtunder (#18448) üzenetére


envagyok
veterán

Előbb-utóbb vége lesz a bulinak.
Ha máskor nem, akkor ,ha kijön az új széria, ami kisebb fogyasztással jobban fog bányászni azaz hatékonyabb lesz. Akkor a piacra zúdul majd a sok vga, ami a többszörös mennyisége lesz a gamer embereknek.
Már most is rohadt sok 10x0 vga lett hirdetve ha-n az elmúlt pár napban, ahhoz képest hogy állítólag hiány van :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18450) BaLee válasza envagyok (#18449) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Úgy legyen, de sajnos ez több sebből vérzik. Egyrészt, ha most nem tudják elég vga-val ellátni a piacot akkor az új szériából még amúgy sem. Az új széria emiatt jóval magasabb árról indul valószínűleg, a 1060 TDP-je amúgy is jó, pár W fogyasztáscsökkenés filléres tétel még 0-24-es több VGA-s használatnál is, emiatt nem fognak piacra ömleni a kártyák. De ha piacra is ömlenek, te szívesen vennél egy 1-2 évig 0-24-ig hajtott (15000 üzemóra feletti) VGA-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.