Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Zyelor válasza laskr99 (#19199) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ, ez megnyugtató! :) :R

(#19200) Grave444: Neked is köszi! :R

(#19202) Redneck válasza laskr99 (#19194) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Innonál ilyenről nem hallottam, legalábbis középkategóriás kártyáknál. EVGA lesz az Maestro, náluk van sok év kiterjesztett garancia. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19203) AxBattler válasza Speed® (#19196) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Ez azt jelenti, hogy...
... első évben cserélik / javítják a kártyát a forgalmazónál.
... második-harmadik évben meg ha szerencséd van, akkor javítják a kártyát, ha meg nincs szerencséd, akkor rád sóznak valami újabb, de olcsóbb VGA-t, ami max. annyit tud, mint az eredeti példány, de inkább 5-10%-al gyengébb. Mert a régebbi már elavult / nem kapni / aránytalan többletköltsége lenne a boltnak / blablabla.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19204) diegho


diegho
nagyúr

Az Asus Phoenix mennyire zajos és melegedős darab?

(#19205) laskr99 válasza diegho (#19204) üzenetére


laskr99
addikt

Nem tudni, senkinek nincs itt, neten meg semmi review, csak beharangozó. Ahogy látom, hőcső nélküli alu blokkos(intel szerű) olcsó cucc. Inkább kerüld, olyan mint az EVGA Gaming(nem sc).

(#19206) diegho válasza laskr99 (#19205) üzenetére


diegho
nagyúr

Rendben, köszi. Én sem találtam róla semmit, azért is kérdeztem, mert jó áron van néha aprón.

(#19207) diegho


diegho
nagyúr

Ebből a listából melyik ajánlott?
Inno3D Twin X2
KFA2
Giga ITX
Gainward/Palit 2 ventis

Ezek szoktak a legolcsóbbak lenni mostanában.

(#19208) gtamate2 válasza diegho (#19207) üzenetére


gtamate2
veterán

Én a palit/gw közül választanék valamit. Általában a GW-re 3 év gari van, a Palitra 2. Amúgy az Inno sem rossz.

*Sn0w

(#19209) pergabb válasza laskr99 (#19199) üzenetére


pergabb
senior tag

2000-re? melyik kari?

(#19210) laskr99 válasza pergabb (#19209) üzenetére


laskr99
addikt

Gaming X, de pici OC van benne csak, kb 50Mhz, most nem tom megnézni, nincs a gépben még 1 hónapig :W

(#19211) pergabb válasza laskr99 (#19210) üzenetére


pergabb
senior tag

ne aggódj, enyém sem, ment gariba :D :D

(#19212) laskr99 válasza pergabb (#19211) üzenetére


laskr99
addikt

Enyémnél a monitor ment vissza 1 év harc után, most jövő hónapban veszem meg a kövit, addig VGA-s 17" 1280x1024 monitoron csapatom integráltról :D

(#19213) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Sziasztok

Sajna a GB GTX 570esem elhalalozott a napokban (kozel 8ev utan) igy vennek egy GTX1060 6Gb ost..
Kerdesem, melyik gyarto ajanlott? Ne legyen tul zajos, meret nem lenyeg.. amint lattam a normal markak 110korul mar elerhetoek de talaltam szamomra ismeretlenebb markakat 90-100korul..
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19214) laskr99 válasza Devil Smile (#19213) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Típusokra bontva:

MSI: Aero, Armor, Gaming
Asus: Strix, Dual(nem annyira)
EVGA: SC gaming (sima gaming nem!) ACX 3.0
Gigabye: Windforce, G1 gaming, extreme, mini
Gainward: Phoneix GS
Inno3D: Gaming OC , compact, Ichill

(#19215) Devil Smile válasza laskr99 (#19214) üzenetére


Devil Smile
őstag

Koszi, ez az ajanlott sorrend is?
:R
esetleg vmi jo forras szamlaval?
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19216) laskr99 válasza Devil Smile (#19215) üzenetére


laskr99
addikt

Nem az ajánlott sorrend, a csúcs cuccok a: Strix, Gaming, G1 gaming,Extreme, Ichill, Phoneix a többi meg a gyengébb hűtésű társak. Hát én kb hivatalos helyről vettem mindent, szóval nem tudom, Ipon, Aqua stb.

(#19217) Speed® válasza laskr99 (#19216) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kimaradt a JetStream meg a HOF, AMP, stb. Dunát lehet rekeszteni a jobb típusokkal, művészet vackot venni kb. (vagy fillérszekszualizálás).

(#19218) Redneck válasza laskr99 (#19216) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Az EVGA SSC Gaming és az Inno3D Gaming OC jóval komolyabb mint a Phoenix GS, de az MSI Armor is hűvösebb és jó kis kártya :K

Devil Smile:
Csak a nagyon olcsó és nagyon spórolós 1060-ak nem ajánlottak. Ettől függetlenül az egyszerűbb kártyákkal is együtt lehet élni, csak megér pár ezrest egy jobb darab.

Speed(R):
A 2,5 slotos hűtés ellenére nem valami hűvös és a többihez képest hangosabb. Hűtött a VRM és VRAM, ez mondjuk pozitív. Egyébként ár kérdése az egész.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19219) Speed® válasza Redneck (#19218) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Phoenix/JetStream az egyik legjobb megoldás..felpiszkált vezérlés mellett jeges kb. Gyárilag a maxicsend profil miatt melegebb csak a többinél..

(#19220) Devil Smile válasza Redneck (#19218) üzenetére


Devil Smile
őstag

koszi, nyilvan nem 2-5e ft on fog mulni a dolog..
Ezt talaltam eddig arban eddig ez a legjobb JTC lenne a jo hely mert 2kmre dolgozom onnan es holnap megvehetnem de sajna naluk 124e az meg mar nem kis kulonbseg..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19221) AxBattler válasza Devil Smile (#19220) üzenetére


AxBattler
félisten

Jetstream csak 100k HUF, és 2.5 slot széles a hűtése. :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19222) Devil Smile válasza AxBattler (#19221) üzenetére


Devil Smile
őstag

viszont gari "csak" 2ev.. (bocs most neztem h pcx 3evet ad)

Pro/kontra ? Eddig csak ainward es Gigabyte kartyam volt..
Palit-ot nem ismerem..
:R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19223) fogtunder válasza Devil Smile (#19222) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ez elvileg egy Gainward kártya, kicsit butítva, de azt hiszem az RGB-n kívül sokat nem olcsósítottak rajta.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19224) korren


korren
aktív tag

Üdv!

Volt másnak gondja esetleg az nVidia 397-es driverrel rajtam kívül?

Driver update után a Windows csak tekeri a kis pontozott karikáját nem lép tovább.

Csökkentett mód -> driver uninstall -> restart -> régebbi (373 talán) driver feltelepült magától -> működő rendszer

Win 10 64 bit, Asus GTX 1060 6 GB Dual

Köszi!

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#19225) AxBattler válasza Devil Smile (#19222) üzenetére


AxBattler
félisten

Sőt, az RBX és a BestMarkt is 3 évet ad rá. ;)
Szerintem az a borda magáért beszél... és megegyezik a Gainward Phoenix kártyákéval.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19226) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Koszonom a segitseget mindenkinek Palit lesz a befuto akkor..szerda korul erkezik... gondolom a konfig eleg lesz neki...
:R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19227) Redneck válasza Devil Smile (#19226) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Jelen árak mellett abszolút korrekt ennyiért. Hozzon neked sok vidám órát! ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#19228) M0ng00se válasza Devil Smile (#19226) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv.
A palit kártyák helyi helytartója vagyok :DDD StormX kártyám van , a 3GB-s verzió 1 ventivel, alacsony bordával. Jelenleg 0,825V-ot kap a kártya 1747Mhz órajelen . A ventigörbét módosítottam most kb 63°c maximum, 70%-os ventifordulatnál.Ha jól vettem ki , neked a 2 ventis megoldás lesz, reméljük ,hogy jobban is fog hűlni :))

V6

(#19229) Devil Smile válasza M0ng00se (#19228) üzenetére


Devil Smile
őstag

:DD :DDD Udv

O lett a befuto ingyen szallitassal 3ev garral..
A szgep hazamat kb 6eve probalom osszerakni igy a homersekletek biztos nem lesznek ilyen jok amig ilyen helyen fog szolgalatot teljesiteni.. :DDD eddig teljesen jol kiszolgalt a kis gtx570es is.. jo neha lehetett volna tobb ram meg ero benne de elfogadtam foleg ilyen vga arak mellett.. tavaly akartam cserelni de meghuztam egy 80e-s hatart magamnak aztan mikor mar kozelitett akkor hirtelen jott a bummm es minden csilliardokra emelkedett.. mivel haz felujitasban vagyok igy jatekra nem sok ido marad heti 1-2 ora uh azt tervezem amig nem normalizalodik a vga piac addig kihuzzuk.. o nem igy gondolta..(RIP) :R
1hetig birtam az alaplapi vgaval aztan most lett eleg h kb semmi nem indul mikor lenne fel oram jatszani..
tuningokat nem tervezek.. reg volt mar h erdekelt..majd max egyszer ha sok szabadidom lesz (kb soha) optimalizalom a cpu ram vga triot... majd biztos jovok par infoert vagy ha van esetleg addig vmi amit erdemes megcsinalni akkor johet..(mod, sw.. v vmi)

:R :R

(#19227) Redneck Koszi remeljuk ez is kiszolgal majd jo par evig :R :R

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19230) Speed® válasza Devil Smile (#19229) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Korrekt kari, szeretni fogod. Az ár meg..most ennyi, ha most kell, akkor kényszerű, de szükségszerű békalenyelés :) 3+ évre levetítve a használatot kb. nem számít.

(#19231) M0ng00se válasza Devil Smile (#19229) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az a Jetstream hűtés biztos minden igényt ki fog elégíteni :P

nem olyan rég én is így nyomtam :D

V6

(#19232) prtvlogan válasza Devil Smile (#19229) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Jól esik egy ilyet is látni a manapság trendi csili-vili neonfényes gépházak mellett/ helyett. Mint kölök koromban, amikor nyár végén megvettünk egy combos gépet, de a gépházra már nem maradt zseton, beleba**tuk amibe fért, a szem megszokta, és jól van az úgy.. :D

(#19233) fogtunder válasza prtvlogan (#19232) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én azt imádtam, mikor nyárona 30 fokban levettem a gépház oldalát, mert meleg volt a CPU és a VGA, Anyám azt hitte, hogy nem működik, mert nincs fent az oldallap :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#19234) Devil Smile válasza prtvlogan (#19232) üzenetére


Devil Smile
őstag

36evesen orok kolok maradok..persze nem lesz rgb vilagitas meg semmi tunerjozska a gephazban..
vegulis konnyen szerelheto, latom ha fustol es jobban elrendezhetok a komponensek.. :DDD

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19235) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A 1060-as kártyák közül melyik gyártók mely modelljei rendelkeznek jobb hűtéssel, és képesek halkabb működésre?

A pár hsz-el korábban említett Palit Jetstream-ből szerettem volna én is venni, de megszivatott a bolt, ezért lecsúsztam róla (raktáron volt, berendeltem, majd visszakoztak, hogy mégse tudják szállítani, de ekkorra már a többi boltból is elfogyott).

Tudtommal a Palit Jetstream variánsai és a Gainward Phoenix a leghalkabb változatok, de cáfoljatok/erősítsetek meg kérlek.

Ezeken kívül érdemes még más változatokat is figyelnem a fenti igénnyel?

Köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#19236) laskr99 válasza A_ScHuLcZ (#19235) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

A kettő ugyan az a kátya, csak más névvel, meg felirattal :D

(#19237) A_ScHuLcZ válasza laskr99 (#19236) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A Palit jobban néz ki, tehát nagyon bosszant, hogy lecsúsztam róla.

Egyéb alternatíva, amit érdemes szemügyre venni?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#19238) Speed® válasza A_ScHuLcZ (#19237) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Strix/GamingX/ArmorV1/AMP/stb. Kb. mindegyik nagyobb darab halk, mégiscsak 120Wról van szó, nem kazán széria. Vagy..vársz/apróra fel.

(#19239) ingalls


ingalls
senior tag

Az Asus dual-ja nagyon nem ajánlott kategória?

(#19240) laskr99 válasza ingalls (#19239) üzenetére


laskr99
addikt

Közepesen, melegebb és hangosabb mint az átlag, bios frissítéssel van félpasszív mód.

(#19241) prtvlogan válasza laskr99 (#19240) üzenetére


prtvlogan
aktív tag

Nem kell frissíteni, anélkül is van félpasszív mód a dual-on.

(#19242) laskr99 válasza prtvlogan (#19241) üzenetére


laskr99
addikt

Lehet az újak már úgy jönnek, régen nem volt, frissíteni kellett.

(#19243) sklopp válasza laskr99 (#19242) üzenetére


sklopp
őstag

Az enyém (Asus Dual GTX1060 3G) már az új biossal jött, böngészés közben áll a venti, ebben a melegben 41 C fok.
A GPU-Z saját render tesztjét futtatva hosszabb idő után is csak 63 fok, 1266 fordulat = 36% fan speed. Hang nem hallható, csak a ház ventik.

[ Szerkesztve ]

(#19244) blkmrkt


blkmrkt
csendes tag

Sziasztok,

mivel a 1050Ti bedöglött és a pcx a "hosszú ideig elhúzódó javítás" miatt inkább levásárlást ajánlott úgy gondoltam kifizetődőbb lenne váltani inkább egy 1060-asra.

Csak a 6gb-os érdekelne és értelemszerűen csak a pcx-től. Zárt házba kerül, így a külseje nem számít egyáltalán, viszont a hűtése és a zajszint annál inkább. Viszonylag fontos lenne, hogy ne legyen túl hangos és ne is pörögjön ha nincs rá szükség, valamint prioritást élvez az ár szempont is! :))

Ezekre szűkítettem le a kört:

zotac
msi
palit
gainward

A palit a legolcsóbb megoldás, de nem ismerem egyáltalán se a márkát se a típust.
A Zotac tűnik nekem még szimpatikusnak, de szintén nem tudok róla sok mindent.

Melyik lenne jó választás? Esetleg valamelyik másik a pcx kínálatából (kb 110-115k-ig)?

Köszi előre is :)

(#19245) Devil Smile válasza blkmrkt (#19244) üzenetére


Devil Smile
őstag

40hsz-t olvass vissza.. epp ez kerdeztem en is es a palit ot vettem.. ma hozta a futar..

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19246) Create. válasza Devil Smile (#19245) üzenetére


Create.
addikt

de te jetet vettél, és az drágább mint a gainward. Ezek közül a gainwardot venném. Vagy 118k az msi gaming.

(#19247) Devil Smile válasza Create. (#19246) üzenetére


Devil Smile
őstag

akkro felment az ara kedden rendeltem:
Palit GTX1060 6GB GDDR5 JetStream NE51060015J9J videokártya 12+24 hó gar. 99 134 Ft

:R

ja nem, elfogyott es a super jet van "helyette"...

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#19248) A_ScHuLcZ válasza Create. (#19246) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A Palittal mi a gond? Igen kedvező az ára.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#19249) Create. válasza A_ScHuLcZ (#19248) üzenetére


Create.
addikt

Nem hiszem, hogy lenne gond azzal, de a gainward hűtése jobb. Már ha ugyanarról beszélgetünk persze😀

Devil smile: amit linkeltél fentebb, hogy ő lett a befutó az 115k pcx-en (ja igen nem is pont ugyanaz, de sima jet nincs náluk). A dual verzió van 95k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#19250) Create. válasza Create. (#19249) üzenetére


Create.
addikt

A palit hűtése ránézésre olyan mint a giga wf2 vagy a manlim volt, nem volt velük gond, de 70fok körül volt úgy hogy már a venti zaja hallható volt. Ő meg csendeset szeretne, én ezért inkább a gainwardot venném.

Egyébként meg 2 ventisek közül mind le tudja hűteni az 1060-at.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.