Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18651) novakalex válasza laskr99 (#18650) üzenetére


novakalex
aktív tag

Vsync nem jó az input lagg miatt...

sajnos minden játéknál produkálja a problémát, legyen szó 61-110 fps közötti értékről az laggosnak hat.
míg 110 fölött ok.

Pl: BF4, Battalion 1944, Rainbow Six Siege

(#18652) M0ng00se válasza novakalex (#18651) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Nekem instabil procinál volt ilyen húzás után.Az fps megvolt viszont óriási lett a "micro stuttering".
szerk.: mondjuk nekem akkor 110 fölött is ugyanúgy jelent volt a stuttering :U

[ Szerkesztve ]

V6

(#18653) laskr99 válasza novakalex (#18651) üzenetére


laskr99
addikt

Drivert próbálj frissíteni vagy régebbit felrakni hátha.

(#18654) Redneck válasza novakalex (#18651) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Milyen CPU-d van, milyen operációs rendszerrel, és melyik driver van fent?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18655) novakalex válasza Redneck (#18654) üzenetére


novakalex
aktív tag

i7 4790
Windows 10 Pro
a legfrisebb, pontosan nem tudom most a számot

(#18656) laskr99 válasza novakalex (#18655) üzenetére


laskr99
addikt

Próbálj egy 378 driver, az a legstabilabb volt, ha jó akkor kicsit updatelj addig, míg még jó.

(#18657) novakalex válasza laskr99 (#18656) üzenetére


novakalex
aktív tag

Rendben. hazaérek megpróbálom!

Amíg r9 270 és i5 4460-am volt, ilyen probléma nem állt fenn, igaz nem is volt ennyi fps.

(#18658) laskr99 válasza novakalex (#18657) üzenetére


laskr99
addikt

Drivert leszedted? Akkor nyomj egy DDU-t lehet maradt fent szemét és bezavar.

(#18659) Redneck válasza novakalex (#18655) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Én is tapasztaltam már ilyet, a frametime ingadozás és fps fluktuáció engem kifejezetten zavar bizonyos motoroknál.
Egy példa:
Tegnap kipróbáltunk egy ingyenes fpst 144Hz-en alapjáraton vertikális szinkron nélkül G-Sync monitoron. Fps_max 200 alapból, de ingadozott 120-200 között. Elég zavaró volt, 140-es fps limittel sokkal korrektebb.

Vannak motorok amik jobban kezelik az ilyesmit, de valamelyiknél zavaró a másfélszeres vagy kétszeres frametime. BF4-gyel mondjuk nincs gondom, 120-as fps limit 144Hz-es G-Sync módban.

4790, legfrissebb Win7, 378.92-es driver.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18660) novakalex válasza laskr99 (#18658) üzenetére


novakalex
aktív tag

Egyenesen a gépet is újra raktam! Igaz csak a rendszer partíciót formáztam, de ez nem hiszem hogy gondot okozna.

(#18661) novakalex válasza Redneck (#18659) üzenetére


novakalex
aktív tag

nem oldotta meg :(

Monitor okozhat ilyen anomáliát? Öreg LGW2240-esről van szó, szóval már kb 8-9 éves FHD monitor.
Átalakítóval van rákötvea kártyára, VGA(monitor) - HDMI ( kártya)

[ Szerkesztve ]

(#18662) Create. válasza novakalex (#18661) üzenetére


Create.
addikt

Nekem volt átalakítóval használva, én nem tapasztaltam ilyet, de nem kizárt. Ha van hdmi tv érdemes lenne kipróbálni, hogy kizárd ezt a lehetőséget.

(#18663) Redneck válasza novakalex (#18661) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem hinném hogy az átalakítónak bármi köze lenne ehhez, de kipróbálnám egy másik monitorral vagy TV-vel, biztos ami tuti.

Feltételezem hogy a tápoddal minden rendben, mivel az előző konfigot is szépen kiszolgálta. UEFI-ben minden jó?
CPU energiagazdálkodási dolgok és egyéb energiamenedzsmenttel kapcsolatos beállítások rendben vannak? Csak ilyesmire tudok gondolni. Ha minden frankó és továbbra is szívsz, kíváncsiságból HPET ON/OFF és HT ON/OFF beállítással megnézném. A Haswell topikban is kérdeznék, hátha tudnak segíteni. :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18664) novakalex válasza Redneck (#18663) üzenetére


novakalex
aktív tag

egyiksem vált be sajnos... mindent kipróbáltam továbbra is 61 és 110 fps között "laggos" érzésem van.

(#18665) ,


,
addikt

Olyan problémával találkozott már valaki, hogy egy GTX 1060 nem tudja megemelni a GPU órajelét terhelés hatására? (Palit Dual GTX 1060 6GB, több darab)
Ezen a linken amik meg vannak adva a "Desktop" résznél GPU clock/GPU voltage adatok, ezeken marad fixen a kártya függetlenül attól, hogy elindítok-e egy játékot/Firestrike-ot vagy sem: Link

Több gépben is volt már próbálva, de mindenhol ugyanezt produkálja/produkálják. Ugyanezekben a gépekben más GTX 1060-ak hibátlanul működnek rögtön egyből, mindenféle BIOS/Windows energiagazdálkodási/Nvidia Vezérlőpulton belüli állítgatás nélkül. A szóban forgó kártyáknál meg hiába állítok bármit, nem emeli meg sem a GPU órajelét, sem feszültségét. Ami a gyakorlatban azt eredményezi, hogy sem a játékok, sem pl. a Firestrike nem tud normális sebességgel futni, köszönhetően a fixen 139 MHz-en járó GPU-nak (GTA 5 benchmark: 9 fps, Firestrike: 4 fps).

Vadonatúj kártyákról van szó, de ettől függetlenül benne van a pakliban, hogy kifogtam pár hibás darabot.
Mit lenne érdemes még megpróbálni a visszaküldésen kívül?
(Manuálisan, Afterburnerből sem állítható az órajel. Maga az állítási lehetőség adott, de ezek a kártyák nem reagálnak rá, stabilan tartják a 139 Mhz-et.)

(#18666) ReFleXx válasza , (#18665) üzenetére


ReFleXx
addikt

erdekes, honnan lett vasarolva? nem lehet hogy fake darabok?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18667) subaruwrc válasza , (#18665) üzenetére


subaruwrc
félisten

Nem sokat tudsz tenni ha nem vált 3dbe.

A jól működővel egyformák kinézetre?
Talán nem hamisak csak hibásak.

(#18668) , válasza ReFleXx (#18666) üzenetére


,
addikt

Ránézésre valódinak néz ki mindegyik, illetve a GPU-Z adatok szerint is minden oké velük, már ami a "Graphics Card" fület illeti. Ott még mutatja is a gyártó által megadott órajeleket, amikre be kéne állniuk terhelés alatt. Viszont a "Sensors" fülön már látható, hogy nem módosul a kártyák GPU-jának az órajele, fixen áll 139 MHz-en akár játék közben is. Afterburner szintén ezt mutatja. Se automatikus módon (terhelés hatására), se manuálisan nem módosítható az órajel. Sőt, Afterburnerben ha megpróbálkozok az órajel emelésével nem elég, hogy nem emelkedik meg, de még a feszültség is csökken egy kicsivel. Pont fordítva kellene hogy történjen.

Hivatalos helyről lettek vásárolva garanciapapírral, számlával, szóval vissza tudom őket küldeni, nincs gond, csak gondoltam rákérdezek, hátha van valami, amit esetleg még megpróbálhatnék.

#18667 subaruwrc:
Az összes egyformán néz ki, és mindegyiknél ugyanez a hibatünet (Palit Dual GTX 1060 6GB-okról van szó).
P/N: NE51060015J9-1061D

A memória órajele amúgy föl is megy, ahogy kell, csak a GPU órajele nem akar (meg vele együtt persze a GPU feszültség és a TDP sem).

(#18669) Redneck válasza , (#18668) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem valami új driver/Win 10 update marhaság? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18670) , válasza Redneck (#18669) üzenetére


,
addikt

Nem hiszem, ugyanezzel a driverrel másik 1060-as kártyáim hibátlanul mennek (Gigabyte meg KFA2 van még itthon).
Két különböző gép, különböző alaplap, tápegység, stb. Két különböző verziójú Win10 a két külön gépen (egyiken 1703, a másikon 1709).
Szerintem hibás darabokat fogtam ki, holnap mennek is vissza.

(#18671) VGNGR válasza , (#18670) üzenetére


VGNGR
senior tag

Csak egy tipp. Delejt kap rendesen? Tápcsati?

(#18672) , válasza VGNGR (#18671) üzenetére


,
addikt

Kap rendesen, igen. Kétféle táppal is volt nézve, mert mindegyik gépben másik fajta táp van. Az egyik 54A-t ad le a 12V-os ágon, a másik meg 83A-t, tehát erő az lenne bőségesen több darab 1060-hoz is akár.
Ugyanezekre a tápcsatlakozókra rádugva másik 1060-at vagy akár 1070-et, azok hibátlanul működnek.

(#18673) laskr99 válasza , (#18672) üzenetére


laskr99
addikt

Próbálj egy bios frissítést, hátha az rossz.

(#18674) Redneck válasza , (#18672) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ha vettél belőle egy kartonnal, és mindegyik ilyen, gyanús hogy rossz szériával van dolgod. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18675) , válasza laskr99 (#18673) üzenetére


,
addikt

Ma megnéztem másik BIOS-szal is, de a helyzet változatlan: stabil 139 MHz-es GPU órajel. Mennek is vissza, nem érdemes velük tovább foglalkozni.

(#18674) Redneck:
Csak 3 db-ot vettem, de azokat egyszerre, egy alkalommal, szóval valószínűleg ez lehet, amit írtál.

(#18676) novakalex


novakalex
aktív tag

Nos, kipróbáltam egy új hdmis monitorral.. még mindig az a problémám, hogy 63-110 fps között nem "smooth"

(#18677) novakalex


novakalex
aktív tag

Leteszteltem Rivatunerrel, 110 fps alatt a frametime több mint a duplájára emelkedik. Alapból 110 fölött 5-8 között, 110 alatt 15+

Okozhatja ez? Van rá fix?

(#18678) M0ng00se válasza novakalex (#18677) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Igen a magas frametime miatt érzed szakadozva. Fixet nem tudok hirtelen, gondolom új driver stb már megvolt.

V6

(#18679) ReFleXx válasza novakalex (#18677) üzenetére


ReFleXx
addikt

frame time (ms) = 1000 / FPS , tokmind1 melyiket nezed.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#18680) novakalex válasza ReFleXx (#18679) üzenetére


novakalex
aktív tag

hát szomorú vagyok, ha ilyen problémára nincs megoldás. valószínűleg akkor eladom a karit.
valami gáz van a gépemmel.

(#18681) M0ng00se válasza novakalex (#18680) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

windows újratelepítést megpróbálnék akár

V6

(#18682) laskr99 válasza M0ng00se (#18681) üzenetére


laskr99
addikt

Írta,hogy friss, szóval annak nem kéne akadálynak lennie.

(#18683) novakalex válasza laskr99 (#18682) üzenetére


novakalex
aktív tag

Igen.

Semmi megoldást nem találtam rá, se interneten se itt ph-n.

Sajnálatos módon ezért megvállok a kártyától, mert így nem tudom használni, hogy csak 110 fps fölött érzem simának a játékokat!

[ Szerkesztve ]

(#18684) laskr99 válasza novakalex (#18683) üzenetére


laskr99
addikt

Esetleg dobd be az Azonnali VGA-s kérdések órája topikba, hátha ott valakinek volt valami ilyen esete.

[ Szerkesztve ]

(#18685) Redneck válasza novakalex (#18683) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Próbáld ki az adaptív szinkront driverben, vagy a v-sync és fps limit kombinációját a képfrissítés alatt 1-2 fps-sel. Esetleg még a Fast Syncet, bár az nálam egyáltalán nem vált be sima 60-75 Hz-es monitorral. A Win 10-ben minden rendesen be van állítva? Az nV Experience vagy az Xbox App nem kavar be valamit?

Csak azért nem értem, mert BF4-et rendszeresen tolok mostanában, és az egyik legsmoothabb játék. Régebben még 750 Ti-vel is be tudtam lőni gyorsra és szépre, az 1060 pedig jóformán csak "hokizik közben". :K

Szerk:
CPU energiagazdálkodással kapcsolatos dolgok, illetve a Win energiagazdálkodása be van lőve?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18686) novakalex válasza Redneck (#18685) üzenetére


novakalex
aktív tag

egyikse oldotta meg :(

(#18687) HunyadyG


HunyadyG
csendes tag

Sziasztok!

Március 8-án kaptam emailt az nVidia-tól, hogy a GTX 1060 Founders edition újra elérhető 299$ os áron a boltjukban. Sajnos mire hazaértem el is fogyott, viszont következő alkalommal nem szeretnék lemaradni róla. Nem tudja valaki esetleg, hogy milyen gyakran szokott készlet érkezni, illetve mikor várható a következő?
Előre is köszönet.

HunyadyG

(#18688) laskr99 válasza HunyadyG (#18687) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Nem tudjuk, ahogy épp esik be áru, szóval figyelni kell, mert a bányászok viszik mindet.

(#18689) fogtunder válasza laskr99 (#18688) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem ezeket már nem ők viszik, mert a termelékenység a béka segge alatt van a januári állapothoz képest, de tény, hogy bármi elmegy percek alatt, annyira nincs kártya.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18690) Atilla001


Atilla001
senior tag

üdv!
Szerintetek 115k-t megér ma egy új Gainward GeForce® GTX 1060 6GB Phoenix "GS" 426018336-3736
thx

Védd a természetet!

(#18691) chopin42 válasza Atilla001 (#18690) üzenetére


chopin42
őstag

Hát...amilyen árak vannak, szerintem megéri.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18692) laskr99 válasza Atilla001 (#18690) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Felvitték az árat a bányászok, az én szememben már nem érné meg, nem tudom neked mennyi a keret, normál árak mellett majdnem egy 1070-et kapsz érte.

(#18693) Atilla001 válasza laskr99 (#18692) üzenetére


Atilla001
senior tag

tudom, hogy tavaly aug. 90k volt egy 1060 MSI.. de ez most nem segít. nincs más választás, ha vennem kell valamit..

Védd a természetet!

(#18694) Redneck válasza Atilla001 (#18693) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Jelen árak mellett nem nagyon tehetsz sokat. Vársz, vagy benyeled a békát. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18695) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Soha nem volt gtx videokártyám, most váltottam és van egy 1060 6gb..

A hozzá adott cd-t használjam vagy le kell töltenem a legújabbat? és ha az utolsó lehetőség akkor honnét célszerű letölteni? (ha kapnék linket megköszönöm, ugyanis annyi driver van fent nem tudom mely kell nekem...)

Köszönöm a segítségetek.

ut....jelenleg ezt találtam frissnek! NVIDIA GeForce Graphics Drivers 391.01 WHQL ez menet? :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18696) Laraxior válasza SRII (#18695) üzenetére


Laraxior
titán

:K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#18697) SRII válasza Laraxior (#18696) üzenetére


SRII
őstag

:R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18698) novakalex


novakalex
aktív tag

Nos, ma egy másik gépbe volt tesztelve a kártya.
Ott teljesen frankó volt sehol se volt lagg, se semmi stuttering.

Arra gyanakszok, hogy nem rég i7-re váltottam és az alaplapomnak nem tetszett a váltás. Különböző fórumokon utána olvastam csak erről találtam infót: ASUS alaplapok a 1150-es foglalatnál néha nem akarnak együtt dolgozni az i7-ekkel.
Másik gépbe, Asrock + i5 4440-el minden OK. volt.

Aki még ilyen helyzetbe lesz annak alaplap cserét javaslok. :)

(#18699) Redneck válasza novakalex (#18698) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Gagyi ki B85-ös ASUS lapom van, a 4460 után bepattintottam a 4790-et, 750 Ti után az 1060-at és semmi gond. A Windows is ugyanaz, csak abban az esetben kellett volna újrarakni ha nem látja a 8 szálat, de azzal sem volt gond. Azóta a memória Kit is cserélve lett, ráadásul az UEFI sem a legfrissebb.

Sehol sem olvastam ilyen irányú kommenteket. Milyen ASUS deszkád van? :U

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#18700) Create. válasza Redneck (#18699) üzenetére


Create.
addikt

Én is win10 újrarakás nélkül váltottam g4560-ról i5 6600-ra asus h110m-a alaplapba és azóta holnap jön a 4. kártyám bele. Egyszer nem ütköztem problémába. Most egy msi 1060 3gb aerot próbálok ki, ha nem lesz hangos maradni is fog. Manli 1060 6gb-ot vált le (teljesen jó kártya, meg voltam elégedve vele teljes mértékben, viszont 25eft-t nekem nem ér az a +3gb ram, illetve az az 5fps pubgben.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.