Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) fogtunder válasza fogtunder (#18715) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Update, a Hardverker kérdés nélkül javította a garlevelet, 36 hónapra.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18852) laskr99 válasza bendikeee11 (#18848) üzenetére


laskr99
addikt

Húú így már én is szívtam, néztem miért 60 fokos és jár a venti folyton... meglett a válasz :D

(#18853) Speed® válasza fogtunder (#18851) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Pozitív, helyes.

(#18854) fogtunder válasza Speed® (#18853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, tök jó fejek voltak, írták is, hogy elnézést, amiért egy hétig tartott, de ki kellett nyomozniuk, hogy mi ment félre, mert ugye egyértelműen 36 hónapra kellett volna kiadnia a rendszernek. automatán jött az új elektronikus garlevél és megkérdezték, kipostázzák-e papír formában.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18855) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Csatlakozom a társasághoz egy MSI GTX 1060 GAMING X karival...(már egy hónapja megvan)

Szeretnék érdeklődni, mi a véleményetek érdemes e cserélni 1070 vagy 1070 Ti -re, vagy nem sok előrelépést hoz , és érdemes lenne várni a 2070 re. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#18856) fogtunder válasza SRII (#18855) üzenetére


fogtunder
nagyúr

döntsük el helyetted, hogy elég-e a kártya arra, amire használod és hogy neked belefér-e a jobb teljesítményért az árkülönbözet? illetve jósoljuk meg, érdemes várni egy kártyára, aminek sem a specifikációi, sem a megjelenési ideje, sem az ára nem ismert?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18857) Speed® válasza fogtunder (#18856) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha ezzel megvagy, kellene még a heti ötös lottó nyerő számsorozata. Előre is köszi :R

(#18858) Motion_Blur válasza SRII (#18855) üzenetére


Motion_Blur
félisten

1060 és 1070 között nagy ugrás van, szóval egyértelműen előrelépést hoz.

És most már látni aprón 150k alatt is 1070-et, 1070Ti-t pedig 160-165k-kért.

Ha 100 fölött el tudod passzolni a 1060-at, akkor szerintem most megéri váltani.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18859) fogtunder válasza Motion_Blur (#18858) üzenetére


fogtunder
nagyúr

így leegyszerűsítve nyilván. de kérdés, hogy 6GB, vagy 3GB verzió, mert ha 3, akkor 100 fölött az életben nem adja el, 80-ért nem viszik, mert mindenki azt várja, hogy a bányászok majd letolják a gatyát és 50-ért lesz a 1060.

nem tudjuk, mivel játszik, milyen felbontáson, mit tud a monitor, profitálna-e a plusz fps-ből. 8GB RAM van a gépben, lehet jobb lenne azt venni, ha van most plusz pénz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18860) VGNGR válasza fogtunder (#18859) üzenetére


VGNGR
senior tag

Én is pont azt néztem, hogy először inkább a RAM-ot fejleszteni. Igen azt is jó lenne tudni, hogy mire van használva a gép. Ha CSGO fullhd-ban very low-n pl., akkor szerintem nincs oka most 1070-et venni. :)

(#18861) , válasza fogtunder (#18859) üzenetére


,
addikt

Annak nagyobb az esélye, hogy megnyerem a lottó 5-öst, mint hogy 50ezerért lássak 1060-at az idei évben. :DD

(#18862) Speed® válasza , (#18861) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

/3GBból pedig kinéz, annyi lesz a piacon..szóval kezdj el lottózni :K

(#18863) , válasza Speed® (#18862) üzenetére


,
addikt

Na de mi indokolná azt az árat? A BTC árfolyama állítólag még az idén eléri a 30ezer USD-t (jelenleg 8ezer USD körül van), a DAG fájl mérete pedig bár már a határokat feszegeti a 1060 3GB-ok esetében, de még az idén nem lesz gond velük a bányászok szerint.
Nekem az csak jó lenne, ha 50ezerért tudnék 1060 3GB-okat venni, mert teljesen jól el voltam én azzal is FullHD mellett, de nem látok rá túl sok esélyt.

(#18864) Speed® válasza , (#18863) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A DAG miatt már gond van ETH/ETCnél WinX alatt, ill. elszállt a diff és padlón az árfolyam, igen sokan kiszállópályára álltak és egymás alá fognak licitálni. Mellé ott vannak az érkező ASICok, amik kivéreztetik a megmaradt kitartókat..csak az nem fog eladni, aki ingyen dolgoztatja a vasakat (áramköltség), az meg nem annyira gyakori. A piaci spekulánsokat, akik reményt keltenének, felesleges komolyan venni szvsz, maga a remény/hit az árfolyam alapja valahol..naná, hogy 30k lesz ;p

(#18865) VGNGR válasza , (#18863) üzenetére


VGNGR
senior tag

Megdöglik a buli hamarosan. Eth-t már most nem lehet 3 gb-ossal bányászni. Potyognak már a 70 ezres kártyák és annyiért se viszik. Most kell türelmesnek lenni, megy az még lejjebb. :)

(#18866) , válasza VGNGR (#18865) üzenetére


,
addikt

Ha ez valóban így lesz, akkor viszont a 1060 3GB ára magával fogja rántani a többi VGA árát is, ellenkező esetben eladhatatlanok lennének azok is.

(#18867) vlevi válasza Speed® (#18864) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most akartam berakni az ipon cikkét.
Érkező Ethereum ASIC okozhat felfordulást a VGA piacon

(#18868) novakalex


novakalex
aktív tag

Sziasztok,

Nálam hogy-hogy egy MSI GTX 1060 Gaming X 6GB-al csak ennyi az eredmény a benchmarkon? :(

(#18869) fogtunder válasza vlevi (#18867) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hivatalosan tudtommal még nem lett megerősítve az ETH ASIC.

Ettől függetlenül már most van fent egy valag 1060 januári árak alatt, bár ahogy néztem, vannak furcsa elképzelések az árakról.

Én csak azt nem értem, hogy hol van a felháborodott tömeg, aki egy hónapja könnyesre sírta a párnáját, meg a fórumot, mert nem volt 100K alatt 1060.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18870) Motion_Blur válasza novakalex (#18868) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen órajelen ment a kártya? Monitoroztad közben?

Alapon szerintem 2.400 kb. az elvárható pontszám.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18871) novakalex válasza Motion_Blur (#18870) üzenetére


novakalex
aktív tag

Teljesen alap, "gaming mode"

(#18872) laskr99 válasza novakalex (#18871) üzenetére


laskr99
addikt

Rakd OC módba és nézd meg, elvileg ott magasabb, sajna nekem omlik a progi mostanság, szóval nem tudom megnézni neked.

(#18873) Create.


Create.
addikt

Én azt várom, hogy beessen az 1070 használt ára 110k körülire. Próbáltam az 1060 6gb-os verziót, de nekem nem érte meg azt a +5fps-t a 3gb-oshoz képest +25eft-ért. Az 1070-el meg talán be tudnék vállalni egy 21:9-es monitort is a későbbiekben.

(#18874) Ribi válasza fogtunder (#18869) üzenetére


Ribi
nagyúr

Használt kártya árnak ez még mindig magas. Ha az új lesz ennyi az kezdi megütni az elfogadható szintet.
Bocs, hogy nem tapsikol senki, hogy egy használt (bányász) kártya kerül annyiba (még mindig többe) mint karácsonykor egy új kártya. :O

(#18875) fogtunder válasza Ribi (#18874) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem, nem kerül többe, mint karácsonykor, kb. pont annyiba kerülnek most használtan, pár hónaposan és még van rajtuk legalább 2,5 év garancia. hogy az újak lesznek-e ennyiért, az jó kérdés, ha pár hónap múlva jön az új széria, akkor már lehet, hogy nem. használtan pár hónap múlva simán lehet 50-60K, de ha már nem fogják gyártani a 1060-akat, nem fogják letolni az árat.

tudom, nehéz feldolgozni, hogy mivel is van a problémám. nem azzal, hogy nem rohannak az emberek megvenni a bányászkártyákat használtan, hanem azzal, hogy a vasvillás parasztok tömegei estek neki mindenkinek a fórumon, aki bányászni kezdett, mert nem lehetett kártyát kapni. én már akkor is megjegyeztem, hogy ezeknek az embereknek a nagy része akkor se venne kártyát, ha lehetne kapni és lőn, most sem vesznek. mert nem VGA-t akartak venni, hanem csak jó volt valakit mocskolni, na ezzel van nekem bajom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18876) Ribi válasza fogtunder (#18875) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én 86ért vettem, s mivel áfát meg tudtam oldani, így a mostani árak még mindig kissé magasak. Ismerős aki venné ugyancsak meg tudja oldani az áfát, szóval neki is ez még magas. Legtöbb aprós ember is gondolom úgy adja kicsit olcsóbban, hogy az áfát félig lemókolja, szóval ők is olcsóbban adják ennél. És akkor ez még mindig messze van az első bányászmániás áraktól. Tudom bilibe lóg a kezem, de az, hogy olcsóbbak a kártyák még nem jelentik, hogy visszaálltak az árak. Ezek használt karik. Szóval még mindig nem értem mi a gond azzal, hogy az emberek nem szaladnak a használt kártyákért ami még mindig drágább mint karácsony előtt. Nyilván senkinek sem életbevágóan fontos a dolog.
Ismi is nézegette 1-2 hónapig, de mostanra már kb leszarja. Kicsit átcsapott dögöljön meg a bányász hangulatba az egész. Persze ha a (még mindig használt) kártyát tényleg olcsón adják akkor majd talán. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#18877) Create. válasza fogtunder (#18875) üzenetére


Create.
addikt

Azt meg megint nem tudhatod, hogy esetleg nem-e vett gyengébb kártyát, vagy konzolt, mert arra volt pénze.

[ Szerkesztve ]

(#18878) fogtunder válasza Ribi (#18876) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor most vagy én fogalmazok rettenetesen szarul, vagy nem olvastad végig, amit írtam. nem azzal van a baj, hogy nem rohannak tömegesen az emberek a kártyákért, hanem, hogy ez volt az alapja másfél hónap mocskoládásnak, hogy nem lehet decemeberi árakon kártyát venni. most lehet kártyát kapni annyiért, mégsem vesznek, de a köcsögbányászozás az azért megy továbbra is. ha szerinted ez indokolt, akkor hagyjuk is inkább.

az, hogy ki hogy intézi el az áfát, szerintem ne legyen mérvadó, mert az átlag user nem fog gamer VGA-ról visszaigényelni semmit, az aprós bazárosok meg mindig így dolgoztak, féláfával, ezért olcsóbbak.

(#18877) Create.: nem, nem tudhatom, ez igaz. de felteszem a kérdést, szerinted ez indokolja azt a mocskolódást, ami az ilyen jellegű témákban, sőt, a specifikus VGA topikokban is ment/megy?

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18879) Ribi válasza fogtunder (#18878) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet, kb olyan áron, használtat.
Nézegetted egyáltalán a hirdetéseket, vagy csak az árakat.
Ami 100 alatt van rendszerint gari nélküli/gyártói garis. Legtöbb 100 felett van, közel 110.
Ez nem kari előtti ár... és még mindig használt. Értem én, hogy lehet annyiért kapni használtat, de autót akarnának neked használtat adni új árában akkor körberöhögöd nem?
Nem akartam megbántani bányászokat, csak a hangulat ez.
Gyártót is fikázza mindenki amikor "leönti az ár" és drágább lesz minden. Most ez a bányászoknak köszönhető. Mindenki szépen nézze és fogadja el, hogy jaj hát szegényeknek ugyanúgy kell a VGA? Nyilván azt fikázza mindenki akire rá lehet fogni a dolgot. Ha ez pont érint akkor szarul esik, de ezen sem meglepődni nem kell, se nem új keletű.

[ Szerkesztve ]

(#18880) Create. válasza fogtunder (#18878) üzenetére


Create.
addikt

az olyan embereknek szerintem a magánéletében is vannak problémák, akik oda járnak anyázni, az ilyenekkel nem kell foglalkozni sem. (Természetesen én se örülök az áremelkedésnek, de ez van, ennyi erővel szidni kellene az okostelefonnal rendelkezőket is, mert felverték a ram árát)

(#18881) VGNGR válasza fogtunder (#18878) üzenetére


VGNGR
senior tag

A tavaly 65-ért újonnan vett wf2 1060 3 gigásomat, még mindig 75-80 körül árulják úgy, hogy 2-4 ezer óra csákányozás bennük van. Tehát az árak nem álltak vissza. Ha majd 50 körül mennek, akkor azt mondom be lehet esetleg vállalni egyet. És igen, én sem rohanok ennyiért SEM kártyát venni, pedig egy hónapja építettem egy új gépet, jó lett volna valami értelmes kártya de akkoriban a 1050Ti is 70-ért ment, úgyhogy lett bele 950 30 ezerért. Amíg tart ez az őrület, addig marad is! Písz

(#18882) fogtunder válasza Ribi (#18879) üzenetére


fogtunder
nagyúr

néztem, mivel az én kártyámat is be kellett árazni. ugyanez a cucc decemberben 78-80K körül volt, kb. ennyiért mennek a 3 év kisker garisak is, már ha elviszik ennyiért.

ha van egy autó, amit decemberben adnak 3 milláért, majd a kereslet miatt ugrik az ára 4-re és amúgy alig lehet kapni, mert nincs elég gyártókapacitás, de felraknak 3 hónaposat 3-ért, akkor ha nekem tényleg kell az a kocsi és decemberben adtam volna érte ennyit, akkor megvenném, igen. mert ez a piac, nekem pedig van egy valós igényem.

de mivel szerinted az egy elfogadható magatartás, ami ebben a témában folyik, ezért zárom soraimat.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18883) Motion_Blur válasza Create. (#18873) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én 110-ért vettem több mint 1 éve a GTX 1070-et, pár napja pedig örültem hogy kifogtam egy bontatlan kiskergaris 1060 6GB-ot pontosan ugyanennyiért :D

Egyébként nagyon meg vagyok elégedve a kártyával, 2100/9200MHz-en használom, frankó csend van és alig termel hőt :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18884) , válasza fogtunder (#18878) üzenetére


,
addikt

A mocskolódást semmi sem indokolja, de eleve mocskolódni csak azok az emberek szoktak, akik saját magukkal és a saját életükkel elégedetlenek. Valójában nem másokkal van nekik sem bajuk, csak a saját sikertelenségükkel. Ők csak az okokat keresik, hogy mi miatt lehetne másokat szidni, mert így végre kiadhatják magukból a saját tehetetlenségükből fakadó dühüket.

(#18885) DeckardCain válasza Motion_Blur (#18883) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Én le se írom mennyiért vettem anno a strix 1060at, rendes bolti, kiskergaris.

Non oc verzió. 2050/8800-ra van belőle. Egy ideig még maradni fog.

18886: új kartyat vettem boltbol. 102e volt, akkor MSI gaming is volt 104 körül, illetve giga extreme 96e körül.

[ Szerkesztve ]

(#18886) Motion_Blur válasza DeckardCain (#18885) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Gondolom 80 körül :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#18887) Ribi válasza fogtunder (#18882) üzenetére


Ribi
nagyúr

Látom tényleg ne értjük meg egymást. Nem írtam, hogy ez így van rendjén. Azt írtam le, hogy mi a szokás, hogy szokott ez menni. Persze szép lenne ha mindenki tökéletes lenne és idilli, de nem ez van. Nem kezdek el kamu hülyeséget beszélni. És 1 szóval sem mondtam, hogy ez elfogadható, főleg jópár elvakult jószág miatt. Ettől még ne számítson senki sem, hogy ünnepelni fogják a bányászokat világmegváltás miatt...

Éltem én amikor autót még csak hosszas várakozás után lehetett kapni, de akkor sem vettünk használtat ugyanannyiért. Akkor egy használtat vettünk olcsóbbat, mert az annyit ért. Neked ez a véleményed, nekem ez. Én nem vennék meg valamit drágábban, ha az nem ér annyit. Főleg ha nem tényleg KELL. Szerintem 5% akinek tényleg kell a vga. Többieknek meg jó lenne, de ha mindennel így megy akkor mindenki csak szépen bólogasson, hogy simán emelik az árakat vaktában. Vegye meg aki úgy érzi, hogy az létfontosságú. Van aki nem tud meglenni a legújabb szifon nélkül. Legyen boldog vele. És? Én meg más "hülyeségre" költök sokat.

(#18884) Scorp2011: És vannak az űber trollok akik csak azért járnak beirkálni, hogy magukat jobban érezhessék. ;)

[ Szerkesztve ]

(#18888) , válasza Ribi (#18887) üzenetére


,
addikt

Így van, vannak ők is. Gondolom a folyamatosan elégedetlenkedőkre gondolsz, akiknek semmi sem jó, az sem ha olcsóbb a kártya, az sem, ha drágább, mert szerintük az csak "annyit ér", amennyit ők kigondolnak. Ja, számukra lehet, csakhogy a világ nem így működik, mert minden annyit ér, amennyit megadnak érte. Az a helyzet, aki tényleg venni akart, ő már vett így is kártyát, aki meg nem, ő meg úgysem fog ha lejjebb mennek az árak, mert csak a kifogásokat fogja keresni (és egyúttal az okokat az önkifejezésre), miszerint:
- túl drága (->szidjuk a bányászokat)
- olcsó, de biztos bányásztak vele (->megint csak szidjuk a bányászokat)
- úgyis jön az új széria, biztos leesik a régi ára (->ha mégsem, akkor szidjuk a kereskedőket)
- itt az új széria, de szokás szerint drágább, mint a régi (->szidjuk a gyártót)
- az új széria ára normalizálódott végre, viszont nem hoz dupla annyi fps-t fele fogyasztás mellett (->szidjuk a gyártót, mert hogy képzeli ezt már? ja, és akkor már nehogy az legyen hogy csak a saját gyártónkat szidjuk, szidjuk a másik fél gyártóját is)
- és természetesen szidjunk mindenkit, aki a véleményét le meri írni a témával kapcsolatban és az nem egyezik a miénkkel, mert ő mekkora "űber troll" már ;)

(#18889) fogtunder válasza Ribi (#18887) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Szerintem meg van piaci ár és lélektani ár. Attól, hogy neked, nekem, akárkinek nem ér ennyit egy középkategóriás kártya, most, ebben a pillanatban ez a piaci ára. Ha több lesz a kínálat és nem viszik el ennyiért, majd megy még lejjebb.

A kiindulási pont amúgy az volt, hogy a fórumról gyűjtött tapasztalat alapján rengeteg ember akart volna decemberi árakon venni, csak éppen nem tudott, mégse szippantja fel a piac őket. Azt meg senki nem várja, hogy istenítsék a bányászokat, de ami itt folyt, ráadásul az anyaaoldal hathatós közreműködésével, az már közelítette a migráncsozás szintjét.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18890) VGNGR válasza fogtunder (#18889) üzenetére


VGNGR
senior tag

Khhmm, az éremnek mindig két oldala van! Ha visszaemlékszünk a tematikus topikokban egy-két bányász igencsak magas lóról dumált lefelé és nézte le a gamereket és osztotta az észt nagy mellénnyel. Most meg mindegyik tolja be a kártyáit az apróra és imádkozik, hogy az egy hónapja még lefikázott gamer húzza ki a kulimászból, meg a providentből....
Nem érdemes általánosítani. Mindkét oldalon vannak-voltak olyanok, akiknek elgurult a gyógyszere.

(#18891) GEIL válasza VGNGR (#18890) üzenetére


GEIL
addikt

Bányászok közül páran már nyomott áron akarnak megszabadulni a VGA-któl....de bányásztól 90-nél többet nem ér egy GTX1060 6Gb......65-70-et ér egy GTX1060 3Gb.....stb stb. amig nem ez lesz ar árfekvés, addig a gamerek csak szívnak és veszik 1,5X-es áron a VGA-kat....2 éve vettem 54.800-ért a Gigabyte ITX GTX960 2Gb-ot....de lassan 40 ért is el tudnám már adni, amit persze nem fogok meglépni....De a kártyák között olyan 20-30.000 Ft os léptéket reálisnak tudnék tartani.......

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#18892) Ribi válasza , (#18888) üzenetére


Ribi
nagyúr

"...akik saját magukkal és a saját életükkel elégedetlenek. Valójában nem másokkal van nekik sem bajuk, csak a saját sikertelenségükkel." Ez szimpla trollkodás, hiába próbálod megmagyarázni...
Hiába írod, hogy most olcsó a kártya. Nem olcsó. Olcsóbb mint az elszállt árak.
Legtöbbször a nagy áruházak is ezt csinálják, jól felemelik az árat, majd abból engednek és mondják, hogy mennyire ócó. Nem az sem ócó, csak hülyének nézik az embereket. Sokak sajna be is dőlnek ennek.
Tényleg hagyjuk ezt, mert azon kívül, hogy az hangzik el X alkalommal, hogy most olcsó a kártya ménem veszitek, ami hülyeség, nem sok történik.

[ Szerkesztve ]

(#18893) fogtunder válasza VGNGR (#18890) üzenetére


fogtunder
nagyúr

biztos két oldal van minden éremnek, csak amíg bányászok közül láttam ott több fajta mentalitásút is, addig a másik oldalon érdekes módon nem nagyom elékszem egy emberre se, aki akárcsak felfogta volna, hogy ez a helyzet senkinek sem jó. érdekes módon a legnormálisabban azok álltak hozzá a témához, akinek tényleg kellett volna VGA, mondjuk rendergéphez, de nem kapott, vagy csak másfélszeres áron.

aki meg hitelre vett bányászgépet, vagy olyan pénzből, ami fáj, ha elbukja, azt egy percig se tudom sajnálni.

(#18891) GEIL: akinek sürgős eladni, az ennyiért is adja, csak azt nem látjuk az aprón, mert el is viszik :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18894) , válasza Ribi (#18892) üzenetére


,
addikt

"Hiába írod, hogy most olcsó a kártya."

Hol írtam én ilyent? :DD
Nem a kártyák (nem létező) olcsóságára reagáltam, hanem mások (pl. bányászok) szidalmazására, sértegetésére. Naná, hogy még mindig drágák a kártyák (még ha olcsóbbak is mint voltak), de ez még nem indok arra, hogy egyesek sértegessenek másokat, ahogy ezt fogtunder is szóvá tette. Erre az írására reagáltam azzal a hsz-emmel, ami a nemtetszésedet váltotta ki valamilyen furcsa okból kifolyólag, pedig még csak nem is neked címeztem, nem is rólad szólt, szóval igazán nem értem, hogy miért álltál belém. :F

Drágák a kártyák igen, de drágák a RAM-ok is, drágák a telefonok is, minden drága. Nézd meg mennyi volt egy csúcsmobil mondjuk pár éve, meg mennyi most. Ugyanez RAM-oknál, és még sorolhatnám, hogy mi mindennél. Aki ki tudja fizetni, úgyis kifizeti az aktuális árakat is, aki meg nem, lejjebb adja az igényeit, és vesz olcsóbbat. Mindig is így volt ez, és így is lesz, nem kell ezen háborogni, meg másokat okolni a saját helyzetünkért. Nekem eszembe nem jutna azért másokat sértegetni, mert én magam nem tudtam ilyen vagy olyan okból a pénzt összeszedni valamire. Tudod ki tehet erről? Csakis én saját magam. Éppen ezért megoldani is én saját magam fogom, mert vagy gyűjtök még hozzá míg összejön az ára, vagy veszek olcsóbbat. A megoldás kulcsa mindenkinek a saját kezében van, csak tenni kell érte, és nem másokban keresni a hibát. Erről szólt volna a szóban forgó írásom.

(#18895) Hokunda


Hokunda
aktív tag

"Tudod ki tehet erről? Csakis én saját magam. Éppen ezért megoldani is én saját magam fogom, mert vagy gyűjtök még hozzá míg összejön az ára, vagy veszek olcsóbbat. A megoldás kulcsa mindenkinek a saját kezében van, csak tenni kell érte, és nem másokban keresni a hibát. Erről szólt volna a szóban forgó írásom."

Mármint arról, hogy a 2016 júlisui GTX 1060 induló áron 300 dollár, majd másfél év múlva a másfél éves technika 450 dollár arról tényleg én (=xy) tehetek?

Pontosan van egy lélektani ár, perpill pl a kártya kiindulási ára, nem azért nem veszek újat mert nem engedhetem meg (azért nem 20-30 milliós értékekről beszélünk) hanem azért mert nem vagyok hülye. Aki megveszi mondjuk 130-ért az meg az. Ez pedig nem sértés, csak ténymegállapítás, miképpen az is, hogy az elszállt árakban a bányászok áldásos tevékenysége benne van.

[ Szerkesztve ]

(#18896) Create. válasza Hokunda (#18895) üzenetére


Create.
addikt

Akkor gondolom pl. tankolni se szoktál. :U attól még nem hülye, aki megveszi, ha ennyibe kerül és kell nem tud mit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#18897) chopin42


chopin42
őstag

Üdv! Pár utóbbi hsz-ben szó volt a tuningról.
Kipróbáltam! Gpu: Msi GTX 1060 6g, "CamoSquad" (gaming x, csak más színű)
Msi afterburnerben feltoltam maxra a power limitet, adtam +110-et a gpu-nak, + 500-at a ramnak.
Nyertem vele valleyven és superpositionban is +200-250 pontot, meg minimum 5 fps-t kb.
A boost így 2054 lett, a ram meg 4450 körül ment. 68 fokig ment fel, a ventiprofilt nem bántottam.
Kérdés: ez így okés? Mármint mivel tudom tesztelni a hosszútávú stabilitást, érdemes-e így használnom, rontja-e a kártyát?
Most visszavettem alapra, úgy 1940 körül boostol gyárilag.
Menjek még feljebb?
Köszönöm! Sosem tuningoltam gpu-t, főleg nem a boost 3.0-sat.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#18898) Hokunda válasza Create. (#18896) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Jobb példát nem is hozhattál volna! Miért nem mindjárt a kenyérrel vagy az ivóvízzel jössz? Ugyanolyan létszükségletek mint a videokártya.

(#18899) M0ng00se válasza chopin42 (#18897) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Igazából a valley és a superposition is eléggé megizzasztja a dolgokat . Igazából rendben van minden, esetleg a ventit picit pörgesd fel, bár 68°c még nem a világ vége.

V6

(#18900) Create. válasza Hokunda (#18898) üzenetére


Create.
addikt

Van akinek az a létszükséglet van akinek meg az autó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.