Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#951) laci666 válasza nygma (#950) üzenetére


laci666
senior tag

Amilyen mély ponton van a dollár 650-ből még 700lesz a végén.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#952) nygma válasza laci666 (#951) üzenetére


nygma
addikt

Csak nem... :U

(#953) TazLeacher válasza nygma (#950) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, ha kint veszed meg...de ki hozza ide ingyé'? Az meg a másik véglet, hogy annyi biztos nem lesz...egy 20-25%-ot arra még kényelmesen rá lehet tenni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#954) Gnoome


Gnoome
csendes tag

az a lényeg,hogy nekem biztos nem lesz olyanom:D

(#955) nygma válasza TazLeacher (#953) üzenetére


nygma
addikt

Megvárom mi lesz jövőre... ;)

(#956) TazLeacher válasza nygma (#955) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

2009. Asszem... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#957) nygma válasza TazLeacher (#956) üzenetére


nygma
addikt

2009 lesz, csak a GTX 280 és társai szériáról valószínű megvárom a teszteket,mielőtt elhamarkodott döntést hoznák... :U

3 hónaponta jönnek ki az új kártyák,csak minek? :(

(#958) raskolnikoff válasza nygma (#957) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Mert tudják hogy én 1 év garival veszek VGA-t:D majd az 55nm-es gt280 lesz jó... ha lesz olyan:)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#959) Szatesz válasza nygma (#957) üzenetére


Szatesz
őstag

Mi lessz 2009 ben? akkor jonnek ki a karik?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#960) TazLeacher válasza Szatesz (#959) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

nygma: Megvárom mi lesz jövőre...
jer1cho: 2009. Asszem...
nygma: 2009. Biztos...stb

Csak poén volt

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#961) nygma válasza Szatesz (#959) üzenetére


nygma
addikt

Állítólag most kijönnek a GTX-ek,utánna ősz körül megint valami sorozat,de ezek egyenlőre csak jóslások... :U

Nem találgatok meglátjuk mit hoz a jövő... ;)

jer1cho : :)

(#962) r-chee válasza nygma (#961) üzenetére


r-chee
őstag

Sajnos már a jövő sem a régi...

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#963) biggamer


biggamer
veterán

COOLINK BIG GFX CHILLA [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#964) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Remélem a héten vmi szivárgás lesz már teszt szinten...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#965) nygma válasza raskolnikoff (#964) üzenetére


nygma
addikt

Erre várok én is... :K

De jó lenne egy PH!-s tesztet látni már... :C

[ Szerkesztve ]

(#966) janos666 válasza raskolnikoff (#964) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tessék, itt egy 3DMark pöttöm betűkkel, de nagyítva olvasható:

GeForce GTX 280 and 260 benchmark chart

34697 3DMark06 pont :Y

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#967) janos666 válasza janos666 (#966) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Sőtt, szerintem ez se volt még:

GT200 architecture explained

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#968) gbors válasza janos666 (#966) üzenetére


gbors
nagyúr

14697... :(

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#969) TazLeacher válasza janos666 (#966) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Te hol látsz ott 34697 pontot? Ha megnézed lentebb van egy olvasható ugyan azokkal a számokkal... 14 az a 34. Ha az oszlop végén megnézed a %-okat, akkor is látszik, hogy 14 az a 34.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#970) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, elnéztem, csak már lejárt a szerkesztés...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#971) nygma válasza janos666 (#966) üzenetére


nygma
addikt

Ez a teszt nem győzött meg... :U

[ Szerkesztve ]

(#972) biggamer válasza nygma (#971) üzenetére


biggamer
veterán

Háááát én sem estem hasra / kisebb felbontásban /. :Y
Mondjuk 1920 x 1200 Extreme felbontásban odab@sz. :R

[link]
Kiteszem ide, így nem kell tökörészni vele. :K

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#973) r-chee válasza gbors (#968) üzenetére


r-chee
őstag

Hát, ha valóban 14697 pontot érne csak el 3DMark '06-ban, akkor gyikfing egy VGA lenne ez a GTX280-as... Min. 19000 pontot el kéne érnie, bezony... Biztosat majd a köv 1.5 hétben fogunk megtudni...

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#974) nygma válasza r-chee (#973) üzenetére


nygma
addikt

Azt a QX9650-est felránthatták volna egy 4GHZ-re legalább azért... :U

biggamer : :R

(#975) Gnoome


Gnoome
csendes tag

na majd a hd4870x2....:D
ha gtx280 ilyen lassu lesz........
akk az ati nagyot arat
vhol még a mostani x2 nél is gyengébb

[ Szerkesztve ]

(#976) keIdor válasza biggamer (#972) üzenetére


keIdor
titán

Ebben szvsz nagyon nagy CPU limit van... valóban 4GHz-re kellett volna tekerni a procit. Egyébként a mai procik kezdenek teljesen elhalni... a legjobb videókártyákat ki se hajtják... főleg azokat nem, amik most jönnek majd.

Na majd a Nehalem 4GHz-en! :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#977) biggamer


biggamer
veterán

No, azért még nem kell eltemetni, tartogathat meglepetéseket. :K
Különben sem a pontok számítanak, hanem pl. a játékban nyújtott teljesítmény.

Keldor papa
Viszont ha feljebb tekerik, akkor is ugyanannyi lesz a különbség a kártyák között, csak az értékek változnak, nem ?

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#978) nygma válasza biggamer (#977) üzenetére


nygma
addikt

3D06-ban 1280*1024-ben a GTX 280-nak jóval 20k felett kell teljesítenie 4 GHZ-es QX9650-el... :K

(#979) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Azért nem tetszik a teljesítménye Nektek mert egy jó driverrel ellátott 2 GPUs kártyát néha tud csak megelőzni? Hát nem tudom. Nézzétek már az ultrához képest meg a 98gtxhez képest. Ha az nem továbblépés akkor mi? Egyébként meg a piros oldalon 3870vs 29xt na az tényleg nem volt nagy előrelépés (teljesítményben)
Sztem teljesen rendbe van. Még a 260 is.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#980) raskolnikoff válasza Gnoome (#975) üzenetére


raskolnikoff
őstag

aztán majd pont akkor jön a gt 200 55nm-en magasabb órajelekkel és akkor megint változik vmi...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#981) raskolnikoff válasza keIdor (#976) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Azaz! Nehalem alatti VGAkra leszek kíváncsi! :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#982) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Az a gond h 1hónappal sok fake teszt jelenik meg és az embert megvezetik
Sztem simán 3870x2-nél többet kéne nyújtania akkor igazán mutatna valamit az nvidia.

(#983) ktg3 válasza biggamer (#972) üzenetére


ktg3
őstag

komolyan mondom nézzétek már meg
kb egyik % sem stimmel?
mégis h jön ki a 123 %? a gtx280/3870x2 re pl?

4067/2102 az 1.93
azaz 93%kal gyorsabb
de a többi sem stimmel :(
ekkora kamut vagy én vagyok a hülye? :B

(#984) VinoRosso válasza keIdor (#976) üzenetére


VinoRosso
veterán

na azér 1280x1024 felett nagyon nem jön képbe a CPU limit ezeknél a prociknál még ha nagyon atom a vga akkor se hiszem, de ennél szerintem sokkal többre (kellene)lesz képes a gt280, vagy ha nem az nagy szívás lesz az nv-nek

(#985) gbors


gbors
nagyúr

haggggggyátok má' ezeket a szerencsétlen 3DM06 számokat - komolyan egy 2005 végi tesztprogram 1280x1024-es felbontással született eredményei számítanak egy ilyen kártyánál?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#986) Macka


Macka
veterán

Tudom, hogy vissza kéne olvasnom, de telefonon nem eccerű.
A GTX280 itthoni megjelenése mikorra tehető?

(#987) keszegduda válasza gbors (#985) üzenetére


keszegduda
őstag

Ezt sosem értettem meg eddig hogy miért csak a markra verik magukat, ráadásul ezt a 4 meg 2 magos proci kihajtja avagy sem téma szintén zenész...3d markban a több magos proci esetén több pontot ad, de játékban nem sok + fps... :(
A GT260/280 egy továbbfejlesztett G80-nak mondható vagy egy teljesen más alapokra épül?

(#988) korcsi válasza Macka (#986) üzenetére


korcsi
veterán

Június 17.

keszegduda: Állítólag gyorsabbak a shaderek c2c, Más az alu tex arány, szóval jelentősen fejlesztettek az architektúrán és jól kiszélesítették (240SP vs. 128SP stb.)

Persze ez csak saját vélemény.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#989) gbors válasza korcsi (#988) üzenetére


gbors
nagyúr

sztem a GTX 280 kb. akkora előrelépés a 88GTX-hez képest, mint anno a 78GTX a 68GT-hez, talán egy kicsivel nagyobb.
a shadereknél ködösítés folyik, az eddigiek 1 MADD + 1 MUL utasítást tudtak kiadni / clock, amiből a MUL-nak szinte semmi gyakorlati jelentősége nem volt - az újak valószínűleg 1 MADD + 1 ADD utasításra lesznek képesek, és gondolom, zajlott vmi tweaking is a témában.
az ALU:TEX arány tényleg nőtt, az eddigi kb. 5:1-hez képest lesz kb. 6:1. RV670: 20:1 :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#990) alien_


alien_
őstag

Crysis benchmark
Én nem tudtam kihámozni a felbontást a szövegből, de elvileg full hd.

Swarm is coming.

(#991) keszegduda válasza alien_ (#990) üzenetére


keszegduda
őstag

1920X1200 Very High azt olvastam ki a szövegből, de ez nem biztos hogy a tesztelt felbontásra vonatkozik.

(#992) Firestormhun válasza gbors (#989) üzenetére


Firestormhun
senior tag

MADD+MUL marad, de állítólag lesz még valami extra dolog is, csak nda alatt lévő user nem akar többet elárulni.

GTX 200 TPC felépítése
G80 TPC
Energiagazdálkodásról bővebben

...

(#993) Fulter válasza alien_ (#990) üzenetére


Fulter
csendes tag

itt egy fordítás, nem a legjobb, de a lényeget ki lehet belőle szűrni:

Crysis certain booth and tried to run the bench
Motherboard exhibition and a blast compared to the "unpublished GPU" model-based graphics card is almost certain destruction. However, there is one thing to me.

It is certain GURAFIKKUSUBENDA private booth.明かしwander into the identity of the products exhibited inひと通りoverlooking. Hotel room using the booth, lighting've got no NANIYARA dim. Negotiations for the middle of the room is a desk and chair, just after the window exhibits that some units arrayed in theもの悲しくbe sober enough to stand.

Shii-chan Yeah, get the story because we do not know the configuration of PC's running about Crysis? I ask them to let my little bit? Oh, OK. Now a little. Oh my, GPU-Z and CPU-Z is open with them.

- HOHO, is it? PC case to take a look inside? Oh, and the valuation. Yes, okay. No, no, please hold hands. KAKEMASEN hand side panel.

Oh, and then this Crysis Can I finish? Oh, but the setting of "1920 × 1200 dots" "Very High" to.

My computer開きまし, before Crysis questioned by the folder at once. Oh. "Benchmark_GPU". Well, I move it? Oh, OK. Nowクリッthat.

This story is done. Do not fuss about the "guest of discrimination", our readers, the industry folks, NANITOZO thanks.

Képaláírás:
So, this kind of thing now

-translated @ google translate

[ Szerkesztve ]

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#994) syckaloz


syckaloz
aktív tag

Biztosan olvastatok már az új GT-ről, mi a véleményetek? Megint best-buy lesz, vagy? :))

[ Szerkesztve ]

(#995) gbors válasza Firestormhun (#992) üzenetére


gbors
nagyúr

tehát akkor összegezve: az új stream processorok darabonként ugyanannyi flopsot tudnak kipréselni magukból, mint a régiek, viszont mégis 50%-kal gyorsabbak lesznek. ez egyre érdekesebb :Y

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#996) korcsi válasza syckaloz (#994) üzenetére


korcsi
veterán

Ha G92 lesz rajta nem pedig G92b akkor a hibrid SLI-t leszámítva ugyanaz lesz mint a 8800GT, G92b-vel némileg kedvezőbb fogyasztás/órajel/tunung paraméterkkel rendelkezhet, de semmi extra, nem ez a kártya fogja felrázni a videókártya piacot...

" Amennyiben a 9800 GT GPU-ja nem 55 nm-es csíkszélességgel készül majd, akkor tulajdonképpen egy átnevezett 8800 GT jelenhet meg a piacon a kártya személyében."

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#997) ricsy888 válasza syckaloz (#994) üzenetére


ricsy888
senior tag

Vagy nem. Ugyan az mint a 8800GT csak kicsivel megelet órajelek. Ugyanúgy 112 stream proci csak 600 helyett 630Mhz, a memóriánál szintén egy kicsi órajelemelés. A főbb különbség, hogy 512Mb helyett 1Gb van rajta amit nem tudom mennyire használna ki a kártya,de valószínüleg semennyire.
Hasonló eset a 8800Gs és a 9600GSO. ugyanaz a gpu csak kicsivel magasabb órajel, sőt ott még a memória mérete is egyezik.

A 9xxx-es sorozat elég NAGY kamu.

Mod.: látom már megelőztek. :D

[ Szerkesztve ]

(#998) syckaloz


syckaloz
aktív tag

:) Jólvan, akkor ebben egyetértünk :)

(#999) Firestormhun válasza gbors (#995) üzenetére


Firestormhun
senior tag

TPC blokkok ábrájából aki jobban ért hozzá biztos tud valami következtetni. :)

G80-hoz képest eggyel több TPA a TPC-ben, textúra címzők kikerültek a blokkból, stream processzorok kaptak saját memóriát, valamint van ott még valami IU is ami fogalmam sincs micsoda lehet. :)

...

(#1000) suddenly válasza ricsy888 (#997) üzenetére


suddenly
csendes tag

" A 9xxx sorozat egy nagy kamu"

Ez igaz, de sztem a 9600GT és 9800GTX (egész jó áron van és nem olyan rossz) megéri.

SRY az OFF-ért :O

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.