Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#901) nygma


nygma
addikt

(#902) VinoRosso válasza gbors (#897) üzenetére


VinoRosso
veterán

valóban van egy trend a fogyasztás minimalizálására, de ez csak rövid távú, ha megnézed hogy hosszabb távon mi érvényesül, akkor egyre több mag, nagy fogyasztás lesz a jövőben. A fogyasztás csökkentését javarészt a csíkszélesség csökkentésével érték idáig el, ha jön a 32nm jövőre, azután már nem sokminden van hátra, max 20-25nm ha lesz egyetalán, de szerintem az már kétséges. Így nem marad más hátra mint a minél több mag, minél több tranyó, azaz minél több fogyasztás. Kivéve, ha egy kicsit takarékosabban bánnak a meglévő erőforrásokkal. Pl nem ilyen Vistákat fejlesztgetnek, hanem esetleg valami "céloprendszert", amiben mondjuk bootkor ki lehetne választani, hogy mit szeretnél csinálni, játszani, filmet nézni, netezni stb.. és annak megfelelő minimálkernelt ill modulokat tölt be. Hozzáteszem egy ilyennel akár már most is sokkal jobban futna az összes gamma.

(#903) nygma


nygma
addikt

A GTX 280 mennyivel fogyaszt többet egy 9800 GX2-nél... :U

(#904) biggamer válasza nygma (#901) üzenetére


biggamer
veterán

Úgy néz ki, mint egy nagy utasszállító repülőgép. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#905) VinoRosso válasza nygma (#901) üzenetére


VinoRosso
veterán

Jó vicc. Milyen házba férne ez be?

(#906) gbors válasza VinoRosso (#902) üzenetére


gbors
nagyúr

az igaz, hogy főleg a csíkszélességgel operálnak, de a rövid távval nem értek egyet - hasonlítsd össze egy QX9650, egy Q6600 és egy kétmagos Pentium D fogyasztását azonos órajelen!

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#907) Gnoome


Gnoome
csendes tag

végre az ati megveri az nvidia-t

(#908) Haart válasza Gnoome (#907) üzenetére


Haart
addikt

Neigyunk előre a medve bőrére :D

(#909) biggamer válasza Gnoome (#907) üzenetére


biggamer
veterán

Találó a neved. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#910) nygma válasza Gnoome (#907) üzenetére


nygma
addikt

Ha mutatsz nekem egy tesztet erről az állításról meghajlok előtted.... ;)

(#911) raskolnikoff válasza biggamer (#899) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Ezek az órajelek olyanok mintha mindent kihoztak volna belőle...pedig biztos nem, lehet hogy ultra 280 is lesz? :)

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#912) raskolnikoff válasza biggamer (#909) üzenetére


raskolnikoff
őstag

:DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#913) raskolnikoff válasza Gnoome (#907) üzenetére


raskolnikoff
őstag

a 4870 a 9800gtxet? :K

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#914) raskolnikoff válasza keIdor (#896) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Egyébként megint csa az van hogy 2 gpu vs 1...ráadául ha az augusztusban jön csak ki addigra már a gyártósoron lesznek az 55nm-es gt200ak is amik szvsz megint nagyot fognak ütni, ld 8800 gt stb...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#915) Myers válasza raskolnikoff (#914) üzenetére


Myers
senior tag

Miért van az, hogy az nV 65nm-en gyártat még mindig, mikor az ati már rég 55nm-en, ráadásul ugyanannál a gyártónál? :F

http://www.muszaj.hu/

(#916) Ribi válasza Myers (#915) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akartak eljatszani mint AMD az X4-nel, hogy mindent egyszerre.
Aztan annyi a selejt, hogy dunat lehet rekeszteni. Aztán lehet ezis marketing.
Ubertuningossal megvetetik 2x ugyanazt a karit :DDD

[ Szerkesztve ]

(#917) SzlobiG válasza biggamer (#904) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor cserélhetem le az 500-as enermaxomat úgylátom.:U

(#918) Gnoome


Gnoome
csendes tag

de az a 2 gpu folytott

(#919) Gnoome


Gnoome
csendes tag

am a 65 ös 2x drágább mint az 55 ös

(#920) sviba


sviba
tag

na most Gnoome, ő egyfajta újbundás22? ;]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#921) korcsi válasza Gnoome (#919) üzenetére


korcsi
veterán

Csak 20%-al lesz kisebb a szilicium (ati-s példából kiindulva) , attól azért nem lesz 2x olcsóbb, és gondolom a gyártó is többet kér a fejlettebb technikáért.

Használd a válasz gombot!!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#922) Dare2Live válasza korcsi (#921) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

melyik ATIs példából kiindulva?

btw mielött kiderülne hülye vagyok, elvileg hogy számoljuk ki, hogy x tranzisztor y technologiával elméletben kb mekkroa helyre jön ki pl mekkra elvileg a 65->55nm közti %os difi? 39%

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#923) Dare2Live válasza Myers (#915) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez már mondhatni hagyomány.....

NVnek most nagyon kell az 55nm, vszeg ha 55nmen visszább esik a fogyasztás joval több mhzt ki lehet hozni egy GT200ból.

180Wos diszipáció az irtózatos, ennyit egy 4ghzre huzott 65nmes quad (sem)eszik amire írtózatos hütőbordát vagy inkább vizet kell rakni, egy heatpipes mega vga cooler csoda ide nagyon gyenge.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#924) VinoRosso válasza gbors (#906) üzenetére


VinoRosso
veterán

na jó de a pentium d az egy kazán volt, nem gondolták át mit tesznek. Am hidd el lesz még ennél is nagyobb fogyasztású proc is a jövőben, ha majd jönnek a 8 meg 12 magos procik.

(#925) VinoRosso válasza Dare2Live (#923) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát igen, valszeg ezek a vga-k csak vízzel lesznek jól tuningolhatóak. De 55 manóméteren már szerintem nem lesz olyan vészes a dolog.

(#926) Myers válasza Dare2Live (#923) üzenetére


Myers
senior tag

Akkor lehet, hogy 55nm-en 200W alatt lesz a fogyasztás a 280-asnál, a 260-as pedig lemegy 150W körülire?

Azért kíváncsi vagyok, hogy az X2 300W közeli fogyasztásánál hogy fognak sipákolni a népek? :F

http://www.muszaj.hu/

(#927) gbors válasza VinoRosso (#924) üzenetére


gbors
nagyúr

az egy másik dolog, hogy mit hiszünk a jövőről - 4 magos fronton egyelőre nem látszik drámai növekedés. az anandon van most egy előzetes nehalem teszt, ott azonos órajelen 15W-ot húz többet ki az új CPU a falból - azonos csíkszélességen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#928) janos666 válasza gbors (#927) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nade küzben ~45%-al gyorsabb is (legalább is olyan alkalmazásokban amik használnak valami SSE4-et vagy hasonlóan kiaknázzák a procit...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#929) KTTech válasza Dare2Live (#923) üzenetére


KTTech
veterán

180W-nál többet eszik a Quadom 3.6GHz-n :D (kb. 210W-al számoltam, a feszültség alapján). Nem kap vizet, csak rendes léghűtést, és elég neki...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#930) Dare2Live válasza Myers (#926) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szerintem NV nem a fogyasztást akarja visszafogni hanem +mhzket kicsikarni az 55nmes verziobol. Adja majd ultraként aranyárban.

sehogy. pont az volt a lényege volt a hszemnek, hogy 200Wnál többet a megszokott dupla slotos hütésnél nem lehet eldiszipálni legyen az GT280 vagy R770. és láttuk már az R770 hütőjét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#931) Dare2Live válasza KTTech (#929) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam a 3.8körül lett instabil mint kiderült táp miatt mert külön voltak az ágak és csak 14At adott le 14*12=168W.
"Egyágas" táppal a vége 3.9on, mondjuk lejjebb járatom 3.9en irtozatos mit fűt.
ebböl tippeltem a 180Wra. Persze az én tippembe uugy benne van vmekkora mellé számolás/tippelés..., mint a tiedben.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#932) VinoRosso válasza Dare2Live (#930) üzenetére


VinoRosso
veterán

ó hát azért a gx2 meghúzva is igen tud ám melegedni(2GPU!!!). Azt nálam mégse ment 75°C fölé sose. Igaz süvített mint a rakéta porszívó.

(#933) gézu válasza sviba (#920) üzenetére


gézu
őstag

Az...meg egy kis anti Lőrincze Lajos a "folytott" gpujával

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#934) VinoRosso válasza Dare2Live (#931) üzenetére


VinoRosso
veterán

kb annyi, de fesztől függ, hogy 14A után mennyit vesz fel a proci, nem tom te mennyivel kináltad meg, de +0,1vcore sokat dobhat a fogyasztáson, a felvett teljesítmény biztos nem lineárisan növelszik, hanem inkább exponenciális, főleg a vége fele. De 180-200 ra tippelnék én is max.

(#935) nygma


nygma
addikt

A GTX 280 mennyivel fogyaszt többet egy 9800 GX2-nél... :U

(#936) Dare2Live válasza VinoRosso (#934) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A 12Vágon kevés. Ergo tök8 mennyi +vcoret adtam neki.

A számolósdinak meg ez az alapképlete, hozzáteszem ez se pontos.
[link]

160W+hoz már durva hütő kell, 200Wnál már az se elég hanem az alap 120as ventit ajánlott vmi komoly légszállításúra lecserélni és ki lehet préselni 200W+fogyit is egy quadból de ott már érezhetően kevés tud lenni egy léghűtés főleg egy meleg nyári napon. Persze ha vkit nemzavar a 75+Cn futó proci vagy rárak vmi 130cfm nél is többet fujó ventit az még léggel is járathatja a quzánját ilyen diszipáció mellett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#937) Dashes


Dashes
őstag

(#938) VinoRosso válasza Dare2Live (#936) üzenetére


VinoRosso
veterán

úgy írtam hog 14A után. Mert nem a 12V ami kevés, hanem a 14A. Ha lenne 18A akkor emelhetnéd feljebb is a vcore-t, illetve, ha menne kissebb vcore-al, akkor kevesebb áramot venne fel, és elég lenne a 14A is. Azért 160W csak a hőteljesítmény. De nálam szerintem elérte a 200-at lehet, amikor 1,58-al prime-oltam 3850-en( a hx620 50A-t ad le single rail ).

(#939) alien_ válasza Dashes (#937) üzenetére


alien_
őstag

Jó kis Hynix ramok, lehet majd őket húzni orrvérzésig ;]

Swarm is coming.

(#940) korcsi válasza Dare2Live (#922) üzenetére


korcsi
veterán

Itt benne vannak a szükséges infók.

Elméletileg 0,55*0,55/0,65/0,65 lenne a képlet, ez 29%-ot ad a méret csökkenésre, de valóságban ennél kevesebb a differencia.

Hasnló téma

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#941) Gnoome


Gnoome
csendes tag

ha megnézed,az ati a 3800 akba is 55nm használt,és elég olcsók,pl egy 8800gt hez képest
amugy ért valaki videókai fesz emeléshez?

[ Szerkesztve ]

(#942) KTTech válasza VinoRosso (#934) üzenetére


KTTech
veterán

http://www.extreme.outervision.com/tools.jsp#cpuoc

Nekem 211W a max... 1.275V VID 2400-on, 1.55V 3.6-on (régebbi Q6600), illetve 1,485V-nál az új (193W). Kb. pontos eredményt ad, legalábbis ha azt nézem, hogy mennyit vesz fel a gép...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#943) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Csak legyenek kint már, és persze a középkategóriában is sok választék legyen.

(#944) VinoRosso válasza KTTech (#942) üzenetére


VinoRosso
veterán

itt nem gép által felvett teljesítményről hanem hődisszipációról volt szó.

Am ez szerintem elég elnagyolt képet adhat. Nagyon sok múllik azon, hogy milyen a chip. Van amelyik alig vesz fel áramot rohadt keveset droppol magas fesszel is, másokkal meg drop mod+load line claibration ellenére is van 0,05 load alatt. Ez szerintem kb 10-15W eltérést is jelenthet. Pontos csak a multi.

[ Szerkesztve ]

(#945) nygma válasza alien_ (#939) üzenetére


nygma
addikt

Úgy legyen... ;] :K

(#946) Gnoome


Gnoome
csendes tag

nekem nem lesz fölösleges 650$ om nvidia ra,mondjuk ati fan is vok:D(bár most nv-m van)
de valszeg hd4870 em lesz

(#947) r-chee válasza Gnoome (#946) üzenetére


r-chee
őstag

Inkább felesleges 650 Euro-d :)

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#948) TazLeacher válasza r-chee (#947) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Most ez baromság. Nem lesz 650 euro. A dollár mélyponton van, ezt érezni lehet majd azért. Persze kivétel, ha külföldön is magasabb lesz az ára, mint 650$.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#949) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

most már a felső kategóriákból is csak a GX2 es lesz 100felett
Kezdenek normalizálódni az árak.

(#950) nygma válasza r-chee (#947) üzenetére


nygma
addikt

650 USA dollár lesz ami 105000 FT-ot jelent maximum... :U

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.