Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) BloodyEddie válasza Bundás22 (#598) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Schneller nem schlechter :DD

schneller -> gyorsabb
schlechter -> rosszabb

Nem mindegy.. Még jó h én linkeltem be ezt az RV770 topikba :W Am hiába ad ki ilyen-olyan gyors vga-t az nV, 100k felett nem sokan költenek vga-ra, ha pedig az amd sikeres lesz a középkategóriában, övé lesz a piac nagyobb része => vége az nV egyeduralmának.

(#602) Bundás22 válasza BloodyEddie (#601) üzenetére


Bundás22
őstag

te oktatgatsz?! de édi! :DDD
hát nem tudom kettőnk közül melyikünknek van rigó felsője németből :U

én arra gondoltam h ez nem lesz elég a GT200-zas ellen ami 2,5-3X olyan erős lesz mint a 9800GTX(150-200%-kal schneller ;) )

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#603) Gnoome


Gnoome
csendes tag

szal az uj atik a 9xxx eknél gyorsabbak lesznek.....
a gt 200 meg nem tud hozni 200% ot.......
olyan kari még nem volt,ami az elődjénél ennyivel gyorsabb lene
főleg ha gddr3 as ramokat kapnak

(#604) VinoRosso válasza raskolnikoff (#599) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát igen, én is ezt magyaráztam az r7xx topicban, hogy ha csak a fele igaz annak amit az nvidia állít, akkor az új ati-k megint nem lesznek sehol. Persze a sok ati-fannak jól falbaxtam vele az agyát. :(

(#605) keIdor válasza VinoRosso (#604) üzenetére


keIdor
titán

De hol kéne lenniük? Istenem, az új ATi-k 50%-al olcsóbbak lesznek... :W nem a GTX-200 ellenfelei lesznek a HD4000-esek.
Esetleg a HD3450-et nem akarjuk összehasonlítani a 9800GTX-hez?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#606) Relic81 válasza keIdor (#596) üzenetére


Relic81
tag

Ez a szeptemberi 55nm az fix vagy megint csak pletyka :F
Mindig csak várni várni... :W

(#607) VinoRosso válasza keIdor (#605) üzenetére


VinoRosso
veterán

na jó ne kezdjük már el megint, a G9x egy kifutó széria, az r7xx meg most jön csak, mire kijön a 4870x2, addigra már a g9x-ek sehol nem lesznek árban és a radik meccselhetnek gt200-al amnek annyi lesz az ára, amennyi éppen ahhoz kell, hogy ne a 4xxx-et vegyék. Ősztől meg jön 55nm-en, ami olcsóbb és jobb lesz, és senki nem fog ati-t venni. Hacsak nagyon jóra nem sikerül a r700, akkor ha elég olcsó van esélye versenyezni a gt200-al.

(#608) keIdor válasza VinoRosso (#607) üzenetére


keIdor
titán

Nem kifutó széria. Az lesz a középkategória, illetve a G92b ha lesz desktop-ra...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#609) VinoRosso válasza keIdor (#608) üzenetére


VinoRosso
veterán

Úgy gondolod, hogy ha ősztől átállnak 55nm-re akkor még gyártani fogják? Erről volt valami hír? talán ha lesz 9800GT. Am a 9800GTX kb most annyi amiennyert a 4870 kijon majd

(#610) keIdor válasza VinoRosso (#609) üzenetére


keIdor
titán

Igen. Nem a 100k-s GTX-260 lesz a legolcsóbb kártyájuk... :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#611) VinoRosso válasza keIdor (#610) üzenetére


VinoRosso
veterán

Errol milyen hireket hallottal? 9800GT?

(#612) keIdor válasza VinoRosso (#611) üzenetére


keIdor
titán

9800GT-ről konkrétan semmit. G92b-ről csak annyit, hogy lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#613) gbors válasza raskolnikoff (#599) üzenetére


gbors
nagyúr

zárójel: az FX5800 is ment DX8-ban rendesen :)

Keldor Papa: és gondolod, hogy nem lesz midrange kártya a GT200-as vonalon, hanem helyette lesz a G92b?

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#614) VinoRosso válasza keIdor (#612) üzenetére


VinoRosso
veterán

hat majd kivacsian varom

(#615) Interceptor válasza Kleroo (#571) üzenetére


Interceptor
addikt

Másik gépbe vettem wow-hoz.1680*1050-be látványjavítókkal(AA csak 4) minden grafikai beállítás fullon,jól fut.1280*1024-ben fog ott futni.Teljesen jó a kártya. :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#616) keIdor válasza gbors (#613) üzenetére


keIdor
titán

Azt írják a GeForce 9 még 2009. nyaráig kitart majd, tehát igen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#617) Kleroo válasza keIdor (#616) üzenetére


Kleroo
veterán

:K :K
Igen keldor papának van igaza, Ez az ami nálam kiverte a biztosítékot :B ;)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#618) BloodyEddie válasza Bundás22 (#602) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Tudod akit nem ismersz, azzal lehet h nem kéne vitázni ;] De nem megyek bele ilyenekbe, ha gondod van, privi. RV770 topikot így offolták szét..

Am nem tudom hanyadszor írom, de az új radeonok és a GT200 nagyon nem egy kategóriában indulnak, ennyi erővel a 8800 Ultra ~1800%-al jobb mint a 7300 GS :D

mod: a 9800 GT = G92b :F

[ Szerkesztve ]

(#619) Interceptor válasza keIdor (#616) üzenetére


Interceptor
addikt

milyen geforce 9? jah a 9800GTX-re meg a GX2-re gondolsz? :C :W

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#620) keIdor válasza Interceptor (#619) üzenetére


keIdor
titán

Meg 9600, 9500, 9400 stb. :)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#621) Bundás22 válasza BloodyEddie (#618) üzenetére


Bundás22
őstag

Am nem tudom hanyadszor írom, de az új radeonok és a GT200 nagyon nem egy kategóriában indulnak, ennyi erővel a 8800 Ultra ~1800%-al jobb mint a 7300 GS ez nagyon szomorú egyébként az AMD-re nézve, az emberek is inkább középkategóriában azt veszik ami a felsőben jobb(sztem a 8600GT-t jobban vették mint a 2600XT-t és a 9600GT-t is sztem jobban viszik mint a 3870-est), pszihológiailag így van

tehát ha az NV kihoz 55nm-en egy 120sp-s GT200-zast akkor azt veszik a népek, mondjuk GTX 240-est, vagy GTS 240, mind1 az én gépemben új ati lesz akkor is ;]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#622) gbors válasza Kleroo (#617) üzenetére


gbors
nagyúr

hát, felhasználói szempontból ezzel nem lesz gond, úgyis teljesítmény szerint lesznek beárazva. áttekinthetőség fronton viszont katasztrófa...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#623) VinoRosso válasza Bundás22 (#621) üzenetére


VinoRosso
veterán

mind1 az én gépemben új ati lesz akkor is

meg is erdelmed :DDD :DDD :DDD

(#624) Relic81


Relic81
tag

Ez lehet az 55nm :F [link]

(#625) Dare2Live válasza VinoRosso (#623) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:(((

nem mindenkinek van 110.000-150.000fts karikra.
Mondhatni a magyar gamerek 90+%nak nincs.

Mondhatnám sarkítva, hogy ha édesanyád beteg lenne és csak NYon lelhetne meggyógyítani és nem tudnád/tudnátok kifizetni, hogy: Meg is érdemli, érdemled.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#626) raskolnikoff válasza gbors (#613) üzenetére


raskolnikoff
őstag

még egy zárójel: csak az nem vitte a world in conflictot 1680x1050be szépen...:D

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#627) VinoRosso válasza Dare2Live (#625) üzenetére


VinoRosso
veterán

gondolom a kollega ugy eretette h ha az nv jobb lesz ar teljesitmenyben akkor is atit vesz

(#628) Bundás22 válasza VinoRosso (#627) üzenetére


Bundás22
őstag

ár/teljesítményben ha jobb lesz jelentősen(persze ez nem fordulhat elő mert az ati inkább tud lejjebb menni az árakkal), szal az nvidiának van egy sokkal jobb ajánlata (mondjuk gtx 240) ami ár/teljesítményben 10-20%-ot ráver az atira(ilyen csak nem lesz), akkor nv-t v. semmit se veszek ;]
ich bin doch nicht blöd ;)

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#629) VinoRosso válasza Bundás22 (#628) üzenetére


VinoRosso
veterán

ja hat en erre ertettem

tehát ha az NV kihoz 55nm-en egy 120sp-s GT200-zast akkor azt veszik a népek, mondjuk GTX 240-est, vagy GTS 240, mind1 az én gépemben új ati lesz akkor is

(#630) gduck válasza BloodyEddie (#593) üzenetére


gduck
addikt

Szép :DD A eredményeket nézve, a 280-as kb. 8800GTX 200%-ot fog tudni :DDD

(#631) Bundás22 válasza VinoRosso (#629) üzenetére


Bundás22
őstag

[OFF][I]én AMD processor és ati vga párti vagyok, ha ár/értékben(tunningot is beleszámítva) az intel proci v az nv kártya a jobb 5-10%-kel még lehet h megveszem a kedvenc gyártómtól(AMD)

de ha sokkal jobb az intel(tunningot is beleértve) v. az nv (10%+) akkor már megfontolom a másikat(persze ilyenkor az AMD árat csökkent de mire ideér az 2 hónap), szal magammal nem szúrok ki ;) [/I][/OFF]
jó lenne egyébként ha lenne vmi powerplay utánzat ezekben az új nvidia kártyákban, ráférne, sőt nagyon is! lesz?

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#632) gbors válasza raskolnikoff (#626) üzenetére


gbors
nagyúr

kicsit megnéztem közelebbről azt a tesztet, és melléraktam a 3870-et kb. feltételeztem, hogy 12x10 4xAA-val készültek a tesztek, de 16x10-ben sem lenne drámaian más a kép.
eszerint a GTX260 1.5-2.5-szer gyorsabb a 3870-nél.
a GTX280 2-3-szor.
(a 4870 pedig várhatóan 1.5-2-szer).

szép, de hasra nem esek tőle...

ui: 3DMark Vantage és ET:QW összehasonlítási alapot hirtelen nem találtam.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#633) Bundás22 válasza gbors (#632) üzenetére


Bundás22
őstag

[I]a GTX280 2-3-szor.

szép, de hasra nem esek tőle...[/I]

2-3-szor én hasra esek, a 8800GTX óta ilyen őrségváltás nem volt, sőt még az se volt ennyire dominator

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#634) gbors válasza Bundás22 (#633) üzenetére


gbors
nagyúr

most hadd ne rakjam bele a 88GTX-et, de ezek eléggé handpicked esetek, jópárnál a 88GTX több, mint 50%-kal gyorsabb a 3870-nél...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#635) gV válasza gbors (#632) üzenetére


gV
őstag

a coj os oszlop az biztos, mármint h a 3870x2 lassabb a 3870nél??

szép, de hasra nem esek tőle...

egyetértek a 9800gx2 pl crysisben biztos h nem sokkal lassabb árban/fogyasztásban viszont min 1 szinten vannak

[ Szerkesztve ]

(#636) Fulter válasza gbors (#634) üzenetére


Fulter
csendes tag

Én is ezt számoltam reggel, amikor láttam a diagramot, hogy ez szép, de mondjuk egy 9800gtx-hez képest ezek alapján átlagban nem lesz annyival gyorsabb, mint amennyire nyomták, hogy 1,5szer erősebb streamprocik (bár annyival alacsonyabb az órajel is :S), meg ugye 2szer annyi ezekből.
Ezek alapján ugye a 4870 az eddigi %-os viszonyítások alapján egészen megközelíti majd gtx260-at, lényegesen alacsonyabb áron...
Ma reggelig még biztos voltam, hogy gtx280 lesz az új vga-m, de ha jók a spekulációk, akkor valószínűleg felsőkatban az R700 lesz a nyerő...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#637) Fulter válasza Relic81 (#624) üzenetére


Fulter
csendes tag

Ez szerintem még az 1 hónappal ezelőtti találgatások termése, ha jól toom nem is lesz 9900... g92b is max 98gt-t hozz újat, a többit csak frissítik, meg sztem még a gt200on is egy darabig csak ez a két példány lesz ( miután megjelentek persze 55nm-en)...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#638) Bundás22 válasza Fulter (#636) üzenetére


Bundás22
őstag

a spekulációk nem jók a 8600Gt 32 sp-vel tudja a felét a 112 sp-s 8800GT-nek
a 9600GT 64 sp-vel pedig a 8800GT-t is behozza tunninggal legaábbis csak 20%-kal lassabb attól(80%-át tudja legalább)

1,5szer erősebb streamprocik (bár annyival alacsonyabb az órajel is :S),ez sem igaz :( , az órajel majdnem annyi lesz a 9800gtx-nek 675mhz a gt200-nak 600mhz ha jól tudom 2X annyi sp-vel 512 bites interfésszel, és a kétszer annyi sp ráadásul 50%-kal hatékonyabb, szal 2,5-3X olyan gyors lesz de 2X illene túlteljesíteni minimum

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#639) Fulter


Fulter
csendes tag

"and it's not single die (maybe single wafer) but two separate dies in same casing like core2 quads ... and why well it's easier to improve MHz yield on smaller dies cutted off from the same place in wafer on different wafers or whatever quality check they use."

Ez egy forumon volt, de ha jól tudom akkor ez nem így van! Ha vki tud erről vmit pls...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#640) Relic81 válasza Fulter (#636) üzenetére


Relic81
tag

No és ezzel a GTX 280 55nm-el mi a helyzet?Gondolom R700 ellen azt küldik majd...vagy a fene se tudja már :F Variálnak össze vissza.Egyik nap ez másik nap az... :W
Most vegyek vagy ne vegyek GTX 280-at :U

[ Szerkesztve ]

(#641) alien_ válasza Relic81 (#640) üzenetére


alien_
őstag

vegyél kettőt, az a biztos ;)

Swarm is coming.

(#642) gbors válasza Fulter (#636) üzenetére


gbors
nagyúr

ha a slide kb. igaz, akkor a GTX280-as általában 50-70%-kal lesz gyorsabb a 88GTX-nél.

gV: kellően rosszindulatú catalyst beállítással lehet, igen...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#643) Fulter válasza Bundás22 (#638) üzenetére


Fulter
csendes tag

"a spekulációk nem jók"
sztem ezt csak megjelenés után tudjuk megvitatni :) Pont azért emeltem ki hogy spekuláció, mert nem biztos :))

"1,5szer erősebb streamprocik (bár annyival alacsonyabb az órajel is :S)"
Bocs a pontatlanságért: 1,5szer erősebb streamprocik és valamivel alacsonyabb az órajel is :U

Amúgy én is ugyanezt várnám, mármint hogy 2xes teljesítménye azért legyen az új atik ellen, de sztem a mai grafból nem ez látszik...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#644) Bundás22 válasza Relic81 (#640) üzenetére


Bundás22
őstag

vegyél egészségedre
ha erőre+sebességre vágy nagyfelbontáson is(mert kisfelbontáson CPU limit lesz sok esetben), akkor nvidia és sokáig szeretnéd megtartani
ha kis felbontáson(pl:1280), jó képminőséget szeretnél kis fogyasztással akkor ati, és cserélgetni szeretnéd(sztem ez a jobb a vásárlás+tesztelés öröme, nem irigylem azokat akik 180K-ért vetteék egy 88GTX-et és azóta ott porosodik)

Amúgy én is ugyanezt várnám, mármint hogy 2xes teljesítménye azért legyen az új atik ellen, de sztem a mai grafból nem ez látszik... én a 8800GTX-re gondoltam ahhoz képes 2,5X-es javulást várok, tudom soknak tűnik de 2Xannyi sp és ezek 50%-kal gyorsabbak, szal ha némi veszteséget is belekalkulálunk akkor is 2,5-3XG80

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#645) keIdor válasza Relic81 (#640) üzenetére


keIdor
titán

Ne siess annyira vele szerintem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#646) Fulter válasza Relic81 (#640) üzenetére


Fulter
csendes tag

Az lesz szeptemberben! Ha még hozza is a gt200 a kellő teljesítményt, akkor is sztem várd meg az 55nm-est, meg akkor már ugye lesz r700, és akkor lehet majd télire válogatni :DD
Bár ha nyárra tervezed a vásárlást sztem akkor sem ez lesz a jó megoldást, mert ezeknek az értéke nagyon le fog esni az 55nmesek megjelenésével (mármint használtan) és hát kitduja majd mikor akarod lecserélni...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#647) alien_ válasza Bundás22 (#644) üzenetére


alien_
őstag

Aki 2006 végén vett egy 8800GTX-et, annak van egy csúcskártyája azóta folyamatosan... Egyébként sose volt 180k normál kereskedelmi forgalomban a gtx, inkább 130k... Még az ultra is 160-170k környékén jött be, ha jól emlékszek.

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#648) Fulter


Fulter
csendes tag

Bundás22:Egy jövendőmondó beszéljen belőled! :))

[ Szerkesztve ]

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#649) r-chee válasza Bundás22 (#644) üzenetére


r-chee
őstag

Aki 8800GTX-et vett anno, annak épphogy nem porosodik ott a VGA-ja sehol sem, mert azóta is maxon visz minden játékot, akár 1680*1050-ben is (tapasztalat), kivéve persze a Crysis-t, amit (felhívjuk kedves nézőink figyelmét, hogy a következő mondatrész 30 éven aluliaknak nem ajánlott) én speciel egy látványtúltengésben szenvedő dögunalmas pixelcsoportosulásnak tartok :D .
Tavaly márciusban 132E-ért vettem a 8800GTX-et, és azóta sem bántam meg, mint sokan mások, akik emelett döntöttek. Minket nem sújt le annyira az elavulás ténye.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#650) VinoRosso válasza r-chee (#649) üzenetére


VinoRosso
veterán

szentem meg az csinalta jol, aki 640es GTSt vett, az tavaly augusztusig tartotta az arat(80 90k), es akko eladta valami gyengebb ati karira(1950 pro pl), aztan cserelt mostanaban 8800GTXre. Lagalabbis en visszatekintve igy csinaltam vna, mert evkozbe nem naon jatszottam, csak nyaron, addig meg jo lett vna a 1950 pro is.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.