Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Vki nyákban jártas megmondhatná, hogy 512bit mennyivel dobja meg az árát, én inkább nem találgatok de brutál lesz az a nyák az tuti.

szerk: Keldor nagy szöveg ez a nem is akarja meg egy hete volt tape out... Vagy egyik igaz vagy másik.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#52) keIdor válasza Dare2Live (#51) üzenetére


keIdor
titán

Pontos számot nem tudok mondani, de szerintem +50% biztos. De szerintem 512bit Crossbar-al lehetetlen. Egyszerűen képtelenség... Ha a GT200 meg tényleg 600mm2 lesz, kur*a szar lesz a kihozatali arány és szintén drága lesz az is. (130k+) A 250W TDP pletykáról és a fűtésről nem is beszélve...
Idén ha kijön gazdagék kártyája lesz. Egy GT200 55nm/45nm már jobban hangzana.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#53) gV válasza keIdor (#50) üzenetére


gV
őstag

Amig a G92 (65nm) és G92b (55nm) nem kínál architekturális változást/fejlődést, addig a GT200 fog! DirectX 10.1 az egyik.

úgy legyen :K

(#54) gduck


gduck
addikt

"Nyáron jön az új generáció"

[link]

(#55) Relic81


Relic81
tag

The next codenames to remember: GT200 and RV770

[link]

(#56) Relic81


Relic81
tag

GeForce 9900 GTX & GTS Slated For July Launch

[link]

(#57) keIdor


keIdor
titán

Nvidia Upcoming GPUs Line-Up For Q2/Q3: [link]

nv

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#58) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Esküszöm, direkt úgy adják ki a karikat a gyártók, hogy az ember mindíg várjon valamit. :B

És persze dillemázzon is, most megvegyem ezt, vagy várjam meg azt, és ha megvárja, mire kijön, és eldöntené, a másik gyártó benyom egy hírt, hogy 2 hónap és itt van xyz kari. ;]

Persze aki lapot is akar venni 2 vagy több vga kártyásat, addig azt se tud, hisz nem tudja, hogy sli, vagy cf mellett fog dönteni. (Márha nem elvakult márka függő)

Vagy a gazdag gyerekek nyugodtan cserélgethetik 3 havonta a lapot, vga-t. Bár a jól felkészülteknek, lesz otthon egy amd-s és egy nvidia-s lapja, attól függően fogja használni, hogy éppen mi fog több pontot adni 3dmark vantageban, sli, vagy cf. ;]

(#59) biggamer


biggamer
veterán

GeForce 9900 GTX és 9900 GTS júliusban ? [link] :C :C :C

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#60) Crytek válasza biggamer (#59) üzenetére


Crytek
veterán

Ha valóban olyan lesz mint irják és csak ennyiért akkor nagyon frankó.Bár egyenlőre a 8800GT elég lesz ebben az évben mindenhez.

Next PC Upgrade: 2022

(#61) TazLeacher válasza Crytek (#60) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az ennyiért nem annyira olcsó. Azt írják, hogy a GTS lesz olyan 300-400$. Amire ideér az 300-400€. Ami azt jelenti, hogy 78-104.000 Ft. És ez csak a GTS. Akkor a GTX olyan 150K körül lesz belőve. Ha tényleg megjelenik nyáron, akkor ősszel beruázok az egyikre, addigra egy 20% körüli árcsökkenés már várható. Annyiért már jó lesz.

Szerintm módosítani kéne a topic nevét. Ami egyelőre biztosnak tűnik az GTS és a GTX. GT-ről és GX2-ről szó sincs, a GTS meg benne sincs a nevében.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#62) Szatesz


Szatesz
őstag

Hogy nez ki milyen erosek leszenk az uj karik pl r700 ati meg uj 9900gtx?....? mert ha erosebbek lesznek mint a 9800gx2 akkor varok raja de ha nem akkor megveszem most... elore is koszi a segitseget....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#63) antikomcsi válasza Szatesz (#62) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem várjál rá, aztán mikor megveszed, bejelentik, hogy 2-3 hónap múlva itt az ati 5870-es kártyája, ami 1,5x olyan erős lesz, mint a 9900GTX ;] :DDD

Szerintem érted, hogy mit akarok mondani.................. :D

(#64) Szatesz válasza antikomcsi (#63) üzenetére


Szatesz
őstag

ÉS a 9900gtx milyen eros lessz varhatoan? lessz olyan mint a 9800gx2?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#65) janos666 válasza Szatesz (#64) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Illene neki mert lehet hogy az 1 GPUs 4870-es behozza majd a 9800GX2-t (úgy alulról rákapva majdnem, de tuningal verve az alap gx2-t). És akkor még ottlesz a 2gpus 4870X2 is és 2db GT200-as kártyáról meg nemigen akad hír.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#66) biggamer


biggamer
veterán

Mit tervez az NVIDIA a harmadik negyedévre? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#67) biggamer


biggamer
veterán

Nem dönt méretrekordot a GeForce 9900 GTX : [link] :(

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#68) #96302336 válasza biggamer (#67) üzenetére


#96302336
törölt tag

És az miért baj, hogy nem egy böhöm nagy VGA lesz a 9900GTX? Szerintem inkább jó hír.
A fogyasztáson nem lepődök meg. Gyarorlatilag már évek óta a VGA eszi a legtöbb energiát a gépben. És annak is a legegyszerűbb többletet adni, csak a csatlakozókat kell többszörözni.

(#69) biggamer válasza #96302336 (#68) üzenetére


biggamer
veterán

Nem baj, azért tettem fel a rázó arcocskát.
Bocs, ha félreérthetően " fogalmaztam ".

Én várom a kártyát, mert gépcsere elött állok és ki tudja mi lesz a végeredmény alkatrészileg. :))

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#70) Szatesz válasza biggamer (#69) üzenetére


Szatesz
őstag

De ez még egy jo félévmulva lessz nem?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#71) #96302336 válasza biggamer (#69) üzenetére


#96302336
törölt tag

Jaaaaa :)

(#72) biggamer válasza Szatesz (#70) üzenetére


biggamer
veterán

Isten útja kifürkészhetetlen. ;) :)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#73) leviske válasza biggamer (#67) üzenetére


leviske
veterán

Miért a GX2 hűtése van rajta? :F

(#74) Bj Brooklyn válasza leviske (#73) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Talán mert, a kép alá ez van írva: GeForce 9800 GX2: A rövid életciklussal rendelkező előd

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#75) szacsee


szacsee
nagyúr

(#76) leviske válasza Bj Brooklyn (#74) üzenetére


leviske
veterán

najóvan,kössbelém... :(((

Amugy akkor van már kép a GT200 hűtéséről? ;]

(#77) janos666 válasza szacsee (#75) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát én ezen a linken semmi érdekeset nem látok. Mit kéne?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#78) keIdor válasza janos666 (#77) üzenetére


keIdor
titán

Én se...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#79) leviske válasza janos666 (#77) üzenetére


leviske
veterán

Éppen ez a lényeg!! Megtévesztés!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80) gbors válasza leviske (#79) üzenetére


gbors
nagyúr

"... az imperialistákat! azokat aztán becsaptuk! nem szeretnék most a helyükben lenni! :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#81) Relic81


Relic81
tag

GeForce 9900 GTX (GT200) specs leaked

first :
65nm process
MC 512
1GB GDDR3
240 SP
32 ROP
6+8Pin

Seems like GT200 got two versions. One is 65nm and the other is 55nm.

Probably 65nm is for first wave of GT200 cards and 55nm is for later batches.

second:
55nm TSMC process
Single chip with "dual G92b like" cores
330-350mm2 die size
900M+ transistors
512-bit memory interface
32 ROP
192SP (24X8)
6+8 Pin
550~600W PSU min
9900GTX SLI runs Crysis 2560x1600 VH 4XAA smoothly

[link]

(#82) janos666 válasza Relic81 (#81) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez már tök káosz, összeviza folynak a számok a tranzisztorok meg shaerprocik számáról...Miért épp a kissebb csíkszéllel gyártott verzióban csökkenne még a shaderprocik száma is? És ha kissebb változat is sokat eszik mennyit fűtene a nagy?
És épp az első verzió lesz szimplán 240SP-s, a későbbi még csak egy összeragasztott duplaG29b? Enne így most semmi értelme.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#83) Relic81 válasza janos666 (#82) üzenetére


Relic81
tag

Fogalmam sincs,de valószínű az első verzió lesz a befutó végül..

A secondary source has told us some interesting bits about the upcoming GeForce 9900GTX, a card which will be based on the GT200 chip. We provided you with quite a lot of information last month, and the second source confirms pretty much all of it. The only real difference is that GT200 will be the heart of the GeFoce 9900 series, which was confirmed earlier. The source confirms 240 shader processors, 32 ROPS, and a 512-bit memory controller. This means that the high-end card will sport 1GB GDDR3 memory.

He also said that the card will require power from both a 6-pin and an 8-pin PCIe power connector, which is far from surprising as we're hearing that the chip has 240W TDP.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84) keIdor válasza Relic81 (#83) üzenetére


keIdor
titán

Pff lesz ám ára...:( meg a villanyszámlának is. GT200 45nm-en már érdekes lehet, arra lennék kiváncsi.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#85) Nordic válasza keIdor (#84) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

[OFF]"Tisztelt vásárlóink!

Örömmel jelentjük, hogy az nVidia új akciót hirdet. Bárki aki vásárol a jövőben megjelenő 9900 GTX kártyáink közül egy darabot, annak ajándékba adunk egy táskában is hordozható ATOMERŐMŰVET is hogy megfelelő árammal tudja ellátni a kártyát, és maximálisan élvezhesse annak minden tulajdonságát. Valamint kap még ajándék svéd acélból készült támasztékot is, amit a vga és a gépház alja közé kell beékelni, mert félő hogy a kártya a méreteinél fogva egyszerűen kiszakítja a PCI-E 2.0ás foglalatot. De aggodalomra semmi ok. Remélhetőleg azért a svéd acél meg fogja tartani a grafikus kártyát."
[/OFF]
Szörnyű. eddig a fejlődés arról szólt hogy miniatürizálunk minden lóf@szt, erre tesség lassan kaphatóak lesznek alaplap méretű vga-is.

[ Szerkesztve ]

(#86) janos666 válasza Nordic (#85) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A HD2900XT talán apró kártya volt? Nem biztos még hogy hosszabb kártya lesz a 9900GTX mint a 8800GTX. (legfeljebb nehezebb mert térfogatra is több fém lesz a hűtőben és arányaiban több rézzel, de az se szakít ki semmit)
Aki megvesz egy 130k-s kártyát ne a 10k alatti villanszámlakülönbözeten sírjon már. Ez még abba is belefér épp mennyiért jutsz hozzá. (taálsz olcsón pl. itt ph aprón, vagy nagyker, vagy kisker....)
Van miniatürizálás is, az nvidia is csinál alaplapra integrált grafikus chipeket is és nem nagy batár egy 9600GT se, csak a csúcskategóriánál engednek meg egyre többet ilyen téren, de ott is van indőnként egy kis visszaigazítás mikor nyugisabb a piac és nem kell kihasználni minden lehetőságet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#87) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Én nem értem mit kell rinyálni,hogy milyen nehéz lesz?Kit érekel és mi lenne ha svédacéllal lesz kitámasztva?Semmi! Azt sem hiszem igazán,hogy aki 130Eft körül vesz kártyát földhöz fogja majd vágni a +5Eft havi villszámla!Ahol van pénz ilyen kártyára ott van villanyszámlára is!Max a hőtermeléssel lesz gond arra én is rinyálnék,mert lehet meglesz a 2900XT első ellenfele csak gáz,hogy hangban!

[ Szerkesztve ]

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#88) biggamer


biggamer
veterán

Ilyen lesz a GeForce 9900 ? [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#89) keIdor


keIdor
titán

GT200? [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link], [link]

Enyhén szólva qrva nagy a mag, ha ez igaz...:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#90) janos666 válasza keIdor (#89) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szép letisztult nyák kevés alkatrésszel. És jól bevett szokás szerint lesz rajta egy kupak is...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#91) janos666 válasza keIdor (#89) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hmm. Az viszont nem tetszik hogy a második kártyán nem a 4, hanem a 3 tűs csati marad le a kettő közül. Nemrég vettem új tápot és ezen csak 2db 3-tűs PCI-E csati van, 4-tűs egyse. (jó, tudom hogy van molex átalakító, de...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#92) Andras828


Andras828
tag

Sziasztok! Kicsit átnyálaztam ezt a fórumot, és kedvet kaptam ahhoz, hogy elolvassam a ph-s 9800 cikket. Szerintem baromság ez a kártya, az én csutka mezei 86GT-m is még visz minden játékot fullon. Milyen újításokat hozott?(egy egyszerű felhasználónak). És mekkora újítást hozhat majd az új GF, és az új ATI? Mit tudtok róluk? Nekem az ATI sokkal szimpatikusabb lett, mint az nVidia(lehet a Radeon9550 miatt, soha egy probléma nem volt vele, de a GF csinál érdekességeket, mint anno az MX440 idején).

(#93) TazLeacher válasza Andras828 (#92) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Lehet, hogy nem mindenki 1024-be játszik? :F

Megnézném, hogy a "csutka mezei 86GT" mint művel 1680-ba élsimítással, vagy mondjuk 1920-ba? Komolyan, hogy valaki ilyen korlátolt legyen. Játszál akkor az 86GT-den, és ne irogass ide. A másik, meg, hogy mi köze a 9800-nak a GT200-hoz?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#94) CocooN-z válasza keIdor (#50) üzenetére


CocooN-z
őstag

x

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#95) DroneZ válasza TazLeacher (#93) üzenetére


DroneZ
aktív tag

erre szinúgy én is kíváncsi lennék: 1. hogy kerül ez ide, :U 2. mi neked a full grafika? :DDD merthogy a gx2-met is akasztja a crysis néhol...

[ Szerkesztve ]

(#96) Bundás22 válasza TazLeacher (#93) üzenetére


Bundás22
őstag

igaza van andrs828-nak, a crysis megakasztja de azonkívűl mindent lehet vele tolni 1024-ben, amik jobban mennek azt 1280-ban is, nem olyan rossz az, pláne ma már nagyon olcsó

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#97) Relic81


Relic81
tag

The new GTX

It looks like the GT200 or D10U card will sell for US$499 and it will be the perfect replacement for the Geforce 9800GTX. We are not sure about the name but many people have suggested the Geforce 9900GTX and GT brands, but we are not sure if these really will be the final names.

The cards based on the GT200 will sell for $499 and the cards are sampled and work well. Nvidia plans to show the cards to journalists in the last week of May and it’s highly likely to see the launch in June, with retail availability.

It will be fun to see if the GT200 will end up faster than the GX2 and if this single big chip can actually beat a dual chip card. We have a feeling it should.

Expensive but safe strategy

From what we know, Nvidia has placed orders for 65nm and 55nm versions of the GT200 chip and there is a big reason why. Nvidia is simply playing it safe and it doesn’t want any delays.

Nvidia traditionally migrates from bigger transistors to smaller in the entry level, less complicated chips and then tries this in the higher end. Usually this works well and you can remember that Nvidia went from 80nm to 65nm in this order.

As it’s pressured by time it will try to make even its biggest chip in 55nm. If it fails, it will have a 65 nm version of the chip ready to take its place. 55nm means that the chips will run a bit cooler and that you can crack the clocks a bit higher and we will probably learn if the fastest version of GT200 will end up at 55nm.

Taping out two chips means doubling the cost and this will likely increase Nvidia's operating cost, but at least it will help the company to keep up in the high end market.

It might happen that GTX version of GT200 is 55nm and that GT version ends up as 65nm but this is something that is yet to be confirmed. Nvidia simply cannot make any mistakes as this is the most critical time for the company in a while.

OMG lassan hozom a popcornt,hogy élvezzem a műsort..

(#98) Andras828 válasza TazLeacher (#93) üzenetére


Andras828
tag

Lehet, hogy 1280-ban játszom, és minden effekt be van kapcsolva. Lehet, hogy még az élsimítás is. Aki mondjuk 1680-ban nyomul, annak van is rá pénze(mert egy átlag TFT, ami már elterjedt 1280 körül van.) A 9800-at azért hoztam fel, mert annak sincs értelme. Ennek az egész 9-es szériának szerintem nincs értelme, mert igazi fejlődés nem ment végbe a 8-as szériához képest. Igazából semmi konkrétum nincs leírva a kártyával kapcsolatban, csak találgatás. Akkor én miért ne kritizálhatnám az nvidia eladási politikáját?(most speciel ugyan azt csinálja szvsz, mint az EA games, ott van az NFS, le lehet róla rántani "pár fillért", vagy pár népszerű sorozat, amik fejlődni nem képesek, csak a pénzt kérik értük, most szerintem ugyan ezt csinálja az nv). Tehát akkor én miért ne állhatnék be a találgatók közé? A másik, hogy az átlag fizetésből élő embereknek nincs mondjuk 100-200 ezre egy generációra, ami fél éven belül úgyis elavul, mert pénzt akar a fejelsztőcég.(nem mellesleg nincs kihasználva, mondjuk a dx10-et is sokan szidják, hogy minek, amikor még a 9-el is csodákra lehetünk képesek)...

OFF: Miért nem lehet higgadt, normális hangnemben írni? Te mit értél el eddig az életben, hogy megengedheted magadnak, hogy a másikat a semmibe vedd?(itt most speciel nem a ph!-s pályafutásodra, hanem mint emberi lényedre gondolok). Előre is köszi!

(#99) Andras828 válasza DroneZ (#95) üzenetére


Andras828
tag

Szerintem egy generációt nem egy játékra kell készíteni, hanem a generációra a játékot. És azért, hogy fusson a crysis, édeskevés indok, hogy "újítsanak". Optimalizáljon a Crytek, vagy ne akkor adja ki, amikor nincsen megfelelő hardver alá. És ne ezért adjanak ki megint egy új kártyát, mert már annyi van, hogy igazából nem tudod melyiket vedd, mert kicsit a különbségek. Ez mennyiben lesz jobb mondjuk a 9800GX2-höz képest? Milyen technikai újításokat fog hozni?

(#100) Bundás22 válasza Andras828 (#99) üzenetére


Bundás22
őstag

az lesz ciki a crysisszal kapcsolatban mikor a far cry2 szép/szebb lesz és egy 2600XT-n maxon szépen elfut :U, mint az AC, egyébként valószínű is hisz konzolra is meg fog jelenni a FC2, az xbox ill ps3 teljesítménye pedig adott(tehát AC-nél nagyobb gépigénye nem lesz sokkal sztem)
sztem egyébként az AC szebb mint a crysis, crysist ultrán végigtoltam majdnem(most tartok a alienes résznél)

[ Szerkesztve ]

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.