Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) kutyatm válasza cowboy_bebop (#344) üzenetére


kutyatm
tag

igy a kép alapján elég furcsa a tápellátása...legalább is nem fet-ek hanev valami teljesítmény ic-el van...
6fázisu jól látom?
más: a hátoldalon is vannak memok ugye? de mivel lesznek hűtve?

Keldor papa (PH! kedvence) lehet az 512bit miatt elég bonyolult lenne az egyedi nyák tervezés...

[ Szerkesztve ]

(#352) janos666 válasza kutyatm (#351) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az FX5800-asnak is volt bordázat a hátoldalán, a RAM-ra elég a passzív borda ha szellőzik a ház, meg valamelyest vezeti a hőt a csavar meg maga a nyák is.
Emlékszem, alap órajelen is olyan forró volt nyáron játék közben hogy kényelmesen megsült volna rajta egy tolyás (nem bírtam pár mp-nél tovább fogni) ;-;de azért szerettem azt a kártyát, régi szép idők;-; viszont arra nem emlékszem memória is volt-e alattuk mert azt nem szedtem szét egyszer se. (nem cseréltem hűtést...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#353) kutyatm válasza janos666 (#352) üzenetére


kutyatm
tag

ha lesz rajta a hátoldalon is hütés akkor az már 3slot... :Y és ~2kg :DDD

(#354) leviske


leviske
veterán

Itt a #4. hsz-t érdemes elolvasni... :DDD

"8800GTX=9800GTX=GTX 280"
Ez azért kicsit üt... :)) Még a 88 és 98 érthető, de a GT200 már nem a sokadik bőr eset... :)

(#355) janos666 válasza leviske (#354) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ha úgy nézzük mégis az, hisz ugyanúgy DX10.0-ás, ugyanaz a felépítés, csak épp minden a duplája 1 darab 1 chipes kártyán GX2 helyett (csak így hatékonyabban). Szóval ha úgy nézzük G80=G92, 2xG92=GT200 vagy ha úgy jobb 2xG80=2xG92=G200. :DDD
És igen, most kicsit csalódtam az nvidiában hogy nincs DX10.1, csak dupla G92, mégha hasít is majd mint a szar, de mire fel... (csak a crysis akad G80-on, de elképzelhető hogy tényleg az se ilyen lenne ha nem így írják meg...) Most megveszem majd életem első radeonját, pedig én az FX5800-assal is boldog voltam annakidelyén. (most a 8800GTS-el meg főleg)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#356) Vistaboy válasza keIdor (#350) üzenetére


Vistaboy
veterán

Még nem volt olyan eset, amikor valamelyik gyártó (Ha más nem is, a BFG, vagy valamelyik tuningolós cég) ne adott volna ki emelt órajelű változatokat extra hűtéssel.

Vagy ha nem, akkor tényleg nagyon jónak kellene lennie a hűtésnek. Vagy a kártyákat kell olyan órajelre beállítani alapból, hogy emelni lehessen őket a melegedés túlzott kockázata nélkül. :DDD Vagy csak szimplán olyan chip-et kell készíteni, ami nem melegszik. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#357) janos666 válasza Vistaboy (#356) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

7900GT, azt ha jól rémlik a BFG is a nevetségesen pici refhűtővel adta OC-ként is.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#358) Crytek


Crytek
veterán

Ez a PhysX támogatás azt jelenti hogy olyan játékokban betudjuk kapcsolni a PhysX-es dolgokat amit anno csak PhysX kártyával lehetett volna??

Next PC Upgrade: 2022

(#359) Vistaboy válasza janos666 (#357) üzenetére


Vistaboy
veterán

Hát, kivételek mindig vannak. Mindenesetre én végig aggódtam, amíg meg nem jött a kártya, és láttam, hogy TÉNYLEG a Zalman hűtése van rajta. Ha ezen is a referencia hűtés lett volna, azt hiszem, adom is vissza kicserélni. :D

Crytek: Szerintem arról van szó, hogy hardveresen gyorsítja a fizikai számításokat, mint ahogy azt az Ageia kártyája is teszi. De azért szerintem nem lesz a kártyára egy PhysX chip integrálva... :D

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#360) lenox válasza Vistaboy (#359) üzenetére


lenox
veterán

Nem hat. CUDA-ra portoljak(tak) az enginet.

(#361) Fulter válasza leviske (#354) üzenetére


Fulter
csendes tag

A srác nem először mutatkozik be így fórumon :)

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#362) gbors válasza Fulter (#361) üzenetére


gbors
nagyúr

pedig az tény, hogy a GT200 nem új architektúra...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#363) leviske válasza gbors (#362) üzenetére


leviske
veterán

Hát ez akkor is egy kissé túlzás...A 88GTX-hez a GTX280 legalább felmutat komolyabb gyorsulást, ezt a 9800GTX nem tudta megtenni, pedig jóval magasabb órajeleken üzemel.

A srác pedig nem arra tért ki, hogy ugyan arra az architekturára épül, mint a G80... ennyi erővel HD2900=HD3800=HD4800 :))

(#355) janos666 : én viszont határozottan meglepődtem volna, ha lett volna benne DX10.1... az nV a megjelenésekor autómatikusan azt reagálta, hogy a DX10.1 felesleges. :)

(#364) rocket válasza leviske (#354) üzenetére


rocket
nagyúr

Mi ezen a meglepo?

Irok hosszabb listat :)
R300=R350=R360=R420=R480.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#365) nsrking


nsrking
senior tag

akkor június 18-án jönnek az új karik?

(#366) kutyatm


kutyatm
tag

bocs az off-ért de mondjon már valaki egy pár dx10.1-es játékot...
és ha kaphatnák olyat ami 100%-ban dx10-re lett irva....
thx :R

(#367) DeSanto válasza kutyatm (#366) üzenetére


DeSanto
őstag

itt egy Dx10.1-es "játék" :DDD

[ Szerkesztve ]

(#368) leviske válasza rocket (#364) üzenetére


leviske
veterán

Ki lepődött meg? :)

kutyatm: pü :R

[ Szerkesztve ]

(#369) kutyatm válasza DeSanto (#367) üzenetére


kutyatm
tag

de most komolyan van rendes dx10.1-es játék amivel szorakozni is lehet orákon napokon át?
vag csak hasonlo demok vannak???

(#370) rocket válasza kutyatm (#369) üzenetére


rocket
nagyúr

Assasin Creed, csak nem szabad felrakni az 1.02-es patchet, mert az megszunteti a DX10.1 tamogatast.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#371) TazLeacher válasza leviske (#363) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Miért, nem felesleges a DX10.1?

Mi az amitől akkora nagy durranás lenne?

Semmi. Egy olyan dolog, ami semmi újat nem hoz, de csak az Ati kártyák tudják. Ez aztán a komoly fejlődés. Mindenki arra van ráizgulva, hogy az új nV karikba nincs 10.1. Azt eddig viszont senki nem tudta megmondani, hogy mitől jobb, mint a sima 10.0. Az Assasin's Creed csúnyább lett a patch után? Nem. Akkor ez nem "butítás", hanem mindössze egy kompatibilitási helyreállítás.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#372) Fulter válasza TazLeacher (#371) üzenetére


Fulter
csendes tag

"Itt alapvetően az a vita, hogy szükség van e a DX10.1-re. Szerintem igen, mert Crysis-t ostromló
gépigényekre lehet számítani a DX10.1 nélkül. Az a baj, hogy egy helyben toporgunk, és hasonló
eljárásokat használunk most is, mint 2 éve. Ezen a jelenlegi G80 alapú és feltételezhetően a GT200
architektúra elve sem fog változtatni. Azért alakítják ki a DX10 és főleg a DX10.1-ben az új
eljárásokat, hogy alkalmazkodjanak a grafika fejlődésének írányához. Ezt úgy kell értelmezni, hogy a
háromdimenziós grafika fejlődése meglehetősen kötött. Alapvetően ismertek azok a technikák amik a
közeljövőben és a távolabbi jövőben használni fognak, de az alkalmazott eljárások addig
megváltozhatnak, mert lehet, hogy valaki talált gyorsabb algoritmust ugyanarra a feladatra.
Mondok egy példát, hátha úgy egyszerűbb megérteni. Manapság vagy a nagyon közeli jövőben elterjedt
lesz a Parallax Occlusion Mapping (ilyen van a Crysis-ba, az új 3Dmark Vantage-ban) alapú technikák.
Alapvetően a technika leképzésére már a DX9 is kínált megoldást, de az akkori karik lassúak voltak
hozzá. Ugyan még a mostani VGA-ak sem szerepelnek valami fényesen ennél az effektnél, de már érdemes
erőltetni a POM leképzéséhez, így terjed a technika (SLI, CF tulajok örülnek). A csavar ott jön be,
hogy a DX10.1 tálal a POM leképzésére egy, az eddigieknél, jóval gyorsabb megvalósítást a LOD
utasítások segítségével. Ha az nV támogatná a DX10.1-et akkor a POM vélhetőleg mindenhol LOD
utasításokkal lenne létrehozva a jövőben. Ezzel jól járnának a fejlesztők, mert a LOD utasításokkal
egyénileg definiált szűréseket lehet alkotni, így a POM nem akasztja majd össze a bajszát a
szögfüggő AF szűrésekkel, jó lenne a felhasználóknak, mert a látvány gyakorlatilag ugyanaz, de a
sebesség az ésszerű és átgondolt algoritmusnak hála gyorsabb.
Hogy ne csak egy példa legyen ott van még a leképzési fázisok esete. Például a Quake 3-nél úgy volt
a renderelés, hogy volt egy fényszámítási fázis, majd egy árnyaló és utána még egy fényszámítási.
Nem meglepő a dolog, hogy ez eléggé erőforráspazarló, hiszen kétszer végzünk minden modellen
fényszámítást. Ez a példa a Quake 3 utáni években még bonyolultabb lett. Ám a Shader modell
segítségével van megoldás a problémára: Deferred Rendering, ez is elterjedt lesz nagyon. A lényege
egyszerű, üssük ki a felesleges munkavégzést. Le kell számolni a képet megvilágítás és árnyalás
nélkül, majd a kimaradt munkát utólagosan feldolozni több Render Target-be. A Shader Modell elég
komplex ahhoz, hogy jó eredményeket lehessen elérni. A probléma az AA-val és a Deferred Rendering
fázisokkal van. Az AA már sokszor volt tárgyalva ez az MS sara bele kellett volna tenni a megoldást
a DX10-be. A Deferred fázisoknál viszont továbbra is gáz, hogy a GPU nem dolgozhat rajtuk
párhuzamosan. A DX10.1-ben ezt emgoldották, így a Deferred Rendering technika leképzéséhez redukálva
lett a fázis igények száma, így nőtt a sebesség. Megint jó a fejlesztőnek és a felhasználónak a
dolog, mert a programozónak egyszerűbb dolga lesz az optimalizálással és az AA gondok megoldásával,
míg a felhasználó örülhet, hogy gyorsabba megkapja ugyanazt az eredményt.
Persze az elméletet folytathatnánk tovább a Cube Map tömbökre is. Egész érdekes dolgokat lehet a
technikával leképezni. Természetesen itt is előnyt élvez a DX10.1-es megvalósítás, mert a DX10-ben
minden Cube MAP tömböt külön fázisban keleltt számolni, mí a DX10.1-ben párhuzamosan is elvégezhető
a feladat a GPU erőforrás kapacítására optimalizálva. Az eredmény ugye megint jó a fejlesztőnek és a
felhasználónak, az okok hasonlóak a fentiekhez.
Az, hogy az nV nem támogatja a DX10.1-et és akadályozza az új algoritmusok terjedését csak rossz a
fejlesztőknek és a felhasználóknak is. A fejlesztő továbbra is eszeveszetten fog optimalizálni... De
minek ugye? Ki jön a program (Crysis) és mindenki leszarozza, hogy egy optimalizálatlan szutyok, a
kor szégyene. Pedig jól van optimalizálva, mert amit ki lehetet kihozták belőle. A felhasználó extra
rosszul jár, mert minden évben VGA-t kell vennie. GAI is rosszul jár, mert nem lesz igényeinek
megfelelő VGA tulajdonképpen sohasem.
Egy valaki jár jól, az nV. El tudja adni az új cuccait, az egyre gyengébb PC-s játékipart látva is.
" idézet!

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#373) keIdor válasza Vistaboy (#356) üzenetére


keIdor
titán

8800GTS G80, 8800GTX, 8800GTS G92, 9800GTX mond valamit? Ezeknél pont nincs semmiféle extra hűtés... BFG meg rossz példa, mivel azok csak OC karikat adnak ki, de egy egyedi hűtéses (levegő) kártyájukkal nem találkoztam még, mert nem is létezik...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#374) gbors válasza TazLeacher (#371) üzenetére


gbors
nagyúr

csúnyább nem lett, viszont ATI-n lassabb. a DX10.1 többek között azt tudja, hogy a rendertargeteket párhuzamosan lehet olvasni és írni, ezért AA kalkuláció közben kihagyható egy render pass.

leviske: nem mondtam, hogy a csávónak igaza van, csak van alapja annak, amit írt. a Radeonoknál ugyanez majdnem igaz, csak ott az R600 és az RV670 között pont ott van a DX10.1.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#375) kutyatm válasza Fulter (#372) üzenetére


kutyatm
tag

hát ez elég hosszu lett...
de mit tegyünk ha az nv orránnál fogva vezeti a játékfejlesztöket meg a kártya vásárlokat...
de ettöl függetlenül én személy szerint várom a gt200-asokat, és remélem elöbb mint utobb az nv is fog kiadni dx10.1 kompatibilis vga-t, és akkor a játékfejlesztök is mozdulni fognak, remélem jo irányba!

(#376) Fulter


Fulter
csendes tag

osztom a véleményed... attól függetlenül, hogy tényleg van mit az nv-re kenni, a helyzet az, hogy mostani játékokhoz jobban megéri nv-s kártya, és ezért én is gt200-t fogom választani, ha adja a várható teljesítményt...

"All creation has the promise of heaven, and still you travel the road to hell!"

(#377) janos666 válasza gbors (#374) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És a patchelés után helyreáál a HDR fényereje AC-ben a 3xxx-es radeonokon? Mert akkor szedd lesz a kép a patch után, szóval megéri feltenni...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#378) leviske válasza TazLeacher (#371) üzenetére


leviske
veterán

Esetleg a jóval gyorsabb AA elég újításnak látszik? :)

Be kéne látni, hogy a G80 féle arch. semmi jóval nem kecsegtet. Jó példa erre az, hogy mekkora VGA-t kell kihozniuk a gyorsulás érdekében.
Ha annyival jövőbetekintőbb lenne az nV által kitalált út, mint az ATi/MS út, akkor falószinűleg gamer kategóriában is lenne a következőkben ellenfele az ATi-nak és nem egy frissített G92-vel kéne játszadoznia.

A GT200 valószinűleg verni fogja az R700-at... na és? Hány ember vásárol 150k+ kártyát? :)
Nagyobb vásárlóközönsége lesz az RV770-es kártyáknak, mint a GT200-asoknak... annó nem is hülyeségből adta ki a 8800GT-t az nV... pedig kiadhatott volna egy Ultra utódot is, 65nm-en már magasabb órajeleket elérhettek volna.

Na mind1, elnézést. Nem offolok tovább. :) :R

(#379) TazLeacher válasza leviske (#378) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Annyira birom ezeket a jóslásokat. Sokkal nagyobb tömegeket fog vonzzani az R700, mint a GT200.

Egy kis történelem, természetesen nem szó szerint idézve:

"Hamarosan itt a Radeon 29xx-as széria, ami méltó ellenfele lehet a 8800GTX-nek..."

"Az új, 38xx szériás Radeonok komoly technikai ujításokat tartogatnak, amivel felvehetik a versenyt az Nvidai csúcskategóriás kártyáival"

"Az R700 technikailag jóaval fejletteb lesz, egy 48xx-es Radeon méltó ellenfelel lehet a GT200-as szériás videókártyáknak"

Nem érez senki hasonlóságot? :U

Ezek a kedvenc mondataim továbbá:

"Ha majd lesz igazi DirectX10, akkor egy 2900-as Radeon majd kenterbe veri a Te GTX-edet"

"Amikor majd én vígan játszom a 3800-as karimmal, Te majd kidobhatod a GT-det az ablakon"

"Ha majd jönnek az új 4000-es radeonok, majd mindenki rájön, hogy semmire se jó az nV parasztvakítása"

Milyen furcsa, hogy mindegyik mondat feltételes módú, és eddig egy se jött be...ennyi. Nekem bizonyíték kell, és nem feltételezések. Ha holnap áramszedőm lesz, én leszek a villamos... :D

Mod.: ja, és mire jó a gyorsabb AA, amikor 1 éevn belül olyan kártyák lesznek, amik szőrőstől bőröstől megeszik a játékokat. Negyen évente jön ki új széria mindkét oldalon, 2-3 szoros teljesítménynövekedéssel, amikor a játékok gépigénye ennél jóval kisebb mértékben növekszik. Előbb-utóbb úgyis az leszm, hogy a VGA megelőzi a játékipart, és csak az extrém felbontásokhoz kell majd állandóan új konfig...

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#380) Skizz válasza TazLeacher (#379) üzenetére


Skizz
addikt

Ezek a jóslások bejöttek volna, az nV nem pénzel fűt fát és rendes Dx10-es VGA-ja lenne.

Mod.: ja, és mire jó a gyorsabb AA, amikor 1 éevn belül olyan kártyák lesznek, amik szőrőstől bőröstől megeszik a játékokat. Negyen évente jön ki új széria mindkét oldalon, 2-3 szoros teljesítménynövekedéssel, amikor a játékok gépigénye ennél jóval kisebb mértékben növekszik. Előbb-utóbb úgyis az leszm, hogy a VGA megelőzi a játékipart, és csak az extrém felbontásokhoz kell majd állandóan új konfig... -> ezen egy jót nevettem.

(#381) gbors válasza janos666 (#377) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ezt nem tudom. ahogy azt sem, hogy a fényerő probléma mennyire komoly, vagy mennyire van felfújva.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#382) raskolnikoff válasza TazLeacher (#379) üzenetére


raskolnikoff
őstag

ez tetszett :C
egyébként amire alattam is válaszoltak: már most is nagy felbontásra keresnek mindent. Tv, az optikai adathordozók is ahhoz módosulnak, a vgak is...játékból meg ha 1-2 megeszi a vgat reggelire 1280ban is...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#383) Korcsii


Korcsii
őstag

láma kérdés:
hardveresen mekkora a különbség dx10.0 és dx10.1 között? :U
azaz kicsit átfogalmazva: driver frissítéssel miért nem lehet frissíteni (esetleg később, ha most még nem is gondolnak ilyenekre az nV-nál)....

(#384) gduck


gduck
addikt

Ha jól értelmezem, akkor a kártya "PhysX támogatást" is fog adni. Azaz a GPU egy bizonyos százaléka nem a grafikával fog izzadni? (Remélem ez driverből ki/be kapcsolható lesz) Nem fog ez a teljesítmény rovására menni?

[ Szerkesztve ]

(#385) leviske válasza TazLeacher (#379) üzenetére


leviske
veterán

Olvasd el még 1x amit írtam.

Jelenleg a gamer, azaz a 50-80k-s részlegben nem várható új vga-ja az nV-nak, csak a G92b-s 98GT. Innentől kezdve van egy hatalmas űr, ami támadható és valószinűleg támadni is fogja az ATi.

Nem vagyok az a tipikus ATi fan, aki egyszerűen kijelenti, hogy hűűű, majd így, meg ugy fogja alázni az nV-t heteken belül. Viszont illendő lenne belátni, hogy a RV770 nem egy egyszerű frissítés lesz, mint az R600-nak volt az RV670... komoly változásokon ment keresztül. Illendő lenne a G92-t levernie. :R

Az R700 nem hiszem, hogy ellenfele lesz a GT200-nak, mivel hasonló árszegmensbe kerül, ott pedig az a 10-20k nem számít, ha a X2 és a GTX közt kell választani. :) És amellett elvileg Augusztus végén-Szeptember elején érkezik...addigra már elviekben a GT200-al szerelt karik a piacon lesznek. :)

Azzal pedig nem kimondottan értek egyet, hogy befogja előzni a vga a játékipart. :) Mi lenne abban az üzlet? Csak a felhasználók járnának jól... a gyártóknak kellemesebb, ha félévente adhatnak ki új termékeket. :)
A Vista késése miatt is ezért kért elnézést a MS a gyártóktól. :)

(#386) gbors válasza leviske (#385) üzenetére


gbors
nagyúr

milyen komoly változásokon ment keresztül az RV770? kapott egy rakás extra unitot, és bevezették a külön shader clock domaint. meg biztos volt egy rakás tweak. ez majdnem pont ugyanaz, mint a G92->GT200. vagy van még valami extra?

a HW-gyártóknak nem jó, ha a játékok nem elég éhesek, de a konzolok térnyerésével átalakultak a játékgyártók szempontjai. nézd meg az eleve multiplatformnak tervezett Unreal Engine 3-at - egy 8800GTX-szel úgy megy, mint a veszettfene, és nem mellesleg csudaszép dolgokat lehet vele csinálni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#387) leviske válasza gbors (#386) üzenetére


leviske
veterán

Te miért kötsz bele minden hsz-omba? :DDD Nem írtam olyat, hogy architekturális változásokon esett keresztül... épp annyit változtattak, hogy a legtöbb ATi fan jogosan várja, hogy legyen gyorsabb, mint a G92. :)

Az pedig még nem egy 100%-ig eldőlt verseny, hogy konzol, vagy pc... végülis a PC-ket naprakészebben lehet tartani. :)

De mind1, nem offolok tovább, mert még megkapom a Bundás23 elnevezést. :DDD

(#388) Vistaboy válasza keIdor (#373) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, mester, te vagy a szaki... :DDD

Amúgy én fogalmaztam eltérően. Az azt megelőző hsz-ben úgy értettem hogy csak a csúcskarin lesz ez a fajta brutális hűtés, a lassabb változatokra tuti nem fogják ezt rakni. Szóval én írtam rosszul az előző hsz-emben, amikor az emelt órajelekről beszéltem. Igazság szerint a lassabb változatokra gondoltam... :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#389) gbors válasza leviske (#387) üzenetére


gbors
nagyúr

mivan mivan? :D

nem kötök, és nem írtam, hogy írtál (na ez kezd bonyolult lenni...), csak ez említett komolyabb változás mibenléte iránt érdeklődtem.

a konzol-PC dolog csak annyiban dőlt el, hogy az biztos, hogy a konzolon való jó sebesség kiemelt szempont a játékkészítőknél - és azért ott egy pre-R600-ról és egy G7x-ről van szó...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#390) gduck


gduck
addikt

Akkor ez most 65nm-es chip lesz és pár hónap múlva 55nm-es? (mintha ezt olvastam volna régebben) Azért kíváncsi leszek a chip felépítésére, mennyire különbözik a G80-tól :)

(#391) Crytek


Crytek
veterán

Érdekesek lesznek ezek az új karik mivel ati olyan 80 ezerig lesz árba nvidia meg 100 fölött.Egyértelmű melyik lesz a népszerűbb!

Next PC Upgrade: 2022

(#392) Bundás22 válasza leviske (#387) üzenetére


Bundás22
őstag

De mind1, nem offolok tovább, mert még megkapom a Bundás23 elnevezést szóltam a modiknak h nevezzenek át ;)
mert megérdemled

Ego sum magister vitae - I am the teacher of life

(#393) leviske válasza Bundás22 (#392) üzenetére


leviske
veterán

:R

(#390) gduck: nem hinném, hogy 1 hónapon belül jönne az 55nm-es változat, akkor inkább eleve 55nm-en adnák ki. Senki nem sietteti őket... :) Szvsz fél éven belül várható 55nm-es GT200, mint ahogy a G92 is 6 hónap után kap frissítést.

Esetleg még egy olyan alternatíva lehetséges, hogy a GT200 eleve 55nm-en készül. :) És mivel annyira nem ismerem a vele kapcsolatos pletykákat, lehet, hogy így is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#394) TazLeacher válasza gbors (#389) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nagy tévedés. A konzol-pc dolog már eldölt. A konzol piac az ami haldoklik, csak még nem látszik, erről már máshol is kifejtettem a véleményem.

10 éve még volt konzol, ma már egyre kevésbé.

Régen mi volt a konzol? Rádugtad a TV-re, be a kazettát, majd nyomtad a game-et. Ma meg mi megy? Vedd meg a konzolt. Kell hozzá egér? Vehetsz. Kell billentyű? Vehetsz. Bizonyos konzolokra telepíteni kell. Filmet nézhetsz rajta, zenét hallgathatsz, játszhatsz neten. Belerakunk egy OPrendszert, kap egy DVD-írót és szövegszerkesztőt, és kész a PC. 1-2 éven belül ezek belekerülnek úgyis, mert miért ne. És akkor ott fogunk tartan, hogy az olyan PC-t fogjuk konzolnak hívni, amibe nem lehet cserélni az alkatrészeket. Miért van az, hogy mindenki a PC haláláról beszél, amikor a konzol évek óta azért küzd, hogy minél inkább "pcsedjen"? (ez a szót én találtam ki, ugye, milyen király?)

Ez miért jó a játékfejlesztőknek? Mert nincs vita, hogy milyen gépen megy, nem megy. Ha holnaptól azt mondanák, hogy 1 féle processzor, 1 féle VGA, csak 2 GB ram, és adott alaplapot lehet venni, ugyan ilyen rohadt könnyű lenne PC-re is fejleszteni. Csak szerintem pont ez a szép e PC-ben. Nekem ez tetszik, neked az, és ezt veszem, mert ezzel jobban megy X játék, Te azt veszed, mert neked az Y a fontos. Én szeretem "piszkálni" a gépet, mind csavarhúzóval, mind egérrel. Én élvezem. Konzoloztam én is, de valahogy van egy feelingje leülni a gép elé...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#395) SiDan


SiDan
tag

Üdv!
Szerintetek ezeknek a kariknak lesz vlm. ár-befolyásoló tényezője az alsó-középkategóriára nézve? Csak mer most akarok venni 8800gs-t vagy 9600gt-t, s nem tudom, érdemes-e várni.

(#396) And01 válasza SiDan (#395) üzenetére


And01
aktív tag

Szinte biztos hogy nem!
Ugyanis a 200-as széria olyan magas árral nyit hogy nem nyomja le
az eddigi Nvidia kártyákat.
Ráadásul a 9600-as gf-ek már aligha fog csökkenni az áruk.
Max 2-3 ezer forintot!

(#397) Alvin_ti4200 válasza TazLeacher (#394) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

orvos látott már?

(#398) leviske válasza SiDan (#395) üzenetére


leviske
veterán

Az új ATi-knak lesz némi hatása a középkategóriára, de még azoknak sem sok... :)

(#399) TazLeacher válasza Alvin_ti4200 (#397) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha a véleményed alá tudnád támasztani ennél egy kicsit erősebb lábon álló érvekkel, az lehet hatásossabb lenne. :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#400) SiDan


SiDan
tag

Köszönöm a válaszokat, akkor rendelem is az árut :).

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.