Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11501) Sziszifeca válasza SSJPeter (#11495) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Én az istennek sem tudom beállítani. :W :W
Ráadásul a jobb alsó sarokban sem jelenik meg az ikonja. :F
A 2.11-et tettem fel.
Mit csináljak?? :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11502) strebacom válasza engusz (#11493) üzenetére


strebacom
senior tag

Köszi...én is igy látom már kipróbáltam a gtx280Sli-t is de nem szokásom szarrá flamel-ni magam mint egyeseknek itt a PH-n....inkább maradok a háttérben és olvasok....van itt egész sok sztár vagy star no mi vagytok.... :F :R

(#11503) Sárpac válasza Sziszifeca (#11501) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tedd fel a 2.21-est!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11504) Lauda válasza SSJPeter (#11495) üzenetére


Lauda
félisten

Nem sok a 60 fok, de ha akkora a terhelés, úgyis felmelegszik 70-80 fok közé, csak eközben többször szabályoz a riva, nem egyszer. Ezért írtam, hogy szerintem felesleges, mert előbb-utóbb beáll arra a hőfokra, ahhoz meg kell a fordulat, hogy ne melegedjen tovább. :)

Ha megfigyeled két fordulaton megy a cucc. Egy alap és egy terhelt, a kettő köztinek sok értelme nincsen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11505) Sziszifeca válasza Lauda (#11504) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Segítenél nekem?? :B
Miket kell beállítani a venti szabályzáshoz?
A 2.21-es verzió sem jó, kipróbálom újrarakni az nvidia driver hátha lesz már ikon alul. :F
Köszi. :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11506) keIdor válasza Abu85 (#11487) üzenetére


keIdor
titán

Az Inno3D kiírja a dobozra és a kártyára is, hogy 55nm. Ha ezt több gyártó is megteszi majd, akkor már nem lesz zsákbamacska... meg más a kártya kinézete is, ha van lehetőség megnézésre vásárlás elött, vagy ha a dobozon rajta van a kártya képe, akkor tudni lehet már, hogy milyen fogsz a kezedben...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11507) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#11505) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Az ikon mostmár jó. :K

De a venti szabályzás nem megy. A FÁNK-al tesztelem, és nem pörög feljebb a venti. :F :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11508) ADAM1337 válasza ADAM1337 (#11465) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Inkább visszalépek talán jövőre csatlakozom a klubba valami vizhűtéses példánnyal.
Előbb víz kell.
:D

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#11509) Lauda válasza Sziszifeca (#11505) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, hogy segítek(tünk), csak mond el mi a cél. :) Ami nekem kellett, azt 2 perc alatt beállítottam, 60 fok felett 100% és kész. Neked a 260-hoz jó lesz a 60 felett 85%. Teljesen mindegy, hogy közbe esetleg miket állítasz be, mert terhelve úgyis fel fog melegedni arra a hőfokra, ahol már kell neki ez a fordulat. De próbálgasd és meglátod mi a jó neki. :D

Első körben próbáld meg, hogy auto-ra mész, majd a sorokat beállítod így:

40
100
48
2
a többit mondjuk 50-re (ez attól is függ, hogy mérnek a szenzorok)

majd apply windows indulás, save, alkalmaz és indíts egy gamét, ettől fel kell, hogy pörögjön csontra. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11510) zsolt1129


zsolt1129
addikt

Ezt látta már valaki? :Y

(#11511) Lauda válasza Lauda (#11509) üzenetére


Lauda
félisten

Még előtte ezt állítsd be:

"Első dolgunk, hogy a Power user menüpontnál megkeressük a rivatuner\fan menüpontot, és az AutoFanSpeedControl után beírunk egy 3-at."

Én is csak idézem a logoutos leírásból. :K

zsolt1129: már volt rá izgulás.... :C

[ Szerkesztve ]

(#11512) Henk válasza zsolt1129 (#11510) üzenetére


Henk
veterán

Igen.
Az a komoly,hogy tegnap néztem és akkor még 100-110 között volt. :U

(#11513) Sziszifeca válasza Lauda (#11509) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Aham, oké, így felpörög.

Na most nekem az lenne a cél, hogy minél jobban melegszik a kártya, annál jobban pörögjön a venti, és úgy hűtse hogy 80 fok fölé azért ne menjen! :B
Akkor most hogy állítsam?
Vagy ha le tudnád írni a sorokat lépésenként hogy mire való megköszönném. :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11514) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#11513) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Valamint hogyan lehet ilyen részletesen szabályozni, mint pl:
(#11495) SSJPeter üzenetében? :R

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#11515) Lauda válasza Sziszifeca (#11513) üzenetére


Lauda
félisten

Ha rám hallgatsz, akkor a fánkkal kiteszteled, mekkora fordulat kell neki, hogy 80 fok alatt tartsa és beállítod úgy, hogy idle 40%, terhelve megy a kitesztelt %. Ha másképp szeretnéd, akkor állítsd be eszerint: [Ismét egy ventilátor vezérlés]

Sok sikert! :K

[ Szerkesztve ]

(#11516) SSJPeter válasza RZS (#11500) üzenetére


SSJPeter
őstag

Az a kérdés,hogy honnan rendelted.
Na akkor leírom pontosan.

Az Európai Únió területéről rendelt áruk 1000 euró értékig vámmentesek!(hogy jön-e rá Áfa azt nem tudom,(valószínű igen)de hogy ha te mondod akkor ezek szerint az sem. :U )

Viszont az USA-ból rendelt áruk 22 euró érték felett vámkötelesek!!!
Amennyiben a vám értéke nem ér el 1 bizonyos összeget akkor a vám beszedésétől eltekintenek de az Áfá-t azt rárakják.

Van viszont olyan amikor nem vámkezelik a csomagot és valahogy átcsúszik,ilyenkor a posta vagy a futár kiszállítja a megrendelőnek.

Amennyiben te az USA-ból rendeltél csomagot 22 euró felett és behívtak,átnézték és 1 fillért sem fizettél se Áfá-t se Vámot (ráadásul többször is) akkor ez valami csoda a te esetedben. :Y
De kötve hiszem. :U

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#11517) SSJPeter válasza Lauda (#11504) üzenetére


SSJPeter
őstag

Lehet de én mindenesetre így szeretem beállítani. :R
Mellesleg így amikor kilépsz 3D-ből már egyből nem teker annyira mint az állat mert egyből csökken 5 fokot és lejjebb veszi a ventisebességet. . .máskülönben még akár fél percig is tekerne mint az állat amíg le nem hűlne mondjuk 60fok-ra. . .sztem jobb így.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#11518) SSJPeter válasza zsolt1129 (#11510) üzenetére


SSJPeter
őstag

Na az így már egész barátságos ár. :Y
A Palit-ot mondjuk nem ismerem. . .de hamar el fog az fogyni úgy hiszem. . még karácsony előtt.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#11519) Lauda válasza SSJPeter (#11517) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor itt a lehetőség, állítsd be kedved szerint. ;) :P

(#11520) SSJPeter válasza Lauda (#11519) üzenetére


SSJPeter
őstag

De hiszen már be van. ;) :P

Let’s go Brandon!

(#11521) Lauda válasza SSJPeter (#11520) üzenetére


Lauda
félisten

Örülök, hogy sikerült. :B

(#11522) Drizzt válasza zsolt1129 (#11510) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Zsír! Már kezdené kifejteni jótékony hatását a gtx295? :D

I am having fun staying poor.

(#11523) Đ@n!


Đ@n!
tag

Üdv mindenkinek ma beléptem a clubba:) Egy XFX GTX260 216Sp-vel. A 4870 után ez a kártya felüdülést jelent minden szempontból. Ahhoz képest, hogy ezt szidja mindenki, a másikat meg a fellegekbe emelik. Futtatam is 1 3DMark06-ot tegnap este itt az eredménye:[link] :R

skillZ#Oc Team

(#11524) joshua7 válasza Đ@n! (#11523) üzenetére


joshua7
veterán

Kifejtenéd?

Semper Fi

(#11525) Abu85 válasza Đ@n! (#11523) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha ezt a felüdülést látnánk a hardver oldalak tesztjeiben, akkor többen vennék. :K

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11526) Đ@n! válasza joshua7 (#11524) üzenetére


Đ@n!
tag

Club3d Radeon HD4870-em volt vmi oc. És rögtön szar volt. Még nem is húztam 10-15 perc játék után elkezdett sakktáblázni! Egyrészt ezzel magasabb graffon tudok játszani az 1-etlen játékkal amivel most játszok GTA4 (ugye több a ram rajta) másrészt van benne physx ami haszosnak tűnik a jövőre nézve. Jah és nem száll le e tököm a "zéroterm" nevezetű szartól amit rátettek hogy az majd hűűű lehűti, csak arra nem gondoltak h hangos, mint a traktor és közbe még melegszik a szerencsétlen kari. :(

Szerk.: Mert nem bírom megállni, hogy ne reagáljak rá. Hardver oldalak tesztjei sose értek semmit. Ti is QX9650-el tesztelitek őket hol lesz olyan 1 mezei usernek? Mért nem írjátok le azt, hogy az új driverekkel mii a helyzet? Ki se próbáljátok a dolgokat utána, 1x leteszteltek valamit és ha akkor szarabb, akkor most is annak kell lennie. Érdekel mi lenne a helyzet 8.12VS180.xx driverekkel.

[ Szerkesztve ]

skillZ#Oc Team

(#11527) Abu85 válasza Đ@n! (#11526) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az driverek mindkét oldalon hasonló ütemben fejlődnek. Erre példa a Guru3D GeForce GTX 295 tesztje ... van benne HD 4870 és GTX 260-216 páros is. ;)

A Physx ezután sem lesz mérce, mert nem ipari szabvány. Prociból azért van ekkora, mert próbáljuk elkerülni a limitet. A VGA teszt lényege, hogy a kártya mit tud, nem az, hogy melyik rendszer mikor ütközik procilimitbe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11528) Đ@n! válasza Abu85 (#11527) üzenetére


Đ@n!
tag

Mégis 126ezer játék támogatja :U

Bocsi: de ezPont azt bizonyítja, hogy az új driverek nv-nél jobbak...

[ Szerkesztve ]

skillZ#Oc Team

(#11529) Abu85 válasza Đ@n! (#11528) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem teljesen ... a Physx játékok többsége nem képes gyorsítani a fizikát. Kb. hidegen hagyja őket, hogy van egy GeForce a gépedben, a procin fognak számolni.

A Physx-et azért erőlteti az NV, mert a CUDA-nak jót tenne, ha elterjedne a Gamer piacon. Ha nem terjed el, akkor ... hát akkor szopás van, mert nem lesz versenyképes az NV az Intel és az AMD ellen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11530) Đ@n! válasza Abu85 (#11529) üzenetére


Đ@n!
tag

Eddig mindenki az atit szidta divatból és eltemette most fordult a kocka... Nem vártam volna tőled a dolgot pláne hogy még linkeltél is... Nem személyeskedés akart lenni :R

skillZ#Oc Team

(#11531) Cyberpunk válasza Đ@n! (#11526) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem a 4870-esed gyári hibás volt mért nem gariztatad?
Én úgy vagyok vele ha ha lenne egy 4870-esem semmi kép nem cserélném le pláne GT200-ra, bár én is azt vettem és megvagyok vele elégedve de nem hiszem hogy túl sokáig :U a nem soká megjelenő dx10.1-es játékok miatt de most már kibírom a GT300-ig valahogy és remélem hogy nem fogy el egyhamar az erő a kártyámból.
A Physx meg nem hiszem hogy nagyon életképes lesz jó meg minden csak az a gáz hogy az nVidia támogatja egyedül éppen ezért nem fog elterjedni.
Hát igen aki külön utakon jár az nem biztos hogy végül célba is ér ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11532) Đ@n! válasza Cyberpunk (#11531) üzenetére


Đ@n!
tag

Legariztattam. Ezt kértem helyette.

skillZ#Oc Team

(#11533) Cyberpunk válasza Đ@n! (#11532) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak ne hogy megbánd :N
Na mindegy lehet hogy egy kissé túl bórú látó vagyok de azért van bennem egy kis férc, a lényeg hogy élvezzük ki amíg lehet. A többit meg majd meglátjuk ha éppen aktuális lesz:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11534) Abu85 válasza Đ@n! (#11530) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én nem szidok senki. Nekem a piac érdekeit kell szem előtt tartanom. A piac érdeke a nyilt és független szabvány, márpedig az NV nem akar független szabványokat. Ez az egyetlen probléma ami jelenleg van.

Azért linkeltem, hogy lásd a driverek mindkét oldalon folyamatosan fejlődnek. A 8.12 annyit gyorsulást hozott a HD 4870-re, hogy a kari visszalopta magát a GeForce GTX 260-216 elé. Ez persze nem azt jelenti, hogy a 180-as NV driver nem ért semmit. Nagyon is sokat ért, mivel, mindkét tábor befektetés nélkül jutott plusz FPS-hez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11535) joshua7 válasza Đ@n! (#11526) üzenetére


joshua7
veterán

Akkor az 1 db hibás cucc volt. :) Az enyém pl. 800/4000-ren megy most, de a ram 4700-on is gond nélkül megy. Nem rossz ez azért. Persze GTX260-am nekem is lesz előbb vagy utóbb. :)

Semper Fi

(#11536) Bluegene válasza Đ@n! (#11532) üzenetére


Bluegene
addikt

nagyon jó ez is, az is, na, alig van különbség teljesítménybe(illetve havonta néhány driverrel ingadozik néhány %-ot a különbség, amit nem is érzekelhetsz, csak mérhetsz)
[link]

na ezért nem emelik az órajelet, pedig rájuk férne, illetve van is bennük potenciál(hogy az atit lenyomják), gondolom az 55nm-es GT200-ast röhögve lehetne 700mhz-en is kiadni

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11537) keIdor válasza Bluegene (#11536) üzenetére


keIdor
titán

Egyébként nem értem az nV partnereit sem... minek rendelnek ennyi GPU-t? Ez már nagyon nem az első eset, hogy valamelyik partner túl sokat rendel majd rajtukmarad... minek spájzolnak be ennyit?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11538) NFree válasza keIdor (#11537) üzenetére


NFree
addikt

Lehet a k@rva nagy válság miatt akartak bespájzolni :DDD

Más: Nem értem én ezt az egészet. Még a dx10 sincs rendesen kihasználva nemhogy dx10.1,dx 11. Kibaszott nehéz lehet rá programot írni mert a mai dx10 gamék nem sokkal mutatnak többet, mint dx9. Pl: Call of Duty 4 nagyon ott volt grafikailag szerintem, dx 10-be egyedül a cry engine mutatott valami ütősebbet , de azt is lehetett volna jobban optimalizálni.
GTA4 szerintem egy röhely ,grafikailag pedig ez ujj stb
Előbb csinálják meg rendesen a dolgokat majd aztán, jöhet ez vagy az addig meg marad a dx10
Senki és semmit nem akarok bántani ez az én véleményem :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#11539) Beowulf_1978 válasza NFree (#11538) üzenetére


Beowulf_1978
csendes tag

Ebben egyet is értünk. :K

Jóval előrébb tart fejlettségben a hardver, mint ahogy a szoftverek megkívánnák...gondoljunk csak bele. Az első DX9-es játékokat hasonlítsuk össze pl. a Dead Space-el...vagy a Fallout 3 is mondhattam volna. Na...kb. ennyit fejlődhetne még a DX10 mint az első DX9, és az utsó DX9 játékok között fejlődött a látvány...

[ Szerkesztve ]

(#11540) keIdor válasza NFree (#11538) üzenetére


keIdor
titán

DX10/DX10.1-es játék akkor lenne igazán gyors, ha csak arra írnák meg a játékot. A mai megoldás, hogy opcióban lehet választani ez nem jó. Crysis pont az a játék, ahol kiderűlt, hogy 3 sor DX10 kód nincs a játékban, szóval annak semmi köze nincs hozzá! Ezért is lassú, mert a DX10 a fejlesztőknek segítene, mert könnyebb alatta programozni. Grafikailag nem tér el a kettő, csak egy DX10 only játék az gyors is lenne.

GTA 4-el meg az a baj, hogy az egy elkapkodott gagyi port, ha rendesen megírták volna, szántak volna rá 2 évet, vagy többet, lehetett volna sokkal, de sokkal jobb is, meg persze szebb is...

Egyébként meg a mai 3 nagy cég miatt tart ott a PC játékplatform ahol tart... Nvidia, AMD, Intel ez a három, de főleg az elöbbi miatt van most ez. 5-10 éve, ahol még nem volt ekkora marketing, meg sietés ott rendesen meg tudtak írni egy programot. Ma a 200W, 300W-os téglakártyák és optimalizálatlanság korát éljük.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11541) NFree válasza Beowulf_1978 (#11539) üzenetére


NFree
addikt

Nem oldódott meg a még problémád látom :(

Keldor papa
Oks de ennyiből meg felesleges vitatkozni, most én itt nem rád értem, hogy melyik karit éri megvenni merthogy így úgy az ati meg az nv. S lehet az nv is látja hogy nem kell még erőltetni dx10-től felfele a dolgokat ráér még vele.

[ Szerkesztve ]

vga

(#11542) Abu85 válasza keIdor (#11537) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha kiemelt partner vagy akkor rendelned kell, különben elveszted a kiemelt partneri jogaidat. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11543) Dark KillerX válasza NFree (#11538) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Meg ott van pl a Rage nevű játék(Carmack legújabb üdvőskéje)ami grafikailag megint alázni fog,és mit fog használni DX9-et.Minek ide DX10 meg DX10.1 meg akármi.

[ Szerkesztve ]

(#11544) NFree


NFree
addikt

Én eggyetlen egy dolgot látok sajnos a nagy hardver versenyben, hogy kinek lessz előbb stb, hogy maguknak a programozóknak sem marad idejük jól megtanulni a dolgokat , s összecsapnak mindent, anno dx9 milyen sokáig jó volt, nekünk is tetszett, most meg van már minden , s 1 kezemen meg tudom számolni grafikailag melyik gamék nyűgöznek le. :R

vga

(#11545) Abu85 válasza Dark KillerX (#11543) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Rage az OpenGL-t használ. De attól függetlenül, hogy Carmack azt mondta a DX10-re, hogy felesleges az új motorját telepakolta Geometry Shaderrel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11546) VinoRosso válasza Đ@n! (#11526) üzenetére


VinoRosso
veterán

hehe neked is :Y ...egy kula az a chip. remélem tavaszra ha visszaeseik a rendelések száma, már nem fogják beletolni a selejtet is a jók közé.

(#11547) Đ@n! válasza VinoRosso (#11546) üzenetére


Đ@n!
tag

hmm? :F

skillZ#Oc Team

(#11548) VinoRosso válasza Đ@n! (#11547) üzenetére


VinoRosso
veterán

hát egy "pár" emberrel még hasonlóan elbánt az rv770 mint veled, erre értettem.

(#11549) Đ@n! válasza VinoRosso (#11548) üzenetére


Đ@n!
tag

jah:D már megszoktam h mindíg szívás van :(

skillZ#Oc Team

(#11550) ImI87


ImI87
őstag

Ezt nézzétek: [link]

Ha ez megvalósul, akkor ez lesz a legnagyobb királyság. :Y :C

A későbbi X58 lapokon lesz ez a chip, így össze lehet kötni bármilyen VGA-kat.
Korábban azt írták (volt hír itt a PH-n is), hogy ezzel a techológiával nincs semmilyen szarakodás, mint a SLI-vel meg a CF-fel, mindig működik.
Tehát egy GTX295 meg egy HD4870X2, és csoki...... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.