Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12101) SSJPeter válasza Buldozer99 (#12098) üzenetére


SSJPeter
őstag

Most,hogy mondod néha én is hallok cicergést. . .de csak szintetikus tesztek alatt.. . atitool,furmark. . .
Amúgy tutira 216sp-s? ;]
Megnézted rivatunerrel?
Mert elvileg az XXX verziónak 192sp-snek kéne lennie. ;]
Amúgy gratula, nagyon jó kari sok sikert hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#12102) Laraxior


Laraxior
titán

a cicergés a alaplap vagy videokártya. a kondik adják ezt ahangot...de no problem..nálam is cicereg...évekig elmegy hibátlanul a cucc :C mondjuk cserélik ha nagyon zavar..elvileg,nekem cserélték anno a videokarim,baja nem volt csak cicergett

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12103) Laraxior


Laraxior
titán

double :W

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12104) Abu85 válasza Dark KillerX (#12097) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Komoly ... ;]

Szvsz elég problémás az NV marketingje jelenleg. Egyszerűen néha jobb a csend, mint a hivatalos bejelentés. Most a THQ egy teljesen ingyenes technológiát licenszelt. Ilyen esemény kb. minden másnap megtörténik. Én inkább ránéznék a Gearbox-ra, mert hát 2008-ban két Physx játékot kellett volna letenniük az asztalra, és a jelenlegi infók alapján a munka sehogy se áll. Az NV-nek meg lóg a pénze a projektekben és még megjelenési időpont sincs. :W Nem értem, hogy lehet ilyen bizonytalanul herdálni a pénzt, amikor szükség van rá. :U

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12105) engusz


engusz
veterán

Fura, mert Buldozer99-nél, SSJPeter-nél és nálam is Corsair tápegység üzemel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12106) Sárpac válasza Buldozer99 (#12098) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szvsz alaplap tekercs lesz...:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#12107) Sárpac válasza Abu85 (#12104) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nv mindig is akkor dobott ki valami nagyot ha éppen csendbe volt. Bízom benne, hogy most is így lesz...:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#12108) Laraxior válasza Sárpac (#12106) üzenetére


Laraxior
titán

az hát...cseréltem vagy 6 videokarit és végig cicergett..tehát alaplap..és 3d alkamazásnál. Táp kilőve..Nálam is Corsair van :D Videokari vagy alaplap

Beo: Megtaláltam a hirdetést..szép cuccos :C :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#12109) Cyberpunk válasza Laraxior (#12089) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A valós kontrasztot ne hasonlítsuk a dinamikushoz teljesen más a kettő.
Lényegében a dinamikus kontraszt nem más mint hogy a monitor az adott hátérhez mérten váltogatja a fényerejét ha sötét a jelenet akkor növeli ha világos akkor csökkenti. És ez elég sz@r főleg hogy látni hogy vibrál a monitor bár az Acer G24 az nem rossz e téren sem ott már nem annyira venni észre hogy vibrál de 50.000:1-hez az értéke :Y ami nem rossz.
Szóval a lényeg hogy a dinamikus kontraszt csak parasztvakítás nem több.
A lényeg hogy olyat kell venni aminek legalább 1000:1-hez a valós kontraszt értéke és a max fényereje sem túl nagy olyan 300-350 kandela/négyzetméter az ideális. És akkor többnyire szép kontrasztos képe lesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12110) Cyberpunk válasza TTomax (#12077) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát eddig arról lehetett hallani hogy mindenki tér át ATI-ról nV-re úgy látszik hamarosan fordul a kocka :DD :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12111) Gyusz válasza Abu85 (#12104) üzenetére


Gyusz
őstag

Szerintem az világosan látszott, hogy Borderlands idén nem lesz, az Aliens: Colonial Marines körül meg az E3 és a GC alkalmából is kuss volt, szóval arról is már nyáron lehetett tudni, hogy idén nem jelenik meg. Egyébként egyik játékról sem a PhysX jut elsőre eszembe (inkább a Mirror's Edge ugrik be), ha jelentősebb pénzt pumpáltak volna bele, akkor szerintem nagyobb visszhangja lett volna. Ráadásul hogyan gondolhatták volna, hogy az agyoncsúsztatott Hell's Highway mellett képes lesz a Gearbox még egy játékot akár 2009 elejére elkészíteni? Ez nekem hihetetlennek tűnik, vagy tényleg nagyon hülyék dolgoznak az NV-nél.

(#12112) Buldozer99 válasza SSJPeter (#12101) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Jaja tutira,csak nemtom honnan vettem az XXX-et :D ,mert még a számlán sincs rajt :DDD

Köszönöm mindenkinek a segítséget,nagyon brutál ez a kártya! ;)

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12113) Lauda válasza Laraxior (#12102) üzenetére


Lauda
félisten

Enyém is cicereg néha, de terhelés alatt sosem, csak ha pl. szöveg van a képen a játékok elején. :P

(#12114) NFree válasza Laraxior (#12090) üzenetére


NFree
addikt

Ha bírnák tartani azt a fogyasztás értéket amit igértek, akkor viszont érdemes a 285-öt választani szerintem, persze azoknak az usereknek akik nem vettek 280-at, mert azoknak teljesen felesleges akiknek már van280, viszont én a 285-öt várom, nem akarok tápot cserélni. ;)
Meg remélem ennek megfelelően nem lessz drágább mint a 280-an, viszont ha az nv elakarja adni a régi chipeket,akkor valószinű drágább lessz úgy 10-15k-val :W

vga

(#12115) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Ebben a totyikban ez OFF de olvasta már ezt valaki?
GeForce GTS 200-as kártyák G92b GPU-val

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#12116) nixx-21 válasza SSJPeter (#12115) üzenetére


nixx-21
senior tag

ez azért már kezd vicces lenni :DDD jól számolom h ez lesz a 3. bőr a G80-től számítva?

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#12117) Beowulf_78


Beowulf_78
addikt

Barátaim!

Megvan a 24"-es moncsim! :K :C [link]

Mindenkinek köszönöm a segítséget! :C :C :R (Egyébként lealkudtam 60k-ra! :K ;] )

Az az egyetlen gond hogy HDMI kimenet van csak rajta, ami át van alakítva DVI átalakítóval. Ebből adódóan az nV control center tv-nek ismeri fel és csak 1920x1080-ba hajlandó indulni 3D-ben 1920x1200 helyett.
Tud valaki erre valami megoldást? :R :R

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12118) Buldozer99


Buldozer99
senior tag

Nagyon jó ez a vga srácok!

Crysis 1680x1050,full,simán megy... :C

Megérte váltani 4870-ről... ;)

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12119) SSJPeter válasza Buldozer99 (#12118) üzenetére


SSJPeter
őstag

Írd ezt meg a "vörös" topikban is! :DD

Let’s go Brandon!

(#12120) TTomax válasza Buldozer99 (#12118) üzenetére


TTomax
nagyúr

Gratulálunk,sok kellemes percet.... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12121) Buldozer99 válasza SSJPeter (#12119) üzenetére


Buldozer99
senior tag

A fejem le is veszik :DDD ,másrészt hogy én mit szenvedtem a 4870-el,mivel a catalyst-ot nem lehetett felrakni mert kék halál jelentkezett :D ,és nem is mindegyik driver volt jó hozzá,a hűtője hangosabb mint egy kisebb porszívó... :DDD ,részemről katasztrófa a 4870... :(((

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12122) Cyberpunk válasza Beowulf_78 (#12117) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem a CC-ben kell valamit bűvészkedni de passz talán itt tedd fel a kérdésedet tán tudnak segíteni [link]

Amúgy grat a monitorhoz nem rossz az a Viewsonic :C :K

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#12123) nixx-21 válasza Buldozer99 (#12121) üzenetére


nixx-21
senior tag

lehet h USER(!!) error? :U :K :R

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#12124) Beowulf_78 válasza Cyberpunk (#12122) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Köszi! :R Sajnos ameddig nem oldódik meg csak "fél öröm". :F Bár 60k-ért...ha csak 1920x1080-ba fogom tudni használni nekem az is jó lesz, de azért jobb lenne a natív.
Hozzávetőlegesen egy nem HD-s 22"-es jobb TN paneles LCD kerül 50k-ba. Akkor ez 60k-ért... :C

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#12125) schwartz válasza nixx-21 (#12123) üzenetére


schwartz
addikt

Felrakni egy drivert? A duplaklikken kivul hol lehet elszurni? Catalyst rulez. :D

If he dies, he dies.

(#12126) bim válasza schwartz (#12125) üzenetére


bim
veterán

user error mindössze ennyi. :F
érdekes hogy nálam nem fordulnak elő sem kékhalálok sem lefagyások..
de biztosan elszigetelt eset az én 4870-es kártyám. ;)
jahh és nem cicereg, nem brummog nem szörcsög és nem prüszköl.valszeg ez is csak egy egyedi eset lehet. :P

(#12127) schwartz válasza bim (#12126) üzenetére


schwartz
addikt

Ha ketbalkezes is (feltetelesen) de az NV meghajtoval boldogult... :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12128) bim válasza schwartz (#12127) üzenetére


bim
veterán

na nehogy azt hidd hogy a catalyst bonyolultabb.azért nem is értem ezeket a kiakadásokat.
nem vagyok egy nagy számtekguru de nem csinálok semmi extrát ha feltelepitek egy uj drivert. vezérlőpult-progik eltávolitása-ati meghajtó uninstalja és amikor ez megvolt akkor törlöm az ATI mappát a C. meghajtórol.Majd törlöm regedit-ből a két maradék ati bejegyzést.
De ugyanezeket végigvittem az nv meghajtónál is. :K
Ezek után reboot és uj driver fel.

(#12129) schwartz válasza bim (#12128) üzenetére


schwartz
addikt

Egy szoval sem mondtam, hogy bonyolultabb. De vicces, ha egy problema felmerul az ATI-vel karoltve, az biztos csak user error lehet... :)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12130) TTomax válasza bim (#12128) üzenetére


TTomax
nagyúr

Egy általános tendencia az ATI userok szivárgása,az NV felé...még nem túl hangsúlyos,inkább csak egyenlítők az erőviszony...Az biztos az ATI kezdeti előnye elfogyott,persze ez nagyon sokba került az NV-nek.HA 2009 Q1-Q2-ben valami ütöset ki tudna adni az ATI,akkor tartóssá tehetné a profitot... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12131) Abu85 válasza Gyusz (#12111) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Emlékszem amikor az egész NV Physx megkezdődött, akkor jöttek az anyagok, hogy a Gearbox-szal exkluzív szerződés van és 2008-ban a Borderlands, az új Alien illetve az EA-os Backbreaker is használni fogja. Amikor kiderült, hogy ezekből a játékokból idén nem lesz semmi, akkor lett egy kis csend. A Mirror's Edge szerintem egy rögtönzött akció volt. Gyorsan kellett egy cím a semmiből.
Ez az éve az NV-nek a TWIMTBP program szempontjából katasztrófa volt. Ahogy járnak le a szerződések úgy menekülnek a fejlesztők (patkányeffektus ez kérem :DDD ). Ott a STALKER: CS. A nyár legnagyobb NV címe ... DX10, GeForce, a DX10.1 szar meg hasonlók jöttek a fejlesztőktől. Szeptemberben lejárt a szerződés az NV-vel, és rögtön rohantak a ruszkik az AMD-hez. Gyorsan jött a DX10.1 patch, mert annyira hülye eljárásokat sikerült a játékba pakolni, hogy másképp nem lehetett gyorsítani rajta. ;]
Az Ubisoft is megpróbál folyamatosan kiskapuzni ... FC2 DX10.1 satöbbi.
Nem tom mennyi valóságalapja, de elvileg a Mirror's Edge elég komoly pénzmag bepumpálásával lett megszerezve.

TTomax: Az eddigi eladási adatok alapján 1 eladott G200-ra kb. 10 RV770 jutott. Baromi komoly átszivárgás kell, hogy ezt behozzák. ;) A TWIMTBP program is itt vérzik jelenleg ... ezeket az adatokat látják a fejlesztők is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12132) schwartz válasza Abu85 (#12131) üzenetére


schwartz
addikt

Az eddigi eladási adatok alapján 1 eladott G200-ra kb. 10 RV770 jutott. Baromi komoly átszivárgás kell, hogy ezt behozzák.

A ket ph-s topic szambeli lekereseit nezve ez inkabb egy a negyhez...
Amugy mikor villant mar egy baromi komoly egy GPU-s kartyat az ATI? :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12133) Abu85 válasza schwartz (#12132) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A mi oldalunk nem reprezentatív. Kevesen vagyunk a következtetéshez. Persze jó lenne a PH-s felmérés is ... de mivel készítenek kimutatásokat az eladott VGA-kból, az sokkal megbízhatóbb.

A nagy monolitikus chip stratégia már biztos nem lesz az AMD-nél. Túl drága a fejlesztés és a gyártás. Emellett minden szegmensbe külön chipet kell tervezni, ami időigényes.
Az NV-nek azért kellenek a nagy monolitikus chipek, mert a GPGPU piacra az az ideális. Ha csak a PC-s VGA piac érdekelné őket, akkor már rég több GPU-s kártyákat nyomnának ők is ... az AMD-hez hasonlóan. Az NV-nek nincs meg a kapacitása a GPGPU és a PC-s VGA piacot külön fejlesztett chipekkel ellátni, így választaniuk kell, hogy milyen irányba tervezik a processzort.
Kb. 1 éve keményen az általános számítási igényeknek megfelelő termékeket készítenek, tehát tulajdonképpen már választottak is. Az AMD inkább valós idejű grafikus feldolgozáshoz ideális chipeket készít.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12134) bim válasza TTomax (#12130) üzenetére


bim
veterán

lehet hogy nemsokára itt lesz Dodi72 gépe az enyémre állitva amiben egy galaxy gtx260 van egy E840 társaságában ami 3,9 ghz körül fog menni 2x2giga 1066mhz-es corsair társaságában.
A gép komplett tuningoláson fog átesni.
Melyik meghajtót tegyem fel? Olyan kell ami minden játékkal a legtökéletesebb mert szerintem mostanában nem lesz cserélve másikra.
Pontos órajelek kellenének ahonnét el lehet indulni.
Rivában hogyan lehet állitani hogy 3D alatt nagyobb venti mig 2D-ben alacsonyabb ventifordulat legyen..
Mikor belőtem neki mindent installálok egy-két játékot és kiprobálom élőben mit megy 1600x1200-on a 4870-hez képest.
Aki ugy gondolja hogy szépiteni fogok az eredményeken és a benyomásaimon bármelyik részre hajlóan az nagyon téved....

Az árpolitikájával csalja át valszeg az atisokat.. Ennek nagyon örülök. :C Már az elején le kellett volna nyomni az árait az ati szintjére. ;)
Megjegyzem: leszarom hogy valakinek atija vagy nv-je van.Nekem az a lényeg hogy mindenkinél jol fussanak a játékok és ne legyen bosszankodás driverek és szarul megirt játékok miatt.. ;)

(#12135) schwartz válasza Abu85 (#12133) üzenetére


schwartz
addikt

Az elso 2GPU-s megoldast voros oldalon a szukseg hozta. (nem a CF vagy SLI-s ketkartyas megoldasokrol beszelek) Ezt nevezed strategianak? A tobb GPU-s felallashoz meg illene hozni a naprakesz meghajtokat es izmosan ragyurni a skalazodasra. Ebbol lesz valami?

If he dies, he dies.

(#12136) Abu85 válasza schwartz (#12135) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem teljesen ... A HD 3870 X2 az már a stratégia része volt. Az R600 után az RV670 fejlesztésén nem változtattak, de a stratégiát rögtön átalakították. Ebből született meg a HD3870 X2, ami tervezett termék volt. Ezen a jövőben sem változtatnak az RV870 is relatíve kisméretű lesz, némi redundanciával ... olcsó 30 dolláros előállítási költséggel, és olcsón gyártható NYÁK-kal. Erre fog jönni majd egy X2-es csúcsmodell.
Igazából az NV-nek kellene a stratégiaváltás, mert egy ciklust túl lehet élni ilyen költség differenciával (partnerek elvesztésével ... XFX), de kettőt már nehéz lesz.

A CF a tesztek alapján jól skálázódik. Nyilván a stratégiában egyértelműen a driverek is játszanak. A 9.1-ben lesznek fejlesztések a központi processzor szálvezérlésére, ezzel már egy ideje adós az AMD. A kétutas CF átlagosan 80-85%-os skálázódási értékeket mutat procilimit nélkül, ezen sokat már nem lehet javítani. Nyilván mindig lesznek extrém esetek ahol nem működik elsőre, de azt be kell jelenteni és javítják ... ezért van havi szintű driver frissítés. A CF-en egyébként még mindig a 8.3-as driverben újraírt rutinok dolgoznak. Az hatalmas előrelépés volt, nekem gyakorlatilag a március óta nincs a CF-fel gondom.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12137) TTomax válasza bim (#12134) üzenetére


TTomax
nagyúr

Én a 180.48-as WHQL drivert ajánlom mindenképpen,még eddig nekem semmivel nem akadt össze,igaz most én a 188.88-ast használom,de az nem olyan kiegyensúlyozott....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#12138) schwartz válasza Abu85 (#12136) üzenetére


schwartz
addikt

Ugy lehetett ez tudatos lepes, hogy valamit fel kellett mutatni a G80 ellen... :) Az AMD-nel meg annyira sem lehet penz a fejlesztesekre mint a konkurens oldalon. Szerintem ez hozta ezt a strategiat... Barmennyire is rugalmas meg jovobe lato az R600 arhitektura, azert ott is maradt visszahuzo tenyezo. Pl. 16ROP van a kartyakban mar az X800 ota...

kétutas CF átlagosan 80-85%-os skálázódási értékeket mutat procilimit nélkül, ezen sokat már nem lehet javítani. Nyilván mindig lesznek extrém esetek ahol nem működik elsőre, de azt be kell jelenteni és javítják ...

A Gothic3-ban nem mukodik. Mar ket eve szoltam nekik... :U Irjak ujra? :DDD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12139) DeepDish válasza TTomax (#12137) üzenetére


DeepDish
őstag

Nem irtad el es 180.88-ast akartal irni? Amugy mar van 181es is!

(#12140) Abu85 válasza schwartz (#12138) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A 32 ROP-pal nem lenne gyorsabb ... ezért van benne 16 ROP. Egy architektúrában mindig oda kell helyezni a tranyót amivel a gyorsulás elérhető. Mindenki így fejleszt. Az RV770 működésének elég 256bit és 16 ROP ... ha nem lesz gyorsabb az 512bittől és a 32 ROP-tól, akkor minek belepakolni ... csak feleslegesen növelné a chip méretét.

A Gothic 3-mal kapcsolatban már én is írtam nekik. Volt szó a Crossfire támogatásáról, csak a Jowood és a Piranha Bytes mondta, hogy már nem foglalkozik a játék támogatásával, így az AMD sem kapja meg a szükséges információkat. A kiegészítővel viszont foglalkoznak ... azt mondták, hogy arra van CF támogatás ... a kiegészítő rutinjai alapján lehetséges, hogy megcsinálják a régi Gothic 3-ra is a CF-et, de nem biztosak benne, hogy működni fog.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12141) Buldozer99 válasza bim (#12126) üzenetére


Buldozer99
senior tag

nehogy már egy szar Ati drivert ne tudjak feltenni... :F

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12142) schwartz válasza Abu85 (#12140) üzenetére


schwartz
addikt

Az HD2900XT gyanitom pont az azonos ROP egysegek miatt nem gyorsabb a HD3870-nel... Ezert latom foloslegesen bepakolva a 800SP-t is az RV770-be. Minek ha valahol szuk a cso... Szintetikus tesztekben jol mutat az RV770 de realis elony a 670-hez kepest csak a texturazok szambeli novekedese miatt van. (jelenlegi alkalmazasokat nezve). Tudom nem illik felhozni a Crysist, de ott sem latszik a sok SP pedig shader intenzivebb jatek nem nagyon van rajta kivul...

A kiegészítővel viszont foglalkoznak ... azt mondták, hogy arra van CF támogatás ...

Forsaken Gods-ban sem mukodik a CF.
HD3870X2-vel probaltam 8.11-es Catalyst-ig. (Vista64) Ez nekem eleg volt arra, hogy levaltsam a kartyat...

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#12143) rocket válasza schwartz (#12132) üzenetére


rocket
nagyúr

"A ket ph-s topic szambeli lekereseit nezve ez inkabb egy a negyhez..."

Remelem nem gondoltad komolyan, hogy ebbol barmilyen konkluziot le lehet szurni :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12144) bim válasza TTomax (#12137) üzenetére


bim
veterán

Na a gép nálam van és már 680/1300/1050-nél 5 perc szőrös fánk után visszadobja az órajelet 2D-be. látszólag semmi nem hibázik és nem is melegszik tul mert a hőfokok rendben vannak viszont a venti fordulatát fel kellett nyomnom 65%-ra mert az alap 40%-al nem tudom mit akart az nv. :F
Mi lehet a gond?
ennyivel gyengébben menne mint az átlag?

Buldozer: ha abba az elenyésző százalékba tartozol aki nem képes rendesen feltelepiteni egy vga meghajtót akkor ne rám haragudj.Lehet hogy köze nem volt a kékhalálozásnak a kártyához csak hirtelen mondanod kellett valamit.De bevallom nem érdekel hogy váltottál. Csak ez nem a driver miatt volt hanem másért...

(#12145) Buldozer99 válasza bim (#12144) üzenetére


Buldozer99
senior tag

Mint korábban is írtam nekem nem jött be a 4870,ez is az egyik ok volt hogy váltottam.Nem haragszom én senkire... :)

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

(#12146) bim válasza Buldozer99 (#12145) üzenetére


bim
veterán

nincs harag. :R
mindenkit támogatok minden döntésében.a lényeg az hogy jol fusson a játék. :C

(#12147) Firestormhun válasza bim (#12144) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Fullscreenben futtatod furmarkot?

Amúgy ha nem bír valami órajelet a kártya akkor fagy és hibázik nem pedig visszavált 2d órajelekre. 192SP-s GTX260-nál szerintem elsőre mehet egy 702/1458/1100.

[ Szerkesztve ]

...

(#12148) schwartz válasza rocket (#12143) üzenetére


schwartz
addikt

Minden esetre szamomra kezzel foghatobb az osszesitett eladasi mutatok hianyaban... :) Az erdeklodest viszont huen tukrozi.

If he dies, he dies.

(#12149) bim válasza Firestormhun (#12147) üzenetére


bim
veterán

nem fulscreanben nyomom.
közben eléggé megugrottak a hőfokok.
650/1370/1100-nál a gpu 90 fokot simán elérte 65% venti mellett a szőrösfánk alatt.azt nem lehet rivában szétválasztani hogy 2D-ben alap 40% venti legyen 3D-ben pedig mehetne akár 80%-on is..De a fülemre hagyatkozva a 65% elviselhető még neccesenn 2D-ben is. Viszont a szőrös fánk szétfőzi a kártyát még ezen a gyermeteg órajelen is. :F

(#12150) Buldozer99 válasza bim (#12146) üzenetére


Buldozer99
senior tag

rendben,részemről sincs,és ez így van,kinek ez jön be,kinek az,lényeg hogy a játékok jól fussanak. ;)

[ Szerkesztve ]

Mellnagyobbítás kézrátétellel! Sikertelenség esetén azonnali pénzvisszafizetés!:)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.