Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10551) Beowulf_78 válasza tome.jr (#10550) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Írtam ilyet hogy kurvázom? :( Sztem nem, szóval ne fantáziálj... :F

Nézd...ez egy hardverekkel kapcsolatos szakmai fórum javarészt. Ha pedig megnézik az én illetve a te adatlapodat, akkor igen...tényleg el fogják tudni dönteni a többiek ki az ostoba. :B :B :C

Híínnye vazze! :Y (Ostoba) őstag lettem! ;] :C

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10552) vers válasza tome.jr (#10550) üzenetére


vers
tag

talán azért hözöng mindenki mert tényleg marhaság a 3 kártya,
gondolom azt se tudod hogy müködik , mindegyik kártya külön frameken dolgozik
igy 3 framen egyszerre, amit a processzor se bir az tuti
de még van 2 frame csuszásod is az irányitáshoz képest....
a mikroakadásokrol má nem is szolok

add el a 3-ikat és vegyél egy ssd-t rendszerwinyonak, hidd el meg fogod köszönni a tanácsomat

(#10553) ImI87 válasza tome.jr (#10550) üzenetére


ImI87
őstag

Azért oltogatnak, mert értelmetlen amit csinálsz, és nem vagy hajlandó belátni, pedig ez a napnál is világosabb. És sokszor össsze-vissza dobálózol a dolgokkal, amiből nagyon látszik, hogy .....khmmmm..... van még mit tanulnod........ :U
És a másik "probléma" pont ebből következik, mert egy ilyen rendszer nem való avatatlan kezekbe. :(

Beowulf_78: grat :C

[ Szerkesztve ]

(#10554) tome.jr válasza ImI87 (#10548) üzenetére


tome.jr
addikt

:R Kösz a tanácsot de marad a jelenlegi rendszer. Mondhatsz érveket, biztos vannak is, de azért azt ne gondoljátok komolyan hogy akkor most gyorsan meghírdetem a kártyákat mert nem tetszett nektek az eredmény. LOL. Minden tiszteletem a tiéd ne vedd sértésnek. El lehet mondani így is a véleménytt mint te. Akkor ha másnak nem dísznek megtartom őket, jól mutatnak így egyben.

DE ez csak EGY eredmény volt. Nem elhamarkodott véglegesen ítélkezni a 3 way fölött? Sajnos valamiért nálam nem megy a Crysis benchmark, ott sokkal jobb eredménye van pedig. Persze tudom ez sokaknak nem mérvadó. Nekem pl igen.

(#10555) schwartz válasza ImI87 (#10553) üzenetére


schwartz
addikt

Szerintem tulzasba viszitek az eszosztast...

If he dies, he dies.

(#10556) Motion_Blur válasza tome.jr (#10554) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Töltöttél már fel ide képet a rendszeredről?

schwartz: szerintem is túlmentek már azon a bizonyos határon

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10557) tome.jr válasza Motion_Blur (#10556) üzenetére


tome.jr
addikt

Nem, mivel még nincsen kész (elég durva lesz). De nem is merem mert akkor aztán tényleg kapok majd hideget meleget. Nem akarom jobban felhergelni az embereket.

(#10558) Motion_Blur válasza tome.jr (#10557) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ha kész lesz, ide tolj majd fel pár képet ;) Ha nem lesz csupa retek a géped, ott nem fognak a torkodnak ugrani :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10559) tome.jr válasza Motion_Blur (#10558) üzenetére


tome.jr
addikt

Rendben, remélem ott nem lesznek kiakadva 3 GPU-tól és nem azt fogják nézni, hogy mennyibe került és mire költötték volna helyette.

(#10560) ImI87 válasza tome.jr (#10554) üzenetére


ImI87
őstag

Jó hát nekem semmi közöm a gépedhez, csak próbáltam magyarázni, hogy miért ilyenek a reakciók.......
Írtam, hogy nem bántásként, és nem is akartam túlmenni semmilyen határon, és szerintem nem is mondtam semmi rosszat.
Ezzel be is fejeztem az "észosztást" :R

schwartz: ............. :U

[ Szerkesztve ]

(#10561) vers válasza tome.jr (#10557) üzenetére


vers
tag

nem hiszem hogy irigységböl fujnának, legalábbis a többség nem
az i7 még rosszabb befektetés mint a 3 vga, ha neked jo hát használd egészséggel

(#10562) tome.jr válasza vers (#10561) üzenetére


tome.jr
addikt

Az SSD rendszervinyó dolgon én is gondolkodtam, viszont ott én érzem úgy hogy az ár/érték arány még nem túl jó és ami tesztet olvastam hát nem volt túl meggyőző

(#10563) schwartz válasza vers (#10561) üzenetére


schwartz
addikt

Persze, csak joindulatbol megy a szemelyeskedes... :D
Amugy Te mit keresel itt? Eltevedtel? :D ;)

(#10562) tome.jr Nezz meg egy Intel SSD-t... Amugy, az ar/ertek aranyon torod a fejed a Tri SLI mellett? :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#10564) Beowulf_78 válasza schwartz (#10563) üzenetére


Beowulf_78
addikt

"Persze, csak joindulatbol megy a szemelyeskedes..."

Az én részemről nincs semmi egyéb mint amit már le is írtam. Az emberi butaság határtalansága ilyen negatívságot vált ki belőlem. :DDD Mint pl. ezek után, az SSD ár/teljesítmény arányának a boncolgatása. :W Félelmetes...
Nem sajnálom én senkitől amije van. Mindig is távol állt tőlem az irígység. :U Sztem nem ennek a tulajdonságnak az előtérbe helyezése vezette a hozzászólókat. ;)

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10565) Laraxior válasza schwartz (#10532) üzenetére


Laraxior
titán

Tény hogy nem ér semmit..de viszont szépen mutat...ez a lényeg, volt idő amikor én is majdnem eltévedtem... De hálistennek megmaradtam az egy kártyás rendszernélmindig a legerősebb legyen benne és nincsen probléma, mondjuk most kihagyom a GTX295öt,de csakis víz miatt. GT300at simán beteszem a gépbe.
Gondolkodtam hogy az a 3 GTX260 mennyire fűtheti a rendszert ha nálam nyitott ablaknál 2-3 fokot nől a víz hőmérséklete game alatt :Y

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10566) pzske


pzske
aktív tag

Statistics
Average FPS: 42.78
Duration: 37.26 sec
CPU Usage: 47%
System memory usage: 64%
Video memory usage: 86%

Graphics Settings
Video Mode: 1680 x 1050 (59 Hz)
Texture Quality: High
Render Quality: High
View Distance: 62
Detail Distance: 100

Hardware
Microsoft Windows XP Professional
Szervizcsomag 3
Video Adapter: NVIDIA GeForce GTX 280
Video Driver version: 180.48
Audio Adapter: Realtek HD Audio output
Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz

Szerintem nem rossz eredmény sokkal szarabbra számítottam megmarad a kari.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#10567) Lauda válasza Laraxior (#10565) üzenetére


Lauda
félisten

Köss rá egy nagyobb radiátort és a szoba fűtése megoldva. Csak folyamatosan fuson a fánk 1920X1200-ban. :DDD :C

-----------

pzske: ez melyik game tesztje?

[ Szerkesztve ]

(#10568) Laraxior válasza Lauda (#10567) üzenetére


Laraxior
titán

GTA 4 asszem

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10569) TOTAL LOKI


TOTAL LOKI
tag

Hello! Segítséget szeretnék kérni ugyanis tanácstalan vagyok. Egy MSI Geforce 260gtxet vetem és grafikai bug jelentkezik egyes játékoknál. A legfrissebb cucc most a Call of duty új része. A víz effektekkel gondom van, hol eltűnik, hol visszajön. Más bug itt nem jelentkezett. Az opr rendszer vista ultimate 64bit. A legfrissebb drivert pedig az nvidia honlapjáról szedtem le. Aki tud, az segítsen már!

A választ előre köszi!

TL

(#10570) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Kezdek tanácstalan lenni. Vévignyálaztam most pár külföldi tesztet, ahol a 260AMP2-t hasonlították össze a sima GTX280-al. 5 tesztben is 1-2% körül volt a különbség. Létezik ez? :F

(#10571) Lauda válasza Laraxior (#10568) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi!

_________

Feltettem ezt a modot crysisre, hát csak ennyit róla: :Y :C

(#10572) Henk válasza TOTAL LOKI (#10569) üzenetére


Henk
veterán

Szerintem ott a játék bugos.Ezt a víz kérdést más is mondta már,de mondjuk ő ati kártyával próbálta.Esetleg próbálj egy újabb beta drivert de nem hiszem,hogy segíteni fog.
más: ez a tri sli dolog nem a teljesítményről.Én is megvettem az sli-t anno.Sőt lecseréltem a 88gtx-et 98gtx-re csak azért mert azt akartam,hogy az új legyen a gépembe.Gyakorlati haszna persze semmi nem volt,illetve annyi,hogy nem melegedett annyira.De ez nem erről szól.

(#10573) PyroS


PyroS
senior tag

Üdv mindenkinek.
Leszeretném cserélni a Galaxy 8800Gt-et valamilyen GTX260-ra.
Melyiket érdemes megvenni?
XFX GTX260 576M 896MB
GIGABYTE GV-N26OC-896H-B GTX260
GIGABYTE GV-N26-896H-B GTX260
XFX GTX260 896MB DDR3 XXX

Ha jól tudom akkor a Gigabyte 260OC az 216sp,ugye?

(#10574) TazLeacher válasza TazLeacher (#10570) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Borult az elmélet sajnos. Itthon még nincs is AMP2-es...azok mind AMP-osok voltak, amit néztem. :W Úgyhogy ha összejön a 280-as, akkor az lesz, azt annyi...

(#10575) Laraxior válasza Lauda (#10571) üzenetére


Laraxior
titán

rákukkantok én is..mert volt már natural mod..ultra high,meg isten tudja még mennyi :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10576) Lauda válasza Laraxior (#10575) üzenetére


Lauda
félisten

Mondjuk lehet elbaxtam, mert fent volt a natural mod és úgy tettem fel ezt. :DDD

Ezt nézd meg! :Y

PyroS: igen. :K

[ Szerkesztve ]

(#10577) Laraxior


Laraxior
titán

Így néz ki Nálam a GTX280 OC AMP ingyombingyom verzió :D
756/1566/2520MHz :B ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10578) pzske válasza Lauda (#10567) üzenetére


pzske
aktív tag

GTA IV , ennál több van azárt a kariban csak ez nem 1 agyonoptimalizát game .

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#10579) Eagl3 válasza Beowulf_78 (#10551) üzenetére


Eagl3
veterán

Felháborító, hogy mit műveltek.
Emlékszem, nem is olyan régen bejött ide a srác és senki nem akarta neki elhinni, hogy 3db 260-as GTX -e van. Akkor is csak oltogattátok amit már akkor sem értettem, hogy mire föl és képeket kértetek tőle meg eredményeket. Ha jól emlékszem, akkor töltött fel képet, most itt van pár eredménnyel és a sok okostojás elkezdi oltani, hogy ennek mi értelme.

Áruljáok el nekem, hogy miért ne építhetne ő 3 kártyás rendszert otthon?
Ez a hobbija, szeret tesztelni és ezeket megosztja(taná) veletek(ünk). Ha tanácsot akarnátok neki adni, akkor lehetne azt normális hangnemben is, nem ilyen alpári módon, ahogy azt egyesek teszik, de tisztán látszik, hogy a jóindulat egyikőtökben sincs jelen.

Az ostobaság kérdésében is neki van iagaza véleményem szerint, jelen esetben mindenképp.
Ez a folyamatos kifestőzés meg... biztos sok volt a por.

(#10580) Lauda válasza Laraxior (#10577) üzenetére


Lauda
félisten

(#10581) Henk válasza Lauda (#10580) üzenetére


Henk
veterán

(k)ábel a rengetegben. :DDD
Azért ez kevésbé mutatós.De a teljesítmény a lényeg,ne mutogasd.
Ram hűtés fenomenális,mehet a gányolás topikba is.

[ Szerkesztve ]

(#10582) Lauda válasza Henk (#10581) üzenetére


Lauda
félisten

"a teljesítmény a lényeg"

Pont így vagyok vele én is. Sosem nézegetem a gépet, ezért nem is érdekel, hogy néz ki. :DDD

(#10583) TazLeacher válasza Eagl3 (#10579) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Én akkor sem támadtam, nem beszéltem vele gusztustalanul, úgy, ahogy most sem.

Ettől függetlenül az eléggé hozzátartozik a dologhoz, hogy a mint mndennek, ennek is 2 oldala van.ÉN emléxem még az ő akkori stílusára...

(#10584) Lauda


Lauda
félisten

Stalker CS: Vista, DX10, minden kimaxolva 45-70 fps. :Y :C

(#10585) Henk válasza Lauda (#10582) üzenetére


Henk
veterán

Viccnek szántam.
Engem érdekel,hogy néz ki a gépem.Megjön a vga hűtő akkor kész lesz teljesen,akkor csinálok képeket is róla.
Majd próbáld meg a clear sky-t 1680x1050-ben minden max és driverből anizotróp szűrés 16x.Bevagánykodtam egy ilyennel aztán kaptam egy 8 fps-t azt egy kicsit letörte a kezdeti lelkesedést. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10586) Laraxior válasza Lauda (#10580) üzenetére


Laraxior
titán

Hát öregem..egy kis rendvágás,mer porszívózás elkelne :D de ne aggódj nálam sem igy néz ki...csak áramszünet volt kiszedtem a gépből pár cuccot,és közben fényképeztem le :B
Levenném a ramokról a bordát,de sajnálom tönkrevágni őket :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10587) Lauda válasza Laraxior (#10586) üzenetére


Lauda
félisten

Én gumis haverhoz szoktam elvinni néha (fél/1 évente) :DDD és sűrített levegővel kifujatom, olyan lesz, mint az új. Gondolkodtam ilyen hűtős corsair ramokon, csak nem tudom mekkora az a hűtő, elférne-e a zalman mellett.

(#10588) Laraxior válasza Lauda (#10587) üzenetére


Laraxior
titán

arra is kell venti tökmindegy :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10589) Henk válasza Laraxior (#10588) üzenetére


Henk
veterán

Lehet hozzá kapni a corsair-nek a ram hűtő alkalmatosságát,ott van a lap alján.Csak azt nem tudom a 3 kis venti milyen hangot generál. :)
Lauda:ha a cpu hűtőre gondolsz attól simán elfér.Ugyanakkora a Corsair is mint a másik csak 2cm-rel magasabb a hűtők miatt.

[ Szerkesztve ]

(#10590) tome.jr válasza Eagl3 (#10579) üzenetére


tome.jr
addikt

:R

Laraxior: Komoly a hűtésed, anno ezt próbáltam megkérdezni tőled, hogy hogyan néz ki mikor az adatlapodra irányítottál. Onnan szerinetm nem jön rá az ember, hogy pl. párhuzamosított rendszered van-e és az extreme radi az mekkora valójában. Ezt még most sem tudom. Egyébként grat.

(#10591) NFree válasza Lauda (#10582) üzenetére


NFree
addikt

No comment :C :C

Henk
Itt nállunk a hardverboltba vett egy srác süvít mint állat, sztem egy potival lehet orvosolni a problémát. :R

[ Szerkesztve ]

vga

(#10592) Lauda válasza Henk (#10589) üzenetére


Lauda
félisten

Bizony ám, hogy lehet. Ezt néztem pl., így jár hozzá a hűtő is. :K Tehát akkor nem szélesebb, mint a ramok, csak magasabb? Mert akkor lehet beújítok vele. :DDD

NFree: most mé',? :C Van ott még az az orvosi ragasztó is, nem találtam szigszalagot, ezt meg kivettem a kocsi eü dobozából. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10593) Laraxior válasza tome.jr (#10590) üzenetére


Laraxior
titán

minden le van írva az adatlapomra... párhuzamosítani? egyszerűen sorba van kötve minden. Nem tudtam volna semmi extrát mondani :))
a radiátor :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10594) nixx-21 válasza Laraxior (#10593) üzenetére


nixx-21
senior tag

jézusom ez állat ;] :P :C

Ati VGA tulajok baráti klubja topik.  Dєsιɢnєd ву Λρρʟє ιn Cαʟιғoяnια.(*) powered by: Nvidia

(#10595) tome.jr válasza Laraxior (#10593) üzenetére


tome.jr
addikt

Akkor meg van oldva télen a fűtés. :Y

(#10596) Lauda válasza Laraxior (#10593) üzenetére


Lauda
félisten

És még én gányolok.... :Y :C Mi ez, valami fűtőradiátor? :DDD

(#10597) Henk válasza Lauda (#10592) üzenetére


Henk
veterán

Itt megtudod nézni mekkora.
Viszont amit linkeltél ott nem vagyok biztos,hogy benne van az árban a venti is.
Laraxior:látom a radin te is kipróbáltál pár fajta ventit,talán keresed az igazit? :DDD
jer1cho:igazad van,elnéztem.Meg az ára miatt is valószínű.

[ Szerkesztve ]

(#10598) TazLeacher válasza Henk (#10597) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A FAN KIT-ben elvileg benne van... :U

(#10599) Lauda válasza Henk (#10597) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a linket! :R

Elvileg bent kell lennie, mert azt írja, hogy hűtővel. Amúgy a két gigás kitben 11 ropi a sima, 17 pedig a hűtős, szerintem lazán belefér a 28-ba a hűtő is. :D

Ha beraknám PhysX-be a GTS-t, szerintetek mennyit nyomna még rajt? :C

[ Szerkesztve ]

(#10600) Laraxior válasza Henk (#10597) üzenetére


Laraxior
titán

éppen ezek vannak :D nem nagyon cserélgetem,ha látok olcsóért megveszem :B radin elférnek :DDD mondjuk szebb lenne ha az összes egyforma lenne :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.