Hirdetés

2024. július 7., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10801) TazLeacher válasza Lauda (#10800) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ja, csak úgy képzeletem, hogy ma összerakom, rendszer rá, éjszaka meg már prociteszt. Na, mind1. De ha holnap se jön meg....akkor jól megszívtam, ennyi mást nem tudok csinálni. :DDD

De azért, hogy ma se unatkozzak, szétkapom a VGA-t és újrapasztázom.

(#10802) Skizz válasza TazLeacher (#10798) üzenetére


Skizz
addikt

:N A fejlesztő cég leszarja a PC-t, ha nem kap elég pénzt a konzolok miatt. Egyre jobban előtérbe helyezik a konzolokat a PC-kkel szemben.
A kiadó lehet, hogy jól járt, és ideiglenesen egy nagyobb forgalom a PC-s piacot is fellendíti, ellenben megint egy helyben ácsorgunk, nem történik semmi fejlődés, ugyan azt az "áll-Dx10-et" kapjuk folyamatosan, ami egyrészről nekünk fogyasztóknak nem jó, másrészről a PC-s piac se fogja meghálálni...

Új sámli :Y

[ Szerkesztve ]

(#10803) TazLeacher válasza Skizz (#10802) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A véleményedet elfogadom, de az OFF-ban lévő részt nem értem. :F

(#10804) Lauda válasza TazLeacher (#10801) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyenkor sajna ólomlábakon megy az idő. Én is úgy szeretek valami újat venni a gépbe, hogy ha van rá bőven időm tesztelgetni, próbálgatni. :D

(#10805) subaruwrc válasza Motion_Blur (#10799) üzenetére


subaruwrc
félisten

ebben semmi extra nincs mivel a 4870 nem a 280gtx ellen készült.
280 GTX-et 67K-ért vettem ez ugyan nem kétszer annyi mint a radeon ára viszont nem is ez az átlag.
"Nvidia fans sucks! " - szerintem Te se tudod igazán, hogy miért írtad ezt, valszeg azt gondolod, hogy faszaság. Pedig nem az, inkább megmosolyogtató Én kivenném a helyedben.
én pontosan tudom hogy miért írtam ki. semmi szerintem ez faszaság dolog nincs benne. nem akarok senkinek megfelelni. ha tetszik mosolyogj rajta nyugodtan. lehet te bele se írtad volna de nem vagy a helyemben. :)

(#10806) Skizz válasza TazLeacher (#10803) üzenetére


Skizz
addikt

Új szmájli :N :D

(#10807) ImI87 válasza Skizz (#10806) üzenetére


ImI87
őstag

frankó :C
amúgy nem ártana még pár normális, úgy könnyebb lenne kifejezni a dolgokat.
de aki a kicsit nem becsüli....... :))

(#10808) changbácsi


changbácsi
tag

sziasztok!

A chieftech 550 wattos tápom vinné a 280 GTX-et?
Hol érdemes venni egy ilyen vasat máskülönben? Valaki írta, hogy 67 ezerért vett... hmm ilyen árakat szeretnék én is látni :K
De tényleg hol a legolcsóbb most?

(#10809) Lauda válasza ImI87 (#10807) üzenetére


Lauda
félisten

Ja, lehetne pl. ez is: :DDD

changbácsi: nézz körül apróban, vagy iponnál 98 ropi az MSI OC. :)

[ Szerkesztve ]

(#10810) keIdor válasza changbácsi (#10808) üzenetére


keIdor
titán

A 67k-s GTX-280 egy egyedi eset/vétel volt, de ez közel sem az átlag. Az átlag sajnos 100k felett van. 67k-ért szerintem nem érdemes keresni, mert nem fogsz találni.:( (:N<--:DDD)
Amúgy szerintem elég neki a Chiftec.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10811) Henk válasza changbácsi (#10808) üzenetére


Henk
veterán

Ja 67 volt nyár végén mikor lent voltak az árak és akkor is valami nagykeres dolog volt.
Legolcsóbb használtan vagy valamelyik bazárból ph-n.De még így is 90k körül van sztem.

(#10812) Lauda válasza changbácsi (#10808) üzenetére


Lauda
félisten

Kérdezd meg itt, enyém is onnan való. :C

(#10813) Cyberpunk válasza Lauda (#10800) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mekkora felbontásban tolod vele?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10814) schwartz válasza Skizz (#10802) üzenetére


schwartz
addikt

Egyhelyben toporgas a konzolok miatt van nem az "elavult NV-s al DX10" miatt...

If he dies, he dies.

(#10815) Bluegene válasza TazLeacher (#10789) üzenetére


Bluegene
addikt

húú azért ekkora ferdítést

1. a 4850-es féléves a 8800GTX 2éves
2. 8800GTX kábé 9800GTX, ezeket veri a 4850es, a 4870-es pláne és egychipes

szóval ferdíteni lehet, de ekkorát :(

Nem feszültségkeltés, pusztán elmélkedés. gratulálok

jó szerintem se jó ez a vitatkozás, mert kezd eldurvulni, de hogyismondjam ez a hsz olyan messze állt a válóságtól mint Makó Jeruzsálemtől

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10816) Skizz válasza schwartz (#10814) üzenetére


Skizz
addikt

... ;)

(#10817) schwartz válasza Bluegene (#10815) üzenetére


schwartz
addikt

A vak is latja, hogy GTX280-hoz viszonyitott es nem a 8800GTX-hez. (G80 arhitekturara epulo GTX280, ha jobban tetszik)

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#10818) Laraxior válasza subaruwrc (#10791) üzenetére


Laraxior
titán

engem miért veszel egy kalap alá a többiekkel? Tudtommal én nem szóltam le se a pirosat.se ezt sem azt...Nekem a zöld adja..erről nem tehetek. :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#10819) TazLeacher válasza Bluegene (#10815) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Megkértelek már, hogy ne szólj hozzám...egyébként a kutya nem kérdezte a véleményed, és a címzett értette, akkor Te miért értetlenkedsz? Megint ide jössz kötekedni. És igazad volt egyébként itt nem szeretbek téged...

Skizz: ja, megvan, azt hittem arra gondoltál amit írtál. Igy már értem. :N

(#10820) Bluegene válasza schwartz (#10817) üzenetére


Bluegene
addikt

és mióta 3 éves a G80 :U majd az lesz, 1 év múlva

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10821) ImI87 válasza Bluegene (#10820) üzenetére


ImI87
őstag

Épp, hogy befejeződött az előző vita........
Minek megint kezdeni? :W :W :W
Szólj hozzá értelmes dolgokat, vagy CSÁÁÁÁÁÁ ! :(((

[ Szerkesztve ]

(#10822) Bluegene válasza ImI87 (#10821) üzenetére


Bluegene
addikt

nem tudom mi bajod, csupán egy helytelen adatot korrigáltam, ez nem vitatéma ez tény

ti vitáztok, nem én :U 2 éve 2006 november végén vált elérhetővé, lehet hogy 3 éve is volt prototípus stáduimban valami hasonló chip, de ennyi erővel az R600 2,5 éves, a mi szemszögünkből az fontos mikortól kapható

de ha téged boldoggá tesz lehet 3 is ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10823) joshua7 válasza subaruwrc (#10805) üzenetére


joshua7
veterán

"Nvidia fans sucks! "

Nyelvtanilag sem hibátlan. :)

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#10824) Eagl3 válasza Bluegene (#10822) üzenetére


Eagl3
veterán

Érdekes, mindenki értette mitől van szó (hogy melyik kártyára gondol) csak te nem.
Neked nem gyanús, h. egyre többen néznek hülyének? :D

(#10825) Lauda válasza Cyberpunk (#10813) üzenetére


Lauda
félisten

1280X1024-ben egy 710T samun. :DD Úgy döntöttem, marad ez, mert nekem a nagyobb részletesség többet jelent, mint a képernyőméret. Amik nálam még faszán elfutnak, 1680X1050-ben már kifekszik. :K

[ Szerkesztve ]

(#10826) NFree


NFree
addikt

jer1cho szia Szurkolok neked, s osztozom türelmetlenségedben, mert a közeljövőben én is hasonló konfigot szeretnék összedobni, s kiváncsian várom a különféle teszt eredményeket, remélem megörvendeztecc vele engem s másokat is eggyaránt hajrá remélem a quad nem áll meg 4 ghz-ig. :R

vga

(#10827) Drizzt válasza Lauda (#10825) üzenetére


Drizzt
nagyúr

???

AA nélkül is kevés 1680*1050-re a Gtx280? Gondolom úgy azért nincs nagyon, amire ne lenne elég legalább minfpsekre. Leszámítva a Gta4-et, de az egy csőd. :D

I am having fun staying poor.

(#10828) subaruwrc válasza Laraxior (#10818) üzenetére


subaruwrc
félisten

az egy kalap alá vétel max a topiklakókkal lehetett. azt hiszem egy hsz-emben sem volt hogy elveteült nv fan vagy :))

(#10829) Lauda válasza Drizzt (#10827) üzenetére


Lauda
félisten

AA nélkül nem, de azért az ultra high mod+16xQ látványvilága nekem egyértelművé tette a döntést. :DD

(#10830) Supercharger


Supercharger
csendes tag

Sziasztok!..még jónéhány hozzászólással ezelőtt volt arról szó, h mivel flasheld a biost ilyen olyan márkájú biossal...nekem az lenne a kérdésem..h ugyan én nem akarom a mostani bios lecserélni..de megszeretném emelni a gtx 260 xxx karimon a 3d-s feszt..ami most 1.12v ..Megoldaható ez flashelés nélkül..v csak azzal tudnám felvinni a feszt mondjuk 1.15 re ..v max 1.18 ra???(bár ezzel az "alap 3d fesszel is 740/1480/2500 t elérem ..de megnézném szívesen h pl 1.15 el mit tudnék kihozni belőle:))

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10831) DeepDish


DeepDish
őstag

Tudom, h nem itt kellene feltenni a kerdest, de ati 4870-em van, ugy nez ki haldoklik es 3 ev ota most ujitotam ati-ra ami vegulis bejott bar zajosabb stb, de most megis huz vissza a szivem ide! A kerdesem az lenne, hogy az uj driverekkel van e mar elonye a GTX260 kartyanak az ATI 4870-el szemben?! Vagyis inkabb vegyek e most azt helyette?! :R :R

1650 vagy 1920-as felbontasban tolnam! ;)

(#10832) Beowulf_78 válasza Supercharger (#10830) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Csak bios flash. Más megoldás nincs a fesz emelésére.Semmit nem fog javulni. Se 1,15V-vel, se 1,18V-vel. Én már kipróbáltam. Sőt! Instabilabb lett egy picit. 740/1480/2500-öt betesztelted rendesen? Furmark-kal? :U Én mindenképp letesztelném...
Feljebb meg nem hinném hogy 24/7 stabil maradna. A 740mhz ha stabil, épp elég jó. Az enyém is "csak" 730mhz-et megy, szóval felesleges feljebb emelned a feszt, főleg ha nem akarsz flashelni.

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10833) KTTech válasza DeepDish (#10831) üzenetére


KTTech
veterán

Kb. egy teljesítményen van a GTX260 és a 4870...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#10834) Beowulf_78 válasza DeepDish (#10831) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Nekem az jön le az elmúlt fél évből hogy az nV-t jobban szeretik a játékok. Ebben a topikban nem nagyon hallasz textúra hibákról, recés vízről, "lebegő" fegyverekről, emberekről. :U A driverek pedig ebből adódóan evidens hogy klasszisokkal jobbak "zöld" oldalon. Egyszerű...alapon a 260-nál kicsit jobb volt az elején a 4870. ez mára megfordult, kicsit jobb a 260, de kb. egy szinten vannak. Meghúzva viszont a 260 kicsit jobban megy mint egy alap GTX280. :K Innentől kezdve van még kérdésed? ;)
1680x1050 kompromisszum mentes, mindent fel lehet tolni a plafonig, a full HD-t viszont nem fogja bírni csak ha innen-onnan, visszaveszel a megjelenítésből.1920-ra 280 kell...persze megtépve. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10835) Beowulf_78 válasza DeepDish (#10831) üzenetére


Beowulf_78
addikt

Jah..és ilyen kérdéseket sem fogsz hallani hogy "hol van már a catalyst 8.12?". Csak azért idéztem, mert pont most olvastam a textúra hibákról Ati kártyákon a GTA IV topikban. :U

Szakmai kérdésekkel ne pü-ben keress....használd a megfelelő topikot! A 4890 CF tesztet amit elkezdtem, nem fogom befejezni. Majd megcsinálja más. A meglévő nVidia-s cikkeimet pedig törölni fogom.

(#10836) DeepDish


DeepDish
őstag

ERtem koszi a valaszt!

Markara erdemes vmire odafigyelni?

Ha mar 1 szinten vannak ,de ugye csendesebb gtx 260 es tamogatja Physx-et, akkor mar egyertelmu melyik oldalra billena merleg! Driver-ileg jobban is szerettem nvidiat regebben is, marmint a menujet stb! :R

Altalaba gondolom, akkor legtobb 260-as jol huzhato? :R

1920-ba is birtam tolni dx10 alatt bioshock-ot az mar kerdes,h nem 150 FPS-el! :B

(#10837) biggamer


biggamer
veterán

GEFORCE GTX 295 : [link]

Erstes Bild zur GeForce GTX 295 aufgetaucht : [link]

Csajok. :))

Megkérlek benneteket, ha híreket kaptok a következő " új generációs " nV kártyákról, akkor azokat ebbe a topicba is tegyétek be :

NVIDIA találgatós topik (GT212) (kiemelt téma) : [link]

Köszönet. :R

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#10838) NFree válasza biggamer (#10837) üzenetére


NFree
addikt

Hát gyönyörű egy állat lesssz, kiváncsi leszek léggel , hogy boldogulnak majd vele.
Ha a gamék kihasználnák rendesen az slí-t biztos ilyenre gyúrnék, de amíg csak 1 game elhasal :N akkor marad az 1 gpu-s megoldás. :K

vga

(#10839) DeepDish


DeepDish
őstag

Ilyet probalt mar vki:
VGA XFX PCIe GTX260576M 896MB 216sp

Ez az uj technologias cucc? 55Nm-es? :R

(#10840) tzsolesz válasza Beowulf_78 (#10835) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én inkább azt kérdezném, hogy hol vannak a textúrahibák? :F ;)

User error van sajnos az ATI felhasználók 2%-nál. Nem kell velük foglalkozni. :(
Azért ezt nem szabad globális gonddá duzzasztani ilyen gyorsan. :(((

(#10841) NFree válasza DeepDish (#10839) üzenetére


NFree
addikt

Szerintem még nincsenek ithon gtx260-ból 55nm karik,majd jan környékén.

vga

(#10842) DeepDish válasza NFree (#10841) üzenetére


DeepDish
őstag

216sp akkor mit jelentenen! Az illeto azt mondta,h nagykerbe neki azt mondtak uj szerias? Vagy mibol lehetne akkor kideriteni? Egyaltalan erdemes most venni vagy varni inkabb januarig? :R

(#10843) NFree válasza DeepDish (#10842) üzenetére


NFree
addikt

A 216db Stream proci a régibe kevesebb volt, egy pár százalékkal ezáltal gyorsabb lett a kari,
ha tudsz várj egy kicsit ugye jönnek az új karik , meg mindenfele árcsökkentésről beszélnek , mondjuk kis hazánkra ez általába fordítva igaz, de talán februárra rendeződik a helyzet, meg lessz egy kis nyugi remélem, s akkor boldog tulajdonosa leszek majd egy 55nm gtx280-nak remélem ;] Csak , bírjak magammal, kúrvára rossz nézni itt a fiúkat s közbe nyálat csorgatni. :O
:R

vga

(#10844) ImI87 válasza DeepDish (#10842) üzenetére


ImI87
őstag

Ez még tuti "régi" fajta. 192SP helyett 216SP van benne, ezért kicsit gyorsabb.
Az új 55nm-esek csak januárban jönnek (de itthon lehet február lesz). Névben nem lesz eltérés, ugyanúgy GTX260. Esetleg a gyártók saját típusszáma alpján lehet következtetni, és lesznek egyedi nyákos, gyáróként különböző kiadású karik. Ha nem SOS a vétel, akkor érdemes kivárni az újakat. Olcsóbb hűvösebb, gyorsabb lesz (elvileg). :)

(#10845) DeepDish


DeepDish
őstag

Mivel itt a tel es kell a dvi kimenet surgosen(bluray vs lcd tv ), igy muszaj leszek megvenni ezt, nemtudok varni ezert 2 honapot! :)

XFX tulhajthatosagrol jok a tapasztalatok? :R

(#10846) Cyberpunk válasza Lauda (#10825) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ahhoz a kártyához már illő lenne venni egy legalább 24"-os monitort a legtöbb játékot faszán vinné ott natívban is (kivéve a a Crysis-t de nem csak az létezik a világon grafikán kívül nem igazán tud felmutatni mást amiért értelme lenne vele játszani).
A játék élményhez meg szerintem igen is hozzá tartozik a minél nagyobb képernyő méret és felbontás (AA-t meg nem nagyon muszáj 1920x1200-ban kapcsolni esetleg 2 vagy 4xes max aminek még van értelme) én nem hiába veszek 32"-os Full HD-s LCD TV-t amihez már nem biztos hogy a legjobb választás a GTX260-om de nekem a méret az jobban számít ami megér némi kompromisszumot. GTX280-at vagy 4870X2-est meg azért nem vettem (bár lett volna rá keret) mert nekem még azoknak a teljesítménye nem elégé meggyőző + egy év múlva jön a váltás GT300 vagy HD5xxx-es ami már dx11-es lesz és persze gyorsabb (talán nem is kicsit:) )
Na mindegy a lényeg hogy szerintem mindenképp megéri a nagyobb monitor mégha nem is csavarhat fel az ember mindent max-ra, de te tudod azért persze egy kicsit ciki ilyen kártyával 17"-os monitoron játszani + a nagyobb felbontás még szebb is.

Apropó dobhatnál egy Warhead eredményt 1280-ban minden max 16xQ és no AA-mellett is kíváncsi lennék rá (persze csak ha megvan a játék). Mert össze szeretném hasonlítani az én GTX260-as eredményeimmel:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10847) Kolondrum

Üdv! Rég jártam erre, anno azt próbáltam itt kideríteni érdemes lenne e GTX260-at venni a mostani 8800GTX helyett, ledumáltatok róla, jól tettétek, még mindig úgy érzem no problem! Sőt már tudom h ha veszek jövőre újat akkor az nem 260 lesz, de ha így szaladunk akkor nem 280, hanem [valami ilyen] ! :R
Még valami! 21 colra váltottam és 1600*1200 alá nem akaródzik adni! Nem hittem vna!

[ Szerkesztve ]

(#10848) ImI87 válasza DeepDish (#10845) üzenetére


ImI87
őstag

Nekem volt GTX260 XXX, nagyon jól ment, 750/1550/2500 stabilan. :C
Ez még a 192SP-s volt, a216SP-sről nem tudok nyilatkozni.........
Most GTX280 XX van/volt, de sajna hibás volt, ezért gariban van jelenleg. :( :N

Az XFX alapból "prémium" márka, szerintem nem jársz vele rosszul. :K

(#10849) Lauda válasza Cyberpunk (#10846) üzenetére


Lauda
félisten

Ciki vagy nem, ez nem izgat. :D Azért vettem ilyen kártyát, hogy mindent fullba tudja nyomni, mivel ez 22 és 24 colon nem menne, inkább maradok a 17 colnál. Mindenkinek más fontos, neked a nagyobb kép jelent többet, nekem a szebb grafika. ;)

XP vagy Vista alatt teszteljek?

[ Szerkesztve ]

(#10850) Cyberpunk válasza Lauda (#10849) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ja ezt is meglehet érteni:)

Vistán kérem:) De adhatna valaki segitséget a Warhead benchmark tool valamiért hibádzik nálam nem akar lefutni és ki ír valami hülye szöveget elötte hogy konfigurálja a "save game's" mapát vagy valami ilyesmi:(

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Nvidia Geforce GTX 280/260 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.