Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#54) SomogyiG


SomogyiG
csendes tag

Szervusztok!

Egy problémám keletkezett, amihez nem találok megoldást, így segítséget kérnék.

Egy Portocom FreeForce 2700T notebook-ról van szó. Win98 SE-t telepítettem rá anno 4 éve, gyárilag valamelyik Linux volt rajt. Mostanra a netről annyira telecsöpögött bacival a T-Com víruskeresője ellenére, hogy teljesen defektes lett, nem indult el az op.rendszer.
Újraparticionáltam, s fel akartam telepíteni a Win98 SE-t, de nem sikerült. Bootolás OK, formázás lefut, s amikor átváltana grafikus képernyőre, lefagy. Ugyanez történik a Win95-nél is. A Millennium, a Win2K, és a WinXP csont nélkül felmegy. A jelenség kisértetiesen megegyezik a GeForce 4 MX 420;440;460 kártyák megjelenésekor tapasztaltakkal. De ott meg tudtam azt tenni, hogy kártyát ki, valami régi videokártyát be, s az első újraindítás során vissza lehetett cserélni az újat. De ezt egy notebook-nál nem lehet megtenni. Sajnos olyan DOS progik futnak rajta, amihez csak a Win98 vagy Win95 OK, a többi nem. A BIOS-ban nem találok semmi olyat, ami erre utalna, és a PortoCom-ot sem tudom már megkérdezni.

Előre is köszi a segítséget.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.