- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
- aquark: Flipper PC-n!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
Aktív témák
-
karib
addikt
válasz
Topi bácsi
#8
üzenetére
A Portocom Clevo gépekkel dolgozott, ún. OEM/barebone/white box gépeket vett, majd maga építette bele a procit, RAM-ot, HDD-t, így lett belőle magyar notebook.
A BIOS frissítés notebookban összetettebb, mint egy hagyományos alaplapban, sokkal több egyedi hülyeség van, ráadásul ha valami félremegy, nehezebb helyrehozni. Kellő körültekintés esetén persze nyugodtan meg lehet csinálni, de én inkább felkeresnék egy szervizt (van www.clevo.hu, de Clevót hivatalosan tudtommal a notebook.hu forgalmaz itthon). Jó esetben tudnak tanácsot adni, hogy érdemes-e frissíteni, netán baráti áron el is végzik és nem vasalnak be izmos szervizdíjat. De könnyen meglehet, hogy nincs értelme frissíteni, vagy nincs is frissebb BIOS.
Az újabb gépek jellemzően tudnak USB-ről bootolni, mert már nincs is bennük FDD, sőt néha optikai meghajtó sem - szinte minden USB-n csatlakozik kívülről :)
Ghost: Norton Ghost nevű program, kimondottan particiók másolgatására, biztonsági mentések készítésére szolgál. Egy az egyben át tudsz pakolni egyik HDD-ről a másikra partíciókat, akár átméretezve.
Boot manager: természetesen több partícióval is működik. Általában egy HDD-n 4 db. partíció lehet, legalábbis az általam használt mezei EFDISK program (a masterbooter része) ennyit tud kreálni. Én primary partíciókat szoktam csinálni, nem vacakolok kiterjesztett meg logikai dolgokkal.
A teljes eljárást leírni elég hosszadalmas és esetspecifikus, így nem egyszerű. Tovább komplikálja a dolgokat, hogy notebook HDD-ről másikra másolni nem olyan egyszerű dolog, mert egy notebookban egyszerre csak egy HDD fér el, asztali gépbe meg csak átalakítóval vagy USB házzal lehet berakni.
Legegyszerűbb talán keríteni valami ismerőst, aki otthonosan mozog particionálás meg adatátmentés témában és vele nekiállni.
Olyan szempontból veszélytelen a dolog, hogy csak a leges legvégén kell az eredeti HDD-ről letörölnöd az adatokat, amikor már mindent átmentettél és tuti müxik. Tehát addig bármikor visszaállítható a korábbi állapot, bárhányszor neki lehet futni, törlésre nincs szükség - persze óvatosnak kell lenni, nehogy véletlenül törlődjön-formázódjon az eredeti...
Aktív témák
- Lenovo T14 Gen2 Ryzen 5650U - Refurbished - Garancia
- Lenovo ideapad T450, 8Gb, 500Gb ssd, Win10 Pro
- Új, bontatlan - Apple MacBook Neo 13" A18 Pro 6CPU/5GPU/ 8GB/256GB Touch ID - Indigo/Silver
- Microsoft Surface Laptop 7 13,8" 2340x1560 touchscreen, Snapdragon X Elite, 32GB/1TB
- Lenovo ThinkPad T450 i5-5300U / 8 GB DDR3 / 120 GB SSD / Magyar Bill / Jó Akku / Win 10
- 27% - ÚJ Samsung Odyssey G5 S27FG506SU QD-OLED Monitor! 2560x1440 / 180Hz / G-Sync / FreeSync
- TP-Link TP1600G-28TS switch // Számla - Garancia //
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 6000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Új MSI 15 Katana FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB DDR5 1TB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- LG UltraGear 27GR93U-B IPS Monitor! 3840x2160 / 144Hz / 1ms / G-Sync / FreeSync!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
