Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13701) ldave válasza szika87 (#13700) üzenetére


ldave
félisten

Nem döglött ez, csak ritkán van manapság téma :) Jó dolog a Wii-kompatibilitás, főleg hogy így hdmi-n keresztül lehet Wii játékokkal játszani.

A Slime draws near! Command?

(#13702) szika87 válasza ldave (#13701) üzenetére


szika87
aktív tag

Hát nem tudom, akár megnézek egy 3DS, playstation 1/2/3, vagy xbox 360 csoportot ott mindig van pörgés. Pedig szintén már nem támogatott platformok. Itt pedig van havi egy észrevétel, azt is általában én írom :DDD Na de jól van ez így, ha eszembe jut valami én kiírom magamból ettől függetlenül :P

We are here for a good time, not a long time.

(#13703) Dr.F.E.R.I. válasza szika87 (#13700) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Én majdnem egy Indiana Jones-szal kezdtem a videojátékos karrierem. Az Utolsó Kereszteslovag gameboy változata volt meg, még a '90-es évek eleje tájékán. Egy 2D-s beet 'em up/platform keverék volt és eléggé rövidke, fél óra alatt ki lehetett tolni akár. Nem mondanám a játékkészítés csúcsának, még gameboyos mércével sem. Más IJ játékkal azóta sem toltam.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13704) celafat


celafat
tag

Sziasztok. Lehet a Wii U-val tablet nélkül is játszani remote kontrollerrel? A hirdetési oldalakon gyakran látok mostanában tablet nélküli Wii U-kat 20-30 ezer ft között. Ha működik így is, akkor lehet kipróbálnék egyet. Tablettel én biztos nem tudnék játszani.

(#13705) ldave válasza celafat (#13704) üzenetére


ldave
félisten

Vannak játékok, amiket lehet irányítani a Gamepad helyett más kontrollerrel, de most azt hirtelen nem tudom, hogy maga a WiiU működik-e alapvetően a Gamepad nélkül, pl a beállításhoz egyértelműen kell a tablet kontroller, mert csak azon lehet inputot adni.

[ Szerkesztve ]

A Slime draws near! Command?

(#13706) celafat válasza ldave (#13705) üzenetére


celafat
tag

Azt tudom, hogy a beállítások menübe nem lehet bemenni gamepad nélkül, de nem is akarnék nagyon állítani semmit. Ha kép meg hang van, akkor már jó. Csak beraknék egy lemezt és azt indítanám. A kérdés konkrétan arra irányult, hogy ezt a tablet nélkül megtehetem-e? Egyébként ilyen tabletet lehet venni külön? Mert olyat max csak törötten, hibásan láttam hirdetve.

[ Szerkesztve ]

(#13707) Faterkam válasza celafat (#13706) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem nem nagyon tudsz mit kezdeni a Wii U-val Gamepad nélkül. Még a TV-re sem tudod átváltani (ha alapértelmezetten Gamepad-re van állítva), mert ahhoz is az kell. A Remote-os vezérlést meg nem minden Wii U játék támogatja.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13708) celafat válasza Faterkam (#13707) üzenetére


celafat
tag

Minden játéknál be kell állítani, hogy a tévén vagy gamepadon akarok játszani? Ha egyszer a tévére van állítva nem marad úgy?

(#13709) Faterkam válasza celafat (#13708) üzenetére


Faterkam
addikt

Nah sajnos lemerült a gamepad, így meg tudtam neked nézni. A Wii U-t bekapcsolás után össze kell szinkronizálmni egy Remote-tal, ehhez kell sensorbar is! Ha ez megvan, akkor már tufsz mozogni a menübe, és át tudod kapcsolni TV mode-ba. Megnéztük a Super Mario 3D World-öt, az megy Remote-tal, úgy nagyon gáz. A Remote Nunchuk páros, már jobb, nekünk van itthon Classic Controller Pro is, így a Remote és a Classic Controller Pro páros már sokkal jobb volt, Ilyenkor a Remote csak kapcsolattartó. Szóval használható döcögősen, de csak azokkal a Wii U játékokkal, amik támoogatják a Remote-ot! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13710) celafat válasza Faterkam (#13709) üzenetére


celafat
tag

Köszi. Van wii itthon, így van remote, nunchuk és classic gamepad is. 50-60 ezret sajnálok egy Wii U-ra, annyit azért nem játszik senki a családban, de ha megint látok egy gamepad nélkülit 20 ezer körül, akkor teszek vele egy próbát.

(#13711) Faterkam válasza celafat (#13710) üzenetére


Faterkam
addikt

Még annyi, hogy a remote-ot állandóan kikapcsolja, ha bármiből kilépsz, álandóan vissza kell kapcsolni. Nem erre találták ki ezt a rendszert na :)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13712) Faterkam


Faterkam
addikt

Ha már be volt izzítva a Wii U, így megnéztük a MarioKart 8 online részét, a Global részben mentek páran, pillanatok alatt be lehetett kerülni, nyomtunk egy versenyt, de nem sokáig él már ez sem. Mikor kapcsolják le? 24 március? :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13713) Dr.F.E.R.I. válasza Faterkam (#13712) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Április elejét írtak

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13714) Peat76 válasza Faterkam (#13712) üzenetére


Peat76
őstag

Milyen a Mario Kart 8, élvezhető...30fps-el megy?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#13715) ldave válasza Peat76 (#13714) üzenetére


ldave
félisten

1-2 játékos esetében 60 fps, 3-4-nél vált le 30 fps-re a játék.

A Slime draws near! Command?

(#13716) Fabii1987


Fabii1987
csendes tag

Sziasztok!
Zala megyében lenne esetleg valaki aki wii u konzolt "fel turbozna"
:)) köszönöm! :R

(#13717) Faterkam válasza Peat76 (#13714) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálunk online és Offline is csak TV-ről élvezhető, az 5GHz-es Wifi miatt a Gamepadon sok játék akadozik :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13718) szika87 válasza Faterkam (#13712) üzenetére


szika87
aktív tag

Hogy írtok róla, én is felmentem hétvégén az online részre, meglepően gyorsan bekerültem egy egy versenyre a MarioKart 8-ba. Utána a Splatoon 1-et vettem elő, simán toltam bele vagy 2-3 órát, ott is hamar összejöttek a meccsek. Bár nagyrészt japánok játszanak, azok meg elpicsáznak mindenkit :DDD

We are here for a good time, not a long time.

(#13719) ldave válasza szika87 (#13718) üzenetére


ldave
félisten

Splatoon 1-ben van élet, a második rész viszont teljesen kihalt, Switchen már csak a harmadik pörög.

A Slime draws near! Command?

(#13720) szika87 válasza ldave (#13719) üzenetére


szika87
aktív tag

Szerintem, a Splatoon 1-be is csak azért van élet, mert kihasználják az emberek ezt a kis időt míg játszhatnak vele. Más okot nem tudok rá, bár nem játszottam a 2. résszel, úgy gondolom fejlődnie kellett az első részhez képest, tehát nem ez az oka amiért az meg kihalt.

We are here for a good time, not a long time.

(#13721) Reedly


Reedly
tag

Nekem nem nagyon jött be a Spatoon 2. A zenék sem olyan jók mint az 1-ben, meg a fegyverek se. A rainmaikerben semmi súlya a pajzsnak. Mindenki csak lövöldözött összevissza. Az 1-ben jobban összetudok dolgozni a mesterlövésszel. Vagy fedez és csinálom a célt, vagy előcsalogatom neki a célpontot. A térkép is nagyon hiányzott, azt se tudtam ki hol van.

(#13722) szika87


szika87
aktív tag

Na uraim, hát ez is eljött, itt a dátum mikor kapcsolják le a szervereket.

We are here for a good time, not a long time.

(#13723) ldave válasza szika87 (#13722) üzenetére


ldave
félisten

Ez USA, EU-ban is aznap lesz?

A Slime draws near! Command?

(#13724) Fabii1987


Fabii1987
csendes tag

Sziasztok!
Mi a különbség a két konzol között?
Köszönöm! :R

(#13725) koncsik válasza Fabii1987 (#13724) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Találgatások szerint a teljesen fekete egy későbbi (valószínűleg az utolsók közötti) gyártás...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13726) Fabii1987 válasza koncsik (#13725) üzenetére


Fabii1987
csendes tag

Köszi :R
Igen nagyon valószínű hogy a színes egy régebbi gyártás...többen megerősítették közben.

(#13727) szika87


szika87
aktív tag

Nos uraim ennyi volt, ma 2024.04.08.-án éjfélkor lekapcsolja a Nintendo a szervereket, és ezzel hivatalosan vége az online játékra való lehetőségnek.
Én is kihasználom az utolsó órákat, és játszani fogok az utolsó percekig a Mario Kart 8, Splatoon 1, és egy kis Tekken Tag Tournament-el. Jelzem tömve vannak a lobbyk.

Sajnos viszonylag későn kapcsolódtam be a Wii U felhasználók táborához (2 éve) és mégis az egyik kedvenc konzolommá nőtte ki magát. Szerintem innovatív volt amit le raktak az asztalra, a visszafelé kompatibilitás pedig egy hihetetlen jó dolog, natívan vitte a Wii, és DS játékokat, de ugye rengeteg címet le lehetett tölteni eshopról, Nes, Snes, Gba, Nintendo 64 játékokat is. Talán a Pretendo-n keresztül tovább él a felhasználók által.

We are here for a good time, not a long time.

(#13728) koncsik válasza szika87 (#13727) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:O :O :O
R.I.P.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13729) Dr.F.E.R.I. válasza szika87 (#13727) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Egy fél autó árát ráköltöttem tavaly márciusban, mielőtt az eshop-ot lelőtték. Egy sarokban zakatoló szervert igazán meghagyhattak volna ennek a pár online játéknak.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13730) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13729) üzenetére


ldave
félisten

Most már a letöltési lehetőség is megszűnt?

A Slime draws near! Command?

(#13731) szika87 válasza Dr.F.E.R.I. (#13729) üzenetére


szika87
aktív tag

Én csak egy kisebb robogó árát költöttem el rá márciusban, de már azt is bánom, ugyanis felével se játszottam idő hiányában, valamint a lemezes kiadások híve vagyok (pont ezért, ha egyszer végleg bezár a bazár, idővel a megvásárolt címekhez se lehet majd hozzájutni, de a fizikai kiadáshoz hozzáférsz a polcról), de vannak olyan címek amiket csak digitálisan lehetett letölteni.

Most pedig hogy a Nintendo az utolsó szöget is beverte a koporsóba, kénytelenek leszünk törni előbb utóbb a konzolt ha szeretnénk használni továbbra is az online lehetőségeket.

Idave: A korábban megvásárolt játékokat le lehet tölteni továbbra is (egyelőre) viszont ha jól tudom, a frissítéseket már nem lehet hozzá letölteni. Ami elég nagy probléma, ugyanis bizonyos játékok esetén nem kevés javítócsomag kijött. Pl egy smash bros esetében a frissítések között voltak az új karakterek és pályák, vagy a Xenoblade esetében le lehetett tölteni olyan csomagokat amivel a komplett pályákat és karaktereket letöltötted, így sokkal gyorsabb volt maga a játék (nyilván lemezes kiadás esetén)

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#13732) Reedly válasza szika87 (#13731) üzenetére


Reedly
tag

Ismerősöm mesélt az USB helper-ről. Majd megnézem mi az. :)

(#13733) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13730) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Letölteni elvileg le lehet, de csak a már megvásárolt dolgokat (ezt én egyébként nem próbáltam még ki). Ez mondjuk magába foglalja azt is, hogy továbbra is üzemeltetnek háttér-infrastruktúrát a konzolhoz, ennyi erővel hagyhatták volna az online multit is nyugodtan.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13734) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#13733) üzenetére


ldave
félisten

WiiU dobozban van már régóta nálam, talán pont az eShop bezárás környékén használtam utoljára, mert ha jól rémlik megvettem a Metroid Prime Trilogy-t, de lehet csak akartam :)

3DS-t szoktam havi pár alkalommal használni, de azon le van töltve minden, amit valaha megvettem.

A Slime draws near! Command?

(#13735) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#13734) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Idén úgy enblock nagyon keveset játszottam én is. Nekem minden masina itt van az asztalomon kézközelben, mégsem nagyon kapcsoltam be őket. Wii U ment valamennyit év eleje körül, főleg csak flipper. 3DS-t meg fel sem nyitottam idén, teljesen más dolgokra voltam rápörögve. Ezek közt volt egy házeladás is, amin azóta szerencsére túl vagyok.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13736) Faterkam válasza Dr.F.E.R.I. (#13735) üzenetére


Faterkam
addikt

Elköltöztél Bicskéről, vagy maradtál, csak másik helyre mentél át?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13737) Dr.F.E.R.I. válasza Faterkam (#13736) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Kihalt a bicskei nagyszülői ház (én egy faluval arrébb lakom amúgy), azt sikerült kínnal-keservvel eladnunk egy hónapja. Pont senki sem akart ingatlant venni ebben az inflációs időben, de végre vége.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13738) Faterkam válasza Dr.F.E.R.I. (#13737) üzenetére


Faterkam
addikt

Szomorú! Én teljesen abban a hitben voltam, hogy Bicskén laksz, de nem tudom miért.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13739) kapzsii


kapzsii
újonc

üdv,valaki tudna segiteni wii-u -n újra aktiválni az online módot a pretendo alapján?

(#13740) kapzsii


kapzsii
újonc

már ha egyáltalán lehetséges..

(#13741) ldave válasza kapzsii (#13739) üzenetére


ldave
félisten

Weboldaluk alapján:

- How do I use Pretendo?
- Pretendo is currently not in a state that is ready for public use. However, once it is you will be able to use Pretendo simply by running our homebrew patcher on your console.

Szóval egyelőre ez még nem igazán hozzáférhető a nagyobb közösség részére.

A Slime draws near! Command?

(#13742) kapzsii


kapzsii
újonc

ez nem egy jó hir sna,egyetlen kedvencem szünt meg vele

(#13743) szika87 válasza ldave (#13741) üzenetére


szika87
aktív tag

Még nem agyaltam rajta hogy megcsináljam, az utolsó napon kb reggelig játszottam :DDD
De több külföldi Wii u csoportban használják és rakják fel a videókat ahogy nyomják a Mario Kartot meg a splatoont. Ezért nem értem hogy a a honlapon miért az van írva hogy egyelőre nem elérhető. Vagy lehet úgy érzik hogy egyelőre nem bug mentes, és nem szánják végleges verziónak. De az biztos hogy lehet már használni, a youtubeon is rengeteg videó van hogy lehet megcsinalni. Ettől függetlenül még én sem próbáltam.
Szeretném ha megmaradna törés mentes a gép, mondjuk mivel a Nintendo teljesen el temette, igazából már mindegy.

We are here for a good time, not a long time.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.