Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13651) Faterkam válasza lanszelot (#13650) üzenetére


Faterkam
addikt

A microsd-k 32Gb-ig használják a Fat32-t, utána ExtFat van. De bármekkora méretet meg lehet formázni Fat32-re, csak tudni kell mivel.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13652) lanszelot válasza Faterkam (#13651) üzenetére


lanszelot
addikt

Amúgy mi van az sd kártyán?
Mert másoláskor azt nem láttam.

(#13653) szika87


szika87
aktív tag

Nagy nehezen sikerült fel raknom a kijelzővédő fóliát a gamepad-ra. Biztos én is béna vagyok (még szerencse hogy többet vettem belőle) a 3. sikerült jól.
Előtte frankón lezsírtalanítottam/portalanítottam, a sarkokat fogkefével megtisztítottam nehogy porosak legyenek a sarkok. Felrakom a fóliát, bekapcsolom a gépet, nem érzékeli, azt hittem hülyét kapok, oké leszedtem. Jön a második (megint tisztítás előtte), megcélzom hogy biztosan jók legyenek a sarkok, és mire rásimítom az egészet látom bal felül picit kitartja a sarok, de legalább szép buborékmentes máshol, bekapcsolom, működik király, de idegesített hogy a bal sarok kitartja és levegős volt picit az a rész, elkeztem szépen nyomkodni hogy simuljon rá, mikor már tűrhető volt mondom jó lesz ez így, szerintetek működött utána? Persze hogy nem...

Végül harmadjára már úgy csináltam hogy bekapcsolva volt a kijelző végig, és a hogy simítottam rá a fóliát, menetközben teszteltem hogy érzékeli-e, mikor rá ment teljesen, és jól is sikerült, picit el egyengedtem rajta a fóliát és most végre jó (kár hogy utólag láttam meg, a fólián van egy 1 cm karc :D ) de már nem érdekelt úgy hagytam mert legalább a kijelzőt védi, és tudom hogy az karcmentes.

We are here for a good time, not a long time.

(#13654) lancia75


lancia75
csendes tag

Sziasztok.
Komoly kérdésem:
Milyen konzollal, kontrollerer lehet játszani csak jobb kézzel is.
Bármelyik gyártó terméke érdekel.
Inkább mászkálós, vagy autóst játszanék.

4 éve volt egy stroke-om. Így a bal kezem nem működik.
Előre is köszi.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13655) Dr.F.E.R.I. válasza lancia75 (#13654) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Szia, a Wii játékok tűnnek a legkézenfekvőbb jelölteknek, mivel ugye a wiimote egykezes használatra lett tervezve. Azokat a játékokat kell kimazsolázni, amikhez nem kell a nunchuk kiegészítő, hanem csak wiimote-tal is játszhatóak. Wii játékokkal nincs akkora nagy tapasztalatom, de találtam ezt a fórumot itt a témában, hátha ad némi iránymutatst: [link]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13656) lancia75 válasza Dr.F.E.R.I. (#13655) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszönöm.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13657) lancia75 válasza lancia75 (#13656) üzenetére


lancia75
csendes tag

Az a Nunchuck mire való?
Talán jobb lenne, mint a nyilakkal játszani.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13658) Dr.F.E.R.I. válasza lancia75 (#13657) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Lényegében egy analóg kar, ugyanaz a funkciója, mint az összes többi kontrolleren. Annyi, hogy a Wii alapvetően a mozgásérzékelésre lett kitalálva, de hogy lehessen játszani hagyományosabb játékokkal is rajta, találták ki hozzájuk ezt a rádugható analóg kart.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13659) lancia75 válasza Dr.F.E.R.I. (#13658) üzenetére


lancia75
csendes tag

Csak nunchuck-al nem lelehet játszani?

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13660) Dr.F.E.R.I. válasza lancia75 (#13659) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Nem, ezt a wiimote-ra lehet rádugni, arról kapja az áramot is. Nálad ezért nem opció, mert mindkét kézre szükség lenne hozzájuk.

Szerk.: nekem hirtelen csak a wii sports jut eszembe játék, amit úgy nem túl régen játszottam és egy kézzel irányítható. A teniszhez és a bowlinghoz legalábbis nem kell két kéz, bár talán a golfozáshoz nem árt.

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13661) lancia75 válasza Dr.F.E.R.I. (#13660) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszönöm. Értem.
A mozgásos (sport) játékokhoz melyik kell?
Kipróbálok egy ilyen konzolt.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13662) Dr.F.E.R.I. válasza lancia75 (#13661) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Sporthoz szerintem a wiimote elég, de majd a kollégák kijavítanak ha nem

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13663) lancia75 válasza Dr.F.E.R.I. (#13662) üzenetére


lancia75
csendes tag

Nagyon köszönöm.
Kitől érdemes venni egy ilyen gépet?
Mire kell figyelni vásárláskor?
Ajánlás?

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13664) Dr.F.E.R.I. válasza lancia75 (#13663) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Itt az aprón is mindig hirdetnek, de a jófogás is tele szokott lenni vele. A gép és a wiimote kötelező hogy meglegyen, neked a kiegészítők az egykezes használat miatt nem kellenének. Most abban nem vagyok biztos, hogy milyen tévére lehet rádugni mert sima wii konzolom nem volt.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13665) lancia75 válasza Dr.F.E.R.I. (#13664) üzenetére


lancia75
csendes tag

Sokat segítettél. Köszönöm.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13666) 90Quiet válasza lancia75 (#13659) üzenetére


90Quiet
tag

Ha a lábaid jól működnek és nem riadsz vissza egy kis finom-motoros trainingtől, akkor el tudom képzelnmi hogy a wii nuncuck-ot a földre téve (egy kis állványféleségbe?) a lábaddal használd. Ilyen szempontból a wii különösen klafa, hogy két darabból áll a kontrollere.
Igaz a nunchuck vezetéke csak kb fél méter hosszú, de egy ilyesmi hosszabítóval simán leérhet a földig úgy, hogy közben kényelmesen ülsz a kanapén: [link]

A lexikális tudás hiánya gondolkodásra sarkall...

(#13667) lancia75 válasza 90Quiet (#13666) üzenetére


lancia75
csendes tag

Köszönöm a sok segítséget. Kreatív megoldásnak tűnik. A jobb lábam jól mozog, a bal csak csípőből.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13668) koncsik válasza lancia75 (#13654) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Teljesen mozgásképtelen a bal kezed? Vagy a teljes bal felső végtag? Rehabilitációban használták a wii-t, ha érdekel jobban beleásom magam a cikkbe, keresek másikat is...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13669) ldave válasza lancia75 (#13667) üzenetére


ldave
félisten

Xboxhoz és PS-hez is lehet (vagy hamarosan lehet) kapni testreszabható kontrollereket, amelyek szintén segíthetnek neked.

A Slime draws near! Command?

(#13670) lancia75 válasza ldave (#13669) üzenetére


lancia75
csendes tag

A bal kezem sajnos mozgásképtelen.
A budakeszi oori-ban is használják a wii-t. Ott láttam.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13671) koncsik válasza lancia75 (#13670) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

ok, most nyaralok, igyekszem nem elfelejteni és utánanézni otthon, itt nem igazán hasít a net - nyugodtan szólj rám 2-3 héten belül, ha nem jelentkezek.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13672) Faterkam válasza lancia75 (#13670) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem a jobb kezem k.o. ;) Majd néha cserélünk :DD

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13673) szika87


szika87
aktív tag

Valaki próbálta a Splatoont mostanában? Játszható végre, vagy teljesen le van lőve és már nem hozzák vissza?
Pont akkor kezdtem rákapni mire néhány hétre rá lekapcsolták a szervert.
De akkor kiadtak valami közleményt hogy ez csak ideiglesen...

We are here for a good time, not a long time.

(#13674) koncsik válasza szika87 (#13673) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Nem valószínű, hogy visszahozzák, ha nem lesz nagyobb nyomás rajtuk (sajnos a wii U-ból eleve kevés fogyott) - ugyanez vonatkozik a MK8-ra is wii U-n.
Nagyon halvány reményt adhat, hogy a MK7-tel s volt hasonló, hosszú idő után rendberakták.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13675) lancia75 válasza Faterkam (#13672) üzenetére


lancia75
csendes tag

Bocs,de nem tartom viccesnek.

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13676) Faterkam válasza lancia75 (#13675) üzenetére


Faterkam
addikt

Én tudok viccelődni a saját nyomoromon. Ha ezen rugóznék, már rég bekattantam volna, hidd el! De ha neked nem megy ezt is megértem!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13677) lancia75 válasza Faterkam (#13676) üzenetére


lancia75
csendes tag

Mivel nem ismerjük egymást: "Je me les sers moi-meme, avec assez de verve,
Mais je ne permets pas qu`un autre me les serve.

[ Szerkesztve ]

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13678) lancia75 válasza lancia75 (#13677) üzenetére


lancia75
csendes tag

Magyarul:" Mert magamat kigúnyolom, ha kell,
De hogy más mondja, azt nem tűröm el!"

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13679) koncsik válasza lancia75 (#13678) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Teljes egészében "ütős" igazán az orr-monológ :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13680) Faterkam válasza lancia75 (#13678) üzenetére


Faterkam
addikt

Pont erre gondoltam én is ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13681) lancia75 válasza Faterkam (#13680) üzenetére


lancia75
csendes tag

:C

Clara pacta boni amici. /Tiszta (nem hátrányos)szerződés.

(#13682) szika87


szika87
aktív tag

Tegnap már újra játszható volt a Mario Kart 8, meglepődtem mert nem tudtam hogy helyrerakták a szervereket. A Splatoon lemezt hirtelen nem találtam már este, de szerintem az is működik. Lehet jobb lesz most még kihasználni a lehetőséget mert ha lesz még egy ilyen, nem vagyok benne biztos hogy a nintendo foglalkozni fog e még egyszer hogy helyrerakja...

We are here for a good time, not a long time.

(#13683) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,

Kb 9 hónapja vettem egy utángyártott 3600 mAh akksit a gamepad-ba, hát eddig tartott, jó ha tartja a régi elhasznált gyári 1500-as értékét ami 1 nagyon max 2 órát jelent.
Nem szeretnék nagyon szőrözni megint utángyártott akkumulátorokkal, mert szerintem mindegy mi van rájuk írva silány minőségűek lehetnek.
Magyarországon nem láttam hogy kapható, de arra gondoltam hogy megveszem akkor ebayen keresztül a gyári emelt kapacitású WUP-013-as 2550 mAh akkumulátort. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata hogy tényleg megéri-e? (Mivel elég borsos ára van egy sima utángyártotthoz képest)

Köszi,

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#13684) Faterkam válasza szika87 (#13683) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekünk a gyári magasabb kapacitású van, de sajnos nem nagyon megy már a Wii U. Mikor játszottak vele, akkor a gyári talán 3 órát bírt. Ez azért többet. Hogy megéri e? Hát azt én nem tudom, mert ez anno 12€ volt.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13685) Reedly válasza szika87 (#13682) üzenetére


Reedly
tag

Megy a Splatoon is. Van egy Japán régiós gépem is, azon gyárilag van rajta a Splatoon, de azon ugyanúgy hibakódot ír ki.

(#13686) Peat76


Peat76
őstag

Kis segítséget kérnék..
Vettem egy gépet, csináltam egy rendszer vissza állítást, de akkor vettem észre hogy a Gamepad aksija teljesen halott, púpos a fedél, nincs töltés...rendeltem hozzá egy új aksit..mivel az elején a halott aksi miatt a párosítás nem megy, gondolom új aksival már nem lesz ilyen gondom!.? Előtte kommunikáció ment a gamepaddal, de USB kábelen kapta a tápot...itt is volt hogy kikapcsolt..a gép rendben van és egész jó áron volt.. :R
És sok minden volt hozzá pluszban.. :K

[ Szerkesztve ]

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#13687) Faterkam válasza Peat76 (#13686) üzenetére


Faterkam
addikt

Szia!
Ha előtte kommunikált, akkor mi gond lenne? Beütöd szinkronizálásnál a 4 jelet, ha kéri és kész! ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#13688) Peat76


Peat76
őstag

Minden sikerült. Megy a gép.. :C
Kérdésem, a Nintendo Eshop-ból, nem tudok se SNES, se Nintendo 64 se semmitmondó sem letölteni, indítani, ez nem működik? Vagy egyéb dologhoz van kötve?

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#13689) koncsik válasza Peat76 (#13688) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

2023-03-28 09:51:36
Dr.F.E.R.I. Topikgazda

Aki bújt, aki nem, a mai nappal vége a digitális vásárlásnak. Megvásárolt szoftvereket így fogsz tudni újra letölteni:
- belépsz az eshop nyitóoldalára
- nyomsz egy 'Y'-t a kontrolleren, vagy a bal oldali sávmenüben ráböksz a 'Menu'-re
- 'Your Downloads' kiválaszt
- 'Titles You've Downloaded' vagy 'Add-on Content You've Downloaded' kiválaszt
- a gördülő listából kiválasztod a programot és 'Download'-dal elindítod
- csak az aktuálisan fel nem telepített szoftvereknél érhető el a 'Download' funkció

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13690) ldave


ldave
félisten

2024. áprilisban leállítja a Nintendo a WiiU és a 3DS maradék online szolgáltatását is, közük az online multiplayert is. Nincs több Mario Kart 8, Splatoon, Smash Bros., stb.

A Slime draws near! Command?

(#13691) szika87 válasza ldave (#13690) üzenetére


szika87
aktív tag

Pff erről ennyit... Sejtettem hogy ez lesz, mikor a Nintendo nyilatkozott hogy lekapcsolja az eshopot, de hogy a jövőben is le lehet majd tölteni a játékokat, illetve élvezni online multi lehetőségét, hát akkor ez ennyit jelentett, az eshop bezárása után 1 évet.
Nem lepődnék meg ha 2025 nyarától pedig már letölteni se lehetne a már megvásárolt játékokat -.-
Még szerencse hogy javarészt lemezes formában vannak meg az értékesebb címek.

We are here for a good time, not a long time.

(#13692) szika87


szika87
aktív tag

Most találtam meg a telefonomba ezt a régi képet amit anno készítettem, egyből kedvet is kaptam hozzá, délután nekikezdek Ganon újbóli legyőzésére.

Tudom hogy halott szegény konzol, és még halottabb lesz 2024 áprilisa után, mégis számomra örökre különleges helyet fog képviselni a Wii U, már csak eme gyöngyszemek miatt is :DD
Ráadásul a Twilight Princess HD és a Windwaker HD nincs is jelenleg más platformon.

[ Szerkesztve ]

We are here for a good time, not a long time.

(#13693) ldave válasza szika87 (#13692) üzenetére


ldave
félisten

Valamikor idén még nekem is be kéne kapcsolni, letölteni mindent, ami esetleg még nincs rajta a gépen.

A Slime draws near! Command?

(#13694) szika87 válasza ldave (#13693) üzenetére


szika87
aktív tag

Már csak azért is érdemes mert tudod terjengenek olyan hírek hogy ha rég nem volt bekapcsolva a gép (hónapok) akkor a következő bekapcsolásnál elszállhat benne valami és utána már nem lehet használni.

We are here for a good time, not a long time.

(#13695) ldave válasza szika87 (#13694) üzenetére


ldave
félisten

Talán pont egy éve volt utoljára bekapcsolva, azóta újra dobozban pihen.

A Slime draws near! Command?

(#13696) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

One new wii U was sold in Sept. 2023

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#13697) szika87


szika87
aktív tag



We are here for a good time, not a long time.

(#13698) Dr.F.E.R.I. válasza szika87 (#13697) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
Topikgazda

Ezek még anno a prototípus képei voltak, nem a véglegesített verzióé (máshol vannak a gombok)

[ Szerkesztve ]

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#13699) szika87 válasza Dr.F.E.R.I. (#13698) üzenetére


szika87
aktív tag

Tényleg? Nekem ez fel se tűnt hogy máshol vannak a gombok, csak tetszett ez a régi cikk.

We are here for a good time, not a long time.

(#13700) szika87


szika87
aktív tag

Bár döglött a topic, a sima Wii viszont még inkább.
Ezért inkább ide írok, hátha érdekes lehet más számára is. Nemrég szereztem be az Indiana Jones And The Staff Of Kings Wii játékot (ami egy tök korrekt játékra sikeredett, nem kiemelkedő, de szórakoztató, főleg a motion kontroller használata miatt) , és az az érdekessége hogy maga a lemez, tartalmaz egy plusz játékot. Név szerint az Indiana Jones And The Fate Of Atlantist. Ami nem mellesleg az egyik legjobb pont & click játék. Ráadásul a Wii U szépen fel skálázza 1080p-re Hdmi-n keresztül, emiatt nagyon szépen fest plazma, OLED/LCD tv-n is, valamint sokkal élvezetesebb vele játszani a motion kontrollerrel , a kanapén ülve kényelmesen, mint görnyedve a számítógép előtt egérrel. Akinek esetleg szintén megvan és szereti a retro játékokat, annak ez az infó jól jöhet :)
Pont e miatt szeretem a Wii U-t mai napig, a visszafelé kompatibilitás óriási tulajdonsága a gépnek (ebben pl a switch alul teljesít) A Wii könyvtáram lassan annyi lemezt tartalmaz mint a Wii U, rengeteg kiváló játék van rá.

We are here for a good time, not a long time.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Wii U (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.