Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-23 00:23:55

LOGOUT.hu

Nikon Z MILC fényképezőgépcsalád

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#314) anaqer


anaqer
veterán

Újra jelentkezem közkedvelt olcsójános rovatommal. ;]

Tamron 70-300 VC - csak nem álltam meg, játszódtam vele még egy kicsit... és legújabbak alapján úgy tűnik, hogy az obistabi tkp. előcsiholható - HA obin kikapcsolva röfffented be a vázat, és csak utána tolod rá a stabit. Még pontosan ki kell tesztelnem, de egyelőre ez egy működőképes workaroundnak tűnik...

Yongnuo 586EX III - iTTL szerintem menthetetlen, minden kép atomvillanás (-5 kompenzációval kezd el látszani valami a képből). Pedig azt flottul mutatja a vaku az LCD-n, hogy hány mm-en áll az obi, meg a rekeszváltoztatást is egyből helyesen leköveti... aztán puff ott a nagy hósivatag. Hmmm... esetleg ha valakinek erre lenne tippje, ne tartsa magában. Gondolom full manuál üzemmódban az is simán elketyegne, de amilyen ritkán vakuzok egyáltalán, ez inkább csak ilyen mellék-mellék-mellékszálas tanulóprojectnek érdekes, új vakura aztán tuti nem fogok pénzt elverni évi 2-3 játszós alkalom miatt.

Amire viszont elvertem egy kis pénzt, az a 28/2.8 Z - no, az viszont eddig elég csecsének tűnik. Tökig nyitva vinyettál, persze (ezt tudtam tesztekből, szóval nem vert földhöz), de amúgy szerintem decens kis darabra sikeredett.

Engem élőben látva elsőre teljesen meg is lepett, hogy ilyen körömpiszoknyi frontlencséből hogy' a viharba' lehet FF 2.8-at kivarázsolni... de aztán jobban belegondolva, végülis filmes kompaktoknál ezt is megugorták már anno azonos gyutávon. Mindenesetre nekem eddig tetszik. :K

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.