Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  NFL és amerikai futball topic - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ballington


ballington
addikt

Hi! Ilyen topicot még nem láttam.

Azért írok, mert van egy két dolog, amit nem értek.
Pl: mi az a 1st & 10 ....és ennek különböző variációi?

Szoktátok nézni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#2) zsoleee válasza ballington (#1) üzenetére


zsoleee
csendes tag

Én szoktam nézni és szerintem sokkal jobb mint az európai foci ! Nem nagyon szoktam belemenni az ilyen pontok (vagy minek nevezzem őket) elég annyi hogy Touchdown aszt kész.:)

(#3) ballington válasza zsoleee (#2) üzenetére


ballington
addikt

Vasárnap esténként van a sport1-en.
A pontokat már nagyjából értem, de a játék közben vannak ilyen benyögések: ''első és 10''.
Ezt nem tudom mit jelent.

Amúgy sztem is jobb, mint az európai. Inkább taktikai.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4) MaUser válasza ballington (#1) üzenetére


MaUser
addikt

1. kísérlet és még 10 yard-ot kell megtenni, hogy újra 4 támadás kísérleted legyen. (4 kísérlet van ha ez alatt nem jön össze a 10 yard, akkor a másik jön. Ilyenkor látod, hogy elrúgják az utolsó kísérletnél a ''labdát'', ha nem biztos, hogy meg tudják csinálni negyedikre.) Elég egyszerűek a szabályok egyébként (, mint az átlag amerikai sportokban;)) szóval ha végignézel egy meccset gyak minden szabályt megismerhetsz.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#5) ballington válasza MaUser (#4) üzenetére


ballington
addikt

Tehát akkor van a mező rugás v mi, ami 3 pontot ér?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#6) boceeboy válasza ballington (#5) üzenetére


boceeboy
tag

Halika!
A 3 pontos rugás a mezőnygól!
Általában akkor szokás ezt ''elkövetni'' amikor már egy csapat rugójátékosa képes gólt szerezni bizonyos távolságról!
Általában akkor szokott előfordulni amikor kevés idő van a mérközésből vagy a negyedből és azért a csapat ponttal szeretne zárni,vagy a meccsek legvégén mondjuk döntetlenre állnak és elég ez a 3 pontocska a gyözelemhez!

(#7) boceeboy válasza ballington (#5) üzenetére


boceeboy
tag

Az eredeti kérdésedre a válasz:
Nemigazán ez a mezőnygól fogalma de előfordulhat ezis ha olyan távolságban járnak,leginkább csak a legszélsőségesebb helyzetekben használják a csapatok a 4-ik lehetőséget és elég nagy a kockázata is mert a 4.ik lehetőséget 10 yard-al távolabbról inditják éppen a rugó védelme miatt,szóval a 4.ik kisérletnék ha nem rugják el akkor a hátralévő távolsághoz hozzá kell adni még 10 yardot és 1 lehetőséged van annak a távolságnak a legyőzésére!

(#8) Old Death


Old Death
senior tag

Én csak azt nem értem, h ezt miért most kelett nyitni az alapszakasz végén :F miért nem amikor elkezdődött? Mostanra mindenki profi lenne a szabályokban, a védelmi-támadási formációkban...no mindegy.. azért nem rossz topic.. hátha megtanuljuk... vagy jó lesz jövőre ;]
kár, h a Monday Night meccseket a S2 adta, mert az nincs :( így mindig ismétlést vagyok kénytelen nézni, az meg hát nem ugyanaz, mint késő este meccset nézni :)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#9) ballington válasza Old Death (#8) üzenetére


ballington
addikt

Én csak véletlenül kezdtem nézni a meccseket, azt sem tudtam hogy miko van bajnokság.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#10) MaUser válasza ballington (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Csak akkor ha a csapat megfelelő távolságban van. Egyébként a mezőnygólt jól leírta boceeboy. Általában ha nincs megfelelő távolságban a kaputól a támadó csapat, akkor csak elbikázzák a labdát minál messzebbre. (Általában megpróbálják az ellen 5 yardos vonalához rúgni és ott leteríteni a labdát elkapó játékost.)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#11) Old Death válasza ballington (#9) üzenetére


Old Death
senior tag

véletlenül :Y este 10-11 körül kapcsolgattad a tv-t és jé... NFL egyébként a tegnap meccs különösen jó volt... az első két negyed röpke 2 óra alatt le is ment :Y
én azért kezdtem el nézni, mert még augusztusban el kezdték reklámozni, h az egész idényt végig adják...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#12) boceeboy


boceeboy
tag

Na máris kihalt ez a topic?:O

(#13) csudri


csudri
őstag

Na végre egy NFL topik! Milyen jó kis meccset tolt vasárnap a Denver és az Indiana! És a Manning helyett nyomuló irányító is egész szépen muzsikált, de nagyon nem pörgött az első félidő. 2 óra bazz, utoljára talán az előző Superbowl-on húzták ennyire az időt a srácok!

Kár, hogy a héten nem volt Monday Night Football, mert így ma nincs meccs a tv-ben. :(

(#14) ballington válasza Old Death (#11) üzenetére


ballington
addikt

Mennyi lett az Indianapolisi meccsnek?

Ja...most nézem..a Denver alaposan legyalázta őket.

Bővebben: link

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#15) Tersius válasza Old Death (#8) üzenetére


Tersius
tag

Mikor van ismetles a Sport1-en? En meg sosem lattam monday nightos meccset, mivel S2 nekem sincs, de az ismetlest sem talalom (csak valami osszefoglalot szombatonkent, vagy mi, de az nem ugyanaz).

''My curvy sword at your neck, you unclean son of a dog of the female persuasion!''

(#16) ballington


ballington
addikt

Mit jelentenek:
PCT,PF, PA, Home, Road, AFC, NFC, DIV, Streak
Ezek a tabellán láthatók.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#17) PrinczA


PrinczA
őstag

Mikor vannak meccsek es melyik adon?
Beleneznek en is !

(#18) rocket válasza boceeboy (#12) üzenetére


rocket
nagyúr

Mindenki keszul a vasarnap estere, hatalmas harc lesz :)
Green Bay Packers vs Minnesota Vikings, es Green Bay-ben lesz a meccs, nem elkepzelhetetlen meccs kozben szakado ho es a -30 fok se :)
Delutan 12:15-tol meg egy kis bemelegites San Diego Chargers vs New York Jets, minket meccs a sport1-en lesz eloszor szerencsere :)
Jo kis vasarnap lesz, itt mar minden apro hiba szamit, 1 meccs dont :)

Field gol temahoz hozzaszolva, altalaban ha eljutnak az ellenfel 35 yard-os vonalaig onnan mar meglehet kiserelni egy field golt ha jo a szeljaras es a rugo a jobb fajtabol valo ,ez 53 yard-os kiserletnek szamit mert a 0 yardos vonaltol (ami a gol terulet kezdete) 8 yard-ra van a kapu es 10 yardot dobjak hatra a labdat a tarto jatekosnak.

[Szerkesztve]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#19) Old Death válasza Tersius (#15) üzenetére


Old Death
senior tag

Itt nézd meg előre a műsort: Bővebben: link én is ezt szoktam.. de ált v csüt. de v du. ismételték :)
szombatonént nem összefoglaló van.. hanem amolyan felvezető... én azt nem szoktam nézni, mert ált. ebédidőben van :(

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#20) Old Death válasza PrinczA (#17) üzenetére


Old Death
senior tag

Sport 1 ill. 2, de ott már sztem csak ismétlés lesz :)
vasárnap 22:00 v 22:30-tól... de az előbbi hsz-ben benne van a műsor.. ott nézd meg ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#21) Old Death válasza rocket (#18) üzenetére


Old Death
senior tag

hatalmas lesz.. már előre gyúrook és készülök.. úgy alakítom a napomat ;)

a field gólhoz... van amikor megpróbálják 40 yardról is, ha azon múlik a meccs, bár volt kb 3 hete, sajna nemtók melyik meccsen, még 30 yardról semakartak field gólra menni, pedig már csak 8 nmásodperc volt hátra..inkább próbálkoztak egy touchdown-nal de az irányítót jól bezsákolták (sack) és annyi lett az akciónak :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#22) Old Death válasza ballington (#14) üzenetére


Old Death
senior tag

jah.. én úgy szoktam nézni a meccset, h közben itt ülök a gépelőtt a tv meg megy.. ha Spiller felemeli a hagját, akkor odanázek :)) bár éjfél után már fotel és onnan nézem tovább :) a meccs 14-33 lett.. Colts nagy zakót kapott :) v vakinek :(

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#23) rocket válasza ballington (#14) üzenetére


rocket
nagyúr

Ezen nem szabad csodalkozni hogy igy kikaptak, Peyton Manning elso play utan a tamadas kordinator lett, o mondta a playeket a csere qb-nek :)
Elejen egesz jol ment neki az edzo szerep, de aztan hogy a tamadosor vedofalabol is kivette az edzo az elso sor embereit es jottek a cserek mar nehezebb dolga volt a csere iranyitonak, jon is a visszavago a playoff elso koreben igaz ezuttal indianapolisban :)
En egyebkent ugy ereztem a meccsen azon felul hogy az edzo nem szeretne egy tetnelkuli meccsen (az indianapolis szempontjabol) a kezdok serulesset megkockaztatni, hogy jo nekik ha a denver-t kapjak, tavaly ez bejott meglatjuk iden mire mennek :)
Ezen kivul a denvernek elet-halal meccs volt ez, mindent kiadtak amit tudnak, mikozben az indianapolisnak maradtak aduk a zsebekben.
Meglatjuk 1 het mire eleg uj dolgokat kitalalni a broncos-nal, es sikerul e nekik legyozni a colts-t :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#24) ballington válasza rocket (#23) üzenetére


ballington
addikt

Ja, így is az élen vannak a csoportba, ha jól értelmezem a táblázatot.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#25) PrinczA


PrinczA
őstag

Az amerikai futball szabályai: Bővebben: link

(#26) rocket


rocket
nagyúr

Szomoru azert hogy a legneszerubb amerikai sport 2004-re jutott el magyar tv-be heti 2 meccs szinten, superbowl-t se regota kozvetitik :(
Evekig kergettem a tv adokat 1-1 meccs utan, egy idoben volt fox sport europe, ott adtak eloben 1 vasarnapi meccset, de az kb 3 honap utan mas csatorna valtotta fel es megint 0 ado volt ahol nezheto lenne.
Remelem hosszutavu lesz a sport1-en, bar ahogy nezem eleg furan csinaljak, NBA teljesen eltunt a sport1-rol, NHL remelem csak a sztrajk miatt nincs, es nem szuntetik meg annak a kozvetiteset ha lesz majd szezon.
Viszont nyaron kozvetitik majd az NFL Europe dontojet, ha jol ertelmeztem amit mondtak :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#27) Old Death válasza rocket (#26) üzenetére


Old Death
senior tag

no de remélem azért majd jövőre kicsit több meccset fognak adni :))
nem kéne ilyen egyéb ostoba sportokkal elfoglalni a műsoridőt, hanem léne adni egy pár meccset felvételről ;)
Fogjunk össze!!!! írjon mindenki egy e-mail-t, h jövőre több meccset szeretne látni a S1-en... ha írunk 20-an az már talán vmi :)) no pláne, ha mindenkinek van 3 mélcíme :DDD

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#28) rocket válasza Old Death (#27) üzenetére


rocket
nagyúr

En remelem folytatodik a kozvetites a kovetkezo szezonban is, es ha nem is lesz tobb meccs marad legalabb a heti 2 (1 elo, 1 felvetelrol).
Addigra talan lesz sport2 is a kabelhalozatok nagyobb reszen, mert jelenleg nem sok helyen van, ezert se ertettem amikor elindult miert raktak oda rogton a monday night gamet, es akkor meg nem is volt ismetlese a sport1-en, szerencsere most a rajatszas heti 2 meccset sport1 adja eloszor es hetfon ismetlik sport2-on :)
Remelem nem jut az NBA sorsara amit meg anno a tv3 is adott egy ideig aztan ott is megszunt, sport1-en is megszunt, nem hiszem el ennyire nincs igeny ezekre a sportokra, heti 50 focimeccsre meg igen :)
Szoval ha NBA nem is lesz, NHL meg NFL legyen a kovetkezo szezonban kulonben faklyas tuntetetest tartunk :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#29) ballington válasza Old Death (#27) üzenetére


ballington
addikt

Nekem csak kettő. Jobban mondva van egy amit az adsl közvetítő ad, de azt nem tudom használni.:(
Egyébként tényleg, a sok foci helyett lehetne más is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#30) Old Death válasza rocket (#28) üzenetére


Old Death
senior tag

naja.. volt olyan nba meccs amiért fent maradtam ill. felkeltem éjszaka, aztán aludtam tovább... például az NHL nagydöntöre Győrből a koleszból jöttem haza, h megnézzem... :) megtehettem volna, h lemegyek egy kocsmába és ott nézem meg, de haverok nem akarták nézni, mondom akkor btok+ és haza jöttem, majd másnap vissza :D no ez persze vizsgaidőszakban volt: )
remélem azért fognak adni rendesen jövőre NFL, NHL és NBA meccset :) én nem a sok focimeccsre gondoltam :B hanem a sok értelmetlen beszélgetős műsorra, no meg golf, meg boxmágia, meg mittómén... :( bár vki meg ezeket szereti :)
monday night meccset olyan adón adni, ami nem mindenkinek van :Y ez szinte már sértés... :( nekünk lenne, csak fater nem akar csomagot váltani ''&@đĐ[@]Đđ[] :o''
No azért még van tremény mert most adnak először NFL-t (mármint egész idényt) és közben csináltak egy másik csatornát is... bízom benne, h jövőre jobban belejönnek ;)

és ezzel sztem válaszoltam balligntonnak is ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#31) csudri


csudri
őstag

Most vettem észre, hogy meccs van a sport 1-en! És ma lesz mégegy, méghozzá élőben! Hajrá Packers!

(#32) Sianis


Sianis
addikt

Én Falcons drukker vagyok!

VICK-nél jobb indító nincs eme földkerekségen! :D

(#33) duracell89


duracell89
senior tag

hol jár ilyenkor anulu? :F :)

(#34) csudri válasza Sianis (#32) üzenetére


csudri
őstag

''VICK-nél jobb indító nincs eme földkerekségen!''

Persze persze! És Manning az bakfitty?

(#35) duracell89


duracell89
senior tag

nézitek sport1-et? ez GIGALOL! :Y

(#36) csudri válasza duracell89 (#35) üzenetére


csudri
őstag

Jah, tuti leüvöltik a védő fejét! 16mp-cel a vége előtt 1 yardos felállásnál leütni az irányítót! PFFF!

(#37) Old Death


Old Death
senior tag

Jets!!! :))

Este meg a sajtfejüek lealázzák a vikingeket :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#38) duracell89


duracell89
senior tag

szepvot Jets!
monnyuk ez a hosszabitas betett..és pont egy barton nevűtől..szégyeníti az amd-t :DDD

(#39) ballington


ballington
addikt

Mennyi lett a déli meccs? Kik játszottak?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#40) Old Death válasza ballington (#39) üzenetére


Old Death
senior tag

NY Jets - San Diego 20-17 hoszabítás után!!! mezőnygollal nyert a Jets!

Szerk.: Bővebben: link

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#41) ballington válasza Old Death (#40) üzenetére


ballington
addikt

Akkor jó meccs lehetett.

Ma este meg Green Bay vs. Minnesota.
Nem is tudom, talán Greena Bay-nek nagyobb az esélye.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#42) RIV válasza ballington (#41) üzenetére


RIV
tag

Ez egyértelmű hisz a Green Bay fantasztikus utolsó szériát tudhat magáénak. Ha nincs az elején az a gyengeség nem kellett volna izgulni a rájátszásba jutásért.
Szerintem ők nyerik a bajnokságot.:C

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#43) Old Death válasza ballington (#41) üzenetére


Old Death
senior tag

Hajjajjj naon király meccs volt... kár, h kihagytad...
rakat hiba, szép átadás, kapufás gól... kihagyott mezőnygól kísérlet... fél pályás touchdown.... hosszabítás... életem egyik legjobb NFL meccse volt :)

Packers egyértelmű esélyes... bár rangadó... és minden megtörténhet...

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#44) ballington válasza Old Death (#43) üzenetére


ballington
addikt

Kihagyott mezőnygól? Hát olyan is van?

Tanultam, mert csüt-ön megyek szigorlatozni.:F

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#45) csudri válasza ballington (#44) üzenetére


csudri
őstag

Én meg szerdán és pénteken, de éreztem, hogy ezt meg kell néznem. Jól döntöttem. :D

(#46) Old Death válasza ballington (#44) üzenetére


Old Death
senior tag

én kedden vizsgázok :D de ezt meg kellett nézni ;)

kihagyott mezőnygól: Jets rugó játékosa követte el... 25 yardról.. (33 yardos kísérelt) + 8 yard a kapu a gólterület elejétől... (mezőnygól=fieldgoal) a villa mellé rugta :Y :O :o

[Szerkesztve]

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#47) ballington válasza Old Death (#46) üzenetére


ballington
addikt

Gondolom fogta a fejét a srác.
kb. ilyen feje lehetett: :(((

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#48) Old Death válasza ballington (#47) üzenetére


Old Death
senior tag

pont nem láttam :( mert az elején még aludtam :D de ez rögtön az elején volt... mert az első negyed 7. percétől láttam csak.. hiába no... aludtam :)
de valószínű..
sőt!
hosszabítás volt... támadott a Dan Diego... elértek (asszem) 22 yardra innen akartak mezőnygólt rugni és ezzel megnyerni a meccset... rugó játékos újonc... kihagyta!!! mellérúgta... az egész stadionban döbbent csend... mivel kimaradt így onnan (22 yard) jött a Jets és onnan értek el a 25 yardos vonalig és mezőnygólt rúgtak... azt is 2x!!!
Mivel a játék megkezdése előtt a San Diego időt kért... de a rugójátékos már elrúgta... és be is ment... no de időkérés volt így azt meg kellett ismételni... kis Idegek harca.. hátha kihagyja... de nem és nyert a Jets :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#49) Old Death


Old Death
senior tag

Green Bay Packers - Minnesota Vikings!!!! most ;)

go Packers :))

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#50) duracell89


duracell89
senior tag

wow
baromira megteccet nfl! jan.1-óta van sport1 nalunk, és annyira teccenek a meccsek, hogy hűű
má a szabalyokat is kezdem vagni :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  NFL és amerikai futball topic - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.