Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz

Hozzászólások

(#6551) benco válasza appel (#6549) üzenetére


benco
tag

Várjuk :Y

"nem az van, hogy ücsörgünk a tengerparton és kézzel fogunk halakat" -Bog. Nexus 4

(#6552) Tjoke


Tjoke
tag

Sziasztok, még nem írtam a mélyvízbe , de ti talán többet tudtok segíteni, olyan kérdésem lenne hogy cm12 alá milyen kernelt tegyek ami aktiválja az otg-t?AK kernelt kipróbáltam synapse-ban bekapcsoltam az otg-t de nem ismerte fel az pendrive-ot, pedig kapott külső áramforrást.Pont így csináltam mint ebben a videóban, ilyen usb hub-al, https://www.youtube.com/watch?v=GG1lgjUDbN0, kérlek segítseget.

(#6553) NTonee válasza Tjoke (#6552) üzenetére


NTonee
veterán

Régen nem használtam már otg-t, de fat32 fájlrendszeren kívül nem nagyon evett mást.

(#6554) Tjoke


Tjoke
tag

Ja és még annyi h telelpítem mondjuk az új cm nightly-t, akkor az elején ki írja a twrp recovery-ben h E: Unable to mount '/usb-otg' piros betűvel.

[ Szerkesztve ]

(#6555) Tjoke válasza NTonee (#6553) üzenetére


Tjoke
tag

a teló memóriáját formázzam fat 32-re?

(#6556) Tjoke válasza NTonee (#6553) üzenetére


Tjoke
tag

vagy pendrie-ot? de rákötöttem egy egeret is az sem ment

(#6557) NTonee válasza Tjoke (#6556) üzenetére


NTonee
veterán

A pendriveot természetesen. Az egérhez más driverek is kellenek a kernelbe tudtommal. Ha nincs benne, akkor nem megy.

(#6558) Tjoke válasza NTonee (#6557) üzenetére


Tjoke
tag

Oké, köszi, utánna nézek.

(#6559) defy456


defy456
aktív tag

Ubuntu touch hogyan áll? Érdemes már napi használatra feltenni?

(#6560) csubi91


csubi91
csendes tag

Sziasztok, van egy nexus 4-m. Ugy vettem hogy megakad a betoltesnel, egyfolytaban tolt, de nem all fol a rendszer. A bootloader nyitva van rajta cwm is. Feltettem ra egy gyari 4.2 ami elindult de nagyon laggolt, nehezen erzékelt. A tobbi gyari rom nem tolt be. Mi lehet a baj? Kernel problema? Koszi a segitseget!

(#6561) benco válasza csubi91 (#6560) üzenetére


benco
tag

Próbáld ezzel

"nem az van, hogy ücsörgünk a tengerparton és kézzel fogunk halakat" -Bog. Nexus 4

(#6562) NTonee válasza csubi91 (#6560) üzenetére


NTonee
veterán

nem akarlak elkeseríteni, de épp nem régen volt egy ilyen N4 a fórumon és nem tudtunk vele mit kezdeni. Csináltam egy stock rom telepítőt minden szükséges fájlt mellécsomagolva, ez nálam működik, annál a telefonnál az sem működött. Nem e véletlenül az a telefon került hozzád? Próbált a srác toolkitet, gyári telepítőt, custom romokat, de semmire sem volt hajlandó.

(#6563) csubi91 válasza NTonee (#6562) üzenetére


csubi91
csendes tag

Hat siman lehet az :( olvasgattam sok fele, ezt talaltam http://forum.xda-developers.com/nexus-4/general/tutorial-how-to-unbrick-n4-t2347060 csak még nem volt ra idom, de megprobalom. Nem latja se az imei se a basebandet. :( koszi a linked, megprobaom azt is

[ Szerkesztve ]

(#6564) Scooter74 válasza csubi91 (#6563) üzenetére


Scooter74
őstag

Esetleg ezt is olvasd át igaz Nexus 5-re írják de lehet, hogy segít:

XDA

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#6565) csubi91 válasza Scooter74 (#6564) üzenetére


csubi91
csendes tag

Koszi, megnezem sajnos eddig hiaba raktam ra akarmilyen romot, semmi nem segitett. :'(

(#6566) extasymajom válasza NTonee (#6562) üzenetére


extasymajom
tag

Tuti nem, sőt még mindíg szopok vele. Most lolli rom van rajta és nagyon extra dolgokat művel.
Felment rá a gyári lolli rom, persze a szokásos bootlop fogadott. Közben sokáig nem foglalkoztam vele csak állt a polcon. Azóta laptop csere volt és most elővettem de megint nem tudom összehozni, hogy az ADB lássa a telefont, sajnos elfelejtettem már hogyan csináltam anno. USB driver letöltve de sehogy nem ismeri fel a gépet. Még kikapcsolt álapotban rádugva is tök fura dolgokat ír ki az eszközkezelő.

QHSUSB_DLOAD meg ismeretlen eszköz stb. Minden taktusban más és más a szöveg.
Aztán egyszer csak mikor össze volt dugva a géppel és épp bootloppozott, ott hagytam tök sokáig és mire ránéztem már látom, hogy bejött a nyelv választó menű. Persze rohadtul nem érzékelt semmit a kijelző így csak a hangerő gomb és a power maradt mint alternatíva. Hát újraindítottam azóta megint bootlop.

Ja extraként már csak akkor tudok recoverybe vagy fastboot modba belépni ha gépre van dugva.
Csak magában atelefont még bekapcsolni sem tudom. LG szervízben 1905Ft a javítása ha csak szoftveres a gond. Szóval valszeg elviszem mert ez nem pénz érte. Azért nem tudom mi az az 5 forint :C

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6567) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap 4.4.4-es N5 experience rom-ot frissítettem 5.1.1-es N5 experience romra.. Háát.. a Lollipoptól rosszul lettem, értesítési felület egybe mosódik, húzóka a végén nincs is ott, csak a nagy semmibe vesző felület alját húzom fel-le, WIFI-t/3G-t 3× annyi katt-al lehet vezérelni nem a szokásos rövid kattra ki/bekapcs, hosszúra pedig wifi hálókat mutatja. Minden túl van bonyolítva, szintén értesítési felületnél egyszerre cseszi oda a kapcsolókat és az értesítéseket, nem pedig külön váltogatva. ÉS az óra és a dátum is elfoglal egy rakás helyet még mind efelett, állandóan scrollozni kell mindenhez, meg huszonöt almenübe belépni. A rendszer amúgy OK, de nem lehetne a Kit-Kat felületet visszabuherálni rá? :W :F Mert visszamenni nem akarok, csak az értesítési felület nagyon zavar.

(#6568) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Nem teljesen nexus 4 specifikus kérdésem lenne. Összetörtem a digitizert, és nem működik. Le szeretném menteni a rajta levő cuccaimat, de nem tudom berajzolni a jelszót... Van valami alternatív megoldás usbn keresztül gépről bevinni a jelszót, vagy bármilyen más lehetőség?

Mégegyszer mondom, nem lopott telefont akarok törni, a jelszót tudom, csak nem tudom bevinni, a telefont meg adnám elfelé, de amég rajta vannak a cuccaim, nem tudom eladni sem..

Egyébként rootolt, CWM 6.0.4.9 alapú PhilZ touch recovery van rajta (6.46.3) CM12.1 + HC párossal.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6569) hudyfiu válasza helltp (#6568) üzenetére


hudyfiu
senior tag

CWM alatt tudsz a gombokkal menteni és törölni is?!

(#6570) helltp válasza hudyfiu (#6569) üzenetére


helltp
aktív tag

Az addig megy, de hogy szedjem ki belőle a mentést? Ha az meglenne, már nyert ügyem van, öcsémnek is nexus 4-ese van, arra vissza tudom állítani.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6571) hudyfiu válasza helltp (#6570) üzenetére


hudyfiu
senior tag

akkor semmi gond nincs.
Mentés vissza a telójára, adatokat kinyered, ahogy akarod(google play, mybackpp, stb) és mehet az új telóra.

(#6572) helltp válasza hudyfiu (#6571) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a segítséget, de ezt most nem pontosan értem, hogyan szedjem le a törött telefonról a backupot, ha a gép sehogy sem látja hogy mi van rajta mert a jelszót nem tudom berajzolni?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6573) hudyfiu válasza helltp (#6572) üzenetére


hudyfiu
senior tag

CWM vagy TWRP-be be tudsz lépni csak gombokkal.
Csinálsz egy mentést és ezekben van mount opció is és a gépre át tudod másolni a mentést.

(#6574) extasymajom válasza hudyfiu (#6573) üzenetére


extasymajom
tag

ugy tudom nexus 4 nem mhl képes. egyszerübb ha kiveszed az alaplapot kb 5perc és átrakod a tesodéba egy mentés erejéig. vagy ha csak törölni akarsz akkor HR .

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6575) NTonee válasza extasymajom (#6574) üzenetére


NTonee
veterán

Mhl valóban nem, de slimport megy. Az van is nekem otthon, a real racing jó buli 102centis tévén. ;)

(#6576) hudyfiu válasza extasymajom (#6574) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Ez nem mhl.
TWRP-ben most meg is tudtam nézni, gépre rá van kötve a teló és látom az adatokat rajta.
Szval simán le tudná menteni a mentést vagy nem is igazán értem mi a probléma, vagy ez miért nem megy

(#6577) helltp válasza hudyfiu (#6576) üzenetére


helltp
aktív tag

Látom ugyan eszközkezelőben, de sárga háromszög van, NRT-ből feltettem a legújabb google drivereket, de az sem segített.

(#6574) extasymajom: Ameddig nem muszály nincs kedvem szétszedni egy teljesen gyári állapotú telefont. (Na meg az akksikat sincs kedvem hajszárítóval melengetni...)

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6578) helltp válasza helltp (#6577) üzenetére


helltp
aktív tag

És mivel ugye USB Debuging sincs bekapcsolva ADB-zni se tudok, kezdem azt érezni hogy megszívtam...

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6579) extasymajom válasza helltp (#6578) üzenetére


extasymajom
tag

Alaplap cserehez nem kell kivenni az aksit. Kell egy t5 csavarhuzo meg egy csillag. Par csavaft kiveszel, kabeleket lepattintod es kint is van az alaplap, az egesz kb 5perc. Szoval messze nem szivtad meg.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6580) helltp válasza extasymajom (#6579) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket, de hudyfiu segítségével megoldottam közben. Fastbootban feltoltam rá egy TWRP-t, és azon alapértelmezetten be van állítva hogy lássa a pc USB-n. Úgyhogy le bírtam szedni, képeket CWM mentéseket, szóval mindent. Ajánlom mindenkinek ezt a módszert ha digitizer hiba miatt "kizárta magát" a saját telefonjából. Ez ugyanis úgyis működik ha teljesen gyári állapotban van a telefon (USB-hibakeresés nincs bekapcsolva, vagy nincs rootolva stb.).

Kis szépséghibája a dolognak hogy a TWRP nem megy gombokkal szóval factory resethez vissza kell flashelni a CWM-et.

[ Szerkesztve ]

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#6581) extasymajom


extasymajom
tag

Na srácot kálváriám folytatódik.
Gép win 7
több usb porton is próbálva.
Adott egy nexus 4 amire ugye semmilyen rendszert nem vagyok képes feltelepíteni úgy, hogy működjön is.
Letöltöttem az összes hivatalom rom-ot hozzá.
Csak és kizárólag a 4.2.2 (JDQ39) amivel hajlandó elindulni és működni hibátlanul.
Ezekkel el sem indul:
4.3 (JWR66Y) bootlop
4.4 (KRT16S) bootlop
4.4.2 (KOT49H) bootlop
4.4.3 (KTU84L) bootlop
4.4.4 (KTU84P) Ezzel egyszer elindult de random restartolt és bootlopba került.
Ezekkel elindul, néha mondjuk 50ből kétszer:
5.0 (LRX21T) bootlop
5.0.1 (LRX22C) elindul ha NRT-vel rányomok a „modified boot.img-re. de csak az első HR-ig utána bootlop
5.1.0 (LMY47O) elindul ha NRT-vel rányomok a „modified boot.img-re. de csak az első HR-ig utána bootlop
5.1.1 (LMY47V) bootlop
A lollikkal az a probléma, hogy nincs wifi. Nemhogy nem látja a hálózatokat, hanem be sem tudom kapcsolni a menüpontban.
Az NRT 2.0.5 kiadás.
Egyéb: amikor nrt-ben rootolok akkor jól megcsinálja, de mindig, amikor újraindítja a telefont egy fejezet végén akkor továbbmegy a fastbooton és egyből be akarja tölteni a rendszert. Ilyenkor manuálisan kikapcsolom, és újra belépek fastbootba és ha elég gyors vagyok, akkor folytatja a folyamatot.
Jelenleg 4 napja szórakozok vele és most felment rá a 5.1.0 LMY47o Jelenleg wifit is lát.
CMD-ből elraktam flash-all.bat parancsal. majd nrt-ből rányomtam egy modified boot.img-t ami nem futott le.
Most rootolom és felteszek egy TWRP-t aztán backup. Kiváncsi vagyok meddig lesz jó így.
A korábban elfogadott 4.4.4 (KTU84P) csináltam twrp-vel mentést és bootlop után próbáltam visszaállítani, de nem sikerült többé.

Szóval passzolom a kérdést.

Ötlet, hogy mi a francot próbáljak még ki?
:W :W :W :W

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6582) NTonee válasza extasymajom (#6581) üzenetére


NTonee
veterán

A szervizt. Semmiképp sem normális ez a helyzet.

(#6583) extasymajom válasza NTonee (#6582) üzenetére


extasymajom
tag

Voltam. Nem ertenek hozzá. A srac ugyanazzal probalkozott amivel en. Vegul visszarakta azt ami egyedul felmegy ra. Vaci uti lg

[ Szerkesztve ]

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6584) NTonee válasza extasymajom (#6583) üzenetére


NTonee
veterán

Az egyetlen dolog, ami még eszembe jut, hogy a factory image összes komponensét manuálisan, egyenként flashelni, de wipe helyett formattal az összes előtt. Valahol az xda-n láttam egy ilyen leírást, de nem emlékszem, hogy hol. Nem tudom, hogy lenne e bármilyen hatása a dolognak, de szerintem nincs mit vesztened.

(#6585) extasymajom válasza NTonee (#6584) üzenetére


extasymajom
tag

Tehát Hard resetet csinálni recoveryben mielőtt egyesével flashelem az img fileokat?
Nem tudom, mintha én is olvastam volna erről de már nem emlékszem volt e sorrend.

Tulkép az NRT-ben is van ilyen opció ha jól tudom. kipróbálom köszi

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6586) NTonee válasza extasymajom (#6585) üzenetére


NTonee
veterán

én fastboot format parancsokra gondoltam. Partíció formatálás, img flash, köv. partíció format, köv img, stb. Az nrt-t sosem használom, így nem tudom, hogy az miket tud csinálni.

(#6587) extasymajom válasza NTonee (#6586) üzenetére


extasymajom
tag

Megpróbáltam úgy is. egyesével fel flasheltem a cuccokat de így sem tudok tovább haladni mint eddig.
Lehet ennek köze a kijelzőhöz? Másra már nem tudok gondolni.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#6588) NTonee válasza extasymajom (#6587) üzenetére


NTonee
veterán

Nem, az a telefon egyértelműen hibás.

(#6589) hudyfiu


hudyfiu
senior tag

Van végre új multiromunk bár még csak beta de működik

(#6590) Ricardo


Ricardo
félisten

Mi a konkrét eltérés az Ext4 és a F2FS Pure AOSP között?

(#6591) ktommy91 válasza Ricardo (#6590) üzenetére


ktommy91
addikt

A fájlrendszer.(azt hiszem hogy a data és cache partíciókon használ f2fs-t, arról nem találtam infót hogy a systemmel mi a helyzet) Szemeztem én is vele, de most nincs kedvem romolni. Itt egy teszt:File System Performance: F2FS vs EXT4 Ez alapján rendesen odaver az ext4-nek. Ha valakinek lesz kedve kipróbálni, akkor beszámolhatna a tapasztalatairól.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#6592) Ricardo válasza ktommy91 (#6591) üzenetére


Ricardo
félisten

"A fájlrendszer."
Idáig jutottam el. :B

Köszi a linket.

(#6593) Ricardo válasza ktommy91 (#6591) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem nagyon tudok angolul, sokat nem tudtam kihámozni. Marad a Chroma :DDD
Azért csatlakozom azok táborához akik kíváncsiak a beszámolóra, ha valaki kipróbálja :K

(#6594) ktommy91 válasza Ricardo (#6593) üzenetére


ktommy91
addikt

XDA-n azt írta az egyik tag hogy gyorsabb lett tőle a rendszer. Megvárom a 6.0.1-es build-et aztán kipróbálom én is.

Nincs kerítés.

(#6595) NTonee válasza ktommy91 (#6594) üzenetére


NTonee
veterán

Persze, az i/o műveletek lényegesen gyorsabbak, így a rendszer sebessége is nő. Nekem csak annyi a gondom ezzel az egésszel, hogy természetesen olyan rom is kell hozzá, ami támogatja. Az meg nem annyira gyakori.
Most is ilyen inkompatibilitási dologgal szívtam N6-on. A belső tároló gyárilag titkosított, amit feloldottam (gyorsít a rendszeren). Gondoltam kipróbálom a cm13-at, ha már elindult a release. Erre szó nélkül visszaállította a titkosítást, mert nem támogatja a feloldást. Takaríthatom le megint a komplett telefont.
Ha van valami újdonság, miért nem veszi át mindenki?

(#6596) KToM73


KToM73
csendes tag

Sziasztok,

kezd a kijelzőm egyre több ponton érzéketlen lenni:
felül a keresés nagyító (pld telefon ikon-névjegyek keresés) és FB-ban keresés nem működik.(álló pozicionálásban)
2 napja "i" betűt nem tudok beütni, csak fekvő módban-egyébként szomszéd u-t és o-t sikerül csak bevinni.

Néhány napja "megőrült" magától elkezdett mindenfélét bevinni az érintőkijelző, végül teljesen meghalt, gyári ROM visszaállítása oldotta csak meg a helyzetet, de a fenti hibák maradtak.

Valami ötlet?

Előre is köszönöm,
KToM

(#6597) #74220800


#74220800
törölt tag

Sziasztok!

1. Azt honnét tudom, hogy az akksim cserélésre érett? 1 éves refurbished verzió, most kb fél napot bír.

2. Ha igen, milyet érdemes belerakatni? Csak a gyári 2100 mAh-t, vagy érdemes nagyobb teljesítményű akksit hozzávenni?

Végtelen fegyver, örök élet!

(#6598) Nekem-8 válasza #74220800 (#6597) üzenetére


Nekem-8
tag

Sziasztok. Adatmásolást végeznék Samsung S3 miniről --> Nexus 4 -re. A Samsung Kies -el lementettem az adatokat. A Nexust viszont nem tudom életre kelteni PC-n. LG PC Suite van fenn, de nem látja a telót se USB-n se Wifin. Más progi, ötlet? Google-ra nem akarok feltolni semmit, saját gépes ötlet érdekelne. Van valami Androidos progi ami képes adatmentésre és másikra visszatöltésre? kössz

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#6599) Nekem-8 válasza Nekem-8 (#6598) üzenetére


Nekem-8
tag

egy pár szemét progi kipróbálása után, ez bevált. A telepített alkalmazásokat nem tudta átrakni, lehet mert a két eszköz között már elég nagy a generációs ugrás ...

Cloneit:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.cloneit&hl=hu

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#6600) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
A következő problémám van a készülékkel.
Ha elkezdek rajta babrálni (bármit), leáll, utánna ha bekapcsolom, vagy a Google logó után, vagy az induló animáció közben megint leáll. Ha töltőre teszem elindul, de első indulásnál majdnem mindig optimalizálja az alkalmazásokat. Amit próbáltam: factory reset és 5.1.1 (LMY48T) -es rom flash-elés bootloader mode-ból. Én az akkura gyanakszom, tudjátok esetleg, hogy lehet letesztelni, esetleg valami progival....??
Illetve, hogy mennyi kellene legyen a merülés és a töltés mértéke a gyári 2 amperes töltővel?
Még csak annyi, hogy az akku rendesen feltöltődik 100%-ra és nem csökken drasztikusan a szint...
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#6601) randras_83 válasza Csaby25 (#6600) üzenetére


randras_83
addikt

Ha behalt az akksi akkor nem biztos, hogy droppol, simán kikapcsol bármilyen töltöttségi szinten.
Volt már benne cserélve?

https://www.flickr.com/randras83/

(#6602) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok! Nekem Lg optimus G-m van, és úgy tudom, majdem mindene passzol a nexus 4-hez.
Érdeklődnék, hogy mit érdemes feltenni?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6603) Just_Reboot válasza szoke12 (#6602) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ha jól értem optimus g-re akarsz Nexus 4 romot telepíteni?

(#6604) szoke12 válasza Just_Reboot (#6603) üzenetére


szoke12
őstag

Nem feltétlen, csak úgy tudom, elég hasonló.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#6605) Kristof14 válasza szoke12 (#6604) üzenetére


Kristof14
senior tag

a majdnem az nem teljesen :D :D

MÁS

nincs valakinek esetleg teljesen véletlen egy hibás (alaplaptörött, akksihibás bármilyen csak ne kijelzőhibás) készüléke amitől szeretne megválni? :D

-

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  NEXUS 4 - mélyvíz
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.