Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14901) Döglött Róka válasza Wesder (#14899) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mindig elfelejtem, koszi!

@ldave, sot, volt amikor a banyakban gyerekek dolgoztak heti het napot....

Rohadtul nem erdekel mennyire volt szar regen, ettol nem lesz semmivel sem jobb hogy az ND hoskent talalja a szarra dolgoztatott fejlesztoket.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14902) Wesder válasza ldave (#14900) üzenetére


Wesder
félisten

Persze, mert kevès volt a fejlesztèsi idő. Az a baj hogy mindenkinek azonnal kell minden.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14903) hombre[EU] válasza Döglött Róka (#14898) üzenetére


hombre[EU]
veterán

ja persze, készülhetsz 30évig is egy olimpiára...csak addig,aki többet dolgozott adott idōn belül az 30x sikeresebb lesz :D top 1%, milyen komfortról beszélünk?

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#14904) hombre[EU] válasza ldave (#14900) üzenetére


hombre[EU]
veterán

carmack mellett ezek p*ncik :D de aki a siker közelében sem járt annal fingja sincs mekkora áldozatokkal jár

Life, Uh, Finds A Way

(#14905) ldave válasza Wesder (#14902) üzenetére


ldave
félisten

Meg azért akkor még nem voltak ilyen óriás kiadók, maguk a fejlesztők is sokkal inkább a sajátjuknak érzeték a játékot, tehát úgy gondolták, hogy a saját sikerükért dolgoznak annyit, nem azért hogy a CEO újabb jachtot vegyen.

A Slime draws near! Command?

(#14906) hombre[EU] válasza ldave (#14905) üzenetére


hombre[EU]
veterán

sokkal kisebb csapatok voltak nagyobb százalékban fontos emberekkel, akik szintén dolgoztak heti 60-70órát húsz évvel ezelōtt is. mára hatalmasra duzzadtak a stúdiók viszont az emberek nagyrésze szalagmelós,minimális kreatív munkával...és átlagbérrel,amiért nem szívesen maradnak bent hajnali 3-ig

viszont mióta elkezdték üldözni a túlórát (ami érthetō,jogos) én úgy vettem észre,hogy egyre rosszabb állapotban jelennek meg a játékok...szóval kevesebbet dolgoznak, de a vezetés nem tudott hatékonyabb lenni

Life, Uh, Finds A Way

(#14907) Döglött Róka válasza hombre[EU] (#14903) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem jo a hasonlat. A jatekfejlesztes nem sportteljesitmeny.

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14908) .LnB válasza hombre[EU] (#14906) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A játékfejlesztés mit sem változott az évek alatt (egészen eddig a crunch téma kirobbanásáig). Mármint ami a túlórákat érinti.
Csak a világ lett túlérzékeny már ehhez is.
Most majd biztos az a világ jön, hogy "kirúgtunk tőletek 300 embert, de nyugodtan túlóra nélkül alkossatok csak, mi meg majd várunk addig, amíg kész nem lesz a játék" Hogyne!
Ahogy írtam, ezt a pár évet valaki nagyon meg fogja sínyleni. És ha tippelnem kellene, akkor mi játékosok leszünk azok. Mert a kapitalista világban, ahol csak a profit növekedése a lényeg, ott nincs türelem egy napig sem.

Ha az ND alkothat is szabadon, nyugalomban, akkor a Playstation fog miatta pórul járni.

Persze van sok játék, amit bizonyos emberek szeretnek játszani, és azokhoz nincs is szükség túlórára. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14909) ProEvoFan válasza .LnB (#14908) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Larian megmondta a frankót!?!?
A mai játékok nem a játékosoknak készülnek, hanem a részvényeseknek.

(#14910) Döglött Róka válasza .LnB (#14908) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Te szivesen tulorazol?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14911) .LnB válasza ProEvoFan (#14909) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Természetesen igen. Messziről bűzlenek is azok a játékok, amik csak a részvényeseknek készülnek. De valamilyen szinten ez az összes játékra igaz.

És amúgy! Ami a Grounded dokumentumban is van, az amit a ND kap a szivárgások után.. Arra tökéletes reakció Neil Druckmann kérdése, amit feltett magának, amikor padlón volt. Hogy miért csinálja még? Kinek csinálja ezeket a játékokat!? És így nézve igazán szomorú az, ami sokszor történik egy egy játékkal kapcsolatban. Főleg ha jogtalan, mint az ND esetében. Fáj ezt látni. És tök fura, mert a szivárgásokkor én erre fel sem figyeltem. Mert direkt kerültem minden spoilert.

És akkor most mit csinál az ND? Remake-ekkel, és Remasterekkel kielégíti a PS részvényeseit. Na meg a live service játék, ami szintén ezt a célt szolgálta volna. Csak szerencsére belátták, hogy azok "nem ők". Én nagyon kíváncsi leszek, hogy hány év múlva lesz az ND-nek újra, teljes értékű AAA játéka. Gondolom előbb valamiféle Tommy "DLC" lesz (mint a Uncharted: The Lost Legacy), amit Neil is emlegetett.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14912) zozika84 válasza .LnB (#14911) üzenetére


zozika84
őstag

És gondolod, hogy azért kukázták a liveservice játékot, mert az ND belátta, hogy ezek nem ők???? Ne már :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#14913) .LnB válasza zozika84 (#14912) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ja neem! Hanem mert valószínűleg szar volt. De lehet, hogy az ő mércéjükhöz mérten volt csak az. Lehet, hogy az Ubisoft egy franchise-t tudott volna rá építeni. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#14914) zozika84 válasza .LnB (#14913) üzenetére


zozika84
őstag

Az Ubisoft 2 generációt kihúzott volna annk a félkész projektnek a poligonrácsával is :DDD
Az igazi Masterpiece náluk készül ;]

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#14915) negyven2


negyven2
veterán

Embracer sells Saber Interactive for $247m

Vagyis a Digic-et viszi magával a Saber, míg a Zen marad az Embracer-nél... bár több stúdió mellett (4A) a Zen-t még később kivásárolhatják tőlük.

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#14916) F-ECT$ válasza negyven2 (#14915) üzenetére


F-ECT$
titán

Vajon nyertek vagy buktak az üzleten? (Nehéz megmondani, mert ugye $525m volt az eredeti vételár, de ha jól olvasom, akkor most nem az egészet adják el.)

Dive ever, work never.

(#14917) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok!
Mennyire lehet itt "milyen konzolt vegyek" kérdést feszegetni? :D

Igazából nem is a "milyet" a lényeg, hanem az, hogy jókor vagyok a vásárlással?
Ahogy látom a PS pro-t erre az évre tippelik, gondolom így majd xbox pro is jön kb. ugyanakkor.
Mit gondoltok erről, megéri várni esetleg?
Nem sos a dolog, csak egy nintendo switch van itthon, és kezdi kinőni a gyerek. Fortnite-ozik meg ilyesmi, de elég gagyi már a grafika rajta, nem mai darab a hardver, sok a kompromisszum.

Az Xbox körül is megy a mizéria ahogy olvasom, én laikusként biztosan azt vennék a felvásárlások miatt, meg mert a PC-n lenne akkor közös tartalom, de ahogy látom néhányan bojkottálnak szóval ez sem mindig egyértelmű.

(#14918) consono válasza -conrad- (#14917) üzenetére


consono
nagyúr

Az MS azt mondta nem lesz Pro, de hát majd kiderül...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14919) F-ECT$ válasza -conrad- (#14917) üzenetére


F-ECT$
titán

Bármikor is veszel valamit, szinte biztos, hogy 1-3 éven belül jön valami más/jobb.

Elvileg jön a Switch 2 (2025), elvileg jön a PS5 Pro (2024 Q4), de Xboxból még pletyka szinten sincs szó új konzolról (csak frissítést fog kapni 2024 végén, aztán persze lehet hogy mindenkit meglepnek és jön az erősebb verzió is).

Úgy érdemes választani, hogy a fontos játékok hol elérhetőek, illetve a haveroknak mi van, hogy lehessen velük játszani.

Ha nem égető a váltás, akkor persze lehet várni, de egy PS5 vagy XSX akkor se veszít sokat az árából, ha jön is belőlük Pro verzió az év végén.

(A bojkott alatt egyébként mit értesz?)

Dive ever, work never.

(#14920) l.skywalker válasza consono (#14918) üzenetére


l.skywalker
félisten

All Digital Xcloud handheld lesz :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14921) consono válasza l.skywalker (#14920) üzenetére


consono
nagyúr

Az már van, úgy hívják Logitech G Cloud :D Ezer éve kint van az xbox.com-on ;) [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#14922) l.skywalker válasza -conrad- (#14917) üzenetére


l.skywalker
félisten

Igazából sosincs olyan, hogy érdemes várni vele, mert nyilván megérett benned a gondolat, hogy használni szeretnéd. Azok a rendszerek amiket még csak találgatnak nem fognak megjelenni a következő fél évben, utána pedig valszeg még elég sokáig ugyanazt a tartalmat fogják futtatni mint a jelenlegi rendszerek. Egy Switch 2, PS5 Pro vagy Series XXX esetében, az eddigi tapasztalatok alapján a játékok csak megjelenés után fogják elkezdeni kihasználni az új erőforrásokat, lehetőségeket. Tehát mire oda jutsz, hogy... addigra amit ma megveszel már majd 1 éves lesz :D

És nem azért mondom, mert most vettem Switch-et :P

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14923) l.skywalker válasza consono (#14921) üzenetére


l.skywalker
félisten

Jogos, de még mindig pletykálják a saját eszközt. Tudod, majd amikor az xCloud kijön a Bétából :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#14924) consono válasza l.skywalker (#14923) üzenetére


consono
nagyúr

:D ez jó!

"In God we trust. All others must bring data"

(#14925) Bad Pritt válasza consono (#14921) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én most egy ilyenen gondolkodom, kicsit olcsóbb, kicsit jobb, a cég meg vagy megmarad vagy nem. :D De ezen legalább megy minden is.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14926) consono válasza Bad Pritt (#14925) üzenetére


consono
nagyúr

Be van bookmarkolva egy ideje nálam is :K Tetszik a design, csak nem tudom mennyit használnám... Mindig ide lyukadok ki...
Szerk.:ennek mintha lement volna az ára azóta, mióta utoljára néztem... Hmm...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#14927) oriic válasza Bad Pritt (#14925) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, ezen most elgondolkoztam kicsit :D

Live-Die-Respawn

(#14928) Bad Pritt válasza oriic (#14927) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mondjuk ez lehet csak az én hülyeségem, de ösztönösen kevésbé bízom cégekben, amiknek a honlapján furcsa hülyeségek vannak, pl. mikor egy PS4-et raknak a PS5 szöveg mellé. :D

De amúgy tényleg nagyon jónak tűnik, videók meg írásos visszajelzések alapján is fasza kis készülék, csak most úgy megzuhant a forint, hogy még kedvezménnyel is 80K felett lenne...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14929) Bad Pritt válasza consono (#14926) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én ennél olcsóbban láttam Karácsony körül, mikor nem 395 volt az ojró.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#14930) ρσгτσ válasza consono (#14926) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Néztem hasonlót én is, de hajlok afelé, hogy inkább Quest 3 -ra ba**** el a pénzem. :D Pedig nagyon érdekelnek ezek a kézi gépek, és annak az árából már egy jobbat is tudnék venni. De nagyon piszkálja a fantáziám a Quest, mióta kipróbáltam...

[ Szerkesztve ]

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14931) consono válasza Bad Pritt (#14929) üzenetére


consono
nagyúr

Akkor lehet, hogy csak rosszul emlékszem, én is akkoriban néztem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#14932) F-ECT$ válasza Bad Pritt (#14928) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy tud ez ps5 játékokat futtatni?

Dive ever, work never.

(#14933) ρσгτσ válasza F-ECT$ (#14932) üzenetére


ρσгτσ
őstag

Remote play miatt írják.

ZX Spectrum - Commodore 64

(#14934) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PlayStation 5 Pro to Introduce New First-Party Super Resolution Tech, 4x Ray Tracing Performance Uplift Over PS5

ez közel a 7700xt teljesítményéhez (ami várható volt). ha nem fut a gép cpu limitbe akkor ez már szépen meghajt egy oledet

Life, Uh, Finds A Way

(#14935) ProEvoFan válasza hombre[EU] (#14934) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Akkor ez most mekkora előrelépés?
Kb mint ps4--->ps4 pro?

(#14936) hombre[EU] válasza ProEvoFan (#14935) üzenetére


hombre[EU]
veterán

a lépés kb akkora lesz,hogy a jelenlegi homályos performance módok Pron élesek lesznek (valószínū szebbek, jobb rt) nagyobb tv-n is.

Life, Uh, Finds A Way

(#14937) seredy


seredy
tag

Sziasztok!

Szeretnénk venni párommal konzolt, egyikünk se volt soha nagy gamer (tévénk is 10+ éves), de mostanában többször felmerült, hogy megnéznénk, hátha jó kis közös hobbi lenne ez.

Nem vagyunk járatosak a témában, csak amennyit mostanában utánaolvastunk, szóval inkább itt rákérdezek: azt leszámítva, hogy pl. a PS-nek megvannak a maga exkluzív játékai, az xBox vs. PS-témában full kezdő gamereknek bármi mást érdemes mérlegelni?

Most kb. a PS4 és az Xbox One X között vacillálunk, és lehet, használt készüléket szereznénk be.

[ Szerkesztve ]

(#14938) F-ECT$ válasza seredy (#14937) üzenetére


F-ECT$
titán

Ilyen előzményekkel egy Switch nem lenne jobb?

Dive ever, work never.

(#14939) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

PS4 pro használtan. Tele van a használt piac jó áron, jobbnál jobb játékokkal.
Pár ezer forintért tudod őket cserélgetni.

(#14940) seredy válasza F-ECT$ (#14938) üzenetére


seredy
tag

Na arról még ennyit se tudtam, az miért lenne jobb? :D

(#14941) F-ECT$ válasza seredy (#14940) üzenetére


F-ECT$
titán

Nincs jó tv-tek, nincs gamer múltatok és együtt szeretnétek játszani.

Dive ever, work never.

(#14942) Catman válasza seredy (#14937) üzenetére


Catman
aktív tag

Szerintem nézzetek utána, hogy milyen játékokkal szeretnétek játszani, és azt vegyétek, amelyiken azok elérhetők.

(#14943) opr válasza seredy (#14940) üzenetére


opr
veterán

Szerintem ha nincs gamer mult, akkor PS4 pro, es sztori alapu jatekok extravaganza. Kezbol-kezbe adogatott kontroller, nalunk nagyon jol mukodott. Leginkabb azert, mert ezeknel mindenki elvezi, aki ott ul elotte, nem csak az, aki eppen nyomkodja. Es a PS szarasig van ilyen jatekokkal.
Szerintem az, hogy a TV regi, nem nagy baj, ha tudja a minimum FHD-t, akkor boven eleg szep lesz az.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14944) tboy93 válasza seredy (#14937) üzenetére


tboy93
nagyúr

"Tarsas" jatekra, foleg casual gamereknek szerintem siman jobb lehet egy Switch. Ha felnottebb jatekok erdekelnek akkor PS4 vagy PS4 Pro.

[ Szerkesztve ]

(#14945) Atesz40 válasza seredy (#14937) üzenetére


Atesz40
kezdő

Akár egy Series S akár egy Switch jó választás lehet.
Ha fontosak az exkluzîvok ps5
PS4 PRO-t elengedném.
4-5 éves gépek....
Gari nélkül.Megpusztulnak és kidobtad az ablakon a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#14946) Döglött Róka válasza Atesz40 (#14945) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Plusz szanalmasan hangosak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#14947) Wesder


Wesder
félisten

Sony Hits Pause on PSVR2 Production as Unsold Inventory Piles Up

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14948) _drk


_drk
őstag

Amúgy a PS5 pro megjelenés egyre hitelesebb lesz, nyilván nincs még hivatalos megerősítés, de már mindenhol feljön.
Csak itt nem beszél róla senki :DDD

Azt amúgy most tuti kihagyom, főleg húzó címek nélkül, mert még egy Gow vagy Last of US ami úgy is néz ki hogy megérje elgondolkoznék rajta.
Így inkább megbarátkozok majd a 30fps-el.

De már PC upgrade-en is elgondolkoztam, nem most, de ha ennyire nem jönnek exkluzívok és a konzol is ennyire silány lesz minőségben akkor tök mindegy hol vagyok.
1440pt meg már szépen felskalazas az Nvidia 4k-ra, hogy TV-n szép legyen. De ennek még utána kéne menni.

(#14949) Mike válasza opr (#14943) üzenetére


Mike
veterán

Inkább slim ha kényes a zajra. Ha elég a 1080p akkor minden megy rajta

(#14950) Bad Pritt válasza _drk (#14948) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én max akkor váltanék Próra, ha megjelenne a Vampire Survivors PS5-re, hogy a lehető legjobb minőségben tudjam élvezni. Minden másra elég a sima.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.