Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) dino_m válasza Joshi (#8950) üzenetére


dino_m
senior tag

Az HBO GO-nál? Én úgy tudom hogy több készüléket lehet regisztrálni, de egyszerre csak három mehet. Ezért kiszoktunk jelentkezni telefonos APP-ból, hogy az összes TV-n lehessen nézni. De lehet, hogy ez a TV GO? Vagy az is így megy? :F

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#8952) LouiS22 válasza kmarci25 (#8946) üzenetére


LouiS22
veterán

A Spotify emlékeim szerint a közös háztartás alatt ugyanazon lakcímet érti. Vagyis legalábbis az IP-k nem mutathatnak túlságosan nagy szórást vezetékes hozzáférésnél (teszem azt totál másik város, szolgáltató, ország).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8953) LouiS22 válasza Joshi (#8948) üzenetére


LouiS22
veterán

Pesze, mert te magyar vagy és okosba' akarod megoldani. De az a marginális előfizetői szám, amivel a globális számhoz képest benne vagyunk a "zsákjukban", nemigen rengetné meg őket. Viszont egy olyan országban, hol egyébként ki tudja köhögni bárki az előfizetést gond nélkül, egészen pontosan többszörözné az előfizetői számot és növelné a bevételt. Amire meg szükségük van, mert ez a modell, amivel most működnek, nem tartható fenn az idők végezetéig (el fog fogyni az új előfizető/kurva drága a kontent).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8954) Ra3 válasza LouiS22 (#8952) üzenetére


Ra3
őstag

Spotifynál azért kicsit más a helyzet, totál más városban dolgozol akkor munkaidőben nem hallgathatsz zenét? Ugyanez igaz ha valaki sofőr, és mondjuk rendszeresen heti 4-5 napot külföldön van.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8955) LouiS22 válasza Ra3 (#8954) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem, ez nem erről szól. Nem azt mondtam én sem (és a Spotify sem anno, amikor két éve ez az egész végigfutott a neten), hogy egy bizonyos helyhez kell legyél kötve (nonszensz is lenne. Annyi volt, hogy ugyanazon lakcímre legyen bejelentve a kedves user (regisztráció), illetve próbálkoztak GPS alapú azonosítással, de viszonylag gyorsan el is halt a próba. Ettől még a TOS-ben benne maradtak ezek a valamik (amit 10-ből 9 user nem olvas el egyébként sem. De attól még ott van).

Nézzük újra: ha van egy családi csomagod és a követelmény az, hogy egy háztartásban éljetek (ergo a lakcímetek ugyanaz kell legyen, tehát fizikailag is egy helyen kell tartózkodnotok), akkor logikusan minden, a családi előfizetésbe tartozó usernek illene legalábbis ugyanabból az IP tartományból NÉHA bejelentkeznie zenét hallgatni (hiszen egy háztartásban éltek). Ez nem zárja ki, hogy te máshol dolgozol, utazol, mobilnetről hallgatsz zenét, stb. De ha mondjuk egy user egy totál másik országból jelentkezik be folyamatosan, akkor azért ott már legalábbis jeleznie kellene egy algoritmusnak, hogy valami nem stimmel. (Persze erre is van válasz, hogy de hát a fiam Erasmussal külföldön tanul, de amúgy a lakcíme tényleg a, ami az enyém :) ). Long story short: a becsületes felhasználók nem tiltakoznának erősen akkor sem, ha akár a spoty, akár a netflix élesítene egyszer valami hasonló metódust. A Microsoft meg a Sony is szokott teljesen váratlanul nyomni milliós bannolást/kiszórni a cheatereket. Megtehetik: ez egy üzleti vállalkozás, nem jóléti szolgáltatás. Bizonyára te sem tűrnéd sokáig, ha valaki pénzt venne ki a zsebedből hasonló "trükközésekkel".

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8956) Ra3 válasza LouiS22 (#8955) üzenetére


Ra3
őstag

Értem mit akarsz monani, én csak arra gondoltam hogy a spotify-t ilyen alapon nehezebb korlátozni.
Amúgy szerintem is olyan kis piac vagyunk hogy ez nem fáj nekik annyira, nyugatabbra biztos nem szórakoznak ilyesmivel túl sokan. Egyébként én is ilyen 4es családiban vagyok, egy városon belül használjuk, néha rá szoktam nézni hogy ki mikor használta utoljára, hááát vannak olyan időszakok amikor a teljes acc is alig van használva hetekig, és szerintem ezzel sokan így vannak.
Így hogy a legtöbb ilyen plusz terhelést alig jelent és mégis ki van fizetve a nagyobb összeg szerintem pláne nem fáj nekik. Egyik munkatársam tényleg tágabb családon belül, de más lokációkon összesen 6 fiókkal használja a prémiumot, azt mondja náluk még sosem volt olyan gond hogy ne tudta volna nézni, persze nyilván nem sorozatfüggő a rokonság.

[ Szerkesztve ]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8957) headhunter


headhunter
addikt

Nem Netflix (HBOGO), de érdemes megnézni...

Őrült, nem elmebeteg - Crazy, Not Insane (2020)

(#8958) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, az normális, hogy mert most külföldön tartózkodok, az otthoni forintos (és talán kedvezőbb) árak helyett 8, 13 és 18 euróért újíthatom meg a csomagomat?
Illetve van most egy új sorozat, "Túlélni a halált" címen, megnézné valaki hogy van-e magyar szinkron? Eleve ha az itteni árakat látom nézhetek egyáltalán magyar szinkront?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8959) rasotamas válasza rasotamas (#8958) üzenetére


rasotamas
veterán

Még egy kérdés: Mi van ha otthon rokon belép az enyémmel és előfizet, akkor tudom itt nézni, vagy majd fakkol, hogy csak az adott országban érvényes?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8960) Chris0321 válasza rasotamas (#8958) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Úgy látom nem szinkronos a sorozat de felírat van hozzá.

(#8961) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.
Pár napja válaszoltam egy fórumtársnak aki 9000km re van és azt írta nálla megy rendesen. A blacklisten és a Luciferen is van magyar felirat? Köszönöm

(#8962) rasotamas válasza Chris0321 (#8960) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm :R

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8963) LouiS22 válasza Gomba1974 (#8961) üzenetére


LouiS22
veterán

A Blacklisten - Magyarországon - bizotsan van magyar felirat, a legújabb részen is és egészen korrekt fordítást kap a sorozat.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8964) Anybody


Anybody
csendes tag

Sziasztok!
Új előfizető vagyok, csomagom Alap.
Azt szeretném kérdezni, hogy 2 eszközre telepíthetem? Nem nézném egyszerre, vagy telón vagy tableten.
Köszönöm!

(#8965) kmarci25 válasza Anybody (#8964) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Telepítheted többre is, amennyire akarod. Sőt be is léphetsz a saját adataiddal. :) A lényeg annyi, hogy egy időben összesen két eszközön futhat tartalom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8966) Anybody válasza kmarci25 (#8965) üzenetére


Anybody
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#8967) Chris0321 válasza rasotamas (#8962) üzenetére


Chris0321
addikt

Nincs mit.

(#8968) Roland0224


Roland0224
senior tag

Sziasztok!
Telekomos neten néztünk filmet gépen keresztül. Első 10-20 perc jó minőségű volt utána full pixeles volt.
Ismerősöm accountja volt. Hogy tudnám kideríteni mi lehetett a baj? Mert gondolkoztam, hogy regisztrálok de ha ilyen nem szívesen fizetnék. Ennél gagyi netes oldalakon is jobb.
Wifin és netkábelen is volt próbálva. Router a szomszéd szobában pont a fal túloldalán szóval messze sincs. Mi lehet a baj?
Ezt a gép mellett mértem telefonon.(gépen is majdnem ennyit mutatott de telefonról egyszerűbb beküldeni)

[ Szerkesztve ]

(#8969) headhunter


headhunter
addikt

Androidos Boxon néz valaki Netflixet? (CoreELEC)

CoreELEC + Netflix plugin: egyes filmeknél csak SD stream elérhető. (540p) :F

(#8970) Ra3 válasza headhunter (#8969) üzenetére


Ra3
őstag

Jelen, Tanix Tx9s+CE, nem nagyon szoktam állítgatni mert egy 46"-os tévén nézzük kb 2.5 méterről, 720p fölé soha nem raktam még, még így is mikrolaggol néha, de már túltettem magam rajta hogy megfejtsem az okát, az agyam kikompenzálja de ha nagyon figyelek rá akkor látom :)
Holnap ránézek, mondasz konkrét címeket?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8971) spiky03 válasza headhunter (#8969) üzenetére


spiky03
veterán

Szintén zenész.:DDD
Igen ez nekem is furcsa volt, hogy vannak olyan filmek, amik abban vannak. Nem is olyan régi filmek.
De betudtam annak, hogy ha ilyen akkor csak ilyen. :DDD
Amúgy 720pben nézem én is csak.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8972) rasotamas


rasotamas
veterán

Nem lehetne valahogy rászűrni a szinkronos filmekre? Baromi idegesítő a folytonos lyukrafutás.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#8973) Major Lion


Major Lion
senior tag

VPN-nel kapcsolatban lehet itt érdeklődni? Már rohadtul elegem lett hogy bármit keresek egyik szolgáltatónál se találom aztán mindig az a keresés vége hogy az US Netflix-en vagy Prime-n persze ott van :(

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#8974) l.skywalker válasza Major Lion (#8973) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ha a VPN a rendszer kijátszására kellene, akkor nem.

Amúgy Prime valami 900 forint itthon. Vagy annak is van regionálisan eltérő tartalma?

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8975) Major Lion válasza l.skywalker (#8974) üzenetére


Major Lion
senior tag

Persze regionális az is, van olyan aki nem az a nagyok közül, érdekelne :)

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#8976) Joshi válasza Major Lion (#8973) üzenetére


Joshi
titán

Valaki itt mondta, hogy angolra kell tenni a Netflix nyelvét és akkor mindent mutat. Azért, mert ha magyarra állítod, akkor csak a magyar hang és feliratos filmeket listázza.

(#8977) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Két napja vettem észre, hogy a Súgó-> Ellenőrizd a hálózatot-> Kapcsolat sebessége csak malmozik és nem mér semmit. Philips tévé appon és Android Sticken is ugyanez a helyzet. Lejátszás megy hibátlanul.
Másnál is ezt csinálja?

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#8978) tDr1v3r válasza jegenye77 (#8935) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Elviekben látnod kell ha magyar nyelvre állítod a profilodat. Én japánul használom a szolgáltatást hogy bizonyos cuccokhoz legyen japán hang és felirat, ami alapban nem elérhető. Sajnos ez nem olyan mint a Prime hogy előfizetési helytől függetlenül felajánlja a szinkronokat/feliratokat...

Joshi: vica versa így működik, amihez nincs angol specifikáció (sok magyar gyártású film) angol felületről nem fogod látni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8979) kmarci25


kmarci25
Topikgazda

Hol kell még beállítanom a profilnál a magyar nyelvet, ha azt szeretném, hogy minden tartalom magyar felirattal vagy magyar szinkronnal induljon? A profil nyelve magyar, mégis angolul indul pl a Korona is. Az én profilomnál (látszólag) ugyanezekkel a beállításokkal magyarul indul. Mit hagyok ki?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#8980) Major Lion válasza Joshi (#8976) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ez nem tudom hogy segit a regio korlátozáson, de szerintem sehogy, pláne hogy nekem angol a felület, de semmi különbség a tartalomban.

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#8981) headhunter válasza Ra3 (#8970) üzenetére


headhunter
addikt

540 SD: (CoreELEC)

Ragadozó városok Mortal Engines
Csuklyások – BlacKkKlansman
Venom
Zöld Zóna
Men in Black 1.
The Emoji Movie
Utolsó lovagok
21-Las Vegas ostroma
A halállista
.
.
.

(#8982) Real_Necro válasza headhunter (#8981) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én úgy tudtam, ha nem támogatja hivatalosan, akkor max 720p van.
Nvidia shield tv pro-n tökéletesen jön, meg pana tv-n is. Mindkettő hivatalosan támogatja...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8983) Joshi válasza Major Lion (#8980) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy működik ez, de nekem ezt ajánlották. Lokalizáció kikerülésére szerintem csak VPN-en keresztül van lehetőség, de az is fizetős (már ami működik is). Hozzáteszem, semmilyen tapasztalatom nincs ez ügyben.

(#8984) zseko válasza Joshi (#8976) üzenetére


zseko
veterán

Mindent mutat abból a merítésből, amit elérhetsz. De a s.h.i.e.l.d ügynökeit, vagy a dr. who-t attól még sajnos nem fogod látni.

HR24.hu

(#8985) Joshi válasza zseko (#8984) üzenetére


Joshi
titán

Nem lehet hogy ezeket a sorozatokat egyszerűen csak kukázta a Netflix Hungary? Ezt csak azért kérdezem, mert egyik reggelen hallgattam Balázsékat a Radio 1-en, és ott Rákóczi Feri fel volt háborodva, hogy a néhány hete elkezdett sorozatát nem találja a Netflixen. Aztán Balázsék felvilágosították, hogy az egy ezer éves sorozat volt, amit valószínű törölt a Netflix Hungary, mert a kutya se nézte. Nem biztos, ez csak egy tipp.

[ Szerkesztve ]

(#8986) zseko válasza tDr1v3r (#8978) üzenetére


zseko
veterán

"vica versa így működik, amihez nincs angol specifikáció (sok magyar gyártású film) angol felületről nem fogod látni."

Tudnál mondani ilyet, amit csak magyar felülettel érhető el, angolra állítva nem?

HR24.hu

(#8987) zseko válasza Joshi (#8985) üzenetére


zseko
veterán

Amit én írtam azok soha nem is voltak magyarul elérhetőek. Az előbbi csak usa, az utóbbi csak angol vpn-en működött csak.
De persze ugyanúgy, ahogy jönnek új tartalmak, tűnnek is el filmek, sorozatok a magyarországon elérhető tartalomból is rendszeresen.
Az unogs szerint például a következő 1 hónap alatt 99 film/sorozat/egyéb kerül ki a magyar netflixről.

Külföldön is, pl. a dr who idéntől megszűnt az angol netflixen, átment valami britbox-ra.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8988) Gomba1974 válasza LouiS22 (#8963) üzenetére


Gomba1974
tag

Szia.
Igen csak ki vittem az apple tv4k boxomat Stocholmba és már nem is volt rajta egyiken sem a Magyar felirat. Ezért kérdeztem aki írt 9000km ről, hogy neki van e csak kitörölték azt a hozzá szólást.

(#8989) Joshi


Joshi
titán

Ide is belinkelem a problémámat hátha tudja valaki a választ. :R

(#8990) tDr1v3r válasza zseko (#8986) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van valami furcsa es megmagyarazhatatlan

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#8991) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!
Csomagot szeretnék váltani, standard-ről prémiumra. Minden hónap 5-én vonják az előfizetési díjamat. Szerintetek várjak addig, amig lehívják az összeget és utána váltsak?
Úgy tudom, hogy váltás után már rögtön átállítanak a nagyobb díjcsomagra, de az új előfizetési díjat csak következő számlafizetéskor vonják, magyarán ha várok pár napot, akkor 1 hónapig olcsóbban nézek 4K tartalmakat, vagy esetleg rosszul tudom?
Hogyan tudom megnézni, hogy egy film milyen felbontású, mert böngészőbe belépve nem találok ilyen opciót?
Köszi a segítségeteket előre is.

(#8992) spiky03


spiky03
veterán

Az ugyan miért van, hogy vannak filmek amihez nincs magyar felirat, ellenben magyar szinkron meg van?:U
Pl most felkerült 1917 vagy korábban a Jexi.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#8993) snemeth válasza spiky03 (#8992) üzenetére


snemeth
aktív tag

Én sem értem. Ha van egy sok pénzt és belefektetett munkát igénylő szinkron, akkor a francnak nem tudnak egy feliratot is mellé tenni?

(#8994) zseko válasza tDr1v3r (#8990) üzenetére


zseko
veterán

És tényleg. Rákeresve nem található, a google által adott linken keresztül viszont feljön, de csak emlékeztetőt lehet rá beállítani. Magyar felületen ellenben elindul. Köszi :)

HR24.hu

(#8995) soundsonic


soundsonic
aktív tag

Sziasztok! Nem tudja valaki véletlen, hogy vodafone tv boxon illetve xbox series s-en a netflix 4-kban tudna e futni? Köszi!

(#8996) l.skywalker válasza soundsonic (#8995) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Xbox-on 4K képes, igen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8997) LouiS22 válasza l.skywalker (#8996) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt tedd hozzá, hogy amennyiben 4K csomagra fizet elő :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8998) l.skywalker válasza LouiS22 (#8997) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

:R

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#8999) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Ez ,hogy lehet,hogy ez nincs is a Magyar kinalatban, de Magyar a cim es a leiras is
Amugy mar reg meg akartam nezni

[ Szerkesztve ]

(#9000) LouiS22 válasza Gsx-rr (#8999) üzenetére


LouiS22
veterán

Elképzelhető, hogy valamit rosszul állítottak be és ezért nem látszik itthon. Szerintem jelentsd nekik. Böngészőben van opció hiba jelzésére.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.