Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) erahurka válasza wwhy (#3850) üzenetére


erahurka
félisten

Hm, pedig első nap több helyen is azt olvastam. Ezek szerint megváltoztatták.

(#3852) azbest válasza wwhy (#3850) üzenetére


azbest
félisten

Hát, nálam a magyar profil alól nem találtam olyat, ami ne lenne magyar feliratos legalább. Ha valaki vpn-ezik vagy esetleg a netszolgáltatója olyan ip címeket oszt, esetleg ipv6ra állt be a lejátszó eszköz, az lehet megkavarja a régió detektálását.

(#3853) Maxxy10


Maxxy10
addikt

(#3854) erahurka válasza Maxxy10 (#3853) üzenetére


erahurka
félisten

Ezek szerint idén már nem lesz Ozark 3. évad. Pedig nagyon vártam.

(#3855) icemad válasza azbest (#3852) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam a 90% nem magyar...
Pl:

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3856) azbest válasza icemad (#3855) üzenetére


azbest
félisten

azért mondtam, hogy valsz nem magyar régiósnak gondol.

Nekem az account alatt külön profilt hoztam létre, hogy ott legyen magyar beállítás. A magyar profilomban nem is mutatja a kereső a kick-ass -t. Angol beállítású profil alól meg ott van. Nem, a "ha/ver" sincs. Az eredeti címmel is megtalálja a magyar profilból is a filmeket, ha elérhetőek.

Ez böngészőben is így van és androidtv-n is. Csak azért mutatom telefonon, mert te is azzal próbáltad.

Az angol profilban angol német és francia nyelvek vannak a kick-ass filmhez. Neked meg holland -> gondolom holland régióban vagy (vpn?) / hisz

[ Szerkesztve ]

(#3857) icemad válasza azbest (#3856) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Dögöljek meg ha értem... :DDD Holland előfizetésem van, főleg hollandul/angolul használjuk. Az én profilom magyar, hogy tudjunk nézni néha magyar szinkronos/feliratos filmeket. És mégsem megy. Arra már rájöttem, hogy a saját gyártású netflixes cuccokban van magyar felirat. Gondolom itt valami copyright probléma lesz az államok között...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3858) azbest válasza icemad (#3857) üzenetére


azbest
félisten

Áh, szóval tényleg hollandiában vagy. Az ugye megvan, hogy a kínálat függ a régiótól?

Ha valaki utazik EU-n belül, akkor valószínűleg az otthoni kínálatot fogja látni valamennyi ideig másik EU országból is, mert a közelmúltban szabályozták az előfizetés roamingot. Régebben azonnal a helyi internet szerinti régiót mutatta. Ha EU-n kívülre utazik valaki, akkor is valószínűleg azonnal átvált a kínálat az ottanira. Ha valaki tartósan másik EU országból használja, akkor az is átvált arra az országra. Legalábbis azt hiszem így van, de hivatalosan nem biztos, hogy így össze van foglalva.

A magyar feliratost, ami ott elérhető, azt holland nyelvű profilból is meg kellene találnod. Annyi segítség van a magyar régió felhasználóinak, hogy magyarra állítva csak a magyarul is elérhetőket sorolja fel. De csak ebben a magyar régióban.
Holland régióban valószínűleg csak a felület nyelvét állítja át, de marad a teljes kínálat felsorolása.

Pécén, böngészőből belépve a weboldalas felületen lehet listázni a magyar tartalmakat
[link] És ott ami tetszik, azt hozzá tudod adni a listádhoz a + ikonnal. Aztán könnyebb megtalálni később más eszközről, ahol nincs ilyen szűrési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#3859) hadam98


hadam98
senior tag

Magyar szinkronnal jött a Napkelte!!!!

(#3860) Jacktor válasza erahurka (#3854) üzenetére


Jacktor
tag

Én meg a Narcos: Mexico s2-t... Ezek közül egyedül a The Crown s3 érdekel.

[ Szerkesztve ]

www.wotinfo.hu

(#3861) icemad válasza hadam98 (#3859) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És egész jónak tűnik.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3862) erahurka válasza Jacktor (#3860) üzenetére


erahurka
félisten

Talán decemberben. Bár az ilyen mikor jön már a Witcher hónap lesz :D

(#3863) Gsx-rr válasza icemad (#3857) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ez a baj. Holland az elofizetes

(#3864) icemad válasza Gsx-rr (#3863) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, már rájöttem én is. Nem gond, Stranger Thingsel meg a Napkeltével elleszek egy darabig.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3865) hadam98


hadam98
senior tag

A csörgőkigyó és A nevem dolemite magyar szinkronnal jött.

[ Szerkesztve ]

(#3866) Tuomas


Tuomas
addikt

Breaking Bad 4. évadához is van magyar felirat.

We were here

(#3867) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Gondoltam kipróbálom a Netflix-et, most, hogy egyre több a magyar tartalom. A standard csomagot választottam, de meglepődve tapasztaltam, hogy vannak filmek (nem is kevés) ami, nem hogy FHD-ban, de még HD-ban sem jelennek meg (leginkább 540p).
Itt van példának a Pókember 3.
Ja, az eszköz: Win10 + Kodi
... nem egy film és több sorozat is megy FHD-ban. Hogy van ez? :F

(#3868) #48613632 válasza <Adamsky> (#3867) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szerintem Kodi alatt lesznek problémák a Netflix-el. Ha amúgy wines böngésző alól van rendes minőséged, akkor meg biztosan nem az előfizetésed az oka. Nekem pl a szobai lejátszó is SD-ben hozza a Netflixet, mert unlicensed android van rajta (Zidoo z9s)
Legalábbis azt hiszem, ez az oka. Magát az appot is úgy kellett felvarázsolni, mert Google play sincs rajta.

(#3869) BornToBePuli válasza <Adamsky> (#3867) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Hagyd el a kodit.

Read only felhasználó

(#3870) csabi63 válasza <Adamsky> (#3867) üzenetére


csabi63
senior tag

Winre van dedikált Netflix app, a Microsoft store-ban. Azzal garantált a legjobb minőség.

[ Szerkesztve ]

(#3871) #88470784


#88470784
törölt tag

A standard csomagot választotta...nincs FHD...

(#3872) kory24 válasza #88470784 (#3871) üzenetére


kory24
őstag

A standard csomagban van HD

Az alapba nincs.

Netflix nem tesz különbséget HD és FHD között nem?

(#3873) #88470784 válasza kory24 (#3872) üzenetére


#88470784
törölt tag

Kodiban sose fog normálisan működni, mindig lesz vmi baja, ugyanugy az hbo go is mindig elromlik.
Azoknak való akik nem filmet akarnak nézni, hanem ezzel szenvedni, hogy elmondhassák a fórumon aznap éppen mi nem működik.

(#3874) erahurka válasza #88470784 (#3873) üzenetére


erahurka
félisten

Pont fordítva az HBO GO eseténben, az pont csak Kodival működik normálisan.

(#3875) kory24 válasza #88470784 (#3873) üzenetére


kory24
őstag

Ja nem kimondott KODI-ra írtam.

Miért jó amúgy akár HBO GO vagy Netflix-et KODI-ben nézni?

Mikor van mindkettőnek saját natív kliense?

Én 1x youtube próbáltam KODI alatt (reklámok miatt), de azzal se ment HD....

(#3876) <Adamsky> válasza #48613632 (#3868) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nyilván a Kodi és a Netflix add-on (inkább utóbbi) nem tökéletes. Az más kérdés, hogy a Netflix halálba bonyolított másolásvédelme okán még akkor is egy vesszőfutás (spec. hw. és fw.) a rendes lejátszás, ha az ember tisztességes előfizető. A (leg)szigorúbb widevine (L1) miatt egyébként is máshogy viselkedik az add-on Win alatt és Android-on is. Utóbbinál próbáltam L3-as és L1-es tablet-en is, de kb. mind1gy volt neki (ugyanúgy sz@r volt). Aztán az L1-es tablet-en feltettem a natív klienst, és az úgy tűnik (!) már HD (esetleg FHD)

(#3869) BornToBePuli
Szeretem a Kodi-t, de úgy tűnik a Netflix esetén (ha marad az előfizetés) - egyelőre legalábbis - el kell felejtenem.

(#3873) csiribá
Az HBO GO tökéletesen működik. Nem állítom, hogy sosem volt vele gond, de sokkal jobb minőséget produkál, mint a natív Android-os (nem Android TV-s, azt még nem próbáltam) alkalmazás.

(#3875) kory24
"Miért jó amúgy akár HBO GO vagy Netflix-et KODI-ben nézni?"
Nekem (!), az egységes, és szép felület miatt. Ott van minden (TV, rádió, offline filmek, stb.) egy helyen. A lejátszás minősége is sokkal jobban paraméterezhető (így akár jobb is tud lenni). Nagy kár, hogy a nagyok nem, hogy nem támogatják, de még keresztbe is tesznek. :(((

"youtube próbáltam KODI alatt (reklámok miatt), de azzal se ment HD...."
Egyetlen dolgot kell módosítani, és működni fog a(z) FHD ;)

[ Szerkesztve ]

(#3877) hadam98


hadam98
senior tag

Valakinek van itt 3. generációs Apple TV? Érdekelne, hogy ott magyar-e a Netflix, mivel ha jól tudom nincs App Store, csak 4. generációtól.

(#3878) #88470784


#88470784
törölt tag

Android Tv-n összehasonlíthatatlanúl jobb élmény a netflix saját appjában nézni a filmeket, de az HBO go is szép FHD, a youtube pedig szintén sokkal jobb mint kodiban. Onnan folytatom amit néztem ahol abba hagytam, akár telefonról is.
Nincs vele szenvedés, mit hogy kell telepíteni, jön egy frissités, minden elromlik a kodi alatt.
Szenvedjen vele aki ezt élvezi más magyarázat nincs rá minek szivatják magukat az emberek azzal.
Bekapcsolom működik és kész.

(#3879) icemad válasza kory24 (#3875) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk netflixen mindenhez talál feliratot. Nekem a natív appban 80%-hoz nincs felirat.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3880) kory24 válasza icemad (#3879) üzenetére


kory24
őstag

Jó, de Te holland előfizetéssel vagy, ha jól emlékszem.

Magyar fórumon ez nem a leggyakoribb.

(#3881) icemad válasza kory24 (#3880) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, ez igaz, de nekem pl. ezért jobb a kodis megoldás.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#3882) Gubek-Einste

Másnál lehet a Sabrina-n magyar hangot választani? A stáblistában ott vannak a magyar hangok de csak az előzetesen van szinkron.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3883) pippo76 válasza Gubek-Einste (#3882) üzenetére


pippo76
tag

Egyenlore csak magyar felirat, gondolom keszul a szinkron azert van az elozetesen.

(#3886) janos666 válasza kory24 (#3875) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is szívesebben használnám olyan lejátszó programmal, ami madVR kompatibilis (az ismerten az egyik legjobb minőségű video renderer, de főleg a kényelem miatt, hogy tud automatikusan kijelzőfrekvenciát váltani a tartalomhoz igazodva), de jelenleg a másolásvédelem miatt többet veszítenék vele, ha megpróbálnám összetákolni (pl. a 4k felbontás biztos ugrik).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3887) zseko válasza erahurka (#3874) üzenetére


zseko
veterán

Semmi baj a HBOGO-val, teljesen jól működik nálam a telefonon, a tableten, és a pc-n is. Kodiban egyszer nem sikerült beállítanom, hogy működjön.

(#3879) icemad Chrome alá van egy bővítmény, amivel egyszerűen be lehet tenni feliratot. Igaz, macerásabb mint a kodis megoldás, legtöbbször előtte le kell tölteni, nem mindent talál meg online, de van ami úgy is megy.

HR24.hu

(#3888) wwhy


wwhy
veterán

Hogy érdemes előfizetni, hogy a külföldi tartalmak is maradjanak és a magyar is látszódjon : itthonról vagy külföld és magyarra állítva?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3889) <Adamsky> válasza zseko (#3887) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Semmi baj a HBOGO-val, teljesen jól működik nálam a telefonon, a tableten ... "
Ajánlom figyelmedbe ezt a pár hsz.-t az HBO GO-s topic-ból.
Android TV rendszeren lehet jobb a helyzet. Ezzel kapcsolatban még nincs tapasztalatom, de hamarosan lesz. Ez persze az HBO és úgy tűnik a Netflix-nél nincs ilyen probléma (bár még nem végeztem az HBO GO-hoz mérten hasonló szintű tesztet), de ahogy előttem is írták, a Kodi-t nem kéne leírni / leszólni. Sajnos az egy más kérdés, hogy a tartalomszolgáltatók küzdenek ellene, és az megint egy másik, hogy ha nem tennék, akkor sokkal (!) jobb és kényelmesebb tudna lenni, mint a - nem ritkán gagyi (minőségben is) - natív app.-juk.

(#3890) sztanozs válasza <Adamsky> (#3889) üzenetére


sztanozs
veterán

Natív app-pal konkrétan semmi probléma nincs, leszámítva azt, hogy (szerzői-jogi okból) nem engedélyezik külső feliratok/hangsáv betöltését.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3891) <Adamsky> válasza sztanozs (#3890) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Látom, figyelmesen elolvastad a link-elt hozzászólásokat. :(((

(#3892) sztanozs válasza <Adamsky> (#3891) üzenetére


sztanozs
veterán

Alapvetően az utolsó mondatodra reagáltam, de ezek szerint nem fogalmaztam elég pontosan. Amúgy nem is igazán érdekel milyen a HBO GO mobilapp minősége (és nem is tartozik ebbe a topicba).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3893) <Adamsky> válasza sztanozs (#3892) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... én pedig arra, hogy: " ... semmi probléma nincs ...".
Abban persze igazad van, hogy ez nem ebbe a topic-ba tartozik, de nem is én vetettem fel a témát. Viszont - ha már felvetődött, akkor - tisztázni szerettem volna pár félreértést ;)
No, de mind1. Befejeztem az off-olást. A lényeg / tanulság, hogy a Netflix csak és kizárólag a natív alkalmazásával működik kifogástalanul. A problémafelvetésem ugyanis erre irányult. :R

(#3894) sztanozs válasza <Adamsky> (#3893) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem kizárólag - működik böngészőből is, bár nagyrészt nincs 4K támogatás:
Win 10 Edge: 4K
Win 7+ IE : FullHD
MacOS 10.10.3+ Safari: FullHD
minden egyéb: 720p

BTW érdekességképpen a Chromium alapú Edge is megkapja a 4K támogatást, mivel nem a Chromium, hanem a Microsoft DRM megoldását fogják implementálni: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3895) zseko válasza <Adamsky> (#3889) üzenetére


zseko
veterán

Az, hogy valami szarul működik, vagy hogy szarul néz ki, az két különböző dolog, mivel amit te linkeltél azon is csak a képminőségről van szó. Vagy én értettem félre, hogy erahurka mire értette azt, hogy 'az pont csak Kodival működik normálisan', ám én nem látok képminőségre vonatkozó utalást, ellentétben a működéssel, amire erahurka reagált: 'csiribá: az hbo go is mindig elromlik.'
Azt amúgy tévesen látod, a Kodit egyáltalán nem szólom le, sőt, áldom az eget, hogy rátaláltam, mikor kiköltöztünk angliába, és nem volt csak telefonom és tabletem. :) Csupán a Netflixet már sikerült rajta beállítanom, emezt meg nem :)

HR24.hu

(#3896) erahurka válasza zseko (#3895) üzenetére


erahurka
félisten

Telefonon sosem adta be a HD felbontást az HBO GO app, de még le is dobta folyton ilyen Youtube 144p minőségre. Ugyanazon a hálózaton Kodival tökéletes volt a kép. Notin a böngészőben volt hajlamos összeszarni magát, Kodival itt is jó volt. Más kérdés, hogy ennek a Kodinak a kezelése nekem egyáltalán nem tetszik.

Netflix viszont mindenen jól működött, a 6 éves tévémen volt egy kis kínlódás az első bejelentkezéskor, de utána ott is kiválóan működött. A HBO GO amúgy azon is vállalhatatlan, gyakorlatilag 5 perc nem ment le 4 Aranyélet epizódból HD-ban, inkább a 144p volt jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#3897) wwhy


wwhy
veterán

Ma cseteltem egy Netflixes ügyfelessel, és azt mondja, hogy a magyar tartalmak külföldi nem-látása nem a N hibája, hanem a tartalomgyártóé, aki(k) licencszszerződésben tiltják a N-nek, hogy külföldre sugározza az adott tartalmat...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3898) Maxxy10 válasza wwhy (#3897) üzenetére


Maxxy10
addikt

Mert valaki más az adott országból több pénzt adott.. ez régóta így megy sajnos...

(#3899) wwhy válasza Maxxy10 (#3898) üzenetére


wwhy
veterán

Én értem, csak akkor ordas nagy átb@szás az, hogy
"Nézd a műsorokat bárhol."

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#3900) sztanozs válasza wwhy (#3899) üzenetére


sztanozs
veterán

bárhol*

* pl. budin, kanapén, ágyban, garázsban és a kertben**
** ha elér odáig a wifid, vagy van mobilneted

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.