Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-02 11:10:22

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) sfdrakex válasza Lobeu (#4800) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mert folyamatosan dolgoznak rajta? Vagy gondoltad ahogy bejelentik varázsütésre magától minden lefordítódik magyarra?

Most néztem, a harmadik évadhoz is van felirat.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4802) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Valaki segítene annyiban hogy ha normál esetben magyarországon regisztrál és magyar nyelvet állít be az csak azokat a tartalmakat látja amik magyar lokalizációval rendelkeznek? (felirat/szinkron)

(#4803) Lobeu válasza sfdrakex (#4801) üzenetére


Lobeu
csendes tag

Azért nem egy mai sorozat, és ameddig Spacey botránya nem jött elő, addig talán a legnagyobb Netflix név volt, azóta persze első sorban sehol nem látod, mert szégyellik magukat.
Egyébként azért kérdezem, mert torrenten az 5. évad is van magyar szinkronnal, a 6. évad pedig megjelenés után pár nappal már volt felirattal, most pedig gondoltam ha már van Netflixen, tartok egy maratont és egybe végignézem a 6 évadot és megdöbbenve tapasztalom, hogy szinkron egyáltalán nincs Netflixen(pedig ugye elkészült belőle), felirat se végig. :F

(#4804) sfdrakex válasza Lobeu (#4803) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom valamelyik TV csatorna megvette a jogokat, készített hozzá szinkront, viszont azt a Netflix nem vásárolta meg, felirattal ugyan ez. Oké hogy a torrentről letöltött angol verzióhoz valaki feketén fordít feliratot, de ettől még hivatalosan az nincs a Netflixnél.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4805) sfdrakex válasza Mr Bond 007 (#4802) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Országonként eltérő a tartalom, de úgy tudom ha te a saját accoddal belépsz pl üzbegisztánban akkor ott nem azt a tartalmat látod amit itthon. Próbáld ki pc-n VPN-el.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4806) rothfb válasza Lobeu (#4800) üzenetére


rothfb
veterán

A kártyavár szerintem nem netflix gyártás. Eredetileg legalábbis. De tévedhetek is. Amúgy senki nem mondta, hogy az összes korábbi Netflixes filmhez, sorozathoz lesz magyar szinkron és felirat. A régebbiekhez szerintem nem lesz. Aztán a közelmúltbeliekhez szerintem van remény még szinkronra is. De a kártyavár esetében (mivel adták, ha jól rémlik a közszolgálati:DDD ;] csatornán), nem is várható Netflixre szinkron. Jogi okokból.

(#4807) erahurka válasza Lobeu (#4800) üzenetére


erahurka
félisten

Hát egyszer biztos lesz :D Az új dolgok viszont mostanában rendre szinkronnal és felirattal érkeznek, szerintem azokra fordítanak több erőforrást. Nagy a lemaradás, egyszer csak behozzák. Kártyavárt mondjuk nem is érdemes tovább nézni, mint ameddig van hozzá felirat :DDD

(#4808) rothfb válasza Lobeu (#4803) üzenetére


rothfb
veterán

Nagyon sok olyan sorozat és film van Netflixen, amihez készült anno szinkron, de Netflixen nincs meg hozzá. Jogi okok miatt. A szinkron joga annál csatornánál van, amelyik leadta a sorozatot. Ha minden filmhez, sorozathoz, amelyiknek eredetileg van szinkronja, a Netflix megvenné a szinkront, az egy valóságos aranybánya lenne a felhasználóknak. De gondolom sem az ár, sem más jogi okok miatt ez nem lehetséges. Valószínüleg el sem adják ezeket.

(#4809) Gsx-rr válasza Mr Bond 007 (#4802) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Dehogy, csak ne allitsd Magyarra a Netflixet

(#4810) Mr Bond 007 válasza Gsx-rr (#4809) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nekem az a bajom hogy itthon regeltem és vmiért németnek hitte az itthoni ip-met. És mint kiderült nem tehetek semmit mert ezzel a fiókkal akármit teszek ott lesz a magyar mellett a német content is amihez nincs se sub se dub magyarul. Elég elcseszett ez a rendszer. (Tök mind1 mit csinálsz, az számít milyen országban regeltél) Most abban bízom hogy ha lejárt a 30 napom akkor új reget csinálok. És így már csak a magyar cuccok jönnek szembe. Erre irányult a kérdésem. Közben modem restart után már a netflix is magyarnak lát. Nem akarok semmit látni, csak a lokalizált tartalmat.

[ Szerkesztve ]

(#4811) icemad válasza Lobeu (#4800) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De ott van a magyar felirat. Mi a probléma?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#4812) ΞΔGLΞ válasza Mr Bond 007 (#4810) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hogy hihette németnek?

(#4813) erahurka válasza icemad (#4811) üzenetére


erahurka
félisten

Lehet érdekli a harmadik évad is :U

(#4814) sfdrakex válasza ΞΔGLΞ (#4812) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Néha előfordul, hogy egy ip címet rosszul azonosítanak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4815) zseko


zseko
veterán

Megnéztem a Realms-et. Más ne tegye :DDD
Az IMDB pontszám (3.8) kb. reális, legalábbis az én szemszögemből. Vannak benne jó részek, de hülyeségek is, pedig még nem is értettem meg mindent.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#4816) erahurka


erahurka
félisten

Hát ez szépen mellé ment :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4817) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

üdv,
valami nagyon furcsát tapasztaltam a szinkronos tartalmaknál: a hosszú mássalhangzókat valamiért nem ejtik rendesen. Illetve gondolom ejtik a szinkronszínészek, de valami tömörítés vagy normalizálás vagy akármilyen effekt miatt lerövidülnek. Másnak is feltűnt már ez? Elég hülyén hangzik sokszor így a magyar szöveg.

(#4818) azbest válasza Mad_Wolf (#4817) üzenetére


azbest
félisten

konkrétan melyik tartalomnál tapasztalod ezt? Példamondat vagy időpont benne?

[ Szerkesztve ]

(#4819) Mad_Wolf válasza azbest (#4818) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

Jópár szinkronnál észrevettem, most legutóbb a witchert néztem meg, hát abban nagyon szembetűnő volt.
Példa:
8. rész 15:08-nál:
'megmentetted? Ketten voltunk'
na az így hangzik: 'megmenteted? keten voltunk'
és még sorolhatnám. Jellemzően a dupla t, vagy a dt az ami lerövidül. Valószínűleg valami tömörítési eljárás miatt.
közben úgy látom, hogy másnak is feltűnt

(#4820) azbest válasza Mad_Wolf (#4819) üzenetére


azbest
félisten

Hát ez tényleg gáz... de nem hiszem, hogy tömörítés képes erre, mert rövidebb ideig is tart így a szó. De az biztos, hogy valami el van szúrva.

És a Witcher esetén tudod miért külön dúrva ez? Nézd meg a stáblistát egy rész végén, ne hagyd hogy átugorja. Tele van magyar nevekkel. Nálunk forgatták nagyrészt.

A szinkront viszont a mafilm követte el.

(#4821) sfdrakex válasza Mad_Wolf (#4819) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Witchernél észrevettem én is, más filmnél, sorozatnál még nem. Én arra gondoltam, hogy ott valami tájszólást próbáltak kreálni a karaktereknek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4822) powerup2 válasza sfdrakex (#4821) üzenetére


powerup2
addikt

Jó lett a szinkron a hang minősége is jó :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#4823) Adama123 válasza azbest (#4820) üzenetére


Adama123
tag

Ennek a sorozatnak a szinkronját külföldön keverték és azt hitték, hogy rosszul ejtik a szöveget ezért belenyúltak. Elvileg javítják valamikor .

(#4824) kmarci25 válasza azbest (#4820) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Szerintem a szinkronnak és a hang keverésének a forgatási helyszínhez és a stáblista anyanyelvénhez nem sok köze van. Ettől függetlenül ha ilyesmi előfordul (újrakeverés, mert azt hiszik hibás a kiejtés) az tényleg gáz. Igaz, nekem nem tűnt fel.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4825) Mad_Wolf válasza Adama123 (#4823) üzenetére


Mad_Wolf
aktív tag

külföldön azt hitték hogy a magyar anyanelvűek nem tudnak magyarul beszélni :D

(#4826) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,
Nagyon veszélyes víz, ha azt gondoltam összeállhatunk 4-en a 4 szálas nagy csomagra, 4 különböző helyen és közösen fizetjük 1-1 ezrest állva mindenki? Ez elméletileg járható, vagy tiltott? Betársulnék egy ilyenbe, ha nem ördögtől való...

(#4827) kmarci25 válasza KIA Ceed (#4826) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Nem tiltja semmi, úgyhogy mehet. Viszont azt javaslom, hogy olyanokkal állj össze, akiket ismersz és akikben megbízol. Ők is látni fognak mindent, így pl a jelszót is meg tudják változtatni és így kvázi kizárni a fiókból. Persze nyilván nem ez a jellemző, de előfordulhat.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4828) tobias40 válasza kmarci25 (#4827) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ezen agyaltam családi,baráti szinten de ez is macerás.
Minden hónapban beszedni a pénzt mert vki mindig elfelejti ;] ,előre egy évet beszedni és kész,ez a megoldás.
De ugye még akkor be kell tartani a szabályt hogy egy "fizető" egy eszközön használja egy időben.

Kivitelezhető de át kell gondolni,én is ezen vagyok.
Akár összeállok itt is valakikkel ,én megbízom az emberekben... :C

(#4829) Jegesmaci81 válasza kmarci25 (#4827) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ez így nem igaz!
"4.2. A Netflix szolgáltatás és a szolgáltatáson keresztül megtekintett bármely tartalom csak magán- és nem kereskedelmi célú felhasználásra szolgál, és nem osztható meg a felhasználóval nem azonos háztartásban élő személyekkel."

(#4830) tobias40 válasza Jegesmaci81 (#4829) üzenetére


tobias40
veterán

Jah,lopni se szabad.. ;]

(#4831) Jegesmaci81 válasza tobias40 (#4830) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Tudod ha nem vennék meg a lopott cuccokat, nem érné meg lopni!!! :K
Ezt a mentalitást kellene kiűzni az emberekből és akkor lehet a szolgáltatók sem úgy bánnának velünk mint akiknek csak nyűg vagyunk a nyakukon.

Nem értem miért bajlódtok a Netflix-el hisz virágboltból ingyen van és a feliratok is igényesebbek sokszor! (ez irónia akart lenni)

(#4832) tobias40 válasza Jegesmaci81 (#4831) üzenetére


tobias40
veterán

Én azt csak arra írtam hogy idéztél a szerződésből.
Sztem Ők is tudják hogy sokan összeállnak és úgy nézik de nem foglalkozik vele mert legalább megveszik a 4.000-es csomagot is így többen.

Senkit nem buzdítok erre...

(#4833) KIA Ceed válasza tobias40 (#4828) üzenetére


KIA Ceed
csendes tag

Részemről is rendben, beállítok egy havi fix utalást, ha összeáll a 4 fő...

(#4834) Di Natale válasza tobias40 (#4832) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Szerintem még örülni is fognak, hogy Magyarországon is megveszik a drágább csomagot.

(#4835) tobias40 válasza KIA Ceed (#4833) üzenetére


tobias40
veterán

Akit érdekel keressen meg PÜ-ben,folytassuk ott nehogy kiverje a biztosítékot itt egyeseknél!! ;]

Di Natale: nekem nincs 4K tv-m de ettől függetlenül jó ez a csomag,nekem is.
És minél több előfizető lesz Mo-ról annál több lesz a magyar nyelvű vagy feliratos film.
Igaz hogy én eddig is mindent virágboltból intéztem de ez a kis összeg nem vág földhöz...

BUÉK mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#4836) Jegesmaci81 válasza tobias40 (#4835) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nem vagyok álszent csak a miheztartás végett!
J és senkit nem szeretnék itt látni panaszkodni egy hónap múlva, hogy jajj kitiltottak! :P

BUÉK!

(#4837) erahurka válasza Jegesmaci81 (#4829) üzenetére


erahurka
félisten

Tehát ha átjön a haverom, nem nézhet velem Netflixen filmet, mert nem egy háztartásban élünk? :C

(#4838) sfdrakex válasza erahurka (#4837) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minimum élettársnak kell fogadnod :DD :DD :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4839) Jegesmaci81 válasza erahurka (#4837) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

De igen ha van saját előfizetése! :D
Mindenki elég okos hogy értelmezze az ÁSZF-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#4840) rothfb válasza erahurka (#4837) üzenetére


rothfb
veterán

Vedd feleségül. Ma már semmi fura nem lenne benne...:DDD :))

(#4841) erahurka válasza rothfb (#4840) üzenetére


erahurka
félisten

De egy kenyérpirító! Vagy már az sem lóg ki? :F

(#4842) kmarci25 válasza Jegesmaci81 (#4829) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Akkor rosszul tudtam, kösz a javítást!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4843) bandor


bandor
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék. Nemrég fizettem elő. Laptopról küldöm hdmi kábellel egy marantz erősítőbe a jelet. Így tudom többfelé osztani tv-re és projektorra. a tartalommal megvagyok elégedve , viszont a minőséggel nem igazán. Nem tudom mi lehet a gond. Az HBO GO is láthatóan jobb minőséget produkál. A 4K-s csomagra vagyok előfizetve.A böngésző amiből indítom a firefox. Az összefoglalóban olvastam , hogy firefox böngészővel max 720p a felbontás. Mivel régi a leírás megkérdezném, hogy ez még most is igaz? Próbáljam meg edge- vel? Amit mondjuk az ncore ról leszedek (netflix filmet) , az klasszisokkal jobb minőségű , mintha a netflix oldaláról nézném. A beállításoknál is a legjobb minőség van beállítva. Nem értem. A tv és a Projektor is 1080p nek írja , a bitráta viszont alacsony. Giganet van , az nem lehet probléma. Két laptoppal is megpróbáltam , az egyik 4K gamer , a másik üzlei. Nem alapgépek. Egyikkel sem jobb a minőség. Hogy tudnék olyan minőséget kapni, mint pl. ami az ncore ról elérhető? Tudna valaki ebben segíteni? köszönöm.

(#4844) kmarci25 válasza bandor (#4843) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Miért ragaszkodsz a firefox-hoz? Edge böngészővel, vagy win10 netflix app-pal próbáld meg. Egyébként az összefoglalót pár hete egészítettem ki pont ezzel az infóval, nem régi a leírás, ezt nem is tudom miből gondoltad...

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4845) bandor válasza kmarci25 (#4844) üzenetére


bandor
tag

Köszönöm szépen a segítséget. akkor valószínűleg ez lesz a probléma. Megmondom őszintén egészen eddig ez eszembe sem jutott. Ha hazaérek kipróbálom az általad ajánlottakkal. (nem is figyeltem hogy win 10-re van külön netflix app) Furcsa volt nagyon , hogy ncore-ról letöltve király minőség volt, míg direktben nézve a közelébe sem ért. Még egyszer köszönöm.

(#4846) #85713152 válasza bandor (#4845) üzenetére


#85713152
törölt tag

Firefox, Chrome alatt is elérhető jobb minőség, csak kell hozzá valamelyik kiegészítő [link]
Én a Netflix 1080p-t használom, működik. Olyan előfordul, hogy nem indul el a kiválasztott tartamom, de egy refresh (Ctrl+R) megoldja. A win10 Netflix app is működik, de más pl a kezelőszervek helyzete, hangerőt állítani a csúszkán furcsa, valamint én nem találtam dislike gombot a napi ajánlatnál, ami pl arra jó, hogy lecserélje az ajánlott tartalmat, ha az nem tetszik.
@ kmarci25, Akár ezek az addonok is mehetnének az összefoglalóba. Én is ragaszkodom a Firefoxhoz, abban van minden könyvjelzőm, miért használnék egyetlen oldal miatt egy másik böngészőt is?

[ Szerkesztve ]

(#4847) kmarci25 válasza #85713152 (#4846) üzenetére


kmarci25
Topikgazda

Ööö, talán azért mert az a hivatalosan támogatott. Pár hete volt itt arról vita, hogy a nem hivatalos netflix kodi addon ajánlható-e vagy sem. Végül abban maradtunk, hogy ha ajánljuk is, jelezzük hogy nem hivatalos, így nem kerül be az öf-be, ahogy ez sem fog.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4848) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok! 2 kérdésem lenne:

1. Olvastam, hogy a böngészők mekkora felbontást támogatnak jelenleg. Ez tiszta sor. De mi a helyzet a Windows áruházban letölthető Netflix alkalmazással?

2. A Netflix is törli a filmeket idő után, mint az HBO GO? Vagy amit feltöltöttek, az fenn is marad?

Köszi!

- mozi bolondéria -

(#4849) azbest válasza devil-k (#4848) üzenetére


azbest
félisten

Windows app kb azt tudja, mint az edge böngészős, hang terén 5.1 is van. Viszont 4k-hoz ott is az általuk előírt gpu kell, nem elég, hogy tud 4k-t mutatni a gpu. [link]

Előfordulhat, hogy levesznek tartalmat. Például, ha az országban valamelyik tévé társaság egy időre megveszi kizárólagossággal a jogokat. Sajnos nem lehet előre tudni ezt.

(#4850) devil-k válasza azbest (#4849) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi a választ. :)

Közben találtam a törlésről infókat.
[link]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Netflix
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.