Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Német nyelv

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-12-27 22:54:23

LOGOUT.hu

Segítség a nyelvtanuláshoz kezdőknek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) kippedli válasza #20749568 (#100) üzenetére


kippedli
tag

Az orosz részek is feladatok szerinted vagy az csak kiegészítés? Esetleg ha azt kiszedem.

(#103) ToMmY_hun válasza ToMmY_hun (#96) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Megtaláltam amit kerestem, Themen Aktuell a könyvsorozat címe.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#104) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

mi a különbség wechsel és tauschen között ?

(#105) basaja válasza #81556480 (#104) üzenetére


basaja
senior tag

Ha jól tudom,a wechseln váltani(pl pénzt),a tauschen pedig cserélni.De majd talán valaki aki okosabb, mint én, megmondja pontosan.

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#106) andrasferenc


andrasferenc
tag

Valahonnan le lehetne tölteni a PONS Igék könnyedén és a PONS Nyelvtan könnyedén táblázatokat?

(#107) Di Natale


Di Natale
aktív tag

Sziasztok!

Elhatároztam, hogy kb. 0 tudással elszeretnék jutni legalább az alapfokig, onnantól már bármerre tudok haladni.

Elkészítettem egy tantervet:

A Gaál Ottó féle Kreatív nyelvtanulás tanmenetét fogom alapul venni, de nem abból fogok tanulni. Ugyanis túl száraz, unalmas a módszer, de iránymutatásra jó. A Kreatív könyv minden fejezetének nyelvtani részét a PONS Német nyelvtan röviden c. könyvből fogom tanulni, mert az sokkal érthetőbben elmagyarázza. Illetve hangos olvasásra jó lesz még a Kreatív.

Szókincsre én a USBORNE: Kezdő németet fogom használni.

Ha eljutottam az alapokig, akkor majd elkezdek szituációkat is megoldani.

Kezdetnek napi egy órát szánok németezésre és a hétvégén összefoglalom a héten tanultakat.

A kérdésem, hogy egyedül ti milyen módszert használtok?

(#108) basaja válasza Di Natale (#107) üzenetére


basaja
senior tag

Hali! Jószívvel tudom ajánlani Maklári Tamás:Lazán németül sorozatát.Nálam bevált, de szerintem a tanári konzultációt nem tudod kikerülni.Sokszor egy jó tanári magyarázat csodákra képes... ;]

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#109) w.miki


w.miki
veterán

Az androidos nyelvtanító programokról mi a véleményetek?
Duolingo, Babbel, AnkiDroid.
Én is 0-ról tanulnék nyelvet, külföldi munkához.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#111) w.miki válasza #20749568 (#110) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor mit ajánlasz?
Azt reméltem, hogy valamilyen interaktív programmal könnyebben lehet megtanulni :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#113) Plafoon


Plafoon
tag

Tudtok olyan listát ami a Hochdeutsch és az osztrák deutsch különbséget mutatja? Angol-USA angol listákat már sok ilyet láttam de németből hiába kerestem, google nem a barátom.

(#115) Plafoon válasza #20749568 (#114) üzenetére


Plafoon
tag

Csak szavak :))

(#117) nope00


nope00
tag

Sziasztok láttam, hogy többen a lazán németül sorozatot ajánja otthoni tanuláshoz. Esetleg van valakinek tanterve is vagy csak kövessem a leckéket?

(#119) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!

Meló/egyetem mellett szeretnék németet tanulni, amennyi az időmbe belefér. A 'Lazán németül' könyvsorozat és a német alapszókincses oldal mellett mit tudnátok még ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#120) Gyick válasza benyo513 (#119) üzenetére


Gyick
őstag

Gaál Ottó: Kreatív német. Szerintem ez a legjobb a piacon a hanganyagok miatt

[ Szerkesztve ]

(#121) basaja válasza Gyick (#120) üzenetére


basaja
senior tag

Mennyire jó? Mert marketingje az van...

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#123) Gyick válasza basaja (#121) üzenetére


Gyick
őstag

Nekem ez a módszer jött be a legjobban, mond vmit magyarul a hanganyagban utána van egy kb 5-10 mp-s szünet amíg kitalálod magadban hogy hogy mondanád németül utána meg mondja a helyes megoldást és összehasonlítod.Meg ugyanez van papíron is...Angolul is meg németül ez alapján tanultam.Mondjuk én Ausztriában élek így elég könnyű nekem németül tanulni.Annál jobb módszer nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#124) Chrys_


Chrys_
addikt

Valaki mondja már meg, mire való a konjunktív alak. Pl: aktív: "Er schreibe den Brief." passzív: "Der Brief werde geschrieben". Ezt csak cikkekben, hírekben látom.

(#126) moma


moma
őstag

Német alapfokhoz nincsenek véletlen valakinek tananyagai elektronikus formátumban? :D De bármilyen tanács segítene, hogy milyen online dolgokat érdemes használni.

we all deserve a bit of luck.

(#127) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném frissíteni és bővíteni a német nyelvtudásomat/szókincsemet. Keresek olyan hanganyagot amit a kocsiban vezetés közben tudok hallgatni és memorizálni.

Tudtok erre a célra megfelelő anyagot ajánlani?

Köszönöm!

(#128) Narxis


Narxis
nagyúr

Helló,

Középiskolában tanultam 4 évig németet, azóta viszont nem használtam, szeretném újra felhozni egy társalgási szintre. Mehet ez önállóan? Maklári Tamás könyveit és a Rosetta Stone programot használom.

Thanos was right.

(#130) Narxis válasza #20749568 (#129) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz akkor keresek egy magántanárt.

Thanos was right.

(#131) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Szeretnék megkérni valakit, hogy fordítson le nekem egy 8 soros levelet, amelyet osztrák rokonunk küldött a családomnak.

Priviben küldeném az üzenetet annak, aki volna kedves segíteni nekem.

Köszönöm!

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#132) Narxis


Narxis
nagyúr

Tudtok ajánlani jó német tanárt? Vagy igazából hol van az a pont amikor már érdemes elmenni tanárhoz?

Thanos was right.

(#134) Narxis válasza #20749568 (#133) üzenetére


Narxis
nagyúr

Én voltam egyszer csoportoson, lehet pont németből úgy 10 évvel ezelőtt. Nem tartottam hasznosnak mert voltunk 8-an 8 különböző szinten. Nyilván nem érte meg nekik kettéosztani a csoportot a tanár pedig pályakezdőnek tűnt.

Magántanárra gondoltam. Azért csak jobb ha egy profi csak veled foglalkozik 1 órán keresztül, nem? Nyilván drágább is mint a csoportos de azért kíváncsi lennék hányan jutnak el egy csoportos tanfolyammal kezdőről egy erős középszintre?

Egyébként az utóbbi másfél hónapban ahogy haladtam a Maklári könyvekkel többet tanultam mint középiskolában 1 tanév alatt. Borzasztó, hogy mennyire gyenge volt akkoriban a nyelvoktatás(nem tudom ma mi a helyzet suliban) persze az sem segített, hogy a 4 év alatt volt 3 tanárunk ebből 1 pályakezdő.

Thanos was right.

(#136) Narxis válasza #20749568 (#135) üzenetére


Narxis
nagyúr

Hát ezt jól lenne tudni, találtam olyan nyelviskolát aminél van magánóra de gondolom ott még drágább mintha közvetlen a tanárnak fizetnék, mondjuk azt írják be lehet ülni megnézni a csoportos oktatást.

Igazából haladok magamtól is, nincs ilyen gond, hogy nem értek valamit csak gondoltam tanárral fel lehetne gyorsítani.

Volt egy kollégám akinek meg a magántanárral volt nagyon rossz tapasztalata és ott is hagyta és maga készült fel a középfokú nyelvvizsgára, meg is lett neki. Szóval félek attól is, hogy most kiválasztok egy nevet aki magánórát hirdet neten aztán kiderül, hogy rohadtul nem tetszik az oktatása, stílusa stb.

Kemény dió ez a nyelvtanulás, mondjuk sajnos sürgetve is vagyok egy kicsit(munkahely miatt), bánom, hogy nem kezdtem el korábban. :(

Thanos was right.

(#138) Narxis válasza #20749568 (#137) üzenetére


Narxis
nagyúr

Újra én. :B

Rendhagyó igéket be kell biflázni? Mert eléggé úgy tűnik. Scheibl György - Német nyelvtan 222 pontban könyvében van egy függelék 140 leggyakoribb rendhagyó igékkel. Azt bebiflázni elég? Mondjuk nekem bőven elég....

Másik kérdés. Erről vélemény? Link Maga a jobbagyféltekés tanulás humbugnak tűnik viszont néztem a videóit youtube-on és azok meg nem rosszak. Egyetlen véleményt találtam ami nem a honlapján vagy facebook oldalán van: Link

Csak ennyi pénzt sajnálok egy 1800 szavas szókártyáért viszont ha tényleg jobban megmaradnak a szavak akkor az nem rossz.

Thanos was right.

(#140) Narxis


Narxis
nagyúr

Alarm für Cobra 11 - Die Autobahnpolizei című sorozatot be lehet szerezni valahonnan német nyelven német felirattal? Fizetnék is érte de sehogy nem találom.

Thanos was right.

(#142) Narxis válasza #20749568 (#141) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#143) Narxis


Narxis
nagyúr

die Limonade jelenthet szénsavas üdítőt?

Thanos was right.

(#145) Narxis


Narxis
nagyúr

Tanulgat itt még valaki rajtam kívül? Jó lenne szervezni valami tanulócsoportot.

Thanos was right.

(#146) Narxis


Narxis
nagyúr

ÜDv!

Német szótanító appot ajánlanék, itt írtam az angolról: Link

Ugyanezt tudja a német, itt pedig a Google Play link: Link

Thanos was right.

(#148) Narxis válasza #20749568 (#147) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, megnézem!

Thanos was right.

(#149) Narxis


Narxis
nagyúr

Egy kis beszámoló így 2-3 hónap tanulás után, hogy hogyan néz ki egy tanulós nap.

1. Lazán németül könyvben elolvasom a szöveget, a szószedet szavait kigyűjtöm egy excel táblába fejezetekre bontva. Beimportálom egy sima androidos szókártya app-ba, hogy a memorizálás folyamata kényelmesebb legyen, a korábbi fejezetek szavait is átveszem néha. Aztán nekiállok a feladatoknak, mivel nincs csoport, partner így a beszélgetős feladatok sajnos kimaradnak, írásbelit megcsinálom, amit csak lehet azt füzetbe írva, fejezet végeztével ellenőrzés megoldókulccsal.
2. Maklári féle nyelvtanköny, kicsit nehezebbnek érzem, több a feladat de megy.
3. Memrise, valaki megcsinálta magyar szekcióban az Erwin Tschirner féle szógyűjteményt. Tehát nem kell a könyvet szorongatva tanulnom a 4000 leggyakoribb szót, de természetesen érdemes a könyvet megvenni, a munkafüzetet főleg.
4. Rendhagyó igék magolása, ez megy nehezebben, Memrise-ban erre is van egy tananyag, 100 leggyakoribb rendhagyó ige névvel de elég nehezen ment és csak felhúztam magam rajta.
5. Kikapcsolódásnak(tényleg az, nem izzaszt meg) a végére Duolingo, Drops és Rosetta Stone. Duolingoban sajnos nincs magyar-német, én az angol anyanyelvet beállítva tanulom a németet.

A Lazán németül könyv végéhez közeledek, már megvettem a 2. kötetet de ezen már az szerepel, hogy középhaladóknak, ezt már tanárral szeretném elkezdeni. Nem mindent sikerül minden nap, van, hogy 2 részre bontom, egyik nap egyiket, másik nap másik felét csinálom meg ennek a tervnek. Az appok jól kiegészítik a tankönyvet illetve tényleg egy Drops vagy Rosetta Stone már szinte nem is tanulás hanem játék.

Thanos was right.

(#150) Narxis


Narxis
nagyúr

das Mindesthaltbarkeitsdatum ez de egy csodálatos szó. :)

Thanos was right.

(#152) Narxis válasza #20749568 (#151) üzenetére


Narxis
nagyúr

Neeeee, ezektől rosszul leszek.... :D Ezt megjegyezni, te jó ég...

Thanos was right.

(#153) Narxis


Narxis
nagyúr

Quizlet-ben jó szettek vonzatos igékhez? Esetleg általános jó szó tanuló szettek?

Thanos was right.

(#154) Narxis


Narxis
nagyúr

Großes Übungsbuch Deutsch Wortschatz [link] és társáról a Grammatik -ról vélemény? Belelapoztam, jónak tűnik de érdemes vele időt tölteni?

Thanos was right.

(#156) Narxis válasza #20749568 (#155) üzenetére


Narxis
nagyúr

:R

Thanos was right.

(#157) Narxis


Narxis
nagyúr

Jojo sorozathoz tartozó feladatokat lehet valahogy mobilon csinálni? Letöltöttem a DW androidos appot de nem látok benne ilyen lehetőséget.

Thanos was right.

(#158) Narxis


Narxis
nagyúr

Welttour Deutsch 3 szószedetét keresem Quizlet vagy excel táblázat formájában. Sajnos csak pdf-ben tölthető le a kiadó honlapjáról [link] es Adobe Acrobat se tudott belőle használható excel táblát csinálni(vagy én nem értettem a beállításhoz) úgy hogy egyik oszlopban német szavak legyenek mellette meg a magyar.

Thanos was right.

(#159) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, valami használható audiobook-ot ismer valaki, amivel elkezdhetek németül tanulni? Rengeteget utazom, ezért akár több órán keresztül is hallgathatnám ezeket zene/rádió helyet..
Köszi előre is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#160) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!
Két kérdésem lenne.
-Nincs valami olyan kezdő német nyelvkönyv, mint a Headway? valami kis szituáció, párbeszéd, némi új szó és rengeteg feladat?
-A Pons könyvről van valakinek tapasztalata? Mennyire jól használható?

(#161) sopruk


sopruk
aktív tag

Hírlevélben kaptam:

Nyelvtanulást segítő online kurzusok 50% kedvezménnyel, január 18 éjfélig...

Megtalálható az alábbi oldal tetején:
https://otevotnyelv.com/

(#162) Tigerclaw válasza gabor128 (#160) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem is pont valami olyan kellene tanar nelkuli tanulashoz. Ne legyen se erettsegi, se nyelvvizsga orientalt, emiatt lehet hogy a magyar kiadvanyokat kerulnem. Olyan kellene amivel megtanulhato az alap nyelvtan, es hetkoznapi parbeszed kozpontu.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#163) sherlock82


sherlock82
senior tag

1992 - 1997 -ig tanultam németül. Ez általános iskolában történt.
Nyelvtanhoz nem sok közöm volt, de szavakat jól tudtam.
Főleg a Sat1, Pro7, Rtl német nyelvű csatornákról.
Das Deutschmobil c könyvből tanultam, azaz tanítottak inkább. :D
Van valakinek elfekvőben ebben a könyvből?

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#164) dellfanboy válasza sherlock82 (#163) üzenetére


dellfanboy
senior tag

konyv? 2023ban?mi a baj a duolingo v a hozza hasonlo appokkal?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#165) sherlock82 válasza dellfanboy (#164) üzenetére


sherlock82
senior tag

Nekem semmi, de nagyon szeretek olvasni.
Duolingót angol tanulásra használom is.
Talán kellemes nosztalgia miatt is keresem ezt a könyvet.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Útvonal

Fórumok  »  Tudomány, oktatás  »  Német nyelv
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.