Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4701) Tothgera30 válasza fi:zi'k (#4699) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én egy HR-03-ast szerelnék rá, esetleg egy AC S1, persze ventivel gondoltam mindkettő hűtőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#4702) fi:zi'k válasza zsole84 (#4700) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hát, ha figyelembe veszem, hogy a kártya jelenlegi értékét, akkor max 1500-2000 HUF És már így is túllőttem a célon. Ebayen találtam méretileg jó ventit csak nekem axiális kellene, abból meg nem igazán van. :(((
A nagyobb hűtők már csak azért is kiesnek, mert single slotos megoldás kell a hangkártya miatt egyelőre.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4703) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy HIS Radeon x1650 VGA-m.Erre szeretnék tenni 2 db ventit,hogy jobb hűtése legyen,mert nagyon melegszik.Az lenne a kérdésem,hogy megoldható-e,hogy egy olyan ventit tegyek rá ami oldalra,átfúj a hűtőbordán és egy olyan ventit ami rá felé vagy tőlle el fújja a levegőt.Mi lenne a legjobb megoldás?Nem zavarná egymást?

Erre a két ventire gondoltam,ami átfújna rajta: http://www.pcx.hu/termek/evercool-kkc5010m12ca-ventilator-51999

és ez az mi meg rá vagy tőle el fújná: http://www.pcx.hu/termek/evercool-kkc6010m12ca-vga-hto-ventilator-76287

Ez lenne a kártyám:

Így gondoltam el:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=s82sxoj1ahvn0pxyuno3.jpg

Előre köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4704) fi:zi'k válasza atti1848 (#4703) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Neked ezzel a lapátkialakítással átfújta a bordák között a levegőt? :F
Az axiális ventiknek nem közel függőleges lapát kell?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4705) atti1848 válasza fi:zi'k (#4704) üzenetére


atti1848
senior tag

Én nem tudom és épp ezért kérdeztem,hogy adjatok tanácsot,hogy milyen ventit tegyek rá,csak az a helyzet,hogy 2 helyre akarom,hogy jó hűtése legyen.És várok linkeket,hogy mégis milyen vagy melyik ventit vegyem meg rá.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4706) fi:zi'k válasza atti1848 (#4705) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor az a HIS venti nem gyári? :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4707) atti1848 válasza fi:zi'k (#4706) üzenetére


atti1848
senior tag

De az gyári,de attól is nagyon melegedett és mostanra,meg több mint valószínű,hogy megment.És ez a venti sem majdnem függőleges.

Van hozá egy műanyag fedél ami az egész hűtőbordát lefedi,csak jobb hűtést szeretnék neki,meg most,hogy talán nem jó a venti ezért új ventit akarok rá.Egy link vagy valami,hogy milyen kellene rá és hol tudom megvenni????

Róla lenne szó : VGA

Ezt a hűtést néztem rá csak még nincs belőle semmi.

Hűtés

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4708) raus válasza atti1848 (#4703) üzenetére


raus
aktív tag

Szia en tennek ra egy darab 12centis ventit, mondjuk 18db-s 1500-ast barmilyet. Siman rögzitenem a bordara csavarokkal ahol lehet es meg kabelkötegelövel ugy hogy atfogja a kartyat es az AGP csatolo szabadon maradjon. Lefedne mindent es a levegö utjat ugyis a borda hatarozza meg mert ket oldalra eloszlana a kartyan es szerintem eleg volna hütese. A bordat azert levennem es megtakaritanam a magot meg a bordat mert alatta biztos hogy valami irtozatos trutyi lehet. Ahol a mag es a borda talalkozik ott finom csiszolopapirral sima felületet kepeznek, mivel csak egyszerü es durva szalcsiszolt felületet csinalnak az ilyen olcso bordaknak aminek nem valami jo a kontaktusa. Aztan ujrapasztazni valami jo fajtaval. Azzal is nyersz par fokot. Ezeket egy passziv 7600GS kartyan pontosan igy megcsinaltam es tökeletesen elegendö lett a hütese. Azt hiszem egy olcso Chieftec 12centis hazventit vettem hozza.

(#4709) raus


raus
aktív tag

Elkezdtem a lappolast. Türelem jatek. Szepen megy le a nikkelezes es latszik hogy ott jön le anyag elöször ahol a görbület is van. Konkav a talp es kesz, de olvastam aneten tegnap hogy a TR hütöi latalanossagban mindig konkavak.
kep
kep
Gondolom ha elertem a rezet akkor györsabban megy mar.
Addig csinaljam amig összefüggö sik rez felületet kapok nem?

(#4710) atti1848 válasza raus (#4708) üzenetére


atti1848
senior tag

Szia.

Koszonom ezt a tokeletes valaszt.Ilyenre azamitottam,nem olyanra ahol
visszakerdeznek,hogy azerintem jo az a ket venti?Na de mindegy az a fő hogy kaptam egy tisztesseges segitseget.Ha nem sikerul vennem ra egy iceq hutest akkor igy fogom megoldani.

megegyszer koszonom a valaszt.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4711) fi:zi'k válasza atti1848 (#4710) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Remélem nem rám céloztál. ;)
---
Szerintetek melyiket szeressem?
CoolerMaster CoolVIVA Pro SE
A hirdető szerint jó 3870-hez is, de itt nem látom. :U
HIS 3870 hűtés
Igaz dupla slotos, de legalább kifújná a levegőt a házból.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4712) raus


raus
aktív tag

Most 3 orat lappoltam 600-assal vizesen majd attertem az 1000-es papirra szarazon. Szarazon mintha jobban vinne. Jo nagy összefüggö foltban hianyzik a nikkelezes mar, csak a szelen maradt. Pengevel nezve meg nem tökeletesen sik de sokkal jobb. Lemostam a csap alatt mosogatoszerrel a Shamit aztan megszaritottam hajszaritoval. Lepucoltam a talpat aztan ugyanugy mint az elözö modon a szilikonos pasztabol a GPU-ra egyenletesen eloszlatva. Majd szereles es aztan leszereles, de mar ekkor eszrevettem hogy alig lehet lemelni a kartyat rola miutan oldottam a csavarokat. Ugy összetapadtak mint allat. Tartotta a sajat sulyat es erövel sem tudtam leemelni rola. Csak kicsit megöntve vegre megindult. A lenyomat összefüggö, csak a GPU szelen egy kis vekony sav maradt tiszta. Gondolom igy a höatado kepessege is javult. Problema lehet az hogy esetleg nem tiszta rez lesz a felület hanem marad kis nikkel nehol rajta?
Meg kicsit lappolom az 1000-essel. Több energiat mar nem fektetek leghütesbe.
Azt hiszem atallok komoly vizre hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#4713) raus


raus
aktív tag

Hat befejeztem a lappolast es ilyen lett. Gyakorlatilag a GPU felületet rez fedi es meglehetösen sik lett. Most rakom össze majd beszamolok a höfokokrol.
kep
kep

(#4714) I'm Jocc


I'm Jocc
csendes tag

Sziasztok!
Van egy ilyen Sapphire Radeon HD6870 VGA-m. 1 GB, 900/1050, Barts magos. Furmark burn-int teszt alatt, auto ventilátor vezérléssel felmegy 91-92 fokra. Az lenne a kérdésem, hogy nem sok az egy kicsit? :Y Tuning nincs, szétszedve nem volt, fél éves kártya. Előre is köszi! :R

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#4715) raus válasza I'm Jocc (#4714) üzenetére


raus
aktív tag

Szerintem normalis egy referencia hütönel es egy mai GPU-nal. Meg a furmark az a szart is kihajtja a GPU-bol. Kicsit nyulj bele a venti vezerlesbe, meg nezd meg hogy a VRM höfokok hogy allnak mert ATI-nal az problemas lehet.

(#4716) I'm Jocc válasza raus (#4715) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Köszi szépen! :) Este meg is lesem, remélem akkor nincsen vele probléma.

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#4717) patex1983 válasza raus (#4715) üzenetére


patex1983
őstag

Amit a kolléga linkelt kép, azon bizony nem referencia hűtős kártya van... :U

(#4716) I'm Jocc: nekem is volt hasonló hűtésű Sapphire 5770-em, azon én is fentebb állítottam a gyárinál a fordulatszámot és úgy már korrekt hőfokokat produkált. Esetleg, ha nem félsz a garivesztéstől, vagy a kártya szétszedéstől, akkor egy jó minőségű paszta felkenésével is nyerhetsz pár fokot, illetve az 5770-es hűtőjénél alap probléma volt, hogy rossz volt a hűtő GPU felületével érintkező talp megmunkálása, ezért sokan a polírozásra esküdtek. Én azt sajna nem tudtam kivitelezni, így személyes tapasztalatom nincs, hogy mennyit javult ezáltal a hőmérséklet.

X

(#4718) GabeeeS


GabeeeS
csendes tag

Sziasztok!

Codegen mx-31 házba akarok rakni egy normális vga-t, mondjuk ati 6770 vagy jobbat.
Sajnos single slotos hűtésű menne csak bele, de olyat nem találtam kis hazánkban, pedig létezik ilyen itt .
Hasonló elérhető kártyát ti sem tudtok?
Illetve, ha veszek egy normál 6870-et mondjuk, van single slotos hűtő, amire lecserélhetném
a gyári hűtőjét, hogy elférjen?

(#4719) tamaske


tamaske
csendes tag

Sziasztok,

egy Asus CuCore 5770-es kártyám van, aminek a hűtése jó, de terhelés alatt a ventilátor hangja ki tud kergetni a szobából...

Valakinek van tapasztalata esetleg, hogy ez a kártya passzív hűtéssel is életképes-e (és ha igen milyen típus szerelhető rá gond nélkül, viszonylag alacsony árban), vagy ha nem, akkor milyen "olcsóbb" megoldásra érdemes beruházni?

Ami nem passzív, de a kedvező ára miatt megragadta a figyelmem: Arctic Cooling Accelero L2 PRO ~3.000 Ft.
Elvileg nem egy hangos darab, de az 5770 nem szerepel a listában:( Valaki használ Asus CuCore 5770-en ilyen hűtést, és ha igen, mi a tapasztalata?

Köszönöm! :R
tamaske

(#4720) patex1983 válasza tamaske (#4719) üzenetére


patex1983
őstag

A CuCore-ra rámegy az Accelero S1 rev2. Arra még dobsz egy halk 12cm-es ventit és kész. :)
Az L2 proval nincs tapasztalatom, de én nem tenném rá.

X

(#4721) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

Üdv!

Ide irányítottak a kérdésemmel.
Szóval sapphire rev3 5770-re felmenne a Scythe musashi? Listában nem szerepel ugyan de azért megkérdezem.

Köszönöm a válaszokat előre is :)

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4722) I'm Jocc válasza patex1983 (#4717) üzenetére


I'm Jocc
csendes tag

Nem szeretnék garanciavesztésbe belefutni, "az ördög sosem alszik" alapon. :F Majd ha lejár a garancia, lehet megpróbálom, de egyenlőre hagyom. Köszi a tanácsot! :R

Never give up, NEVER BACK DOWN!

(#4723) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Egy fontos kérdés.

Van egy IceQ hűtés és azt szeretném megtudni az én HIS Radeon x1650 AGP VGA-hoz jó lenne-e?
Ez lenne a hűtés.

Ha jó lenne rá akkor meg is veném.Az én VGA-mnak a GPU körüli csavar helyeknek a helye átlósan egymástól 6 cm-re vannak és 4 db van belőle,a hűtőn pedig csak 2 és a VGA vanti csatlakozója 2 pin-es.Ez elég lenne és rá menne e?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4724) raus válasza h1n1_900 (#4721) üzenetére


raus
aktív tag

Nem tudom de van vele masiranyu tapasztalatom es a Musashi nagyon jo!
Egy G92-es ref.8800GTS 512-re tettem fel a gyari helyett es 55 foknal nem ment feljebb soha es halkan teszi a Musashi a dolgat a mai napig a fiam gepeben. Valamint a talpa olyan volt mint a tükör(nem a fenye hanem a sik tökeletessege miatt, de egyebkent ugy emlekszem szepen fel is volt polirozva)
Erdekesseg, nem tudom hallottad-e hogy "Musashi" közepkori japan szamuraj hös volt aki feltalalta a ket kard-ket kez kaszabolas müveszetet. Halalos egy fazon volt! Innen a nev. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#4725) h1n1_900 válasza raus (#4724) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Itt a hűtés mellettem :K

4870-en szolgált. Az sem ment 53-57c fölé :))

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4726) patex1983 válasza h1n1_900 (#4725) üzenetére


patex1983
őstag

Ha ott a hűtés veled, akkor miért nem próbálod rá? :F :U

Egyébként miért akarsz hűtést cserélni a VGA-n? A rev 3-as Sapphire-oknak jó a hűtése, nekem is volt, az volt az első olyan VGA-m, amin nem cseréltem kapásból hűtést :)

X

(#4727) h1n1_900 válasza patex1983 (#4726) üzenetére


h1n1_900
senior tag

Mert a kártya nincs itt :O

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4728) patex1983 válasza h1n1_900 (#4727) üzenetére


patex1983
őstag

ja :))

X

(#4729) tamaske válasza patex1983 (#4720) üzenetére


tamaske
csendes tag

Köszi a választ Patex!

Esetleg a Scythe Setsugen 2-vel nincs tapasztalatod CuCore-on?

Ebbe habarodtam most bele, és árban nem sokkal magasabb, mint a Accelero S1 rev2., viszont szimpatikusabb, hogy egy ventilátor van rajta, és kisebb a mérete.

Valaki esetleg használ Scythe Setsugen 2-t CuCore-on?
:R

(#4730) patex1983 válasza tamaske (#4729) üzenetére


patex1983
őstag

Scythe termékekkel sajnos még nem volt dolgom :B

X

(#4731) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!
Lehet, hülye kérdés, de nem tudom mit tegyek.
Van egy Nvidia Geforce 8600GT-m.
Elkezdtem tuningolgatni, ezzel nincs semmi gond csak RivaTuner-nél elvileg lehet állítani a hűtés sebességét.Megnéztem hogyan kell megcsináltam ugyan azt és elvileg hangosabbnak kéne lenni-e a hűtésnek, de ugyan annyi a hőfok és a zajszint is.
Próbáltam letölteni Nvidia vezérlőpultot amiben benne egy hasonló funkció de nem tudtam.
Tudnátok segíteni, vagy egy olyan progit mutatni amivel sikerülni fog?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#4732) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.
Ma vettem egy ICEQ hűtőt a HIS Radeon x1650Pro AGP-s VGA-mra,csak az a gond,hogy nem tudom fel tenni a VGA-ra a hűtést.
Légyszi segítsetek hogy tegyem fel rá.

Hűtés:

VGA:

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4733) h1n1_900 válasza atti1848 (#4732) üzenetére


h1n1_900
senior tag

ha csak nem fúrsz új menetet akkor esélytelen :U

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4734) atti1848 válasza h1n1_900 (#4733) üzenetére


atti1848
senior tag

Én is úgy nézem.Jó vétel volt ez.Adhatom el.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4735) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy HIS Radeon x1650Pro VGA-m amin megment a hűtés.Szeretnék rátenni egy 8cm-s ventit,hogy hól hűtse.Az a kérdésem,hogy segítseket választani egy ventit,ami jól fog szolgálni a hűtésben.Néztem egyet,kettőt:venti1, venti2,venti3, venti4.

Előre köszönöm a válaszokat és várom a tanácsokat.

Ez lenne a Kari:

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#4736) h1n1_900 válasza atti1848 (#4735) üzenetére


h1n1_900
senior tag

venti1-et vedd mert van egy hőérzékelő rajta amit bedugsz a bordába valahova és ahogy melegedik a kártya úgy pörgeti jobban magát :)

amúgy nekem van egy hibás x1650-em ilyen hűtéssel. a hűtése pedig jó.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4737) Findzs válasza atti1848 (#4734) üzenetére


Findzs
addikt

nem olyan nagy dolog új lyuk+menet bele

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4738) Horvi


Horvi
őstag

Hali!

Beszereztem egy AC Accelero S1 hűtőt a HD4850-es kártyámra. Akartam rászerelni egy 12-es ventit csak nem volt neki hely. Ha játszom akkor a hőmérséklet felmegy 75 fokra. Az lenne a kérdésem hogy ez sok vagy még elfogadható szinten van. Illetve a másik kérdés az lenne hogy mennyire baj hogy a ramsüniket nem raktam fel? Vagyis felraktam csak le is estek egyből. Előre is köszi a segítséget.
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#4739) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
erre a kártyára tudtok valami hűtést ajánlani ??

[ Szerkesztve ]

(#4740) zsole84 válasza Horvi (#4738) üzenetére


zsole84
senior tag

Ha annyi a hőfok az nem magas (GPU-Z vel meg tudod nézni mennyire megy fel játék/alkalmazások alatt, úgy, hogy játék előtt elindítod és vissza tudod nézni a max., min. hőfokokat. De nem csak a maghő számít, hanem pl. a MEMIO érték is. ) A sünik nekem sincsenek fent, egy Englide venti van rajta (1000 ford.), 50 foknál Furmark alatt sem magasabb a hőfok. Ha mégsem lenne elég passzívan, esetleg egy ilyet [link] meg lehetne próbálni, háth elfér.

(#4741) Horvi válasza zsole84 (#4740) üzenetére


Horvi
őstag

Nha hosszantartó játék alatt elérte a 100 fok fölötti hőmérsékletet is. Gondolom az már sok. Amúgy ennyit számítana neki egy venti rajta. Lehet akkor mégis felrakom valahogy a ventit.

Hello darkness, my old friend...

(#4742) zsole84 válasza Horvi (#4741) üzenetére


zsole84
senior tag

Az már viszont elég sok. Persze, hogy számít a venti!

(#4743) Horvi válasza zsole84 (#4742) üzenetére


Horvi
őstag

Akkor majd valahogy megoldom a ventillátor hangkártya kapcsolatát. Pl agyoncsapom a hangkarit. :D Köszi a segítséget. Amúgy akkor az az 50 fok lenne a reális érték?

Hello darkness, my old friend...

(#4744) zsole84 válasza Horvi (#4743) üzenetére


zsole84
senior tag

Normális ventivel szerintem igen, de ha több az sem gond (80 körül). De 100 fok azért nem túl egészséges!

(#4745) Horvi válasza zsole84 (#4744) üzenetére


Horvi
őstag

Ok rendben. Köszi a segítséget.

Hello darkness, my old friend...

(#4746) Findzs válasza Horvi (#4743) üzenetére


Findzs
addikt

arra is gondolj, hogy ez nyáron valószínű magasabb is lesz
(hacsak nincsen klíma a szobádban)

szóval valahogy applikálj rá egy ventit :K

egyébként hasonló volt nekem is a gondom csak egy 6770 -es kártyával
a gyári hűtő hangos volt és lecseréltem accelero s1 rev2 -re az alatta lévő hangkarit lejjebb raktam a wlan kártyát meg kicseréltem egy kicsi pci express -esre
amikor a gyári venti volt fent akkor is eltakarta a venti felét az alatta lévő pci -os kártya
(de nem azért volt hangos)

raktam rá egy swif2 1201 -et leszabályozva most játékok alatt is 50-60 fokos max és néma csendben
előtte meg a gyárival felment 80 fok fölé is és ráadásul porszívó hangja volt

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4747) Horvi válasza Findzs (#4746) üzenetére


Horvi
őstag

Ráapplikáltam egy ventit amit találtam itthon csak az nem túl jó meg hangos is de amíg nem szerzek be vmi swifet addig ez is megteszi. Én egy 1200-ast gondoltam rá ami fix 800-on pörög. Az szerintem elég lenne rá. Vagy annál kicsit gyorsabb kéne?

Hello darkness, my old friend...

(#4748) zsole84 válasza Horvi (#4747) üzenetére


zsole84
senior tag

Simán elég. Jók/halkak a Swif2 ventik.

(#4749) h1n1_900 válasza Horvi (#4741) üzenetére


h1n1_900
senior tag

A gpu-nak nem feltétlen kéne. De a fesz szabályzó (vrm) te esetedben szerintem még 150-er is verte venti nélkül. Mindenképp ajánlott rá egy halk venti.

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

(#4750) Horvi válasza h1n1_900 (#4749) üzenetére


Horvi
őstag

Ejj az már ránézésre is rossz. :D Viszont már meg is rendeltem rá a swif-et.

Hello darkness, my old friend...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  VGA hűtő topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.