Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) IB


IB
csendes tag

Sziasztok, BIOS hiba kilőve. Procit cseréltem benne és a régi jelenségekkel már be tudok lépni a BIOS-ba, viszont ugyanúgy nem mindíg indul elsőre és táp kikapcs után bios elállítódik. Nekem egy kicsit reménytelennek tűnik de letesztelhetné egy szaki...
Szóval, Dr. House féle agilis alaplap szervizes kerestetik. :)

Az ördög vigye el...

(#202) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

A HDD-help-es topikból ide irányítottak, remélem, tudtok itt segíteni.

Ha egy SATA vinyónak letört a csatlakozósor fölötti kis műanyagdarabja (ami biztosítja, hogy az adatkábel stabilan megmaradjon a csatlakozón), hol tudom valahogyan visszaforrasztatni?

Az esetleges segítséget előre is köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#203) zui


zui
tag

Hali.

Ha rossz topikba irnek kerlek javitsatok ki:)
Nekem a problemam az lenne, hogy nem tudom mi lehet a gond a gepemmel. A konfig:
asus p5k
intel e6750 proci
geil ultra memok 3*1024
chieftec gps550ab tap
inno3d 8800gts 512

Eloszor is a memoriarol. Vettem 2 2*1024-es kitet, geil ultra, 2.1Von megy (ez volt a dobozra is irva, gyarilag...). Az egyik (memtest86 szerint) hibas, az azota nincs bennt... Most a 3giga asyncron dual channel modban megy a bios allitasa szerint.
A gond most is memoria gondra utal, a jelensegek a kovetkezok:
Letoltott rar, iso fajlok crc hibasak neha. Telepitofajlokkal is elofordul, pl letoltok skype install exe-t. A telepito elszall hibaval. letoltom ujra, a telepito lefut jol...
Mostanaban a firefox elkezdett elszallogatni.
Futott azota memtest86 eleg sokat, de nem talalt semmit.
Ami meg fura, es megfigyeltem az az, hogy pl firefoxnal volt az, hogy egyik alkalommal amikor mindig elszallt, azt akkor tette, amikor volt flash az oldalon. Miutan ujrainditottam a gepet ez a jelenseg eltunt. Ez tobb esetben megfigyelheto volt, hogy egy ujrainditas mas anomaliakat hozott elo...:)
virus ilyesmi nem jatszik, volt a gepen vista, linux(gentoo, a forditasoknal itt is volt gondom, neha nem fordult vmi, aztan restart utsan igen...), jelenleg windows 7 RC1 van rajta(Ms oldalrol toltottem).

A kerdesem az lenne, hogy mivel lehet a gond? Alaplap hiba okozhat ilyet? Proci? Esetleg ez is memoria csak a memtest nem dobja ki?
HDD van benne nehany, egy 160 es egy 300 as SATA, es ket 120-as ATA.

Remelem tud valaki segiteni.

(#204) Tim82 válasza Tim82 (#202) üzenetére


Tim82
nagyúr

Up. :U

Valaki az előző hozzászólásomra? :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#205) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Van havernak egy p4-es gépe Asrock alaplappal. Csinált egy olyat hogy meghalt. Windows telepítő kiírja hogy az ahci-val van gond, frissíteni kell a bios-t vagy le kell nyomni az F7-et akkor kikapcsolja az ahci-t, de annak nincs értelme. Bios frissítés megvolt, de ugyanúgy nem jó a gép, ha nyomok F7-et akkor eljut a partícionálásig a telepítő. Lehet valamit kezdeni vele, vagy alaplapcsere? Olvastam hogy valakinek a tápcsere segített, de az én tápommal se jobb ez a gép.

moto g72, Ninebot d28e

(#206) kisninja válasza Tim82 (#202) üzenetére


kisninja
őstag

Ha nem csúszik ki hagyd úgy, ha igen akkor ezt a folyékony ragasztót ajánlanám. (rudakban van és pisztollyal kell kinyomni, hőre lágyul.)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#207) fradi81 válasza fradi81 (#205) üzenetére


fradi81
veterán

Az egyk RAM volt hibás.

moto g72, Ninebot d28e

(#208) akaido


akaido
addikt

Üdv Néktek szervíz totyikosok!
Az a kérdésem nőtt, hogy router javítással foglalkozik-é valmelyikőtök? DrayTek Vigor routerem nem vigyorog az istenért se, be se kapcsol, fel se villannak aled-ek sem.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#209) togusa


togusa
csendes tag

Hello! Ket dologra kene vallalkozo kedvu hardver guru.
Az egyik egy MSI K8N Master2 Far8, ami 1.03-nal frissebb biossal os grafikus indulasanal kikapcsol, es csak aramtalanitas utan indul ujra. Sztem a c'n'c miatt elmasznak az orajelek (korabbi bios nem tudja a c'n'c funkciot), uh vrm kondikat kene cserelni, ha minden igaz.
A masik egy asus wl500gp router, ebben a ram chipeket kene kicserelni, feltehetoen egy sd modulrol leszedett masik kettore.

tud valaki segiteni?

(#210) olanor


olanor
tag

Üdv!

Segítségetekre lenne szükségem!

Adott egy ASUS M3A78-EM lapocska amit kicsit megolvasztottam. :U
Valaki meg tudná esetleg csinálni itt PH!-n ?

Ha valaki úgy érzi képes lenne a feladat elvégzésére , írjon egy PÜ-t és leírom pontosan mi történt.

Lehet hagynom kéne és venni másikat , de egy próbát mindenképpen megér

És most beszéljenek a képek :
1
2
3
4

Ügyes voltam ? ;]

(#211) szuper-t


szuper-t
senior tag

Sziasztok
Tamás vagyok Nyíregyházán 2.1 éve foglalkozom javítással égésekkel letört alkatrészekkel zárlatos winyók újraélesztésével kondicserével....

(#212) szuper-t válasza olanor (#210) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ügyes:D megesik az emberrel ha felcseréli a polaritást:D
:)

(#213) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Édesapámék régi gépét próbálom rendbeszedni. Fagyogatott, kikapcsolt magától stb.
Szépen kiszedtem mindenféle felesleges dolgot belőle (+USB, TV out kártya, + LAN) és újratelepítettem a gépet. (K8N Athlonnal)
Tök jól felment minden, hasít, mint az állat, erre egyszercsak winfos update közben kifagy - átváltott a képernyő takarékos módba és úgymaradt. Nem tudtam felébreszteni.
A következő kőrben pár perc múlva reboot....
Na itt abba is hagytam.

Táp probléma lehet? Vagy mi? Szoftverre nem gyanakszom.

A másik gondom a saját gépem. (Ez van leírva a leírásomban). Előbb kipróbáltam az Arma 2 demóját és egyszercsak kikapcsol a gép.
Soha nem csinált ilyet. Ez mi a tökömtől lehet - picit ideges vagyok mert fél éves a gép...

HELP pls!

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#214) szuper-t válasza Elar (#213) üzenetére


szuper-t
senior tag

szia érdemes egy everest ultimat et feldobni és le ellenőrizni a táp feszültségeket
(a kondik nem púposak az alaplapon? nem túl poros a táp vagy a cpu hűtő? )

(#215) szuper-t válasza olanor (#210) üzenetére


szuper-t
senior tag

Hopsz ez enm ide akart jönni.:D

[ Szerkesztve ]

(#216) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Hali!
Valami probléma van az FSP BlueStorm II 400 W-os tápommal.
A probléma akkor kezdődött, miután kipucoltam (portalanítottam) a tápot és a ventijét megolajoztam (vagyis pontosabban mechanikus zsírral befújtam hátul a tengelynél).
A darálós hang teljesen megszűnt ugyan, de miután elindítottam, pár perc után egyszerűen a táp leállította a gépet. A power LED világított, viszont minden leállt. Ekkor megrémültem hogy elszállt a tápegység, de szerencsére nem. Pár perc után újra elindult, de mikor egy csöppet megmozdítottam a házat, megint leállt.
Vagyis ha csak egy pitit is, de megmozdítom a házat, leállít mindent és több percig nem kapcsol be. A mai napig ilyet sohasem csinált.

Azt ajánlották az emberek hogy sürgősen vigyem szervizbe. Elvinném, csakhogy nem tudom hogy ki foglalkozik ilyenekkel, vagyis hogy hova vigyem. Mohács mellett lakom, így oda vagy Pécsre tudnám vinni.
Tudtok esetleg Mohács vagy Pécs környékén szervizt ajánlani?
Egy ilyen "szervizelés" mennyibe kerülne kb.?
És mennyire sürgős ez, vagyis mennyi ideje van vissza a tápegységnek ha nem viszem el azonnal?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#217) spyke79


spyke79
tag

Nagyon hasznos topik :C

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#218) Tibcee


Tibcee
tag

Sziasztok!

Budapesten keresek valakit, aki alaplap, azonbelül kondi javítását vállalja. Egy 939es Asrock Dual-Sata2 lapról van szó. Nem kapcsol be, videokártya más gépben ki lett próbálva, hibátlan, a procin sincs fizikai sérülés. Egyik kondin folyadéknyom látható, valószínűleg kifolyt és ez lehet a hiba.

Priviben várom a segítséget, előre is köszi! :R

(#219) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!

Én is vállalok PC, notebook, mobiltelefon, PDA javítást... javítást Zala megyében. Leginkább Keszthely és környéke. Akinek segítségre van szüksége, nyugodtan írhat privátban.

http://tomeeweb.atw.hu/

(#220) futo001 válasza Tibcee (#218) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Szia! Ha még nem vagy túl rajta, kondi kiforraszt, ugyanolyat beszerez és beforraszt, ügyelve a polaritásra. Ehhez nem kell szervíz. :)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#221) joergie


joergie
őstag

Sziasztok! Egy jó olcsó megbízható TFT szervízt tud valaki mondani?
Notebook kijelző 17" van rajta 5-6 függőleges pixelnyi színes csík.
Valahol kértem árajánlatot, és azt mondták:
Fizetnie kell egy bruttó 7.800Ft-os kategória díjat, ami egyszerűbb hiba esetén
tartalmazza a javítási költséget is és elkezdődik a hiba feltárása.

Namost érted ha kifizetek 8k huf-ot és azt mondják nagyobb a gixer(valószínű ezt mondják mert gerinctelen a legtöbbje, persze pénzből élnek ők is de így?!-sajnos többször megtörtént velem és több a rossz mint a jó tapasztalat) akkor benyelik a cuccost, én meg 15ért tudok venni kijelzőt szóval ez nagyon nem pálya. csak sajnálnám a kijelzőt, nagyon szép képe van, multimédiás notiból való.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#222) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Nem tudtok valami Creative szervizt Bp-en? Vagy valami hasonlót, ahol mp3 lejátszókat szervizelnek?

Az a helyzet, hogy idén lenne 3 éves a "Creative Zen V" mp3 lejátszóm és valahogy meghalt az akkuja! :O Eddig azt szerettem legjobban benne, hogy több, mint egy hétig bírta, most meg minden nap tölthetem, hogy bírja, mert állásban lemerül... :O

Köszönöm szépen a segítségeteket előre is. ;)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#223) la_cc válasza la_cc (#222) üzenetére


la_cc
addikt

Javítás: júniusban volt 2 éves, de a gari 1 évre szólt.

Létezik, hogy egyik hétről a másikra, ilyen drasztikusan behal az akksi? :((

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#224) Freeman2 válasza la_cc (#223) üzenetére


Freeman2
tag

Igen lehetséges.én mobil teló aksival jártam így! :O

[ Szerkesztve ]

Half Life Story!

(#225) gyikica


gyikica
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kis problémám , hogy leszedtem a gépem hátúlját (MSI EX620X).Négy pici csavar tartotta és úgy tűnik , hogy az összes csavar eltűnt , elkeveredett , szóval a párom véletlenül kidobta.
Az lenne a kérdésem , hogy honnan lehetne beszerezni ilyen csavarokat?

(#226) Zone3120


Zone3120
csendes tag

Sziasztok! Creative Zen Vision 30 GB-os lejátszóm van ( a sima Vision, nem a széles kijelzős W). Pár hete leejtettem, és azóta nem működik a touchpadje. Mivel ez a típus nálunk elég ritka, az lenne a kérdésem, hogy egyáltalán érdemes lenne-e bevinni itthoni szervízbe, lenne-e a hozzá alkatrész ha kell, vagy csak néznének maguk elé? Vagy rendeljek hozzá alkatrészt egyből külföldről? Vision W-hez lenne 25 USD-ért touchpad circuit board itt, csak nem tudom, hogy ez jó-e a sima Vision-höz is. :F Tud valaki hozzáértő segíteni? Előre is köszi!

(#227) kbalazs88


kbalazs88
csendes tag

Számítógép összerakás, bővítés, hibakeresés, rendszertelepítés, újratelepítés, házi hálózatok/internet beállítás, vpn szolgáltatás.

Rövid határidővel

Érd és környéke (cs-v ig)
Dunaújváros és környéke (v-cs ig)

kbalazs[kukac]makacs.duf.hu
+36.70.362.76.97


HUAWEI E220 3G modem függetlenítés

[ Szerkesztve ]

dr.gonzo || +36 (30) 234-45-négy-egy

(#228) runner 125


runner 125
nagyúr

Szeva all!

Nagy bajban vagyok, az előbb sikerült megrántanom úgy a lábbammal a notim - FuSi A1667G hálózati töltőjét, h a bemente belül eltörött a notinak, így hiába van rádugva, nem vesz fel áramot. :O Csak ha mozgatom ide-oda a kábelt, akkor néha tölt újra..-Nem a kábel törött meg!

..rohadt fontos most a gép, nincs vki profi köztetek aki esetleg kicserélné/megjavítaná nekem? Az alsó részből, az összes kívülről látható csavart kicsavartam már, de meg sem mozdul az egész.. - H tudom szétszedni? Esetleg vmi szerelési útmutatót vki nem tudna adni? :B

Ha lehet szervizbe nem vinném, ez egy 6 éves gép, egyszerűen nem ér nekem 10k-t..., soha semmi baja nem volt. S amíg megy nem is cserélem le. De ez most nagyon rosszkor jött. :O :(

Nagyon köszönöm előre is.

Üdv.M

mod.: Ha lehet gyorsan pls, 65%on van az akksi. :O

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#229) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok!

Újpest, Rákospalota, Angyalföld, Újpalota vonzáskörzetében tudna vki ajánlani megbízható szervizt?

Köszönöm!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#230) Amilos


Amilos
csendes tag

Sziasztok!

Segítség kellene két alplaphoz.Az egyik egy Asus P4PE2-X,beindul,de csak a ventiket pörgeti,a zöld led ég.A másik egy Asrock P4VT8+,ami tápra kötve meg se mukkan,zöld led sem ég.Az utóbbi kondicserén esett át,de azelőtt sem működött.Az alaplapok nem nálam haltak meg,már így kaptam őket.
SMD alkatrészt tudok cserélni,kivétel BGA. Lámák kíméljenek! :)

"Csigabiga gyere ki,ég a házad ide ki!"

(#231) phumaa


phumaa
csendes tag

Sziasztok!Egy kis segítséget szerenték kérni..
Remélem jó topicban vagyok..

Van egy DVD íróm, be is építettem viszont nem tudom h dugdossam össze.
Az alaplapból jön ki egy IDE kábel,azon viszont 2 csatlakozó van,
Melyiket dugjam bele a dvd-be....Meg ez a Jumperelés hogy megy?
Melyik pöcökjére rakjam rá azt a kis műanyag dugót magyarul?:)
BIOS-ba mit kell állítgatnom?
Van egy cd íróm is az is bele van rakva, d nincs összekötve semmivel mégis látszik az eszközkezelőben:S

Köszi Előre is a segítséget.
Üdv.

(#232) Amilos válasza phumaa (#231) üzenetére


Amilos
csendes tag

Szóval minden optikai meghajtónak be lehet állítani az elsődleges (primary-master),és másodlagos (secondary-sc,vagy cs,azaz cable selected) protokollját.Az IDE kábelek is ugyanígy vannak utasítva: a hosszabik oldala (általában kék) megy az alaplapra.A rövidebbik oldala vége pedig az elsődleges (primary) meghajtóba,a közötte lévő csatlakozó pedig a másodlagos (secondary) meghajtóba.Amennyiben mégsem működik,akkor módosítani kell a Jumperelését a meghajtóknak,hogy stimmeljen a kábelezés bekötéséhez.A BIOS-hoz nem kellene igazán nyúlni,esetleg a boot sorrendjét lehet cserélgetni.Amennyiben hibásan írja ki a BIOS a meghajtót (típus kód nem olvasható le),akkor a meghajtó lehet hibás. :C

[ Szerkesztve ]

"Csigabiga gyere ki,ég a házad ide ki!"

(#233) tundver


tundver
csendes tag

Sziasztok,
tanácsra lenne szükségem és segítségre.
Röviden:
van egy Hannssmini portable Digital tv -m.Még évekkel ezelőtt vettem, de időközben változott a digitális csatornánk. Felvettem a kapcsolatot ugyan a hazai szervízzel, de széttárt és sajnálkozó szavakon kívül mást, nem tudtak mondani.
Kérdés-kérés:
valóban egy apró panel miatt porfogónak használhatom ezt a kis masinát? :W
Vagy van közöttetek egy furmányos valaki, aki tudna erre egy frappáns megoldást. Hát ez lenne a gondom. :F
Andi

(#234) Infox


Infox
csendes tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy egyik pillanatról a másikra elszállt az összes (4 db) usb portom, kivéve egyet, de azon is csak az egér működik. Abit alaplap, 4 db usb 2es bemenet van rajta. Akkor kezdődött, mikor tegnap előtt rákötöttem külső vinyót (már egy ideje megvan, eddig semmi baj nem volt). Amint bedugtam, az egér megnémult, vinyót se ismerte fel a gép. Megpróbáltam mindent mindenhova ki/be stb, de egyetlen végeredmény lett. Csak az egér működik és az is csak az egyiken a 4 közül. Az eszközkezelőben kiírja, hogy usb2 vezérlő letiltva, mert probléma lépett fel.

Van más megoldás az alaplapcserén kívűl?

Előre is köszi

Ádám

‹‹ I-N-F-O-X ››

(#235) Imco válasza Infox (#234) üzenetére


Imco
őstag

Alaplap csere elött ez kiprobálnám.
P4p800 lapoknál volt ilyen hiba, ez orvosolta.

Üdv! Imco

(#236) psyho777 válasza phumaa (#231) üzenetére


psyho777
tag

pü ment

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#237) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Helló, nekem valami jó siemens laptop szervizesre lenne szükségem, egyik céges lifebook nem érzékeli a töltőt, dokkolón keresztül sem, meg simán sem már megpróbáltam másik töltővel is.

(#238) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok,az egyik ismerősöm kukázott egy komplett pc :D,segíteni akartam neki,hogy elinduljon nem volt benne sd ram sem videó kártya de igaz az alapra volt integrálva de én tettem bele egy mx 440 kártyát.Az alaplap intel chipes 815 ha bekapcsolom akkor csak Nom Luck billentyű villog és sípol a csipogó de nincsen kép a monitoron a cd meghajtó csak mocorog de nem adja ki a tálcát és a usb dugott egér billentyű nem működik.Egyáltalán kínlódni vele vagy hagyjam a fennéve mert úgy kellet benne venni egy 128MB SD memóriát de az is használt én ót sem tudom leellenőrizni,hogy jó-e?Köszi a segítséget ellőre is.

(#239) szuper-t válasza Fr3eWar (#237) üzenetére


szuper-t
senior tag

Szia ment egy pü:)

(#240) jonner


jonner
tag

Segítségkérés

Hitachi Deskstar (Modell szám: HDS721616PLA380) vinyómnak letört a tűk fölötti kis műanyag darabja (ami biztosítja, hogy az adatkábel stabilan megmaradjon a csatlakozón). Nincs is meg a darab. Mit tudok csinálni, hogy tudjam használni a winchester-t és hozzáférjek a tárolt tartalomhoz?

J.

(#241) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Miért-mitől lehet az, h hol megy az USB hol meg nem?
Alaplap vagy táp hiba? :F

(#242) djculture válasza jonner (#240) üzenetére


djculture
félisten

Hát azt már csak kókányolással tudod használni,ha a darab meglenne kétkomponensű ragasztóval visszaragaszthatnád.Igy kb vagy kipöckölöd a sata dugót hogy ottmaradjon valamivel vagy odaragasztod direktbe kb ezek a lehetőségeid.

(#243) jonner válasza djculture (#242) üzenetére


jonner
tag

Egyelőre elég lenne annyi, ha le tudnám szedni róla a tartalmat. Mivel ragasszam hozzá a sata dugót?

(#244) djculture válasza SzalaiG (#241) üzenetére


djculture
félisten

Lehet sokminden oka.Érintkezéstöl kezdve tuningolás miatti pci frekó megemelkedés miatt ilyenkor is hibázik a vezérlő stb..Érdemes előbb egy cmos resetet csinálni ugy megnézni .

(#245) SzalaiG válasza djculture (#244) üzenetére


SzalaiG
addikt

Érintkezés és tuning kizárva. Cmos reset megvolt.

(#246) djculture válasza jonner (#243) üzenetére


djculture
félisten

szerintem ha csak ideiglenesre kell akár egy vastagabb és hosszabb befőttes gumival is odalehet fogatni a dugót,persze ne túl szoros legyen hogy nehogy eltörje a vinyó csatit.

(#247) djculture válasza SzalaiG (#245) üzenetére


djculture
félisten

Hát akkor lehet a vezérlő halódik alapon de azt megoldhatod egy pci os usb kártyával 2000 pénz körül van.Tápba is érdemes azért belenézni meg alapon hogy a puffer kondik nincsenek e kiszáradva.

[ Szerkesztve ]

(#248) jonner válasza djculture (#246) üzenetére


jonner
tag

Megpróbálom, köszönöm a tanácsot. :)

(#249) SzalaiG válasza djculture (#247) üzenetére


SzalaiG
addikt

Meglesem és írok. :)

(#250) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, megbízható és olcsó szakit vagy szervízt keresek htc pda telefon javításhoz Budapesten. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.