Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#501) orosziem


orosziem
újonc

Sziasztok.

Van egy ASUS G1S lapim, és rajta egy hibás 8600 GT nvidia chipset. Ezt kéne lecserélni.
Pécs, Szeged vagy Békéscsaba környékén van szakember aki meg tudná csinálni?

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#502) cyber86


cyber86
őstag

Helló. Ilyen processzor hibával találkozott már valaki? [link]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#503) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziaszok!

Mobilos szervizel kapcsolatos. Cserélt már valaki Lumia 820ason érintőt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#504) Dassler


Dassler
őstag

Üdv!

Ha valaki tudna ajánlani házi-mozi beüzemelés kapcsán hozzáértőt Vác és környékén, kérem, ne tartsa magában. Ugyanis ki/be kapcsolgat az erősítő, szervíz szerint erősítő rendben, én meg már kifogytam a lehetséges ötletekből - hangfal hiba, áram hálózati hiba, túlmelegedés, stb. -, ha valaki nem akarja reklámozni magát vagy mást, jöhet privibe is.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#505) sitch91


sitch91
újonc

Sziasztok!

Az lenne a problémám. hogy a gépem kb. egy hete elkezdett egyre inkább "elromlani". Az történt, hogy egyik reggel már csak többszöri bekapcsolás utána indult el teljesen. Elkezdett bootolni de pár másodperc után leállt. Változó volt , hogy mennyire pörgött fel, de amíg nem jutott el oda, hogy a monitor mutassa a töltő képet addig mindig leállt, ha odáig eljutott akkor onnan teljesen rendben volt. Ez ment minden reggel az utóbbi napokban, csak egyre nehezebben kapcsolt be, egyre többet kellett próbálkozni amíg sikerült. Ma reggel már végleg nem kapcsolt be, éppenhogy felpörgette az egyik ventit fél másodpercre de csak ennyi , tovább nem jutottam, most már talán azt se csinálja, de a lényeg, hogy vége, nem kapcsol be egyáltalán. Tudom, hogy sok minden okozhatja a problémát, de először is szükségem lenne valakire, aki relatív olcsón (sajnos nem vagyok megeresztve pénzzel) házhoz jönne és megmondaná, hogy mi a gép baja , aztán majd meglátjuk. A gép szállítása sajnos nem nagyon kivitelezhető. Budapest, 18. kerületében lakom. Köszönöm a válaszokat előre is.

(#506) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok.
Bedöglött a gépem, úgy tűnik az alaplap a felelős. Bevittem az üzletbe, elküldték a gyártóhoz garisan.
Ez úgy 3 hete volt. Viszont azóta semmi jelzés, mikor lesz kész, vagy bármi. Ha érdeklődöm, a szerviz leráz h a gyártónál van a termék, nem tudják mikorra lesz kész, viszont az Asrock szervizét nem lehet elérni.

Kellene a gép, mert érettségizem, és nincs hova betennem a hdd-t (másik gép.. stb. csak egy régi notebook van, elég lassú). Egy csomó tételem van rajta.. :(

Nem lehet ezeket valahogy sürgetni? Vagy nincs rá vmi jogszabály, amire hivatkozhatok?

[ Szerkesztve ]

(#507) Antraxon


Antraxon
csendes tag

Antraxon
(újonc)
Heló
Van egy dimarson dmr 350 házimozirendszerem, és amikor berakom a CD/DVD-t mindig kidobja.
Berakom, elkezd forogni aztán simán kidobja, akármilyen Cd-t rakok be mindig ezt csinálja
Mi lehet a baja?

(#508) h@desz


h@desz
tag

Hali
Segítséget kérnék hogy milyen szakit keresek egyáltalan.
A problemám pedig hogy kocsiban lévô kijelzô(radio,klima,stb) pixelhibás és azt szeretnem megjavítatni lehetôleg Székesfehérváron.
A segítséget elôre is köszönöm.

Azért vagy itt, hogy mindent láss, hogy értsd a szót, olvasd az írást, azért vagy itt, hogy mindent megtanulj

(#509) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Sony Vaio VPCSB javítására keresek szakit! A probléma az, hogy, működés közben be lett dugva a töltő, ekkor rögtön kikapcsolt és a gép és azóta el sem indul. A töltőnek nincs baja, ezt ellenőriztem, illetve a "charger board" csatlakozójánál is megvan a feszültség.

(#510) a.gabriel


a.gabriel
tag

Ismer valaki itt olyan szakembert, aki ért a HP Workstation gépekhez Bp-en?

A minőség az nem véletlen!

(#511) Louis1114


Louis1114
csendes tag

Sziasztok !
Van egy Canon Pixma IP5000-es nyomtatóm. Nyár eléjén nyomtattam még vele, most szerettem volna vele nyomtatni, mivel 2 hónapig nem voltam itthon és nem nyomtat. A motor működik, a lámpa viágít. Mit lehet vele tenni.?
Vagy aki ért hozzá eladnám, árat nem írok, mert nem értek hozzá.

(#512) zoli_1989


zoli_1989
tag

Sziasztok!

A Dunaújváros és környékén lakók figyelmébe ajánlanám a Covit Computer Kft.-t. Sok fajta szervizmunkálatot elvégeznek és átlagosan 3 nap alatt elkészülnek a javításokkal. Minden munka előtt adnak árajánlatot, és ha menet közben megváltozna a végösszeg akkor előtte telefonálnak az ügyfélnek hogy kéri-e a javítást!
Nem utolsó sorban az oldaluk is egész jó!

A címüket az oldalon megtaláljátok http://www.covit.hu/szerviz.php

Én csak ajánlani tudom mindenkinek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#513) winhate


winhate
őstag

Ajanlanek szinten egy profi hw est

F27

"Notebookok BGA hibával rendelkező gépek javítását vállaljuk.

Márkamentes javítások MXM vagy integrált videokártyák javítása.
Ugyan itt MACBOOK notebookok javitása is felső fokon."

Voltam nala 2012 ben es batran ajanlom mindenkinek.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#514) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

VGA javítással ki foglalkozik? nem BGA, néhány alkatrészt kellene pótolni :R

(#515) moonguru válasza dvdbackuper (#514) üzenetére


moonguru
őstag

Vagyunk néhányan, én pl. Budapesten lakom.

Monitor Guru!

(#516) Tibcee


Tibcee
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mobilok csatlakozójának javításával, cseréjével foglalkozik-e innen valaki.

Amiről szó lenne: ZTE V889M típusú készülék MicroUSB csatlakozójának (kitört az aljzatból az érintkező pöckök egy része) cseréje. :R

[ Szerkesztve ]

(#517) winhate válasza Tibcee (#516) üzenetére


winhate
őstag

Igen en is keresek regebbi mobil szervizest.

(w760 , w995 , j20i hazel)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#518) BenkoG


BenkoG
csendes tag

Saitek szervizt keresek, garanciásat. Vettem szarvkormányt és pedált, de gondok hegyekben (pedál össze-vissza irányít, kormány balra húz, a gázkarok mindent vagy semmit alapon működnek).
Minden ötletet, javaslatot, hozzászólást szívesen veszek.

BenkoG

HA-BEN

(#519) nerhucks


nerhucks
csendes tag

Sziasztok!

A számítógépem mostanában kezdett el rosszalkodni. RAM upgrade után elkezdtek a programok crashelni, illetve nagy időközönként kékhalál is előfordul. A RAM-okkal már sok mindent kipróbáltam, de nem találtam megoldást rá. Nem vagyok abban sem biztos, hogy szoftveres vagy hardveres a problémám :( . Konkrétumokkal most nem tudok szolgálni. Valaki tudna segíteni, hogy ezzel kihez kéne fordulnom.
Előre is köszönöm :)

(#520) winhate válasza nerhucks (#519) üzenetére


winhate
őstag

Nagy a valoszinusege hogy ram problema lesz.

Nem mindegy melyik ramot hova teszed es melyik slotba.
Raadasul nehany ram szeret "osszeveszni" a masikkal.

Memtest -el ki tudod deriteni hol dobja el magat.
Szinte minden linux cd -n ott figyel...

Esetleg nem art alaplapod utan nezned milyen a ram configja.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#521) Brucehun


Brucehun
aktív tag

Sziasztok!

Van két darab InnoVision Mighty 3DII V3 (3dfx Voodoo 2 12mb) kártyám, sajnos valamiért nem kapcsol be a régi gépem vele. Hogy szerintetek megéri megjavíttatni és ha igen kihez érdemes elvinni?

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#522) Brucehun


Brucehun
aktív tag

(az előzőt hiányosan írtam le)

Sziasztok!

Van 2 darab InnoVision Mighty 3DII V3 (3dfx Voodoo 2 12mb) kártyám, mint kettőn sajnos 1 láb megvan hajolva vagy eltörve az egyik memóriánál. Hogy Dunakeszi közelében van olyan lehetőségem, ahol ezt a két kártyát megtudom csináltatni? Lehetőleg megbítható helyre, ahol leis lehet tesztelni őket.

HALF-LIFE FOREVER! 3dfx & Glide power!

(#523) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Lenne egy B200 hibás Canon IP 4850
esetleg tudtok rá valakit ?

(#524) Freespace


Freespace
tag

Sziasztok,

Keresnék egy hozzáértőt aki rá tudna nézni a tápomra, hogy mi lehet a baja. (Seasonic M12)
XXI. kerben vagy valami szomszédos kerületben lehetőleg.
Részleteket privátban.

Köszönöm előre is!

(#525) jeni


jeni
félisten

Szia
Tudná valaki,hogy a Fujitsu Amilo 2727 laptopba mi a betehető max. DDR2 ram?
2x1GB DDR2 vagy a 2x2GB DDR2 Ram?

[ Szerkesztve ]

(#526) Atapi válasza jeni (#525) üzenetére


Atapi
senior tag

ha minden igaz gl960 chipsetes, ami intel szerint max 2GB. ettől még lehet próbálkozni többel, találtam olyan fórumot, ahol valaki 3GB felállásban használja a gépét ilyen vezérlővel, de nem garantált a stabil működés. szóval ha bővítésre adod a fejed, csak alapos próbával, látatlanban ne rendelj bele memóriát.

(#527) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Asus Maximus V Extreme alaplap PCIE foglalatának javítására keresek embert. Aki tud, ajánljon valakit... Köszi, sziasztok!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#528) moonguru válasza sestertius (#527) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Tudok ajánlani, csak messze vagyok: Sopron-Nyíregyháza! :)

Ui:

Mivel van benne négy is, talán javítás nélkül is megoldható egy kis kártya rendezéssel! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#529) sestertius válasza moonguru (#528) üzenetére


sestertius
őstag

Inkább csinálni kellene... megy a privi! Üdv! :R

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#530) frovery


frovery
senior tag

Nem tudom, hogy van e itt valaki aki tv-khez is ért.
Egyik ismerősöm vett egy Samsung 2910T PF Silver képcsöves tv-t. Neten semmit nem találtam róla.
Táv nincsen hozzá, 3 különböző univerzálissal próbálkoztunk de semmi fejlemény.
A tv-n bejön a kép, működik csak felül kiírja, hogy GOMB és mellette 3 csík van, mintha le volna zárolva és kérné hozzá a kódot.
Ki lehet ezt valahogy szedni? Mi lehet egyáltalán ez?

(#531) Dolby


Dolby
senior tag

Van valaki, aki foglalkozik acer laptoppal(3820tg)? A tápcsatlakozója kontaktos szerintem, csak sok forgatás és helyezgetés árán lehet elérni hogy elkezdjen tölteni.

[ Szerkesztve ]

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#532) frovery válasza Dolby (#531) üzenetére


frovery
senior tag

Általában az alaplapi csatlakozó lábain elenged a forraszatás.
Komárom-Esztergom megyében ha elhozod megoldható a javítás. Kb: 2 óra alatt megvan.

(#533) Dolby válasza frovery (#532) üzenetére


Dolby
senior tag

Nem nagyon tudok utazgatni sajnos idő hiányában, Budapesti megoldás kellene, azért köszi a felajánlást :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#534) frovery válasza Dolby (#533) üzenetére


frovery
senior tag

;) :R

(#535) zsero


zsero
aktív tag

Sziasztok, egy barátom Motorola Moto G-je vízkáros lett, a következőt produkálja: bekapcsol, lejátssza az animációt, betölt az Android majd magától újraindul (ha töltőre van dúgva). Ha nincs töltöre dúgva akkor csak kikapcsol.
Leszedtem az akkucsatit, visszadugtam, ugyanazt csinálja. Tudnátok ajánlani valakit Budapesten aki meg tudná csinálni?

(#536) MarQs


MarQs
senior tag

Üdv!
Tudtok ajánlani boltot, szervizt, forrást, ahonnan notebook-okhoz használatos csavarokat tudnék venni?
Pontos megnevezés szerint Phillips PM2.5×3.0-ás kellene, fekete, de szerintem megteszi a szimplán M2.5x3.0-ás jelölésű is.
Előre is köszi, ha netán!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#537) hobbyhippy


hobbyhippy
újonc

Asztali PC-m elromlott, keresem a szerviz megoldást ill. alkatrészt:

A gép: HP Compaq 8000 Elite CMT Business PC

A hiba jelentkezése: Minden előzmény nélkül, azonnal, mintha minden áram megszűnt volna, a gép leállt. Nem volt korábban hasonló eset sem. Semmi hangot nem adott, semmi zavaros képet sem, csak minden megszűnt.

Mi történik ha most be akarom indítani ?: A bekapcsoló gombra először a ház elején a zöld ledek felvillannak, de utána piros led villog és hibajelzés jelentkezik. Képet egyáltalán nem ad, a winchester nem indul. Kis idő elteltével a táp ventilátora olyan sebességre kapcsol, ahogyan még soha nem hallottam menni.

Ezen a 43 másodperces videón látható a bekapcs kísérlet:

https://docs.google.com/file/d/0Bx-drF6wjamid19IMUFac2IxTlk/edit?usp=drive_web

Kb a 27. másodpercnél kezdődik a táp szokatlan felpörgése.

Ha tudod mi lehet a hiba, és ha tudsz alkatrészt hozzá, légy szíves jelezd. Persze örülnék ha nem kellene a gépet elvinnem hanem otthon javítható lenne.

A hibajelzés (lásd video) nagyon szabályos, olyan mintha az alaplap ok lenne még. Ha a táp ment el, akkor viszont nem értem, hogy bizonyos ledek mért világítanak, talán kondenzátorról?

beethovensdancer@gmail.com

20/ 498 3098

(#538) hobbyhippy válasza hobbyhippy (#537) üzenetére


hobbyhippy
újonc

Hát igen, mindenki RAM-ra gyanakodott, még én is, és igaz is lett.

4 x 2 GB ramok voltak benne, mind kivetem és egyenként visszahelyeztem.

Az egyik visszahelyezésénél a hiba is visszajött, de ugyanabban a foglalatban egy másik ram működött. A hibásnak tűnő ram érintkezőit kissé megcsiszoltam. Utána működött, igaz egy másik foglalatba került végül.

Tehát vagy a megcsiszolás segített vagy az egyik ram az egyik foglalattal nem volt jó.

Lényeg hogy amikor ilyen szép kultúrált hibajelzést ad az alaplap, és semmi kép nincs, akkor majdnem biztos hogy nem táp, nem vinyó stb, hanem RAM.

(#539) qbeer666


qbeer666
tag

Üdv!
Ma jött elő egy érdekes probléma a laptopomon... Nem rég vásároltam és meg vagyok vele elégedve, de ma vmiért az internet kapcsolat drasztikusan belassult. Amikor sikerült lemérni speedtestel 0,31 mb/s-ot jelzett. Próbáltam felrakni a legfrissebb drivereket a Qualcomm Atheros integrált jelvevőhöz ami a laptopban van, de semmi változás. Eddig nem csinálta, és nem értem mi lehet a baj... Vki ötlet?

Előre is kösz. Feltettem egy másik topikban is a kérdést, biztosra mentem. :)

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#540) moonguru válasza qbeer666 (#539) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Esetleg az ISP-d nem korlátozott le?

Vagy csak problémákkal küzd.

Router vagy modem újraindítás is segíthet.

Persze ha több infót adnál az internetedről pontosabb választ is kaphatnál! :)

Monitor Guru!

(#541) tejeskifly válasza moonguru (#540) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Sziasztok!

Szegeden keresnék valakit aki skullcandy smokin buds headsetemmel tudna segíteni.

A problémám a következő:

Nincs mély hang és a vezérlő gomb nem működik a mikrofon viszont jó. Ha nem dugom be teljesen a csatlakozót akkor szól rendesen mindkét fele.

(#542) Retro11


Retro11
senior tag

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes, vagy egyáltalán lehetséges-e, egy zárlatos alaplap javíttatása? Asus P8H67-M - Rev 3.0

A történet az volna, hogy kivettem a gépből, majd eladási szándékkal elküldtem az alaplapot Zagyva nevű fórumtársnak, aki sikeresen zárlatossá tette a beszerelés alkalmával.

Zöld led villog, kb. két másodpercenként. Próbáltam másik táppal, RAM modulokkal, CPU-val, de nem indul.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv,
Retro11

[ Szerkesztve ]

(#543) moonguru válasza Retro11 (#542) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

50% az esély vagy sikerül vagy nem! :)

Minden azon múlik hogy hol keletkezett a zárlat!

És persze hogy a tápegység védelme mit csinált a még nagyobb bajok megelőzése érdekében!

Milyen jó (nekem) hogy én AMD-s vagyok valamint 99% eséllyel túl messzi lakom ahhoz hogy ránézzek(mérjek)!

Rövidebbre fogva a szót 90% "gazdasági totálkáros" az alaplap! (kivéve ha van még rá garancia)

Monitor Guru!

(#544) windlord


windlord
őstag

Harman Kardon avr 255 erosito javitasaban keresek szakit.

Mukodik, megy linden rajta, csak zummogo hangot hallat magabol...

Kicsit zavaro...

Ha tud valaki, valamit ra az szoljon kerem.

Pecsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#545) frovery válasza windlord (#544) üzenetére


frovery
senior tag

Próbáltad másik konnektorba dugni? Esetleg koax antenna van bekötve?
Legtöbb esetben a brummogó hangot a földhurok okozza.

Földhurokról!

(#546) windlord válasza frovery (#545) üzenetére


windlord
őstag

Nincs antenna rajta, es ez magabol a keszulekbol jon, nem a hangfal brummog.

Zö, zö, zö - fél másodpercenkent ismetlodik.

Eleg zavaro tud lenni.
Aztan van, hogy abbahagyja es kussol...

Szoban belul probaltam a konnektort.
Holnap hozok egy hosszitot es elviszem masik szobaba...

[ Szerkesztve ]

(#547) frovery válasza windlord (#546) üzenetére


frovery
senior tag

Ha nem hagyja abba, akkor egy korrekt szerelőt kell keresned, nehogy valami kontár beleturkáljon egy ilyen komoly cuccba. Nekem is vagy 5 éve üzemel egy Harman Kardon.

Szerintem a táp részén lesz valami, így első blikkre. :)

(#548) windlord válasza frovery (#547) üzenetére


windlord
őstag

Szerintem is, mindig periodikusan ismétlődik...

(#549) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdvözlet!

Meghalt egy ati radeon hd 4850 512MB-os kártyába a ventillátor, viszont szereztem hozzá egy sapphire HD 4870 hűtést, most hogy levettem mindkettőről látom hogy le kellene fűrészelni a lamellákat valamint nem lehetne rajta a sapphire műanyag borítás, mennyire veszélyes játék ez így hűtés szempontjából? Gainward a 4850-es kártya. Köszönöm a mielőbbi válaszokat.:) valamint a 4870-es ventije ugye 4 drótos és a 4850-en csak 2 drót van, hogyan lehet megoldani a venti csatlakoztatását? :R

(#550) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy ASUS F5N-AP158 típusú notim, amiben elszállt a hangkártya. Eleinte csak szimplán nem adott ki hangot, vagy ingadozott (elhalkult teljesen majd visszajött), később viszont már az eszközkezelőből is eltűnt, a tálcán hangikonnál pedig a nincs hangeszköz telepítve felirat látható, ilyenkor az ikonnál is piros x jel van.
Ha a jack csatlakoztóba csatlakoztatok eszközt, akkor elég fura hangok jönnek ki belőle, de csak ha hálózatról üzemel a gép. Az ODD sem működik, habár az már elég régóta.
De az is lehet, hogy a Déli híd vacakol. Találtam neten egy sematikus ábrát, ami alapján minden eszköz a hídon keresztül (mcp67mv-a2) csatlakozik, ebből gondolom hogy akár ott is lehet baj, nem feltétlenül a hangchip a hibás. Ismertek olyan embert, vagy szervízt, aki be tudja mérni az alaplapot?
Érdekelne, hogy mennyiért lehetne megjavítani. Egyáltalán erdemes-e?
Veszprém megye, vagy Győr-Moson-Sopron megye jöhet szóba :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.