Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#851) DonYaHooo válasza Pyttawrx (#850) üzenetére


DonYaHooo
csendes tag

Szia, megoldódott a probléma. Bármilyen hihetetlen de az egyik új RAM volt a probléma. Utána valamiért a windows nem kezelte normálisan a 24G RAM-ot és állandóan memory management kék halállal fagyott, úgyhogy most kivettem a másik RAM sticket is, így most 16G-vel tökéletesen duruzsol.

(#852) Pyttawrx válasza DonYaHooo (#851) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez lett volna a kövi amit javasoltam volna :) De örülök, hogy meglett a hiba. :C

[ Szerkesztve ]

(#853) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!

Erre egy vélemény?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#854) Pyttawrx válasza HoTaZo (#839) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A Kábelek burkolata is épp? Égett szag nincs benne?

(#855) HoTaZo válasza Pyttawrx (#854) üzenetére


HoTaZo
őstag

Épek, nincs szag, s azóta is rendesen működik.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#856) Pyttawrx válasza HoTaZo (#855) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Érdekes…. :)

(#857) HoTaZo válasza Pyttawrx (#856) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igen, azért gondoltam a végén bogárra vagy porszöszmöszre.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#858) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Újfent a Fujitsu Esprimoval kapcsolatban kérdeznék, de most már az utódjával kapcsolatban.
Vettem egy Fujitsu Esprimo D756-ot az E900 leváltására.
A gépre előre telepíttettem a bottal a Windowst, tehát működnie kellett náluk. Nálam viszont nincs kép, a klaviatúra se aktív (nincs visszajelzés a ledekkel).
Próbáltam másik monitorral, másik VGA kábellel, másik videokártyával, végigmentem a csatlakozásokon, de továbbra sem kapok képet.
Nem látom lüktetni a bekapcsoló gomb melletti LEDet sem. SSD-n van a rendszer, elméletileg, de mintha még a boot sem indulna el.
Mit tudok még megnézni, mielőtt visszaküldöm nekik?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#859) Pyttawrx válasza HoTaZo (#858) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ramot vedd ki meg vissza.

(#860) HoTaZo válasza Pyttawrx (#859) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mind a 4x4GB RAM-ot kivettem, még vissza. SSD, HDD, GPU, minden még lett mozgatta, csak a CPU-hoz nem nyúltam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#861) HoTaZo válasza HoTaZo (#860) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ha RAM-ok egyike, vagy több, hibás, az okozhat ilyen hibát?
Lehet, hogy egyenként kéne teszteltem a RAM-okat?
Vagy ha van hibás közte, akkor csak a jók dolgoznak, s a hibásak, mintha nem is lennének benne, nem ismerné fel őket? Ez esetben, csak kéne működnie, nem? :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#862) Pyttawrx válasza HoTaZo (#861) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen teszteld őket egyesével, slotonként is.

(#863) HoTaZo válasza Pyttawrx (#862) üzenetére


HoTaZo
őstag

Féltem tőle, de ma már nincs rá időm, holnap meg indulok egy 2 hetes turnusra. Talán lesz lehetőségem bevinni a boltba, lesz rá 1½ hetük, hogy megcsinálják.

Köszönöm, hogy foglalkoztál velem! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#864) Pyttawrx válasza HoTaZo (#863) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igazán nincs mi. Majd írd meg mi lett, ha gondolod.

(#865) HoTaZo válasza Pyttawrx (#864) üzenetére


HoTaZo
őstag

Természetesen. Sikerült eljuttatom a gépet a boltba, azt mondták, hogy 15 munkanapjuk van megcsinálni...

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#866) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

TMX Mobile Solution Szerviz Kft. Valaki ismeri mi, hogy, merre?
Küldtek futárt telefonért, bevizsgálták és nem éltem az árajánlattal, most Hétfőn érkezik is vissza. Mielőtt felküldtem rákérdeztem az árakra. Azt mondták 3 ezer az oda, 3 ezer a vissza szállítás és 4.300 Ft a bevizsgálási dij.
Most látom csak 2.500 Ft amit fizetnem kell...ezt meg hogy? [kép]

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#867) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Továbbra is a Fujitsuval kapcsolatban, csak most a haldokló gép az ügyfél.
Van nálam egy Corsair táp. Gondoltam, hogy kipróbálom vele, hátha csak a Fujitsu tápja beteg.
A Corsairnek több fő csatlakozása is van, míg a Fujitsunak csak egy.
Még össze is dugható, mert a formák megegyeznek, ugyanoda esik a tüske nélküli pont is, s nem akadályozza a csatlakoztatást a 4 plusz tüske sem.
Viszont, a vezeték elosztásban van erős eltérés, [kép], [kép].

Ez, hogy van? :Y Miért? :F
Milyen megoldás lehet rá?

Bátor voltam, csatlakoztattam, áram alá helyeztem, de nem indult el. Szerencsére, kárt sem okoztam, mert se füst, se szikra nem jelentkezett. Visszacsatlakoztatva a saját tápját, ugyanazt a hibajelenséget (újraindulás, automatikus hibajavítás , ami nem sikerül) produkálja.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#868) Pyttawrx válasza HoTaZo (#867) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De hogy jött itt szóba táp? Itt ez más hibára utal.

(#869) HoTaZo válasza Pyttawrx (#868) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez a régi gép, ami egyszer csattant, de nem mutatott hibát, egy darabig, aztán egyre sűrűbben kezdett újraindulni.

Ezt megelégelve rendeltem a D765-öt, ami ment vissza a szervizbe.
De, ki akartam próbálni ezt a Corsaire tápot a régi gépen, míg az "újat" lesznek jegyesek működőképesé tenni a szervizben.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#870) HoTaZo válasza HoTaZo (#867) üzenetére


HoTaZo
őstag

Akkor, erre a tápcsatlakozó gondokra nincs megoldás, magyarázat?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#871) Pyttawrx válasza HoTaZo (#870) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kellhet egy ilyesmi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#872) HoTaZo válasza Pyttawrx (#871) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szuper! :U
Ok.
Köszönöm! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#873) HoTaZo válasza Pyttawrx (#864) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ma hívott a bolt, egy másik gép lesz, mert ennek az egyik RAM slotja volt hibás.
Ebből fakadó kérdésem: ha hibás egy RAM slot, de a Windows telepítéséhez nem a hibás slotba rakták RAM-ot, üresen maradt, attól még működhetett náluk a gép? Vagy az üres slot is okozhat olyan hibát, hogy a DOS sem indul el?
Arról meg nem sok kétségem van, hogy mennyire tesztelték le a gépet az általam rendelt konfigurációval... :U
Jövő hét végén meglátom, hogy mennyire bízhatok meg bennük.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#874) Pyttawrx válasza HoTaZo (#873) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Persze a hibás ram modul, üresen, lényegébe semmi, így működhet rendben egy gép.

(#875) HoTaZo válasza Pyttawrx (#874) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, köszönöm!
Mi a tapasztalatok, ilyen esetben, mennyire automatikus, hogy új számlát állítanak ki vagy egy dokumentumal kitolják egy hónappal a garanciát? Vagy ezért rágnom kell a fülüket?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#876) Pyttawrx válasza HoTaZo (#875) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én passzolom, ezt nem tudom :)

(#877) SZULTA válasza Pyttawrx (#876) üzenetére


SZULTA
tag

sziasztok!

segítségeteket szeretnék kérni!
van egy tápegységem ami kernel hibát okoz néha néha és az egyik sata csatlakozó műanyag kijjebb csúszott lehet emiatt nemtudom.
hova lenne érdemes elküldeni szervízbe?
köszönöm :R

(#878) Pyttawrx válasza SZULTA (#877) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Attól függ honnan vetted, és hogy garanciás-e, akkor hozzájuk kell küldeni, vagy van szerződött partnerük, ez tők tudják.
Vedd fel a kapcsolatot azokkal ahonna vetted, és ők megmondják, hogy mit csinálj.
számlát és a szériaszámot késztsd elő.
Ha nem garos, akkor valami helyi pc szervizbe, ezt meg te tudod ki ott a megbízható.

(#879) SZULTA válasza Pyttawrx (#878) üzenetére


SZULTA
tag

Szia!

Köszönöm a választ. Hát az a nagy helyzet, hogy pcland.hu ról vásároltam seasonic 1050 platinumot 2015 be csak az a baj az akkori pcland csődbe ment...
seasonic 7 év gart ad rá így az is lejárt.
ezért kértem infót hátha van vmi profi táp szervíz ahova eltudnám küldeni :) köszönöm :R

(#880) Pyttawrx válasza SZULTA (#879) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de ha [link] róluk van szó, fel kell venni velük a kapcsolatot

(#881) SZULTA válasza Pyttawrx (#880) üzenetére


SZULTA
tag

igen felvettem és tájékoztattak is, hogy az előző pcland be csődőlt és ők vették át.
a cím is teljesen más már. :(

(#882) Pyttawrx válasza SZULTA (#881) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De nem intézik a gart?

(#883) SZULTA válasza Pyttawrx (#882) üzenetére


SZULTA
tag

nem sajnos nem :(

(#884) Pyttawrx válasza SZULTA (#883) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor helyi pc szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#885) HoTaZo válasza HoTaZo (#873) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Na, megérkezett az "új" gép, működik! :R :D

Kérdésem: Ha a régi gép dedikált, particionált HDD-it (2x500GB) csatlakoztatom, (nem egyszerre) az új gép SATA csatlakozóira (hogy átmentsem az új gép HDD-jére (1x1TB) a tartalmak egy részét, akkor mire számítsak? Miként fogja felismerni? Még nem csináltam ilyet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#886) HoTaZo válasza HoTaZo (#885) üzenetére


HoTaZo
őstag

Megoldva.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#887) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Adott egy Sony XF9005 TV, ami már egy ideje az alábbi hibát produkálja;
1. bekapcsolás után jó, kb 10 percig, majd
2. csúnyán elkezd csíkos lenni (némiképp és nagyon lassan mozognak a csíkok, sosem állandó), majd olyan. fél óra múlva (kb.),
3. helyreáll...

Szerintetek érdemes javítani? Milyen költséget képviselhet, van itt valaki, akinek van rálátása esetleg pont javít is hasonló hibákat?
(egyszer már nekifutottam a témának, tudom, hogy javítható, csak azt nem, hogy érdemes-e...).

Köszönöm :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#888) kovacsit


kovacsit
tag

Sziasztok,

Kedvenc gyermekem leejtette a Mi10T Lite készülékét, a kijelző sarka eltört, és a felső fele nem működik.

Budapest pesti oldalán keresek javítást (nem kell szakszerviz) ha lehet hétvégén...
( Kedden táborba menne a gyerek)

Volna olyan kedves valaki, hogy ezt a cserét hétvégén meg tudá oldani neki?

Köszi!!

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#889) Pyttawrx válasza kovacsit (#888) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem ebből másik teló lesz. Ugye nem mindenhol van készleten ehhez lcd. Vagy nézegess hirdetéseket, kiaz aki ilyenkor is szervizel, és van alkatrésze is polcon.

[ Szerkesztve ]

(#890) A214


A214
aktív tag

Sziasztok
Az alany egy Acer E1-570G notebok, már csak hálózatról lehet üzemeltetni.
Tehát ha lehúzom a tápról azonnal kikapcsol. Gondoltam egy merészét és rendeltem bele egy új aksit.
De sajnos ugyanaz a helyzet :W . Nem gondolom, hogy a küldött aksi is hibás. (ezt vettem:[link]
Van ötletetek mit lehetne csinálni ? :R

(#891) axlfsi válasza A214 (#890) üzenetére


axlfsi
veterán

"...Nem gondolom, hogy a küldött aksi is hibás"

Igazából nem is gondolni kellene, hanem -amennyiben az jó és fel is ismerte a noti/oprendszer - szépen ki is jelzi azt, látod az aktuális töltést, töltöttségi szinte(ke)t...

Van telepítve bármilyen oprendszer? Azon belül vizsgálva az akkumulátort, mit látni?

Ha nincs hozzáértő tudás és multiméter, a fentieket vizsgálva is már előrébb lehetsz valamivel (persze, a töltésvezérlő is makkanhatott, de talán ez jóval ritkább, viszont itt már valóban mérni műszerrel kellene pár dolgot...).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#892) A214 válasza axlfsi (#891) üzenetére


A214
aktív tag

Windows 10 fut a gépen, az aksit kijelzi bár vannak anomáliák ha az aksi ikonra húzom az egeret 225% mutat ha rákatintok 100%
Op rendszeren belül még milyen módszerrel tudom vizsgálni,tesztelni?
Multiméter van , hozzá értő tudás kevés,
de ha iránymutatás kapok hogy mit mérjek talán azt még meg tudom csinálni fáziskergető létemre :K

(#893) Pyttawrx válasza A214 (#892) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hw info progi mit mutat?

(#894) dodo86


dodo86
újonc

Sziasztok. Érdeklődnek , hogy forrasztassal kapcsolatban tudna e valaki segíteni nekem. Elsősorban Buda XII, I, II es XI kerületben. A problémám, hogy van egy retro Geforce 2 ti karim aminek a vga csatlakozója kontaktos. Működik meg minden, de ha mozog a kábel a színek elmennek.. néha pirosas néha zöldes lesz a kép. Illetve szabad szemmel is látható hogy valami nem stimmel vele. Na most van egy Geforce 2 mx em ugyan olyan vga csatival, de az hibátlan. Tulajdonkepp a rosszat le kellene forrasztani es a jót a helyére rakni. Ehhez esetleg tudnátok ajánlani embert ? Csinálnak meg ilyesmi javításokat? Előre is Koszonom. David

(#895) A214 válasza Pyttawrx (#893) üzenetére


A214
aktív tag

Köszi, hogy időt szántok rá! :R
Itt vannak az infok: [link]

(#896) bencematesz


bencematesz
csendes tag

Sziasztok. Sajnos nem értek hozzá ezért keresnék hozzáértő szakembert, hogy az új videókártyát beépítse a régi helyére. Érd, Budaörs, Bp.XI.ker lenne jó. Köszönöm

(#897) Pyttawrx válasza A214 (#895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem semmi nem jön be a linkre kattintva

(#898) alcapon3


alcapon3
újonc

Sziasztok nekem egy olyan problémám lenne, hogy "hideg" indításnál a PC robotszerű akadozó hangon működik emellett be is van lassulva a PC, de nincs le terhelve semmilyen hardver. A setup: R5 7600 -asrock b650m pro rs- DDR5 Crossair 23gb 5200mhz - Radeon 6800xt- M2 ssd- 750W táp. Mi lehet a gond? Szoft hibára gyanakszunk de az istenért nem jöttünk még rá

(#899) Pyttawrx válasza alcapon3 (#898) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Live linux esetén is pl?

(#900) alcapon3


alcapon3
újonc

Nem próbáltam, őszintén nem is használtam még. Nem sokat tudok hogy hogyan próbálhatnám ki vele

(#902) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv sziasztok!

Egy kis méretű szobában lévő 65C3 Oled tv hangját szeretném megtámogatni valamilyen hangrendszerrel és miközben nézegetem a soundbarokat, elgondolkoztam egy szimpla 2.1 aktív rendszeren is, számításba jöhet az is.
Mivel itthon van már jó ideje elfekvőben egy nagyon régi Panasonic SA-HT 885 5.1 rendszerem ami anno nagyon szépen szólt, (csak az aktív sub, center és az első kettő hangfal van meg hozzá, távirányító nuku) eszembe jutott, hogy mi lenne ha megpróbálnám ezt a rendszert kiépíteni, azaz kapna két új hangfal dobozt,és plusz egy új ládát az iker sub.......

Ugye ez egy 5.1 kompakt rendszer volt, klasszikusan a tápkábel ment a ládába, ládából a hangszórók, és a fejegység egy kábellel csatlakozott a ládába, amin keresztül szabályoztam az aktív ládát.

Kérdésem az lenne megoldható szerintetek ez egyáltalán?
(tehát új dobozokba hangszórók be +az új ládába subok és az erősítő be,majd hdmi +optikai csatlakozó, és direkt hangszabályozásra opció a régi fejegység kihagyásával a "rendszerből)?

Tudom kókánynak tűnik, de mielőtt kidobnám a levesbe, gondoltam hátha.... nem képvisel nagy értéket, de tényleg szépen szólt......
Ha nincs opció rá, akkor kuka és lesz majd soundbar vagy egy aktív 2.1 rendszer.

Köszi :R

Aktív láda hátulja. Ez a szett (nincs rajta se HDMI,sem optikai 😀)

(#903) modflow


modflow
veterán

Van egy Whirlpool FFB 8458 BV EE mosógépem.
Egy pénzérme, vagy valami beszorult, és kilyukasztotta a dobot. A külső műanyag valamit, amiben a víz van, végülis nem dob a neve, a dob is ebben van.
Ezt lehet forrasztani?

A szerviz szerint nem, vagy annyiért, mint egy új gép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.