Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#701) Spet válasza sniper112 (#699) üzenetére


Spet
addikt

Ugyanugy uzemel csak mar a hirdetes nem el.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#702) mzso


mzso
veterán

Helló!

Itt érdeklődni is lehet, vagy csak szervizest keresni?

Nekem az a bajom, hogy az okostelefonomban meghalt az automatikus kijelző-fényerő szabályzás egy ideje. Tudok valamit ellenőrizni magam? Az a baj, hogy azt sem tudom hogy működik...

Van külön szenzor ami méri a fényerőt? Hol? Elől csak három nyílás van. Hangszóró, kamera, közelségi szenzor.

(#703) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok!

Asus x555ln noti kipucolásához és processzora pasztázásához keresek Bp-en szakembert. Csak olyan jelentkezzen(lehetőleg folyékony fém alapú pasztázás), aki tényleg ért a dologhoz és csinált már ilyet. A gépet nem hagyom ott sehol, tehát lehetőleg meg lehessen várni a melót. Ár megjelöléssel privát üzenetet várok vagy tel: 06317842375 :R

(#704) Spet válasza amdboy (#703) üzenetére


Spet
addikt

;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#705) amdboy válasza Spet (#704) üzenetére


amdboy
senior tag

:DDD Na őt nem kérném meg, hogy pasztázzon nekem 1-et. :D Sose bírtam a T-1000 modellt :( :DD

(#706) Kernel válasza amdboy (#705) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szoktak egyáltalán ilyet vállalni megvárhatóra? A munkafolyamatot végig látni akarod, vagy valami váróhelyiségben vészelnéd át?

(Nekem más a profilom, ugyanakkor PC-szervizbe sem járok.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#707) amdboy válasza Kernel (#706) üzenetére


amdboy
senior tag

persze, hogy szoktak, főleg aki nem boltban csinálja. 1 látni is szeretném(rossz tapasztalat miatt), 2: kb 15- 20 perces folyamat tehát nem egy nagy dolog, csak én nem merek hozzányúlni :)

(#708) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok! Olyan szakembert keresek aki vállalná egy LG F12470TD típusú mosógép áramkörének a javítását. Mosógép szerelő nézte és a képen látható panelt kell javítani vagy cserélni.

(#709) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Néhány alkatrész beszerzésében kérnék segítséget. Egy Panasonic TX-P42ST50E plazmát villámcsapás ért és azóta a TV-tuner rész nem működik. 2016-ban megjárta a szervizt, de az alkatrészek nehézkes beszerzése és borsos ára miatt nem került javításra a készülék.

A szervizpapír szerinti sérült alkatrészek:
• tápegység
• main board
• Y-main

Szerintetek manapság hozzájuthatok még ezekhez?
Ebayen csak más típusokhoz találtam alkatrészeket, melyeknek egy része talán ehhez is jó volna, de ugye ehhez szakember kellene.

Előre is köszi.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#710) Spet válasza kuyarashi (#709) üzenetére


Spet
addikt

Alkatrészeken van valami jól kivehető azonosító kód?

Ha igen, akkor az alapján megpróbálhatsz keresni te is. De ha 2016-ban borsos volt, akkor nagy eséllyel most még borsosabbak lesznek ezek a dolgok.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#711) kuyarashi válasza Spet (#710) üzenetére


kuyarashi
őstag

Közben részlegesen megoldódott.
Valószínűleg csak alaplapra lesz szükség.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#712) feregember


feregember
csendes tag

Logitech S-220 -at szeretnék javíttatni.
2.1-es aktiv hangfal PC-hez
https://www.cnet.com/products/logitech-s-220-speaker-system-for-pc-wired-series/specs/#p=logitech-s-220-speaker-system-for-pc-980000021/

Hangot egyáltalán nem ad, vagy csak nagyon minimális, gondolom az erősítő része hibásodhatott meg.

Budapesten, a Blahához közel, vagy legalább az 1-es villamos vonalán belül keresek szerelőt. Privát üzenetben várom az ajánlatokat, javaslatokat legkésőbb 2018 május 27-ig.

(#713) Jakab66[hun]


Jakab66[hun]
senior tag

Sziasztok! Tegnap vettem a gépembe 2x8gb ddr3 1600 cl9 ramot, 2x4 volt benne idáig. Betettem a gépbe, bekapcsolom és minden világít, ventik mennek, nem csipog, de nincs kép. Addig probalgattam egyesével, míg kiderült, az egyikkel teljesen jól működik, a másikkal viszont az előbb leírt jelenség lép fel, minden slotban. Hibás lenne az új modul? Vihetem Gariztatni? Előre is köszönöm!

Gipsz Jakab

(#714) QG


QG
tag

Xiaomi Mi Pad 2-t ki javít Budapesten?
Lezárás után kb 3 percig nem adott képet. Szoftvert akartam frissíteni rajta, valami félresikerült.

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#715) syberia


syberia
veterán

Sziasztok!

Tápegység javítással foglalkozik valaki Budapesten? Kollégám tápja megadta magát pár hónapja, hibátlanul üzemelet jó darabig, de a gyanúm szerint egy hibás elosztó miatt végleg lekapcsolt (talán a védelem lőtte le a tápot). Belül minden épnek látszik, nincsenek púpos vagy elszíneződött kondérok, sem égésnyomok. Enermax PRO82+ 525W-ról van szó, ami nem mai darab, de a maga idejében csúcsminőséget képviselt, ezért gondoltuk hogy érdemes lenne megjavíttatni, ha gazdaságosan megoldható a dolog.

(#713) Jakab66[hun]: Mivel a régiekkel is hibátlanul ment, szerintem garanciáztathatod.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#716) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Villámkáros biztosítós kérdésem lenne.
1155 alaplap, 16 giga ddr3, i5, zárt rendszerű vízhűtő, kölcsönkapott GT630.
Szóval villámkár, gép nem indul. Másik táppal megnéztem, nem indult el, de nagyon nem akartam piszkálni.
Beszéltem egy számtech bolt és szervízzel, nem válogattam, a legközelebbibe mentem. Ott azt mondták , ilyenkor az alaplap mindig kimegy, ahogy én is feltételeztem a másik táppal történő indítás sikertelensége miatt. Előfordul, hogy más is. Ekkor megírják a szakvéleményt, hogy főalkatrész tönkrement, ilyen már nem kapható, kiajánlja, hogy kapok új i5-ös alaplapot, procit, ramot, mindenki happy.
Igenám csak a biztosító átpasszolt valami szerviz céghez, addigra már leadtam a gépemet, és a szakszerviznél kötik az ebet a karóhoz, hogy ha az alaplap ment ki alaplapot kell csak venni, a ddr3 sem annyira elavult még, hogy ne lehessen kapni, stb. Megnéztem neten, egyetlen fajta túlárazott 1155 alaplapot dob föl az árukereső a 80 ezres üzletieken kívül. Namost ezen nincs HDMI csatlakozó amit én használtam és nem lehet rá föltenni a vízhűtőmet, mert az 775-ös (a tönkrement alaplapomon voltak 775-ös hűtőrögzítő furatok is)
Nyilván szeretném is hogy kapjak egy új i5-öst, 16 giga ddr4-et meg hozzá egy alaplapot, de milyen hivatkozási alapom van ilyenkor, hogy jöhetek ki a legjobban belőle? Ha rá kell fizetni egy kicsit az még oké, de hogy ők csak az alaplapom helyett vegyenek egy másikat mert valahol még lehet ilyen elavultat kapni, és mi van ha a többi, még működő cuccom is kapott rendesen, de még épp megy mondjuk 1 hónapig aztán megpusztul? Utólag már nehezen verem rá a korábbi villámkárra.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#717) belaazallat válasza rasotamas (#716) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Nálam pont ilyen esetben (775-ös lap), a biztosító nem kötözködött. K&H

Ha kötik az ebet a karóhoz, akkor mond meg nekik, hogy adjanak olyan lapot, ami az általad kívánt paramétereket tudja, vagy fizessék ki a szükséges csatlakozók/kábelek/átalakítókat a video kimenet miatt, meg az új vízhűtő blokk árát.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#718) rasotamas válasza belaazallat (#717) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi a választ!

Volt kint ma a kárszakértő, ő a főnökével ellentétben azt mondta jó eséllyel rendben lesz a dolog, majd hív.

Mondjuk nem bántam volna a Coffe lake i5-8400-hoz nem B250-es hanem B360-as lapot ír a szervíz a szakvéleményre meg nem valami gagyi Deepcool tápot, de le van tojva ha kapok egy új gépbelsőt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#719) rasotamas válasza belaazallat (#717) üzenetére


rasotamas
veterán

Amúgy nekem 1155-ös lap, de 775-ös hűtő van rajta mert a lapom ComboCoolerOption-ös, ami azt jelenti, hogy rámegy a 775-ös hűtő is.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#720) Wucky válasza rasotamas (#719) üzenetére


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok!
Szóval történt hogy táp venti olajozás után ráejtettem a vidikarira a tápot. Nem nagyot esett max 15 cm,de azóta nem ad jelet a monitornak. Kipróbáltam másik vidikarival,másik táppal,de ugyan ez a helyzet. Ventik felpörögnek meg minden,csak kép nincs egyik videó kártyával sem. Valószínű hogy alaplap lett. Győrben esetleg lenne valaki aki ránézne hogy menthető e,vagy érdemes e,vagy vegyek egy másik lapot. Egy régebbi 1155-ös micro itx alaplap lenne az alany.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#721) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok!

SONY Xperia M2 USB csatlakozót kellene cserélni, Miskolc és környékén ki vállalná be és mennyiért? Privát üzenetben is lehet írni, köszönöm.

(#722) mborsik


mborsik
újonc

Sziasztok,

A mellékelt fotón látható szagelszívó-panel szorul javításra. Vélhetően a szürke trafó a hibás, de én nem merem leforrasztani, visszakontárkodni. A panelt magát azért ki tudom kötni, viszem ahova kell (Bp és környéke) Ha van vki, aki ezt csuklóból kirázza, kérem írjon!

Köszönöm,

Marci,

[ Szerkesztve ]

(#723) 97bandy


97bandy
tag

Üdv!
Dell XPS8300 DH67M01 alaplappal lenne olyan problémám, hogy az alaplapi hangkártya drivere feltelepül (Realtek HD audiós cucc), de nem érzékeli a bedugott eszközöket egyik jack csatin sem, így aktív hangeszköz sem jelenik meg.
SW hiba kizárva, Ubuntu Live CD-ről másik két teljesen ugyanilyen lapon rögtön van hang, ezen nincs. BIOS legfrissebb.
Vakon nem szeretnék nekiesni az alaplapnak, de ha valaki tud valami tipikus alkatrészt/hibaforrást erre, akkor úgy már lehet, hogy lenne esély a javításra.
Köszi.

(#724) Vaszil76


Vaszil76
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék, mivel a DELL U2713HM típusú monitorom elromlott. A hiba a következő: A gépemet, ha display port kábellel kötöm össze, akkor nincs jel! Ha HDMI- n csatlakoztatom, akkor van jel! Ilyen hibával találkoztatok már? Minden ötletet szívesen meghallgatok! Köszi előre is.

(#725) kislalo


kislalo
csendes tag

Sziasztok. Ne haragudjatok a zavarásért, de elég tanácstalan vagyok a videókártyám miatt. Egy Gigabyte r9 280x OC lenne az alany. Néhány hónapja elkezdett random időpontokban kékhalált dobni. A kék képernyőn atikmpag.sys-re hivatkozott. Ahogy tudtam, utána gugliztam a témának, és általában három dolgot írtak. Legtöbb helyen azt, hogy valami szoftveres akadás lehet, telepítsem vagy a legfrissebb drvivert, vagy azt az utolsó drivert, amivel még jól működött. Továbbá írták, hogy lehet probléma a táppal és melegedéssel is. Ez a kettő, amit gyorsan sikerült kizárni. Ami stressztesztet és benchmarkot találtam ráengedtem, és mindet gond nélkül tűrte. Gondolom ha melegedne, vagy tápot nem kapna megfelelően, akkor az ilyenek alatt legalább egyszer megadta volna volna magát, de soha nem sikerült ezekkel összeborítani. Szóval visszaraktam azt a drivert, amivel megvásárláskor (2015-ben) telepítettem, azt ami a gigabyte honlapján ajánlanak hozzá (v13.10). A kékhalálok maradéktalanul megszűntek, kicsit másabb lett a jelenség. Dob egy fekete képernyőt, utána kifagy a hang, majd visszatér a képernyő, és alul megjelenik a display driver has stopped working, but recovered hibaüzenet. Játékok ilyenkor kifagynak, de egyszerűbb folyamatok, mint egy online videó, vagy hdd-ről futtatott film gond nélkül folytatódik. Próbálkoztam már sok dologgal, változást a VGA frekvenciáinak, feszültségeinek finom állítgatása hozott, voltak topikok ahol azt írták, hogy megoldhatja a dolgot, mert ez egy OC kártya, de bármerre tekergettem, mindig csak instabilabb lett. Van esetleg valami ötletetek, hogy mit próbálhatnék ki, hogy megszűnjön a hiba jelenség, vagy hogy egyértelműen kitesztelhessem, hogy most ez egy hardveres hiba, és új VGA kell, vagy egy szoftveres akadás, és majd egyszer lesz egyszer egy olyan verziójú AMD driver, ami megoldja ezt? Sajnos hasonló kategóriájú csere VGA-t most nem tudok leakasztani. Elnézést a szakmaiatlan megfogalmazásért, csak hobbi felhasználó vagyok.
A teljes konfig: Táp: 750W CoolerMaster GX750, Alaplap: Intel DH77KC, Processzor: intel i7 3770 4x(8x) 3400mhz, Memória: 16GB (16392MB) DDR3 1600mhz Kingston, VGA: Gigabyte R9 280X OC 3GB GDDR5, SSD: 128GB SATA3 Plextor PX-128M6Pro, HDD: 750GB WD Black SATA2, Win7 64 bit pro.

Köszönöm az esetleges ötleteket.

(#726) mikk2000 válasza kislalo (#725) üzenetére


mikk2000
őstag

Próbáld ki egy másik gépben a kártyát, és ha ott is halálozik, akkor a kártya rossz egyértelműen.

(#727) kislalo válasza mikk2000 (#726) üzenetére


kislalo
csendes tag

Köszi a tippet. Sajnos másik gép sem áll a rendelkezésemre, már túl lennék rajta, ha igen. Azért is érdeklődök itt, profi emberek között, hogy tudtok-e valami "tuti" kitesztelési módszert, amit én itthon egyedül, egyszerű végfelhasználóként is elvégezhetek. Eddig futottak rajta AIDA64, Furmark Benchmarkjai, és stesstesztjei. Bármelyikét simán állja, stress teszteket is akár egy órán át is (utána megunom), stabil ~85 'C hőmérsékleten, de tényleg rengeteg ilyen izét próbáltam, amiket a google javasolt. Heaven, Catzilla, stb. Egyszerűen nem akar beléjük fulladni. Máskor megy egy egérmozdítás, vagy egy ALT+TAB kiborítja. Nem értem a jelenséget.
De köszi még egyszer a tippet. Hátha lesz még ötlete másnak is.

(#728) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Olyan embert keresnék Debrecenben vagy környékén aki házimozit tud javítani, a problémám a következő: "adott egy régi LG HX906PA típusú házimozi rendszer, amit kb 7 éve vettem. Ezidáig semmi baja nem volt, aztán most amikor be akartam kapcsolni pár mp működés után kikapcsol, majd megint visszakapcsol, aztán megint ki. Amikor normálisan működött, volt egy kis hangja, mostmár csak egy kis magas sípoló hang, amit csak úgy lehet hallani, hogy ha szét szedem és közel hajolok hozzá. Próbáltam szoftvert frissíteni, de nem jutok el odáig mert kikapcsol. Tulajdonképpen semmit sem lehet vele kezdeni mert kb 10 mp után kikapcsol...Esetleg valami ötlet, hogy mégis mi lehet ilyenkor a baj?"

(#729) simondr válasza kislalo (#727) üzenetére


simondr
senior tag

Szia!

Ennek a kérdésnek nem itt a helye, de ha már találkoztam vele:

Az ilyen jellegű hiba mindig memória vagy azzal kapcsolatos egyéb hardware (processzor vagy alaplap esetleg táp) problémára szokott utalni.
Megoldódott már a gondod? Ha igen megosztod velünk hogy mi volt?

(#730) kislalo válasza simondr (#729) üzenetére


kislalo
csendes tag

Szia. Ne haragudj, nem tudtam, hogy ilyen kérdésnek nincs itt helye.
Köszi amúgy az érdeklődést. Nem jöttem rá, hogy mi okozza problémát, sőt arra jutottam, hogy ilyen probléma nincs is. Mármint, hogy stress test alatt stabil a kártya, egy egér mozgatásra, meg kék halált produkál. A legértelmesebb választ a gigabyte online supportjától kaptam (igen, képes voltam írni nekik is xD). Nyilván nem tudták megmondani, hogy a hardver melyik eleme a hibás, de azt írták, hogy ezek a maguk korában túl erős kártyák előbb-utóbb erre a sorsra jutnak, ha nincsenek házilag húzva, akkor is.
Sikerült kölcsön kérni egy csere kártyát, és azzal kifogástalanul működött a számítógép. Ezzel egyértelművé vált számomra, hogy tényleg csak a VGA a hibás, és bátran mertem venni egy másik a helyére. A számítógép megint stabilan működik.

(#731) MarkLD77 válasza ron8 (#728) üzenetére


MarkLD77
újonc

Szia!
Sajnos az ország másik végéből írok, ezért nem tudok helyben megoldást javasolni. Nem pont ilyen, de hasonló problémával küzdök és érdekelne, hogy sikerült-e orvosolni. Nálam évekig működött tökéletesen, aztán tegnap elkezdett kikapcsolni néhány perc után. Először azt hittem, nincs hűtése és "biztonsági okokból" áll le a túlmelegedés elkerülése miatt, de megnéztem, a hűtő ventilátora működik. Most viszont már be se kapcsol. Ha kihúzom a hálózati dugót és szünet után újra bedugom, akkor a BOOT felirat jelenik meg, de ott is marad. Ha meg bekapcsolom, akkor a PLEASE WAIT felirat fut folyamatosan, akár órákon át. A termékem ugyanaz, mint a tiéd, csak PX verzió. A szoftver frissítése nálam is reménytelen.
Az LG Service központtal ma egyeztettem e-mailben, azt javasolták, vigyem be márkaszervizbe, ott meg tudják oldani. Ha lesz infóm, jelentkezem. Addig is, ha nálad történt közben valami, megköszönném, ha megosztanád.
Üdv.
Laci

(#732) #96851200


#96851200
törölt tag

Üdvözletem!

Ha az élettartam garanciás Kingston ramomnak nem én vagyok az első tulajdonosa, akkor tudom garanciáztatni?

(#733) belaazallat válasza #96851200 (#732) üzenetére


belaazallat
addikt

Üdv!

Ha van számla a vásárlásról, akkor tuti, ellenkező esetben macerás.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#734) Kuxerin


Kuxerin
csendes tag

Üdv!

Lenne egy olyan problémám, hogy egy MSI R9 380 Gaming 2GB videokártya egyik napról a másikra nem ad képet és van-e itt olyan, aki foglalkozik videokártya szervízeléssel vagy tudna valakit ajánlani?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#735) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok. A problémám a következő.

Adott egy MediaTek usb wifi adapter, se típusszám, se doboz, semmi amin el lehetne indúlni drájvert keresni. Windows nem ismeri fel teljesen, de egy inkompatibilis drájverrel elindítja.
Linuxon az lshw megmutatja a VendorID-ProductID párost, de ennyi. Ott sem működik.

VendorID=1588,ProductID=0008
Semmilyen releváns találat nincs erre a két párosra.
Hogyan lehetne kideríteni, hogy pontosan melyik MT chip van az eszközben és az alapján drájvert keresni hozzá.

(#736) VIPowER válasza májkimiki (#735) üzenetére


VIPowER
senior tag

Everest mit mond rá?

(#737) májkimiki válasza VIPowER (#736) üzenetére


májkimiki
őstag

Nem nálam van az eszköz, de továbbítom a gazdájának a felvetést. Én csak próbálok segíteni.

(#738) Wyll


Wyll
őstag

Ismer valaki egy jó Samsung telefon szerviz(es)t?

Még valami: az igaz, hogy a GDPR miatt nem csinálhatnak többé adatmentést a szervizek? :F Nekem a Samsung Experience Store-os szervizes srác a telefonban ezt mondta, de nem tudom, hogy ez csak az ő egyedi döntésük, vagy általános érvényű minden szervizre?!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#739) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám.

Adott egy Kingston pendrive, pár hónapos, nem lényeges.
Kb ez a típus csak 16 GB-s és kék fehér.
https://www.emag.hu/kingston-datatraveler-dtig4-usb-pendrive-32gb-usb-3-0-feher-piros-dtig4-32gb/pd/D1FLJBBBM/

Namost notebookon Windows és Linux alatt is hibátlanul működik, minden oké, másolás ilyesmi.

De viszont, sem a kínai bluetooth hangszóró, sem a 70 rongyos LG hifi, sem a 150 rongyos LG TV nem dolgozik vele. A kínai hangfal átugorja mintha nem is lenne, a HIFI azt írja ki hogy NO DATA, a TV meg hogy hibás USB eszköz.

Akárhogy és akármilyenre formázom. PCn pedig tökéletes.

Ötlet?

Előrei s köszi. Ja igen próbáltam már hogy partíciót is törlök rajta ilyesmi, de nem.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#740) tornas válasza Lalikiraly (#739) üzenetére


tornas
őstag

FAT32-re formázva se jó? Esetleg exFAT...?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#741) Lalikiraly válasza tornas (#740) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Mindet próbáltam. És egyik eszközön sem. Notin meg príma bármelyik filerendszerrel.... Érdekes nagyon....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#742) davetoo


davetoo
kezdő

ÜDV! Új gépház miatt átszerelésen esett át a gépem. A proci toronyhűtő egyik csavarja nem működik ( a menet rossz ) így nem tudom azzal is ráerősíteni a procira, viszont én úgy gondolom így is jó mert erősnek és stabilnak találtam fizikailag. Igen ám, de azóta 80-85 fokra felmegy a proci játék közbe és egyszerűen megáll a gép. Lehet attól az egy csavartól vagy másra gyanakodjak? Köszi előre is a válaszokat!

Dave :)

(#743) tornas válasza davetoo (#742) üzenetére


tornas
őstag

Attól függően, hogy a csavar vagy az anya menete rossz-e (vagy mindkettő) szerintem egy kis kézügyességgel orvosolható a probléma. Persze ez függhet a szerkezeti kialakításától is. Biztos, hogy a problémádhoz hozzájárul az egyik csavarlefogatás hiánya.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#744) Lalikiraly válasza davetoo (#742) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az oké, hogy erősen áll a procin, de valószínűleg kicsit ferdén, így az egészet nem fedi le rendesen és ott levegő van. Így persze melegszik. Esetleg ha szétszedhető nézzél új csavart hozzá.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#745) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok !
Tudnátok nekem ajánlani valakit aki foglalkozik mosogatógép panel javítással ?
Lehetőleg Miskolc és környékén, de az se gond ha postázással is vállalja.
Köszi !

(#746) Tokra110


Tokra110
csendes tag

Hali!

Budapesten keresek telefon alaplap javításra (audio chip reflow), szakembert egy Google Pixel 1 készülékhez, aki ismer ilyen üzletet kérem küldje el nekem, mivel én ami boltokat már felkerestem, azokból senki sem csinál ilyet, csak cserét. A segítséget előre is köszönöm!

(#747) borix


borix
őstag

Üdv.Miért van az, hogy az alaplapi Beep kikapcsolt állapotban ad egy folyamatos halk de idegesítő sípoló hangot?Ha leragasztom nem hallani. [link]

(#748) barm


barm
tag

Sziasztok
Van egy Jamo mélyládám, ami szép lassan megadta magát. Sajnos nem volt hozzá megfelelő tápkábelem, nem lett volna szabad bárhogy bedugni (sima borotvakabel, de a fogadó aljzat egyik oldala szögletes, vagyis polarizált, de a c7 kábelt bele lehet dugni így is, úgy is). Nem tudom, hogy ez okozta a bajt, vagy egyébként is tönkre ment volna. A kérdés, hogy hogyan lehet megjavítani, ki tudná megcsinálni. Vagy ha küldök róla fotót, esetleg én is jutok valamire segítséggel.
Most egyáltalán nem kapcsol be, egy ideig még recsegve igen.
Köszi bármilyen segítséget.

(#749) Laller11


Laller11
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy hibás Crosshair VI Hero alaplapot, amivel csúnyán elbántak (mellékelt kép).

Szerintetek ezzel lehet kezdeni valamit?
Előre is köszi! :)

(#750) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Az "egyéb hardver" kategória miatt bátorkodtam írni.

Van egy vízforralóm, ami elromlott, így néz ki az alja a burkolat alatt.

Nem tudom, hogy mi az alkatrész neve, aminek a csúszósaru csatlakozója le van égve, hol lehetne keresni, de gyanítom, hogy filléres, és megpróbálnám vele feléleszteni a vízforralót. Erre gondolnék:

Tudna valaki tippet adni?

Nem, mintha nem engedhetném meg magamnak, hogy vegyek egy újat, de ha filléres alkatrész és nem nagy meló, akkor a környezetet nem terhelném egy félig műanyag vízforralóval... :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.