Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) sigmoid


sigmoid
tag

Helló!

Didymannek már pm-eztem, de még nem válaszolt, szóval közszemlére teszem a problémát, hátha valaki más is elvállalja.
Adott egy Hiper Power tápegység, ami leadja a készenléti feszültséget, de bekapcsolni nem akar - se bent a gépben, se kiépítve ha leföldelem az ON eret. Nem egy filléres Mercuryról van szó, úgyhogy feltételezem megéri belefogni a javításába.
Olyan szakit keresek, aki ezt Budapesten elvállalná. :)

Dániel

...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

(#102) spieler válasza Flashback (#96) üzenetére


spieler
csendes tag

Samsung vinyónál az 5V-os ágra rá van akasztva egy zéner, ami túlfeszültség megfogására szolgál. Ha van egy multimétered, mérjél egyet a tápcsatin az 5V, és a GND közt. Ha az eredmény csont zárlat, távolítsd el azt a fekete szépséget, a panelen a tápcsati közelében van. Ha a zárlat szűnt, esetleg pótold (nem muszáj), próbáld ki a vinyódat, és láss csodát.

(#103) didyman válasza EG0 (#100) üzenetére


didyman
őstag

A DVD-re nem mondok semmit látatlanban, táp javítható. Jövő hét végén tudok vele foglalkozni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#104) didyman válasza sigmoid (#101) üzenetére


didyman
őstag

SZintén jövő hét (elnézést), melyik típus pontosan?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#105) togusa


togusa
csendes tag

Udvozlet!

Van nekem egy hon szeretett abit vp6 alaplapom, ami tapelhalalozas soran meghalt szinten. Egyik procin nem porog a ventillator, nem ad POSTot sem, nem csipog. meg budosodik.
ujrakondizva volt mar egyszer.

viszont tenyleg szeretem azt a gepet. meg tudna nekem nezni valaki pesten?

(#107) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

MaSzKa Veszprém megye - Ajka
Számítógép: összerakás, eladás, bővítés, hibakeresés, alkatrészek, szoftver, stb.
Háztartási gépek javítása: mosógép, hűtő, hajszárító, stb.
SonyPSP átalakítás, program, játék, stb.
Hobbi szinten - bármilyen gépbe belenyúlok: mobiltelefon, autó, motor
Mihez kell érteni? ;)

(#108) MaSzKa válasza Bivaly (#99) üzenetére


MaSzKa
senior tag

szerintem ezt már nem igen le7 megjavítani
azokat a pici.... - ember legyen aki kicseréli

(#109) MaSzKa válasza MaSzKa (#107) üzenetére


MaSzKa
senior tag

ja ez még + kimaradt
Adatmentés fizikailag nem sérült adathordozókról, Internet beüzemelés

(#110) Winner_hun válasza MaSzKa (#108) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogyne lehetne, nem olyan kicsik azok.
Ha lenne alkatrész kicserélném, volt hasonló dolgom ilyen óriásalkatrésszel. [link]
Az első hozzászólást meg kiegészíttetem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#111) MaSzKa válasza Winner_hun (#110) üzenetére


MaSzKa
senior tag

köszi

nekem nincs sajnos hozzá felszerelésem meg olyan kézügyességem hogy 1 1mm-es smd-t kicseréljek

(#112) didyman válasza MaSzKa (#111) üzenetére


didyman
őstag

Ilyen dolgokhoz még csak elő sem veszem a hőlégfúvót, vagy a tűhegyet, sima Weller TCP-S is jó hozzá egy normálisabb vékony heggyel. meg kell is, mert egy merő rézfólia az egész, kell oda teljesíytmény, de aztán hamar leesik. A nevezett FET-tel az a gond, hogy ez egy kettős N-csatornás dög, de egyenként olyan, amilyet itthon nem lehet kapni ilyen tokozásban pláne. A kapható duplaN-FET csak 3A körül bír, ez meg 8-at. Úgyhogy végül beleheréltem két akárhányNakárhányat, amik valami procitápot etettek. Odafért állítva remekül :D . Csak sajnos az ugrabugra kivégezte a memóriák egyikét(?) is és BGA-t nem éri meg cserélni ilyen kártyán. Ez van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#113) didyman válasza Winner_hun (#110) üzenetére


didyman
őstag

Command, Sir? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#114) EG0 válasza didyman (#113) üzenetére


EG0
aktív tag

Küldtem neked privit, még nem válaszoltál.

(#115) MaSzKa válasza didyman (#112) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nekem is volt 2 weller pálkám csak úgy szereztem sajnos a feje egyiknek se melegített
az egyik pici páka volt az jó lett volna ilyen apró doldokhoz

most valami nagyonrégi pillanat forrasztóm van ajándékba kaptam nagyon gyorsan felmelegszik:)

mert egyet újratekercseltem gyakorlaton de csak 1évig bírta

(#116) Winner_hun válasza didyman (#113) üzenetére


Winner_hun
félisten

Csak régimódi módon, modkeresen:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#117) csigi


csigi
addikt

Sziasztok egy Sony 72 cm-es TV lenne...
A típusa Sony KV-29.... hang van, kép nincs, hibakód=5 (ennyit villog a led az elején). Korábban néha elhomályosodott, majd visszajött a kép, aztán megjavult. De tegnapra már csak a nagy feketeség fogadott.
Első körben inkább az érdekelne, hogy megéri-e egyáltalán ezzel még foglalkozni, avagy kuka és vegyek másik TV-t?
Köszi. :R

nofene

(#118) TitiRii


TitiRii
senior tag

ajánlom magunkat :)
jómagam rendszerinformatikus és médiatechnologus vagyok, és ezzel foglalkozok már sok sok sok sooook éve(comodore 16 al kezdtem ;) )
Számítástechnikát operációs rendszereket és hálózatokat tanítok telente egy okj-s suliban, emeltszinten, mellete a Compsite számítástechnikai és irodatechnikai kiskereskedelem és szervizben vagyok (már ha szabad a reklám)az egyik szervízes(gépek, hálózatok főleg)
elérhetőségeink a weboldalon de ide is beirom: 1161 rákosi út 46, tel 405 60 80.
referenciám nem tudom menyi van a mostani Ph! tagok körében, régebbiek talán ismernek vagy meg is fordultak nálam még magán praxisom idején.
árakról pedig: ritka az mikor olyan problémával esik be gép aminek a szerviz költsége meghaladja a 4.000ft ot, használt alkatrészraktárunk lassan el lep minket, és az ujakat is elég kedvező árakon tudjuk beszerezni (honlapon még nincsenek frisitve az árak)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#119) TitiRii válasza TitiRii (#118) üzenetére


TitiRii
senior tag

hogy megfeleljek az itteni szabványnak is:
Szakterület : operácios rendszerek (főleg windows, de jöhet linux is) hálózatok építése(wlan is) fejlesztése javítása, számítógépek karban tartása diagnosztizálása, fejlesztése ezek egyszerűtöl a komplex multi nagyválalati szintig több telephelyes több oprendszeres beckupos stb.. adatmentés virusirtás, sérült hardver ellemek javítása(kondizás, letört foglalatok) de ez csak egy szintig. Nyomtatók bármily nemü problémája ploter, lézer, tintás bármi jöhet.(tonerek patronok töltése) uj és használt alkatérszek forgalmazása. weblapok videok plakátok és egyébb médiás anyagok gyártása tervezése
ja és az elérhetőség:
Budapest 16. kerület Rákosi út 46 Tel: 405 60 80, hívásra házhoz is tudunk menni.
weben: www.compsite.hu email: compsite@compsite.hu vagy service@compsite.hu

[Szerkesztve]

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#120) didyman válasza TitiRii (#119) üzenetére


didyman
őstag

Kollega, ez így nagyon céges. Fontos, hogy ez a téma itt magánszemélyekről szól és nem reklámfelület. Mert ezen a lapon a M*stral is idekerülhetne. Ezeket a részeket mindenképpen ki fogom szerkeszteni, miután megbeszéltük, milyen formában szeretnél jelenlenni itt.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#121) Gismo


Gismo
addikt

Üdw! Hát nemtudom kihez forduljak!
Van 1 vilámkárosult Asrock alaplap, amit 1 táp tett tönkre...de sehol 1 púpos kondi, égési nyom vagy bármi rendellenes!
Kilehet azt mérni valahogy hogy mi a bibi?
1ébként az alaplap semmit nem csinál... a ventik megse próbálnak felpörögni, mintha nem is adnék neki áramot :O
Valami ötlet azon kívül hogy kuka?

(#122) TitiRii válasza didyman (#120) üzenetére


TitiRii
senior tag

mint egy céges alkalmazott :)
gondolom azok akik szintén irták mivel foglalkoznak, nem puszi pacsi alappn csinálják amit csinálnak. Mi se, de bőven megfizethető áron belűl. gyakorlatilag minden hibára találtunk eddig megoldást vagy tudtuk javítani, és a kolegám igazi nyomtató mágus.
tehát rakj ki nyugodtan, és a melo helyemen foglalkozok az ilyesmivel.
és hogy a m*strálal minket egylapon emliteni... hát mentem megsértödök, már csak a kiszolgálás minőségét tekintve is, na meg a szakértelmet :D
példakép menyire vagyunk mi is nagyüzemi cég futoszalagos emberleszaros kiszolgálással: volt ügyfelünk akinek a servizt egy ebédért intéztük el(szomszédban van a kifözde, 550ft os menüktöl;))
üdvözletem

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#123) didyman válasza TitiRii (#122) üzenetére


didyman
őstag

Rendben. Céges alkalmazottként nem rakhatlak ki. Itt magánszemélyekről van szó, egy speciális kivétellel. Természetesen nem a pénzösszegről van szó, hanem arról, hogy továbbra is céges eszközökkel dolgozol, céges munkaidőben, és céges kasszába folyik be az a bevétel, amit a fórumon megjelent kvázi hirdetésnek köszönhettek. A Mistral is itt jön képbe, próbáld megérteni, hogy mi a helyzet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#124) didyman válasza Gismo (#121) üzenetére


didyman
őstag

Akkor villám, vagy táp? Attól függ, miféle lap, talán megéri, egyszerű baja is lehet. Milyen táp volt, skyhawk?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#125) Gismo válasza didyman (#124) üzenetére


Gismo
addikt

A Villám szétlőtte a tápot, a táp meg az alaplapot. a Táp egy 400-as Deer volt! Az alaplap meg egy Asrock 939DUAL-Sata2 (Jó lenne megcsinálni valahogy, mert nagyon kell ez a lap, s újan már nem kapni) Amit észrevettem rajta, hogy mikor áramot adok rá... szal bekapcsolom a rádugott tápot, akkor a billentyűzet 3 ledje felvillan, de csak fele olyan fényerővel mint kéne. Égési púposodási, elszindeződési vagy bármi egyéb, problémára utaló nyom, sérülés, nincs rajta!

[Szerkesztve]

(#126) didyman válasza Gismo (#125) üzenetére


didyman
őstag

Hívd fel valamelyikőnket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#127) fasyrt


fasyrt
őstag

Adott egy méretre szabott 80-eres IDE kábel. Egész pontosan csak 79, mert 1 értből hiányzik egy 3-4 mm-es szakasz.
Kérdés, hogy ezt lehet/érdemes javítani, vagy vegyek egy 90 centis kábelt és ha azt barbár módon késsel méretre vágom (alaplapra menő részét egyszerűen eltávolítom), vagy forrasztgatni kéne egy újat?
Egy cirka 15-20 centis alaplap - hdd kábel kéne, hosszabbat nem tudom hova tenni, minigép.

Azt meg ne kérdezzétek, hogy lett oda az a lyuk... A 65. ér sérült, jelenleg a vinyó ATA33-as üzemmódban röfög.

(#128) Rover623 válasza fasyrt (#127) üzenetére


Rover623
félisten

Azt meg ne kérdezzétek, hogy lett oda az a lyuk... A 65. ér sérült,
:DDD
Szerintem elszámoltad...a 34. (a te jelöléseddel a 67/68-as) ér/láb/csatlakozó (CBLID vagy PDIAG) folytonossági hiánya normális, mondhatni szabványos egy 80 eres kábelnél...;)

primus inter pares

(#129) fasyrt válasza Rover623 (#128) üzenetére


fasyrt
őstag

Nem, ezt a kábelt valami sérülés érte valahogy, látszik is rajta. A műanyag szigetelés elszíntelenedik, a rézér kilátszik, nem szabályos sérülés.
Elszámolni meg könnyen elszámolhattam, nagyon vékonyak az erek. :)

(#130) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Van egy Gainward 7800Gs+ 256mb Agps videokártyám szinte 0km-es.
Ramfoglalatok lehajtott fülei elérték a vgát ,ezzel sérülést okozva rajt(több kisebb alkatrész lepotyogott)[link]
Esetleg tudtok valakit aki tudja javitani?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#131) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Ma ügyes voltam, levertem egy tárgyat a szekrény tetejéről, beleesett a teámba, az meg ráment az mp3 lejátszómra...
Gép látja, ha rádugom a kijelzőn is megjelenik az ''embléma'', hogy össze van dugva, viszont nem kapcsol be. Próbálkoztam hajszárítóval is, de az sem segített. Kicsit megzuhantam, mert nem az enyém. Egy Creative Zen Nano Pluszról van szó. :O
Mit tudok tenni, ebben ez esetben?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#132) Rive válasza jolti05 (#131) üzenetére


Rive
veterán

Ehhez úgy általánosságban.

Ha víz éri valamely elektromos ketyere belsejét, akkor nem próbálgatjuk, hogy túlélte-e, hanem azonnal kikapjuk belőle az elemet, leválasztjuk a gépről, más áramforrásról.

A következő lépés szétszedni, kitakarítani, kiszárítani. Ha nincs gyakorlatunk a szerelésben, akkor ezt bízzuk másvalakire, akinek van.

Ha cukros léről van szó (tea, kóla), akkor azt alkohollal ( ez esetben, egyedi esetként lehet 'vizes' alkoholt használni) kell letakarítani. Különös tekintettel az érintkezőkre, nyomógombokra. Vigyázat: a gumipárnás nyomógombokat az alkohol néhány esetben tönkreteheti.

Takarítás után szárítás. Nem forralás, hanem hosszas szárítás. És csak utána lehet megnézni elemmel, hogy működik-e.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#133) jolti05 válasza Rive (#132) üzenetére


jolti05
őstag

Minden vilagos, kar,h nem igy cselekedtem, kimaradt az alkohol, jött 1böl a szaritas. Köszi a valaszt, küldtem privit.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#134) atuci


atuci
senior tag

üdv nektek Mesterek :R

Lenne nekem egy riser kártyám, amin ki kellene cserélni 2 db PCI foglalatot.

[kép]

Ki tud segíteni nekem?

előre is köszi,

Attila
[link]

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#135) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

A 130hsz-re valaki ??

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#136) shaft72 válasza didyman (#126) üzenetére


shaft72
tag

Szia!

Most olvastam egy régebbi hozzászólásodat.
A cégünk valóban egy üzleti vállalkozás, de főleg nagy gyártócégeknek, nagyon nagy tételben végzünk forrasztási szakfeladatokat, ehhez képest az a szolgáltatás, hogy hozd be az eldurrant kondidat, kicseréljük, egyfajta műkedvelésnek is felfogható :) Másrészről, az átlagembernek is jár, hogy a BGA-s problémáját ne műanyagozó hőlégfúvóval oldják meg, az IC-jét normális pákával, ólommentes forrasztóanyaggal, elektrosztatikus kisüléstől védett környezetben, szakemberek cseréljék ki, ne pedig valami hozzáértőnek mondott valaki gányolja a konyhaasztalon, ami vagy sikerül, vagy nem. A körülményekhez képest zéró árakon dolgozunk, úgyhogy tényleg mindenki nyugodtan keressen minket - ez most nem reklám, egyszerűen csak szeretjük, amit csinálunk, és szeretnénk a "kisemberen" is segíteni - egyszerűen rendelkezünk azokkal az eszközökkel, amik hiányában bizonyos problémákat csak nagyon nehezen, vagy egyátalán nem lehetne otthon, vagy kis szervíz szintjén megoldani. Remélem maradhatunk a hirdetők között :)

Más:
Azóta cégünk elköltözött, nevünk megváltozott, szolgáltatások köre ugyanaz maradt, viszont a változott dolgok:
Cellform Kft.
1184 Budapest, Lenkei u. 59.
Tel.: 06-20-360-3423
info@cellform.hu
http://www.cellform.hu

(#137) emre


emre
veterán

Helló!
A napokban elszállt az alaplapom. Típusa Asrock DualSata2.
Valami elfüstölt rajta, már a bios sem jön be.
A sárgával kiemel helyen van az az izé ami elégett.
Szerintetek lenne esély a javításra?
[link]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#138) Owerlord


Owerlord
tag

Sziasztok!Van egy Chaintech Geforce 4 Ti 4200 videókarim,sok évig tette a dolgát,míg végül 2 kondi felpúposodott a karin és kidurrarnt:S Sikerült kiszednem és ugyanolyan kapacitásút helyére forrasztanom de nem lett jó!Képet ad meg minden csak elkezd szemetelni és kifagyasztja a gépem.Az lenne a kérdésem hogy kihez fordulhanék javítás ügyében?Köszi

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#139) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Halihó!

Van egy Logitech Momo kormányom, ami egyik napról a másikra megadta magát.
Ete leszereltem, másnap vissza és egyszerűen nem kap áramot.
A táp jó, mert abban ki tudtam mérni a feszültséget, de bedugva a kormányba, már nem világít a lámpa (és nem is "fogja" a motor a kormányt).

Tudtok ajánlani valakit a Hatvan-Budapest vonalon, aki meg tudná nézni és esetleg meg is javítaná, ha olyan a probléma? Nem szeretnék kidobni egy alig használt drága szerkentyűt.

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#140) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Üdv.
Van egy ASUS M2N4SLI alaplapom, ami használat közben megadta magát, leállt.
Beinditani belehet de 1mp múlva kikapcsol.
Vki tudna nekem segíteni? Esetleg javítani?
Szintén van egy MSI 6600GT videokártya, amit ha a gépbe rakok nem indul el vele a gép, előtte meg tökéletesen müködött.
Lehet h tulfeszt kaptak?

Help me :F

(#141) bsh


bsh
őstag

üdv
msi k7n2 alaplap, használtan vettem aksi nélkül. raktam bele aksit, és egyből kiderült a turpisság: nem tölti az aksit... az előző tulaj ezért is vette ki gondolom... kb. 1 hete megy kikapcs nélkül, friss aksival, és már csak 3.09V az aksifesz.
ez szerintem csak valami apró hiba lehet és gondolom egyszerűen és remélhetőleg olcsón javítható lenne.
esetleg valaki vállalná és tudna rá árat mindani (hozzávetőlegeset persze)
köszi előre is

(#142) Rive válasza bsh (#141) üzenetére


Rive
veterán

Modern lapokban nem akksi van, hanem elem. Az alaplapnak nem szabad töltenie. A 3,09V pedig egy jó kondícióban levő elem üzemi feszültsége. Akkor aggódj, ha (kikapcsolt gépben) 2.9V alá megy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#143) nyunyu válasza bsh (#141) üzenetére


nyunyu
félisten

Ilyen koru alaplapnal normalis, kb. 3 ev alatt merul egy CMOSt eteto elem.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#144) netboy


netboy
senior tag

Gigabyte alaplap szervízt nem tud valaki?
dram error :(
Gondolom fesz alatt cseréltek ramot.
Anno volt egy ilyen abitem és valahol pesten megcsinálták.

(#145) totga@


totga@
csendes tag

Sziasztok!

SOS segítségre volna szükségem, m mindjárt eret vágok, utána meg már úgyis mind1. Történt ugyanis, h:
Van (volt?) nekem egy MSI X1900XT vidikarim Accelero X2 hűtéssel. Gondoltam egyet, s vettem rá egy Heatkiller blokkot. Ma jött el a pillanat, amikoris úgy döntöttem, h kioperálom a gépből, és lemókolom a hűtést, ráteszem a vizesblokkot. Elég nehezen ment, a genya Accelero a gyurmáival ragaszkodott marhára a kártyához, de végül sikerült. Már majdnem felkiáltottam örömömben, de eszeveszett káromkodás és leizzadás lett belőle, m az asztalon ott hevert gazdátlanul egy 3lábú, 3mm-es fekete bogárszerű bizbaszmittudoménmi. A helyét a könnyfátyolon át is sikerült beazonosítani. A mellékelt 3 képpel próbálom szemléltetni a dolgot...
[link]
[link]
[link]

Van ötletetek, h kihez forduljak?

Üdv:
TéGé

If it's not Boeing, I'm not going.

(#146) jdudijr


jdudijr
csendes tag

Sziasztok! Nem tud valaki olyan szakit aki ATX tápot is javít - többek között. privibe ha lehet. Köszönöm. :F

(#147) Crowley77


Crowley77
csendes tag

Sziasztok.

Lenne pár alaplapom (kb. 15db). Valaki bevállalná, hogy megnézi őket? Pest megyei vagyok.
Pár LGA775-ös, elég sok 478-as lap, 1-2 SocketA 462, meg ha jól emlékszem van 939es és 754-es is. Van még egy 6600GT AGP 128-as VGA is.

Hibák
Villámláskor táppal együtt alaplap is elszállt.
Memóriát rosszul tették bele és azóta nem indul.
Van pár olyan ami egyik pillanatba még ment, azóta nem indul.
És van egy BIOSos lap is.
A 6600GT pedig ment majd gépleállítás után nem indult el többet.

Nagyon sok pénzt nem szánok rájuk, nem is érdemes talán. Laponként 1000-2000 max szerintem. Ritkán járok Pesten de tudunk egyeztetni találkozót. Esetleg posta.

Várom a válalkozó kedvűeket :D

Crowley

(#148) ^Boss


^Boss
őstag

hali mindenkinek!

van nekem egy creative gigaworks s750-es 7.1-es hangfalszettem, aminek valami okbol zarlatos lett az erositoje/melynyomoja (egyben van), ezert nem tudom hasznalni. kicsereltem a biztositekot, aramot igy kap ugyan, de bekapcsolaskor szetmegy a biztositek, es cserelni kellene ujra ugyebar, hogy ujraindulhasson a moka, de a lenyeg, hogy nem mukodik a dolog. barki segitseget szivesen vennem, en nem nagyon ertek a dologhoz sajnos...

remelem tudtok segiteni!

elore is koszonettel: boss

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#150) pigsty


pigsty
aktív tag

Szervusztok!

Köszönet e topic létrehozásáért, jó ötlet volt! :C

Kérem segítsetek! [ természetesen PÜben is megkerestem pár embert, de azért ide is beírom. :U ]
Ki tudná kicserélni az alaplapomon a kondikat, ki az, aki megbízható, hozzáértő?
A konfigom elég régi (Octek Rhino KT333-ASE), de nekem ennyire telik, ez is pont jó. Sajnos a CPU körüli kondikból kettő elkezdett nagyon púposodni, sőt, már az anyag is kezd kifolyni belőle, le is fagy nagyobb CPU műveleteknél a gép. (kékhalál helyett csak leáll a képernyő, nem reagál, nem dolgozik tovább)
A CPU körüliek 4en vannak, 6.3V 4700 μF tulajdonsággal, aztán van kicsit lejjebb 3 db 6.3V 3300μF van.

Pigsty

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.