Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) domesz


domesz
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Adott egy p5k premium wifi/ap
Egyszer azt vettem észre hogy tuning-tol folyamat kékhalál (eddig nem csinálta)
Aztán megnéztem és 2 láb el volt görbülbe a lapon.
De ettöl függetlenül elindul csak ha fsb-t emelek vagy bármit ami nem auto, kékhalál
Alapon megy rendesen. Ugy nincs vele gond

Lehet vele valamit kezdeni?

Jah igaz azt elfelejtettem, szóval amikor láttam hogy elgörbült, megprobáltam visszahajlítani, és sikerült is (persze nem tökéletesen, mert nem mm pontosan ugy áll mint a többi) de nem tört le

De a probléma megmaradt

Kép róla [link]

köszi
üdv.: Domesz

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#252) pitius


pitius
tag

Sziasztok!

Van egy Abit SR7-8X alaplappal szerelt gép és az utóbbi időben furcsa fagyásokat produkált. Belekuksiztam a gépbe, hát legalább 3 db púpos kondit látok benne (de elképzelhető, hogy több is van).

Fehérváron lenne valaki aki kicserélné? Vagy hagyjam a fenébe és keressek egy még működő jó állapotú használt lapot? (kb. 6-8e pénzért már láttam).
Amennyiben van aki megcsinálná nekem, dobjon egy privátot és ott egyeztetünk.

Előre is köszi.

...pitius...

(#253) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Budapesti Fujitsu Siemens laptopokban kompetens szervízt keresek, olcsót és megbízhatók.

A modell pontos típusa: Amilo L-7300x
Hiba: XP indulása után leáll a ventillátor, és nem is indul újra (inkább túlmelegszik és lefagy)
Gyanú: nem érzékeli a gép a proci hőmérsékletét

(#254) djculture válasza pitius (#252) üzenetére


djculture
félisten

Tuti meglehet csinálni de jobban járnál egy normális intel lapkakészletes rendes lappal.Az a sises lap szörnyű.

(#255) csaba54 válasza la_cc (#223) üzenetére


csaba54
tag

ha beragad valamelyik érintkezési pontnál,akkor csinál ilyet

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#256) DeFranco válasza DeFranco (#253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Még mindig keresem a megfelelő szervízt. Nagy itt a csönd....

(#257) supercow


supercow
őstag

LCD monitor szervizt keresek Vác közelében, egy régebbi LG 19" monitorom valószínűleg táphibás. Ha valaki tud segíteni, megköszönném! privátban jöhet cím, telefonszám, bármi. Köszike

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#258) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Hali

Úgy tűnik, hogy lehet elhalálozott a gépem ma sajna.

Volt az irodában egy rövidzárlat, aminek a következtében lement még a főbiztosíték is.
Áramot visszakapcsoltam és az első ami tönkrement az az USB elosztó (nem tudtam használni az egeret és a billt) azt kidobtam és a egeret közvetlenül a géphez csatakoztattam, de így sem ment. újraindítottam a gépet és azóta nem kapcsol be. világít folyton a vinyóhoz tartozó led, de nem hallom, hogy felpörögne. Kicseréltem a vinyót hátha az szált el, de a másik gépben tök jól működött, itt meg semmi. Kicseréltem a memóriát is, de azzal is minden rendben volt.

Ezt követően egyszer elindult a biosba be is léptem, felismert minden cuccost, de valamiért még sem akar megindulni a gépezet. Nincs több ötletem, elvinném szervízbe, de nem tudom hova. Pesten élek amúgy és ez egy három éves asus noti.
Aki tud, az kérem, hogy segítsen.

(#259) HPAA


HPAA
őstag

üdv
egy gigabyte am2+ os lapot ki tudna megnézni/javítani
behalt táp okozott vamit amitől nem indul
proci , ramok , uj táp hibátlan , az alaplappal kellene valamit kezdeni mielőtt lecserélném

lehetőleg borsod , de BP sem akadály csak tovább tart eljuttatni

************* censored

(#260) djculture válasza HPAA (#259) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem nézzél másikat mert fetek tuti elszálltak meg bármi lehetett hogyha a táp feszültsége megugrott,az meg már nem 5ft os móka sajnos.

(#261) szuper-t válasza HPAA (#259) üzenetére


szuper-t
senior tag

szia a fet csere nem 1 olcsó mulatság égés vagy valami hasonló látható a nyákon?:)
pót(4pin) es táp nélkül beröffen a lap?

(#262) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Linksys WRT54G v5 routerem elhalálozott valamiért.

Nyomram rá egy Factory Default-ot, és azóta csak villog a power led.

DDWRT szoft volt rajta.

JTAG-ot ki csinál ?

(#263) And válasza Csaszykj (#262) üzenetére


And
veterán

Szerintem először inkább a router saját topikjában próbálkozz, ott biztos többen is tudnak segíteni. (Éppen én is meg tudnám műteni, csak elég messze vagyok az adatlapodon megadott helytől..)

(#264) szuper-t válasza Csaszykj (#262) üzenetére


szuper-t
senior tag

Szia pont én csinálok:D

(#265) hun_tcs007


hun_tcs007
csendes tag

Sziasztok. Nekem adott egy asrock p4v88-as alaplap,namost olyanokat csinált a gép hogy egy idő után (hol egy óra hol 4 hol 20perc) újraindult,vagy kékhalállal meghalt.Gondoltam ujratelepitem a windowst,ami nem jött össze azon a gépen mert vagy egy fáljt nemtalált vagy valami más hibát irt ki.Másik gépen felraktam a windowst a vinyóra minden stimmelt,vinyó vissza a régi gépbe és azóta már akkor helyböl ujraindul mikor a windows elkezdene betölteni,de volt hogy ha pl megnyomtom egy gombot az usb-s billen már attol ujraindult a biosban a gép.már mindent kicseréltem:proci,memória,vinyó,táp,videókártya,ide kábel. ebböl gondolom h az alaplap a hibás,mert mindig ugyan azt csinálta h mikor rányomtam h normáls modú inditás,vagy épp csökkentett mód akk egyböl ujraindult. a kérdésem h tudok ezzel mitkezdeni,vagy új alaplap? :S előre is köszi

(#266) szuper-t válasza hun_tcs007 (#265) üzenetére


szuper-t
senior tag

Ram teszt!

(#267) szuper-t válasza szuper-t (#266) üzenetére


szuper-t
senior tag

Bocsi látom h már azt is cserélted.
ki kéne próbálni minden cuccodat egy másik lapban ezzel ki tudod zárni a lap hibát.
milyen Windows-t telepítettél fel rá amúgy?

(#268) djculture


djculture
félisten

Az asrock p4v88 már újkorába se volt valami hibanélküli lap, eleve via chipszetes intel alapon.Keress egy intel chipszetes másik lapot.Újonnan már sajnos nem fogsz kapni ilyet,de használtan lehet venni.

(#269) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Alaplapszervizest keresek, aki bevállaná az Abit IP35öm javítását.

Néhány prociláb enyhén meghajlott, pici füstöt csinált egy szolgáltató által okozott túláram miatt.

Egy 3 lábú enyhén megbarnúlt, egyebet nem tudok.

Szuper-T kollega visszaadta, bios égetést javasolt rá.
Egy vállalkozó szellemű szervizest keresek a lap újraélesztésére.

(#270) szuper-t válasza Csaszykj (#269) üzenetére


szuper-t
senior tag

2x-3x indult flash után semmi. :(
fet cseréje volt (tokozott rövid zárat szedtem le róla ;] )
akinek van hasonló lapja, és úgy hozzá tudna kezdeni az előrehaladás lenne)

(#271) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Van egy konfigurációm, amit az iponba vettem. Sajnos gyakran kékhalálozik, és ujraindul. Az ipon azt írta nekem, hogy ők majd kiszűrik a hibát, a ramot már kétszer cserélték, de még mindig fenn áll a hiba. Most már elegem van, inkább fizetek egy kisebb összeget, csak müködjön. Szóval szervizt keresek hiba feltárásra. Melyik szervizt ajánljátok hibafelderítésre, Budapesten?

indul a sörös aludni

(#272) Bird válasza gabo89 (#271) üzenetére


Bird
addikt

Üdv!

Az is előfordulhat, hogy nem hardveres a probléma. Lehet, hogy valami szoftver kavar be. Ha nem RAM akkor lehet driver vagy egy "alkalmatlankodó" alkalmazás is... :P Milyen a konfig és a milyen a winfos? Próbáltál windows reinstall-t?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#273) gabo89 válasza Bird (#272) üzenetére


gabo89
senior tag

Persze. Most jelenleg frissen telepített windows 7 hp van rajta. Ezelött xp és ugyanígy win7 volt rajta. Driveres okot én kizártam. Igazából szerintem az alaplap, vagy a processzor a rossz, mert ha emelek a cpu feszültségén, akkor "jól" működik.

Asrock m3a770de
AMD 425 x3
Ati HD4670
Kingmax 1333Mhz 2GB ddr3
Sansung F1 320gb
Chicony Hipro 430w

indul a sörös aludni

(#274) Bird válasza gabo89 (#273) üzenetére


Bird
addikt

Ühüm akkor ez nem driver problem lesz... Szerintem alaplap lehet inkább, mint proci. Más VGA-val próbáltad??? Én arra is gyanakodnék... :U

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#275) gabo89 válasza Bird (#274) üzenetére


gabo89
senior tag

Próbáltam más vga-val is, de nem az a baj.

indul a sörös aludni

(#276) Bird válasza gabo89 (#275) üzenetére


Bird
addikt

akkor még 1 hardvert kipipálhatunk... Tehát a RAM ok, a VGA ok, az OS ok, marad a proci és a lap... Ha a proci és a lap közül kellene választani akkor lap. Nekem is volt hasonló problémám egy Gigabyte Ga-965P lapban. Ott a rosszul méretezett passzív hűtésű VGA karesz nyírta ki a lapot, ami kék halállal (is) jelentkezett. Mondjuk a procid AMD, szóval a tartós nem megfelelő hűtő is kinyírhatta a procid... Intelnél kizárnám, de AMD-nél ez nem egyértelmű :U Próbáld ki kölcsön procival és akkor rövidre zárhatod az ügyet :Y

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#277) gabo89 válasza Bird (#276) üzenetére


gabo89
senior tag

Vásárlás óta rossz, úgyhogy a hő nem lehetett a baja. A kölcsönkérésre én is gondoltam, de sajnos ismerősi körömben senkinek sincs AM3 rendszere..

indul a sörös aludni

(#278) gabo89 válasza gabo89 (#271) üzenetére


gabo89
senior tag

UP

indul a sörös aludni

(#279) dudika10 válasza gabo89 (#278) üzenetére


dudika10
veterán

Először is tápot cserélnék a helyedben.
Aztán ramok időzítéseit ellenőrizd, hogy a ram gyári adatai legyenek beállítva BIOS-ban.
Aztán nézd meg a ram-ok és a processzor feszültségét, hogy mennyit kapnak menet közben (terhelés alatt) és ha nem annyit kapnak mint amennyit kéne nekik akkor adj nekik pluszban a BIOS-ban.
Mivel írtad, hogyha plusz feszt adsz a processzornak akkor jól működik, ezért sanszos, hogy alapból nem ad neki eleget a lap.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#280) csurdongulos


csurdongulos
tag

Sziasztok,
BP-en keresnék valakit, aki meg tudna nézni egy Abit NF7-S lapot (és adott esetben javítani). Nem akar "bepittyenni", pedig elvileg minden alkatrészem jó hozzá (bár biztosra nem tudhatom, de 1 hete még jó volt egy másik lapban minden, csak az a lap elszállt). Egyszerűen nem ad képet, ventiket, hdd-ket felpörgeti.
Látható sérülés nincs rajta, de a kondikat még nem vizsgáltam meg.
Előre is köszönöm

(#281) gabo89 válasza dudika10 (#279) üzenetére


gabo89
senior tag

Már mindent kiteszteltem, amit lehet. Csak a ramot, cpu-t, és a lapot nem tudtam, mert lga775 rendszerem van. Igazából nekem szerviz kéne, aki igazolna alkatrészcserével. Nem állhatok oda az iponhoz, hogy emeltem a feszültségen, és úgy jó lett, mert akkor azt mondják, hogy akkor nincs garancia.

indul a sörös aludni

(#282) dudika10 válasza gabo89 (#281) üzenetére


dudika10
veterán

De ha csak feszültséget kell emelni az nem garanciális hiba. :U
Szerencsétlenségedre kifogtál egy olyan lapot ami picit alulfeszeli a processzort és egy olyan processzort ami nem viseli ha alulfeszelik.
Valószínűnek tartom, hogy ez szimplán véletlen egybeesés. Emeld kis mértékben a feszültséget és ha stabil akkor használd úgy.

Egyébként ellenőrizted, hogy mekkora feszültségek kellenek az alkatrészeidnek és mennyit ad a lap nekik? (RAM, processzor)

Egyébként iponosok elég rugalmasak tudnak lenni. Van itt topik is nekik a Fáradt gőzben, ott meg tudod velük beszélni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#283) denieBoy


denieBoy
tag

Sziasztok,

Van egy MSI GX 610 laptopom, úgy nézz ki, hogy elhalálozott.

Bekapcsolás után se kép se hang, ledek világítanak, vinyó nem tölt, kép nincs, venti megy, külső csatira nincs kép, chipset, proci, gpu elvileg megy(melegszik).

Javításra tudnátok megbízható embert vagy szervízt ajánlani Bp-n?

Ü/
D

DaVe

(#284) konorti


konorti
csendes tag

Sziasztok,
a barátnőmnek van egy toshiba satellite SA30-504 típusú notebookja, amelynek a töltő csatlakozójánál letört az a kis tüske rész, olyan embert keresek akinek esetleg van ilyen alkatrésze, illetve ki tudja cserélni.

Illetve van még egy lg notim is annak is hasonló problémája van, azon is jó lenne cserélni, annak nem a tüskerésze van letörve hanem ahol az alaplapra csatlakozik, már volt forrasztva de nem mindig éritkezik. Illetve ebben a gépben valószínűleg meghalt a vinyó úgy hogy azt is cserélni kellene.

Szóval ha szerinted képes lennél életet lehelni ebbe a két gépbe akkor írj légyszi!

(#285) nszero


nszero
csendes tag

HI

Hogyan lehet egy procit kimérni műszerrel ?
Az alaplapon elszállt egy fet , azt ki is cseréltem.
Most nem tudom , hogy a proci is rossz-e .
Valahogy ki kellene mérni.

(#286) LucaToni


LucaToni
tag

sziasztok lenne egy olyan problémám a windows rendszeremmel hogy STARTMENÜ --->FUTTATÁS ----->MSconfig ezt beírtam rutinból hogy leálitísam a fölösleges programokat rendszer felállásnál na most mikor újra indítom a gépet és feláll a rendszer ugye ki írja hogy ez a jövőbe ne jelenjen meg ! igen vagy nem ÉS ahogy rákatíntok valamire PUF újra indul a gép!

És csak crtl+alt+delet gombbal tudom leálitani ezt a kérdést és akkor mükszik tovább a rendszer!

előre is thx a segitséget

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#287) TirGael


TirGael
tag

Sziasztok!

Tengődik itthon egy Pentax k200D (DSLR fényképezőgép), kicsit öregecske, de én szerettem vele játszadozni (apám fotózik, én tényleg csak szórakozom) amíg el nem halt benne az SD kártya olvasó. Mármint a hivatalos szerviz ezt állítja. Meg azt hogy 65 ezer forint a cseréje. Miután apám halálra ítélte ezzel a gépet (lejárt a gari, inkább vett egy újat) rám ruházódott. Az a kérdésem, hogy van-e valami olcsóbb, alternatív módja annak hogy megjavuljon?

Üdv

(#288) benedekco


benedekco
addikt

Hali mindenkinek!

Remélem még nem döglött meg teljesen a totyik! Mivel az előttem szóló 5 emberkének nem jött válasz. Vagy csak privik repültek? Na mind1.

A bánatom a következő:
Adott egy régi IBM 17"-os TFT. Áramingadozás és szünet után elég furán viselkedett és a mai napig macerás a beindítása. Az történt, hogy mikor visszajött az áram, akkor a kis ledecske villogás helyett folyamatosan(narancs sárgán) égett. Hosszabbítóról való(kapcsolós) áramtalanítás után se javult a helyzet. Ami viszont tökre hülyén hangzott számomra az az, hogy ha viszont a kis adapteréből kirántom a zsineget és várok pár mp-et majd visszatolom akkor beindul. Azóta már csak így képes elindulni szegényke. Mi a teendő? Mit lehet ilyenkor tenni? Van aki tud ezen segíteni?

Előre is köszi!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#289) djculture válasza benedekco (#288) üzenetére


djculture
félisten

Veszel egy másik univerzális adapter hozzá és jó lesz szerintem az döglődik.Feszültséget,+ - polaritást nemárt felirni/lemérni hogy olyan kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#290) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Régi epox lapon leégett egy smd... én leforrasztottam a maradékát, segítő embert keresnék, aki tudna rá másikat szerezni és vissza forrasztaná nekem.

[ Szerkesztve ]

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#291) SakalGSM2 válasza ChRiS_RS (#290) üzenetére


SakalGSM2
csendes tag

TerraByte Számítástechnikai Szervíz

Miskolc, Blaskovics út 22.
(Szoció Produkt Nyomda épülete)

Laptop, netbook, GPS, Pc, PDA, TFT-LED monitor...stb. Gyors és szakszerü javitása garanciával.
Várjuk kedves ügyfeleinket 2011-ben is. :C :R

terrabyte.szerviz@gmail.com
0670 260 6000

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#292) SakalGSM2 válasza benedekco (#288) üzenetére


SakalGSM2
csendes tag

Benedekco:

Tápelkók cseréje kell. Nem stabil a tápja... Tipikus hiba TFT-knél.
:C

[ Szerkesztve ]

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#293) Jimscore


Jimscore
tag

hali.

nem tudom hova kéne postolnom ezért ide rakom elöre is bocsi.
na van egy nagy gondom. amikor elinditóm a gépem (win7 ultimate) akkor rendesen betölt és az "Üdvözöljük!" felirat után elsötétedik a kép és csak az egeret jeleniti meg és rendesen tudom mozgatni az egeret de viszont ha ctr+alt+delete-t nyomok akkor behozza a feladatkezelőt ahonnan eltudok inditani egy pár dolgot.
és amikor kikapcsolom a gépet elöjön a szokásos "Leállítés" képernyő és szabályosan leáll.

Videó: [link] (sajnos csak ide tudtam feltölteni mert youtube ismeretlen hibát irt ki)

segitsetek lécci elöre is köszönöm.

(a videót letöltés nélkül is megtekinthetitek)

.

(#294) tomi8000 válasza Jimscore (#293) üzenetére


tomi8000
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy nagy problémám

Nem tudom bekapcsolni a gépet!!!! Új tápot raktam bele és az alaplapon világít a led azon kivül semmi életjel, megnyomom a bekapcsoló gombot és semmi, videokártyám, alaplapom memóriám új!

Válaszokat köszi!

[ Szerkesztve ]

(#295) djculture válasza tomi8000 (#294) üzenetére


djculture
félisten

Így hogy minden új jó lenne tisztázni hogy most előtte ment az új cuccokal csak a régi táppal vagy egyéb variáció.

(#296) Nova96


Nova96
őstag

Üdv van egy CompaQ Presario CQ61 laptop
Hiba:Vezeték elvan törve vagy még nem jöttem rá. Ha egy kicsit megmozdítom fehér csíkok jelenek meg a képen de az egészen.

(#297) Sucuka


Sucuka
senior tag

Üdv!

Amint látom a téma egy kissé elkanyarodott az eredeti címtől.
De hogy visszatérjen, beírom magamat, azok számára, akik még nem ismernének:

Alaplapi, notebook és VGA BIOS helyreállítás, újraírás, FLASH, E(E)PROM programozás

BIOS-t frissítettél, de rosszul sült el?
Vagy más BIOS problémád van, esetleg más miatt "szállt el"?

Itt a megoldás!

Professzionális programozó berendezésekkel vállalom alaplapi, notebook, és VGA BIOS-ok helyreállítását, BIOS IC (általános: PLCC32 firmware HUB; SPI Flash: DIP, SOIC; valamint TSOP tokozású eszköz ) beszerzését és felprogramozását, E(E)PROM írást rövid határidővel, postai küldéssel is, akár nagyobb mennyiségben!

Bárki nyugodntan kereshet, ha ilyen gondja van.

(#298) csimpok


csimpok
aktív tag

Valaki meg tudja mondani, hogy alaplapi kondenzátorok cseréjét hol vállalják?

(#299) 14adam válasza csimpok (#298) üzenetére


14adam
addikt

nálam :))

(#300) O.G


O.G
csendes tag

Uraim, lenne egy Logitech G5 egerentyűm ami valamiért nem funkcionál.
Esetleg valaki vállal ilyen jellegű melót?
Sajna nincs meg a gari pappírja így nem tudom cseréltetni, ahhoz túl drága volt hogy csak úgy kidobjam.
Válaszokat előre is köszönöm!

Greg

Ryzen 7 2700x+2080TI+MSI Carbon lap+16GB ram/ Fanatec ClubSportWheel & F1 kormány

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.