Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) achon


achon
aktív tag

sziasztok Guruk,

Lenne egy kérdés. Chieftec tápocska, talán GPS-300AB-100L. Be volt kapcsolva a gép, amikor áramkimaradás volt, és azóta nem indul. Az Abit alaplap (AG8) hibakódja F.2., ami Power on sequence timout jelent.
Kicseréltem a tápot, így most van gépem.
Kérdésem: lehet-e javítani a tápot? Egyáltalán hibás-e?

Üdv

A legszebb múzsa a határidô.

(#52) liksoft válasza achon (#51) üzenetére


liksoft
nagyúr

A kérdésed privátban küldd el azoknak a szakembereknek, akik ezzel foglalkoznak. Nem olvastad az előző vastagbetűs hsz-t? :((( :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#53) magi20


magi20
senior tag

sziasztok egy inno geforce ti 4200 128mb aminek nem tudom mi a hibája se kép se semmi..garba lett felküdlve hűtőcsrével..de a gpu-nak semmi baja sincs.

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#54) Rover623 válasza magi20 (#53) üzenetére


Rover623
félisten

Te is elég értetlen emberke vagy...nehéz felfogni a topic célját és használatának módját...:F

primus inter pares

(#55) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

A topicot ezennel átmenetileg bezárom!

A szervizes szakemberek elérhetősége továbbra is megtalálható benne.
Új szakember jelentkezése, vagy új javaslat esetén a topicot kinyitjuk.
Keresd a moderátorokat: [link]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#56) gery07


gery07
csendes tag

Helló Everbodri!

Ha valakinek hardveres problémája van HP Compaq gépekkel, azon belül a nx és nc sorozattal, engem kereshet!

HP nc/nx 4xxx/6xxx/8xxx hardveres szakértője vagyok - egy évig dolgoztam a magyarországi gyárban hibakereső technikusként

(#57) Ujvy


Ujvy
csendes tag

Hello mindenki!
Van egy Hp Omnibook Xe3-am, aminek behalt a hűtése, ennek okán működése igencsak korlátozott, valószínűleg ennek következménye a dvd olvasó viselkedése is. Szétszerelést az lcd panelnél hagytam abba, ugyebár az el kéne távolítsam, ahoz hogy a gépet szétszedjem, azt pedig inkább nem, szobatársam példáján tanulva, akinek az lcd hátsó megvilágítása bánta, ezt a manőverét. Kérdésem, kérésem tehet az lenne, hogy ért e hozzá vki olyan szinten, hogy biztosan, és sérülésmentesen vállalná a javítást? Természetesen nem ingyen..
Üdv, Ujvy

(#58) didyman válasza Racecam (#55) üzenetére


didyman
őstag

Race, akkor most mi legyen? Ha zárva marad, elsüllyed, értelme meg volna, de csak akkor, ha nem a piacszerzés jellegű versenyzéssé, vagy átláthatatlan halommá fajulna.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#59) didyman válasza Ujvy (#57) üzenetére


didyman
őstag

Ez a behalt mit jelent? A venti nem forog, gondolom. Prbáltad másik ventivel? Az LCD-t ne szedd szét. Gugához be tudod tenni bármikor, ott ránézek. A DVD pontosan mit csinál?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#60) Ujvy válasza didyman (#59) üzenetére


Ujvy
csendes tag

Hali!
A venti nem forog, ahogy mondod, másik ventivel nem próbáltam, pont a szétszerelés miatt, ugyanis csak az lcd leszedésével férnék hozzá, azt meg cinkesnek találtam, alternatív módon hűtöm..:D. A DVD legtöbb esetben semmit nem olvas be, igaz a héten rácáfolt, és nagy nehezen feltettem egy új xpt, bár egyfolytában ugrik a lemez, ha beolvasa akkor is, és melegszik iszonyatosan (de ez gondolom a hűtés miatt). ''Gugához be tudod tenni bármikor, ott ránézek.'' ezt ha pontosítanád megköszönném, új vagyok a ph-n.
Üdv, Ujvy

(#61) Rover623 válasza didyman (#58) üzenetére


Rover623
félisten

Szvsz hagyjátok zárva...az ''öregek'' meg akik már tapasztalták az előnyeit, folyamatosan linkelik az érdeklődőknek, sőt azoknak is akiknek hasznukra válhat ha itt szerepelnek...nem lenne hasznos ha ide kezdenék beírni megint a problémáikat az emberkék...:U

primus inter pares

(#62) HackR


HackR
tag

Sziasztok! :) Zalaegerszegen nyugodtan forduljatok hozzám, házhoz megyek, nincs kiszállási díj, óránként 2500-ért vállalom a melót..vírusírtás, rendszer karbantartás, hálózat kiépítés, hardware beszerelése, vagy ami kell. :) Weboldalakat is írkálok, domain reggel, 500 mega tárhellyel 20 000Ft ról indul, de ez 2 éves domain szolgáltatást jelent!!! Weboldal készítés nem csak helyieknek...akit érdekel dobjon egy privit. Igény esetén számlával...bár nem áfás számla szóval visszaigényelni nemsokmindent lehet belőle.

Xar játék az élet, de qwa jó a grafikája.

(#63) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Helló mindenki!!


Az lenne a gondom h. a Fujitsu siemens laptopomban tönkrement az inverter panel!
2 hónapja kutatok hozzá panelt de a szervizek mailekre nem válaszolnak semmi....
Sürgős lenne a dolog mert ezen tanulok illtetve tanulnék ha működbne!!

Ha esetleg tud valaki olyan boltot-szervízt ahol foglalkoznak inverter cserével az szólhatna (Szekszárdi vagyok) a Csere nem is lényeg, csak maga az alkatrtészut honnan utdnám megrendelni mert egyszerűen a magyar szervizekben én már nem bízok!

Szóval Fujitsu siemens 1667g 01-es laptop inverter paneljét keresem kizárólag magát az alaktrészt!!

Köszi előre is a segítséget: Üdv.: Tommmmka

(#64) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Olyan embert keresek, aki AGP foglalatot tud cserélni!

Üdv

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#65) magorum


magorum
csendes tag

Sziasztok, kerdesem lenne. Van egy olyan problemam, hogy a grafikus kartyamon rossz a memoria. Legalabbis 99%-ra azzal lehet a gond mert nem talalok semmit programot ami a videomemoriat tesztelni. szoval van rajta 8 darab SAMSUNG K4J55323QF GC20 tipusu memoria, amelyikbol valamelyik rossz lesz. Szoval az lenne a kerdesem, hogy ki lehet-e ezt cserelni, meg hogy szoftveresen megallapithato-e hogy melyik a hibas.

(#66) Kernel


Kernel
nagyúr

Miskolcon elsősorban TV-szereléssel foglalkozom, 15 éve vállalkozóként, előtte pedig 10 évig audio-video szervizben dolgoztam. Régebben sokat barkácsoltam elektronika téren, építettem ezt-azt. Legális, helyi kiadványokban is reklámozott vállalkozás, számla nem gond.

Jellemzően helyszíni kiszállás van, készüléket én szállítom, amennyiben helyszínen nem lehet megjavítani.

Utóbbi években foglalkozom számítógépekkel is: hardver, szoftver, Windows problémák, vírusok, adatmentés bizonyos esetei, Internet beüzemelése, géphasználat oktatása kezdő felhasználóknak. Monitort (már) nem vállalok.

Elérhetőség a nevemre kattintva, az adatoknál.

[Szerkesztve]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#67) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Valaki?

Senki ne akar nekem egy AGP foglalatot kicserélni?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#68) didyman válasza !Overdose! (#67) üzenetére


didyman
őstag

Szerintem nem létezik olyan alaplap, amin megrné cserélni munkadíjban.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#69) Tomoty válasza !Overdose! (#64) üzenetére


Tomoty
aktív tag

Küldj privit, van ismerősöm...

Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

(#70) HpTomi


HpTomi
csendes tag

HP printerek javításával foglalkozom ( lézer, tintasugaras [plotter is] )

(#71) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Szegeden vagy környékén keresnék szakembert (lehetőleg ne önjelölt zsenit, hanem akinek valóban van ''elektronikai'' múltja), aki újrakondizna egy ECS P3-as alaplapot. (lenne egy DTK táp javítás is :) )

[Szerkesztve]

(#72) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

sziasztok!
van nekem egy 120-as maxtor pata vinyóm aminek minden bizonnyal meghalt az elektronikája /rövidzárlat!/! nem tudom h tudna-e nekem valaki segíteni! nagyon szeretném megtartani ezt a vinyót meg ami rajta van az is jó lenne! remélem h tud nekem valaki segíteni!

speeedfire

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73) sTERNI


sTERNI
senior tag

Sziasztok,
Volt akinek elküldtem privátba, de azért ide is beírom, hátha rábukkan valami szakember aki tud segíteni.
Van egy Acer Travelmate 4001LMi-m, ami nemrégiben elkezdett szemetelni. Piros/kék rendezett csíkocskák a képernyőn. Először arra gondoltam, hogy a videokártya ram modulja melegedik túl, így saját kontóra szétszedtem párszor és igyekeztem megberhelni, mert tényleg úgy tűnt, hogy azzal van a baj (ha kicsit erőteljesebben nyomtam le a billentyűzet rá eső felét, akkor jó lett a kép).
Viszont ma csavarra szétszedtem, hogy megbizonyosodjak a feltevésről, és úgy tűnik, hogy tévedtem. Ha gyengéden adok egy ívet az alaplapnak, akkor jelentkezik némi változás; hol jobb, hol rosszabb lesz.
Előre is köszi mindenféle építő hozzászólást!

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#74) Real_Gabe


Real_Gabe
tag

Sziasztok!

Van egy nem garanciális Chieftec Super Power 460W-os tápegységem,melynek az ATX csatlakozóján megégett mind a 3db 3.3V-os tű és a 3.3V helyet csak 2.X V-ot ad le amimiatt állandóan lekapcsol.

Én pécsi vagyok,és a környéken kéne segítőkész,hozzáértő szakember,vagy szaküzlet.

Tud valaki segíteni?

sáríála

(#75) Winner_hun válasza Real_Gabe (#74) üzenetére


Winner_hun
félisten

A topik első hozzászólását nézd át;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#76) shaft72


shaft72
tag

Sziasztok!

Számítástechnika:
- foglalat csere: DDRAM, DDR2 slot, PCI slot, AGP slot, PCI-express slot és LGA775 socket cseréje, de USB, PS/2, tehát lényegében minden through-hole komponens cseréje megoldható)

Egyéb elektronika (főleg SMD):
- kondicsere
- bármilyen tokozású IC (BGA, Fine Pitch BGA, QFN, QFP, stb) cseréje, beültetése.
- fóliaszakadás, szálszakadás, pad szakadás javítása (ha csavarhúzóval sikerült átszántanod pár vezetőszálat...)
- bármilyen aberrált forrasztási feladat megoldása (sűrű lábkiosztású IC-k, szelektív forrasztás, ''többszintes'' BGA-k forrasztása, ólmos és ólommentes kivitelben is).
- igény esetén ''tegnapra!'' is! ;)

LCD TV:
Samsung típusokból jöhet bármelyik.

Korlátozott mértékben hibakeresést is tudunk vállalni, de azért az ezer éves, kapcsolási rajz nélküli cuccodat ne hozd be. :D

Működés: Budapest
Honlap: [link]

(#77) nyuzuge


nyuzuge
csendes tag

Hi!

Segítsen nekem vki plz!

Van egy Canon Fax-L295-ös multifunkciós készülékem. Szerencsétlen túlfeszt kapott, és elszállt az alaplapja, vagy mije. (állítólag ez a kártya alakítja át a bescannelt képet olyanná, h tudja faxolni, és fordítva). A többi része (fénymásoló, nyomtató) tökéletesen működik. A Canon szervíz kb 30-35.000Ft-ért akarja kicserélni. Na ezt szeretném kikerülni. Tehát ha tud vki bontásból, vagy vhonnan ilyen kártyát, azt szívesen veszem.

Ezeknek a készülékeknek mennyire lehet egymással kompatibilis ez a kártyája? Mert L250-est már találtam.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#78) davee1989


davee1989
csendes tag

Sziasztok nekem van egy quantum fieballom, letört tűkkel, vki meg tudná szerelni?
Bács-kiskun megyében lakom, kecskemét környékén, közeli szakembert kérnék mert nem sokat ér az áru;)
Köszike is előre :R :R :R :R :R :R

Jó szerencsét!

(#79) didyman válasza davee1989 (#78) üzenetére


didyman
őstag

Stolnak írj.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#80) didyman válasza nyuzuge (#77) üzenetére


didyman
őstag

Előbb rá kéne nézni arra a panelre és a tápegységére.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#81) didyman válasza Real_Gabe (#74) üzenetére


didyman
őstag

Sárbogárdig eljut pl. mozdonyon?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#82) didyman válasza shaft72 (#76) üzenetére


didyman
őstag

Hmmm. Egy apró észrevétel, moderátori minőségemben: Ez üzleti vállalkozás, üzlet nevében vagy itt jelen? Mert a téma és a Prohardver fórum adta lehetőség csak magánszemélyekre vonatkozik, nekik ad lehetőséget, ha úgy tetszik, hirdetésre. Céges megoldások csak a PH illetékeseivel történt egyeztetést követően lehetséges. A dolog egyébként feltétlenül érdekes és említést érdemlő, bár elnézve a gépsoraitokat (őszintén gratulálok hozzájuk :R ), tartok tőle, hogy nem egészen olyan árkategória, ami nekem viszontszervizelés keretében megérné, de mindenképpen jó lehetőség sokunknak.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#83) davee1989 válasza didyman (#82) üzenetére


davee1989
csendes tag

őőőő, ez most nekem szólt????

Jó szerencsét!

(#84) didyman válasza davee1989 (#83) üzenetére


didyman
őstag

Amennyiben shaft72 a neved, akkor igen. :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#85) davee1989


davee1989
csendes tag

Szerintetek milyen számot kell beírni ha elektronikát kleresek egy 30gigás quantom fireballhoz?
Van egy csomó szám rajta
és leírok egy párat vki bökjön rá h melyik az elektronikájé...

D8915GJ 101
0107KP006 (jobb oldali csippen fejjelefelé átulja feléd!)

T10421 (Ide konektor alatt!)

MS311B7 36(bal oldali csippen fejjelefelé átulja feléd!)
Reélem jókat írtam be!
Köszi a segítséget

Jó szerencsét!

(#86) brazso


brazso
tag

Sziasztok!

Egy egyszerű forrasztópákás feladathoz keresek segítséget. A linken lévő képen szereplő 2 szomszédos lábat kellene összekötni, forrasztani. Ez egy régi toshiba notebook-ban lévő ide interface, az új (nem toshiba) dvd íróm csak akkor működik (kipróbáltan), ha össze van kötve a 2 jelzett pin .

[link]

Ha valaki tud segíteni, vagy ajánlani valakit (budapesti címet), azt megköszönném.

Üdv

[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#87) hanka


hanka
tag

Üdv mindenkinek.

Én profi szinten javítok EPSON és CANON nyomtatókat már 3 éve.

Megbízható és pontos munkát végzek, és rendkívűl gyorsan javítok (max. 12 óra alatt)

És az árak? 3300 körül (típustól és hibától függenek)

Ha bárkinek, bármilyen baja van Epson és Canon téren, vegye fel a kapcsolatot velem.

Ja, és tintapatront is töltök, és nyomtatókat eladok.

Cím: Bp., X.ker. Hungária krt. 7.
Tel: 06(20) 212-4757

NYOMTATÓT JAVÍTOK, ELADOK (Epson, Canon) - Tel: 06(20)212-4757

(#88) didyman válasza brazso (#86) üzenetére


didyman
őstag

Gugához hozd el holnap délután, telefonon majd le tudjuk egyeztetni.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#89) NorbZ5948


NorbZ5948
csendes tag

CSÁCSÁ
kihez forduljak ha olyan bajom van h a 40 gigás vinyómon (Maxtor,5400rpm,8mb) mert a házuljából, ahol vannak azok a kis pinek 3 db letört...azt mondták h itt találok olyat aki megjavítja, vagy adjatok tippet pls h mit csináljak!!! amugy lehetőleg a közelben kellene vmi szakember
Békés megye-->Kaszaper-->lakhelyem
Mondjuk a posta is megoldható, fontos lenne mert most kaptam horgászfilmeket..:D
Ha van valaki aki válalja azt írjon ide vagy PM durranjon nekem PLS :O :O

Arányjavítás érdekel vkit? Szerverről megy... Írj és megeggyezünk

(#90) didyman válasza NorbZ5948 (#89) üzenetére


didyman
őstag

CSÁ
Ide küldheted, ha érdekel, durranj priviben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#91) brazso válasza didyman (#88) üzenetére


brazso
tag

Köszi, de már Rive-nál van. Bocs a késői válaszért!

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#92) orbano


orbano
félisten

sziasztok!

van itt olyan, aki egy riasztó távirányítójának a nyákján ki tud cserélni egy mikrokapcsolót? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#93) NorbZ5948 válasza didyman (#90) üzenetére


NorbZ5948
csendes tag

Csá
lehet h meg tudom odani, de ha nem akkor küldöm csak...

Arányjavítás érdekel vkit? Szerverről megy... Írj és megeggyezünk

(#94) orbano válasza orbano (#92) üzenetére


orbano
félisten

upp :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#95) didyman válasza orbano (#94) üzenetére


didyman
őstag

Fénykép van róla? Ha a szokásos miniatúr nyomógomb, akkor igen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#96) Flashback


Flashback
addikt

Szisztok!
A minap áramszünet vol nálunk. A kisebbik gépembe ''elvillant'' a táp. Tápcsere megtörtént. De úgynéz ki hogy magával húzta a csupán 7 hónapo 160Gb-os Samsung winyómat. a Hibajelenség a következő:
Ahogy rákötöm a gépre a winyót, bekapcsolás után a venti pörög egyet és kész leáll az egész. Csak akkor hajlandó elindulni ha áramtalanítom és leválasztom a winyót a molexcsatiról. A winyó elektronikáján semmiféle égési nyom nem található! Lehet ezen a problémán segíteni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#97) stol válasza Flashback (#96) üzenetére


stol
addikt

Hi!

Vinyó garis még?
Lényeg a lényeg, javítható lenne a vinyó adatmentéshez, de akkor ugik a gari.
Ha nincs fontos adat, vidd vissza.
Ha van, mérlegelned kell.

(#98) didyman válasza Flashback (#96) üzenetére


didyman
őstag

Amennyiben későbbiek során érdekessé válik a garancia, akkor meg tudom oldani a javítást úgy, hogy alkalmas legyen.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#99) Bivaly


Bivaly
tag

Sziasztok!

Van egy rossz videókártyám, amin valszeg egy IC (ez szinte biztos, mivel ki van égve (lukas)), és a memóriák körül vmelyik kondi elszállt.

Az IC, amelyiket cserélni kellene:
[kép]
a bekarikázott alkatrész,

a kondi:
[kép]
a bekarikázott részen valamelyik a sok közül.

Tudnátok-e ajánlani valamilyen megoldást, vagy hogy kihez lehetne fordulni a problémával?

Köszi!

Üdv
Bivaly

Life begins at 140!

(#100) EG0


EG0
aktív tag

Sziasztok,
lenne két javítanivaló:
I. Chieftec tápegység (420W ha jól rémlik); egy nem túl erős P4-es (int. vga) gépben volt másfél évig, kevés használat mellett, és néha újraindult a gép (ritkán). Kicseréltem egy pár ezer pénzes noname tápra, azzal tökéletes hosszabb ideje. Mi lehet a baja? Mennyi lenne javítani?
II. Millenium DVD (DivX) asztali játékos, újabban hülye hang lemez pörgetésnél, majd bad disc. Ezt vállalná valaki?
Bónusz: ha mindkettő megjavulna tök jóra, akkor akár a tápot is adnám a dvd javításért..

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.