Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) VIPowER válasza Cirkaloo (#800) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ez : [link], vagy ez : [link] jó lesz helyette. Polaritásra figyelj.

(#802) Formaster


Formaster
addikt

Üdv Urak, lenne egy B6-os LG oled, ami hangot ad, de képet nem. Mennyire esélyes, hogy T-Con board?

(#803) Casseius


Casseius
tag

Üdvözlet,
Van egy Lenovo Z5 Pro GT telefonom betört kijelzővel, van hozzá eredeti csere kijelző is, szakit keresek aki meg tudná csinálni az átépítést. (BP)
Köszöntem előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Don't Worry, Be Happy

(#804) Cselo


Cselo
csendes tag

Lenovo tab M8 (8505F) kijelzőjén átlósan majdnem vegig van egy repedés, ami csak akkor látszik, ha nem szemből nézem. (Fólia van fölötte) Vélelmezem, higy csak az üveg serült, a kijelző nem. BP en, vagy környékén keresek szakit a felmérésre és javításra. PMben, köszönöm.

(#805) Maxxy10 válasza Pityu. (#788) üzenetére


Maxxy10
addikt

Szia ne cseréld, használd az eredetit.

(#806) modflow


modflow
veterán

A Honor 20 Pro-mon nincs IR. Most vettem egy külső jack dugósat, de nem működik...
Mi az az OTG Switch?
Beállításokba beírva OTG-t nem talál semmit.

(#807) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Sziasztok.
Van egy Huawei Mate 9 telóm és betört a kijelzője, de csak az előlapi érintő üveg. A mögötte levő LCD érintetlen. Van rá mód, hogy csak azt cseréljen, vagy csak egyben lehet?

Találtam egy ilyet: [link] Szerintetek ez az?

[ Szerkesztve ]

(#808) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!
Volna egy törött csatlakozós headsettem. Lehet ezzel még kezdeni valamit? Előre is köszönöm a segítségem.
:R

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#809) jjohn


jjohn
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Full HD Philips tévé, pár napja jött be egy jelenség. Kissé a jobb oldalon amikor világosabb háttár van akkor egy félkörben k. 2,5 cm sokkal világosabb a képernyő. Mi lehet az ok? Esetleg rosszabbodhat e?
Köszi a válaszokat.

(#810) jjohn válasza jjohn (#809) üzenetére


jjohn
aktív tag

Közben okosodtam, arra tippeltem, hogy a fényterelő mozdult el vagy esett le, de gondoltam vannak nálam okosabbak is ebben a kérdésben. Ezért kérdeztem inkább.

(#811) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!

Mivel nem tudok megbízható szerelőt a környékemen, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen alkatrész meghibásodása okozhatja a lent leírt jelenséget.

Van egy Panasonic TX-50DS630E készülékem.
Amikor bekapcsolom nem történik semmi azon kívül, hogy zöldre vált a visszajelző led. Innentől kezdve semmire nem reagál. Sem a táviránytó, sem a TV-n lévő vezérlő gombokra nem történik semmi csak villog a zöld led, kikapcsolni sem tudom. A TV-n lévő bekapcsoló gombot, ha 5 másodpercig nyomva tartom újra indul (legalábbis így tűnik) és felvillan a háttérvilágítás egy pillanatra, majd megint fekete képernyő.
Amikor bekapcsolva hagyom több ideig, olykor megjelenik a tv adás pár másodpercre majd megint fekete képernyő, de ilyenkor sem reagál semmire a készülék.

Készítettem egy videót a jelenségről.
[link]

(#812) Formaster válasza Talala (#811) üzenetére


Formaster
addikt

Eléggé firmware gyanúsnak néz ki, de végig kellene mérni a feszültségeket. Az a gond, hogy a fw is kb lehetetlen küldetés, vagy találsz bele egy bontott alaplapot, aminek minden száma stimmel az eredetivel.

(#813) Talala válasza Formaster (#812) üzenetére


Talala
senior tag

Köszönöm.
Alaplapot csak külföldi forrásból találtam. Az új tv már úton van, így nem tudom megéri megcsináltatni vagy sem.

(#814) Formaster válasza Talala (#813) üzenetére


Formaster
addikt

necces, így sem zárható ki, hogy alaplap, vagy t-con board, de akár még panel hiba is lehet. Én is kihagynám, ha nem tudod végigmérni előtte

(#815) mastodon


mastodon
aktív tag

Két kérdésem van:
1. Két kishibás Huawei Watch 2-ből kellene jót csinálni. A hátlapot és az akkut kell átrakni. Hol vállnak Bpesten ilyet megbízhatóan, elfogadható áron, merthogy ez egy könnyű max egy órás munka?
2. Lejtettem egy Panasonic TZ100-as fényképezőgépet. Nagy hibát nem látok rajta, kicsit elmozdultak a rekesz lamellái, nem zárnak össze. Ki tudna ránézni, más hiba van-e benne?

(#816) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, szervizel valaki a Szilágyi Erzsébet fasor környékén / metróval könnyen megközelíthető helyen :F Egy hallgatóm tanul Budapesten, a lapos nem akar csatlakozni a wifire, és én nem tudok távsegíteni neki :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#817) Doby 88


Doby 88
csendes tag

Sziasztok, adott egy lenovo ideapad 330, sajnos japott egy kis fröccsött, szerencsére tényleg keveset mivel minden működik, kivéve a billentyűzet ragad, szervizes azt mondta hogy csak cserével orvosolható. Kérdésem ez lenne hogy találkoztatok hasonló provlémával, javítható-e vagy ténylege cserélni kell a billentyűzetett ? üdv

(#818) sanikak


sanikak
csendes tag

Üdv
Valaki tudna esetleg olyan helyet ahol bányagépet javitanak?
Antminer t17

(#819) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Budapesten, vagy környékén valaki vállal mechanikus billentyűzet javítást?

(#820) #37404928


#37404928
törölt tag

Kedves fórumtársak!
UE55Q60RAT tipusú Samsung tévém bekapcsolás után elfeketedik (balról jobbra, mintha az áram fogyna el) aztán 2 led villanás után újraindul. A hibakód szerint (2 villanás) táphiba, amit most cseréltem ki, és pontosan ugyanazt csinálja a másik (szintén használt) táppal is.
Van itt valaki aki az alaplapra rá tudna nézni hogy a táp vezérlés teszi-e a dolgát és meg is tudja csinálni, ha nem? Már kigúvadnak a szemeim de nem látok púpos kondit vagy kormos IC-t... Segítsetek ki kérlek, 30 napot vártam a tápra (ebay) és ez a tv a monitorom is!
Előre is köszi!

(#821) flash-


flash-
veterán

udv! olyan kérdésem lenne hogy vezérlés cserénél(Renault thalia 1.4 2001 8v) vízpumpa mellett a hűtővizet is cserelik?
azért kérdezem mert hogy járok jobban? most cseréljem a hűtővizet vagy majd januárban a vezérléssel +vízpumpa) együtt?
mert ha most elviszem hűtőviz cserére de januárban ugyis ujra cserélik a vezérlés miatt akkor gondolom nem lenne érdemes, csak azt nem tudom hogy akkor egyáltalán cserélik e vezérlésnél a vizet is?
Illetve mennyire nagy gond ha picit ezt húzza az ember?
na és a fékfolyadék csere? azt mennyire kell papir szerint betartani?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#822) Bubee82


Bubee82
őstag

Rossz topik.

[ Szerkesztve ]

(#823) vepe


vepe
senior tag

Sziasztok
Nem tudom találkozott-e már valaki hasonló hibával, szóval alábbiakról mi a véleményetek, mi lehet a Tablet hibája?
Adott egy Samsung T560 Tab.
Unokaöcsém használta (netezgetés, játék, szóval a Tab szoftverét nem piszkálta), egyik pillanatról a másikra nem kapcsolt be. Amikor hozzám került gond nélkül feltettem rá a gyári androidot, viszont miután betölt a rendszer szinte mindig az a vége, hogy egy csík a képernyőn és újra bootol, vagy amikor nem, akkor pl.net közben jön hasonló elő.
Akkumulátort szépen tölti, szervizmenünél, vagy Odin módnál nincs ilyen jelenség.
Mi lehet a probléma?

(#824) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok. A fürdőszobai páraleszívóban eltört a tekerentyű, amivel állítani lehet az időzítőt. Arra gondoltam, hogy kiszedem egy rossz trafóból és átforrasztom az elszívóba. Azonban az a baj, hogy erre a működőképes tekerőre “102” van írva, az elszívón ami van meg gyárilag “105”. Mit jelölnek ezek a számok? Baj, ha eltér az érték?

(#825) Audison válasza Audison (#824) üzenetére


Audison
senior tag

Megtaláltam, hátha másnak is hasznos lesz.RM065-1K néven.

(#826) tornas válasza Audison (#824) üzenetére


tornas
őstag

A 102 az 1 kOhm-os potmétert jelöl. A 105 meg 1 MOhm-osat. A 102 helyére 102-es poti kell neked.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#827) AsDvenomAsD


AsDvenomAsD
csendes tag

Sziasztok,
Lenne egy olyan kérdésem hogy valaki foglalkozik monitorokkal?
Napokban történt játék közben hogy egyszer csak átváltott a képernyő fehérre.. aztán váltogatta fekete színnel, találtam is egy videót amin ugyan az történik mint nálam, illetve a monitor is ugyan az, ha esetleg valaki étt hozzá/eltudná vállalni mennyibe tudná megcsinálni?
Előre is köszönöm. :R
https://youtu.be/HxusdMp4Nko

Balázs

(#828) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Samsung D-ST5610 mobil
Töltést követően a képernyőn végtelenített hurokban "Összekapcsolva ezzel PC" körbefutó töltésszerű animáció fehér háttérben. Kikapcsolni vagy normál menübe kilépni nem tudok, mert nem reagál semmilyen billentyű parancsra. Hívást fogad. Soha nem volt Internet előfizetés rajta. Mit tegyek?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#829) jerro77


jerro77
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni mikroforrasztásban jártas személytől. Canon nyomtatóm Logic Boardjának kiszerelésekor sajnos az egyik foglalatot sikerült "lekapnom" :( és ennek visszaforrasztásában lenne szükségem segítségre.
Sajnos én teljesen analfabéta vagyok a témába, és a szükséges felszereléssel sem rendelkezem.

Aki esetleg tudna nekem ezzel a problémával segíteni, annak nagyon megköszönném. :R

(#830) jerro77 válasza jerro77 (#829) üzenetére


jerro77
csendes tag

már tárgytalan! megoldottam köszi

(#831) Integrator


Integrator
aktív tag

Sziasztok.
A Logitech Z906 hangfalszettem egyszercsak ezt a hibát mutatja, nem reagál semmire, [kép] előtte tökéletesen működött.
Valaki találkozott már ezzel a hibával? Tud rá megoldást? Vagy ha kell, tud valakit, aki vállal javítást?

(#832) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Sony nx710 magától kikapcsol majd utána egyből bekapcsol az elmúlt időszakban mitől lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#833) Pyttawrx válasza ginola (#832) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ha kikapcsol, tehát ez látszik a tv visszajelző ledjén is, akkor vélhetően táp, vagy valami alaplapi hiba lesz szerintem.

(#834) ginola válasza Pyttawrx (#833) üzenetére


ginola
addikt

Pont ezekre gondoltam én is.
Valamikor napokig semmi máskor meg egy nap ötször.....
Egyébként látszik a leden is és a Sony logó is bejön...
Nem tudom van e értelme bevinni a szervizbe egy több mint 10 éves tévét.

(#835) Pyttawrx válasza ginola (#834) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát szerintem van, nem tudom mennyi a bevizsgálás, de ha apró baja van, akkor lehet még meg is éri.

[ Szerkesztve ]

(#836) Fruzsy15


Fruzsy15
friss újonc

(bocsánat,először véletlenül ezt a samsung témához írtam, de ide kellett volna. :S)
Sziasztok!

Egy "kis" segítséget szeretnék kérni. :S

A telefonom bekapcsoló gombja letörött, és most nem tudom bekapcsolni. (már majdnem 1 éve letörött, de akkor nagynehezen sok sok sok próbálkozásra egy pici csavarhúzóval be tudtam kapcsolni, de most sehogysem sikerül. :()

A telefonom Samsung J7 2016
modelszám: (az aksi alatt ez van írva) SM-J710FN/DS

Mivel nincs bekapcsológombja így nagyon vigyáztam rá, hogy ne kapcsolódjon ki magátol, és le ne merüljön a telefon, de most sokat voltam kint a hidegben és lemerült. :(

Amint hazaértem rátettem a töltőre, és láttam hogy töltött (már 100%-os) de nem tudom bekapcsolni. Láttam youtubeon pár dolgot, hogy bekapcsológomb nélkül is be lehet kapcsolni, de nekem eddig nem sikerült. Lehet, hogy rosszul csináltam valamit.. :S

(hangerő gomb benyomva, közben rádugni a laptopra a töltőkábellel, és ugyanúgy benyomva tartva a hangerőgomb... De nekem nem történik semmi, csak mutatja, hogy tölt a telefon, és a %-ot) A másik megoldást amit találtam azt nem tudom használni, mert ahhoz be kellene állítani elősször a telefonon, hogy a számitógéppel valamilyen programmal be lehessen kapcsolni, de nekem az nincs beállítva, így az nem lesz jó. :(

Nektek volt már hasonló? Nektek milyen nyomógomb variációval sikerült bekapcsolni? : O

Tudom, hogy nem mai telefon, de van több nagyon fontos dolog rajta, sms-ek, amik nagyon nagyon fontosak lennének nekem és.. :(Szervízbe pedig nem szeretném vinni, mert van rajta pár dolog, amit véletlenül sem akarom hogy bárki is lásson.. Légyszi, ha volt már nektek hasonló, és sikerült megoldani, akkor... :( Előre is nagyon nagyon nagyon szépen köszönöm!

(#837) katalin888


katalin888
aktív tag

Samsung Note 10 Plus telefonba szeretnék akkumulátort cseréltetni. Hol érdemes?

(#838) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Sziasztok!
Egy ASUS H370 PRIME PLUS alaplap U31G1_12 aljzatával van összekötve az első USB 3-as foglalat. Ez néha valamely pendrive-okat önkényesen ledobja (pl. írás vagy olvasás közben). *Windows 10 és Linux alatt is.
Tapasztalt már ilyet valaki? Mit lehet tenni?

(#839) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Van egy koros Fujitsu Esprimo E900-as gépem. Pár napja (egy-két órányi használat után) durrant egyet és füst is jött a táp irányából, hálózati megszakítót leverte. Ma jutottam a géphez, felnyitottam a tápot, de semmilyen eldurrant alkatrészt nem láttam és égési, perzselődési nyomot se. Körbenéztem az alaplap körül és más összetevőknél, de mindent ép állapotúnak láttam. Portalanítottam (az ráfért igencsak), összeraktam, beindítottam, minden rendben indult, semmi gyanúsan melegedő alkatrész. Azóta is működik gond nélkül.
Kérdésem, hogy ilyenkor mire lehet gyanakodni, mi okozhatta (a zárlatot?) ezt a durranást és füstöt?
Viccesen (de bevallom, tartva táp vagy más alkatrész cseréjétől) mondtam, hogy bug-os lett, de így, hogy nem találtam semmi eldurrant alkatrészt, lehet hogy tényleg valamilyen bogár kószált nem neki való helyen? Netán egy pormacska sült ki?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#840) attiati


attiati
veterán

Elektromos fogkefe aksi cserét vállal valaki?
Curaprox Hydrosonic Easy

így néz ki az alja

[ Szerkesztve ]

(#841) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Acer Extensa 5230 laposhoz keresek LCD kijelzőt. Köszönöm szépen!

(#842) DonYaHooo


DonYaHooo
csendes tag

Sziasztok!
A problémám a következő (hosszú lesz). Egyszer csak derült égből a villámcsapás meghalt egy RAM a gépemben (G-Skill Ripjaw dualkitből az egyik). Futtattam memtestet de már az elején megdöglött. Ezt követően vettem egy ugyanolyan paraméterekkel rendelkező Kingstone Beast-et. Az elején nem akart elindulni az új rammal a gép de miután végigjátszottam a slotokban utána sikeresen működésre bírtam a gépet. Ezt követően nekiállt random crashelni (kék halál). Majd rendszert fedeztem fel a fagyások között. Minden indítás után az első terhelésnél (játék, böngésző, film stb.) biztosan kifagyott a gép, de ettől függetlenül is meg-megállt. Ezt követően biztos ami biztos alapon kicseréltem a másik G-skill ramot is egy Kingston Beast-re. Na ezt már nem is látta a rendszer, úgyhogy csak 8 giga ramot érzékelt bárhogy csereberéltem őket. Én az alaplapra gyanakodtam ezért szervízbe vittem. Ott azt mondták minden rendben a lap látja náluk a ramokat, vigyem be a többi részét is a gépnek. Megállapították, hogy a processzorom halt meg. Sikerült beszereznem egy másikat, amivel valóban látja az összes ramot és a crashelések is megszűntek, viszont csak minden második alkalommal kapcsol be a gépem. Ezt követően egyesével kicseréltem a gépen mindent ismerősök tartalék alkatrészeivel. Szóval új proci és új ramok vannak a gépben így, azok tételezzük fel, hogy rendben vannak. Kicseréltem az alaplapot, kipróbáltuk másik táppal és videókártyával. Ugyanúgy nem kapcsol be csak másodikra. Ha egyszer már bekapcsolt, akkor utána 2-3 órát kell várni, hogy ne kapcsoljon be egyből. Ez alapján egy kondenzátorra gyanakodtam, de sajnos ezt a hibát nem magyarázza az, hogy mindent kicseréltem a gépben és úgy is ez a tünet. A masterboot recordot fixeltem, rebuildeltem, CMOS-t clear-eltem, a videokártya és az összes driver a legfrissebb. A BIOS a legfrissebb. Egyedül a rendszert nem húztam még újra és az SSD-t (M2) nem próbáltam kicserélni, de a Kingston szoftverje szerint kifogástalan állapotnak örvend az SSD-m. A rendszerre azért nem gyanakodtam, mivel ha már bekapcsolásnál fekete képernyő fogad, akkor el sem jutunk a boot-ig. Az elemet is kicseréltem az alaplapban. Ja és a bekapcsoló gombot is teszteltem, háthat azzal van baj (csavarhúzóval rövidre zártam a power st-t) ugyanaz. Teljesen tanácstalan vagyok. Kérem, akinek van épkézláb ötlete segítsen.

(#843) Pyttawrx válasza DonYaHooo (#842) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Az hogy minden 2. alkalomra kapcsol be az mit jelent most?
Bakpcsombra reagál valamit? LEd, vagy bekapcsol, de nem jön be a rendszer stb.... Tehát a BIOS bejönne mindig?

(#844) Bolobi


Bolobi
tag

Sziasztok!
behoztak nekem egy Galaxy tabot SM-T819, ami bootloopban van logó bevillan rögtön újra is indul. Viszont ha töltő is be van dugva bekapcsol, lehet hasznélni de nagyobb terheléskor kikapcsol. Az akku állapota nagyon változó, ki akartam zárni a rossz akkut de lecsatlakoztatva nem kapcsol be töltőről.
Tippem szerint az akku adta fel. Valakinek ötlet mi lehet a gond? ha nem akku :D

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#845) DonYaHooo válasza Pyttawrx (#843) üzenetére


DonYaHooo
csendes tag

Led bekapcsol, ventik mennek, viszont a monitor fekete és csak pislog. Hozzáteszem, hogy mindkét alaplappal, mindkét táppal, mindkét videokártyával ugyanezt csinálja. A RAM-ok újak a Proci új. Amennyiben várok bekapcsolás után 1-2 percet és nyomok egy reset-et, akkor hibátlanul működik a gép. Ha pedig már "meleg" akkor simán ki-be kapcsol csont nélkül. Szóval ha kikapcsolom akkor záros határidőn belül simán bekapcsol elsőre.

[ Szerkesztve ]

(#846) Pyttawrx válasza Bolobi (#844) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem púpos?

(#847) Pyttawrx válasza DonYaHooo (#845) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Alaplap vagy táp hiba? Ezt kizárták?

(#848) DonYaHooo válasza Pyttawrx (#847) üzenetére


DonYaHooo
csendes tag

Két alaplapom és két tápom van itthon mindkettővel ugyanazt csinálja.

(#849) Bolobi válasza Pyttawrx (#846) üzenetére


Bolobi
tag

szia, nem látszik kifejezetten annak, de valamikor 80% ír valamikor 100-at ha feldugom töltőre 2 perc eltéréssel. Azért is gyanítom hogy itt lesz a gond

i5 3570k@4,5Ghz 1,08v, Noctua D14, AsRock Fatal1ty z77, EVGA GTX980 FTW, G.Skill Ares 2x4Gb CL9 2133, Corsair CX500, Corsair 550D, Razer Deathadder 2013

(#850) Pyttawrx válasza DonYaHooo (#848) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Integrált vga?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.