Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) Vetele


Vetele
csendes tag

Sziasztok!

ASUS P5Q Deluxe lapom nem ad képet. Próbáltam már több VGA-t, de a BIOS-ig sem jutottam el.
POST kártyával teszteltem ( nem vagyok ilyen ügyekben sem jártas), de azzal sem jutottam előbbre.

Első képen a PCI-E fogllatban levő VGA-ra vonatkozik.
A második egy PCI-os VGA-ra. ( Bár nem tudom, hogy megfelelően működik-e?)

Foglalat, vagy a chip hiba? Lehet-e, és érdemes-e a javításával foglalkozni.

Eddig jutottam és innen sehova. Már vagy 3 billentyűzetet is próbáltam, de nem ment.

[ Szerkesztve ]

(#552) windlord válasza windlord (#546) üzenetére


windlord
őstag

Megtaláltam a hibát a Harman Kardon AVR 255 erősítőnél, ami a buzeráns hangot hallatja...

Egy ventilátor.
Típusa a következő:
Colorful 12825HS.

Sehol sem találok ilyen ventit, szerintetek baj ha másfélét építek be?
Szerintem nem...

Csinált már valami hasonlót?

(#553) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok segíteni?
Pár napja figyeltem meg, hogy az asztali DVD lejátszóm - Philips HTS3011/12 van a cetlin - elkezdett szórakozni. "Unknown Disk", a játszott film hírtelen befagy és sikít - nyikorog (mintha a lemezt karcolná az olvasó fej) gyorsan, majd egyre lassabban míg meg nem áll a lemez (a nyöszörgés frekvenciájából ítélve) majd egy idő után megint felpörög, összeszedi magát, talán még fojtatja is a filmet (pár perccel későbbről) aztán vagy végigmegy, vagy megint megáll.

Szétszedtem, sürített levegővel kifújtam -volt benne dzsuva rendesen- de nem javult a dolog.

Szerintetek mi lehet a bibi? Gondolom keressek szaxervízt, ami majd jól lehúz akár egy gumigyűrű csere esetén is sok sokezerrel. Természetesen már nem garanciális, viszont számunkra az értékén kívül eszmei értéke is van...szóval örülnék neki, ha meg lehetne csinálni-csináltatni

Szerintetek mi lehet a gondja?
(van mikor szó nélkül lejátsza a filmet...nagyon random...bár utóbbi időben már többször nem megy)

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#554) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

SMD forrasztáshoz keresek szakembert, korrekten megfizetném, az alábbi képen lenne a munka alanya:

Ezt kellene leforasztani és a pótalkatrészről a másikat vissza, egyébként egy egy HTC ONE X alaplap főpanel.

(#555) platthy


platthy
csendes tag

Üdv
Alaplap tesztelő / javító kollégát keresnék.
Alaplapom hibája: gép bekapcsolas után megy pár másodpercet aztán leall , újra elindul magától és megint leall.
1 gigabyte g1 assassin killer x58 lapról lenne szó.
Próbáltam 1 Rammal , vga nélkül, aztán már mindent lehúztam csak a 24 pines meg a 8 pines marad + 1 ram, de ez se segített.
Viszont ha lehúzom róla a 8 pines csatit a procirol akkor bekapcsol de nincs kép .
Valaki esetleg még tudná nekem nézni?

Úgy csináld h jó legyen. ! . Telefonon gyorsabb 06706318688

(#556) schawo válasza platthy (#555) üzenetére


schawo
titán

Már ketten keresünk pontosan ugyanilyen problémával szervizt. Alaplap: gigabyte ex58-ud4p

A hiba valószínűleg vrm eredetű.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#557) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok !
Olyan problémám akadt, hogy a monitorom közepén vízszintesen megcsúszik a kép ha bármilyen mozgás megy át rajta(videó,ikon áthúzás szóval minden). VGA ra gyanakodok(Sapphire 7770 HD), más ötletem nincsen.Szeretnélek megkérni titeket hogy a helyes topikba irányítsatok és ha tudtuk valamit erről a hibáról kérlek osszátok meg velem, előre is köszönet.
Kép:

(#558) Matamata


Matamata
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagytakarítás után az Asus M5A99X Evo alaplapommal lenne olyan problémám, hogy ha bekapcsolom legtöbbször csak a cpu hibajelző led világít rajt és nem lép tovább a boot folyamat. Ha nagyritkán rendesen elindul akkor a tesztprogramok szerint minden renben van.
Elvittem egy helyi számítógép szervízbe, de azon kívül, hogy szerintük az előlapi usb és firewire fel volt cserélve nem tudtak mit mondani. Azt mondták lehet ez megölte az alaplapot, de ahogy olvasom annak elég komoly jelei vannak, én meg nem is használtam az előlapi kimeneteket...

Olyan embert keresek (lehetőleg Szombathelyen, vagy a közelben) aki szakszerűen meg tudná nézni, hogy mi a baja és ha lehetséges megjavítaná.

(#559) moonguru válasza schawo (#556) üzenetére


moonguru
őstag

Vagy északi híd zárlat, mint az Assassinnál! :(

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#560) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok!
Tápegység javításban tudna valaki segíteni Budapesten? Chicony Hypro 430-as táp, egyszer csak menet közben kikapcsolt, azóta áramtalanítás után, bekapcsoló gombra fordulnak felet a ventilátorok és ennyi. Az USB foglalatokban van áram. Az alaplapi táp csatlakozó lila vezetékén ott van az 5V, viszont a zöld és fekete rövidre zárásakor nem kapcsol be a tápegység.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#561) ron8


ron8
senior tag

Hy!
Lenne egy WD elements 1.5 tb típusú külső hdd-m, ami áram kimaradás vagy/és le választás nélküli le csatlakozás miatt elromlott. Nem pörög fel, nem látja a gép. Buapesten a nyugati környékén keresek szervizet, tudnatok ajánlani? A 4-6os vonalán jártas vagyok. Egy vizsgálat kellene hogy tudjam mi a baja ill. mennyibe kerül a javítása. Az adatmentes másodlagos, az eszközre lenne szükségem.

(#562) HTCX715 válasza ron8 (#561) üzenetére


HTCX715
tag

Sziasztok!
Szeretnék megtanulni szerelni. Főleg a mobilok érdekelnek. Egykis tapasztalatom már van régebbi gombos nokiákkal, motorola defykkel. Eyg félsikerem is van egy htc amaze 4g-vel.(meg számítógépekkel, simsonokkal ilyenekkel) Szóval alkatrészt tudnék beszerezni, ügyes kezem van, szeretem csinálni. Hogy tudnám megtanulni itthon? Ti, hogy csináltátok?
Előre is köszi!
htcx715
U.I:HA rosz topikba írtam nyugodtan törölhetitek a hozzászólásom.

(#563) frovery válasza HTCX715 (#562) üzenetére


frovery
senior tag

smd forrasztás, ilyesmi megy??? Mert ez az alapja, hogy "megtanulj szerelni". A weller páka már megvan hozzá?

(#564) HTCX715 válasza frovery (#563) üzenetére


HTCX715
tag

Sima forrasztópákával tudok dolgozni, ilyennel még nem próbáltam. Viszont ami nálam nagyobb kérdés, hogy-hogy tudom kimérni mi a hiba. Kimérni ki tudom, de hol találok olyan doksikat amiben benne van, hogy pl. mennyit kell mérnem meg ilyen lényeges infókat. Most elkezdtem ilyenekre vadászni. Amúgy eleinte nyilván könnyebb dolgokkal kezdenék(telefon kijelző, alaplap, akksi csere...) Szóval menni fog megtanulni otthon hobbiként vagy bele se fogjak?

(#565) frovery válasza HTCX715 (#564) üzenetére


frovery
senior tag

Sima forrasztópáka manapság már igen kevés. Túlégeted a nyákot pillanatok alatt és így több kárt csinálsz, mint hasznot. Ez főleg akkor gáz, ha másét piszkálod. :Y

Hőfokszabályzós, vagy hőlégfúvós páka kell már a mai smd technológiához. És itt még a processzorok, vga-k forrasztásáról még nem is beszéltünk.

Kijelzőt, komplett panelt nem ördöngősség cserélni, ezekról a youtube-n találsz videókat, még a szétszedésről is.
Értékeket pedif általában a régi ellenállásoknál, kondiknál ráírták, vagy színkódokkal jelölték. Ezeket is megtalálod a gugli segítségével.
Ma az smd-ken számkódok vannak, ezekhez is találsz leírásokat.

Csak 2 példa:
1.
2.

[ Szerkesztve ]

(#566) SakalGSM2 válasza frovery (#565) üzenetére


SakalGSM2
csendes tag

Sziasztok !

Kb. 23 éve számítástechnikai műszerész-szerviztechnikus szakember, elektronikai műszerész, karbantartó szakmával foglalkozom... Több éve notebook, alaplap (PC), monitor és LCD,PLASMA,LED TV szervizzel,

Egyben ilyen vagy hasonló főállást is keresek Miskolcon. Lérem ha tud valaki valamit, jelezzen PM. :R
Maszekban javítok, szervizelek itthon is. Keress bátran PM-ben !

Miskolc Belváros.

"...A hülyék mindig rám találnak...az okosok tudják mikor, és hol keressenek !..." (Én)

(#567) HTCX715 válasza frovery (#565) üzenetére


HTCX715
tag

Értem. Jó ára van ennek a hőlégfúvós pákának... Ezeket a dolgokat nyilván még meg kell tanulnom.(még bőven éretségi előtt vagyok, ezután kéne valami konkrét irányt találni, ez lenne az elektronika) A telefon szerelés onnan jött, hogy itt vidéken az emberek minden kis nyűg miatt szerelőhöz hordják a telójukat, laptopjukat. Ezeket már olykor én is megtudnám csináni.(meg szoftveres oldalhoz is értek -motorola defy 4.4.3 1000mhz)
Most elkezdtem keresni szerviz könyveket, oktatóanyagokat(pl.a nokia saját szerviseseiét). Kaptam olyan tanácsot is, hogy majd kell egy oszcilloszkóp. Ezt néhány nokia-s szerviz könyvben is jelzik.

(#568) Turcy086


Turcy086
tag

Sziasztok!
Van egy androidos asztali médialejátszóm, márka mindegy mi, tipus is (egyenlőre)
Én már kivettem a csatit, ha jól láttam a NYÁK nem sérült, de mivel nem vagyok profi forrasztó, profira biznám :-)
HDMI csati cserét ki tudna vállalni és mennyiért? Pesten lakom, XVII. kerület vagy valahol belvárosba is jó lenne szakit találnom.

(#569) frovery válasza Turcy086 (#568) üzenetére


frovery
senior tag

Bármelyik elektronikai szervíz, ahol javítanak. Vidd el, mutasd meg nekik, aztán vagy elvállalják, vagy nem. Nekem messze van de felénk 2ezer ft +anyag költség. A csatlakozó 2-300Ft :)

(#570) Exelsior


Exelsior
senior tag

Sziasztok.

Adott egy régi XPS gamer laptop. GPU chipet kellene benne cserélni de nem tudjuk melyik szervizre lehetne ezt bízni aki nem kokányol. BGA-zva volt 1 napig ment.

Ha tudnátok ajánlani megbízható kollégát vagy szervizt azt megköszönném. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#571) b.


b.
félisten

Helló! Tudnátok mondani valakit, aki elvállalna egy MSI-P55-GD65 lapot?(1156) igazán ritkaság és egy jó kis I7-860 döcög benne. sajnos kapott pár csepp vizet egy balszerencsés virágöntözés alkalmával.
Kiszárítottam, remekül be is bootol a windows és megy frankón, de a coretemp szerint a proci hőmérséklete ugrál benne erősen. hol 42 fokot mutat , majd egy egy pillanatra 65 majd megint 44.
Mikor terhelést kap, mondjuk egy játékot elindítok, akkor ugyan ezt produkálja, csak nagyobb hőfokokkal. Néha egy egy pillanatra kiírja a 85 fokot is és ekkor leáll a gép, mert arra állítottam be a határt aminél lekapcsolja a Coretemp.
lehet a vízcseppek okozták, de lehet én hajlítottam el pár lábat amikor rohanva szétrántottam a lapot a hűtőről és a procit lekaptam.
sajnos ritka az ilyen foglalatú lap, ezért nem tudom letesztelni, hogy mi a gond.
Szervizbe azt mondták, hogy 90 % , hogy alaplap gond.
keresnék hozzáértőt aki elvállalná a dolgot. köszi előre is!

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#572) moonguru válasza b. (#571) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Pm. ment ez ügyben!

Monitor Guru!

(#573) jasszer2


jasszer2
újonc

Sziasztok,

Vagy potalkatreszre, vagy egy hozzaertore volna szuksegem, aki nehany ceges vonalkodolvaso toltojet mukodokepesse tudna varazsolni.

Sajnos a toltokon nincs se szeriaszam, se tipusszam, Intermec CN3-as sorozatu kutyuket toltenek, a gyarto tudtommal beszuntette a potalkatreszek forgalmazasat.

Kepek:
Szkenner & tolto
Tolto1 - torott
Tolto2 - torott
Tolto3 - torott
Tolto - ep, mukodokepes

A problema ahogy a kepeken is latszik, hogy a hasznalattol a csatlakozo tui le/eltortek, az utolso kepen lathato, hogy hogy kellene, hogy kinezzenek.

Barmilyen tippet / eszrevetelt szivesen fogadok.

MOD: bocs a pocsek kepekert, csak telo van nalam.

udv, jasszer

[ Szerkesztve ]

(#574) Eliot Anders


Eliot Anders
aktív tag

Sziasztok!

Ezt tudja valaki javítani? Sata csatlakozót vissza forrasztani?

(#575) moonguru válasza Eliot Anders (#574) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Kis FLUX és hőlégfúvó, vagy hegyes páka és már a helyén is van!

Monitor Guru!

(#576) Eliot Anders válasza moonguru (#575) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Szia!

Köszönöm de se kézügyességem se szerszámom nincs hozzá!

Ezért keresek valakit aki vállalná. Kérdés, hogy megéri-e, mert használtan már 10 K-ért kapok egy ilyen szervert. (Zyxel NSA 310)

(#577) Tyrel


Tyrel
őstag

Üdv!

Valószínűleg nem jó helyre írok, de alkalmasabbat nem találtam.

Néhány napja elkezdett sípolni a gépem. A fülzúgáshoz hasonló, magas frekvenciás elektromos sípolásra / zúgásra / zizegésre kell gondolni.

Probáltam leszedni az oldalát és hallgatózni de a hang jellegéből adódóan képtelen vagyok megállapítani hogy honnan jön.

Micsodának tud ilyen hangja lenni? A 3 tippem a:
- táp
- CPU VRM
- GPU VRM
lennének, de hiába próbáltam külön azt hallgatni hogy vajon melyikből jön a hang, olyan idiótán és magas frekvencián sípol hogy nem tudom belőni az irányát - nem vagyok denevér.

Valami rémlik hogy mint ha régen olvastam volna talán Logout-on, hogy az ilyen zúgás megszűntethető valami lakk-szerű spray-el. Igaz ez, van ilyen? És mi a neve?

Az elektronikai ismereteim nagyon halványak, de úgy tudtam hogy ilyen hangja csak... annak az izének tud lenni ami úgy néz ki hogy egy műanyag gyűrűre rézdrót van tekerve. (talán transzformátor tekercshez tudnám hasonlítani de fogalmam sincs hogy hívják)
Az alaplap egy Asus P8Z77V-LX, a videokártya pedig egy Asus R9 270, szerintem ilyen réztekercses gyűrű egyiken sincs, vagy legalább is én nem láttam. Ezeknek a VRM-jei már csak ilyen szürke kis téglatestekből vannak.
Tudom hogy most néhányan nagyon röhögtök vagy épp a sírotokban forogtok, de sorry, nem tudom ezeknek mi a neve.

Ezeknek az "újfajta" VRM-eknek is lehet ilyen hangja, vagy így már nagyobb valószínűséggel a táp lehet a ludas? Ő egy Corsair CX400 egyébként. Hogyan tudnék rájönni ki a bűnös? :B

U.I.: Pár éve nagy divat volt a videokártyáknál hogy a "gagyi" VRM áramkörök terhelés alatt "ciceregtek", de ez a hang nem olyan - szándékosan nem használtam ezt a szót. Kicsit magasabb és nem csak terhelésre jelentkezik hanem alapjáraton is, ill. a hangmagassága / frekvenciája is állandóbb, nem "ficánkol" úgy ahogy a cicergő videokártyák hangja a GPU pillanatnyi terhelésének függvényében változott.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#578) Gismo


Gismo
addikt

Sziasztok!

Olyan, BP.-i, garanciával és jó minőségben dolgoó szervizest keresek, aki egy Samsung laptopon lévő touchpad gombját ki tudná nekem cserélni, jó minőségű gombra (pontosan nemtudom milyen a nyomógomb fajtája, annyit csak, hogy olyan mint a cd-meghajtón lévő) viszonylag gyorsan.

Köszönöm!

Üdv, Gismo!

(#579) RunnyJuggler


RunnyJuggler
aktív tag

Hali!

Nem igazán tudom, hova forduljak a problémámmal, nem nagyon találkoztam még hasonlóval.
A telefonom kamerája csíkozódik. Ha elmentem a képet, akkor már kevésbé látszódik, de még mindig zavaró. Vajon mitől lehet? Először csak a hátlapi, de már az előlapi kameránál is ezt csinálja...
THL T11 kínai csodám van, ottani topikban nem kaptam választ. Újraraktam a rendszert, de nem javult meg. Custom rom van rajta, de régebben működött ugyanezen a rendszeren...

Esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a problémája??
Előre is köszi: Bobby

[ Szerkesztve ]

(#580) Mrgonzo


Mrgonzo
újonc

Üdv mindenkinek!

Olyan problémája van a Számítógépemnek,hogy: Játék közben beakad a hang és ismétlődik, ezzel egy időben megfagy a gép és csak az újraindítás segít rajta. Változó időközönként csinálja ezt, van amikor 2-3 óráig jó de van olyan is, hogy 5-10 percenként produkálja ezt a jelenséget napi szinten. Egy hónapja vettem és azóta háromszor vittem vissza a szervizbe de a szervizes csak pislog mert nem érti, hogy mi lehet a baj, mikor hardveresen 100°%-os a gép. Legutóbb egy hétig terhelte maxon a gépet folyamatosan de neki nem jelentkezett a probléma, itthon elindítom a játékokat és rögtön előjön a probléma. (eredeti játékok) pl: Tera, Reinbow Six Seige, LoL, Hearthstone. Eredeti Win 8.1 van rajta, és a legújabb drivereket telepítettem. Ismerőseim azt mondják, hogy valószínű a tápom okozza ezt, de a szervizbe az is tökéletesen üzemel. Jól szellőtött helyen van a gép.

Alaplap: ASROCK FM2A55M-HD+
Proci: AMD Athlon X4 860K
Videókártya: Gigabyte Radeon R7360 2048MB GDDR5 OC Edition
Táp: Chieftech I Arena series 450W
1TB Western Digital Winchester

Ötletek?

(#581) Kernel válasza Mrgonzo (#580) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez egyfajta szervizkereső topik, szakemberkereső. Vagyis nem online problémamegoldó.

Mások is félreértik néha, talán a topik elnevezése is hibás ebben.

Esetedben nehéz meghatározni, de kezdésnek talán itt valamelyik témában lehetne érdeklődni:

http://prohardver.hu/temak/alaplap_chipset_ram/listaz.php

Van Asrock topik, vagy például az Azonnali alaplapos kérdések órája aminek szintén kicsit fura címe van, de ott is szoktak sok mindenhez hozzászólni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#582) walter70


walter70
tag

Sziasztok!
Hogyan tudnám azt ellenőrizni,hogy az usb3 portok a megfelelő sebességgel működnek-e?
Win10 van a gépen kb.2 hete,de már előtte is nagyon lassan ment a másolás,amikor még win7 volt.
Két ilyen port is van a gépen,de nem használom őket napi rendszerességgel,viszont az biztos,hogy néhány hónapja még jóval gyorsabbak voltak.

(#583) Kernel válasza walter70 (#582) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például a szokásos Netikett, Fórum-etikett betartásával.

Ez például abból áll, hogy mielőtt írunk egy topikba, mindig visszaolvasunk pár hozzászólást (vagy legalább egyet), hogy el tudjuk dönteni, odavaló-e a kérdésünk?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#584) walter70 válasza Kernel (#583) üzenetére


walter70
tag

Nem igazán találtam megfelelő topikot,de azért köszi.

(#585) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Havernak nem kapcsol be a gépe, az milyen hibára utal?
Amire én gondolok:
1. A lap halt meg, ami egy asrock 990fx extreme3 gyenge VRM miatt.
2. Vagy a táp adta meg magát, CORSAIR RM Series 850W, kevés esélyt látok rá hogy meghaljon, de ezt ma le is teszteljük hogy működik.
Esetleg még mitől nem kapcsolódhat be a gép?
Néztük a ház kapcsolója is jó, mert a resetre kötöttük rá.
A válaszokat előre köszönöm.

(#586) gproject


gproject
aktív tag

sziasztok!

Szolnokon vagy kornyeken kersnek egy elfogadhato aru szervizt, szerelot, vagy akar maganszemelyt HP Chromebook dc csatlakozo ajzat javitasahoz, cserejehez.
Valoszinu nekifognek en magam, de sajnos a kontinens masik felen vagyok. A csalad hasznalta a gepet, de par napja nem tudjak beledugni a tolto csatlakozojat, allitolag a foglalat/ajzat eltort. Kerdeztek par szakouzletben mennyi lenne a javitas, 18ezer alatt nem foglalkoznak vele. Amit en megmondom oszinten, sokallok. Plane, hogy 2x ennyiert mar lehet tudok venni masikat.
Elvileg ilyen alkatreszt kellene benne cserelni. LEhet rosszul gondolom, de nekem ez nem tunik 5-10percnel hosszabb munkanak. Marpedig azert nem fogok 10ezer< fizetni.

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#587) frame>24


frame>24
addikt

Hello, íme a problémám<--- (átirányítottak) (kiegészítés)

Előre is kösz a segítséget!

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#588) S.J.


S.J.
tag

Sziasztok!
Razer Deadthadder egerem van, 2006-os, amikor megjelent akkor vettem, de jó ideje halott. Feltettem egy rossz firmware-t, és azóta csak világít, nem ismeri fel a gép. Régen egy srác mondta nekem, hogy pár ezer Ft-ért meg tudná javítani, de feledésbe merült a dolog. Van itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel, vagy tudna ajánlani valakit? Köszönöm :R

(#589) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hajháló!

problémám leírása.

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#590) szab.tam válasza szab.tam (#589) üzenetére


szab.tam
nagyúr

jól pörög a topik.... :D

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#591) jeni válasza szab.tam (#590) üzenetére


jeni
félisten

pörög a topik
vagy a neten keress más szervizt.

(#592) Cselo


Cselo
csendes tag

Sziasztok,

HP 6455b notebookom egyik napról a másikra megállt. Vagyis megnyomon a bekapcsolót egy pillanatra megpördül a ventilátor a ledek világítanak, de nem indul el a gép, nincs kép, ventillátor sem megy.
Ha kiszedem a hdd-t akkor is ugyanez. A Caps és a numlock led 5x felvillan ami alaplaphibát jelent elvileg. Youtube-on van a témában video ami arról szól, hogy hűtés probléma miatt nem indul el...

Szóval olyan szakit keresek akinek ez alapján "egyértelmű" hogy mi a hiba és orvosolni tudja. (BP és környéke) Köszi!

PM jöhet.

(#593) fisticZ


fisticZ
csendes tag

Tisztelt Forumtársak,

Az alábbi szituban keresnék szakember akár látott vagy már látni vélt ilyet.

Tárgy: Ulefone Power okostelefon.

Eset: a mobilt rádugtam egy sérült töltöre, ami kb 15 másodperc után lecsapta a biztosítékot a lakásban.
A sérült töltő valszeg bele nyomta a 220-at a telóba.

A telefon kiírta hogy a töltő feszültség túl magas és leállította a töltést. Itt volt az h örültem h megúsztam ennyivel, de nem.
Azóta a telefon ugyan működik, de nem tölt. Kikapcsolva sem. Annyi már biztos hogy nem az alsó (usb csati, mikrofon) usb-s nyák sérült mert azon túljut a feszültség ha tölteni próbálom, hanem valahol maga az alaplap. A telefon azóta számítógéppel sem létesít kapcsolatot.
A probléma az h bypassolni sem lehet a problémát külső akkutöltéssel, mert nem kivehető az aksi.

Minden megoldás érdekel :-)

Köszi

(#594) Zsolti768142


Zsolti768142
újonc

Sziasztok,
van egy elektromos borotvám (Braun 8970) ami egyik pillanatról a másikra feladta a harcot. A panelt kivettem,1-2 gyanús fólia átégést látok, ill. az egyik SMD elem melegszik. A kérdésem hogy ki tudná megnézni ill. javítani?
Köszönöm,
Zsolti

(#595) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok,
lecserelnem Intel D945GCLF2 alaplapomon a bordakat, de a cpu-n levo bordan a z-clip rugo bele van preselve a bordaba (foto), es nem talalok aliexpressen, ebayen helyettesitot, nem arul senki ilyet, nemhogy ebben a meretben.
1) Tud valaki ilyen "z-clip spring rugó northbridge-rögzítő" beszerzesi forrast?
2) Eleve hol probalkozzak, peldaul pc-bonto?
3) Tud valaki olyan bontot budapesten, pesten, ujpesten, ahol nem csak foalkatreszek vannak, hanem ilyen kis marhasagok is?

(#596) bzsoma


bzsoma
csendes tag

Sziasztok!
A telefonomon keresztbe van repedve a képernyő. Szerintem csak az üveg sérült mert mindenhol érzékel, nincsenek rajta fekete foltok. Viszont mikor a repedések mentén hozzáérek, olyan , mintha kis rezgések keletkeznének.
Ez a hiba orvosolható házilag vagy érdemesebb képernyőt cserélni?

(#597) teo77


teo77
őstag

Sziasztok!
A Dunába esett kedvesem telefonja két napja. Érdemes azt kiszedni? (tudjuk, hová esett, szóval meglenne)
Vagy már esélytelen működőképessé szárítani? Köszönöm! (egy samsung )

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#598) Spet válasza teo77 (#597) üzenetére


Spet
addikt

Ha olyan adatok vannak rajta, amik számotokra fontos akkor feltétlen érdemes egy próbát adni neki (bár azóta lehet a Duna lejjebb sodorta)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#599) Edgar2621


Edgar2621
őstag

Sziasztok.

Laptop kijelző(monitor) javításra keresek megbizható szakit. Aki tud kérem írjon, akàr püt is. Köszönöm

XO: Gollami26

(#600) takika258


takika258
tag

Sziasztok az a gondom h nemrég vettem uj egeret(Connnect-it Biohazard) es szaggat az eger mozgása hiába nyomtam az alaplap(Asus H81-Gamer) 2.0 vagy 3.0 portjaba akkor is,de mikor a gephaz(Zalman z1) 3.0 portjaba dugom akkor megy rendesen.Az az érdekes h linux alatt megy minden porton.Valaki tapasztalt mar ilyen hibát?

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia P,Sony Xperia SP,LG G3

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szerviz topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.