Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6201) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

(#6202) SupaCow


SupaCow
tag

Ezt a pár képet pár hete Prágában lőttem.
Jawbone kollekció : [link]

f: @geboleather

(#6203) Don't Panic válasza SupaCow (#6202) üzenetére


Don't Panic
senior tag

Prága jó!!!! :D am a szemcsik is jók

(#6204) vastag87


vastag87
csendes tag

ááá, megjött a half-jacket-em, nagyon jó, tetszik nagyon, az egyik lencsén minimális karc, de ez szerintem belefért 15be, úgy hogy ez az xlj változat 40 a mofonál.

azt szeretném kérdezni, hogy a sima szövettokok és a HDO jelzésűek között van különbség?

(#6205) Don't Panic válasza vastag87 (#6204) üzenetére


Don't Panic
senior tag

szerintem nincs :D de ez az én véleményem!

(#6206) Babarnew válasza vastag87 (#6204) üzenetére


Babarnew
csendes tag

ha mindkettő a hagyományos fekete selyemszerű akkor sztem nincs...ezeket az újabb barna csikosakat viszont nagyon nem szeretem olyan mintha valami műanyag lenne és csak maszatol emellett a szine kinézete sem jön be.....
van a feleségem crosshair s -hez fehér nyomott mintás szütyő az is nagyon tuti...
BTW : HDO (High Definition Optics) az az Oakley saját lencsegyártású technológiája a törlőkendőnek ehhez sok köze nincsen....
a kendőket Én gyakran átmosom meleg szappanos vízben hogy a kosz, porszemcsék ne maradjanak meg benne...

(#6207) koxx válasza Babarnew (#6206) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A mostani törlőkendők meg sem közelítik a régebben gyártottak minőségét. Olyan mintha vmi szövetből lennének, semmi köze a mikroszálas anyaghoz. Továbbra is raypath kendőt használok amivel még a ruby lencsét is simán le tudom törölni. A nanowire sorozathoz adott HDO kendő sztem jobb minőségű mint a sima tasakok.

Nincs vkinek egy pár jawbone non vented lencséje eladó?

[ Szerkesztve ]

(#6208) TayRol válasza koxx (#6207) üzenetére


TayRol
veterán

nekem csak az van, amit adtak hozza pluszban. szerintem nem surun fogom hasznalni, persimmon. de szvsz nem ilyenre gondoltal.:)

(#6209) koxx válasza TayRol (#6208) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tényleg nem :) egy black vagy vr28 lenne jó

(#6210) vastag87 válasza koxx (#6209) üzenetére


vastag87
csendes tag

és ilyen raypath kendőt hol lehet kapni?

(#6211) koxx válasza vastag87 (#6210) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ha jól tudom akkor normál boltban nem kapható hanem értékesítőn keresztül lehet hozzájutni, én is úgy kaptam ajándékba

(#6212) Babarnew válasza koxx (#6211) üzenetére


Babarnew
csendes tag

nem tudom hogy hivjak de legutobb az andrassy uton mutattak kb 20x20 cm barnás szinű oakley törlőkendő 3-4 ezer Ft körül mondták, ott meg lehet venni, nagyon fasza anyag megnéztem + Ők is azzal törlik át a szemüvegeket ...

(#6213) vastag87


vastag87
csendes tag

az miért van pl hogy ezen a képen az orrnyeregnél ott az oakley felirat, de én itthoni ducati monster dogokon még nem láttam?

(#6214) koxx válasza vastag87 (#6213) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

a 2006 után kiadott modellekre már nem rakták rá. 2004 ben vettem a monster dogomat azon is volt felirat, sokkal jobban tetszett úgy. De sokaknak lekopott lehet ezért hagyták el.

(#6215) Don't Panic válasza koxx (#6214) üzenetére


Don't Panic
senior tag

kopik az nem kifejezés:D 2004 es monster doggle rommá kopott , le is mostam róla az egész bevonatot , most szép műanyag színe van :) már csak 1 pár lencse kell bele és újjá születik a kisöreg :P

[ Szerkesztve ]

(#6216) Veron


Veron
őstag

Hi!

Azt vettem észre, hogy a zsír új Canteenom szára teljesen karcos. Sajnos ebayről van, így nem nagyon tudom verni a blattot, ellenben baromira idegesít. Szerintetek mit lehet tenni most? Marad a szárcsere? Mennyibe kerülhet egy darab szár, vagy azt csak párban adják? Nem lehet valahogy felpolírozni?
(a Canteennak műanyag szára van.)

Előre is kösz!
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6217) rep3at válasza Veron (#6216) üzenetére


rep3at
őstag

Sajnos az én csillogó fekete Oakley Fivesom is könnyen karcolódik, de szerintem annyira nem észrevehető. Érdemes a gyenge polírozással próbálkozni..

Forward thinking. كرر

(#6218) Veron válasza rep3at (#6217) üzenetére


Veron
őstag

és mi a technikája a gyenge polírozásnak? az az idegesítő, hogy szinte nem is használtam, valószínűleg így kaptam.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6219) rep3at válasza Veron (#6218) üzenetére


rep3at
őstag

Sajnos én nem értek hozzá, de hátha valaki tud segíteni. Nekem így is megfelel :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#6220) Vole


Vole
tag

Lehet hogy az elado hordta egy darabig azt a szemcsit.

Az elso Polished Black szemcsi amit hirtelen talaltam az egy Hijinx volt ugyan, de ezen csak a ket gyari karc van, mindket szar makulatlan.

A polirozassal vigyazz, ha valami rossz anyagot hasznalsz hozza, akkor be is mattulhat a felulet.

Ha paypallal fizettel es mostanaban vetted, akkor siman kerhetsz partial refund -ot az eladotol, mivel nem felel meg a leirasnak a szemuveg.

(#6221) Veron válasza Vole (#6220) üzenetére


Veron
őstag

egész komoly eladónak tűnik, nem gondolom, hogy hordta. legalább is szerintem.
milyen két gyári karcról van szó a Hijinx esetében?
sajnos 2 hónapja vettem, eddig nem tűnt fel, nem vizslattam ennyire. pedig kb. 1-szer volt rajtam, így kétlem, hogy én csináltam ezt.
és mi lehet jó anyag a polírhoz, van valami tapasztalat esetleg?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6222) vastag87


vastag87
csendes tag

half jacket-el kapcsolatos kérdésem lenne.
vettem használtan, jet black/black xlj, félár alatt, minimális karcokkal. 1szó mint 100 megérte sztem.
és a belső szárán a pici fehér számok nem ezt a modellt jelölik, a keret/lencse szín az stimmel de a lencse mérete nem, a sima lencsés jet black/black kódja van rajta. dobozon sincs jelölve hogy xlj, lehet hogy az előző tulaj cseréltette a lencsét?

van hozzá tartalék orrnyereg, leírások doboz, szövettok, egyszóval eredeti 100%

[ Szerkesztve ]

(#6223) rep3at válasza vastag87 (#6222) üzenetére


rep3at
őstag

Sőt, nagyon valószínű.

Forward thinking. كرر

(#6224) koxx


koxx
MODERÁTOR

Vkinek kókli kétezeré? :W :) [link]

(#6225) FerNandor válasza koxx (#6224) üzenetére


FerNandor
őstag

Äääh :DDD

Más: Egyik nap mentem a Canteenemben, esett korábban szóval vizes volt az aszfalt meg sok levél is volt a földön és annyira durvásan láttam a nedves aszfaltot meg a nedves leveleket a polarizált lencsében, tiszta durva volt :D
Annyira más kontrasztja volt vagy nem is tudom.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#6226) rep3at válasza koxx (#6224) üzenetére


rep3at
őstag

Nagyon korrekt ár, már a tok is simán megér ennyit :)

Forward thinking. كرر

(#6227) vastag87


vastag87
csendes tag

van valakinek ilyen cipője esetleg: [Flak Low]

nekem ugyanilyen van kb 2 éve és volt rajtam kb 20x... ma volt rajtam, esőben ezt szeretem, nem ázik át, ebben még -20fokban sem fázott a lábam,
DE
amit nem szeretek benne az az, hogy kb 500-600 méterenként eloldozódik a cipőfűzője, hiába húzom, kötöm jó szorosra, szerintem a fűző anyaga csúszós és ezmiatt.
ha valakinek van vmi tipp/ötlet h hogyan lehetne kiküszöbölni azt szívesen venném:D

amúgy ez a kedvenc oakley cipőm--> [Kart Mid]
van vele meg a plate-el egy jó sztorim, majd később leírom:D

ezt is szerettem, még megvan vhol: [nail] az enyém nem ilyen színű:D hanem sand:D

[ Szerkesztve ]

(#6228) Babarnew válasza vastag87 (#6227) üzenetére


Babarnew
csendes tag

' amit nem szeretek benne az az, hogy kb 500-600 méterenként eloldozódik a cipőfűzője, hiába húzom, kötöm jó szorosra, szerintem a fűző anyaga csúszós és ezmiatt.
ha valakinek van vmi tipp/ötlet h hogyan lehetne kiküszöbölni azt szívesen venném'
:)) na nekem van 3 gyerekem is, itt a tuti tipp : KÖSD MEG KÉT MASNIRA ILL. CSOMÓRA ! :DDD
..a gyerekeknél működik...

(#6229) koxx válasza vastag87 (#6227) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

kend be gyantával :)

(#6230) rep3at


rep3at
őstag

Uj cipofuzo?

Forward thinking. كرر

(#6231) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Egész jó áron mennek a szemüvegek a labban! :Y
Half jacket 24 ezertől. :C
Juliet is plazma ice 78 ezer.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#6232) Babarnew


Babarnew
csendes tag

ELADÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ fincsi óra rajongóknak kötelező :DDD
Oakley Blade II karóra ( kn 45 mm, zafirüveg, szálcsiszolt tokozás, 100m /10bar vízállóság , swiss made quarz, kaucsuk jelzett szíj) hibátlan vadonatúj állapot, még fóliás hátlap, doboz és papirok nélkül...Iár : 35 e Ft ( Új ára 490 USD) privátban pls.


(#6233) Veron


Veron
őstag

Sziasztok!
Nem tudjátok esetleg, hogy a Crosshair és Warden között méretben mi a különbség? Az Oakley honlapján találtam egy Crosshair méreteket tartalmazó képet, de Wardenre vonatkozóan nem találtam semmit. A kettő közül a kisebbet keresem, valószínűleg az passzolna jobban rám.
Másik dolog: a polarizált vs. nem polarizált lencse kérdése? Van valakinek empirikus tapasztalata mindkettővel kapcsolatban? Szívesen meghallgatnám őket!
Köszönöm!
Veron

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6234) Babarnew válasza Veron (#6233) üzenetére


Babarnew
csendes tag

hello, a Crosshair a kisebb szerintem és fényévekkel jobban is néz ki...a warden szára pl. nagyon nyomorék... :DDD
crosshair-em nekem most 2 van mindkettő polarizált ( Blk Irid Polar és VR28 Blk Irid Polar) volt sima Blk is meg persze más lencsés is, én a polarizáltra esküszöm, ez adja nekem a legkontrasztosabb, legjobb "képet" :K ..nekem a sima már mintha homályos lenne (persze ez hülyeség de akkor is olyan a polar után..)
persze vannak itt polar ellenesek is, pl emlékszem koxx egyszer állítólag fejreállt a bringával egy pocsolyában a polar lencse miatt ( vagy sok volt a tudatmódosító ? :DD )

(#6235) Veron válasza Babarnew (#6234) üzenetére


Veron
őstag

kösz. más vélemény esetleg? :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6236) Veron


Veron
őstag

egyébként ha érdekel valakit egy minimálisan használt Rust/VR28 Canteen alkuképes árral, az szóljon nyugodtan!
itt a hirdetés róla.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6237) koxx válasza Babarnew (#6234) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

azért fejre nem álltam :D , de bringázni tényleg nem az igazi

tegnap felpróbáltam egy matt black pit bosst, elég furán nézett ki rajtam

(#6238) Babarnew válasza koxx (#6237) üzenetére


Babarnew
csendes tag

talán az csak pit bull-oknak áll jól :D képet nem csináltál ?

(#6239) Veron válasza Babarnew (#6234) üzenetére


Veron
őstag

hi!
nem találom neten ténylegesen leírva ezt a tényt. ergo a warden méreteit nem sikerült még meglelni. vki osztja/ellenzi azt, hogy a warden nagyobb?
kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6240) koxx válasza Babarnew (#6238) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

igen lehet :D nem készült kép

eladó egy titan crosshair polar titanium lencsével, gyári csomagolásban [link]

Veron: a crosshairnek sztem kisebb a lencséje

[ Szerkesztve ]

(#6241) krain válasza Veron (#6233) üzenetére


krain
tag

Ha ajánlást elfogadsz, akkor Crosshair :D volt szerencsém Babarnew barátom 2 csodás Crosshair szemüvegét élőben is látni, felpróbálni..hát a Burnt Copper vr28-as olyan, de olyan vadállatul néz ki, hogy az besír az ember tőle :K Oil rig, Juliet, Spike után azt mondom neked Crosshair.... kérdezd meg Babarnew-t nincs-e meg neki valamelyik-jó vétel lenne ;)

[ Szerkesztve ]

(#6242) SupaCow válasza Veron (#6233) üzenetére


SupaCow
tag

Este tudok neked csinálni képet, úgy hogy egymás mellett van egy warden és egy crosshair.

f: @geboleather

(#6243) Veron válasza SupaCow (#6242) üzenetére


Veron
őstag

zsír, kösz srácok! :R

Valaki tudja hogyan lehet mínusz dioptriákat "tenni" némely modellbe? Így veszem meg a boltban, vagy megveszem, aztán becsiszolják amilyenre szeretném? Hogyan működik a dolog?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6244) rep3at válasza Veron (#6243) üzenetére


rep3at
őstag

Nekem dioptriás Oakleyem van, Hoya lencsével. Vagy dioptriásként rendeled meg vagy a boltban kérsz hozzá sötétített lencsét, utóbbi jóval olcsóbb.

Forward thinking. كرر

(#6245) Veron válasza rep3at (#6244) üzenetére


Veron
őstag

jól értem, hogy az oakleydba hoya lencséket tettek? tehát megvettem az oakley, majd a lencséjét kicserélték?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6246) Veron


Veron
őstag

valami hülyeséget vagy evidenciát kérdeztem? :)
mert akkor sorry, de tényleg nem tudom felfogni hogyan lehet egy mondjuk karácsonyra kapott szemüvegből dioptriás.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6247) DemonDani válasza Veron (#6246) üzenetére


DemonDani
addikt

Ha dioptirás keretet rendelsz az eleve jön lencse nélkül bla bla innentől ugyan úgy működik mint a divat tucat retro keret... belefaragjak az aktuális boltban a lencsédet...
Ha van egy napszemcsid már eleve akkor ki kell csereltetni RXre a lencseket, vagy működik megint a Hoya művelet amikor egyéb gyártó sötétített lencséi kerülnek a keretedbe a gyárit pedig kiszedik... Ha újonan akarsz dioptriásat akkor jelzed a labban milyen lencse kell beviszed az orvosi papírt és tisztességes felárért boldog tulaj lehetsz.

(én magam a kontaklencsés megoldás híve vagyok... hoszab távon drágább, de nem nagy kiadás azonnal, és sokkal kényelmesebb... nincs gond ha másik szemüveget veszel, és nincs para a keretkörüli látás miatt, ha nem zavar a lencse és megengedi a pénzed ezt javaslom.)
(bocsi a hejesírási hibákért ;] siettem)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6248) rep3at válasza Veron (#6246) üzenetére


rep3at
őstag

Lehet dioptriásban is rendelni, és lehet kérni a boltban dioptriás lencsével, ebben az esetben helyben csinálják.

Forward thinking. كرر

(#6249) Veron válasza DemonDani (#6247) üzenetére


Veron
őstag

Kezdem érteni. de ha pl. Hoya lencsét veszel, akkor pont a híres Oakley lencsét veszíted el a nem éppen olcsó szemüvegből. Szóval arra nem lehet játszani, hogy ebayen veszel egy szemüveget, majd az Oakley belevarázsolja a dipotriáidat a már meglévő szemüvegbe. Ez nem jó, így akkor tényleg méregdrága lesz egy napszemüveg, már ha nem a kontaktlencsés megoldást választod. Azt hittem megoldható az utólagos becsiszolás, az Oakley lencsék dioptriássá tétele.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6250) DemonDani válasza Veron (#6249) üzenetére


DemonDani
addikt

Az RX lencsék pontos árfolyamát "szerencsére" nemtudom, de az biztos hogy 70-80ezer alatt nem szabad rágondolni... :(

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.