Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:52:03

LOGOUT.hu

Oakley kisokos - hasznos leírás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) koxx válasza napey (#34650) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Össze van firkálva, 20ezret adok érte ;] :DDD

(#34652) napey válasza koxx (#34651) üzenetére


napey
csendes tag

Az túl sok. Úgy érezném, kiraboltalak. 10-be mehet :D

(#34653) robagy80 válasza salieri. (#34638) üzenetére


robagy80
csendes tag

Hasonló képen tört el a c wirem fém szára
ők javították, gyorsan 5ért:
http://feszloptika.hu
Pilvax közből van a bejárat
hátrány: rugózni nem fog a javítás után a szár (de számomra még mindig jobb, mint porosodni hagyni)

valaki tud c wirehez barna gumit?

(#34654) SpeciCanyon válasza napey (#34650) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

Jóóó ez, alakul :) grat ismételten! ;)

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#34655) salieri. válasza robagy80 (#34653) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi az infot ,most kaptam a labtól is a választ. Nem nagyon járok mostanában BP.-en. Szerintem nem forrasztatom meg.

Kérdéseim lennének:

Hol érdemes mostanában oakleyt venni jó áron ? És ,hogy tuti eredeti legyen ez egy fontos kérdés?!
Valamint mennyit kérhetek el reálisan a hibás Square wire-ért. 56.500 ft-ért vettem Anno,nem polarizált.

mod: valamint látom elég silány minőség mostanában, meg tudjátok ezt erősiteni?
mert akkor nem feltétlen ragaszkodnék a márkához. Megfelel Ray Ban is.

[ Szerkesztve ]

(#34656) arnikusz válasza salieri. (#34655) üzenetére


arnikusz
veterán

Gaborcsu fórumtárs megbízható jó eladó. Oplanet, van is nála.

[ Szerkesztve ]

Soha ne azonosulj a legyőzöttekkel

(#34657) Head88 válasza salieri. (#34655) üzenetére


Head88
addikt

A RayBan is ugyanúgy a Luxottica márkája. Az sem minőségibb mint az Oakley.

(#34658) salieri.


salieri.
őstag

Eladó!

(#34659) harryls


harryls
csendes tag

Néhány napja volt a jófogáson egy tortoise monster dog 5e-ért, innen vette meg valaki?
Csak azért kérdem mert rohadtul lusta voltam elmenni érte és kíváncsi lennék hogy szép állapotú-e?

(#34660) majorosbence válasza harryls (#34659) üzenetére


majorosbence
újonc

Hali.Már lebeszéltem a sráccal,hogy megy érte a haverom de aztan 10percre rá hívott,hogy az unokatestvére megveszi,stb kamu duma :)

(#34661) Viry válasza harryls (#34659) üzenetére


Viry
csendes tag

ó szívemcsücske... de szerettem... :B
mindig elcsábulok..aztán rájövök hogy kicsi az orrnyerge :( és megy tovább a drágám...
de ha egy olive tortoise szembejönne...lehet újra elcsábulnék... :B
...nem én voltam... ;)

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#34662) koxx válasza harryls (#34659) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevés ennél rondább colorwayt láttam az oakleynál.

(#34663) Viry


Viry
csendes tag

:Y OMG OMG :Y
AZ istenbarma !
:F :W :F

eszembe jutott az olive monster rákerestem...kárvolt...

:::: Powered By Eizo ::::

(#34664) gaborcsu válasza koxx (#34662) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

A jelenleg futó Matte Tortoise keret baromi jól néz ki Tungsten lencsével (pl Fuel Cell). Pedig ez a régi fényes nekem sem tetszett soha.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#34665) SpeciCanyon válasza harryls (#34659) üzenetére


SpeciCanyon
újonc

ÉN VOLTAM!!!!

Nemám.... :DDD

Viry, nálam akad olive monster ha jól rémlik 2 vagy 3 db is.

!!! OAKLEY SZEMÜVEGET VESZEK !!! --- BÁRMILYEN ELADÓ OAKLEY szemüveged van, ÍRJ, KORREKT áron veszek, gyűjteménybe --- http://oakleyhun.blog.hu/

(#34666) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Ez eredeti?

(#34667) koxx válasza salieri. (#34666) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annak tűnik.

(#34668) salieri. válasza koxx (#34667) üzenetére


salieri.
őstag

Gondolom nincs nagy rizikó a megrendelésben akkor . :U

(#34669) koxx válasza salieri. (#34668) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyit írtak ha jól láttam, hogy nem full retail set. Szal zacsi+szemüveg a legrosszabb eset.

(#34670) salieri. válasza koxx (#34669) üzenetére


salieri.
őstag

Az nem gond a többit úgyse használja az ember.

(#34671) Head88 válasza salieri. (#34670) üzenetére


Head88
addikt

A szemüvegen és a mikroszálas tokon kívül egy henger alakú keménytok van még a retail set-ben. De úgy látom adja hozzá azt is. "Comes with a generic case and lens cloth."

[ Szerkesztve ]

(#34672) salieri. válasza Head88 (#34671) üzenetére


salieri.
őstag

Erre gondolom még jó eséllyel jön ÁFA is.

(#34673) Head88 válasza salieri. (#34672) üzenetére


Head88
addikt

Gyanús. ÁFA és vám is. USA-ból érkező csomik mindig megakadnak a vámvizsgálaton.

(#34674) PowerBuldog válasza Head88 (#34673) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Mi most az összeg aminél áfa+vám van?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34675) koxx válasza PowerBuldog (#34674) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

22€

(#34676) Head88 válasza koxx (#34675) üzenetére


Head88
addikt

22€ alatt ÁFA mentes (beleszámít a szállítás költsége is), 150€ érték felett Vámot számítanak fel. (a szállítási és ÁFA költséggel terhet ár) Plusz a vámeljárás költsége 2500Ft (magyar posta), 6000Ft (futárszolgálat)

[ Szerkesztve ]

(#34677) salieri. válasza Head88 (#34673) üzenetére


salieri.
őstag

De ha terhel a sarc még akkor sincs rossz áron. :U

(#34678) Head88 válasza salieri. (#34677) üzenetére


Head88
addikt

A vám értékhatárt rosszul írtam le. Javítottam.
ÁFA összeg: áru értéke+szállítás-ra számolt 27%, A vám, erre számolt 12%, plusz a vám eljárás összege:2500Ft

Tehát ez a szemüveg kb: 280USD lesz mire hozzád kerül.

[ Szerkesztve ]

(#34679) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Akkor a szállítással $109 szemüvegre még rájön 27% áfa, de vám nem, ha jól értem?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34680) Head88 válasza PowerBuldog (#34679) üzenetére


Head88
addikt

Igen jól érted. (USD-t át kell számítani EUR-ra. 22€-150€ közt nincs vám, csak ÁFA)

[ Szerkesztve ]

(#34681) harryls válasza salieri. (#34677) üzenetére


harryls
csendes tag

Ez nem volna jobb? tungsten badman A színkombó is tutibb kontrasztos lencsével, nem az az unalmas fekete/fekete. durván 62-64K

(#34682) TayRol válasza harryls (#34681) üzenetére


TayRol
veterán

nekem ilyenem volt, ez jobb választás.

és még a vámon sem fog csücsülni.

[ Szerkesztve ]

(#34683) PowerBuldog válasza Head88 (#34680) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Egyébként ez hogy megy? Jön majd egyszer csak egy levél, hogy fizessem be az áfát, aztán utána hozza csak a posta?

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34684) koxx válasza PowerBuldog (#34683) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

NAV-tól jön egy levél, hogy vámárud érkezett, küldj számlát, hogy mennyibe került, szoroznak-osztanak aztán megmondják, hogy 8750 ft a sarc, postán átvételkor fizetsz mint a katonatiszt.

(#34685) salieri. válasza harryls (#34681) üzenetére


salieri.
őstag

Tetszik! Képvisel olyan minőséget mint a régi fémkeretes oakleyk? Mert azért meggondolom,elég drága.

(#34686) koxx válasza salieri. (#34685) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Félig műanyag félig fém. Sztem nem a legtartósabb megoldás, nem egy klasszik xmetal sajnos.

(#34687) salieri. válasza koxx (#34686) üzenetére


salieri.
őstag

Nem egy évre venném a szemüveget.. Akkor melyik amit érdemes most megvenni ? leragadtam a New Straight Jacketnel meg a Julietnél :)

(#34688) Head88 válasza salieri. (#34687) üzenetére


Head88
addikt

A műanyag keretek is tartósak. Nekem pl: van egy 15éves Straight Jacket, egy 10 éves Fives 3.0, egy 6éves Oilrig-em. Mindegyik használatban van és semmi bajuk. Új szerzeményem egy Racing Jacket matte white/Prizm Road remélem ez is bírja majd a strapát.

(#34689) becike76 válasza harryls (#34681) üzenetére


becike76
újonc

Nekem is van egy új Badman Ferrari edition , szólj ha esetleg èrdekel. Ha kell küldök róla kèpet .

(#34690) napey válasza salieri. (#34672) üzenetére


napey
csendes tag

Amit linkeltél Badman-t az Global shipping programos, 41 dollárt kell fizetni import charges gyanánt, senkinek, semmi mást nem, a paypal elboltolja a Magyar Állammal valahogy :)
Tehát szemü 170, sarc 41, posta 21, össz. 232 dolcsi a végösszeg
.
Viry csak most vettem észre a linkben lévő képekben, hogy az az állat kifúrta a monster szárát és belebiggyesztett egy 100-as harcsázó damilt :DDD
Ahelyett, hogy vett volna pár dollárért egy napszemüveg pántot :Y
.

[ Szerkesztve ]

(#34691) Head88 válasza napey (#34690) üzenetére


Head88
addikt

+1

[ Szerkesztve ]

(#34692) dark/night válasza napey (#34690) üzenetére


dark/night
csendes tag

Ha valaki Oakley napszemüveg vásárlása előtt a topikba látogat, személyes tapasztalatom alapján mindenképpen ajánlom figyelmébe Gaborcsu fórumtársat, akitől nemrégiben vásároltam meg életem első két Oakley napszemüvegét, egy Batwolf-ot és egy Holbrook-ot...

Régóta nem találkoztam ennyire korrekt, segítőkész eladóval, aki számomra emberként is jelesre vizsgázott...

Úgyhogy ha valaki még nem ismerné, mindenképpen ajánlom számára az alábbi honlapot:

http://o-planet.hu/

(#34693) sfspirit válasza Head88 (#34691) üzenetére


sfspirit
újonc

napey jól mondja:

Tehát szemü 170, import c. 41, posta 21, össz. 232 dolcsi a végösszeg.

[ Szerkesztve ]

(#34694) Head88 válasza dark/night (#34692) üzenetére


Head88
addikt

A legutóbbi 2 Oakleymat én is Gaborcsutól vettem személyesen. A legkorrektebb kiszolgálás és baráti árak jellemzik.

(#34695) Head88 válasza sfspirit (#34693) üzenetére


Head88
addikt

Igen ezért javítottam. Elsiklottam a szállítási költség felett.

(#34696) salieri. válasza Head88 (#34688) üzenetére


salieri.
őstag

Igen,nekem is van több, a Gascannak pl hámlik a lencséje szépen :) Most feladta a square wire is . Lehet veszek egy sima műanyagot és nem a badman mellett döntök

(#34697) Head88 válasza salieri. (#34696) üzenetére


Head88
addikt

A lencse hámlása megelőzhető oakley lencse tisztító készlettel. Azért hámlik le a tükörréteg mert szétmarja a savas izzadság. Az oilrigemnek is ez volt a gondja. Rendszeres és alapos tisztítás a kulcs.

[ Szerkesztve ]

(#34698) PowerBuldog válasza dark/night (#34692) üzenetére


PowerBuldog
veterán

A Madmanem is tőle volt. :) :K

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#34699) sfspirit


sfspirit
újonc

Ami a lencséken van és lehámlik, nem más mint;

Polikarbonát (PC)

A polikarbonát víztiszta, amorf, nagyon jó optikai jellemzőkkel rendelkezik, fényáteresztő képessége az üvegével azonos, 88-90%. Rendkívül nagy ütésállósága a fémekével vetekszik, az adalékolatlan műanyagok közül a legnagyobb. Ütéssel szembeni ellenállását szélsőséges hőmérsékleti körülmények között is megtartja. Jó mechanikai szilárdság jellemzi, nagyon jók dielektromos és elektromos szigetelő tulajdonságai széles hőmérséklet- és frekvencia-tartományban. Jó mérettartással, kismértékű kúszási hajlammal jellemezhető. Vízfelvétele kicsi, így tulajdonságai a víz hatására gyakorlatilag nem változnak.

DE

Éghetőségi tulajdonságai jók, zsugorodása kicsi és egyenletes, hőtágulási együtthatója is viszonylag alacsony. A legtöbb szerves vegyülettel szemben, pl. üzemanyagok, kevéssé ellenálló, feszültségkorrózióra hajlamos. Ellenáll a nem túl nagy koncentrációjú ásványi savaknak, a szerves savaknak, a vizes oxidáló és redukáló szereknek, a sóoldatoknak, az alifás és cikloalifás szénhidrogéneknek, a metanol kivételével az alkoholoknak és számos olajnak, zsírnak. A lúgok, az ammónia és a különböző aminok roncsolják. Az aceton, benzol, széntetraklorid erősen duzzasztja, ketonok, észterek, klórozott és aromás szénhidrogének megtámadják, a piridin, metilén-klorid, kloroform, triklór-etán és metakrezol oldja. A meleg víz 60°C felett tartós igénybevétel esetén már megtámadja, rövid ideig azonban valamennyi típus károsodás nélkül ellenáll a forró víz hatásának, sőt gőzzel is sterilezhető.

Ezért tábortűznél vigyázz, hogy ne pattanjon rá pernye stb, ne mosd savasabb szappannal vagy lúgosabb szerrel, csak kevés szappannal röviden és hígan, ill. ne áztasd forróvízbe 60°C felett stb stb ...

(#34700) Head88 válasza sfspirit (#34699) üzenetére


Head88
addikt

Én úgy tudtam, hogy a lencse bázisa van polykarbonátból, és azt mártják be több különböző kezelő folyadékba, pl: ami adja a tükör vagy iridium bevonatot vagy a hydrophobe réteget. Az oilrigem lehámlott polár grey lencséjénél csináltam egy tesztet. Miután már olyan állapotban volt, hogy használhatatlan lett, fogkrémmel és elektromos fogkefével óvatosan leszedtem a teljes hámló réteget. tökéletesen használható most (bár lecseréltem új lencsére) csak elvesztette a tükrös tulajdonságát. Szemlátomást matt a lencse. Használati élményéből viszont nem veszített semmit.
A lencse járhatott így mert használtan jutott hozzám, és az előző tulaj nem takaríthatta rendszeresen.
A másik 3 szemüvegemet újan vettem. Egyik lencséjével sincs semmi. 16éves straight jacket, 10éves Fives 3.0 és 3 hetes Racing Jacket (ez utóbbit még nem érdemes említeni még) Mindet az elejétől Oakley Lens Cleaning folyadékkal takarítom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Oakley topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.