Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) TheProb


TheProb
veterán

Egyébként aki volt már az új, egyszerűsített origo-n, mik a tapasztalatok?
Mennyire nehéz a közép írásbeli? Az oldalukon lévő mintavizsga nem tűnt vészesnek, bár ilyenkor mindig könnyített feladatokat raknak fel, mint ami élesben szokott lenni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1002) g@bo válasza TheProb (#1001) üzenetére


g@bo
nagyúr

a vizsga 3 óra, az első 30 perc teszt, ahol nincs szótárhasználat, utána mehet.

a minta példák megegyeznek a vizsgán szereplőkkel. de nyugi, itt kár egyezőségre apellálni, nem matek, mocskosul sok a témakörük.. :D de szeretnek a vizsga körüli naptári (all around the world) eseményekből csemegézni... pl. karácsony, húsvét, spanyol paridobálás. érdemes figyelni erre.

[ Szerkesztve ]

(#1003) TheProb válasza g@bo (#1002) üzenetére


TheProb
veterán

az a 30perc teszt azmiaz? Neten nem írnak róla.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1004) g@bo válasza TheProb (#1003) üzenetére


g@bo
nagyúr

szerintem az a szöveg kiegészités.

(#1005) TheProb válasza g@bo (#1004) üzenetére


TheProb
veterán

azt nem kivették nemrég?

Itt csak 3 részt írnak, összesen 150perc

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1006) g@bo válasza TheProb (#1005) üzenetére


g@bo
nagyúr

az lehet, gyanúsan annyival rövidebb. :)

(#1007) TheProb


TheProb
veterán

Na megvolt a Origos nyelvvizsga. fél órával hamarabb végeztem, ha ezt tudom, hogy ilyen jól fogok haladni akkor kicsit jobban átgondolom a fordítós feladatot, mert volt ott olyan ami 2. olvasatra magyarosabb lehetett volna. Nemtom az áthúzogatásokat mennyire tolerálják, mert bele-bele javítgattam azért.

Összességében szerintem meglesz, most jön az ideg őrlő 1 hónap...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1008) g@bo válasza TheProb (#1007) üzenetére


g@bo
nagyúr

2 hét alatt beverik azt /nyáron gyorsabbak/, majd lesegesd a weboldaluk.

(#1009) TheProb válasza g@bo (#1008) üzenetére


TheProb
veterán

Na most írták be, kicsit több, mint 3 hét. Szerencsére sikerült, összesen 76%, a levelem lett csak valamiért 50%-os, az húzta le kicsit, fordítás viszont 95%.

Lényeg, hogy ez is megvan, már csak abszolválni kéne.. :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1010) g@bo válasza TheProb (#1009) üzenetére


g@bo
nagyúr

grat! középfok volt ugye? ( rigó )

többieknek írhatnál ide tapasztalatokat... hátha eltelik pár hó és érdeklődnek. :D

milyen volt a szóbeli, mennyire nyúztak. kb mennyi idő, mennyi + kérdés.
írásbeli, tapasztalatok.
labor, mennyire volt neked nehéz, érthető a szöveg. ;) :R

én majd német alapnak állok neki. tudom nem ér semmit, de kezdetnek. közszférában pééééz.
Ausztriába jó lenne a közép + tájszólás kieg. :U

[ Szerkesztve ]

(#1011) TheProb válasza g@bo (#1010) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi!

Origo igen, de csak írásbelin voltam.

Nem volt nehéz szerintem, de lentebb már leírtam az akkori tapasztalataimat. Annyira nem kell sietni szerintem, mert elég rá az idő bőven. Legalábbis én fél órával hamarabb végeztem és nem annyira kapkodtam, de ha tudom, hogy ilyen jó állok az idővel akkor jobban megfogalmazom a fordítást.

Én ebből csinálgattam meg pár mintavizsgát, szerintem ennek nehezebb volt a szövege, mint az éles vizsgáé. A szöveg alapján való kérdésválaszolgatásnál meg lehet hogy a kevesebb több, mert volt ahol tök sokat írtam és, utána láttam csak hogy 1-2 pontos a válasz, lehet azért vontak pár pontot tőlem.

Összességében korrektnek érzem a vizsgát, anno mikor egyetemi felvételi volt akkor TELC-en 3x is meghúztak írásbelin, igaz akkor kb negyed ennyire éreztem erősnek az angolomat. Vicc az, hogy azóta gyakorlatilag nem is tanultam a nyelvet...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1012) devil-k


devil-k
nagyúr

Helló mindenkinek!

Lehet, hogy nem ide tartozik szorosan, de azért mégis.

Szeretnék második nyelvnek franciát elkezdeni tanulni. Kinek mi a véleménye, tapasztalata a francia nyelvről? Hol, hogyan, milyen formában érdemes tanulni? El lehet-e kezdeni eleinte magamtól tanulni stb.

Köszönöm az infókat.

- mozi bolondéria -

(#1013) g@bo válasza devil-k (#1012) üzenetére


g@bo
nagyúr

mi a motivációd, hogy pont franciát? mi az első nyelved /magyar off/ ?

ha az angol, miért kerülöd a német elsajátítását? most talán, hogy Anglia /munkavállalás/ zűrösödik, talán a német lenne nyerő.

nehéz a francia. nézz pár filmet eredeti nyelven felirattal. akarsz korán őszülni? :B

(#1014) devil-k válasza g@bo (#1013) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az első nyelvem az angol. Németet "tanítottak" nekem 14 évig, de soha nem szerettem meg... Abból nem is nyelvvizsgáztam le sosem... Nem is fogok. A munkaadóm jól fizet, ha franciát tanulok! Háhá. Gondoltam a spanyolra is... Az a bajom a némettel, hogy sosem volt jó tanárom.... Sajna.

Egyébként már oldalt őszülök egy kicsit. :(

- mozi bolondéria -

(#1015) g@bo válasza devil-k (#1014) üzenetére


g@bo
nagyúr

spanyol jó lehet /dél amerika pl/ olasz talán könnyen tanulható.

franci kemény, kényszerből tanulni főleg.

(#1016) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Üdv!

Német nyelvet szeretnék tanulni. Az össz amit tanultam az egy évfolyamnyi még középiskolában, de a nagyon alapok maradtak csak meg (szavak, névmások, létigék, satöbbi). Hova érdemes menni, Katedra, vagy keressek kisebbet? Van nekem jó helyen egy Studium is. Ár/érték arányban kéne, látom van pl aranyáron kiscsoport Katedrán, de ahogy nézem csak annyi a felár hogy a csoport kicsi. Nyelvvizsgáig kéne azért, legyen is valami a kezemben. Nem nagyon igazodok ki ezeken a modulokon, hogy A1, meg B2.1, B2.1...

Amikor én angoloztam, az csak középiskola volt, és 3.ban le is tettük a vizsgát, akkor még a rendszerezés is más volt.

(#1017) g@bo válasza whitezo88 (#1016) üzenetére


g@bo
nagyúr

cosmopolitan lingua egész jó volt, de azért tanárfüggő. nézd meg. alapfokra tudom javasolni.

(#1018) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Tudtok esetleg Pesten jó nyelvsulit, akik 3 nap * 5 óra bontásban is indítanak intenzív angol B1 és B2 kurzust?

Kedvesem épp Cosmopolitanba jár, de az 5x5 eléggé kimeríti, a 2x5 meg túl laza. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#1019) Valty


Valty
aktív tag

Üdv!

CAE után melyik angol nyelvvizsga lenne az ideális? Először a CPE-re gondoltam, de mivel üzleti környezetben dolgozom, így a BEC Higher is szóba került, csak nem tudom, hogy mennyire érdemes időt fordítani rá

[ Szerkesztve ]

(#1020) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan angol írásbeli középfokú nyelvvizsgát ajánlani, amelyben nincs levélírás? Egyáltalán létezik ilyen?
Sajnos a levélírás nem tartozik a kedvenceim közé, próbálom gyakorolni, de ezek a megadott témák amelyről írnom kellene olyan gyerekesek, már rég kinőttem az ilyesmiből, magyarul is nehezemre esik nemhogy angolul :))

(#1021) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Van itt valaki, aki külső segítség nélkül, önállóan készítette fel magát angol középfokú nyelvvizsgára?
Ha igen, milyen tankönyveket vagy bármilyen más forrást vett igénybe?

(#1022) kispéé válasza mcs (#1021) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ez a topik halott, egyébként én is szeretném magam felkészíteni, tavasszal mennék középfokúra.

(#1023) zsloti


zsloti
senior tag

Sziasztok
Gyereknek az angol tanárja kitalálta hogy így az ünnepek után vegyünk meg egy könyvet (Simply City & Guilds Level B2) Nem tudtok egy helyet ahol akciós vagy esetleg valakinek nincs eladó példánya?
Köszi
zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#1024) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Akad itt olyan, aki mandarin vagy japán nyelven tanult? Gondolkozok azon, hogy második nyelvnek kellene valami olyan, ami ritkábban fordul elő a munkaerőpiacon, de hasznosnak hasznos. Szenzorikában leginkább Kína és Japán tűnik potenciális partnerországnak (esetleg még Korea, Tajvan). Viszont nem tudom mennyi idő bennük kommunikációs szintre feljönni.

(#1021) mcs: Én egyedül készültem anno, BME-s könyvekből + angol szókincsminimum könyvből a BME-s nyelvvizsgára és meglett. Bár hozzátartozik, hogy jellemzően RPG-kel játszok, szóval már csak hallás után is ragadt.

(#1025) zsolthee válasza mcs (#1021) üzenetére


zsolthee
senior tag

Az írásbelire valaki fel tud készülni könyvből, mert van megoldókulcs. Én szeretem, ha rávezetnek a megoldásra és agyalok is a jó megoldáson. Ráadásul a tanári magyarázat megértetett néhány dolgott velem, hogy mi miért éshogyan, így könnyebben megjegyzetem a szabályt mintha csak elolvasom a "megfejtést"

Szóbeli: attól fostam a legjobban. Viszont amikor meghallottam, hogy a sok fiatal milyen "mereven" beszél, rájöttem, hogy jobb pozícióban vagyok. Képbe hoztam magam az aktuális témákkal amik a nagyvilágban folynak (BBC news) illetve a kollégámal beszélgettünk a minket érdeklő témákról. Ha egyedül vagy, néz sok yt-ot a kedvenc hobbyddal kapcsolatban. Ez nálam nagyon bejött. A vizsgabiztos benyalta a mézesmadzagot, mert a beszélgetést elvittük az online játékok felé. A beszélgetés fele erről szólt. :C Nem voltam zavarban és tudtam neki újat mondani. Ez azért abban a percekben nagy önbizalmat adott. :)
Ha meg olyan képről kellene beszélned, amiről így első ránézésre 2 mondatnál sem tudsz többet, rizsázz! De szerintem ezt már sokan mondhatták. Percekig lehet beszélni a pl egy fűben fekvő, távolba meredő leopárdról.Feltételezgetés, sejtés, vélemény. Nem kell mindig a tényekről beszélni, csak kapcsolódjon a témához. Erről is van pár YT oktató video.
Remélem segítettem valamennyire. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1026) lorcsi


lorcsi
veterán

előtaláltam egy kb.. 8-9 éves még teljesen használatlan BlackBird angol könyvet (a régebbi változat van nekem)
gondoltam felfrissítem kicsit az angol tudásomat
van ezzel a könyvvel tapasztalat?
mennyire jó ?

(#1027) Braavos


Braavos
tag

Sziasztok!
Ajánlanátok angol oktató könyveket, amelyek nektek sokat segítettek a nyelvvizsgára való felkészülésben?

Nyelvtan, kifejezések, szavak, bármilyen típusú könyv jöhet, ha szerinted hasznos.

(#1028) mike1334


mike1334
veterán

Üdv.
Melyik a legkevésbé nyelvtan orientált angol felsőfokú nyelvvizsga? Olyat keresek, amelyik főleg a kommunikációra és a szókincsre, szövegértésre megy rá. Középfokú TELC volt, de az már azóta megváltozhatott, nagyon régen csináltam meg (~15 éve), akkor nagyon könnyű volt.
Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1029) moma


moma
őstag

Német alapfokhoz nincsenek véletlen valakinek tananyagai elektronikus formátumban? :D

we all deserve a bit of luck.

(#1030) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Holnap megyek Dunaújvárosba Belső helyettesítő nyelvvizsgára. Írásbeli lesz csak. Esetleg van valakinek tapaszralata, hogy kb. mire számíthatok?
Nem voltam még ilyen vizsgán és nem sok mindent találni róla, már mint véleményt.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1031) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Hello, BME - Angol - Közép

Van értelme újra értékelést kérni ? Mennyi lenne nem tudjátok ?

Szétb*sz az ideg. :W :W :W :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1032) Micsurin válasza Micsurin (#1031) üzenetére


Micsurin
nagyúr

(2%) 1 pont.... :W :W :W :W

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#1033) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.
A megújult origó nyelvizsgán angol B2 szinten milyen leveleket kérhetnek?
Milyen szokott lenni?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#1034) Shin Chen válasza Gyb001 (#1033) üzenetére


Shin Chen
tag

Szia!
Úgy tudom ez változatlan maradt, 2 felé van hosszúság szerint rövid ~150szo és hosszú ~200 szó
Ezekből van több féle, barátnak-külföldi levelezőpartnernek- távoli rokonnak stb, általában események leírása ami veled történt, vagy leendő kirándulás megtervezése , esetleg információkérés.
Másik a hivatalos, azt hiszem ez a hosszabbik,
főleg szálloda 'review', vagy 'complain', esetleg céges/szolgáltatás információkérés előfordulhat.
Szerk: +hirdetésre jelentkezés , állásra jelentkezés, újságcikkre válaszolsz pozitív és negatív -pro kontra- szerint.

Tartalom szerint én a hármas tagolas híve vagyok
Bekezdés 2-3 mondat
Tárgy - típustól függően tovább bontva-
Felsorolás, több téma kifejtése kérdések alapján,
Itt figyelni kell hogy minden kérdésre(feladatleirasbol érdemes szamozassal kijelölni a lényeges pontokat))legyen legalább utalás.
Stb a feladat szerint.
Általában szeretik ha sok szószerkezetet használsz, így neked is kevesebbet kell agyalnod ha van egy pár szó fordulat amivel tudod folytatni a témát.

Ha minden benne van és nem csúsztál meg a szavakkal akkor jöhet az elkoszones, 2-4 mondat.

Szerkezetileg és tartalmilag ennyi jutott eszembe, remélem hasznát veszed :)

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#1035) proradeon


proradeon
őstag

Megszűnik a TELC, az egyik legnépszerűbb hazai nyelvvizsga

Kár érte. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#1036) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Látom ritkán, és szinte senki sem kap a kérdésére választ.
Megpróbálom azért, hátha!
Szóval érettségi után szeretnék nyelvvizsgát tenni (B2), ki mit ajánl, mégis hogy kéne belefogni?
Az angol tanárom az utolsó két évben ezzel nyaggatott, hogy próbáljam meg. Sajnos már elköltözött, elérni őt pedig nem tudom.
Alapvetően ahogy nézegettem vannak" felzárkóztató", és direkt nyelvvizsgára felkészítő képzések is.
Ti hogy csinálnátok? (Igen tudom, az érettségi angolja 0 még az A2-höz képest is)
Remélem tud valaki segíteni!
:R

Press "F" to pay respects.

(#1037) Szevam válasza Imilenni (#1036) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!

Ha nem járnék angoltanárhoz ezt csinálnám:

Nyelvtan: Ezt kezdd el megcsinálni, és vidd végig! (Oxford)

Szókincs bővítés: Ezekről a témakörökről tudj beszélni angolul. Itt van egy kis segítség hozzá (ha a szavak 70-75%-át tudod akkor jó vagy már szerintem)

Vizsga előtt: Végig nyálaznám ezeket a teszteket

+ Napközben a tevékenységeidet próbáld meg angolul végig gondolni. Ezt heves szótárazást von maga után az elején. Azért kell a szavakat ismerned a nyelvvizsgán hogy időt tudj nyerni, és ne kelljen szótárazni.

+ Ha a nyelvtan érthetetlen Dohár Péter: Kis angol nyelvtana segíthet.

+ Keress egy angol tanárt, aki felkészít (drágább ugyan, de lehetőleg egyedül legyél Vele,( max. 2 ember) hogy tudjon foglalkozni Veled)

+ Ha nem akarsz angoltanárt, akkor olyan társat keress aki ingyen angolozna (szóbeli), együtt felkészülnétek, beszélgetnétek (kizárólag angolul vagy kézzel lábbal, szótárazva) - ez egy kicsit necces, mert bevihetitek egymást a málnásba, ezért körültekintőnek kell lenni.

Remélem segítettem. Sok sikert kívánok hozzá! :C

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#1038) Imilenni válasza Szevam (#1037) üzenetére


Imilenni
addikt

Köszönöm! :R

Press "F" to pay respects.

(#1039) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Tudnátok segíteni abban,hogy a BME nyelvvizsgán minden feladatgyüjteményben csak a baráti+ fórum hozzászólás témájú levél van, létezik, hogy ennél csak ez van, vagy számítsak hivatalosra is?

Illetve lehet hülyeséget kérdezek, de ha írás vagy a szóbali közül csak az egyik sikerül, akkor az megvan, vagy csak kompletten a kettő érvényes?

Xbox One: bandymnc

(#1040) affi715


affi715
újonc

Spanyol középfokra ki mit ajánl? Origo vagy BME?

(#1041) totyak


totyak
aktív tag

Úgy látom nem pörög a fórum, de azért hátha.

Volt esetleg valaki angol középfokú BME vizsgán idén januárban? Mik voltak a levél témák, illetve a 10 kérdésre válaszolós hosszú szöveg milyen volt? Könnyű, nehéz, sokat kellett szótárazni? Tavaly október nem jött össze, most áprilisban gondolkozom.

Köszönöm, ha valaki reagál.

(#1042) Sátán44


Sátán44
addikt

Asszem aktuális a téma. 75.000 ember kapja meg a beragadt diplomáját. Én is közte vagyok, vagy leszek. :C

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#1043) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Off. SRY!
Hogyan lehet megtudni hogy egy fordító vagy egy fordító iroda tényleg képes a munkára kifogástalan minőségben? Például ha holland nyelvre akarok lefordítani egy magyar szöveget akkor a holland államnak van egy intézete ahol kikereshetők a hitelesített személyek és fordítóirodák akik tényleg úgy tudnak hollandul mint egy született holland ember?
Más nyelveken vannak ilyen intézetek, vagy tévedek? A német nyelv esetén a Goethe Institute, az angol nyelv esetén a British Council hitelesít fordítókat?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#1044) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kéne nekem egy angol alapfokú nyelvvizsga. Maga a vizsga nem jelentene kihívást, mert felsőfok közel vagyok, viszont augusztus 1 egy képzés jelentkezési határideje, ahova kéne. Van bárhol nyelvvizsga ebben a hónapban, ahol meg tudnám oldani, és ki is adnák addig az eredményt? Semmit nem találok, gondolom mert nincs tanítás és mindenki szabin van ilyenkor. :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1045) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No nekem megoldódott, azt mondják, hogy a jelentkezés megoldható nyelvvizsga nélkül, és a szeptemberi beiratkozás, amihez muszáj a nyelvvizsga.

Buliban hasznos! =]

(#1046) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem tudjátok, hogy az itolc-hoz kell e kamera is, vagy elég csak a mikrofon?

Buliban hasznos! =]

(#1047) Babetta-X válasza inf3rno (#1046) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Én úgy tudom mindkettő szükséges. Bár gondolom azóta túl vagy rajta. Tudsz valami tapasztalatot megosztani esetleg? Én is iTolcon gondolkozom.

(#1048) gyöntyúk válasza Szevam (#1037) üzenetére


gyöntyúk
friss újonc

Úú köszi a tippet! Most fejeztem be egy angol tanfolyamot, de te mit gondolsz? Hosszút távon érdemes elmenni tanárhoz, vagy meg lehet tanulni autodidakta módon is? :R

(#1049) b0bcat válasza gyöntyúk (#1048) üzenetére


b0bcat
addikt

A többség nem képes autodidakta módon felkészülni, vagy legalábbis nem hiszi el el magáról, hogy képes lenne rá. :N Ezért fordulnak magántanárhoz. Ami nem rossz ötlet, mert a tanár nagyon sokat tud segíteni akkor is, ha nincs nagy óraszám. :K

Ha viszont nincs keret ilyesmire, akkor marad az internet, ami az angol nyelv kifogyhatatlan tárháza, javarészt ingyen. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1050) totyak


totyak
aktív tag

Sziasztok!

Akik jártak már BME angol, középfokú, szóbeli vizsgán, mesélnének a tapasztalataikról?

Az írásbeli megvan, most készülök szóbelire, ahol ugye három fajta ténylegesen beszélős feladat van. Az egyik egy képleírás, képről elbeszélés, a másik egy irányított szituáció, a harmadik pedig egy bizonyos téma kifejtése, ahol kérdéseket tesznek fel.

ehhez van a BME oldalán 25 megnevezett téma néhány alponttal. Ezeknél mennyire kell általánosságban beszélni, vagy mennyire jó az, ha magamra vetítve mondom a mondandóm?

Ilyesmire gondolok pl. rögtön az első tétel "Personal characteristics". Itt magamat írjam le, vagy általánosságban próbáljak beszélni, hogy milyen fajta emberek léteznek.

Köszönöm

(#1051) b0bcat válasza totyak (#1050) üzenetére


b0bcat
addikt

Ezek csak általános témakörök. Nem kell önállóan monologizálni semmiről. Feldobnak egy konkrét témát - akár ebben a témakörben -, és azzal kapcsolatban kell tudni megnyilvánulni. A nagy témaköröket csak azért adják meg, hogy lásd, mi minden fordulhat elő a vizsgán (kvázi bármilyen hétköznapi téma). :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1052) totyak válasza b0bcat (#1051) üzenetére


totyak
aktív tag

Szia!
Köszönöm, hogy reagáltál a kérdésemre.

A BME oldalát olvasgatva, illetve a te válaszod alapján, miszerint nem kell önállóan monologizálnom, tehát ennél a feladattípusnál az adott témákban kérdésekre kell számítanom és azokra válaszolnom? Mert akkor nem tűnik "nagy kalandnak". Bár azért nem akarom elbízni magam.

(#1053) b0bcat válasza totyak (#1052) üzenetére


b0bcat
addikt

Én úgy tudom, hogy nem monológot kérnek, hanem iranyítják a beszélgetést. Belekérdeznek. Ha megakadsz, akkor mindenképpen. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1054) Babetta-X válasza b0bcat (#1049) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Én autodidakta módon próbálok készülni, de pl a levélírásban nagyon elakadtam, abban szerintem jobb lenne egy tanár, illetve a nyelvtant is sokszor jobban el tudja mondani szerintem. Most van egy Itolc vizsgaidőpontom, de ha nem jön össze keresek egy tanárt az tuti.

(#1055) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, aki mostanában tett le Goethe B2 németet, meg tudná osztani a tapasztalatait? Mire mentek rá a vizsgán, miből érdemes készülni? Gondolom covidos / karanténos téma csak adja magát...?

Jó 20 éve szereztem már magyar "rigó utcai" középszintű nyelvvizsgát, de azt nem fogadják el ahhoz, amire szükségem van. Nyilván 20 év alatt el is felejtettem a nyelvet, hiába élek Németországban, angolul dolgozom. De azért boldogulok a mindennapokban németül is. :) Szóval innen kéne felhoznom magam újra egy B2 szintre.

Minta tesztsorokat a Goethe oldalán megtaláltam, kezdésnek jó. Nyelvtant szándékozom újra átvenni, illetve sablon szövegeket betanulni. Egyéb javaslat?

(#1056) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!

Sajnos a vírus miatt továbbra sem tudtam elmenni szóbeli vizsgázni, ami talán nem is baj, mert múlt év végéhez képest úgy érzem, hogy sokat fejlődtem.
BME szóbeli vizsgára szeretnék menni és tapasztalatokat szeretnék kérni a már vizsgázott fórumtagoktól.

A BME honlapján a következőképpen írják le a szóbeli vizsgát:

- Személyes beszélgetés egy témáról kérdések alapján: Itt gondolom ők adnak nekem egy témát, az egyértelműnek tűnik, de ezt látom nyomtatva egy papíron a kérdésekkel együtt, vagy tényleg csak egy szimpla beszélgetés lesz, semmi papír? Szeretem, ha látom magam előtt a feladatot, azért kérdezem.

- Önálló témakifejtés (monológ) képi stimulus alapján, amelyet kérdés/ kérdések zárhatnak le: Úgy gondolom itt fotókat tesznek le elém, amiről általánosságban beszélnem kell, tehát itt segítség lesz, hogy látom is. A weboldaluk szerint két téma közül választhatok.

- Párbeszéd célnyelven leírt szituációs feladat alapján: Ha jól értelmezem, itt angolul a komplett feladat le lesz írva, a teljes szituáció és hogy milyen témákat kell érintenem beszélgetés során.

Fontos kérdésem még, hogy ezeknél a feladatoknál van-e felkészülési idő, vagy annyit kapok, míg elolvasom a feladatot, aztán csípőből nyomni kell?

Köszönöm

(#1057) Narxis válasza vzozo (#1055) üzenetére


Narxis
nagyúr

A Goethe az egyik legnehezebb németnél, én legalábbis úgy hallottam. Ha csak a papír kell ott az ECL, az is kellően nehéz ha keveset tud az ember és az EU-ban mindenhol elismerik és elfogadják.

Thanos was right.

(#1058) zolnagy válasza Narxis (#1057) üzenetére


zolnagy
őstag

Sziasztok!
ÖSD nyelvvizsgát csinált a lányom. A vizsgaszabályzat szerint a vizsgaidőszak utáni 2. pénteken teszik fel az eredményt. Ez ma van (a nyelviskola is megerősítette ezt).
Még mindig nincs fent az eredmény, igaz még van 5-6 óra a napból.
Van erre vonatkozó tapasztalat, hogy mikor teszik közzé az eredményt?
Innen lehet lekérdezni a kóddal: [link]

(#1059) totyak


totyak
aktív tag

Üdv!
Pannon angol, középfok, szóbeli vizsgáról van valakinek tapasztalata. Eddig BME-re készültem, de az nem jött be, gondoltam most váltok. A szóbeli feladatok nagyjából ugyanazok, de a képleírás Pannonnál más. Náluk két kép közül választasz és elvileg az egy kiválasztottról beszélsz. Mennyire veszik szigorúan, hogy arról kell csacsognom, ha átkötök másik témára, vagy összehasonlítom a másik ott levő képpel, az már nem jó?

Csak egy példa, hogy érthető legyen. A honlapjukon levő próbafeladat pl. egy régi konyha, régi felszerelésekkel, talán egy parasztházból és egy gyönyörű, csilli-villi konyha, talán lakásból, vagy modern házból.

Ha itt kiválasztom a csilli-villi konyhát, kezdhetek beszélni a lakhatásról, összehasonlítani vidéket és a nagyvárost, előnyök-hátrányok, vagy kifejezetten a konyháról kell beszélnem?

BME-nél egy témához 4-5 kép volt, ott könnyebb volt ilyen szempontból.

Köszönöm

(#1060) sopruk


sopruk
aktív tag

Hírlevélben kaptam:

Nyelvtanulást segítő online kurzusok 50% kedvezménnyel, január 18 éjfélig...

Megtalálható az alábbi oldal tetején:
https://otevotnyelv.com/

(#1061) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Anno 96%-os lett a EuroExam-nél az angol középfokúm, és elkezdtem kattogni a felsőfokúra való felkészülésen. Ahogy látom vannak olyan eltérések a különböző vizsgák közt itt is, mint a középfoknál volt. Van arról közmegegyezés, hogy melyek az egyszerűbben lehetetőek? ELC, BME?

Nem a tanulást szeretném megsprórolni, hanem a vizsgadíjat szeretném lehető legkevesebbszer befizetni, és már célirányosan készülnék.

:R

(#1062) b0bcat válasza Kroni1 (#1061) üzenetére


b0bcat
addikt

Nagyon egyszerű a dolog: töltsd le több vizsgaközpont próba vizsga feladatsorát, oldd meg, javítsd ki a kulcs segítségével (a fogalmazást mondjuk tanár tudná hitelesen kiértékelni számodra), és látni fogod, hogy melyik vizsga fekszik a legjobban neked. ;)

Nem mellesleg több központ kínál próba vizsga (mock exam) lehetőséget pár ezer forintért, és ott kiderül, hogy meg tudnád-e ugrani az adott lécet. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#1063) Kroni1 válasza b0bcat (#1062) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.